Licensed to Neshaminy School HY-TEK's Meet Manager 5/14/2016
Suburban One League - National Conference
Track and Field Championships
William Tennent High School - 5/13/2016 to 5/14/2016
Results
Event 2 Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
SOL National: R 37.74 2007 JARED EATON, Abington
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Testa, Stephen Wm Tennent 38.82 3 10
2 Massaquoi, Hamzah Bensalem 39.01 3 8
3 Blake, Jordan Abington 41.17 3 6
4 Oliver, Tommy Bensalem 41.46 3 5
5 Robbins, Nasan Pennsbury 41.72 3 4
6 Oriente, Collin CR South 41.82 3 3
7 Smith, Tim Abington 42.12 2 2
8 Higgins, Brandon Bensalem 43.01 2 1
9 Tanteo, Robert CR North 43.49 3
10 O'Neill, Liam CR North 43.61 2
11 Heese, Ryan CR North 44.06 2
12 Yotko, Robert CR South 45.00 3
13 Alania, Vano Wm Tennent 45.16 2
14 Roby, Mike Wm Tennent 45.35 2
15 Bond, Dean Neshaminy 45.57 2
16 Sahu, Vir CR North 45.90 2
17 Wherity, Dakota Wm Tennent 46.42 1
18 Bley, Sam Neshaminy 49.20 1
19 Convery, Tim Bensalem 51.34 1
Event 4 Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
SOL National: R 7:49.33 5/10/2013 BENSALEM, Bensalem
B Rivera, M French, A Cox-Finn, K Francis
School Finals Points
=======================================================================
1 Abington 7:52.59 10
1) Broadus, Keion 2) Coleman, Josh
3) Good, Jake 4) Mitchell, Cameron
2 Council Rock South 8:07.54 8
1) Ochs, Collin 2) Zawodniak, Andrew
3) Maguire, Joe 4) Kutney, Evan
3 Pennsbury 8:11.48 6
1) Bortman, Ari 2) Kersten, Eric
3) Sauer, Aidan 4) Mink, Dan
4 William Tennent 8:13.17 5
1) Craig, Christian 2) Duddleston, Andrew
3) Vizcaro, Renato 4) Kraus, Matt
5 Neshaminy 8:20.24 4
1) Edelman, Jason 2) Krimmel, Liam
3) Kujdych, Rusty 4) Taylor, Matt
6 Bensalem 8:26.26 3
1) Bacchus, Aqeel 2) Shah, Rahi
3) Brewer, Tommy 4) Champagne, Jon
-- Council Rock North DQ
1) Heintz, Ben 2) Earley, Sam
3) Keller, Bryan 4) Haldeman, Matt
Event 6 Boys 100 Meter Dash
===================================================================
8 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
SOL National: R 10.75 5/11/2013 RENARD HOWELL, Neshaminy
Name Age School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Saunders, Sayyid Truman HS 11.12Q 2
2 Welde, Mike CR North 11.31Q 3
3 Mazlin, Sean CR North 11.33Q 1
4 Hebron, Savion Neshaminy 11.35q 2
5 Steinberg, Seth CR South 11.43q 1
6 Williams, Kenneth Bensalem 11.43q 1
7 Fask, Badr Truman HS 11.51q 3
8 Duncan-Murphy, Jordan Bensalem 11.53q 1
9 Condon, Sean CR North 11.58 1
10 Stills, Joel Neshaminy 11.61 3
11 Smith, Emitt Abington 11.64 3
12 Beale, Devon Pennsbury 11.68 3
13 Griffen, Marcus Neshaminy 11.69 2
14 Montminey, Aj Wm Tennent 11.70 2
15 Hanton, David Abington 11.76 1
16 Carter, Shane CR South 11.80 2
17 Prescott, Zach Bensalem 11.84 1
18 Strauss, Connor Pennsbury 11.92 1
19 perkins, jonathan Truman HS 11.96 3
20 Marks, Michael Pennsbury 11.99 2
21 Gayle, Jesse Truman HS 12.03 2
22 Beyer, Jake Wm Tennent 12.39 3
23 Mulbah, Quentin Truman HS 12.50 3
Event 6 Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
SOL National: R 10.75 5/11/2013 RENARD HOWELL, Neshaminy
Name Age School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Saunders, Sayyid Truman HS 10.97 10
2 Hebron, Savion Neshaminy 11.23 8
3 Welde, Mike CR North 11.30 6
4 Steinberg, Seth CR South 11.32 5 11.312
5 Mazlin, Sean CR North 11.32 4 11.320
6 Fask, Badr Truman HS 11.35 3
7 Williams, Kenneth Bensalem 11.58 2
8 Duncan-Murphy, Jordan Bensalem 11.67 1
Event 8 Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
SOL National: R 4:12.34 1999 DAN COVAL, Council Rock
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 Keller, Bryan CR North 4:26.13 2 10
2 Heintz, Ben CR North 4:28.10 2 8
3 Campbell, Ryan CR North 4:28.58 2 6
4 Maguire, Joe CR South 4:28.61 2 5
5 Shah, Rahi Bensalem 4:31.33 2 4
6 Haldeman, Matt CR North 4:33.90 2 3
7 Scratchard, Jed Pennsbury 4:34.74 2 2
8 Zawodniak, Andrew CR South 4:35.95 2 1
9 Troemel, Christian Abington 4:35.97 2
10 Good, Jake Abington 4:39.28 2
11 Merriman, Ryan Pennsbury 4:43.86 1
12 Donohue, Noah CR South 4:46.95 2
13 Bhandarkar, Rohan CR North 4:47.06 1
14 Devlin, Adam CR South 4:49.88 1
15 Bacchus, Zak Bensalem 4:51.46 1
16 Mullen, Matt CR North 4:51.87 1
17 Cloud, Caeden Abington 4:53.57 1
18 Joyce, Sean Pennsbury 4:54.51 1
19 Fitch, Jason Neshaminy 4:55.48 1
20 Krzywonos, Mitchell Neshaminy 4:57.09 1
21 Varughese, Joel Bensalem 4:58.65 2
22 Ringers, Jake Wm Tennent 4:59.75 1
23 Cicchitti, Conor Wm Tennent 5:00.66 1
Event 10 Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
SOL National: R 47.31 2006 REGGIE CARTER, Bensalem
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 Sooknanan, Aaron Abington 49.88 3 10
2 Broadus, Keion Abington 49.95 3 8
3 Welde, Mike CR North 50.01 3 6
4 Linares, Javier Pennsbury 51.47 3 5
5 Duncan-Murphy, Jordan Bensalem 51.84 3 4
6 Solomon, David CR North 51.94 2 3
7 Johnson, Trenu CR South 51.98 3 2
8 Duddleston, Andrew Wm Tennent 52.10 3 1
9 Oriente, Collin CR South 52.41 2
10 Prescott, Zach Bensalem 52.51 2
11 Karpovitch, Dennis CR North 52.54 2
12 Faccenda, Jason Neshaminy 52.62 2
13 Frazier, Orion Abington 52.84 3
14 tamba, andrew Truman HS 53.16 2
15 Roby, Mike Wm Tennent 53.28 2
16 Makanda, Zola Bensalem 53.42 1
17 Lukose, Jobin CR South 53.99 1
18 St. Pierre, Luke Neshaminy 54.06 1
19 Nunner, Dawson CR South 54.24 1
20 Burke, David Pennsbury 54.39 1
21 Rosseljong, Kevin Neshaminy 54.64 1
22 Edwards, Nicholas Neshaminy 54.80 1
23 Champagne, Jon Bensalem 54.87 2
24 Cordero, Eric Pennsbury 56.35 1
Event 12 Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
SOL National: R 42.04 5/12/2012 NESHAMINY, Neshaminy
B Reice, R DePinto, A Gardener, C Minnig
School Finals Points
=======================================================================
1 Council Rock North 43.82 10
1) Condon, Sean 2) Welde, Mike
3) Mazlin, Sean 4) Wong, Sam
2 Harry S Truman 43.85 8
1) Clowney, James 2) Fask, Badr
3) Gayle, Jesse 4) Saunders, Sayyid
3 Neshaminy 44.27 6
1) Stills, Joel 2) Griffen, Marcus
3) Hebron, Savaughn 4) Hebron, Savion
4 Pennsbury 44.57 5
1) Beale, Devon 2) Marks, Michael
3) Robbins, Nasan 4) Strauss, Connor
5 Council Rock South 44.72 4
1) Carter, Shane 2) Gaudet, Nolan
3) Yotko, Robert 4) Steinberg, Seth
6 William Tennent 44.93 3
1) Beyer, Jake 2) Laskowski, Chris
3) Montminey, Aj 4) Testa, Stephen
7 Bensalem 45.48 2
1) Appiah-Owusu, Caleb 2) Shanks, Larry
3) Williams, Kenneth 4) Makanda, Zola
Event 14 Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
8 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
SOL National: R 14.03 2007 JARED EATON, Abington
Name Age School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Robbins, Nasan Pennsbury 15.15Q 2
2 Massaquoi, Hamzah Bensalem 15.40Q 1
3 Oliver, Tommy Bensalem 15.96q 2
4 Appiah-Owusu, Caleb Bensalem 15.99q 1
5 Gromlich, Nolan CR North 16.11q 2
6 Blake, Jordan Abington 16.19q 1
7 Tanteo, Robert CR North 16.33q 1
8 Higgins, Brandon Bensalem 16.46q 2
9 O'Neill, Liam CR North 16.52 2
10 Bond, Dean Neshaminy 17.87 1
11 Smith, Tim Abington 18.36 2
12 Wherity, Dakota Wm Tennent 18.99 1
13 Bley, Sam Neshaminy 19.83 2
14 Shields, Nick CR South 19.84 1
15 Moyer, Ryan CR South 20.65 1
Event 14 Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
SOL National: R 14.03 2007 JARED EATON, Abington
Name Age School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Robbins, Nasan Pennsbury 15.18 10
2 Massaquoi, Hamzah Bensalem 15.22 8
3 Appiah-Owusu, Caleb Bensalem 15.69 6
4 Higgins, Brandon Bensalem 15.77 5
5 Gromlich, Nolan CR North 15.80 4
6 Oliver, Tommy Bensalem 15.92 3
7 Blake, Jordan Abington 16.09 2
8 Tanteo, Robert CR North 16.44 1
Event 16 Boys 800 Meter Run
==========================================================================
SOL National: R 1:53.34 5/10/2014 JEFFREY WISEMAN, CR South
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 Keller, Bryan CR North 1:59.22 2 10
2 Kutney, Evan CR South 1:59.67 2 8
3 Kraus, Matt Wm Tennent 1:59.84 2 6
4 Kersten, Eric Pennsbury 2:00.50 1 5
5 Mitchell, Cameron Abington 2:00.97 2 4
6 Heintz, Ben CR North 2:01.78 2 3
7 Ochs, Collin CR South 2:01.95 2 2
8 Bacchus, Aqeel Bensalem 2:01.98 1 1
9 Craig, Christian Wm Tennent 2:02.48 2
10 Sauer, Aidan Pennsbury 2:02.48 2
11 Mink, Dan Pennsbury 2:03.00 1
12 Coleman, Josh Abington 2:03.51 2
13 Vizcaro, Renato Wm Tennent 2:04.16 1
14 Ehrgott, Kevin CR North 2:04.93 1
15 Earley, Sam CR North 2:05.19 2
16 Haldeman, Matt CR North 2:05.84 1
17 Edelman, Jason Neshaminy 2:06.18 1
18 Good, Jake Abington 2:07.42 2
19 Ramirez, Angel Truman HS 2:07.56 1
20 McQuoid, Dylan CR South 2:08.08 1
21 Donohue, Noah CR South 2:09.57 1
22 Singh, Harpreet Abington 2:09.96 1
23 Krimmel, Liam Neshaminy 2:11.56 1
-- Shah, Rahi Bensalem DNF 2
Event 18 Boys 200 Meter Dash
===================================================================
8 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
SOL National: R 21.28 5/11/2013 RENARD HOWELL, Neshaminy
Name Age School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Saunders, Sayyid Truman HS 22.27Q 2
2 Testa, Stephen Wm Tennent 22.54Q 3
3 Welde, Mike CR North 22.70Q 1
4 Hebron, Savion Neshaminy 22.65q 2
5 Steinberg, Seth CR South 22.66q 3
6 Mazlin, Sean CR North 23.02q 3
7 Williams, Kenneth Bensalem 23.45q 2
8 Duncan-Murphy, Jordan Bensalem 23.52q 1
9 Caputo, Dylan Bensalem 23.57 2
10 Montminey, Aj Wm Tennent 23.65 3
11 Stills, Joel Neshaminy 23.70 3
12 Beale, Devon Pennsbury 23.75 1
13 Smith, Emitt Abington 23.88 1
14 Hanton, David Abington 23.96 2
15 Gruda, Chris Pennsbury 24.02 2
16 Carter, Shane CR South 24.07 3
17 Prescott, Zach Bensalem 24.18 2
18 Gayle, Jesse Truman HS 24.31 1
19 Strauss, Connor Pennsbury 24.33 2
20 Schwartz, Preston CR North 24.75 1
21 Czajkowski, Mark Pennsbury 24.80 3
22 Makanda, Zola Bensalem 25.01 1
-- Condon, Sean CR North FS 1 False Start
Event 18 Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
SOL National: R 21.28 5/11/2013 RENARD HOWELL, Neshaminy
Name Age School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Saunders, Sayyid Truman HS 21.86 10
2 Testa, Stephen Wm Tennent 22.13 8
3 Hebron, Savion Neshaminy 22.28 6
4 Steinberg, Seth CR South 22.47 5
5 Welde, Mike CR North 22.77 4
6 Mazlin, Sean CR North 22.94 3
7 Williams, Kenneth Bensalem 23.27 2
8 Duncan-Murphy, Jordan Bensalem 23.37 1
Event 20 Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
SOL National: R 9:21.45 5/11/2013 ROSS WILSON, CR North
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Kujdych, Rusty Neshaminy 9:35.77 10
2 Haas, Tim CR North 9:51.96 8
3 Campbell, Ryan CR North 9:52.31 6
4 Shah, Rahi Bensalem 9:56.91 5
5 Hutton, Evan Wm Tennent 10:01.08 4
6 Maguire, Joe CR South 10:02.68 3
7 Bortman, Ari Pennsbury 10:06.29 2
8 Troemel, Christian Abington 10:09.67 1
9 Hanna, Andrew CR South 10:15.81
10 McHenry, Dylan Wm Tennent 10:18.49
11 Koza, Ethan CR North 10:20.44
12 Bleiman, David CR South 10:34.78
13 Welborn, Ian CR South 10:37.04
14 Rahill, Sean Wm Tennent 10:38.29
15 Devlin, Adam CR South 10:40.41
16 Breslin, Alex CR North 10:42.33
17 Busch, Matthew Neshaminy 10:50.48
18 Cloud, Caeden Abington 10:53.68
19 Hodges, Calvin Pennsbury 10:55.07
20 Ringers, Jake Wm Tennent 11:19.67
21 Pratt, Justin Bensalem 11:24.16
22 Plunkett, Dan Neshaminy 11:27.65
23 Bacchus, Zak Bensalem 11:30.88
24 Scratchard, Jed Pennsbury 11:34.95
Event 22 Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
SOL National: R 3:18.79 5/11/2013 PENNSBURY, Pennsbury
A Bullaro, C Snorweah, A Sauer, M Jajua
School Finals Points
=======================================================================
1 Abington 3:21.79 10
1) Broadus, Keion 2) Smith, Isiah
3) Mitchell, Cameron 4) Sooknanan, Aaron
2 Council Rock South 3:27.64 8
1) Carter, Shane 2) Kutney, Evan
3) Oriente, Collin 4) Steinberg, Seth
3 Bensalem 3:28.01 6
1) Makanda, Zola 2) Massaquoi, Hamzah
3) Duncan-Murphy, Jordan 4) Prescott, Zach
4 Council Rock North 3:30.99 5
1) Earley, Sam 2) Solomon, David
3) Heintz, Ben 4) Karpovitch, Dennis
5 Pennsbury 3:33.72 4
1) Czajkowski, Mark 2) Gruda, Chris
3) Sauer, Aidan 4) Linares, Javier
6 Neshaminy 3:36.29 3
1) Faccenda, Jason 2) Fink, Daniel
3) St. Pierre, Luke 4) Edwards, Nicholas
7 William Tennent 3:43.60 2
1) Roby, Mike 2) Alania, Vano
3) Vizcaro, Renato 4) Montminey, Aj
Event 24 Boys High Jump
=======================================================================
SOL National: R 6-10.25 1996 TY CORBIN, H.S. Truman
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Wacker, Eric Pennsbury 6-04.00 10
2 Gromlich, Nolan CR North 6-02.00 8
3 Oliver, Tommy Bensalem 6-00.00 6
4 Gundy, Mahkai Bensalem 5-08.00 5
5 Lewis, Matthew Pennsbury 5-06.00 4
6 Williams, Amir Bensalem J5-06.00 3
7 Smith, Emitt Abington J5-06.00 2
8 Bennett, Jon Bensalem 5-04.00 1
9 Rizzo, Elijah Bensalem J5-04.00
-- Link, Ryan Neshaminy NH
-- Yotko, Robert CR South NH
-- Woods, Mike Wm Tennent NH
-- Haas, CJ CR North NH
-- LaFosse, Josiah Abington NH
-- Fiadino, Cole CR South NH
-- Heese, Ryan CR North NH
Event 26 Boys Pole Vault
=======================================================================
SOL National: R 15-06 5/10/2008 DEREK HYNES, CB South
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Gaudet, Nolan CR South 13-00.00 10
2 Lee, William Wm Tennent J13-00.00 8
3 Showmaker, Randy Wm Tennent 12-06.00 6
4 Corso, Rob Bensalem J12-06.00 5
5 Segal, Justin CR South 11-06.00 4
6 Tu, Trevor Neshaminy J11-06.00 3
7 Black, Evan CR South 10-00.00 2
8 Levitt, Casey CR North J10-00.00 1
9 Olsen, Wesley CR North J10-00.00
10 Timoney, Kiernan CR South 9-06.00
11 Brewer, Tommy Bensalem 9-00.00
-- West, Ethan Neshaminy NH
-- Gallant, Matt CR North NH
-- Williams, Amir Bensalem NH
-- Link, Ryan Neshaminy NH
-- Black, Harrison CR South NH
Event 28 Boys Long Jump
=======================================================================
SOL National: R 22-10 5/12/2012 CODY MINNIG, Neshaminy
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Beale, Devon Pennsbury 21-09.00 10
2 Saunders, Sayyid Truman HS 21-05.50 8
3 Testa, Stephen Wm Tennent 21-00.25 6
4 Appiah-Owusu, Caleb Bensalem 20-06.25 5
5 Champagne, Jon Bensalem 19-11.25 4
6 Wacker, Eric Pennsbury 19-09.75 3
7 Kim, Frank CR North 19-09.00 2
8 Massaquoi, Hamzah Bensalem 19-08.50 1
9 Marks, Michael Pennsbury 19-08.00
10 Higgins, Brandon Bensalem 19-02.50
11 Gromlich, Nolan CR North 19-01.50
12 Knox, Douglas Abington 18-11.75
13 Caputo, Dylan Bensalem 18-10.50
14 Peterson, Javeer Truman HS 18-08.75
15 Ruth, Sam CR North 18-07.25
16 Lewis, Matthew Pennsbury 18-05.75
17 Shanks, Larry Bensalem 17-10.50
18 Wherity, Dakota Wm Tennent 17-07.00
19 Joyce, Jaedan Abington 17-06.75
20 Mihalic, Jake CR South 17-04.50
21 Pavlovsky, Danny CR South 16-08.50
22 Griffen, Marcus Neshaminy 16-03.75
23 Gradess, Adam Abington 15-08.50
Event 30 Boys Triple Jump
=======================================================================
SOL National: R 46-10.50 2006 BRANDON TURNER, North Penn
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Peterson, Javeer Truman HS 42-10.75 10
2 Appiah-Owusu, Caleb Bensalem 42-10.25 8
3 Gromlich, Nolan CR North 42-03.25 6
4 Knox, Douglas Abington 42-02.00 5
5 Willianson, Logan Neshaminy 41-10.50 4
6 Wacker, Eric Pennsbury 41-03.50 3
7 Caputo, Dylan Bensalem 40-11.50 2
8 Shanks, Larry Bensalem 40-08.00 1
9 Mazlin, Sean CR North 40-06.00
10 Bennett, Jon Bensalem 39-03.75
11 Williams, Amir Bensalem 38-02.50
12 Mihalic, Jake CR South 37-03.50
13 Marks, Michael Pennsbury 37-02.50
14 Lewis, Matthew Pennsbury 37-00.50
15 Yotko, Robert CR South 36-01.50
16 Kim, Frank CR North 35-10.00
17 Carter, Shane CR South 35-09.75
18 Link, Ryan Neshaminy 35-09.50
19 Fiadino, Cole CR South 34-02.75
20 Erato, Kyle Wm Tennent 29-05.00
Event 32 Boys Discus Throw
=======================================================================
SOL National: R 162-00 2000 CHRIS MCKELVY, North Penn
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Moreno, Yobani Bensalem 141-11 10
2 Anturase, Joshua Pennsbury 138-03 8
3 Taylor, Adam CR North 132-04 6
4 Oates, Tj Truman HS 129-08 5
5 Handy, Trey Bensalem 128-04 4
6 Napadano, Nick Neshaminy 124-06 3
7 Kosyla, James CR North 116-06 2
8 Gromlich, Connor CR North 116-05 1
9 Lam, Tommy CR South 103-06
10 Hart, Matthew Pennsbury 100-09
11 Lindley, Nicholas Abington 95-01
12 Long, Josh Wm Tennent 94-01
13 Adama, Matt Pennsbury 91-10
14 Poteno, Tim Pennsbury 90-03
15 Short, Andrew CR South 84-05
16 Robinson, Jamil Abington 80-10
17 Teoh, Kyle Neshaminy 68-05
18 Hinks, Tom Wm Tennent 1-03
-- Litz, Justin Truman HS FOUL
Event 34 Boys Javelin Throw
=======================================================================
SOL National: R 173-10 5/13/2011 MATT BIRK, CR NORTH
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Hart, Matthew Pennsbury 165-04 10
2 Mitrovich, Jason Pennsbury 152-04 8
3 Hinks, Tom Wm Tennent 143-10 6
4 Gaudet, Nolan CR South 139-05 5
5 Anturase, Joshua Pennsbury 137-05 4
6 Barnett, Hunter Neshaminy 130-10 3
7 Bagnell, chris CR North 126-00 2
8 Tynan, Luke Neshaminy 122-07 1
9 Gallo, Dominic Bensalem 121-04
10 Smeck, Matt Neshaminy 118-02
11 Taylor, Adam CR North 117-02
12 Oates, Tj Truman HS 115-06
13 Kieley, Chris CR North 114-10
14 Lindley, Nicholas Abington 112-01
15 Poteno, Tim Pennsbury 109-11
16 Levitt, Casey CR North 105-05
17 Handy, Trey Bensalem 87-09
Event 36 Boys Shot Put
=======================================================================
SOL National: R 56-06 2000 CHRIS MCKELVY, North Penn
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Hart, Matthew Pennsbury 51-10.75 10
2 Moreno, Yobani Bensalem 45-08.25 8
3 Lindley, Nicholas Abington 43-09.00 6
4 Litz, Justin Truman HS 42-04.25 5
5 Robinson, Jamil Abington 42-02.75 4
6 Napadano, Nick Neshaminy 41-04.25 3
7 Gromlich, Connor CR North 39-07.75 2
8 Kosyla, James CR North 39-03.75 1
9 Handy, Trey Bensalem 39-01.50
10 Oates, Tj Truman HS 38-04.50
11 Short, Andrew CR South 38-01.00
12 Anturase, Joshua Pennsbury 37-10.25
13 Adama, Matt Pennsbury 35-05.50
14 Poteno, Tim Pennsbury 35-04.75
15 Lam, Tommy CR South 34-08.50
16 Ritchey, Bill Neshaminy 34-04.75 B