Bicentennial Athletic League Invitational

Lansdale, PA

Complete Results

RaceTab 3 by MileSplit                                  Registered to: Tim Eger, Dock

               Bicentennial Athletic League Invitational - 2013-04-06                
                          Christopher Dock HS, Lansdale, PA                          


                 HS Girls 100 Meter Hurdles Prelims                 
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Niki Clements          9 Christopher Dock         17.99   NWI  1
  2 Tabitha Miller        10 Christopher Dock         18.43   NWI  2
  3 Caroline Hedwell      10 Delaware County Chri     18.98   NWI  2
  4 Shawna Bailey         11 Calvary Christian Ac     19.33   NWI  2
  5 Cristina Neto         12 Lower Moreland           19.44   NWI  1
  6 Emily DeGrandpre      10 Gwynedd-Mercy Academ     19.45   NWI  2
  7 Denise De Felice      10 Phil-Mont Christian      19.61   NWI  2
  8 Bridget Drakley        9 Gwynedd-Mercy Academ     21.10   NWI  1
  9 Jocelyn Yurko         11 Calvary Christian Ac     22.45   NWI  1

                   HS Girls 100 Meter Hurdles Finals                   
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Niki Clements          9 Christopher Dock         17.99   NWI    --
  2 Tabitha Miller        10 Christopher Dock         18.02   NWI    --
  3 Caroline Hedwell      10 Delaware County Chri     18.34   NWI    --
  4 Emily DeGrandpre      10 Gwynedd-Mercy Academ     18.97   NWI    --
  5 Shawna Bailey         11 Calvary Christian Ac     19.16   NWI    --
  6 Cristina Neto         12 Lower Moreland           19.34   NWI    --


                 HS Boys 110 Meter Hurdles Prelims                  
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Aaron Elocock         11 Delaware County Chri     17.71   NWI  2
  2 Jacob Goodman         11 New Hope-Solebury        18.02   NWI  1
  3 Matt Smith            10 Phil-Mont Christian      18.71   NWI  2
  4 Josh Khalif           12 Lower Moreland           19.22   NWI  1
  5 Moussa Bamba          11 Bristol                  20.06   NWI  2
  6 Tyler Kotarski        11 Calvary Christian Ac     20.16   NWI  1
  7 Alex Mazik            10 Lower Moreland           21.13   NWI  1

                   HS Boys 110 Meter Hurdles Finals                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jacob Goodman         11 New Hope-Solebury        17.40   NWI    --
  2 Aaron Elocock         11 Delaware County Chri     18.10   NWI    --
  3 Josh Khalif           12 Lower Moreland           18.35   NWI    --
  4 Tyler Kotarski        11 Calvary Christian Ac     19.15   NWI    --
  5 Matt Smith            10 Phil-Mont Christian      19.17   NWI    --
  6 Moussa Bamba          11 Bristol                  19.39   NWI    --


                  HS Girls 100 Meter Dash Prelims                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Bailey Kratz          10 Christopher Dock         13.07   NWI  1
  2 Sierra Green          11 Phil-Mont Christian      13.15   NWI  2
  3 Lindsay Boerner       10 Lower Moreland           13.32   NWI  2
  4 Emily Derstine        10 Christopher Dock         13.35   NWI  3
  5 Chelsea Baker         12 Phil-Mont Christian      13.48   NWI  2
  6 Tatjiana Keys         10 Lower Moreland           13.54   NWI  1
  7 Annette Kempf         10 Delaware County Chri     13.60   NWI  3
  8 Tricia Lee             9 Gwynedd-Mercy Academ     13.67   NWI  3
  9 Alexis Christie       11 Bristol                  14.25   NWI  1
 10 Bridget Drakley        9 Gwynedd-Mercy Academ     14.49   NWI  1
 11 Julia Cervone          9 Calvary Christian Ac     14.81   NWI  1
 12 Melissa Mothersal     12 Delaware County Chri     14.83   NWI  2
 13 Diamond Fergusion     10 Bristol                  14.98   NWI  2
 14 Nicole Fallon         11 New Hope-Solebury        15.35   NWI  3
 15 Alex Pinciotti        10 Calvary Christian Ac     16.34   NWI  3
 16 Nicole Wanat          11 New Hope-Solebury        16.47   NWI  3

                    HS Girls 100 Meter Dash Finals                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Bailey Kratz          10 Christopher Dock         13.35   NWI    --
  2 Emily Derstine        10 Christopher Dock         13.37   NWI    --
  3 Sierra Green          11 Phil-Mont Christian      13.40   NWI    --
  4 Lindsay Boerner       10 Lower Moreland           13.64   NWI    --
  5 Chelsea Baker         12 Phil-Mont Christian      13.65   NWI    --
  6 Tatjiana Keys         10 Lower Moreland           13.78   NWI    --


                   HS Boys 100 Meter Dash Prelims                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Armond Owens          12 Church Farm School       11.36   NWI  4
  2 Eric Morton           11 Christopher Dock         11.75   NWI  2
  3 Andrew Costa          11 Lower Moreland           11.87   NWI  4
  4 Jomoiri Dagou          9 Church Farm School       11.92   NWI  4
  5 Shafee Bee            12 Girard College HS        11.96   NWI  1
  6 Zeph Ellis            10 Delaware County Chri     12.11   NWI  3
  7 Khiry Twyman          12 Girard College HS        12.13   NWI  1
  8 Nate Huber            11 Phil-Mont Christian      12.20   NWI  2
  9 Triq Wilson           10 Bristol                  12.27   NWI  4
 10 Mike Lawrence         11 Devon Preparatory Sc     12.31   NWI  1
 11 Morgan Ellis          10 Delaware County Chri     12.44   NWI  3
 12 Matthew Cordon        11 Calvary Christian Ac     12.63   NWI  1
 13 Alex Fleschar         12 New Hope-Solebury        12.79   NWI  1
 14 Micah Cordon          11 Calvary Christian Ac     13.11   NWI  3
 15 Thomas Slattery        9 New Hope-Solebury        13.18   NWI  3
 16 Cole Hassett          12 Devon Preparatory Sc     13.50   NWI  2

                     HS Boys 100 Meter Dash Finals                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Armond Owens          12 Church Farm School       11.28   NWI    --
  2 Eric Morton           11 Christopher Dock         11.45   NWI    --
  3 Shafee Bee            12 Girard College HS        11.88   NWI    --
  4 Andrew Costa          11 Lower Moreland           11.91   NWI    --
  5 Jomoiri Dagou          9 Church Farm School       11.94   NWI    --
  6 Zeph Ellis            10 Delaware County Chri     11.96   NWI    --

                 HS Girls 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Gwynedd-Mercy Academy A                    9:44.85    --
      1) Sydney Hirokawa       2) Tara Webster          
      3) Maggie Maguire        4) Michaela Novakovic    
      5) Emma Keenan           
  2 Lower Moreland A                          10:04.47    --
      1) Samantha Panich       2) Caroline Harmon       
      3) Corey Mayer           4) Molly Davies          
      5) Mary Kate Barton      
  3 New Hope-Solebury A                       10:31.58    --
      1) Madison Walsh         2) Alexa Botelho         
      3) Hannah Singer         4) McKenzie Cloutier     
  4 Calvary Christian Academy A               10:57.38    --
      1) Jessica Bixby         2) Becky Howard          
      3) Casey Bausch          4) Marissa Heath         
  5 Christopher Dock A                        10:57.41    --
      1) Sharon Curtis         2) Niki Clements         
      3) Ali Balmer            4) Mattasyn Shisler      
      5) Damaris Gehman        6) Megan Bishop          
      7) Jeni Swartley         
  6 Phil-Mont Christian Academy A             11:32.99    --
      1) Katie Guerra          2) Katharine Olinger     
      3) Lizzy Cole            4) Lauren Markowitz      
  7 Delaware County Christian School A        12:21.06    --
      1) Elena Taylor          2) Cassidy Foxhoven      
      3) Madision Rhine        4) Ashley Karpiak        
      5) Natalie Marziani      

                 HS Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Christopher Dock A                         8:47.72    --
      1) Don Roessler          2) James Clements        
      3) Ryan Moyer            4) Jonathan Capps        
      5) Michael Hunsberger    6) Ethan Neal            
  2 Calvary Christian Academy A                8:47.89    --
      1) Donnie Edmonds        2) Micah Howard          
      3) Levi Heilman          4) Jason DiPietro        
  3 Delaware County Christian School A         9:24.81    --
      1) Andrew Garnett        2) Colin Campbell        
      3) Grant Lindemuth       4) Michael Logie         
  4 Church Farm School A                       9:30.72    --
      1) Christopher Lowry     2) Mohammed Bappe        
      3) Dereck Adams          4) Slam Dunkley          
  5 Bristol A                                  9:56.09    --
      1) William Hernandez     2) Angel Rodriquez       
      3) Phoenix Rodriquez     4) Josh Lopez            
  6 Phil-Mont Christian Academy A             10:05.53    --
      1) Ryan Guerra           2) Kayin Scanterbury     
      3) Isaac Stemler         4) Jordan Sudlow         
  7 Lower Moreland A                          10:15.80    --
      1) Greg Gallagher        2) Moshe Adika           
      3) Nick Nigro            4) Evan Aurit            
      5) Zach Smith            6) Matt Morrissey        
  8 Devon Preparatory School A                11:18.42    --
      1) Andrew Bright         2) Dan Azarian           
      3) William Moreno        4) John Clementi         


                  HS Girls 200 Meter Dash Prelims                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Jamie Givnish         10 Lower Moreland           27.50   NWI  2
  2 Shea Neal             12 Christopher Dock         27.53   NWI  3
  3 Chelsea Baker         12 Phil-Mont Christian      28.06   NWI  1
  3 Tricia Lee             9 Gwynedd-Mercy Academ     28.06   NWI  3
  5 Lindsay Boerner       10 Lower Moreland           28.36   NWI  1
  6 Annette Kempf         10 Delaware County Chri     28.42   NWI  2
  7 Tiara Demetrius       11 Christopher Dock         29.01   NWI  3
  8 Jasmin Wooten         11 Bristol                  29.02   NWI  2
  9 Maggie Jones          10 Gwynedd-Mercy Academ     29.65   NWI  1
 10 Jenei Nock            11 Phil-Mont Christian      29.93   NWI  3
 11 Rose Favino           10 Delaware County Chri     30.10   NWI  2
 12 Diamond Fergusion     10 Bristol                  30.93   NWI  1
 13 Julia Cervone          9 Calvary Christian Ac     31.05   NWI  1
 14 Nicole Fallon         11 New Hope-Solebury        32.42   NWI  2
 15 Nicole Wanat          11 New Hope-Solebury        35.07   NWI  3
 16 Rachel Higgins        11 Calvary Christian Ac     35.34   NWI  3

                    HS Girls 200 Meter Dash Finals                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Shea Neal             12 Christopher Dock         27.55   NWI    --
  2 Jamie Givnish         10 Lower Moreland           27.81   NWI    --
  3 Annette Kempf         10 Delaware County Chri     28.18   NWI    --
  4 Lindsay Boerner       10 Lower Moreland           28.23   NWI    --
  5 Chelsea Baker         12 Phil-Mont Christian      28.51   NWI    --
  6 Tricia Lee             9 Gwynedd-Mercy Academ     28.55   NWI    --


                   HS Boys 200 Meter Dash Prelims                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Cedric Barfield       12 Church Farm School       23.25   NWI  4
  2 Eric Morton           11 Christopher Dock         23.75   NWI  3
  3 Jonathan Bishop       12 Christopher Dock         24.04   NWI  2
  4 Khiry Twyman          12 Girard College HS        24.11   NWI  1
  5 Markel Booker         12 Girard College HS        24.39   NWI  4
  6 David Goins           10 Delaware County Chri     24.48   NWI  3
  7 Nate Huber            11 Phil-Mont Christian      24.83   NWI  3
  8 Jason Tate            10 Calvary Christian Ac     24.96   NWI  4
  9 Zeph Ellis            10 Delaware County Chri     25.66   NWI  1
 10 Lance Gifford         12 Lower Moreland           26.02   NWI  1
 11 Lucas Ebeling          9 New Hope-Solebury        26.23   NWI  2
 12 James Crump           11 Bristol                  26.36   NWI  1
 13 David Bowdler          9 Devon Preparatory Sc     26.39   NWI  1
 14 Michael Manz          10 New Hope-Solebury        26.62   NWI  2
 15 Nick Menezes          10 Calvary Christian Ac     27.46   NWI  2
 16 Joseph Conroy          9 Devon Preparatory Sc     31.84   NWI  3

                     HS Boys 200 Meter Dash Finals                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Cedric Barfield       12 Church Farm School       23.08   NWI    --
  2 Eric Morton           11 Christopher Dock         23.26   NWI    --
  3 Jonathan Bishop       12 Christopher Dock         23.83   NWI    --
  4 Khiry Twyman          12 Girard College HS        24.58   NWI    --
  5 David Goins           10 Delaware County Chri     25.31   NWI    --

              HS Girls Novice 1600 Meter Run               
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Emily Price           10 Gwynedd-Mercy Academ   6:13.85
  2 Chris Wasylenko       10 Gwynedd-Mercy Academ   6:34.77
  3 Kelly Duffey          11 Lower Moreland         6:39.38
  4 Gabrielle Castor      11 Lower Moreland         6:44.95
  5 Rachel Sorkeness         Phil-Mont Christian    6:46.77
  6 Hannah Assour          9 Lower Moreland         6:56.23
  7 Marcela Hormann          Phil-Mont Christian    6:57.81
  8 Angela James          10 Calvary Christian Ac   6:59.00
  9 Leah Dunn             10 Calvary Christian Ac   7:00.36
 10 Natalie Marziani       9 Delaware County Chri   7:01.50
 11 Natalie Lozowski         Phil-Mont Christian    7:09.09
 12 Alex Pinciotti        10 Calvary Christian Ac   7:10.81
 13 Tracy Goodman            Phil-Mont Christian    7:13.96
 14 Erika Benner          10 Christopher Dock       7:14.36
 15 Jillian Pezalla        9 Lower Moreland         7:20.55
 16 Ashley Karpiak        11 Delaware County Chri   7:21.33
 17 Lillian Michaelis        Christopher Dock       7:21.92
 18 Madison Scialanca      9 Christopher Dock       7:27.54

               HS Boys Novice 1600 Meter Run               
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Matt Kelly             9 Devon Preparatory Sc   5:04.45
  2 Nysir Griffin          9 Church Farm School     5:06.60
  3 James Enderle         10 Devon Preparatory Sc   5:10.92
  4 Lucas Watson          10 Devon Preparatory Sc   5:12.02
  5 Neil Baldasari           New Hope-Solebury      5:14.54
  6 David Randall         10 Devon Preparatory Sc   5:24.55
  7 Jake Dupont            9 New Hope-Solebury      5:26.05
  8 Grant McKnight         9 Devon Preparatory Sc   5:30.51
  9 Austin Botelho        11 New Hope-Solebury      5:34.83
 10 Evan Aurit            12 Lower Moreland         5:37.21
 11 Colin Campbell        10 Delaware County Chri   5:38.00
 12 Mike Nicholas          9 Devon Preparatory Sc   5:42.57
 13 Nick Lombardi         10 New Hope-Solebury      5:42.58
 14 Aaron Guttenplan      11 Christopher Dock       5:45.52
 15 Matthew Myers         10 Phil-Mont Christian    5:50.53
 16 Nick Nigro            10 Lower Moreland         5:52.98
 17 John Ruth             11 Christopher Dock       5:53.08
 18 Matt Rhine            11 Delaware County Chri   5:58.25
 19 Conor McGuigan         9 Devon Preparatory Sc   6:02.85
 20 Dereck Adams          10 Church Farm School     6:06.07
 21 Dennis Sun            11 New Hope-Solebury      6:07.91
 22 Ian Hunter               Phil-Mont Christian    6:08.69
 23 Robbie Troop          10 Calvary Christian Ac   6:11.33
 24 Tommy Leaby              Phil-Mont Christian    6:19.22
 25 Mohammed Bappe        10 Church Farm School     6:21.24
 26 Josiah MacKay            Phil-Mont Christian    6:22.81
 27 Teague Eppright       10 Delaware County Chri   6:23.56
 28 Roman Malyjk           9 Calvary Christian Ac   6:29.40
 29 Ben Modayil           12 Calvary Christian Ac   6:50.05
 30 Ben Reinert           12 New Hope-Solebury      7:44.22
 31 Andrew Karpata           Phil-Mont Christian    7:47.91
 32 Bill Park             10 Calvary Christian Ac   7:49.18
 33 Zach Abraham           9 Calvary Christian Ac   7:49.36

                     HS Girls 1600 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Caroline Bauer        10 Gwynedd-Mercy Academ   5:40.06    --
  2 Caroline Dennin        9 Gwynedd-Mercy Academ   5:46.38    --
  3 Jannieree Davis-Woote  9 Bristol                5:49.73    --
  4 Hannah Singer          9 New Hope-Solebury      5:54.62    --
  5 Mattasyn Shisler      10 Christopher Dock       6:05.73    --
  6 Damaris Gehman        12 Christopher Dock       6:09.87    --
  7 Allison Russo         11 New Hope-Solebury      6:30.27    --
  8 Becky Howard          10 Calvary Christian Ac   6:50.34    --
  9 Sara Mathai           10 Calvary Christian Ac   6:52.48    --

                     HS Boys 1600 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Andrew Garnett        11 Delaware County Chri   4:41.63    --
  2 Greg House            10 New Hope-Solebury      4:42.41    --
  3 Andrew Shannon        10 Devon Preparatory Sc   4:54.33    --
  4 James O'Shea          11 Devon Preparatory Sc   4:55.84    --
  5 Dylan Selbst          11 New Hope-Solebury      4:58.03    --
  6 Ryan Moyer            11 Christopher Dock       5:08.19    --
  7 Jonathan Capps        11 Christopher Dock       5:08.93    --
  8 Greg Gallagher         9 Lower Moreland         5:18.63    --
  9 Carlos Rodriguez       9 Calvary Christian Ac   5:38.49    --
 10 Aaron Young           11 Girard College HS      5:40.79    --
 11 Angel Rodriquez        9 Bristol                5:42.29    --
 12 Phoenix Rodriquez     11 Bristol                6:01.26    --
 13 Chris Battle          10 Girard College HS      6:16.14    --

                      HS Girls 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Molly Davies          12 Lower Moreland         1:02.50  3    --
  2 Maggie Maguire         9 Gwynedd-Mercy Academ   1:03.85  3    --
  3 Corey Mayer           10 Lower Moreland         1:03.90  3    --
  4 Maggie Jones          10 Gwynedd-Mercy Academ   1:05.64  3    --
  5 Rose Favino           10 Delaware County Chri   1:05.98  2    --
  6 Casey Bausch          12 Calvary Christian Ac   1:06.12  3    --
  7 Emily Huffnagle       10 Bristol                1:06.23  2    --
  8 Madison Walsh          9 New Hope-Solebury      1:07.27  2    --
  9 Jessica Hoffman       11 New Hope-Solebury      1:08.22  3    --
 10 Ali Balmer             9 Christopher Dock       1:08.82  2    --
 11 Sabrina Sabatini       9 Bristol                1:09.42  1    --
 12 Kai Thomas-Robertson   9 Phil-Mont Christian    1:09.52  2    --
 13 Beth Yeung             9 Delaware County Chri   1:09.67  1    --
 14 Carly Johnson         12 Phil-Mont Christian    1:10.81  1    --
 15 Leah Dunn             10 Calvary Christian Ac   1:14.01  1    --

                       HS Boys 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Max Drexler           12 Church Farm School       52.83  3    --
  2 Jason DiPietro        12 Calvary Christian Ac     54.29  3    --
  3 Michael Kozar         12 New Hope-Solebury        54.87  3    --
  4 Austin Dallago        11 New Hope-Solebury        56.77  3    --
  5 Michael Hunsberger     9 Christopher Dock         58.38  2    --
  6 Mike Lawrence         11 Devon Preparatory Sc     58.61  2    --
  7 James Crump           11 Bristol                  59.91  2    --
  8 Josh Lopez            11 Bristol                1:00.36  2    --
  9 Matthew Myers         10 Phil-Mont Christian    1:04.70  1    --
 10 Matt Schoenlank       11 Delaware County Chri   1:05.67  1    --
 11 Brett Kelly           12 Devon Preparatory Sc   1:08.55  1    --

            HS Girls JV 4x100 Meter Relay             
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Christopher Dock A                           54.84
      1) Makora Nyagwegwe      2) Jessica Jushchyshyn   
      3) Deanna Clemens        4) Tabitha Miller        
      5) Madison Scialanca     
  2 Delaware County Christian School A           57.97
      1) LeShawn Johnson       2) Beth Yeung            
      3) Crystal Kibe          4) Janell Berry          
  3 Gwynedd-Mercy Academy A                      59.64
      1) Bridget Drakley       2) Emily DeGrandpre      
      3) Amanda Derstine       4) Maggie Jones          
      5) Emma Weber            
  4 Calvary Christian Academy A                1:01.41
      1) Rachel Higgins        2) Angela James          
      3) Julia Cervone         4) Sara Mathai           

             HS Boys JV 4x100 Meter Relay             
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 New Hope-Solebury A                          50.55
      1) Daniel Locke          2) Tobi Oliveira         
      3) Jake Harraka          4) Thomas Slattery       
      5) Nathan Miller         
  2 Calvary Christian Academy A                  51.45
      1) Levi Heilman          2) Matt Breneiser        
      3) Nick Menezes          4) Roman Malyjk          
  3 Delaware County Christian School A           52.23
      1) Damir Ginn            2) Giho Park             
      3) Davis Gibson          4) Amir Dorsey           

                 HS Girls 4x100 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Christopher Dock A                           51.11    --
      1) Emily Derstine        2) Tiara Demetrius       
      3) Shea Neal             4) Bailey Kratz          
      5) Niki Clements         6) Makora Nyagwegwe      
  2 Phil-Mont Christian Academy A                53.83    --
      1) Chelsea Baker         2) Jenei Nock            
      3) Gabrielle Smithey     4) Sierra Green          
  3 Delaware County Christian School A           54.53    --
      1) Melissa Mothersal     2) Jackie Hawkins        
      3) Caroline Hedwell      4) Annette Kempf         
  4 Calvary Christian Academy A                  55.30    --
      1) Shawna Bailey         2) Olivia Matinas        
      3) Casey Bausch          4) Marissa Heath         
  5 Gwynedd-Mercy Academy A                      55.48    --
      1) Tricia Lee            2) Erica DiCandido       
      3) Mary Casey            4) Emma Keenan           
      5) Maggie Jones          

                 HS Boys 4x100 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Christopher Dock A                           45.13    --
      1) Jonathan Bishop       2) Brooks Inciardi       
      3) Evan Scott            4) Eric Morton           
      5) James Clements        6) Don Roessler          
  2 Church Farm School A                         45.40    --
      1) Armond Owens          2) Cedric Barfield       
      3) Jomoiri Dagou         4) Nkosi Pile            
  3 Delaware County Christian School A           46.85    --
      1) Aaron Elocock         2) Morgan Ellis          
      3) Zeph Ellis            4) David Goins           
  4 Calvary Christian Academy A                  48.62    --
      1) Frank Huber           2) Micah Cordon          
      3) Matthew Cordon        4) Jason Tate            
  5 New Hope-Solebury A                          49.82    --
      1) Max Ebeling           2) Michael Manz          
      3) Alex Fleschar         4) Lucas Ebeling         

                     HS Girls 300 Meter Hurdles                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Emily Derstine        10 Christopher Dock         47.55  2    --
  2 Jasmin Wooten         11 Bristol                  52.24  1    --
  3 Deanna Clemens         9 Christopher Dock         53.76  2    --
  4 Shawna Bailey         11 Calvary Christian Ac     54.68  2    --
  5 Emily DeGrandpre      10 Gwynedd-Mercy Academ     58.43  1    --
  6 Denise De Felice      10 Phil-Mont Christian    1:00.78  1    --
  7 Julia Cervone          9 Calvary Christian Ac   1:01.64  1    --

                     HS Boys 300 Meter Hurdles                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Morgan Ellis          10 Delaware County Chri     44.06  3    --
  2 David Goins           10 Delaware County Chri     44.37  3    --
  3 Jacob Goodman         11 New Hope-Solebury        44.64  3    --
  4 Josh Khalif           12 Lower Moreland           46.04  3    --
  5 Andrew Kalinovich     11 New Hope-Solebury        46.58  3    --
  6 Tyler Kotarski        11 Calvary Christian Ac     47.68  3    --
  7 Moussa Bamba          11 Bristol                  48.78  2    --
  8 Alex Mazik            10 Lower Moreland           50.38  2    --
  9 Matt Smith            10 Phil-Mont Christian      51.03  2    --

                       HS Girls 800 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Emma Keenan           12 Gwynedd-Mercy Academ   2:16.13  1    --
  2 Caroline Harmon       10 Lower Moreland         2:27.76  1    --
  3 Michaela Novakovic    12 Gwynedd-Mercy Academ   2:28.13  1    --
  4 McKenzie Cloutier     12 New Hope-Solebury      2:30.88  1    --
  5 Jannieree Davis-Woote  9 Bristol                2:37.86  1    --
  6 Emily Huffnagle       10 Bristol                2:38.04  1    --
  7 Katie Boyce           12 New Hope-Solebury      2:42.91  2    --
  8 Cassidy Foxhoven      10 Delaware County Chri   2:45.36  1    --
  9 Jeni Swartley         10 Christopher Dock       2:48.53  2    --
 10 Sharon Curtis          9 Christopher Dock       2:49.72  1    --
 11 Katharine Olinger     10 Phil-Mont Christian    2:49.85  2    --
 12 Katie Guerra           9 Phil-Mont Christian    2:50.13  2    --
 13 Samantha Panich        9 Lower Moreland         2:59.09  2    --
 14 Angela James          10 Calvary Christian Ac   3:15.04  2    --

                       HS Boys 800 Meter Run                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Colin McClusick       11 New Hope-Solebury      2:01.40  1    --
  2 James Clements        12 Christopher Dock       2:02.97  1    --
  3 Christopher Lowry     11 Church Farm School     2:07.57  1    --
  4 Isaac Stemler          9 Phil-Mont Christian    2:07.89  1    --
  5 Don Roessler          11 Christopher Dock       2:08.53  1    --
  6 Donnie Edmonds        12 Calvary Christian Ac   2:08.93  1    --
  7 Ryan Shannon          12 Devon Preparatory Sc   2:10.24  1    --
  8 Michael Logie          9 Delaware County Chri   2:11.63  1    --
  9 Jon Aurit             12 Lower Moreland         2:12.46  2    --
 10 Andrew Shannon        10 Devon Preparatory Sc   2:13.10  1    --
 11 Kayin Scanterbury     11 Phil-Mont Christian    2:14.31  2    --
 12 Josh Lopez            11 Bristol                2:18.38  2    --
 13 Lorenzo Lluveres      11 Bristol                2:18.50  2    --
 14 Max Ebeling           11 New Hope-Solebury      2:19.89  1    --
 15 Nysir Griffin          9 Church Farm School     2:23.29  2    --
 16 Bryce Bohanek         11 Girard College HS      2:43.64  2    --
 17 Robbie Troop          10 Calvary Christian Ac   2:44.91  2    --
 18 Chris Battle          10 Girard College HS      3:15.10  2    --

                     HS Girls 3200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Caroline Bauer        10 Gwynedd-Mercy Academ  12:28.97    --
  2 Alexa Botelho         11 New Hope-Solebury     12:46.07    --
  3 Caroline Dennin        9 Gwynedd-Mercy Academ  13:16.50    --
  4 Megan Bishop          11 Christopher Dock      13:20.67    --
  5 Julia Bergey          11 Christopher Dock      13:50.40    --
  6 Madision Rhine         9 Delaware County Chri  15:13.70    --

                     HS Boys 3200 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Danny Schlussel       11 New Hope-Solebury     10:34.21    --
  2 Jack Roth             11 Devon Preparatory Sc  10:42.35    --
  3 Andrew Kalinovich     11 New Hope-Solebury     11:00.20    --
  4 Ryan Guerra           12 Phil-Mont Christian   11:05.53    --
  5 Colin Bernd            9 Christopher Dock      11:14.78    --
  6 Micheal Gunden         9 Christopher Dock      11:19.52    --
  7 Slam Dunkley           9 Church Farm School    11:25.26    --
  8 Christian Oliveira    11 New Hope-Solebury     11:29.83    --
  9 Nathan Bierema        10 Phil-Mont Christian   12:15.60    --
 10 Carlos Rodriguez       9 Calvary Christian Ac  12:21.08    --
 11 Tyler Kotarski        11 Calvary Christian Ac  13:00.66    --

         HS Girls Throwers 4x100 Meter Relay          
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Christopher Dock A                         1:03.39
      1) Amy Bergey            2) Kylie Shore           
      3) Kereece Seuren        4) Jaclyn Teed           
  2 Calvary Christian Academy A                1:03.81
      1) Hannah Amadio         2) Leah Dunn             
      3) Anneliese Golden      4) Alex Pinciotti        
  3 Delaware County Christian School A         1:04.77
      1) Kate Kempf            2) Devicka Cheston       
      3) Maya Felice           4) Frances Lee           

          HS Boys Throwers 4x100 Meter Relay          
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 New Hope-Solebury A                          53.68
  2 Delaware County Christian School A           57.09
      1) Adam Daws             2) Michael Malkowicz     
      3) Matt Schoenlank       4) Giho Park             
  3 Calvary Christian Academy A                  59.02
      1) Ben Modayil           2) Bill Park             
      3) Robbie Troop          4) Zach Abraham          

                 HS Girls 4x400 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Christopher Dock A                         4:18.05    --
      1) Emily Derstine        2) Niki Clements         
      3) Shea Neal             4) Bailey Kratz          
      5) Ali Balmer            6) Lauren Anderson       
  2 Delaware County Christian School A         4:31.26    --
      1) Rose Favino           2) Annette Kempf         
      3) Cassidy Foxhoven      4) Beth Yeung            
  3 New Hope-Solebury A                        4:32.30    --
      1) Jessica Hoffman       2) Madison Walsh         
      3) Katie Boyce           4) McKenzie Cloutier     
  4 Calvary Christian Academy A                4:33.53    --
      1) Susanne Heilman       2) Shawna Bailey         
      3) Jessica Bixby         4) Olivia Matinas        

                 HS Boys 4x400 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Church Farm School A                       3:32.87    --
      1) Cedric Barfield       2) Armond Owens          
      3) Nkosi Pile            4) Max Drexler           
  2 Christopher Dock A                         3:35.88    --
      1) Don Roessler          2) Jonathan Bishop       
      3) Michael Hunsberger    4) James Clements        
      5) Eric Morton           6) Evan Scott            
  3 New Hope-Solebury A                        3:40.65    --
      1) Michael Kozar         2) Jacob Goodman         
      3) Austin Dallago        4) Colin McClusick       
  4 Calvary Christian Academy A                3:42.38    --
      1) Donnie Edmonds        2) Micah Howard          
      3) Frank Huber           4) Jason DiPietro        
  5 Delaware County Christian School A         3:52.71    --
      1) Andrew Garnett        2) Morgan Ellis          
      3) Zeph Ellis            4) Grant Lindemuth       
      5) Michael Logie         

                        HS Girls Javelin                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jana Goodman          11 Phil-Mont Christian     107-00    --
  2 Elizabeth Forcellini  12 Gwynedd-Mercy Academ     96-09    --
  3 Kereece Seuren        11 Christopher Dock         89-11    --
  4 Aysia Grondahl        11 New Hope-Solebury        79-09    --
  5 Jessica Dranzik       11 Lower Moreland           76-08    --
  6 Allison Fasano        12 Gwynedd-Mercy Academ     76-00    --
  7 Leah Greenstein       11 Lower Moreland           75-04    --
  8 Mattasyn Shisler      10 Christopher Dock         71-09    --
  9 Tess DeVos            10 Phil-Mont Christian      68-07    --
 10 Melissa Mothersal     12 Delaware County Chri     66-07    --
 11 Kate Kempf            12 Delaware County Chri     63-09    --
 12 Hannah Amadio         11 Calvary Christian Ac     42-11    --

                           HS Boys Discus                           
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Mlynue Reeves         12 Church Farm School      123-07  2    --
  2 Kemarni Munroe        12 Church Farm School      111-10  2    --
  3 Matt Smith            10 Phil-Mont Christian     111-07  2    --
  4 Adam Daws             11 Delaware County Chri     97-00  2    --
  5 Michael Malkowicz     10 Delaware County Chri     96-05  1    --
  6 Yuriy Zakalyuzhnyy    11 Lower Moreland           94-09  2    --
  7 Matt Breneiser        12 Calvary Christian Ac     92-00  1    --
  8 Tobias Mintzmeyer     10 New Hope-Solebury        90-04  2    --
  9 Michael Manz          10 New Hope-Solebury        88-07  2    --
 10 Tony Murray           12 Christopher Dock         75-08  1    --
 11 Alex Pagano           10 Lower Moreland           74-02  1    --
 12 Kevin Delaney            Devon Preparatory Sc     62-00  1    --
 13 Ben Modayil           12 Calvary Christian Ac     58-07  1    --
 14 Jj Franke             10 Christopher Dock         52-09  1    --

                       HS Girls Pole Vault                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Allison Fasano        12 Gwynedd-Mercy Academ   6-06.00    --
  2 Amy Bergey            12 Christopher Dock       6-00.00    --
  3 Erika Benner          10 Christopher Dock       5-06.00    --

                       HS Boys Pole Vault                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Evan Scott            11 Christopher Dock      11-00.00    --
  2 Ethan Neal            12 Christopher Dock       8-06.00    --

                           HS Boys Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Khiry Twyman          12 Girard College HS     20-07.00   NWI    --
  2 David Goins           10 Delaware County Chri  19-02.75   NWI    --
  3 Evan Scott            11 Christopher Dock      18-10.50   NWI    --
  4 Brooks Inciardi       11 Christopher Dock      18-10.00   NWI    --
  5 Ryan Schwarz          11 Lower Moreland        18-05.75   NWI    --
  6 Michael Mohamed       10 Church Farm School    18-01.00   NWI    --
  7 Matt Gallagher         9 Lower Moreland        17-11.00   NWI    --
  8 Levi Heilman          11 Calvary Christian Ac  16-02.00   NWI    --
  9 Tobi Oliveira          9 New Hope-Solebury     15-09.50   NWI    --
 10 Shane Norris           9 Devon Preparatory Sc  15-08.50   NWI    --
 11 Aaron Elocock         11 Delaware County Chri  15-05.50   NWI    --
 12 Roman Malyj            9 Calvary Christian Ac  15-03.00   NWI    --
 13 Keane White            9 Devon Preparatory Sc  15-02.00   NWI    --

                        HS Girls Shot Put                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Elizabeth Forcellini  12 Gwynedd-Mercy Academ  39-03.00    --
  2 Kereece Seuren        11 Christopher Dock      32-11.00    --
  3 Jana Goodman          11 Phil-Mont Christian   29-04.75    --
  4 Olivia Onal           11 Bristol               28-11.00    --
  5 Kate Kempf            12 Delaware County Chri  25-07.00    --
  6 Aysia Grondahl        11 New Hope-Solebury     25-04.00    --
  7 Denise De Felice      10 Phil-Mont Christian   23-11.00    --
  8 Maya Felice           10 Delaware County Chri  23-05.00    --
  9 Jaclyn Teed           11 Christopher Dock      22-09.00    --
 10 Jessica Dranzik       11 Lower Moreland        21-11.00    --
 11 Leah Greenstein       11 Lower Moreland        21-11.00    --
 12 Hannah Amadio         11 Calvary Christian Ac  21-07.00    --
 13 Rebekah Keenan        12 Calvary Christian Ac  20-11.00    --

                          HS Boys Javelin                           
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Mikele Haviaris       10 Lower Moreland          120-07  2    --
  2 Matt Rabii            11 Lower Moreland          119-00  2    --
  3 Lee De Heer           10 Phil-Mont Christian     117-08  2    --
  4 Tony Murray           12 Christopher Dock        116-00  2    --
  5 Jonathan Bishop       12 Christopher Dock        113-00  2    --
  6 Michael Brown-DiFalco 11 Church Farm School      112-09  2    --
  7 Sean Bevan            11 Devon Preparatory Sc    105-11  2    --
  8 Giho Park              9 Delaware County Chri    102-11  1    --
  9 Sean O'Brien          10 Devon Preparatory Sc    102-11  1    --
 10 Frank Gonzalez        10 Church Farm School      102-10  1    --
 11 Frank Huber           12 Calvary Christian Ac    100-00  1    --
 12 Levi Heilman          11 Calvary Christian Ac     99-01  1    --
 13 Abel Flores           11 New Hope-Solebury        96-00  1    --
 14 Michael Manz          10 New Hope-Solebury        94-06  1    --
 15 Matt Schoenlank       11 Delaware County Chri     92-02  1    --

                          HS Girls Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Bailey Kratz          10 Christopher Dock      16-02.00   NWI    --
  2 Shea Neal             12 Christopher Dock      16-01.50   NWI    --
  3 Jamie Givnish         10 Lower Moreland        15-04.50   NWI    --
  4 Marissa Heath          9 Calvary Christian Ac  15-03.00   NWI    --
  5 Cassidy Foxhoven      10 Delaware County Chri  15-01.00   NWI    --
  6 Caroline Hedwell      10 Delaware County Chri  14-06.50   NWI    --
  7 Desiree Wooten         9 Bristol               14-01.50   NWI    --
  8 Tricia Lee             9 Gwynedd-Mercy Academ  13-11.50   NWI    --
  9 Samantha Panich        9 Lower Moreland        13-03.50   NWI    --
 10 Rebekah Keenan        12 Calvary Christian Ac  12-03.00   NWI    --
 11 Amanda Derstine       10 Gwynedd-Mercy Academ  12-00.00   NWI    --

                          HS Boys Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Aondofa Anyam         11 Church Farm School    39-07.50   NWI    --
  2 Ryan Schwarz          11 Lower Moreland        38-10.50   NWI    --
  3 Damir Ginn            11 Delaware County Chri  37-04.00   NWI    --
  4 Matt Gallagher         9 Lower Moreland        37-04.00   NWI    --
  5 Aaron Elocock         11 Delaware County Chri  37-02.50   NWI    --
  6 Evan Scott            11 Christopher Dock      36-00.00   NWI    --
  7 Micah Howard          11 Calvary Christian Ac  34-10.50   NWI    --

                          HS Boys Shot Put                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kieran Greenfield     12 Bristol               45-02.00  2    --
  2 Mlynue Reeves         12 Church Farm School    40-00.00  2    --
  3 Kemarni Munroe        12 Church Farm School    40-00.00  2    --
  4 Mike Horbowy          11 Devon Preparatory Sc  37-03.00  2    --
  5 Matt Smith            10 Phil-Mont Christian   35-11.00  2    --
  6 Matt Breneiser        12 Calvary Christian Ac  35-07.00  2    --
  7 Michael Malkowicz     10 Delaware County Chri  34-08.00  2    --
  8 John Petro            11 Bristol               34-06.00  2    --
  9 Tony Murray           12 Christopher Dock      33-05.00  1    --
 10 Amir Dorsey            9 Delaware County Chri  32-09.00  1    --
 11 Sean O'Brien          10 Devon Preparatory Sc  32-08.00  2    --
 12 Tobias Mintzmeyer     10 New Hope-Solebury     32-07.00  1    --
 13 Alex Pagano           10 Lower Moreland        30-04.00  1    --
 14 Jonah Warshawsky      12 New Hope-Solebury     30-02.00  1    --
 15 Devin Rhodes          11 Christopher Dock      29-03.00  1    --
 16 Frank Huber           12 Calvary Christian Ac  27-06.00  1    --
 17 Austin Tomy           10 Lower Moreland        25-06.00  1    --

                         HS Girls Discus                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kereece Seuren        11 Christopher Dock         90-05    --
  2 Elizabeth Forcellini  12 Gwynedd-Mercy Academ     84-06    --
  3 Kate Kempf            12 Delaware County Chri     82-11    --
  4 Jana Goodman          11 Phil-Mont Christian      81-00    --
  5 Allison Fasano        12 Gwynedd-Mercy Academ     69-09    --
  6 Laura De Felice       10 Phil-Mont Christian      61-04    --
  7 Aysia Grondahl        11 New Hope-Solebury        59-01    --
  8 Hannah Amadio         11 Calvary Christian Ac     57-03    --
  9 Olivia Matinas        10 Calvary Christian Ac     53-04    --
 10 Kylie Shore           10 Christopher Dock         51-08    --
 11 Devicka Cheston       11 Delaware County Chri     51-00    --
 12 Jessica Dranzik       11 Lower Moreland           50-01    --
 13 Leah Greenstein       11 Lower Moreland           43-05    --

                       HS Girls High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Lauren Anderson       11 Christopher Dock       5-03.00    --
  2 Jackie Hawkins        11 Delaware County Chri   4-10.00    --
  3 Tiara Demetrius       11 Christopher Dock       4-10.00    --
  4 Caroline Hedwell      10 Delaware County Chri   4-08.00    --
  5 Lizzy Cole            10 Phil-Mont Christian    4-08.00    --
  6 Tatjiana Keys         10 Lower Moreland         4-06.00    --
  7 Emily DeGrandpre      10 Gwynedd-Mercy Academ   4-06.00    --
  8 Becky Howard          10 Calvary Christian Ac   4-04.00    --

                        HS Boys High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Aondofa Anyam         11 Church Farm School     5-08.00    --
  2 Michael Mohamed       10 Church Farm School     5-08.00    --

                         HS Girls Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Tiara Demetrius       11 Christopher Dock      31-04.75   NWI    --
  2 Samantha Panich        9 Lower Moreland        29-03.75   NWI    --
  3 Jackie Hawkins        11 Delaware County Chri  29-02.50   NWI    --
  4 Lauren Anderson       11 Christopher Dock      28-08.25   NWI    --
  5 Lindsay Boerner       10 Lower Moreland        28-07.75   NWI    --
  6 Jessica Bixby         11 Calvary Christian Ac  27-07.50   NWI    --
  7 Becky Howard          10 Calvary Christian Ac  27-02.25   NWI    --
  8 Rachel Pope           11 Delaware County Chri  26-04.75   NWI    --