Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports                 Mary Crossin, LMXC

Lower Moreland, Dock Mennonite Academy @ Valley Forge Military Ac
            Valley Forge Military Academy, Radnor, PA            

                      Varsity Boys 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Audley Isaacs         12 Valley Forge Militar    11.99            5
  2 Austin Nice           10 Dock Mennonite Acade    12.17            3
  3 Joe McCreesh          12 Lower Moreland          12.18            2
  4 John Kim              11 Lower Moreland          12.25            1
  5 Praise Zoegar         11 Dock Mennonite Acade    12.27             
  6 Payton S                 Valley Forge Militar    12.47             
  7 Brett Sudell          11 Lower Moreland          12.63             
  8 Xander Duerksen       10 Dock Mennonite Acade    12.81             
  9 Marco Andreoni        10 Lower Moreland          14.48             

                     Varsity Girls 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Allison Asmann        10 Lower Moreland          13.66            5
  2 Cora Castor           12 Lower Moreland          14.03            3
  3 Celena Derstine       12 Dock Mennonite Acade    14.05            2
  4 Kayla O'Malley        11 Lower Moreland          14.10            1
  5 Ruth Michel            9 Dock Mennonite Acade    14.35             
  6 Amajei Dunkley         9 Lower Moreland          14.71             
  7 Alex Krutsinger        9 Lower Moreland          14.99             
  8 Julia Kurylec         11 Lower Moreland          15.40             
  9 Lindsey Rupert         9 Dock Mennonite Acade    15.81             
 10 Nadiya Smuk           10 Lower Moreland          18.02             
 11 Anjali Simon          10 Lower Moreland          18.10             

                    Varsity Girls 100 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Cora Castor           12 Lower Moreland          17.62            5
  2 Gianna Penecale       10 Lower Moreland          18.76            3
  3 Alexis Lohin           9 Lower Moreland          18.80            2
  4 Nicole Castor          9 Lower Moreland          19.12            1
  5 Sydney Rubin          11 Lower Moreland          19.29             
  6 Celena Derstine       12 Dock Mennonite Acade    19.42             
  7 Kate Landis            9 Dock Mennonite Acade    19.69             
  8 Irina Althouse        12 Dock Mennonite Acade    20.04             
  9 Sandy Hua             10 Lower Moreland          20.63             

                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Alex Martin           11 Dock Mennonite Acade   130-03      5
  2 Fred Shub             11 Lower Moreland         117-06      3
  3 Timothy Rohe          12 Valley Forge Militar    97-01      2
  4 Sam Yoo               12 Lower Moreland          96-07      1
  5 Addison Schweizerhof  10 Dock Mennonite Acade    92-11       
  6 Mark Ganin            10 Valley Forge Militar    88-03       
  7 James Ralph           11 Lower Moreland          81-10       
  8 Donald Pierre         12 Valley Forge Militar    72-06       
  9 Justin Barcusky       12 Lower Moreland          71-08       
 10 Conor Mooney          11 Valley Forge Militar    64-00       
 11 T. Lauture               Valley Forge Militar    56-01       
 12 Kyler Grimes          11 Valley Forge Militar    54-05       

                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sabrina Demetrius     12 Dock Mennonite Acade   103-05      5
  2 Rebecca No            11 Lower Moreland          81-04      3
  3 Julianna Magazzeni    12 Lower Moreland          78-06      2
  4 Olivia Succi          12 Lower Moreland          72-00      1
  5 Hannah Mellinger       9 Dock Mennonite Acade    50-05       

                    Varsity Boys 110 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Cobe Wiggins          12 Lower Moreland          15.35            5
  2 Ethan Schimek         12 Dock Mennonite Acade    17.34            3
  3 Andrew Nguy           12 Lower Moreland          19.04            2
  4 Mike Matwiejczyk      12 Lower Moreland          20.93            1
  5 Daniel Maloney        10 Lower Moreland          20.94             
  6 Josiah Wiggins        10 Lower Moreland          21.39             

                   Varsity Boys 800 Meter Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Shane Cohen           10 Lower Moreland        2:06.45      5
  2 Westley Wedell        12 Academy of the New C  2:08.92      3
  3 Ian Anderson          11 Dock Mennonite Acade  2:16.26      2
  4 Len Sassaman           9 Lower Moreland        2:20.65      1
  5 Steven Seachrist      10 Dock Mennonite Acade  2:21.18       
  6 Addison Schweizerhof  10 Dock Mennonite Acade  2:36.03       
  7 Kevin Errasquin       10 Valley Forge Militar  2:39.62       
  8 Ryan Hawthorne         9 Lower Moreland        2:40.90       
  9 Jonathan Anderson      9 Dock Mennonite Acade  2:43.70       
 10 Austin Kurian         11 Dock Mennonite Acade  2:48.85       
 11 Joseph Leska           9 Lower Moreland        2:49.79       
 12 Cole Mitchell         10 Lower Moreland        2:57.16       

                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Lizzie Harmon         12 Lower Moreland        2:41.07      5
  2 Elle Bergey            9 Dock Mennonite Acade  2:44.55      3
  3 Nicole Castor          9 Lower Moreland        2:51.29      2
  4 Amy Yoon              11 Lower Moreland        2:55.98      1
  5 Jackie Carson         12 Dock Mennonite Acade  2:57.78       
  6 Emily Ciolko          12 Lower Moreland        3:05.89       
  7 Laura Bergey          10 Dock Mennonite Acade  3:11.01       
  8 Abbey Keller           9 Dock Mennonite Acade  3:17.17       
  9 Katherine Mavroudis    9 Lower Moreland        3:37.69       

                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
 nh Alex Martin           11 Dock Mennonite Acade       NH       
  1 Ethan Schimek         12 Dock Mennonite Acade  5-08.00      5
  2 Mike Matwiejczyk      12 Lower Moreland        5-06.00      3
  3 Bryce Kauffman        10 Dock Mennonite Acade  5-00.00    1.5
  3 Jonathan Anderson      9 Dock Mennonite Acade  5-00.00    1.5

                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
 nh Abbie Woods           11 Dock Mennonite Acade       NH       
  1 Cora Castor           12 Lower Moreland        4-08.00      5
  2 Rachael Millan        12 Lower Moreland        4-04.00      3

               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dock Mennonite Academy                    3:35.08      5
  2 Lower Moreland                            3:35.58      3
  3 Valley Forge Military Academy             4:16.41       

              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lower Moreland                            4:23.46      5
  2 Dock Mennonite Academy                    4:35.04      3

                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Alex Martin           11 Dock Mennonite Acade 46-08.50      5
  2 Fred Shub             11 Lower Moreland       40-07.50      3
  3 Addison Schweizerhof  10 Dock Mennonite Acade 35-11.00      2
  4 Sam Yoo               12 Lower Moreland       34-07.00      1
  5 Will Yang             12 Lower Moreland       33-01.00       
  6 Joe Kelly              9 Lower Moreland       31-09.50       
  7 Conor Mooney          11 Valley Forge Militar 31-04.00       
  8 James Ralph           11 Lower Moreland       30-03.50       
  8 Timothy Rohe          12 Valley Forge Militar 30-03.50       
 10 Justin Barcusky       12 Lower Moreland       30-02.50       
 11 Mark Ganin            10 Valley Forge Militar 29-06.50       
 12 Donald Pierre         12 Valley Forge Militar 29-02.50       
 13 Patrick Whittle        9 Lower Moreland       29-01.50       
 14 Xander Duerksen       10 Dock Mennonite Acade 26-08.00       
 15 Kyler Grimes          11 Valley Forge Militar 26-07.50       
 16 T. Lauture               Valley Forge Militar 25-10.00       
 17 Samuel Thomas         11 Lower Moreland       23-02.00       

                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sabrina Demetrius     12 Dock Mennonite Acade 33-07.00      5
  2 Alex Krutsinger        9 Lower Moreland       29-06.50      3
  3 Rebecca No            11 Lower Moreland       29-05.00      2
  4 Claire Doneker        12 Lower Moreland       28-05.00      1
  5 Julianna Magazzeni    12 Lower Moreland       25-10.00       
  6 Keeley McGuigan       10 Lower Moreland       25-05.00       
  7 Abbie Woods           11 Dock Mennonite Acade 24-04.00       
  8 Hannah Mellinger       9 Dock Mennonite Acade 20-02.00       

                 Varsity Boys 300 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cobe Wiggins          12 Lower Moreland          40.50      5
  2 Nick Smith            11 Dock Mennonite Acade    41.63      3
  3 Josiah Wiggins        10 Lower Moreland          46.49      2
  4 Thomas Schreiber       9 Dock Mennonite Acade    46.83      1
  5 Tomas Celaj           10 Lower Moreland          46.92       
  6 Bryce Kauffman        10 Dock Mennonite Acade    47.53       
  7 Andrew Nguy           12 Lower Moreland          49.14       
  8 Daniel Maloney        10 Lower Moreland          49.23       
  9 Addison Schweizerhof  10 Dock Mennonite Acade    50.82       
 10 Marques Brockington   11 Dock Mennonite Acade    52.35       

                 Varsity Girls 300 Meter Hurdles                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Gianna Penecale       10 Lower Moreland          51.81      5
  2 Nicole Castor          9 Lower Moreland          53.65      3
  3 Sydney Rubin          11 Lower Moreland          53.99      2
  4 Irina Althouse        12 Dock Mennonite Acade    54.04      1
  5 Kate Landis            9 Dock Mennonite Acade    55.91       
  6 Sandy Hua             10 Lower Moreland          59.91       

               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lower Moreland                            8:49.20      5
  2 Dock Mennonite Academy                    8:49.24      3
  3 Valley Forge Military Academy            10:25.71       

              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dock Mennonite Academy                   11:02.67      5
  2 Lower Moreland                           11:06.10      3

                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Shane Cohen           10 Lower Moreland        5:04.12      5
  2 Austin Kurian         11 Dock Mennonite Acade  5:49.06      3
  3 Bobby Hadden          10 Dock Mennonite Acade  5:51.53      2
  4 Johnathan Monar-Romer 10 Valley Forge Militar  5:57.34      1
  5 Maxwell Chernyshev    11 Valley Forge Militar  6:06.80       
  6 Cole Mitchell         10 Lower Moreland        6:19.16       
  7 Trung Hoang           10 Valley Forge Militar  6:26.02       

                  Varsity Girls 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kerry Kovacs          12 Lower Moreland        5:56.86      5
  2 Laura Bergey          10 Dock Mennonite Acade  7:04.93      3

                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 John Kim              11 Lower Moreland       34-03.25    NWI     5
  2 Mike Matwiejczyk      12 Lower Moreland       33-11.00    NWI     3
  3 Brett Sudell          11 Lower Moreland       33-07.00    NWI     2

                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Gianna Penecale       10 Lower Moreland       32-08.50    NWI     5
  2 Alexis Lohin           9 Lower Moreland       28-10.00    NWI     3
  3 Kerry Kovacs          12 Lower Moreland       28-09.00    NWI     2
  4 Rachael Millan        12 Lower Moreland       28-08.50    NWI     1
  5 Sydney Rubin          11 Lower Moreland       28-02.25    NWI      
  6 Shannon Long          12 Lower Moreland       27-06.00    NWI      
  7 Julia Kurylec         11 Lower Moreland       27-01.00    NWI      

               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dock Mennonite Academy                      47.65      5

              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dock Mennonite Academy                      59.95      5

                   Varsity Boys Javelin Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Alex Martin           11 Dock Mennonite Acade   126-10      5
  2 Sam Yoo               12 Lower Moreland         125-11      3
  3 Fred Shub             11 Lower Moreland         119-05      2
  4 Will Yang             12 Lower Moreland         108-10      1
  5 Austin Nice           10 Dock Mennonite Acade   105-05       
  6 Nick Smith            11 Dock Mennonite Acade    96-00       
  7 Ethan Schimek         12 Dock Mennonite Acade    95-06       
  8 Kevin Matraku         12 Lower Moreland          93-04       
  9 Xander Duerksen       10 Dock Mennonite Acade    93-01       
 10 Mark Ganin            10 Valley Forge Militar    88-09       
 11 Donald Pierre         12 Valley Forge Militar    71-04       

                   Varsity Girls Javelin Throw                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Lindsey Bernd         11 Dock Mennonite Acade    89-05      5
  2 Rebecca No            11 Lower Moreland          85-06      3
  3 Allison Asmann        10 Lower Moreland          78-04      2
  4 Claire Doneker        12 Lower Moreland          71-07      1
  5 Kate Landis            9 Dock Mennonite Acade    69-00       
  6 Abbie Woods           11 Dock Mennonite Acade    68-04       
  7 Dena Lam              10 Lower Moreland          56-01       
  8 Hannah Mellinger       9 Dock Mennonite Acade    46-09       

                   Varsity Boys 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Austin Kratz          11 Dock Mennonite Acade    51.21      5
  2 Westley Wedell        12 Academy of the New C    53.38      3
  3 Mike Haas             12 Lower Moreland          56.18      2
  4 Tomas Celaj           10 Lower Moreland          56.20      1
  5 Kaine Geoffrion       11 Valley Forge Militar    58.30       
  6 Nick McCreesh         12 Lower Moreland          59.35       
  7 Jeremy Moyer          10 Dock Mennonite Acade    59.45       
  8 Robert Watson         10 Valley Forge Militar  1:02.05       
  9 Thomas Schreiber       9 Dock Mennonite Acade  1:03.53       
 10 Ryan Hawthorne         9 Lower Moreland        1:09.01       
 11 Brandon Mutchnick      9 Lower Moreland        1:18.35       

                  Varsity Girls 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jamie Mayer           11 Lower Moreland        1:05.58      5
  2 Lindsey Bernd         11 Dock Mennonite Acade  1:06.41      3
  3 Kayla O'Malley        11 Lower Moreland        1:08.57      2
  4 Emily Ciolko          12 Lower Moreland        1:12.21      1
  5 Alex Krutsinger        9 Lower Moreland        1:12.86       
  6 Amajei Dunkley         9 Lower Moreland        1:14.55       

                      Varsity Boys 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Nick Smith            11 Dock Mennonite Acade    23.57            5
  2 Cobe Wiggins          12 Lower Moreland          24.22            3
  3 Audley Isaacs         12 Valley Forge Militar    24.24            2
  4 Marques Brockington   11 Dock Mennonite Acade    24.53            1
  5 John Kim              11 Lower Moreland          24.56             
  6 Joe McCreesh          12 Lower Moreland          24.74             
  7 Praise Zoegar         11 Dock Mennonite Acade    25.31             
  8 Ian Anderson          11 Dock Mennonite Acade    25.55             
  9 Brett Sudell          11 Lower Moreland          25.60             
 10 Payton S                 Valley Forge Militar    25.66             
 11 Bryce Kauffman        10 Dock Mennonite Acade    25.79             
 12 Tomas Celaj           10 Lower Moreland          26.15             
 13 Daniel Maloney        10 Lower Moreland          26.62             
 14 Thomas Schreiber       9 Dock Mennonite Acade    27.17             
 15 Westley Wedell        12 Academy of the New C    27.65             
 16 Steven Seachrist      10 Dock Mennonite Acade    29.18             
 17 Austin Kurian         11 Dock Mennonite Acade    31.51             

                     Varsity Girls 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Allison Asmann        10 Lower Moreland          28.02            5
  2 Abbie Woods           11 Dock Mennonite Acade    28.16            3
  3 Cora Castor           12 Lower Moreland          28.95            2
  4 Kayla O'Malley        11 Lower Moreland          29.24            1
  5 Olivia Succi          12 Lower Moreland          30.51             
  6 Amajei Dunkley         9 Lower Moreland          30.82             
  7 Alexis Lohin           9 Lower Moreland          32.13             
  8 Jackie Carson         12 Dock Mennonite Acade    33.74             
  9 Lindsey Rupert         9 Dock Mennonite Acade    34.03             
 10 Abbey Keller           9 Dock Mennonite Acade    36.67             
 11 Nadiya Smuk           10 Lower Moreland          38.71             
 12 Anjali Simon          10 Lower Moreland          39.47             

                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tim Kennel            11 Dock Mennonite Acade 10:50.56      5
  2 Isaiah Denlinger      11 Dock Mennonite Acade 11:04.10      3
  3 Tim McCreesh          12 Lower Moreland       11:20.56      2

                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Camryn McCloskey      12 Dock Mennonite Acade 13:41.68      5
  2 Alana Bergey          12 Dock Mennonite Acade 14:58.00      3

                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Mike Matwiejczyk      12 Lower Moreland       17-04.00    NWI     5
  2 John Kim              11 Lower Moreland       16-08.50    NWI     3
  3 Brett Sudell          11 Lower Moreland       16-03.50    NWI     2
  4 Jeremy Moyer          10 Dock Mennonite Acade 15-04.00    NWI     1
  4 Andrew Nguy           12 Lower Moreland       15-04.00    NWI      
  6 Josiah Wiggins        10 Lower Moreland       14-09.50    NWI      
  7 Thomas Schreiber       9 Dock Mennonite Acade 13-07.75    NWI      
  8 Kevin Errasquin       10 Valley Forge Militar 12-07.50    NWI      
  9 Sam Yoo               12 Lower Moreland       10-07.25    NWI      

                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Sydney Rubin          11 Lower Moreland       13-07.50    NWI     5
  2 Alexis Lohin           9 Lower Moreland       12-11.00    NWI     3
  3 Julia Kurylec         11 Lower Moreland       12-08.50    NWI     2
  4 Celena Derstine       12 Dock Mennonite Acade 12-02.00    NWI     1
  4 Shannon Long          12 Lower Moreland       12-02.00    NWI      
  6 Irina Althouse        12 Dock Mennonite Acade 11-09.00    NWI      
  6 Jackie Carson         12 Dock Mennonite Acade 11-09.00    NWI      
  8 Ruth Michel            9 Dock Mennonite Acade 11-01.00    NWI      



              Varsity Boys Team Scores (17 Events Scored)              
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Lower Moreland              82      9   13   15    8   14   23    0  
  2 Dock Mennonite Academy      75     14   15    7   13   17    9    0  
  3 Valley Forge Military Aca   10      7    1    0    0    2    0    0  
  4 Academy of the New Church    6      3    3    0    0    0    0    0  


             Varsity Girls Team Scores (17 Events Scored)              
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Lower Moreland              114    25   13   21    8   18   29    0  
  2 Dock Mennonite Academy      52      8   14    1   13   15    1    0