Complete Results

Licensed to Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/13/2017 04:37 PM
                      Mid-Penn Championships - 5/13/2017                       
                      Live Results @ www.tumeytiming.com                       
                                    Results                                    
 
Event 101  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ty'Asia Dansbury          12 Harrisburg H             12.28q  4 
  2 Grace Gillespie           12 Cedar Cliff              12.44q  3 
  3 Taylor Givens             11 State Colleg             12.46q  1 
  4 Atiya McDonald            12 Milton Hersh             12.55q  5 
  5 Cece Insalaco             11 East Pennsbo             12.57q  2 
  6 Jocelynn Burton           11 Susquehanna              12.58q  1 
  7 Marjia Allen              11 Susquehanna              12.71q  3 
  8 Jada Thompson             11 Harrisburg H             12.89q  1 
  9 Secret Shaffer             9 Chambersburg             12.93   5 
 10 Mallory Johnson           11 Cumberland V             12.93   4 
 11 Sarah Hamilton            12 Hershey                  12.93   1 
 12 Lindsay Martin            10 Red Land                 12.95   2 
 13 Camryn Greenlee           12 Chambersburg             13.03   4 
 14 Jada Burton               11 Susquehanna              13.05   3 
 15 Camryn Simpson            11 Palmyra                  13.07   1 
 16 Rachel Schmidt            11 Big Spring               13.10   4 
 17 Mia Cooper                 9 Hershey                  13.17   5 
 18 Nadira Johnson            12 Milton Hersh             13.21   2 
 19 Lauren Roeske              9 Bishop McDev             13.21   3 
 20 Maliyah Stough             9 Palmyra                  13.22   5 
 21 Bryanna White             11 Milton Hersh             13.24   4 
 22 Jessica Lose               9 State Colleg             13.26   2 
 23 Abby Brezina               9 Red Land                 13.27   3 
 24 Olivia Taverna             9 East Pennsbo             13.33   2 
 25 Jocilyn Koser             10 Middletown A             13.45   4 
 26 Brinn Mancuso              9 Boiling Spri             13.51   3 
 27 Savannah Million           9 Northern                 13.55   3 
 28 Tatum Mosley              12 Central Daup             13.60   2 
 29 Eileen Pomeroy            10 Shippensburg             13.63   1 
 30 Megan Emlet               11 Big Spring               13.64   4 
 31 Anna Grove                12 Boiling Spri             13.64   3 
 32 Maliah Crawford           11 Boiling Spri             13.66   5 
 33 Aaliyah Warden            11 Harrisburg H             13.67   5 
 34 Rachel Blum               12 Trinity (3)              13.68   1 
 35 Kiana Sechler              9 Mifflin Coun             13.71   2 
 36 Eliane Bellevue           11 Central Daup             13.74   5 
 37 Molly Gulden               9 Mechanicsbur             13.76   5 
 38 Ashley Hall                9 Cumberland V             13.78   2 
 39 Julia Nye                 10 Shippensburg             13.86   4 
 
Event 101  Girls 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Ty'Asia Dansbury          12 Harrisburg H             12.15  
  2 Grace Gillespie           12 Cedar Cliff              12.36  
  3 Cece Insalaco             11 East Pennsbo             12.37  
  4 Taylor Givens             11 State Colleg             12.47  
  5 Jocelynn Burton           11 Susquehanna              12.56  
  6 Atiya McDonald            12 Milton Hersh             12.61  
  7 Marjia Allen              11 Susquehanna              12.70  
  8 Jada Thompson             11 Harrisburg H             12.90  
 
Event 102  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 JuQuill Adams             11 Bishop McDev             11.07q  3 
  2 Prince Gaye               12 Carlisle                 11.11q  5 
  3 Brendan Shaffer           11 Lower Dauphi             11.18q  6 
  4 Micah Parsons             11 Harrisburg H             11.19q  2 
  5 Noah Alejandro            11 East Pennsbo             11.21q  2 
  6 Kenny Blessing            11 Big Spring               11.24q  5 
  7 Tyrelle Gallatin          11 Middletown A             11.25q  1 
  8 Kyshawn Trinidad          11 Carlisle                 11.25q  2 
  9 Mark Johnson              12 Milton Hersh             11.27   4 
 10 Josh Blessing             10 Lower Dauphi             11.28   4 
 11 Keaton Ellis              10 State Colleg             11.32   1 
 12 Zach Austen               12 Cumberland V             11.34   5 
 13 Cohen Russell             10 State Colleg             11.37   3 
 13 Andrew Davis              12 Cumberland V             11.37   6 
 15 Jon Youse                 11 Cedar Cliff              11.38   5 
 16 Jose Lopez                 9 Middletown A             11.39   6 
 17 Ayer Agnew                11 Bishop McDev             11.41   6 
 18 Bryson Moore              10 Milton Hersh             11.41   2 
 19 Drew Roman                10 East Pennsbo             11.47   3 
 20 Devin Evans               12 Susquehanna              11.52   5 
 21 Jack Shea                 11 Hershey                  11.53   5 
 22 Tanner Reed               11 State Colleg             11.53   2 
 23 Tarique Campbell          12 Susquehanna              11.62   3 
 24 Antonio Gamble            11 Middletown A             11.63   2 
 25 Bryce Baker                9 Central Daup             11.63   1 
 26 Eli DeJesus               10 Cedar Cliff              11.65   5 
 27 Dan Keene                 11 West Perry               11.68   2 
 28 Matthew Marone            10 Hershey                  11.70   6 
 29 Cormac Houpt              10 James Buchan             11.73   3 
 30 Stephon Brown             10 Central Daup             11.74   4 
 31 Jacob Cox                 12 Shippensburg             11.74   1 
 32 Ethan Cai                 12 James Buchan             11.75   3 
 33 Shawn Brown                9 Central Daup             11.79   1 
 34 Sam Sheils                12 Palmyra                  11.83   1 
 35 Garrett Stuck             12 East Pennsbo             11.85   6 
 36 Jamal Riley               12 James Buchan             11.92   1 
 37 Justin Johnson            12 Red Land                 11.96   4 
 
Event 102  Boys 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 JuQuill Adams             11 Bishop McDev             11.05  
  2 Prince Gaye               12 Carlisle                 11.06  
  3 Tyrelle Gallatin          11 Middletown A             11.17  
  4 Brendan Shaffer           11 Lower Dauphi             11.18  
  5 Noah Alejandro            11 East Pennsbo             11.23  
  6 Micah Parsons             11 Harrisburg H             11.34  
  7 Kyshawn Trinidad          11 Carlisle                 11.37  
  8 Kenny Blessing            11 Big Spring               11.39  
 
Event 103  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Yasmin Brooks             12 Susquehanna              25.31   5 
  2 Grace Gillespie           12 Cedar Cliff              25.82   5 
  3 Cece Insalaco             11 East Pennsbo             25.94   5 
  4 Jada Thompson             11 Harrisburg H             25.96   4 
  5 Jocelynn Burton           11 Susquehanna              26.19   5 
  6 Marjia Allen              11 Susquehanna              26.52   4 
  7 Sarah Hamilton            12 Hershey                  26.52   5 
  8 Rachel Bruno              12 Mechanicsbur             26.55   4 
  9 Ariana Appenzellar        10 Chambersburg             26.62   5 
 10 Mallory Johnson           11 Cumberland V             26.64   4 
 11 Secret Shaffer             9 Chambersburg             26.73   3 
 12 Maliyah Stough             9 Palmyra                  26.99   3 
 13 Atiya McDonald            12 Milton Hersh             27.10   4 
 14 Zoe Wicks                 12 State Colleg             27.12   3 
 15 Mia Cooper                 9 Hershey                  27.18   4 
 16 Amanda Bruno              11 Mechanicsbur             27.20   3 
 17 Tatum Mosley              12 Central Daup             27.32   5 
 18 MacKenzie Robertson       12 Cumberland V             27.38   2 
 19 Camryn Greenlee           12 Chambersburg             27.45   3 
 20 Lauren Roeske              9 Bishop McDev             27.64   3 
 21 Olivia Taverna             9 East Pennsbo             27.71   2 
 22 Jocilyn Koser             10 Middletown A             27.73   3 
 23 Olivia Santoni            10 Bishop McDev             27.74   1 
 24 Hannah Brenkacs           11 Trinity (3)              27.87   2 
 25 Theresa Herring            9 Carlisle                 27.91   1 
 26 Aislyn Murray             12 Camp Hill                28.08   1 
 27 Molly Gulden               9 Mechanicsbur             28.15   2 
 28 Aaliyah Warden            11 Harrisburg H             28.15   2 
 29 Rachel Blum               12 Trinity (3)              28.19   1 
 30 Leah Heisler              12 Central Daup             28.25   2 
 31 Savannah Million           9 Northern                 28.63   2 
 32 Brinn Mancuso              9 Boiling Spri             28.85   1 
 33 Bri Hertz                 10 Northern                 28.89   2 
 34 Sienna Pegram              9 Lower Dauphi             29.91   1 
 
Event 104  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Aaron Arp                 12 Central Daup             21.79   5 
  2 Negus Johnson             11 Susquehanna              22.64   5 
  3 Prince Gaye               12 Carlisle                 22.73   5 
  4 Bryson Moore              10 Milton Hersh             22.75   5 
  5 Ayer Agnew                11 Bishop McDev             22.90   4 
  6 Joseph Bruno               9 Mechanicsbur             22.95   3 
  7 Josh Blessing             10 Lower Dauphi             22.97   5 
  8 Andrew Davis              12 Cumberland V             23.05   5 
  9 Zach Austen               12 Cumberland V             23.15   4 
 10 Brendan Schaffner         11 Central Daup             23.22   2 
 11 Drew Roman                10 East Pennsbo             23.22   4 
 12 Nicholas Dean             12 Susquehanna              23.24   4 
 13 James McFarland           12 Central Daup             23.31   4 
 14 Jamal Riley               12 James Buchan             23.32   5 
 15 Tyrelle Gallatin          11 Middletown A             23.35   3 
 16 Keaton Ellis              10 State Colleg             23.42   3 
 17 Cohen Russell             10 State Colleg             23.54   3 
 18 Kyle Bonilla              12 Mechanicsbur             23.61   2 
 19 Jon Youse                 11 Cedar Cliff              23.71   3 
 20 Chris Sosa                10 Mechanicsbur             23.76   2 
 21 Kyshawn Trinidad          11 Carlisle                 23.78   1 
 22 Marquettes Boyd           10 Milton Hersh             23.78   2 
 23 Alex Sharrow               9 Shippensburg             23.78   1 
 24 Jack Shea                 11 Hershey                  23.79   2 
 25 Alec Truett               10 James Buchan             23.80   5 
 26 Antonio Gamble            11 Middletown A             23.80   4 
 27 Brendan Shaffer           11 Lower Dauphi             24.03   3 
 28 JuQuill Adams             11 Bishop McDev             24.04   4 
 29 Matthew Marone            10 Hershey                  24.10   1 
 30 Casey Boguski             12 Trinity (3)              24.14   1 
 31 Joe Wright                11 West Perry               24.16   3 
 32 Jacob Cox                 12 Shippensburg             24.46   1 
 33 Nagi Moore-Jones          12 Milton Hersh             24.61   2 
 
Event 105  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Zoe Wicks                 12 State Colleg             59.49   4 
  2 Maliyah Paynter           10 Hershey                  59.95   5 
  3 Regan Craig               11 Cumberland V           1:00.02   5 
  4 Mia Kilroy                10 Trinity (3)            1:00.07   4 
  5 Raechel Bonner             9 Central Daup           1:00.42   5 
  6 Mia Julian                 9 Palmyra                1:00.42   4 
  7 Jada Burton               11 Susquehanna            1:01.19   5 
  8 Lauren Epler              11 Hershey                1:01.25   4 
  9 Maya Washington           11 Chambersburg           1:01.34   2 
 10 Rachel Bruno              12 Mechanicsbur           1:01.59   5 
 11 Montgomeri Flynn          12 Central Daup           1:01.91   5 
 12 Lacey Higgins             10 Cumberland V           1:01.93   5 
 13 Meredith Brown            12 West Perry             1:02.35   3 
 14 Amanda Bruno              11 Mechanicsbur           1:02.41   4 
 15 Tiana Wilkinson           12 Susquehanna            1:02.45   4 
 16 Julia Nye                 10 Shippensburg           1:02.79   3 
 17 Kasi Brown                11 East Pennsbo           1:02.95   3 
 18 Meg Tate                  10 Carlisle               1:03.24   4 
 19 Amanda Myers               9 Cumberland V           1:03.49   3 
 20 Hannah Brenkacs           11 Trinity (3)            1:03.67   4 
 21 Kylie Magaro              10 East Pennsbo           1:03.99   3 
 22 Madison Nemshick          11 Bishop McDev           1:04.75   2 
 23 Emma Austin               10 Bishop McDev           1:04.87   2 
 24 Julia Wazeter             12 Cedar Cliff            1:04.94   2 
 25 Jocilyn Koser             10 Middletown A           1:04.95   3 
 26 Olivia Bratton             9 Hershey                1:05.19   3 
 27 Alexis Alleman            10 Shippensburg           1:06.27   1 
 28 Kloe Ocker                10 Chambersburg           1:06.29   1 
 29 Katelyn Cornman           10 Big Spring             1:06.35   2 
 30 Eva Stoessel               9 Lower Dauphi           1:06.43   2 
 31 Riley Gelsinger           10 Greencastle-           1:06.50   1 
 32 Abbie Erme                 9 Boiling Spri           1:06.80   2 
 33 Halle O'Neill             12 Lower Dauphi           1:07.33   1 
 34 Julia Freet               12 Red Land               1:07.77   1 
 35 Kylei Martin              10 James Buchan           1:08.00   1 
 36 Hannah Franklin           10 Shippensburg           1:08.34   1 
 37 Haley Devers              10 Waynesboro             1:12.66   2 
 
Event 106  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Austin Padmore            12 Milton Hersh             49.28   5 
  2 Malcolm Jones             11 Milton Hersh             50.33   5 
  3 Chase Ebersole            11 Cumberland V             50.54   5 
  4 Joseph Bruno               9 Mechanicsbur             51.27   4 
  5 Ben Oesterling            12 State Colleg             51.27   5 
  6 Nicholas Dean             12 Susquehanna              51.76   5 
  7 Dan Corcoran              10 James Buchan             51.85   4 
  8 Drew Roman                10 East Pennsbo             51.97   4 
  9 Quintan Barbour           10 Chambersburg             51.99   5 
 10 Kyle Bonilla              12 Mechanicsbur             52.13   4 
 11 Jared Griffie             12 Carlisle                 52.17   5 
 12 Brady Kirk                12 Lower Dauphi             52.33   3 
 13 Terrance Quaker           10 West Perry               52.34   3 
 14 Luke Updegraff            11 Cumberland V             52.57   5 
 15 Jeremiah Knight           10 Northern                 52.80   4 
 16 Adam Houser               10 Shippensburg             52.81   3 
 17 Nagi Moore-Jones          12 Milton Hersh             53.07   3 
 18 Brendan Schaffner         11 Central Daup             53.16   4 
 19 Ian McKinney              12 Trinity (3)              53.28   3 
 20 Matthew Russell           12 State Colleg             53.29   2 
 21 Nykarri Cunningham        12 Central Daup             53.72   3 
 22 Justus Stephens           11 West Perry               53.74   3 
 23 Jedaiah Palmer            11 Northern                 53.80   4 
 24 Isaac Hamilton            12 Hershey                  54.38   1 
 25 Jackson Yanich             9 Susquehanna              54.44   2 
 26 Isaiah Woodall            12 Carlisle                 54.55   1 
 27 Grayson Meyer             11 Middletown A             54.57   2 
 28 Montez Newsome            10 Central Daup             54.67   1 
 29 Owen Hughey               12 James Buchan             54.82   2 
 30 Andy Bado                 11 Cumberland V             54.91   2 
 31 Levi Mentzer              11 Greencastle-             55.07   1 
 32 Elijah Armor              11 Central Daup             55.09   2 
 33 Tristen Shannon           10 Boiling Spri             55.21   1 
 34 Conner Soderstedt         10 Palmyra                  55.33   2 
 35 Ethan Thatcher            12 Red Land                 56.44   1 
 
Event 107  Girls 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Taryn Parks                9 Greencastle-           2:13.00   4 
  2 Esther Seeland            11 State Colleg           2:17.49   4 
  3 Meg Lebo                  10 Carlisle               2:17.60   4 
  4 Marlee Starliper           9 Northern               2:18.32   4 
  5 Kyra Gerber               11 Northern               2:18.85   4 
  6 Abby Yourkavitch          11 Chambersburg           2:20.55   4 
  7 Jess Dembrowski           12 Palmyra                2:20.80   3 
  8 Makenna Krebs             10 Central Daup           2:21.73   4 
  9 Tatyanna Gibson            9 Milton Hersh           2:22.68   2 
 10 Kaylee Mowery             11 Chambersburg           2:22.96   3 
 11 Hannah Jones              12 Hershey                2:23.70   4 
 12 Elly Haushalter            9 State Colleg           2:24.71   3 
 13 Ellie Keck                11 Palmyra                2:25.49   3 
 14 Jesse Margraf             12 East Pennsbo           2:25.95   2 
 15 Marie Rulapaugh           12 Cumberland V           2:26.83   4 
 16 Sydney Parson             11 Chambersburg           2:27.18   3 
 17 Sarah Hollen              11 Palmyra                2:28.16   3 
 18 Grace Murray              11 Hershey                2:28.46   3 
 19 Julia Ledgett             12 Carlisle               2:28.67   2 
 20 Lauren Wilder              9 Cedar Cliff            2:29.03   1 
 21 Katie Jones                9 Hershey                2:29.09   3 
 22 Ashley Noblit              9 Greencastle-           2:29.76   2 
 23 Abbi Leach                 9 Cumberland V           2:30.15   1 
 24 Madison Marto             11 Lower Dauphi           2:30.42   2 
 25 Julia Wert                10 Central Daup           2:30.81   2 
 26 Hailey Weidenhammer       11 Cedar Cliff            2:32.64   2 
 27 Grace Bechtel             11 Cumberland V           2:32.87   2 
 28 Sarah Blessing            12 Lower Dauphi           2:32.97   1 
 29 Camryn Bendik             10 State Colleg           2:33.27   1 
 30 Victoria Wert             10 Central Daup           2:33.71   1 
 31 Julia Freet               12 Red Land               2:33.87   1 
 32 Kaitlyn Vorkapich          9 Camp Hill              2:34.05   2 
 33 Danna Yoon                 9 Trinity (3)            2:36.47   1 
 34 Lauren Wick               12 Central Daup           2:37.30   1 
 35 Jessica Rawls             12 Central Daup           2:37.93   1 
 36 Courtney Shaffer          12 Middletown A           2:40.10   2 
 37 Hannah Schuchart          12 Trinity (3)            2:43.56   1 
 38 Samantha Smeal            11 Camp Hill              2:47.13   3 
 
Event 108  Boys 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sam Affolder              10 Carlisle               1:55.18   4 
  2 Isaac Kole                12 Carlisle               1:56.27   4 
  3 Yahya Soliman             12 Cumberland V           1:56.48   4 
  4 Jack Wisner               10 Carlisle               1:56.61   3 
  5 Dalton Leab               12 James Buchan           1:57.54   3 
  6 Seth Phillips             10 Mifflin Coun           1:57.54   4 
  7 Joey Feffer               12 State Colleg           1:57.99   4 
  8 Owen Wing                 12 State Colleg           1:59.12   4 
  9 Jack Baker                10 Cedar Cliff            1:59.66   4 
 10 Elliott Cassel            12 Lower Dauphi           1:59.94   3 
 11 Ian Gabig                 12 Camp Hill              2:00.84   2 
 12 Chris Di Perna            12 State Colleg           2:00.92   3 
 13 John David Lane           11 West Perry             2:01.45   3 
 14 Matt Geisler              12 Trinity (3)            2:01.74   4 
 15 Luke Myers                10 Chambersburg           2:01.80   3 
 16 Jonathon Rabon            12 Hershey                2:01.92   3 
 17 Daniel Shank              12 Camp Hill              2:01.95   3 
 18 Riley Park                12 Cumberland V           2:02.37   2 
 19 Peter Gingrich            12 Lower Dauphi           2:02.56   4 
 20 Ethan Hutchinson          12 Central Daup           2:03.20   2 
 21 Andrew Sulon              12 Mechanicsbur           2:03.47   2 
 22 Shay Rounsville           11 Mechanicsbur           2:04.30   3 
 23 James Merkle              10 Chambersburg           2:04.30   1 
 24 Gavin Nixon                9 Central Daup           2:05.34   2 
 25 Derek Wadas               11 Palmyra                2:05.40   1 
 26 Michael Vigliano          10 Mechanicsbur           2:05.55   1 
 27 Lucas Richardson          11 Palmyra                2:05.81   1 
 28 Aiden Sessa               12 Middletown A           2:06.27   2 
 29 Andrew Johnson            12 Greencastle-           2:06.36   2 
 30 Caleb Schultz             11 Cumberland V           2:06.45   4 
 31 Justin Shaffer            11 Middletown A           2:06.52   1 
 32 Kyle Karpa                12 Hershey                2:06.68   1 
 33 Luke Herman               12 Greencastle-           2:06.81   1 
 34 Liam Aro                  11 Boiling Spri           2:06.90   1 
 35 Kaleb Hurley              11 Greencastle-           2:08.77   2 
 36 Devin Freed               10 Northern               2:12.03   1 
 
Event 109  Girls 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Marlee Starliper           9 Northern               4:50.78   3 
  2 Taryn Parks                9 Greencastle-           4:55.70   3 
  3 Abby Yourkavitch          11 Chambersburg           5:04.85   3 
  4 Meg Lebo                  10 Carlisle               5:05.44   3 
  5 Marie Rulapaugh           12 Cumberland V           5:12.24   3 
  6 Grace Murray              11 Hershey                5:12.50   3 
  7 Andrea Demko              11 Hershey                5:13.44   3 
  8 Taylor Mortensen          12 Hershey                5:17.98   3 
  9 Jesse Margraf             12 East Pennsbo           5:19.48   2 
 10 Tatyanna Gibson            9 Milton Hersh           5:21.03   3 
 11 Makenna Krebs             10 Central Daup           5:22.41   3 
 12 Kaylee Mowery             11 Chambersburg           5:24.45   3 
 13 Catherine Curtin          12 State Colleg           5:26.69   2 
 14 Elaina Clancy             11 Boiling Spri           5:29.56   1 
 15 Maddie Wareham            11 Northern               5:30.75   2 
 16 Jess St. Clair             9 Palmyra                5:31.70   2 
 17 Hailey Weidenhammer       11 Cedar Cliff            5:31.88   2 
 18 Grace Bechtel             11 Cumberland V           5:33.21   2 
 19 Lauren Hirneisen          12 Greencastle-           5:34.24   3 
 20 Livvy Sommers             12 Chambersburg           5:37.35   2 
 21 Kelsei Bixler             12 Palmyra                5:38.85   2 
 22 Julia Lersch              12 Red Land               5:39.55   2 
 23 Lauren Kuykendall         10 Mifflin Coun           5:40.19   2 
 24 Olivia Krise              10 East Pennsbo           5:41.90   1 
 25 Amber Fogelsanger         10 Northern               5:44.07   2 
 26 Lyndsay Stakem            11 Bishop McDev           5:44.61   1 
 27 Samantha Grubb             9 East Pennsbo           5:45.89   1 
 28 Catherine Arke            12 Mechanicsbur           5:45.91   1 
 29 Lauren Wilson             11 West Perry             5:46.11   1 
 30 Danna Yoon                 9 Trinity (3)            5:47.27   1 
 31 Jessica Rawls             12 Central Daup           5:47.80   1 
 32 Olivia Ritrievi           10 Trinity (3)            5:49.97   1 
 33 Virginia Cooley           10 Waynesboro             5:51.36   1 
 34 Allison Einig             11 Camp Hill              5:53.33   2 
 35 Falon Weaver              12 Red Land               5:58.12   1 
 36 Ava Franklin              12 Shippensburg           5:59.27   1 
 37 Alyson Henry               9 Carlisle               6:03.48   1 
 38 Halle Colletti            10 Lower Dauphi           6:05.65   1 
 
Event 110  Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sam Affolder              10 Carlisle               4:19.04   3 
  2 Nick Feffer               12 State Colleg           4:20.19   3 
  3 Isaac Kole                12 Carlisle               4:20.30   3 
  4 Alex Tomasko              12 Mechanicsbur           4:22.41   3 
  5 Andrew Sullivan           11 Hershey                4:22.69   3 
  6 Chayce Macknair           10 Mifflin Coun           4:25.35   3 
  7 John David Lane           11 West Perry             4:26.04   3 
  8 Morgan Cupp               11 Mechanicsbur           4:29.65   3 
  9 Dalton Leab               12 James Buchan           4:32.41   2 
 10 Andrew Brown              11 Cumberland V           4:32.57   3 
 11 Mark Walsh                 9 Lower Dauphi           4:32.64   3 
 12 Andrew Sulon              12 Mechanicsbur           4:33.16   3 
 13 Riley Park                12 Cumberland V           4:36.11   2 
 14 Steven Schankweiler       11 Lower Dauphi           4:36.70   3 
 15 Matt Carroll               9 Palmyra                4:37.39   2 
 16 Thomas Branstetter        12 State Colleg           4:38.92   2 
 17 Daniel Wiestling           9 Cedar Cliff            4:39.40   2 
 18 Caeden Smith              10 East Pennsbo           4:40.32   1 
 19 Rafael Mendez             11 Milton Hersh           4:40.54   2 
 20 Will Bucher               10 Trinity (3)            4:40.76   2 
 21 Lance Truskey             11 Central Daup           4:41.30   1 
 22 Trentin Overcash          10 Chambersburg           4:45.86   2 
 23 Hunter Kent               12 Shippensburg           4:45.90   1 
 24 Donovan Hazelton          10 Chambersburg           4:46.71   2 
 25 Greg Snow                 12 Central Daup           4:46.77   2 
 26 Justin Shaffer            11 Middletown A           4:48.32   1 
 27 Luke Sheppard              9 Hershey                4:48.64   1 
 28 Bennett Brown             11 Cumberland V           4:48.69   2 
 29 Caleb Van Grouw           10 Carlisle               4:49.20   2 
 30 Tyler Brighton            12 East Pennsbo           4:50.09   1 
 31 Jason Konadu              10 Central Daup           4:52.37   1 
 32 Miles Book                10 Lower Dauphi           4:52.58   1 
 33 Tommy Johnson              9 Hershey                4:53.62   1 
 34 Alex Eshelman             11 Boiling Spri           4:56.80   1 
 35 Marcus Cooley             10 Waynesboro             5:00.33   2 
 36 Chase Sheaffer             9 Mifflin Coun           5:02.35   1 
 37 Sam Predmore              10 Trinity (3)            5:05.44   1 
 
Event 111  Girls 3200 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Andrea Demko              11 Hershey               11:14.78   2 
  2 Taylor Mortensen          12 Hershey               11:20.24   2 
  3 Faith Mark                10 Hershey               11:34.13   2 
  4 Cadie Kiser               12 Chambersburg          11:34.89   2 
  5 Emma Simon                10 State Colleg          11:39.83   2 
  6 Grace Gilbert             12 Lower Dauphi          11:42.17   2 
  7 Elaina Clancy             11 Boiling Spri          11:47.31   2 
  8 Gabriella Bock            11 State Colleg          11:51.75   2 
  9 Livvy Sommers             12 Chambersburg          11:51.87   2 
 10 Amber Swaisgood           10 Northern              11:54.49   2 
 11 Sydney Myers              11 Central Daup          11:55.34   2 
 12 Olivia Krise              10 East Pennsbo          12:11.39   1 
 13 Emily Neff                10 Red Land              12:13.27   1 
 14 Morgan Starliper          11 Northern              12:13.53   2 
 15 Corinne Firestone          9 Cedar Cliff           12:15.35   2 
 16 Joy Galbraith             10 Mifflin Coun          12:17.19   2 
 17 Sydney Koons              10 Lower Dauphi          12:18.41   2 
 18 Lizzy Gilpatrick           9 State Colleg          12:19.48   1 
 19 Samantha Grubb             9 East Pennsbo          12:22.67   2 
 20 Lauren Wilson             11 West Perry            12:26.41   1 
 21 Jess St. Clair             9 Palmyra               12:28.25   1 
 22 Ashlyn Booher             11 Boiling Spri          12:32.04   2 
 23 Haily Midgley             11 Carlisle              12:38.42   1 
 24 Olivia Ritrievi           10 Trinity (3)           12:39.47   1 
 25 Ashlyn Stonge             11 Northern              12:39.56   1 
 26 Teddi Powell              10 Shippensburg          12:39.98   1 
 27 Molly Snyder               9 Mechanicsbur          12:40.57   2 
 28 Ava Pyles                 11 Lower Dauphi          12:41.09   2 
 29 Renee Sollenbeger         11 James Buchan          12:42.24   1 
 30 Kelsey Bazan               9 Milton Hersh          12:43.16   1 
 31 Ava Franklin              12 Shippensburg          12:43.34   1 
 32 Abigail Echard            12 Central Daup          12:45.53   1 
 33 Teagan Jones              10 Carlisle              12:46.42   1 
 34 Morgan Robinette          10 Mifflin Coun          12:56.72   1 
 35 Ella Dixson               11 Cumberland V          13:00.08   1 
 36 Carly Daniels             10 Cedar Cliff           13:03.83   1 
 37 Susanna Gaither           10 Mechanicsbur          13:39.98   1 
 38 Ashley Heck               11 Central Daup          13:47.65   1 
 
Event 112  Boys 3200 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chayce Macknair           10 Mifflin Coun           9:33.27   2 
  2 Alex Tomasko              12 Mechanicsbur           9:33.33   2 
  3 Morgan Cupp               11 Mechanicsbur           9:34.55   2 
  4 Kyler Shea                12 Lower Dauphi           9:40.67   2 
  5 Nathaniel Kaplon          12 Central Daup           9:41.50   2 
  6 Josh Higgins              12 Cumberland V           9:43.65   2 
  7 Colton Cassel             12 Lower Dauphi           9:46.43   2 
  8 Andrew Sullivan           11 Hershey                9:50.91   2 
  9 Nate Romberger            12 Red Land               9:56.98   2 
 10 Owen Isham                10 State Colleg           9:57.00   2 
 11 Matt Carroll               9 Palmyra                9:57.51   1 
 12 Brandan Knepper           10 Mechanicsbur           9:57.54   2 
 13 Kevin Cole                12 Palmyra                9:57.93   2 
 14 Casey Padgett              9 Carlisle              10:02.87   1 
 15 Caeden Smith              10 East Pennsbo          10:06.36   1 
 16 Tyler Brighton            12 East Pennsbo          10:07.78   1 
 17 Christopher Maichle       12 Waynesboro            10:08.69   1 
 18 Dalton Leab               12 James Buchan          10:10.40   2 
 19 Joey Knouse               12 Boiling Spri          10:11.91   2 
 20 Andrew Feldman            12 Chambersburg          10:13.67   2 
 21 Raphael Abadilla          12 Hershey               10:14.31   2 
 22 Lance Truskey             11 Central Daup          10:19.72   1 
 23 Devon Heisler             11 Cumberland V          10:22.61   2 
 24 Rylan Hummer              11 Greencastle-          10:23.30   1 
 25 Josiah Helmer             10 Lower Dauphi          10:24.10   1 
 26 Josh Adams                10 Central Daup          10:25.42   1 
 27 Bryce Dunkelberger        10 Carlisle              10:27.70   2 
 28 Sam Horn                  11 State Colleg          10:29.01   1 
 29 Chris Diaz                11 Chambersburg          10:29.98   1 
 30 Noah Scahill              11 Waynesboro            10:30.40   1 
 31 Donovan Hazelton          10 Chambersburg          10:30.52   1 
 32 Ethan Rogers               9 Hershey               10:31.63   1 
 33 Dylan Neikirk             11 Greencastle-          10:37.04   1 
 34 Alex Giffin               11 James Buchan          10:37.99   1 
 35 Trent Balestri            10 Carlisle              10:39.43   2 
 36 Hunter Kent               12 Shippensburg          10:40.09   1 
 37 Jesse St. Cyr              9 Cumberland V          10:42.11   1 
 38 Garrett Funck             12 Palmyra               10:53.88   1 
 
Event 113  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Yasmin Brooks             12 Susquehanna              14.64q  5 
  2 Najae Nickerson           12 Carlisle                 15.41q  4 
  3 Rory Klingensmith         11 Lower Dauphi             15.43q  1 
  4 Jordan Rohrbach           12 State Colleg             15.87q  2 
  5 Mallory Johnson           11 Cumberland V             15.91q  2 
  6 Brionne Harrison          12 Central Daup             16.05q  3 
  7 Maliyah Stough             9 Palmyra                  16.10q  3 
  8 Zada Johnson              11 Central Daup             16.18q  5 
  9 Ava Bechtel                9 Cedar Cliff              16.47   4 
 10 Meredith Engle             9 Northern                 16.71   3 
 11 Ryan Klingensmith          9 Lower Dauphi             16.74   2 
 12 Hope Gieseler             11 East Pennsbo             16.79   5 
 13 Caroline Hance            10 Chambersburg             16.89   2 
 14 Morgan Mentzer            11 Chambersburg             16.90   2 
 15 Sydnie Gilbert            10 Chambersburg             16.99   4 
 16 Kylie Bomgardner          12 Palmyra                  17.02   3 
 17 Taelyn Gillis             11 East Pennsbo             17.05   4 
 18 Emma Stephens             11 Carlisle                 17.16   5 
 19 Emily Newman              10 James Buchan             17.32   4 
 20 Lauren Bellis             11 Cumberland V             17.48   1 
 21 Sarah Bubeck              10 Greencastle-             17.50   5 
 22 Sarah Strohm              12 Shippensburg             17.51   1 
 23 Natalie Geesaman          12 West Perry               17.57   1 
 24 Mia Kilroy                10 Trinity (3)              17.64   5 
 25 Rachel Crowder            10 Shippensburg             17.74   3 
 26 Megan Pressler            11 West Perry               17.75   5 
 27 Mariel Miller              9 Central Daup             17.88   4 
 28 Mary-Anne Nortier         11 Hershey                  17.92   4 
 29 Brady Hentz               11 Northern                 18.00   4 
 30 Haley Barto               10 Central Daup             18.04   2 
 31 Elyse Blanchard            9 Boiling Spri             18.11   2 
 32 Anna Mansfield            12 Mechanicsbur             18.21   1 
 33 Chanise Jordan            10 Central Daup             18.23   2 
 34 Katy Collingsworth        11 Camp Hill                18.24   3 
 35 Jannae Bonds              11 Palmyra                  18.25   1 
 36 Madeline Barto            10 Hershey                  18.30   5 
 37 Kayley Brooks             11 Lower Dauphi             18.38   1 
 38 Rowan Sessa               12 Middletown A             18.44   3 
 39 Mikayla Bryan             10 Waynesboro               20.93   3 
 40 Rebecca Tarnve            11 Milton Hersh             21.72   1 
 
Event 113  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Yasmin Brooks             12 Susquehanna              14.50  
  2 Najae Nickerson           12 Carlisle                 15.10  
  3 Rory Klingensmith         11 Lower Dauphi             15.18  
  4 Maliyah Stough             9 Palmyra                  15.55  
  5 Mallory Johnson           11 Cumberland V             15.69  
  6 Zada Johnson              11 Central Daup             15.80  
  7 Jordan Rohrbach           12 State Colleg             15.98  
  8 Brionne Harrison          12 Central Daup             16.04  
 
Event 114  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Richard Gilchrist         11 Harrisburg H             15.02q  5 
  2 Aaron Arp                 12 Central Daup             15.08q  3 
  3 Zack Kuntz                11 Camp Hill                15.15q  4 
  4 Trayton Barnette          10 Chambersburg             15.28q  1 
  5 Jackson Willen            12 Hershey                  15.60q  4 
  6 Seth Hawkins              12 Northern                 15.69q  5 
  7 Jelani Licorish           11 Milton Hersh             15.82q  1 
  8 Chase Longenecker         10 State Colleg             15.90q  4 
  9 Darius Carter             12 Greencastle-             15.90   3 
 10 Antoine Perry             12 Central Daup             15.93   2 
 11 Bobby Pressley            12 Susquehanna              15.99   2 
 12 Nick LaPointe             12 Cumberland V             16.08   5 
 13 Jemar Coles               12 Central Daup             16.29   2 
 14 Patrick Holoviak          12 State Colleg             16.35   2 
 15 Tyreese Smith             10 Susquehanna              16.72   3 
 16 Jeremiah Knight           10 Northern                 16.82   3 
 17 Bennett Von Stetten       12 Palmyra                  16.85   1 
 18 Michael Reich              9 Shippensburg             16.88   3 
 19 Mario Allegrinni          12 Hershey                  16.89   5 
 20 Sam Jacobs                11 Cumberland V             17.01   5 
 21 Eric Allen                11 Central Daup             17.10   3 
 22 Jace Fry                  11 Lower Dauphi             17.11   4 
 23 Tommy Mun                 11 Mechanicsbur             17.25   4 
 24 Ethan Augustine           12 Bishop McDev             17.59   1 
 25 John-Martin Lujan         10 Mechanicsbur             17.70   2 
 26 Lokey Howell              -- State Colleg             17.81   3 
 27 Nolan Wilder              11 Cedar Cliff              17.84   2 
 28 Thomas Langdon            10 Chambersburg             17.99   4 
 29 Brock Sinkus              11 Mifflin Coun             18.24   5 
 30 Jon Wacker                11 Trinity (3)              18.32   1 
 31 Salko Hrnjic              10 Carlisle                 18.33   1 
 32 Ryzeson Maravich          11 Shippensburg             18.50   5 
 33 Adam Laudenslager         12 Mechanicsbur             18.72   5 
 34 Connor Mensch             11 Bishop McDev             20.27   3 
 35 Malik McKoy               10 James Buchan             21.23   2 
 
Event 114  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Richard Gilchrist         11 Harrisburg H             14.44  
  2 Aaron Arp                 12 Central Daup             14.47  
  3 Zack Kuntz                11 Camp Hill                14.65  
  4 Trayton Barnette          10 Chambersburg             15.18  
  5 Jackson Willen            12 Hershey                  15.55  
  6 Jelani Licorish           11 Milton Hersh             15.62  
  7 Seth Hawkins              12 Northern                 15.70  
  8 Chase Longenecker         10 State Colleg             17.68  
 
Event 115  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Yasmin Brooks             12 Susquehanna              44.55   5 
  2 Taylor Jede               10 Cumberland V             45.22   5 
  3 Jordan Rohrbach           12 State Colleg             45.79   5 
  4 Rory Klingensmith         11 Lower Dauphi             46.27   5 
  5 Najae Nickerson           12 Carlisle                 46.75   5 
  6 Mia Kilroy                10 Trinity (3)              47.13   5 
  7 Breya Clopper              9 Chambersburg             47.77   5 
  8 Ryan Klingensmith          9 Lower Dauphi             48.08   4 
  9 Rachael Spencer            9 State Colleg             48.19   4 
 10 Cherub Cirone             12 Milton Hersh             48.23   4 
 11 Rowan Sessa               12 Middletown A             49.03   5 
 12 Maddie McCarty            12 Northern                 49.58   3 
 13 Sydnie Gilbert            10 Chambersburg             49.76   4 
 14 Emma Fisler               12 Northern                 50.10   3 
 15 Natalie Geesaman          12 West Perry               50.13   1 
 16 Abby Walters              11 Carlisle                 50.45   4 
 17 Meilani Turner            10 Susquehanna              50.47   2 
 18 Meredith Engle             9 Northern                 50.49   3 
 19 Mariel Miller              9 Central Daup             50.53   2 
 20 Morgan Mentzer            11 Chambersburg             50.56   3 
 21 Mary-Anne Nortier         11 Hershey                  50.57   4 
 22 Emma Stephens             11 Carlisle                 50.87   4 
 23 Taelyn Gillis             11 East Pennsbo             51.11   2 
 24 Kylie Bomgardner          12 Palmyra                  51.12   2 
 25 Lauren Bellis             11 Cumberland V             51.39   1 
 26 Elyse Blanchard            9 Boiling Spri             52.12   2 
 27 Anna Mansfield            12 Mechanicsbur             52.16   1 
 28 Zada Johnson              11 Central Daup             52.24   3 
 29 Emma O'Neill               9 Lower Dauphi             52.32   3 
 30 Haley Barto               10 Central Daup             52.50   1 
 31 Katy Collingsworth        11 Camp Hill                52.57   2 
 32 Ashley Hall                9 Cumberland V             52.82   1 
 33 Mallory Sheppard          11 Greencastle-             53.18   1 
 34 Jannae Bonds              11 Palmyra                  53.40   3 
 35 Taylor Brickner           10 Red Land                 54.20   1 
 36 Megan Pressler            11 West Perry               54.20   2 
 37 Quincy Blubaugh           10 Hershey                  56.15   1 
 
Event 116  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Zack Kuntz                11 Camp Hill                40.13   5 
  2 Chase Longenecker         10 State Colleg             41.17   5 
  3 Trayton Barnette          10 Chambersburg             41.21   5 
  4 Zach Wise                 12 Central Daup             41.40   5 
  5 Bobby Pressley            12 Susquehanna              41.54   5 
  6 Jelani Licorish           11 Milton Hersh             41.97   5 
  7 Seth Hawkins              12 Northern                 42.13   4 
  8 Darius Carter             12 Greencastle-             42.15   4 
  9 Nicholas Grissinger       12 Milton Hersh             42.64   3 
 10 Sam Jacobs                11 Cumberland V             42.71   4 
 11 Treyvon Ferguson          11 Milton Hersh             42.98   5 
 12 Jackson Willen            12 Hershey                  43.08   4 
 13 Tyreese Smith             10 Susquehanna              43.38   2 
 14 Stanley Hamilton          10 State Colleg             43.90   4 
 15 Ryzeson Maravich          11 Shippensburg             44.21   3 
 16 Michael Reich              9 Shippensburg             44.43   3 
 17 Nick LaPointe             12 Cumberland V             44.53   3 
 18 Patrick Holoviak          12 State Colleg             44.65   3 
 19 Austin Taylor             11 Shippensburg             44.90   4 
 20 Jace Fry                  11 Lower Dauphi             45.24   2 
 21 Antoine Perry             12 Central Daup             45.26   4 
 22 Thomas Einolf             11 Middletown A             45.37   1 
 23 Jon Wacker                11 Trinity (3)              45.46   3 
 24 John-Martin Lujan         10 Mechanicsbur             45.51   2 
 25 Eric Allen                11 Central Daup             45.71   2 
 26 Adam Laudenslager         12 Mechanicsbur             45.80   2 
 27 Thomas Romine              9 Chambersburg             46.39   1 
 28 Trystin Panilaitis        10 West Perry               46.80   2 
 29 Michael Tokar             12 Bishop McDev             47.21   2 
 30 Jemar Coles               12 Central Daup             47.57   5 
 31 David Durland             10 Cedar Cliff              47.75   1 
 32 Mario Allegrinni          12 Hershey                  48.53   1 
 33 Xavier Williams            9 Waynesboro               49.63   1 
 
Event 117  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Susquehanna Township                                  48.83   3 
  2 Chambersburg                                          49.16   3 
  3 Harrisburg High School                                49.69   3 
  4 Milton Hershey                                        50.12   3 
  5 Cumberland Valley                                     50.25   3 
  6 Palmyra                                               50.46   2 
  7 East Pennsboro Area SD                                50.94   3 
  8 Hershey                                               51.16   3 
  9 Central Dauphin East (Cd East)                        51.42   3 
 10 Bishop McDevitt                                       51.76   2 
 11 Mechanicsburg Area High School                        51.78   2 
 12 State College Area High School                        51.85   2 
 13 West Perry                                            52.78   1 
 14 Boiling Springs                                       52.85   2 
 15 Big Spring                                            52.92   2 
 16 Trinity (3)                                           52.98   1 
 17 Carlisle                                              53.38   2 
 18 Middletown Area                                       56.76   1 
 
Event 118  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Susquehanna Township                                  43.35   3 
  2 Central Dauphin East (Cd East)                        43.47   3 
  3 Milton Hershey                                        43.58   2 
  4 Harrisburg High School                                43.91   3 
  5 State College Area High School                        44.00   3 
  6 Middletown Area                                       44.02   3 
  7 Carlisle                                              44.15   2 
  8 Lower Dauphin                                         44.73   3 
  9 West Perry                                            44.79   2 
 10 Cedar Cliff                                           44.99   3 
 11 Bishop McDevitt                                       45.08   1 
 12 East Pennsboro Area SD                                45.17   2 
 13 James Buchanan                                        45.35   1 
 14 Hershey                                               45.56   2 
 15 Northern                                              45.89   1 
 16 Trinity (3)                                           46.07   1 
 17 Palmyra                                               46.15   2 
 18 Boiling Springs                                       46.43   2 
 19 Red Land                                              46.54   1 
 
Event 119  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 State College Area High School                      3:59.65   3 
  2 Hershey                                             4:01.56   3 
  3 Susquehanna Township                                4:03.15   3 
  4 Cumberland Valley                                   4:06.08   3 
  5 Central Dauphin East (Cd East)                      4:06.57   3 
  6 Palmyra                                             4:08.96   2 
  7 Northern                                            4:09.21   2 
  8 Central Dauphin                                     4:09.56   2 
  9 Carlisle                                            4:13.09   3 
 10 Bishop McDevitt                                     4:15.48   3 
 11 Milton Hershey                                      4:16.92   2 
 12 West Perry                                          4:18.16   1 
 13 Camp Hill                                           4:22.84   1 
 14 Greencastle-Antrim                                  4:23.06   2 
 15 Chambersburg                                        4:26.81   2 
 16 Trinity (3)                                         4:28.14   2 
 17 James Buchanan                                      4:49.04   1 
 
Event 120  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Milton Hershey                                      3:22.86   3 
  2 Cumberland Valley                                   3:24.44   3 
  3 State College Area High School                      3:26.33   3 
  4 Carlisle                                            3:26.50   3 
  5 West Perry                                          3:31.60   2 
  6 Susquehanna Township                                3:32.24   3 
  7 Trinity (3)                                         3:32.50   2 
  8 Cedar Cliff                                         3:32.62   2 
  9 Mechanicsburg Area High School                      3:32.79   2 
 10 Central Dauphin                                     3:33.16   2 
 11 Central Dauphin East (Cd East)                      3:35.26   3 
 12 Northern                                            3:35.37   2 
 13 Chambersburg                                        3:37.10   3 
 14 Camp Hill                                           3:37.67   3 
 15 Boiling Springs                                     3:39.23   2 
 16 Middletown Area                                     3:39.99   2 
 17 Hershey                                             3:40.15   1 
 18 James Buchanan                                      3:41.08   1 
 19 Greencastle-Antrim                                  3:42.87   1 
 20 Bishop McDevitt                                     3:45.56   1 
 21 Palmyra                                             3:46.84   1 
 22 Red Land                                            4:09.26   1 
 
Event 121  Girls 4x800 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hershey                                             9:29.93   2 
  2 Palmyra                                             9:34.02   2 
  3 Chambersburg                                        9:42.35   2 
  4 Northern                                            9:44.21   2 
  5 State College Area High School                      9:46.18   2 
  6 Carlisle                                           10:04.65   2 
  7 Camp Hill                                          10:14.62   1 
  8 Central Dauphin                                    10:15.91   2 
  9 Cedar Cliff                                        10:23.37   1 
 10 Red Land                                           10:26.29   2 
 11 Trinity (3)                                        10:30.28   1 
 12 Milton Hershey                                     10:31.55   1 
 13 Bishop McDevitt                                    10:33.48   2 
 14 Central Dauphin East (Cd East)                     10:43.10   1 
 15 James Buchanan                                     11:03.70   1 
 16 Boiling Springs                                    11:05.18   1 
 17 Shippensburg                                       11:10.86   1 
 18 Mifflin County High School                         11:35.94   1 
 
Event 122  Boys 4x800 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Milton Hershey                                      7:58.40   2 
  2 Cumberland Valley                                   8:00.19   2 
  3 Lower Dauphin                                       8:01.50   2 
  4 Carlisle                                            8:02.11   2 
  5 Trinity (3)                                         8:12.15   2 
  6 Mifflin County High School                          8:12.25   2 
  7 Palmyra                                             8:16.76   2 
  8 Camp Hill                                           8:20.87   2 
  9 Chambersburg                                        8:21.22   2 
 10 Central Dauphin                                     8:21.29   2 
 11 Northern                                            8:32.45   1 
 12 Central Dauphin East (Cd East)                      8:33.97   1 
 13 Boiling Springs                                     8:36.52   1 
 14 State College Area High School                      8:43.52   2 
 15 Cedar Cliff                                         8:44.30   1 
 16 Red Land                                            8:47.00   1 
 17 East Pennsboro Area SD                              8:51.23   1 
 18 Hershey                                             9:00.09   1 
 19 Shippensburg                                        9:01.40   1 
 20 Big Spring                                          9:08.85   1 
 21 James Buchanan                                      9:33.98   1 
 
Event 123  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jordan Bair               12 State Colleg          40-08.00  
  2 Jenay Faulkner            12 Greencastle-          38-04.25  
  3 Reagan Winebrenner        11 Chambersburg          34-07.50  
  4 Adeola Adeniyi            11 Susquehanna           34-06.00  
  5 Treasure George-Morrow    10 Bishop McDev          34-03.00  
  6 Ashley Bartles            10 Lower Dauphi          33-05.75  
  7 Kalara Paige              12 Central Daup          32-09.00  
  8 Amy Nguyen                12 Bishop McDev          32-05.00  
  9 Tyra Brown                12 Carlisle              32-04.00  
 10 Jessica Vergara           12 Cumberland V          31-06.50  
 11 Alivia Martin             11 Greencastle-          31-06.00  
 12 Keira Perry               10 Greencastle-          31-02.00  
 13 Morgan Noon               11 Middletown A          30-06.50  
 14 Hannah Martin             10 Big Spring            30-06.00  
 15 Tori Ambush               10 Central Daup          30-05.50  
 16 Taylor Love               12 State Colleg          29-11.00  
 17 Amanda Hamer              10 Trinity (3)           29-10.75  
 18 Deajenea Thomas           12 Central Daup          29-07.25  
 19 Alisha Nicely             12 Palmyra               29-05.25  
 20 Denaya Potson             10 State Colleg          29-04.75  
 21 Taylor Owen               12 East Pennsbo          29-03.25  
 22 Lauren Brownyard          11 Trinity (3)           29-02.75  
 23 Natalie Lepri             12 Cumberland V          28-11.25  
 24 Mya Graves                10 Waynesboro            28-07.25  
 25 Gabby Silvious            10 Carlisle              28-06.00  
 26 Kayce Hoch                11 Lower Dauphi          28-05.00  
 27 Amber Stamm               12 Palmyra               28-04.25  
 28 Lizzie Helmick            11 Hershey               27-10.75  
 29 Taliyah Capps             11 Waynesboro            27-07.50  
 30 Lauren Seubert            10 Trinity (3)           27-07.00  
 31 Brianna Dean               9 Hershey               27-05.00  
 32 Taryn Smith               11 Waynesboro            27-04.50  
 33 Amber Russell             12 Susquehanna           27-04.00  
 34 Serrean Haynesworth       11 Cedar Cliff           26-05.00  
 35 Grace Ghiazza             11 Cedar Cliff           25-11.25  
 36 Megan Woodworth           12 Red Land              25-10.50  
 37 Elizabeth Wintermyer      12 Red Land              25-09.25  
 38 Gabi Lehman               12 Cumberland V          25-02.25  
 39 Hailey Hoffman            11 Mechanicsbur          25-01.75  
 40 Taylor Lapine             12 Palmyra               24-10.75  
 
Event 124  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kelton Chastulik          12 Chambersburg          57-07.25  
  2 Myles Braxton             12 Chambersburg          52-04.75  
  3 Campbell Parker           12 Greencastle-          51-05.00  
  4 Justin Lecadre            12 Milton Hersh          50-01.00  
  5 Hunter Landis             12 Middletown A          48-08.25  
  6 Joe Arney                 12 Susquehanna           46-06.50  
  7 Mahki Moore               12 Central Daup          45-11.00  
  8 Brock Harmon               9 Chambersburg          45-07.50  
  9 Titus Thompson            10 State Colleg          45-06.00  
 10 Jacob Hockman             12 Greencastle-          45-01.25  
 11 Andrew Bennett            12 Mifflin Coun          44-11.75  
 12 Josh Barrett              12 Northern              43-10.25  
 13 Brendan Douglass          11 Middletown A          43-00.25  
 14 Jason Koshinski           12 Mechanicsbur          42-10.25  
 15 Cade Alexander-Gray       11 Mechanicsbur          42-05.00  
 16 Alex Cruz                 11 Northern              42-01.50  
 17 Justin Trolinger          12 Carlisle              40-09.25  
 18 Ethan Newtown             12 Middletown A          40-06.50  
 19 Garrett Miller            10 Palmyra               40-04.25  
 20 Lars Weyant               12 Big Spring            39-11.00  
 21 Elijah Curtis             11 Milton Hersh          39-07.50  
 22 Caleb Deutsch             12 Boiling Spri          39-05.00  
 23 Hunter Adam               12 Big Spring            38-09.00  
 24 Elijah Owens              11 Carlisle              38-07.00  
 25 Aidan Donahue             12 Hershey               38-05.00  
 26 Joshua Herbster           11 Cumberland V          38-03.00  
 27 Jaterr McCleary           11 Carlisle              38-02.50  
 27 Nathan Kreider            11 Palmyra               38-02.50  
 29 Sean Eboch                11 Camp Hill             38-00.00  
 30 Josiah Gibbs              10 Milton Hersh          37-07.00  
 31 Judson Iverson            12 James Buchan          37-06.50  
 32 Jon Wirth                 11 Northern              36-11.00  
 33 Eddie Rivers              11 Central Daup          36-09.25  
 34 Jon Drapp                 12 Cumberland V          36-03.50  
 
Event 125  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Reagan Winebrenner        11 Chambersburg            121-11  
  2 Jordan Bair               12 State Colleg            119-08  
  3 Aunbrielle Green          11 Central Daup            117-01  
  4 Taylor Love               12 State Colleg            104-04  
  5 Lily Fager                11 Middletown A             99-10  
  6 Natalie Lepri             12 Cumberland V             98-07  
  7 Christi Fertich            9 Boiling Spri             93-08  
  8 Jessica Vergara           12 Cumberland V             90-02  
  9 Rachel Eby                12 Northern                 89-10  
 10 Olivia Lewis              12 Milton Hersh             89-09  
 11 Amy Nguyen                12 Bishop McDev             89-00  
 12 Siara Gossert             12 James Buchan             88-10  
 13 Kira Christian            11 Red Land                 88-06  
 14 Alisha Nicely             12 Palmyra                  88-03  
 15 Madison Mascari           10 Hershey                  88-01  
 16 Serrean Haynesworth       11 Cedar Cliff              88-00  
 17 Ashley Bartles            10 Lower Dauphi             87-04  
 18 Esther Seeland            11 State Colleg             85-08  
 19 Mackenzie Maass            9 Central Daup             85-05  
 20 Kayce Hoch                11 Lower Dauphi             82-07  
 21 Paige Avey                10 Greencastle-             82-04  
 21 Mary Secord               10 Northern                 82-04  
 23 Allison Neslund           11 Carlisle                 80-04  
 24 Katie Daub                12 Hershey                  80-03  
 25 Alicia Mendoza            10 Waynesboro               80-02  
 26 Hannah Martin             10 Big Spring               77-02  
 27 Miah Deutsch              11 Boiling Spri             77-01  
 28 Keira Perry               10 Greencastle-             74-10  
 29 Avian Thompson            11 Lower Dauphi             74-09  
 30 Taliyah Capps             11 Waynesboro               73-07  
 31 Alivia Martin             11 Greencastle-             71-10  
 32 Jo'marae Monroe              Susquehanna              70-07  
 33 Lauren Brownyard          11 Trinity (3)              68-04  
 34 Katie Kump                10 Waynesboro               67-10  
 35 Jalen Lewis                  Susquehanna              67-09  
 36 Jonna Rinehart             9 Northern                 65-03  
 37 Katie Carbaugh            12 Chambersburg             64-00  
 
Event 126  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Campbell Parker           12 Greencastle-            175-06  
  2 Kelton Chastulik          12 Chambersburg            172-09  
  3 Justin Lecadre            12 Milton Hersh            159-04  
  4 Jacob Hockman             12 Greencastle-            154-08  
  5 Dante Manetta             11 Trinity (3)             147-03  
  6 Hunter Landis             12 Middletown A            144-01  
  7 Joshua Herbster           11 Cumberland V            141-02  
  8 Jon Drapp                 12 Cumberland V            140-06  
  9 Titus Thompson            10 State Colleg            137-07  
 10 Larry Brown               12 Central Daup            136-10  
 11 Myles Braxton             12 Chambersburg            134-11  
 12 Brendan Douglass          11 Middletown A            133-02  
 13 Denny Santana             12 Shippensburg            132-06  
 14 Andrew Bennett            12 Mifflin Coun            130-05  
 15 Jon Wirth                 11 Northern                128-08  
 16 Oscar Seaforth            12 Susquehanna             127-09  
 17 Nathan Kreider            11 Palmyra                 127-06  
 18 Cade Alexander-Gray       11 Mechanicsbur            125-09  
 19 Sean Turnpaugh            11 Cumberland V            124-09  
 20 Brock Harmon               9 Chambersburg            123-01  
 21 Hunter Adam               12 Big Spring              121-10  
 22 Chris Barrett             10 Northern                121-08  
 23 Kenny Messner             12 West Perry              118-05  
 24 Anthony Guarneschelli     11 Bishop McDev            117-03  
 25 Elijah Curtis             11 Milton Hersh            117-02  
 26 Henry Perry               12 Carlisle                116-05  
 27 Jesper Andersson          12 Milton Hersh            116-02  
 28 Lars Weyant               12 Big Spring              115-08  
 29 Kenneth Norfleet          11 Susquehanna             114-09  
 30 Mark Berlin               12 West Perry              113-05  
 31 Jack Bucher               11 Trinity (3)             110-01  
 32 Bryce Stevenson           12 Waynesboro              110-00  
 33 Garrett Miller            10 Palmyra                 107-09  
 34 Palmer Rodenhaber         12 Red Land                106-11  
 35 Caleb Deutsch             12 Boiling Spri            106-02  
 36 Aidan Donahue             12 Hershey                  84-04  
 
Event 127  Girls Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Skylar Ciccolini          10 Mifflin Coun            143-06  
  2 Kirstin West              11 Palmyra                 140-09  
  3 Allyson Stauffer          10 Central Daup            126-02  
  4 Megan Fry                 11 Central Daup            123-00  
  5 Lauren Brownyard          11 Trinity (3)             116-08  
  6 Jenna Mongold             10 James Buchan            113-01  
  7 Sarah Fake                12 East Pennsbo            110-11  
  8 Ellie Strauss             12 State Colleg            110-00  
  9 Natalie Geesaman          12 West Perry              108-09  
 10 Tyra Brown                12 Carlisle                108-08  
 11 Jenay Faulkner            12 Greencastle-            107-09  
 12 Kendra Ocker               9 Shippensburg            106-08  
 13 Olivia Lewis              12 Milton Hersh            104-07  
 14 Rachel Verhoef            10 Greencastle-            103-09  
 15 Brady Hentz               11 Northern                102-09  
 16 Madison Mascari           10 Hershey                  99-09  
 17 Catherine Skehan          12 Waynesboro               95-09  
 18 Hailey Gettel             12 Shippensburg             95-08  
 19 Grace Ghiazza             11 Cedar Cliff              95-03  
 20 Siara Gossert             12 James Buchan             94-06  
 21 Hannah Martin             10 Big Spring               94-02  
 22 Ashley Barni              11 Middletown A             93-07  
 23 Morgan Ely                11 Carlisle                 93-04  
 24 Emily Henke               12 Waynesboro               92-04  
 25 Jonna Rinehart             9 Northern                 91-11  
 26 Alexis Behrens            11 Big Spring               91-02  
 27 Pleasant Weller           10 West Perry               90-04  
 28 Courtney Campbell          9 Mechanicsbur             90-01  
 29 Keely Lombardi            11 Middletown A             88-06  
 30 Sophie Miller             11 Cedar Cliff              87-11  
 31 Onnika Goshorn            10 Boiling Spri             87-07  
 32 Kayce Hoch                11 Lower Dauphi             86-07  
 33 Tierra Fuller              9 Central Daup             86-05  
 34 Hannah McLucas            11 Palmyra                  86-02  
 35 Amy Nguyen                12 Bishop McDev             84-07  
 36 Hayley Schultz            12 Palmyra                  84-05  
 36 Ashley Bartles            10 Lower Dauphi             84-05  
 38 Katie Carbaugh            12 Chambersburg             81-02  
 39 Anna Kauffman             11 East Pennsbo             78-07  
 
Event 128  Boys Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mark Suminski             10 Hershey                 180-08  
  2 Chris Barrett             10 Northern                166-08  
  3 Lukas Wandling            10 Cumberland V            165-04  
  4 Mahki Moore               12 Central Daup            160-08  
  5 Mark Johnson              12 Milton Hersh            160-02  
  6 Weston Stare              11 Mechanicsbur            158-04  
  7 Carter Van Scyoc          11 Shippensburg            157-09  
  8 Oscar Seaforth            12 Susquehanna             154-07  
  9 Josh Barrett              12 Northern                152-06  
 10 Ben Papa                  10 Boiling Spri            150-06  
 11 Cordell Cash              11 Bishop McDev            150-01  
 12 Hunter Sheaffer           12 Mifflin Coun            145-06  
 13 Joe Wright                11 West Perry              144-10  
 14 Aidan Donahue             12 Hershey                 143-09  
 15 Ben Radonovich            10 West Perry              143-05  
 16 Matt Moody                10 Red Land                143-03  
 17 Hunter Landis             12 Middletown A            142-01  
 18 Leo Higgins               12 Palmyra                 142-00  
 19 Ej Miller                  9 Waynesboro              141-03  
 20 Justin Trolinger          12 Carlisle                141-01  
 21 Brock Persons             12 Waynesboro              140-07  
 22 Kenny Messner             12 West Perry              139-00  
 23 Daniel Mazus              11 Central Daup            138-01  
 24 Jason Koshinski           12 Mechanicsbur            137-04  
 25 Shamar Manning            11 Milton Hersh            137-02  
 25 Nicholas Grissinger       12 Milton Hersh            137-02  
 27 Dante Manetta             11 Trinity (3)             137-01  
 28 Michael LaTorre           11 Camp Hill               134-10  
 29 Titus Thompson            10 State Colleg            134-05  
 30 Andrew Slear              12 Carlisle                134-00  
 31 Troy Kraynak              11 Red Land                133-02  
 32 Andrew Zeigler            12 Mechanicsbur            133-01  
 33 Cade Shoemaker            11 Mifflin Coun            132-09  
 34 Kevin Lusk                 9 Cedar Cliff             131-05  
 35 Malik Noon                12 Middletown A            115-06  
 36 Spencer Cassell           10 Palmyra                 114-10  
 37 Jay Rodriguez              9 Hershey                 108-09  
 38 Kendrick Diehl            10 Chambersburg            107-08  
 
Event 129  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Karina Long               11 Lower Dauphi          19-00.00  
  2 Camryn Simpson            11 Palmyra               18-02.75  
  3 Taylor Givens             11 State Colleg          18-01.00  
  4 Daryn McDonald            10 Susquehanna           17-04.00  
  5 Bryanna White             11 Milton Hersh          17-03.75  
  6 Gabriella Recce            9 Central Daup          17-00.50  
  7 Sarah Lehman              12 Cumberland V         J17-00.50  
  8 Meredith Engle             9 Northern              16-06.25  
  9 Madeline Spears           12 Waynesboro            16-05.50  
 10 Gina Lukoskie              9 Cumberland V          15-10.50  
 11 Mayson Light              10 Lower Dauphi          15-10.25  
 12 Alexis Dougherty          10 Greencastle-          15-10.00  
 13 Lindsay Martin            10 Red Land              15-09.25  
 14 Irene Bailey              11 Milton Hersh          15-09.00  
 15 Kiana Sechler              9 Mifflin Coun          15-08.75  
 16 Anna Mansfield            12 Mechanicsbur          15-08.50  
 17 Megan Emlet               11 Big Spring            15-07.75  
 18 Mia Cooper                 9 Hershey               15-07.50  
 19 Erika Ely                 10 Red Land              15-06.50  
 19 Quincy Blubaugh           10 Hershey               15-06.50  
 21 Samantha Jackson          11 Cedar Cliff           15-06.00  
 22 Jilian Ingram             12 Carlisle              15-03.50  
 23 Marlise Newson            10 Carlisle              15-02.00  
 24 Nicole Augustine          10 Bishop McDev          15-01.75  
 25 Ellen Maple               12 State Colleg          15-00.75  
 26 Sarah Strohm              12 Shippensburg          15-00.50  
 27 Natalie Grill             11 Bishop McDev          14-10.50  
 28 Karli McDougal            12 Boiling Spri          14-10.00  
 29 Maya Washington           11 Chambersburg          14-09.00  
 30 Maliah Crawford           11 Boiling Spri          14-08.50  
 31 Kristina Donato           11 Waynesboro            14-08.25  
 31 Lyndsay Olzack               Cumberland V          14-08.25  
 33 Ashlyn Miller              9 Waynesboro            14-07.00  
 34 Sydney Sayles              9 Carlisle              14-06.50  
 35 Jalene Hummer             11 Greencastle-          14-04.50  
 36 Laurel Merriman           12 Greencastle-          14-03.25  
 37 Leah Wingert              12 James Buchan          14-00.50  
 38 Kylie Wertz               10 East Pennsbo          13-04.00  
 
Event 130  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dontrece Tasker           12 Harrisburg H          22-05.75  
  2 Brandon Clark             11 State Colleg          21-05.25  
  3 Treyvon Ferguson          11 Milton Hersh          20-10.25  
  4 Kevin Suero               10 Carlisle              20-07.25  
  5 Jakari Lomax              10 Harrisburg H          20-07.00  
  6 Devin Agramonte           12 Middletown A          20-05.50  
  7 Nathan Reed               11 Chambersburg          20-04.75  
  8 Onasis Neely              11 East Pennsbo          20-04.25  
  9 Christie Henries          11 Milton Hersh          20-01.25  
 10 Bobby Pressley            12 Susquehanna           20-00.50  
 11 Deshawn Millington        12 Carlisle              19-10.50  
 12 Jake Hefkin               10 State Colleg          19-09.00  
 13 Stanley Hamilton          10 State Colleg          19-08.25  
 14 Antoine Perry             12 Central Daup          19-07.50  
 15 Dan Keene                 11 West Perry            19-06.75  
 16 Grant Schoenhofen         10 Chambersburg          19-06.50  
 17 Josh DiPasquale           12 Hershey               19-06.25  
 18 Cody Gustafson            12 Shippensburg          19-05.50  
 18 Tre Leach                 11 Middletown A          19-05.50  
 20 Josh Otto                 10 Boiling Spri          19-04.75  
 21 Roland Norfleet           11 Susquehanna           19-04.25  
 22 Tyler Long                12 Red Land              19-04.00  
 23 Alec Truett               10 James Buchan          19-03.25  
 24 Emmanuel Niang            10 Central Daup          19-01.00  
 25 Nate Gay                  10 Susquehanna           18-11.25  
 26 Nick Morder                9 Palmyra               18-10.25  
 27 Matthew Marone            10 Hershey               18-09.00  
 28 Tyler Myrick              10 Hershey               18-08.75  
 29 Cain Fridinger            11 Shippensburg          18-07.25  
 30 D'Jerhy Daniel            12 Cedar Cliff           18-07.00  
 31 Justin Gause              10 Cedar Cliff           18-03.25  
 32 Kyrin Zimmerman           12 Greencastle-          17-11.00  
 33 Darrian Click              9 Waynesboro            17-08.50  
 34 Jamal Riley               12 James Buchan          17-08.00  
 35 Isaiah Wilbourne          11 Central Daup          17-07.00  
 36 Sam Sheils                12 Palmyra               17-03.75  
 
Event 131  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Karina Long               11 Lower Dauphi          36-11.50  
  2 Rebecca Tarnve            11 Milton Hersh          36-10.50  
  3 Camryn Simpson            11 Palmyra               36-08.25  
  4 Meredith Engle             9 Northern              35-09.50  
  5 Gabriella Recce            9 Central Daup          35-07.00  
  6 Bryanna White             11 Milton Hersh          35-02.75  
  7 Sarah Lehman              12 Cumberland V          35-01.00  
  8 Kiana Sechler              9 Mifflin Coun          34-04.50  
  9 Lyndsey Byers             12 Cedar Cliff           34-02.50  
 10 Jenna White               10 East Pennsbo          33-11.50  
 11 Halle O'Neill             12 Lower Dauphi          33-08.00  
 11 Madeline Spears           12 Waynesboro            33-08.00  
 11 Irene Bailey              11 Milton Hersh          33-08.00  
 14 Marlise Newson            10 Carlisle              33-05.25  
 15 Maddie McCarty            12 Northern              33-04.75  
 16 Samantha Jackson          11 Cedar Cliff           33-03.00  
 17 Sydney Sayles              9 Carlisle              33-00.50  
 18 Ellen Maple               12 State Colleg          32-10.50  
 19 Quincy Blubaugh           10 Hershey               32-09.25  
 20 Kileigh Kane              10 State Colleg          32-09.00  
 21 Lindsay Martin            10 Red Land              32-07.50  
 22 Sarah Strohm              12 Shippensburg          32-03.25  
 23 Natalie Grill             11 Bishop McDev          31-11.25  
 24 Erika Ely                 10 Red Land              31-11.00  
 25 Leann Nabua               10 Waynesboro            31-00.00  
 26 Sadie Doss                10 Mechanicsbur          30-10.75  
 27 Katie Bernick             10 Trinity (3)           29-02.75  
 28 Savannah Steger           10 Cumberland V          26-06.25  
 
Event 132  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Deshawn Millington        12 Carlisle              48-00.50  
  2 Treyvon Ferguson          11 Milton Hersh          47-10.75  
  3 Brandon Clark             11 State Colleg          45-11.75  
  4 Jakari Lomax              10 Harrisburg H          43-05.25  
  5 Joe Razanno               12 Northern              42-09.75  
  6 Kevin Suero               10 Carlisle              42-08.00  
  7 Cody Gustafson            12 Shippensburg          42-06.50  
  8 Stanley Hamilton          10 State Colleg          41-09.00  
  9 Jake Hefkin               10 State Colleg          40-08.00  
 10 Lukas Wandling            10 Cumberland V          40-06.00  
 11 Tyler Myrick              10 Hershey               40-05.50  
 12 Bryant Willis             12 Palmyra               40-01.75  
 13 Tyreese Smith             10 Susquehanna           40-00.25  
 14 Alec Truett               10 James Buchan          39-09.75  
 15 Joseph Muniz               9 Central Daup          39-02.75  
 16 Lorenzo Rossom            10 Milton Hersh          39-00.00  
 17 Emmanuel Niang            10 Central Daup          38-10.25  
 18 Jacob Otto                12 Boiling Spri          38-08.50  
 19 Ayer Agnew                11 Bishop McDev          38-03.00  
 20 D'Jerhy Daniel            12 Cedar Cliff           38-00.25  
 21 Isaiah Wilbourne          11 Central Daup          37-07.75  
 22 Ryan Strohl               11 Mechanicsbur          37-07.00  
 23 Marcus Toevs              10 Cumberland V          37-05.75  
 24 Chris Plummer             11 Middletown A          37-04.50  
 25 Nathan Herr               11 Hershey               37-04.00  
 26 Bennett Von Stetten       12 Palmyra               37-02.25  
 27 Savion Grazette           12 Greencastle-          37-01.50  
 28 Tyler Long                12 Red Land              36-11.75  
 29 Onasis Neely              11 East Pennsbo          36-09.75  
 30 Brandon Brown             10 Cumberland V          36-08.50  
 30 Jake Dum                  12 West Perry            36-08.50  
 32 Elijah Ibrahim            10 Carlisle              36-07.50  
 33 Josh DiPasquale           12 Hershey               36-05.50  
 34 Malik Noon                12 Middletown A          36-03.00  
 35 Garrett Stuck             12 East Pennsbo          35-11.50  
 36 Ben Wolfe                  9 Palmyra               34-06.25  
 37 Jeray Neely-Speaks        12 Trinity (3)           34-05.00  
 38 Alfred Mevo               10 Bishop McDev          34-02.75  
 
Event 133  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taye Dairo                11 Central Daup           5-04.00  
  2 Justyn Roberts            12 Central Daup           5-00.00  
  3 Jannae Bonds              11 Palmyra               J5-00.00  
  4 Montgomeri Flynn          12 Central Daup           4-10.00  
  4 Emma Stephens             11 Carlisle               4-10.00  
  6 Skylar Ciccolini          10 Mifflin Coun          J4-10.00  
  7 Ashley Bartles            10 Lower Dauphi          J4-10.00  
  7 Mia Kilroy                10 Trinity (3)           J4-10.00  
  9 Hope Gieseler             11 East Pennsbo          J4-10.00  
 10 Rebecca Tarnve            11 Milton Hersh           4-08.00  
 10 Bianca Jasper             12 Middletown A           4-08.00  
 10 Rachael Spencer            9 State Colleg           4-08.00  
 10 Abby Walters              11 Carlisle               4-08.00  
 14 Ella Jones                10 James Buchan           4-06.00  
 14 Maria Ferraro              9 Trinity (3)            4-06.00  
 14 Hayley Schultz            12 Palmyra                4-06.00  
 14 Leann Nabua               10 Waynesboro             4-06.00  
 14 Mary-Anne Nortier         11 Hershey                4-06.00  
 14 Sarah Badorff England     10 Mechanicsbur           4-06.00  
 14 Laurel Merriman           12 Greencastle-           4-06.00  
 14 Quincy Blubaugh           10 Hershey                4-06.00  
 14 Brady Hentz               11 Northern               4-06.00  
 
Event 134  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jordan Winslow            11 Milton Hersh           6-04.00  
  2 Deshawn Millington        12 Carlisle               6-02.00  
  2 Zack Kuntz                11 Camp Hill              6-02.00  
  4 Bryant Willis             12 Palmyra               J6-02.00  
  5 Cordell Cash              11 Bishop McDev           6-00.00  
  6 Dominik Topper            12 Northern              J6-00.00  
  7 Clayton Bendell           12 James Buchan           5-10.00  
  8 Gavin Donley               9 Boiling Spri          J5-10.00  
  9 Tyler Long                12 Red Land               5-08.00  
  9 Joe Razanno               12 Northern               5-08.00  
  9 Chris Plummer             11 Middletown A           5-08.00  
  9 Bennett Von Stetten       12 Palmyra                5-08.00  
  9 Stanley Hamilton          10 State Colleg           5-08.00  
  9 David Niang                9 Central Daup           5-08.00  
 15 Jack Still                10 Boiling Spri           5-06.00  
 15 Kevin Suero               10 Carlisle               5-06.00  
 15 Nick Gustafson             9 Shippensburg           5-06.00  
 15 Mario Corradi             11 Bishop McDev           5-06.00  
 15 Cain Fridinger            11 Shippensburg           5-06.00  
 15 Carrington Smith          11 Milton Hersh           5-06.00  
 15 Ryan Strohl               11 Mechanicsbur           5-06.00  
 15 Christie Henries          11 Milton Hersh           5-06.00  
 15 Dan Hyatt                 10 Hershey                5-06.00  
 15 Bryson Townsend           11 Northern               5-06.00  
 15 Malik McKoy               10 James Buchan           5-06.00  
 
Event 135  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lyndsey Reed              10 State Colleg          12-00.00  
  2 Lily Plute                11 State Colleg          11-00.00  
  3 Jenna Kokoskie            10 State Colleg          10-00.00  
  4 Abby Shapiro              11 Hershey              J10-00.00  
  5 Elyse Erdman              10 Lower Dauphi           9-06.00  
  5 Jocelyn Kibbe             12 Chambersburg           9-06.00  
  7 Lyndsey Byers             12 Cedar Cliff            9-00.00  
  7 Jaelynn Walker            11 Chambersburg           9-00.00  
  9 Megan Cray                11 Hershey               J9-00.00  
 10 Paige Steffy              12 West Perry             8-06.00  
 11 Kelsey McConaghy          10 Palmyra                8-00.00  
 12 Diane Scalera             11 Bishop McDev           7-06.00  
 12 Kathleen Silverman        11 Cumberland V           7-06.00  
 12 Jessica Knisely           12 Middletown A           7-06.00  
 
Event 136  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Payton Morris             11 East Pennsbo          15-06.00  
  2 Zach Austen               12 Cumberland V          14-00.00  
  3 Sam Blumenthal            12 Carlisle              13-06.00  
  4 Luke Knipe                10 State Colleg         J13-06.00  
  5 Thomas Hallman            12 Carlisle              13-00.00  
  6 Michael Ginder            10 Northern              12-06.00  
  7 Ross McFadden             12 Northern             J12-06.00  
  8 Devon Larkin              12 Palmyra              J12-06.00  
  9 Aaron Lucas               12 Red Land              12-00.00  
  9 Bennett Von Stetten       12 Palmyra               12-00.00  
  9 Patrick Osborne           10 State Colleg          12-00.00  
  9 Andrew Bosche             12 Bishop McDev          12-00.00  
 13 Chase Diehl               12 Shippensburg          11-06.00  
 13 Levi Moats                12 Waynesboro            11-06.00  
 13 Isaac Ray                 12 Lower Dauphi          11-06.00  
 13 Grayson Meyer             11 Middletown A          11-06.00  
 13 Dalton Burnham            11 Hershey               11-06.00  
 18 Riley Spahr               11 Camp Hill             11-00.00  
 18 Coby Hallman              10 Carlisle              11-00.00  
 18 Kevin Ballentine          12 Boiling Spri          11-00.00  
 18 Braedon Swindler          12 Boiling Spri          11-00.00  
 18 Devin Carlson-Swank        9 West Perry            11-00.00  
 18 Josef Novacek             12 Red Land              11-00.00  
 24 Dan Hyatt                 10 Hershey               10-06.00  
 24 Boden Clouse              11 West Perry            10-06.00  
 24 Joseph Brucker            10 State Colleg          10-06.00  
 27 Tanner Shulski            11 Milton Hersh          10-00.00  
 27 Nicholas Grissinger       12 Milton Hersh          10-00.00  
 27 Dillon Labonte            11 Shippensburg          10-00.00  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) State College Area High Sc 104        2) Susquehanna Township       71   
    3) Hershey                     65        4) Palmyra                    52   
    5) Chambersburg                51        6) Lower Dauphin              43   
    7) Cumberland Valley           39        8) Central Dauphin            34   
    9) Northern                    32       10) Carlisle                   30.50
   11) Central Dauphin East (CD E  29.50    12) Greencastle-Antrim         26   
   13) Milton Hershey              23       14) Harrisburg High School     22   
   15) Cedar Cliff                 17.50    16) East Pennsboro Area SD     16   
   17) Mifflin County High School  14       18) Trinity (3)                13.50
   19) Bishop McDevitt              5       20) Middletown Area             4   
   20) Boiling Springs              4       22) James Buchanan              3   
   23) Camp Hill                    2       24) Mechanicsburg Area High S   1   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Carlisle                   102        2) Milton Hershey             94   
    3) State College Area High Sc  54        4) Cumberland Valley          49   
    5) Chambersburg                40        6) Harrisburg High School     37   
    7) Central Dauphin East (CD E  33        8) Susquehanna Township       32   
    9) Mechanicsburg Area High Sc  31       10) Northern                   24   
   10) Camp Hill                   24       12) Greencastle-Antrim         22   
   13) Lower Dauphin               21       14) Mifflin County High Schoo  19   
   14) Hershey                     19       14) Middletown Area            19   
   17) Bishop McDevitt             18       18) East Pennsboro Area SD     16   
   19) Trinity (3)                 10       20) Central Dauphin             9   
   21) James Buchanan               8       21) Palmyra                     8   
   23) West Perry                   6       24) Shippensburg                4   
   25) Boiling Springs              1       25) Big Spring                  1   
   25) Cedar Cliff                  1