Elite Performances
32 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
1600 Meter Run Finals | 5:07.43 | Elizabeth Mancini | Cardinal O'Hara |
1600 Meter Run Finals | 5:08.55 | Emma Seifried | Sacred Heart |
1600 Meter Run Finals | 5:09.34 | Agnes Mansaray | Penn Wood |
1600 Meter Run Finals | 5:09.36 | Jessica Schneider | Academy of Notre Dame |
1600 Meter Run Finals | 5:10.72 | Isabel Cardi | Strath Haven |
1600 Meter Run Finals | 5:12.55 | Caitlin Jorgensen | Episcopal Academy |
300 Meter Hurdles Finals | 44.89 | Janae Pitt | Penn Wood |
300 Meter Hurdles Finals | 45.68 | Nierra Berry | Chichester |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.30 | Janae Pitt | Penn Wood |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.36 | Victoria Robinson | Upper Darby |
3200 Meter Run Finals | 11:09.07 | Elizabeth Mancini | Cardinal O'Hara |
3200 Meter Run Finals | 11:09.75 | Emma Seifried | Sacred Heart |
3200 Meter Run Finals | 11:18.72 | Jamie Green | Ridley |
3200 Meter Run Finals | 11:19.66 | Maia Mesyngier | Strath Haven |
400 Meter Dash Finals | 56.49 | Terri Turner | Penn Wood |
400 Meter Dash Finals | 57.42 | Olivia Arizin | Cardinal O'Hara |
400 Meter Dash Prelims | 57.55 | Terri Turner | Penn Wood |
400 Meter Dash Prelims | 57.97 | Olivia Arizin | Cardinal O'Hara |
4x800 Meter Relay Finals | 9:28.41 | Relay Team | Penn Wood |
4x800 Meter Relay Finals | 9:38.75 | Relay Team | Strath Haven |
4x800 Meter Relay Finals | 9:42.05 | Relay Team | Cardinal O'Hara |
800 Meter Run Finals | 2:10.66 | Mikayla Schneider | Academy of Notre Dame |
800 Meter Run Finals | 2:14.84 | Agnes Mansaray | Penn Wood |
800 Meter Run Finals | 2:15.21 | Maddie Forbes | Strath Haven |
800 Meter Run Finals | 2:15.26 | Maggie Linton | Delaware County Christian |
800 Meter Run Finals | 2:17.10 | Christine Mancini | Cardinal O'Hara |
Discus Finals | 125-6 | Nina Gambacorta | Garnet Valley |
Discus Finals | 130-1 | Rachel Vresilovic | Strath Haven |
Javelin Finals | 124-2 | Emily McCann | Archbishop Carroll |
Javelin Finals | 128-7 | Carly Peters | Archbishop Carroll |
Shot Put Finals | 39-0.5 | Nina Gambacorta | Garnet Valley |
Triple Jump Finals | 36-10.25 | Sugar Henry | Upper Darby |