United Invitational

Armagh, PA
Hosted by United
Timing/Results Lion Timing

United Invitational

RaceTab by MileSplit/FloSports Robert Penrose, United track Boost

                 United Invitational - 4/14/2018                 
                 United High School, Armagh, PA                  


                 HS Boys 110 Meter Hurdles Prelims                  
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Shawn Broadway        12 Derry Area              15.32    NWI  3
  2 Justin Vasas          12 Windber Area            15.74    NWI  2
  3 Ryan Latshaw          11 Forest Hills            16.28    NWI  2
  4 Josh Rhinier          12 Forest Hills            16.76    NWI  3
  5 John Slovikosky       12 Penn Cambria            17.59    NWI  1
  6 Dylan Wilson          11 Bellwood Antis          17.85    NWI  1
  7 Nick Vasas             9 Windber Area            18.05    NWI  3
  8 Michael McCloskey     10 Central Cambria HS      18.31    NWI  2
  9 Collin Younker        12 Bellwood Antis          18.67    NWI  3
 10 Matthew Byrne         11 Bishop Carroll          19.28    NWI  1
 11 Carter Eckenrode      10 Penn Cambria            19.68    NWI  3
 12 Connor Quinlisk        9 Derry Area              19.82    NWI  2
 13 Ryan Trostle           9 Central Cambria HS      20.61    NWI  2
 14 Gabe Yahner            9 Bishop Carroll          20.69    NWI  1

                   HS Boys 110 Meter Hurdles Finals                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Shawn Broadway        12 Derry Area              14.98    NWI    10
  2 Justin Vasas          12 Windber Area            15.42    NWI     8
  3 Ryan Latshaw          11 Forest Hills            16.12    NWI     6
  4 Josh Rhinier          12 Forest Hills            16.27    NWI     4
  5 John Slovikosky       12 Penn Cambria            17.66    NWI     2
  6 Dylan Wilson          11 Bellwood Antis          17.77    NWI     1


                 HS Girls 100 Meter Hurdles Prelims                 
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Michaela Bracken      12 United                  15.78    NWI  1
  2 Emma Arblaster        12 United                  15.81    NWI  3
  3 Tara Perry             9 Derry Area              17.40    NWI  2
  4 Kaylee Sarver         11 Shade HS                17.68    NWI  2
  5 MaKaela Cominsky      11 Windber Area            17.99    NWI  3
  6 Megan Kwisnek         12 Bishop Carroll          18.49    NWI  1
  7 Naiomi Avellanet       9 Derry Area              19.44    NWI  3
  8 Kaylee Schall         11 Bishop Carroll          19.55    NWI  1
  9 JoJo Woods             8 Central Cambria HS      20.06    NWI  2
 10 Devlin Glenn           9 Penn Cambria            20.08    NWI  2
 11 Alexis Parson         12 Bellwood Antis          20.25    NWI  3
 12 Cassandra Macchia      9 Penn Cambria            20.59    NWI  1
 13 Carol Woods            9 Ligonier Valley         20.91    NWI  3
 14 Rosa Dugan            10 Bishop Canevin          22.67    NWI  3

                   HS Girls 100 Meter Hurdles Finals                   
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Michaela Bracken      12 United                  15.70    NWI    10
  2 Emma Arblaster        12 United                  15.77    NWI     8
  3 Tara Perry             9 Derry Area              17.03    NWI     6
  4 MaKaela Cominsky      11 Windber Area            17.72    NWI     4
  5 Kaylee Sarver         11 Shade HS                18.19    NWI     2
  6 Megan Kwisnek         12 Bishop Carroll          18.23    NWI     1


                  HS Girls 100 Meter Dash Prelims                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Alyssa Martinazzi     12 Bishop Carroll          12.73    NWI  3
  2 Morgan Maurer         11 Shade HS                13.26    NWI  1
  3 Lyric Janosik         10 Penn Cambria            13.27    NWI  3
  4 Jade Snedden           9 Bishop Carroll          13.28    NWI  3
  5 Madison Clayton       10 Derry Area              13.53    NWI  2
  6 Danielle Mullen       10 Derry Area              13.55    NWI  2
  7 Olivia Papi            9 Penn Cambria            13.62    NWI  1
  8 Abigail Frey          11 Ligonier Valley         13.72    NWI  1
  9 Riley Payne            9 United                  13.82    NWI  1
 10 Isabelle Saloom       11 Ligonier Valley         13.98    NWI  2
 11 Jenna Neri            11 Windber Area            14.11    NWI  2
 12 Jamyson Focht         10 Bellwood Antis          14.12    NWI  3
 13 Grace Leiford          9 Shade HS                14.26    NWI  1
 14 Savannah Yugovich     12 United                  14.31    NWI  3
 15 Paige Wenner          11 Bellwood Antis          14.52    NWI  3
 16 Amber Simms            9 Central Cambria HS      14.56    NWI  2
 17 Maddie White          12 Purchase Line           15.21    NWI  2
 18 Tara Leamer            9 Purchase Line           15.67    NWI  1

                    HS Girls 100 Meter Dash Finals                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Alyssa Martinazzi     12 Bishop Carroll          12.90    NWI    10
  2 Morgan Maurer         11 Shade HS                13.11    NWI     8
  3 Lyric Janosik         10 Penn Cambria            13.41    NWI     6
  4 Jade Snedden           9 Bishop Carroll          13.56    NWI     4
  5 Danielle Mullen       10 Derry Area              13.84    NWI     2
  6 Madison Clayton       10 Derry Area              14.06    NWI     1


                   HS Boys 100 Meter Dash Prelims                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Jonathan Long         12 Forest Hills            11.46    NWI  3
  2 Hunter Cameron         9 United                  11.54    NWI  3
  3 William Huss          12 Derry Area              11.56    NWI  2
  4 Shawn Wolfe           11 Bellwood Antis          11.61    NWI  3
  5 Justin Huss           10 Derry Area              11.61    NWI  1
  6 Matt Gauden           10 Central Cambria HS      11.70    NWI  3
  7 Nick Marinak           9 Penn Cambria            11.77    NWI  2
  8 Harrison Brumbaugh    11 Central Cambria HS      11.83    NWI  2
  9 Anthony Zangaglia     11 Forest Hills            11.95    NWI  2
 10 Tyler McLaughlin      12 United                  11.96    NWI  1
 11 Tristan McDannell     10 Bishop Carroll          12.04    NWI  1
 12 Noah Petrinick        11 Shade HS                12.27    NWI  3
 13 Matt Kaiser           12 Windber Area            12.29    NWI  2
 14 Kyle Day              10 Purchase Line           12.37    NWI  3
 15 Jackson Hudkins        9 Bishop Carroll          12.52    NWI  2
 16 Jarvis Baker          12 Purchase Line           13.54    NWI  1

                     HS Boys 100 Meter Dash Finals                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 William Huss          12 Derry Area              11.27    NWI    10
  2 Jonathan Long         12 Forest Hills            11.33    NWI     8
  3 Shawn Wolfe           11 Bellwood Antis          11.44    NWI     6
  4 Justin Huss           10 Derry Area              11.47    NWI     4
  5 Hunter Cameron         9 United                  11.71    NWI     2
  6 Matt Gauden           10 Central Cambria HS      11.72    NWI     1

                 HS Girls 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Central Cambria HS A                     10:45.12     10
      1) Maria Farabaugh       2) McKenna Hayward       
      3) Carly Kaschalk        4) Paige Wess            
  2 Bishop Canevin A                         11:19.68      8
      1) Abby Vavro            2) Sarah Barron          
      3) Elizabeth Volz        4) Lydia Vavro           
      5) Maddie Walter         6) Bella Thomier         
  3 Ligonier Valley A                        11:27.38      6
      1) Jenna Moore           2) Lauren Clark          
      3) Angeline Piper        4) McKenna Rummel        
  4 Purchase Line A                          11:30.91      4
      1) Sophia Bloxdorf       2) Bria Small            
      3) Emileigh Syster       4) Addaleia Beer         
  5 Bellwood Antis A                         11:55.78      2
      1) Haley Campbell        2) Lauren Heisler        
      3) Sicily Yingling       4) Kali Lonsinger        

                 HS Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Purchase Line A                           8:42.16     10
      1) Micah Kurka           2) Hunter Antisdel       
      3) Dominique Campbell    4) Shamar Campbell       
      5) Kyle Day              
  2 Derry Area A                              8:45.85      8
      1) Seth Eaglehouse       2) Brandyn Findish       
      3) Elias Kott            4) Christian Bartlebaugh 
  3 Central Cambria HS A                      8:51.82      6
      1) Tyler Wilson          2) Ohm Vyas              
      3) Jonathan Belsterling  4) Nate Kuntz            
  4 Windber Area A                            9:01.53      4
      1) Matthew Shank         2) Evan Mihalko          
      3) Cam Roxby             4) Tyler Napora          
      5) Justin Birkhimer      6) Kobe Charney          
  5 Bishop Canevin A                          9:06.23      2
      1) Adam Petrovich        2) Darius Legleitner     
      3) Bryce Meriwether      4) Donavin Meriwether    
      5) Lou Worral            6) Dante DeFrank         
  6 Forest Hills A                            9:08.43      1
      1) John Montag           2) Byron Daubert         
      3) Robert Krug           4) Mitchell Chunta       
      5) Ben Wechtenhiser      
  7 United A                                  9:24.63       
      1) Aiden Ringler         2) Alex Ringler          
      3) Jerremy Rudnick       4) Easton Shetler        
  8 Penn Cambria A                            9:38.44       
      1) Logan Michina         2) Neil Sutton           
      3) Wyatt Pettenati       4) Paul Mullen           
  9 Bellwood Antis A                          9:42.65       
      1) Trevor Miller         2) Daniel Kustaborder    
      3) Max DeArmitt          4) Robert Van Kirk       


                  HS Girls 200 Meter Dash Prelims                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Alyssa Martinazzi     12 Bishop Carroll          26.30    NWI  3
  2 Michaela Bracken      12 United                  26.88    NWI  1
  3 Lorna Spiegle         11 Shade HS                26.92    NWI  2
  4 Jade Snedden           9 Bishop Carroll          27.71    NWI  3
  5 Danielle Mullen       10 Derry Area              28.30    NWI  2
  6 Molliegh Henderson    10 Ligonier Valley         29.25    NWI  2
  7 Riley Payne            9 United                  29.33    NWI  1
  8 Isabelle Saloom       11 Ligonier Valley         29.77    NWI  1
  9 Jamyson Focht         10 Bellwood Antis          29.84    NWI  3
 10 Italia Bernardi        9 Bishop Canevin          30.62    NWI  1
 11 Cassandra Macchia      9 Penn Cambria            30.90    NWI  2
 12 Sarah Manley           9 Bellwood Antis          31.01    NWI  2
 13 Maddie White          12 Purchase Line           32.29    NWI  3
 14 Elizabeth Slovikosky   9 Penn Cambria            33.03    NWI  3

                    HS Girls 200 Meter Dash Finals                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Alyssa Martinazzi     12 Bishop Carroll          26.36    NWI    10
  2 Michaela Bracken      12 United                  26.82    NWI     8
  3 Lorna Spiegle         11 Shade HS                26.85    NWI     6
  4 Jade Snedden           9 Bishop Carroll          28.38    NWI     4
  5 Danielle Mullen       10 Derry Area              28.67    NWI     2
  6 Molliegh Henderson    10 Ligonier Valley         30.75    NWI     1


                   HS Boys 200 Meter Dash Prelims                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Kayden Kutchman       12 Central Cambria HS      22.97    NWI  3
  2 William Huss          12 Derry Area              23.11    NWI  4
  3 Shawn Wolfe           11 Bellwood Antis          23.26    NWI  4
  4 Hunter Cameron         9 United                  23.83    NWI  2
  5 Tanner Worthing       12 Bellwood Antis          23.84    NWI  2
  6 Nick Marinak           9 Penn Cambria            23.86    NWI  3
  7 Shamar Campbell       12 Purchase Line           24.35    NWI  1
  8 Tyler McLaughlin      12 United                  24.62    NWI  1
  9 Justin Vasas          12 Windber Area            24.63    NWI  2
 10 Blane Smay            11 Forest Hills            24.65    NWI  4
 11 Anthony Zangaglia     11 Forest Hills            24.70    NWI  4
 12 Tristan McDannell     10 Bishop Carroll          24.82    NWI  1
 13 Noah Petrinick        11 Shade HS                24.86    NWI  3
 14 Jared Stoy            12 Penn Cambria            24.96    NWI  4
 15 Noah Gibson           12 Central Cambria HS      25.17    NWI  3
 16 Kyle Day              10 Purchase Line           25.37    NWI  2
 17 Luke Buynack          11 Bishop Carroll          26.69    NWI  3
 18 Dominick Reffo         9 Derry Area              26.69    NWI  2

                     HS Boys 200 Meter Dash Finals                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kayden Kutchman       12 Central Cambria HS      22.89    NWI    10
  2 William Huss          12 Derry Area              23.23    NWI     8
  3 Shawn Wolfe           11 Bellwood Antis          23.83    NWI     6
  4 Tanner Worthing       12 Bellwood Antis          23.85    NWI     4
  5 Hunter Cameron         9 United                  24.90    NWI     2
  6 Shamar Campbell       12 Purchase Line           29.93    NWI     1

                      HS Girls 1,600 Meter Run                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Paige Wess            11 Central Cambria HS    5:31.57   2    10
  2 Emily Coddington      10 Shade HS              5:37.48   2     8
  3 Kacy McKeel           11 Central Cambria HS    5:51.58   2     6
  4 Carolyn Telfer        12 Windber Area          5:55.98   2     4
  5 Addaleia Beer         10 Purchase Line         6:00.14   2     2
  6 McKenna Rummel        10 Ligonier Valley       6:07.61   2     1
  7 Lydia Vavro            9 Bishop Canevin        6:08.08   2      
  8 Samantha Rosenberger  11 Bishop Carroll        6:15.75   2      
  9 Angeline Piper        10 Ligonier Valley       6:22.27   1      
 10 Sasha Walls           11 United                6:25.39   1      
 11 Caroline McClain      10 Windber Area          6:30.17   1      
 12 Whitney Lowe          12 Purchase Line         6:58.00   1      
 13 Rachel Hartman         9 Shade HS              7:04.03   1      
 14 Ashley Yohn           10 Bellwood Antis        7:09.94   1      
 15 Erika Dixon            9 United                7:24.58   1      
 16 Danielle Capraun      11 Penn Cambria          7:33.52   1      
 17 Bella Thomier          9 Bishop Canevin        7:56.32   1      

                      HS Boys 1,600 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Mitchell Chunta       11 Forest Hills          4:45.55   2    10
  2 Donavin Meriwether    12 Bishop Canevin        4:54.55   2     8
  3 Nate Kuntz            10 Central Cambria HS    4:54.56   2     6
  4 Alex Ringler          12 United                5:00.56   2     4
  5 Seth Eaglehouse       12 Derry Area            5:01.27   2     2
  6 Cam Roxby             12 Windber Area          5:03.51   2     1
  7 Tyler Wilson          12 Central Cambria HS    5:05.51   2      
  8 Robert Van Kirk       12 Bellwood Antis        5:06.14   2      
  9 Ben Wechtenhiser      11 Forest Hills          5:08.18   2      
 10 Alex Boring           12 Purchase Line         5:08.74   2      
 11 Tyler Napora          11 Windber Area          5:09.07   2      
 12 Neil Sutton           12 Penn Cambria          5:22.23   2      
 13 Sam Kauffman           9 Purchase Line         5:25.80   1      
 14 Andrew Taylpr          9 Shade HS              5:27.20   1      
 15 Steve Kabina           9 Shade HS              5:28.94   1      
 16 Aiden Ringler         10 United                5:37.51   2      
 17 Seth Hogue            10 Penn Cambria          5:39.96   1      
 18 Daniel Kustaborder    11 Bellwood Antis        5:55.38   1      
 19 Anthony Vanderelli    10 Derry Area            6:06.12   1      
 20 Ely Blaisdell          9 Bishop Carroll        6:07.13   1      
 21 Jeremy Koenig         11 Bishop Carroll        6:30.50   1      

                  HS Girls 4x100 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Shade HS A                                  52.01   2    10
      1) Grace Leiford         2) Lorna Spiegle         
      3) Emily Coddington      4) Morgan Maurer         
  2 Derry Area A                                52.62   2     8
      1) Madison Clayton       2) Danielle Mullen       
      3) Leah Perry            4) Tara Perry            
  3 Bishop Carroll A                            52.76   2     6
      1) Jade Snedden          2) Megan Kwisnek         
      3) Maddie Murphy         4) Kate Yahner           
      5) Alyssa Martinazzi     
  4 Ligonier Valley A                           54.67   2     4
      1) Abigail Frey          2) Emma Jackman          
      3) Isabelle Saloom       4) Rachel Horrell        
  5 United A                                    55.18   2     2
      1) Tori Conway           2) Brooklyn Murlin       
      3) Laura Susick          4) Bailey Popovich       
  6 Bellwood Antis A                            56.48   1     1
      1) Jamyson Focht         2) Paige Wenner          
      3) Caitlyn McCartney     4) Malia Danish          
  7 Penn Cambria A                              57.29   2      
      1) Anna Wyland           2) Mia McCarthy          
      3) Haley Plummer         4) Olivia Papi           
  8 Bishop Canevin A                            57.76   1      
      1) Italia Bernardi       2) Maddie Walter         
      3) Rosa Dugan            4) Olivia Karney         
      5) Hailee Meenan         

                   HS Boys 4x100 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Bellwood Antis A                            45.37   1    10
      1) Nick Watters          2) Shawn Wolfe           
      3) Tanner Worthing       4) Zach Mallon           
      5) Clay Engle            
  2 Central Cambria HS A                        45.87   1     8
      1) Harrison Brumbaugh    2) Sean Steffen          
      3) Noah Gibson           4) Matt Gauden           
  3 Penn Cambria A                              47.48   1     6
      1) Jared Stoy            2) Derek Brown           
      3) Jacob Weigand         4) Nick Marinak          
  4 United A                                    47.65   1     4
      1) Sam Arblaster         2) Chad Colson           
      3) Tyler McLaughlin      4) Kyle Meagher          
      5) Mathis Holton         
  5 Bishop Carroll A                            47.76   1     2
      1) Trevor Hogue          2) Jackson Hudkins       
      3) Jared Delauter        4) Alex Karlheim         
      5) Tristan McDannell     

                      HS Girls 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Lorna Spiegle         11 Shade HS              1:01.41   4    10
  2 McKenna Hayward       11 Central Cambria HS    1:02.82   4     8
  3 Jade Snedden           9 Bishop Carroll        1:04.46   4     6
  4 Abigail Frey          11 Ligonier Valley       1:06.20   3     4
  5 Maddie Walter         12 Bishop Canevin        1:06.28   4     2
  6 Grace Leiford          9 Shade HS              1:06.37   4     1
  7 Marybeth Woods        12 Central Cambria HS    1:06.85   4      
  8 Morgan Weaver         11 Windber Area          1:07.14   3      
  9 Abbie Baker            9 Bishop Carroll        1:08.18   3      
 10 Molliegh Henderson    10 Ligonier Valley       1:08.76   2      
 11 Savannah Yugovich     12 United                1:09.00   3      
 12 Naiomi Avellanet       9 Derry Area            1:09.25   2      
 13 Bethany Allen         10 Derry Area            1:10.09   3      
 14 Anna Wyland           11 Penn Cambria          1:10.48   2      
 14 Emileigh Syster       10 Purchase Line         1:10.48   2      
 16 Tori Conway           10 United                1:11.73   3      
 17 Tara Leamer            9 Purchase Line         1:12.76   1      
 18 Haley Campbell         9 Bellwood Antis        1:13.71   2      
 19 Cazen Cowfer          10 Bellwood Antis        1:15.77   1      
 20 Sydney Dignan          9 Penn Cambria          1:20.78   2      

                       HS Boys 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kayden Kutchman       12 Central Cambria HS      49.95   3    10
  2 William Huss          12 Derry Area              51.22   3     8
  3 Justin Huss           10 Derry Area              51.57   3     6
  4 Tanner Worthing       12 Bellwood Antis          52.64   3     4
  5 Riley Gyukery          9 Forest Hills            55.61   2     2
  6 Shamar Campbell       12 Purchase Line           56.64   3     1
  7 Max DeArmitt          12 Bellwood Antis          57.09   2      
  8 Neil Sutton           12 Penn Cambria            58.11   1      
  9 Alex Karlheim         11 Bishop Carroll          59.26   2      
 10 Jude Tomaselli        12 Windber Area            59.88   1      
 11 Ian Pollock           12 Shade HS              1:00.77   2      
 12 Hunter Antisdel       10 Purchase Line         1:01.09   1      
 13 Luke Buynack          11 Bishop Carroll        1:01.13   2      
 14 Dante DeFrank         11 Bishop Canevin        1:03.82   2      

                     HS Girls 300 Meter Hurdles                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Michaela Bracken      12 United                  46.82   3    10
  2 Laura Susick          10 United                  49.65   3     8
  3 Carly Kaschalk        12 Central Cambria HS      50.52   3     6
  4 Megan Kwisnek         12 Bishop Carroll          51.06   3     4
  5 Leah Perry             9 Derry Area              52.01   3     2
  6 Stephanie Emert        9 Shade HS                53.73   1     1
  7 Maddy Pierce           9 Ligonier Valley         56.72   2      
  8 Kaylee Schall         11 Bishop Carroll          56.88   3      
  9 Devlin Glenn           9 Penn Cambria            57.54   1      
 10 Cassandra Macchia      9 Penn Cambria            58.20   2      
 11 Rosa Dugan            10 Bishop Canevin          59.42   1      
 12 Bria Small            10 Purchase Line           59.76   2      
 13 Hannah Long           10 Ligonier Valley       1:00.79   2      
 14 Olivia Karney          9 Bishop Canevin        1:01.51   1      
 15 Bethany Allen         10 Derry Area            1:16.98   2      

                     HS Boys 300 Meter Hurdles                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Shawn Broadway        12 Derry Area              40.34   3    10
  2 Justin Vasas          12 Windber Area            40.91   3     8
  3 Zachary Shoff         12 Central Cambria HS      44.09   3     6
  4 Dylan Wilson          11 Bellwood Antis          44.35   2     4
  5 Josh Rhinier          12 Forest Hills            44.56   3     2
  6 Nick Vasas             9 Windber Area            44.71   2     1
  7 Nathan Miller         12 United                  45.42   2      
  8 Ryan Latshaw          11 Forest Hills            45.45   3      
  9 John Slovikosky       12 Penn Cambria            45.52   3      
 10 Bryce Meriwether      12 Bishop Canevin          46.71   2      
 11 Michael McCloskey     10 Central Cambria HS      46.83   2      
 12 Jared Bloom           10 United                  48.08   1      
 13 Logan Michina          9 Penn Cambria            48.47   2      
 14 Paulino Cuevas        11 Bellwood Antis          49.10   1      
 15 Kyle Day              10 Purchase Line           50.25   1      
 16 Dominick Reffo         9 Derry Area              50.93   1      
 17 Gabe Yahner            9 Bishop Carroll          52.90   1      
 18 Matthew Byrne         11 Bishop Carroll          58.84   1      

                       HS Girls 800 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Paige Wess            11 Central Cambria HS    2:28.58   2    10
  2 Emily Coddington      10 Shade HS              2:33.89   2     8
  3 Abby Vavro             9 Bishop Canevin        2:42.21   2     6
  4 Morgan Weaver         11 Windber Area          2:47.47   1     4
  5 Sicily Yingling        9 Bellwood Antis        2:47.95   1     2
  6 Caroline McClain      10 Windber Area          2:49.39   1     1
  7 Emily Bolish           9 Derry Area            2:53.95   2      
  8 Helena Ault           11 United                2:56.79   1      
  9 Sarah Barron           9 Bishop Canevin        2:57.21   2      
 10 Sasha Walls           11 United                3:00.00   2      
 11 Erica Moore           10 Ligonier Valley       3:11.16   1      
 12 Lauren Clark          12 Ligonier Valley       3:13.06   1      
 13 Maggie Kwisnek        10 Bishop Carroll        3:15.96   2      
 14 Daisy David           11 Derry Area            4:00.00   1      

                       HS Boys 800 Meter Run                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kobe Charney          10 Windber Area          2:05.27   2    10
  2 Micah Kurka           12 Purchase Line         2:05.30   2     8
  3 Elias Kott            12 Derry Area            2:06.42   2     6
  4 Jonathan Belsterling  12 Central Cambria HS    2:09.92   2     4
  5 John Montag           12 Forest Hills          2:14.02   2     2
  6 Max DeArmitt          12 Bellwood Antis        2:14.27   2     1
  7 Cam Roxby             12 Windber Area          2:16.30   1      
  8 Nate Kuntz            10 Central Cambria HS    2:17.09   2      
  9 Eli Conant            11 Forest Hills          2:17.22   1      
 10 Isaac Repko           10 Bishop Carroll        2:18.96   2      
 11 Alex Ringler          12 United                2:22.15   2      
 12 Lou Worral            12 Bishop Canevin        2:23.20   1      
 13 Wesley Buhite         10 Derry Area            2:24.26   1      
 14 Steve Kabina           9 Shade HS              2:24.63   1      
 15 Danny Bigley          12 Bishop Canevin        2:25.11   1      
 16 Neil Sutton           12 Penn Cambria          2:25.51   2      
 17 Trevor Miller         10 Bellwood Antis        2:29.60   1      
 18 Reed Niebauer          9 Penn Cambria          2:32.87   1      

                    HS Girls 3,200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Mary Trinclisti       11 Derry Area           12:35.00     10
  2 Kacy McKeel           11 Central Cambria HS   12:57.59      8
  3 Carolyn Telfer        12 Windber Area         13:06.86      6
  4 Addaleia Beer         10 Purchase Line        13:28.98      4
  5 Maria Farabaugh       11 Central Cambria HS   13:33.72      2
  6 Angeline Piper        10 Ligonier Valley      14:28.47      1
  7 Samantha Rosenberger  11 Bishop Carroll       15:13.57       
  8 Elizabeth Volz         9 Bishop Canevin       15:22.41       
  9 Emma York             11 Windber Area         16:13.30       
 10 Whitney Lowe          12 Purchase Line        16:34.08       

                     HS Boys 3,200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Mitchell Chunta       11 Forest Hills         10:42.58     10
  2 Ohm Vyas              11 Central Cambria HS   10:47.78      8
  3 Robert Van Kirk       12 Bellwood Antis       11:12.74      6
  4 Zach Brandis          10 Central Cambria HS   11:18.07      4
  5 Adam Petrovich        12 Bishop Canevin       11:21.42      2
  6 Seth Eaglehouse       12 Derry Area           11:27.83      1
  7 Tyler Napora          11 Windber Area         11:30.12       
  8 Alex Boring           12 Purchase Line        11:34.36       
  9 Matthew Shank         10 Windber Area         11:35.58       
 10 Ben Wechtenhiser      11 Forest Hills         11:45.27       
 11 Brandyn Findish       10 Derry Area           12:04.81       
 12 Darius Legleitner     11 Bishop Canevin       12:09.31       
 13 Sam Kauffman           9 Purchase Line        12:13.51       
 14 Andrew Taylpr          9 Shade HS             12:32.96       
 15 Isaac Repko           10 Bishop Carroll       13:13.40       
 16 Zach Buck             11 Penn Cambria         13:34.80       
 17 Josh Lee              10 Penn Cambria         13:35.00       

                  HS Girls 4x400 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Central Cambria HS A                      4:17.31   2    10
      1) McKenna Hayward       2) Carly Kaschalk        
      3) Paige Wess            4) Marybeth Woods        
  2 Bishop Carroll A                          4:20.78   2     8
      1) Abbie Baker           2) Anna Haigh            
      3) Megan Kwisnek         4) Maddie Murphy         
      5) Jade Snedden          
  3 Shade HS A                                4:27.38   2     6
      1) Morgan Maurer         2) Emily Coddington      
      3) Grace Leiford         4) Lorna Spiegle         
  4 United A                                  4:37.59   2     4
      1) Tori Conway           2) Riley Payne           
      3) Laura Susick          4) Savannah Yugovich     
  5 Derry Area A                              4:42.10   2     2
      1) Bethany Allen         2) Naiomi Avellanet      
      3) Emily Bolish          4) Madison Clayton       
      5) Danielle Mullen       6) Leah Perry            
  6 Bishop Canevin A                          4:43.88   2     1
      1) Abby Vavro            2) Sarah Barron          
      3) Lydia Vavro           4) Maddie Walter         
      5) Italia Bernardi       6) Rosa Dugan            
  7 Ligonier Valley A                         4:57.84   1      
      1) Jenna Moore           2) Isabelle Saloom       
      3) Molliegh Henderson    4) Abigail Frey          

                   HS Boys 4x400 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Derry Area A                              3:32.80   2    10
      1) Shawn Broadway        2) Justin Huss           
      3) William Huss          4) Elias Kott            
      5) Connor Quinlisk       
  2 Central Cambria HS A                      3:38.30   2     8
      1) Matt Gauden           2) Jonathan Belsterling  
      3) Sean Steffen          4) Kayden Kutchman       
  3 Bellwood Antis A                          3:41.84   2     6
      1) Dylan Wilson          2) Max DeArmitt          
      3) Shawn Wolfe           4) Tanner Worthing       
      5) Zach Mallon           
  4 Windber Area A                            3:50.00   2     4
      1) Jamin Tomaselli       2) Jude Tomaselli        
      3) Kobe Charney          4) Cam Roxby             
      5) Nick Vasas            6) Justin Vasas          
  5 United A                                  3:55.40   1     2
      1) Tyler McLaughlin      2) Kyle Meagher          
      3) Nathan Miller         4) Aiden Ringler         
      5) Alex Ringler          6) Jerremy Rudnick       
  6 Forest Hills A                            3:56.12   2     1
      1) John Montag           2) Ryan Latshaw          
      3) Johnathan Rhinier     4) Riley Gyukery         
      5) Mitchell Chunta       
  7 Bishop Canevin A                          3:59.65   2      
      1) Mike Kanavy           2) Donavin Meriwether    
      3) Bryce Meriwether      4) Adam Petrovich        
      5) Lou Worral            6) Dante DeFrank         
  8 Bishop Carroll A                          4:08.08   1      
      1) Jordan Bobroski       2) Luke Buynack          
      3) Jackson Hudkins       4) Alex Karlheim         
      5) Tristan McDannell     6) Jared Delauter        
  9 Penn Cambria A                            4:30.59   1      
      1) Paul Mullen           2) Tommy Trexler         
      3) Josh Lee              4) Wyatt Pettenati       

                         HS Girls Discus                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Maizee Fry             9 United                 119-00     10
  2 Miche' Burkett        12 Penn Cambria            99-03      8
  3 Jenna Bobroski        11 Bishop Carroll          95-01      6
  4 Delaney Mack          10 United                  95-00      4
  5 Kassidy Cable         12 Shade HS                90-08      2
  6 Caitlyn Crook          9 Derry Area              83-05      1
  7 Cassidy Bezek         10 Central Cambria HS      83-00       
  8 Destiny Roberts       11 Derry Area              79-06       
  9 Dana Campbell         10 Purchase Line           78-00       
 10 Jayden Sechrengost    11 Central Cambria HS      75-02       
 11 Shalee Bennett        11 Bellwood Antis          72-02       
 12 Alexa Anderson        12 Purchase Line           70-06       
 13 Makayla Little        12 Bishop Carroll          69-01       
 14 Kara Engle            11 Bellwood Antis          66-11       
 15 Meghan Mostick        10 Penn Cambria            64-10       
 16 Hailee Meenan         12 Bishop Canevin          60-01       
 17 Emma Ferlan           12 Ligonier Valley         55-07       
 18 Jordan Smith          10 Ligonier Valley         54-00       

                         HS Boys Discus                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Eric Elgin            12 Forest Hills           128-06     10
  2 Trevor Hogue          11 Bishop Carroll         123-03      8
  3 Jared Zitterbart      12 Bellwood Antis         115-00      6
  4 Robert Boyer          11 Derry Area             113-00      4
  5 Austin Miller         12 Derry Area             108-08      2
  6 Justin Bezek          12 Central Cambria HS     102-01      1
  7 Riley Miller          12 United                 101-03       
  8 Quinn Scalese         11 Purchase Line          100-02       
  9 Shane Ferko           11 Shade HS                99-07       
 10 Jordan Moore          11 Bellwood Antis          97-09       
 11 Gabe Kitchen          10 Purchase Line           97-02       
 12 Robert Andrews        11 Bishop Canevin          94-07       
 13 Evan Orr              12 United                  92-09       
 14 Marcus Wirfel         11 Penn Cambria            92-07       
 15 Ben Schweitzer        10 Central Cambria HS      90-05       
 16 Josh Berkey           11 Windber Area            83-01       
 17 Charlie Serena         9 Bishop Canevin          78-03       
 18 Tyler Krug             9 Penn Cambria            68-02       
 19 Jarrett Grove         11 Bishop Carroll          67-03       
 20 Grant Bereider        11 Shade HS                64-06       

                       HS Girls High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Michaela Bracken      12 United                5-02.00     10
  2 Lauren Michina        12 Penn Cambria          5-02.00      8
  3 Tara Perry             9 Derry Area            5-02.00      6
  4 Leah Perry             9 Derry Area            5-00.00      4
  5 Tatum Hoffman          9 Ligonier Valley       4-10.00      2
  6 Lyric Janosik         10 Penn Cambria          4-10.00      1
  7 Emma Arblaster        12 United                4-10.00       
  7 MaKaela Cominsky      11 Windber Area          4-10.00       
  9 Danielle Gittings     11 Bishop Carroll        4-06.00       
  9 Anna Haigh            11 Bishop Carroll        4-06.00       
  9 McKenna Hayward       11 Central Cambria HS    4-06.00       
  9 Gwen Hoffman          11 Ligonier Valley       4-06.00       
  9 Morgan Maurer         11 Shade HS              4-06.00       
  9 Jamie Sarver          10 Shade HS              4-06.00       
 15 Gabriella Gibson       9 Central Cambria HS    4-04.00       

                        HS Boys High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Clay Engle            12 Bellwood Antis        6-00.00     10
  2 Sam Arblaster         12 United                5-10.00      8
  3 Dominique Campbell    11 Purchase Line         5-08.00      6
  4 Melvin Sanchez        12 Purchase Line         5-06.00      4
  5 Nick Watters          12 Bellwood Antis        5-06.00      2
  6 Jared Mangus          11 Forest Hills          5-04.00      1
  6 Nathan Pollino        12 United                5-04.00       
  8 Carter Vitez          12 Forest Hills          5-04.00       
  9 Danny Bird             9 Bishop Canevin        5-02.00       
  9 Ryan Bohrer            9 Bishop Carroll        5-02.00       
  9 Zachary Bohrer        12 Bishop Carroll        5-02.00       

                        HS Girls Javelin                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Addaleia Beer         10 Purchase Line          109-11     10
  2 Josiphine Fleming     12 Purchase Line          105-09      8
  3 Jenna Bobroski        11 Bishop Carroll          98-09      6
  4 Haley Plummer         10 Penn Cambria            97-10      4
  5 Makayla Little        12 Bishop Carroll          97-05      2
  6 Delaney Mack          10 United                  97-01      1
  7 Destiny Roberts       11 Derry Area              88-08       
  8 Cheyenne Long         12 Shade HS                82-07       
  9 Jaylee Sikora         10 Central Cambria HS      78-08       
  9 Allison Wirfel        12 Central Cambria HS      78-08       
 11 Jody Caretti          12 Penn Cambria            77-11       
 12 Kyra Woomer           12 Bellwood Antis          71-06       
 13 Emma Ferlan           12 Ligonier Valley         68-05       
 14 Abigail Gales         10 Bishop Canevin          49-09       

                         HS Boys Javelin                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tyler Weigand         12 Penn Cambria           168-09     10
  2 David Fyock           11 Purchase Line          168-00      8
  3 Braden Heisler        12 Bellwood Antis         164-05      6
  4 Cameron Yoder         11 Purchase Line          138-02      4
  5 Eric Elgin            12 Forest Hills           138-02      2
  6 Jordan Moore          11 Bellwood Antis         136-09      1
  7 John Rocker           12 Penn Cambria           134-01       
  8 Kaleb Hilyer          10 Bishop Carroll         132-05       
  9 Justin Bezek          12 Central Cambria HS     131-10       
 10 Robert Andrews        11 Bishop Canevin         122-08       
 11 Christian Andrews      9 Bishop Canevin         119-00       
 12 Tom Hanik             11 Windber Area           113-03       
 13 Trevor Hogue          11 Bishop Carroll         112-04       
 14 Ryan Henry            11 United                 109-08       
 15 Alex Barclay          12 Forest Hills           109-04       
 16 Robert Boyer          11 Derry Area             108-10       
 17 Riley Miller          12 United                 106-01       
 18 Josh Berkey           11 Windber Area           102-03       
 19 Matt Gauden           10 Central Cambria HS      95-05       
 20 Austin Miller         12 Derry Area              93-04       
 21 Grant Bereider        11 Shade HS                92-01       

                          HS Girls Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Alyssa Martinazzi     12 Bishop Carroll       16-07.75    NWI    10
  2 Lyric Janosik         10 Penn Cambria         16-07.25    NWI     8
  3 Lauren Michina        12 Penn Cambria         16-02.50    NWI     6
  4 Maddie Murphy         11 Bishop Carroll       16-02.25    NWI     4
  5 Rachel Horrell        12 Ligonier Valley      15-10.00    NWI     2
  6 Emma Arblaster        12 United               15-01.50    NWI     1
  7 Leah Perry             9 Derry Area           15-00.50    NWI      
  8 MaKaela Cominsky      11 Windber Area         14-06.75    NWI      
  9 Jenna Neri            11 Windber Area         14-06.50    NWI      
 10 Madison Clayton       10 Derry Area           14-06.25    NWI      
 11 Tatum Hoffman          9 Ligonier Valley      13-05.50    NWI      
 12 Emileigh Syster       10 Purchase Line        13-02.00    NWI      
 13 Amber Simms            9 Central Cambria HS   13-01.25    NWI      
 14 Laura Susick          10 United               13-00.25    NWI      
 15 Kristi Russell        11 Central Cambria HS   12-00.00    NWI      
 16 Alexis Parson         12 Bellwood Antis       11-06.00    NWI      
 17 Kaylee Sarver         11 Shade HS             10-08.00    NWI      
 18 Maddie White          12 Purchase Line         9-07.50    NWI      

                           HS Boys Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jonathan Long         12 Forest Hills         20-05.50    NWI    10
  2 Jared Mangus          11 Forest Hills         19-07.50    NWI     8
  3 Clay Engle            12 Bellwood Antis       19-05.25    NWI     6
  4 Shawn Broadway        12 Derry Area           18-08.00    NWI     4
  5 Nick Watters          12 Bellwood Antis       18-02.00    NWI     2
  6 Alex Karlheim         11 Bishop Carroll       18-02.00    NWI     1
  7 Carter Eckenrode      10 Penn Cambria         17-05.00    NWI      
  8 Cameron Yoder         11 Purchase Line        17-04.00    NWI      
  9 Dominique Campbell    11 Purchase Line        17-03.25    NWI      
 10 Sam Arblaster         12 United               16-04.75    NWI      
 11 Dylan Long            10 Central Cambria HS   16-02.75    NWI      
 12 Jake Tsikalas          9 Penn Cambria         16-02.25    NWI      
 13 Jordan Bobroski        9 Bishop Carroll       16-00.25    NWI      
 14 Chad Colson            9 United               15-11.00    NWI      
 15 Robert Boyer          11 Derry Area           15-09.25    NWI      

                       HS Girls Pole Vault                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Alexis Gerwert        12 Bellwood Antis       11-00.00     10
  2 Katie Peters           9 United                7-06.00      8
  3 Erica Walters         11 Shade HS              7-06.00      6
  4 Jayden Shuke          10 Bellwood Antis        7-06.00      4
  5 Hannah Long           10 Ligonier Valley       7-00.00      2
  6 Brooklyn Murlin        9 United                7-00.00      1
  7 Grace Gerlach         11 Central Cambria HS    7-00.00       
  8 Brooke Roadman        10 Ligonier Valley       6-00.00       

                       HS Boys Pole Vault                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Robert Krug           11 Forest Hills         13-00.00     10
  2 Dominick Faith        11 Bellwood Antis       11-06.00      8
  3 Matt Kaiser           12 Windber Area         11-00.00      6
  4 Easton Shetler        12 United               10-06.00      4
  5 Cody Erb              12 Forest Hills         10-06.00    1.5
  5 Nick Vasas             9 Windber Area         10-06.00    1.5
  7 Zachary Bohrer        12 Bishop Carroll        9-00.00       
  8 June Park             10 Bellwood Antis        9-00.00       
  9 Kaleb Hilyer          10 Bishop Carroll        8-06.00       
 10 Cameron Washburn      10 Derry Area            8-00.00       

                        HS Girls Shot Put                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Maizee Fry             9 United               37-05.50     10
  2 Cassidy Bezek         10 Central Cambria HS   31-08.75      8
  3 Destiny Roberts       11 Derry Area           31-02.00      6
  4 Regan Tomalson        11 United               30-03.75      4
  5 Jenna Bobroski        11 Bishop Carroll       30-02.50      2
  6 Dana Campbell         10 Purchase Line        28-10.00      1
  7 Shalee Bennett        11 Bellwood Antis       28-01.50       
  8 Caitlyn Crook          9 Derry Area           27-08.75       
  9 Haley Plummer         10 Penn Cambria         26-06.00       
 10 Kassidy Cable         12 Shade HS             26-05.25       
 11 Abbie Ewing           11 Purchase Line        24-11.75       
 12 Kara Engle            11 Bellwood Antis       24-04.50       
 13 Rachel Caretti        10 Penn Cambria         23-02.00       
 14 Makayla Little        12 Bishop Carroll       22-09.00       
 15 Emma Ferlan           12 Ligonier Valley      21-07.25       
 16 Abigail Gales         10 Bishop Canevin       20-05.50       

                        HS Boys Shot Put                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Quinn Scalese         11 Purchase Line        46-06.75     10
  2 Cullen Goncher        10 Purchase Line        43-07.00      8
  3 Chris Wertman         12 Bellwood Antis       42-01.50      6
  4 Logan George          12 United               41-08.75      4
  5 Eric Elgin            12 Forest Hills         40-08.50      2
  6 Joe Wertz              9 Bellwood Antis       39-07.75      1
  7 Riley Miller          12 United               39-03.00       
  8 Evan Gravatt          10 Derry Area           38-06.50       
  9 Justin Bezek          12 Central Cambria HS   38-05.75       
 10 Trevor Hogue          11 Bishop Carroll       38-05.00       
 11 Aiden Balasco         11 Forest Hills         38-03.75       
 12 Austin Miller         12 Derry Area           37-01.50       
 13 Robert Andrews        11 Bishop Canevin       37-00.25       
 14 Tom Hanik             11 Windber Area         35-06.25       
 15 Richard Perone        11 Penn Cambria         34-05.50       
 16 Lou Worral            12 Bishop Canevin       34-01.25       
 17 Shane Ferko           11 Shade HS             31-05.00       
 18 Jarrett Grove         11 Bishop Carroll       29-06.50       
 19 Ben Schweitzer        10 Central Cambria HS   28-01.75       
 20 Grant Bereider        11 Shade HS             27-04.50       

                         HS Girls Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Lauren Michina        12 Penn Cambria         37-01.75    NWI    10
  2 Maddie Murphy         11 Bishop Carroll       35-05.25    NWI     8
  3 Rachel Horrell        12 Ligonier Valley      35-02.75    NWI     6
  4 Lyric Janosik         10 Penn Cambria         35-00.00    NWI     4
  5 Anna Haigh            11 Bishop Carroll       34-01.25    NWI     2
  6 Jenna Neri            11 Windber Area         32-04.75    NWI     1
  7 MaKaela Cominsky      11 Windber Area         32-00.00    NWI      
  8 Tatum Hoffman          9 Ligonier Valley      30-00.25    NWI      
  9 Emily Bolish           9 Derry Area           29-05.75    NWI      
 10 Kristi Russell        11 Central Cambria HS   28-10.25    NWI      
 11 Kaylee Sarver         11 Shade HS             26-11.75    NWI      
 12 Gabriella Gibson       9 Central Cambria HS   26-06.75    NWI      
 13 Cierra Henderson      11 Derry Area           24-02.75    NWI      

                          HS Boys Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Clay Engle            12 Bellwood Antis       43-01.75    NWI    10
  2 Melvin Sanchez        12 Purchase Line        38-08.00    NWI     8
  3 Dylan Fyock           11 Forest Hills         38-02.25    NWI     6
  4 Zachary Bohrer        12 Bishop Carroll       37-05.50    NWI     4
  5 Jordan Bobroski        9 Bishop Carroll       36-06.50    NWI     2
  6 Sam Arblaster         12 United               36-04.50    NWI     1
  7 Jake Tsikalas          9 Penn Cambria         36-01.25    NWI      
  8 Micah Kurka           12 Purchase Line        35-00.50    NWI      
  9 Nick Watters          12 Bellwood Antis       34-10.25    NWI      
  9 Kobe Charney          10 Windber Area         34-10.25    NWI      
 11 Robert Boyer          11 Derry Area           34-08.75    NWI      
 12 Tom Hanik             11 Windber Area         34-06.00    NWI      
 13 Josh McMillen         12 Derry Area           34-02.75    NWI      
 14 Bryce Meriwether      12 Bishop Canevin       33-11.75    NWI      
 15 Danny Bird             9 Bishop Canevin       33-07.00    NWI      
 16 Jared Bloom           10 United               33-05.00    NWI      



                HS Boys Team Scores (18 Events Scored)                 
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Bellwood Antis              106    20    7    5   16   20   38    0  
  2 Forest Hills               96.5    10   22   12    2   14  36.5   0  
  3 Derry Area                  93     36    9   20   18    6    4    0  
  4 Central Cambria HS          72     21   22    6   22    1    0    0  
  5 Purchase Line               68      2    8    0   10   30   18    0  
  6 Windber Area                43      0   11   17    8    0    7   0  
  7 United                      31.5    4    4    0    6    4  13.5    0  
  8 Penn Cambria                18      0    0    2    6   10    0    0  
  9 Bishop Carroll              17      0    0    0    2    8    7    0  
 10 Bishop Canevin              12      0   10    0    2    0    0    0  


                HS Girls Team Scores (18 Events Scored)                
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 United                      99      8    0   36    6   29   20    0  
  2 Bishop Carroll              93     34    0    5   14   16   24    0  
  3 Central Cambria HS          78      8   36    6   20    8    0    0  
  4 Shade HS                    68     25   16    3   16    2    6    0  
  5 Penn Cambria                55      6    0    0    0   12   37    0  
  6 Derry Area                  50      5   10    8   10    7   10    0  
  7 Ligonier Valley             29      5    2    0   10    0   12    0  
  7 Purchase Line               29      0    6    0    4   19    0    0  
  9 Windber Area                20      0   15    4    0    0    1    0  
 10 Bellwood Antis              19      0    2    0    3    0   14    0  
 11 Bishop Canevin              17      2    6    0    9    0    0    0