Complete Results


Results courtesy of Direct Athletics

HAND TIMING
 Springfield Invitational 
                   Springfield, PA    - 04/26/2008
Girls 100 Meter Dash 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Ali, Lydia              FR   Radnor                     12.50    2     
  2 Heath, Ciara            FR   Academy Park               12.80    1     
  3 Jones, Rhian            SR   Haverford                  12.90    2     
  4 Waldeck, Holly          SR   Interboro                  13.10    1     
  5 Shamberger, Tiffany     SO   Upper Darby                13.11    1     
  6 Littrell, Kayla         SR   William Tennent            13.20    1     
  6 DiBerardinis, Julie     SR   Bishop Shanahan            13.20    2     
  8 Heitebeitel, Kelsey     FR   William Tennent            13.30    2     
  8 Beck, Julie             FR   Penncrest                  13.30    2     
 10 Lloyd, Ashley           SO   St. Hubert                 13.40    1     
 11 Lyons, Jen              JR   Radnor                     13.70    1     
    Tieh, Christiana        SR   Upper Darby                   NT    2     

Girls 100 Meter Dash 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Prelims   H#     
=========================================================================================
  1 Jones, Rhian            SR   Haverford                  12.60    2     
  1 Ali, Lydia              FR   Radnor                     12.60    5     
  3 Tieh, Christiana        SR   Upper Darby                12.90    1     
  4 Beck, Julie             FR   Penncrest                  13.00    4     
  5 DiBerardinis, Julie     SR   Bishop Shanahan            13.10    3     
  5 Littrell, Kayla         SR   William Tennent            13.10    3     
  7 Waldeck, Holly          SR   Interboro                  13.40    6     
  8 Heitebeitel, Kelsey     FR   William Tennent            12.90    5     
  9 Heath, Ciara            FR   Academy Park               13.10    4     
 10 Shamberger, Tiffany     SO   Upper Darby                13.30    2     
 11 Lloyd, Ashley           SO   St. Hubert                 13.50    5     
 12 Lyons, Jen              JR   Radnor                     13.60    6     
 13 Middleton, Jessica      SR   Sun Valley                 13.70    1     
 14 Nachtman, Allie         FR   Villa Joseph Marie         13.80    1     
 14 Washington, Amelia      JR   Springfield (Delco)        13.80    2     
 14 Orlowski, Annie         SR   Bishop Shanahan            13.80    2     
 14 Johnston, Amanda        SR   Caravel                    13.80    5     
 14 Evans, Hannah                Penncrest                  13.80    6     
 19 Vinson, Christine       SR   Academy Park               13.90    1     
 20 Murphy, Morgan          FR   Springfield (Delco)        14.10    1     
 20 Hart, Danielle          FR   Villa Joseph Marie         14.10    3     
 20 Patti, Annie            SR   Marple Newtown             14.10    4     
 20 Lang, Earline           SO   West Chester East          14.10    6     
 24 Peterson, Kandyce       SO   West Chester East          14.20    6     
 25 Aitken, Chandler        FR   Episcopal Academy          14.40    3     
 25 McLeester, Alexis       FR   St. Hubert                 14.40    4     
 27 Townsend, Jodie         JR   Interboro                  14.80    4     
 27 Keona, Turner           SO   Sun Valley                 14.80    5     
 29 Slachta-McGinn, Gabby   JR   Marple Newtown             15.20    2     
 30 Hudson, Courtney        JR   Caravel                    15.40    6     



Boys 100 Meter Dash 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Morgan, Bill            JR   Cardinal O'Hara             11.3    2     
  2 Toroniewski, Adam       SR   William Tennent             11.5    2     
  3 Parisano, Anthony       SR   Bishop Shanahan             11.5    1     
  4 Twer, Aden              SO   Jenkintown                  11.5    2     
  5 Perez, Travis           JR   Caravel                     11.6    2     
  6 Griffin, Roschun        JR   Academy Park                11.6    2     
  7 Dempsey, Adam           FR   Cardinal O'Hara             11.6    2     
  8 Brown, Carl                  Sun Valley                  11.7    1     
  9 Reuter, Jason           SR   Jenkintown                  11.7    1     
 10 Smith, Deveon           SR   Caravel                     11.8    1     
 11 Valentine, Miles        SR   Methacton                   11.8    1     
 12 Hardy, Leroy            SR   William Tennent             12.3    1     

Boys 100 Meter Dash 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Prelims   H#     
=========================================================================================
  1 Morgan, Bill            JR   Cardinal O'Hara             11.2    6     
  2 Perez, Travis           JR   Caravel                     11.3    1     
  3 Twer, Aden              SO   Jenkintown                  11.4    4     
  4 Toroniewski, Adam       SR   William Tennent             11.4    5     
  5 Reuter, Jason           SR   Jenkintown                  11.6    3     
  6 Hardy, Leroy            SR   William Tennent             12.2    2     
  7 Dempsey, Adam           FR   Cardinal O'Hara             11.4    6     
  8 Griffin, Roschun        JR   Academy Park                11.5    5     
  9 Valentine, Miles        SR   Methacton                   11.6    1     
 10 Brown, Carl                  Sun Valley                  11.6    4     
 11 Smith, Deveon           SR   Caravel                     11.9    5     
 12 Parisano, Anthony       SR   Bishop Shanahan             11.9    6     
 13 Manyisha, Paul          SR   Upper Darby                 11.9    6     
 14 Gdovin, Joseph          FR   Holy Ghost Prep PA          12.0    3     
 14 Winters, Terrence       JR   Springfield (Delco)         12.0    4     
 14 Gilfillan, Brian        SO   West Chester East           12.0    4     
 14 Jones, Steve            JR   Springfield (Delco)         12.0    5     
 18 Rohlfs, Tim             JR   Bishop Shanahan             12.1    5     
 19 Callaghan, Joe          SR   Marple Newtown              12.5    1     
 20 O'Donnell, Michael      SO   Holy Ghost Prep PA          12.6    2     
 21 Anderson, Eric          SO   West Chester East           12.8    5     
 22 Odesina, Kolawole       FR   Marple Newtown              13.0    1     
 23 Gong, Jason             FR   Sun Valley                  13.9    6     



Girls 200 Meter Dash 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Slaughter, Brandi       SR   Upper Darby                 26.1    2     
  2 Patrick, Megan          SO   Villa Joseph Marie          26.4    1     
  3 White, Vyleisha         SR   Upper Darby                 26.5    2     
  3 Ali, Lydia              FR   Radnor                      26.5    2     
  5 Milligan, Shaquane      JR   Academy Park                26.6    2     
  6 Horrocks, Christa       SO   Penncrest                   27.1    1     
  7 Heath, Ciara            FR   Academy Park                27.5    1     
  8 Shrader, Katie          JR   Bishop Shanahan             27.6    1     
  8 Waldeck, Holly          SR   Interboro                   27.6    2     

Girls 200 Meter Dash 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Prelims   H#     
=========================================================================================
  1 Slaughter, Brandi       SR   Upper Darby                 26.1    1     
  2 White, Vyleisha         SR   Upper Darby                 26.5    4     
  3 Ali, Lydia              FR   Radnor                      26.5    3     
  4 Milligan, Shaquane      JR   Academy Park                26.6    6     
  5 Waldeck, Holly          SR   Interboro                   26.6    6     
  6 Patrick, Megan          SO   Villa Joseph Marie          26.7    2     
  7 Horrocks, Christa       SO   Penncrest                   26.8    2     
  8 Heitebeitel, Kelsey     FR   William Tennent             27.2    2     
  9 Heath, Ciara            FR   Academy Park                27.5    5     
 10 Shrader, Katie          JR   Bishop Shanahan             28.1    3     
 11 Littrell, Kayla         SR   William Tennent             28.2    1     
 12 Middleton, Jessica      SR   Sun Valley                  28.5    4     
 13 Reilly, Kayla           SO   St. Hubert                  28.6    1     
 13 Orlowski, Annie         SR   Bishop Shanahan             28.6    3     
 15 LaColla, Theresa        FR   West Chester East           28.7    4     
 16 Kellett, MaryBeth       SR   Springfield (Delco)         28.8    4     
 16 D'Angelo, Laura         SO   Marple Newtown              28.8    5     
 18 Loro, Emily             SO   Marple Newtown              28.9    2     
 18 Thomas, Taylor          SR   Radnor                      28.9    6     
 20 Kuchera, Kirsten        FR   Villa Joseph Marie          29.1    3     
 21 May, Katy               SR   Springfield (Delco)         29.3    6     
 22 Hogan, Lindsey          FR   St. Hubert                  30.1    2     
 23 Florek, Rebecca         JR   West Chester East           30.3    5     
 24 kulka, jackie           JR   Sun Valley                  30.9    1     
 25 MacEwen, Meredith       JR   Caravel                     31.8    5     
 26 Townsend, Jodie         JR   Interboro                   32.3    3     
 27 Hudson, Courtney        JR   Caravel                     32.5    4     



Boys 200 Meter Dash 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Twer, Aden              SO   Jenkintown                  22.8    2     
  2 Dougan, Andrew          SR   Marple Newtown              23.4    2     
  3 Rohlfs, Tim             JR   Bishop Shanahan             23.8    1     
  4 Winters, Terrence       JR   Springfield (Delco)         23.8    1     
  5 Brewington, Antonie     FR   Upper Darby                 23.9    2     
  6 Black, Dan              SR   Methacton                   24.0    2     
  7 Valentine, Miles        SR   Methacton                   24.1    2     
  8 Boyle, Bob              SO   Cardinal O'Hara             24.4    1     
  9 Reuter, Jason           SR   Jenkintown                  24.9    1     
 10 Weiss, Christian        SR   Radnor                      25.2    1     

Boys 200 Meter Dash 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Prelims   H#     
=========================================================================================
  1 Twer, Aden              SO   Jenkintown                  23.1    4     
  2 Dougan, Andrew          SR   Marple Newtown              23.2    5     
  3 Brewington, Antonie     FR   Upper Darby                 23.4    7     
  4 Black, Dan              SR   Methacton                   23.7    8     
  5 Rohlfs, Tim             JR   Bishop Shanahan             24.1    1     
  5 Reuter, Jason           SR   Jenkintown                  24.1    3     
  7 Boyle, Bob              SO   Cardinal O'Hara             24.2    2     
  8 Weiss, Christian        SR   Radnor                      24.9    6     
  9 Winters, Terrence       JR   Springfield (Delco)         23.9    4     
  9 Valentine, Miles        SR   Methacton                   23.9    5     
 11 Adewole, Niyi           SO   Upper Darby                 24.1    5     
 11 Parisano, Anthony       SR   Bishop Shanahan             24.1    5     
 13 Gdovin, Joseph          FR   Holy Ghost Prep PA          24.2    7     
 14 Archibald, Mike         JR   Springfield (Delco)         24.7    3     
 15 Gallen, Tyler           FR   Cardinal O'Hara             24.8    1     
 16 Milton, Rakim           SO   Academy Park                24.9    3     
 16 Gilfillan, Brian        SO   West Chester East           24.9    8     
 18 Rook, Brandon           SR   Marple Newtown              25.2    3     
 19 Tantum, Michael         SO   Holy Ghost Prep PA          25.6    2     
 19 Patel, Harshal          SR   William Tennent             25.6    2     
 19 Mitchell, Taron         SO   Academy Park                25.6    2     
 22 Ranalli, Tom            JR   West Chester East           25.7    7     
 23 Twadalle, Kyle          SO   Radnor                      25.8    1     
 23 Wright, Anthony              Haverford                   25.8    1     
 25 Marshall, Gerald        SO   Sun Valley                  26.6    3     



Girls 400 Meter Dash 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Geddes, Shannon         JR   Villa Joseph Marie          58.2    7     
  2 Moseley, Lisa           JR   Bishop Shanahan             58.9    7     
  3 Stull, Carrie           SR   Upper Darby                 59.4    7     
  4 Smith, Christina        FR   Springfield (Delco)       1:00.6    5     
  5 Horrocks, Christa       SO   Penncrest                 1:01.0    5     
  6 Gallagher, Erin         SO   Academy Park              1:01.1    6     
  7 McIntyre, Kelly         SO   Bishop Shanahan           1:02.1    5     
  8 Washington, Courtney    SR   Radnor                    1:02.2    5     
  9 Zitch, Erika            FR   Radnor                    1:02.6    5     
 10 Rehoric, Elise          SO   Penncrest                 1:03.2    3     
 11 Anzalone, Maggie        FR   Haverford                 1:03.5    4     
 12 Hooven, Caitlin         SO   St. Hubert                1:03.6    4     
 13 Stephanou, Alexandra    FR   Marple Newtown            1:03.7    4     
 14 Jackson, Audrey         FR   Upper Darby               1:03.8    6     
 15 Falcone, Natalie        SO   West Chester East         1:03.9    2     
 16 Littrell, Jenna         SO   William Tennent           1:05.4    3     
 17 Kuchera, Kirsten        FR   Villa Joseph Marie        1:05.5    4     
 18 Haiken, Jenna           JR   Marple Newtown            1:05.9    4     
 19 Diehl, Brittney         FR   Haverford                 1:06.1    3     
 20 Rollman, Katie          SO   West Chester East         1:06.4    3     
 21 Carpenter, Stevie       FR   Interboro                 1:07.5    3     
 22 Duffy, Shannon          FR   Springfield (Delco)       1:09.0    2     
 23 keenan, bridget         FR   Sun Valley                1:10.6    1     
 24 joston, amber           SO   Sun Valley                1:13.0    2     
 25 Torrente, Samantha      FR   St. Hubert                1:13.1    1     
 26 MacEwen, Meredith       JR   Caravel                   1:17.2    1     



Boys 400 Meter Dash 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Chandler, Wes           SR   Caravel                     51.5    6     
  2 Black, Dan              SR   Methacton                   53.2    6     
  3 Garrity, Mike           SR   Cardinal O'Hara             53.2    5     
  4 Herrmann, Vince         FR   Holy Ghost Prep PA          53.3    6     
  5 Johnson, Reggie         JR   Upper Darby                 53.9    5     
  6 Hess, Kieran            SO   Bishop Shanahan             54.8    5     
  7 Entenman, Shawn         FR   Holy Ghost Prep PA          55.6    5     
  8 Boone, Derrick          FR   Springfield (Delco)         56.4    3     
  9 Hamilton, Brian         FR   Cardinal O'Hara             56.7    3     
 10 Kirk, Colin             SO   West Chester East           56.7    4     
 11 Patel, Harshal          SR   William Tennent             56.8    3     
 12 Allen, Dantae           FR   Springfield (Delco)         57.3    2     
 13 Sgro, Phil              JR   Jenkintown                  59.9    3     
 14 Mitchell, Dante         SO   Academy Park              1:00.0    1     
 15 Cabrey, Sean            SR   West Chester East         1:02.7    2     
 16 chichitti, alex              William Tennent           1:03.1    2     
 17 McGuire, Connor         FR   Sun Valley                1:08.8    1     



Girls 800 Meter Run 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Casey, Anna             SR   Radnor                    2:22.0    3     
  2 Rother, Megan           JR   Villa Joseph Marie        2:23.2    3     
  3 Caniglia, Jamie         SR   Radnor                    2:27.4    3     
  4 McCauley, Samantha      JR   Interboro                 2:28.4    3     
  5 McNally, Frances        FR   Springfield (Delco)       2:28.6    3     
  6 Heys, Courtney          SR   Villa Joseph Marie        2:28.7    3     
  7 Halstead, Elishe        JR   Upper Darby               2:29.2    3     
  8 Miller, Stephanie       JR   Springfield (Delco)       2:32.2    3     
  9 Macera, Francesca       SO   Bishop Shanahan           2:33.2    3     
 10 Brindley, Elena         FR   Bishop Shanahan           2:36.6    3     
 11 Littrell, Jenna         SO   William Tennent           2:38.2    1     
 12 Maguire, Katie          JR   St. Hubert                2:39.9    2     
 13 Wyschynskyj, Amy        FR   Marple Newtown            2:42.0    2     
 14 Menta, Olivia           SO   Marple Newtown            2:43.2    1     
 15 Shannon, Smith          FR   William Tennent           2:45.6    2     
 16 Kelleher, Lauren        FR   Penncrest                 2:45.9    1     
 17 Brogan, Celina          SO   West Chester East         2:46.1    2     
 18 Bullitt, Lauren              Penncrest                 2:46.3    2     
 19 LLoyd, Allison          FR   St. Hubert                2:47.5    1     
 20 Bruist, Mei             FR   Haverford                 2:48.5    2     
 21 Carpenter, Stevie       FR   Interboro                 2:54.8    2     
 22 Cranford, Sam           FR   Sun Valley                2:56.6    1     
 23 Poole, Sherry           SO   Academy Park              2:58.8    1     
 24 Shipley, Madison        SR   Caravel                   2:59.9    2     
 25 Kiri, Roland            SO   Sun Valley                3:03.8    1     
 26 Rabian, Megan           SR   Caravel                   3:13.4    1     



Boys 800 Meter Run 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Buck, Ed                SR   Cardinal O'Hara           2:00.7    3     
  2 Quinlan, Ian            SR   Methacton                 2:01.2    3     
  3 Pierangeli, Chris       JR   Springfield (Delco)       2:01.9    3     
  4 Pohlig, Stephen         JR   Upper Darby               2:03.8    3     
  5 Kimj, Woo                    Haverford                 2:05.0    2     
  6 Lloyd, Connor           SR   Bishop Shanahan           2:05.1    3     
  7 Baker, Kevin            SR   William Tennent           2:05.7    3     
  8 Sheller, Ricky          SO   Cardinal O'Hara           2:06.4    3     
  9 Panepresso, Kevin       SO   Holy Ghost Prep PA        2:07.8    3     
 10 Radwill, Brett               Haverford                 2:09.3    2     
 11 Patel, Anish            FR   Methacton                 2:10.3    3     
 12 Gentile, Jamie          FR   Bishop Shanahan           2:10.6    1     
 13 Ali, Amar               JR   Upper Darby               2:10.9    2     
 14 Nassau, Fran            SR   Episcopal Academy         2:11.1    2     
 15 Dooling, Sean           FR   Holy Ghost Prep PA        2:12.1    2     
 16 Makous, Troy            FR   Radnor                    2:12.6    2     
 17 Pooler, Rick            SO   Radnor                    2:13.0    3     
 18 Raciti, Jim             SO   William Tennent           2:13.6    3     
 19 marro, robbie                Springfield (Delco)       2:14.0    3     
 20 Ayene, Roshan           SR   Marple Newtown            2:16.3    2     
 21 Brignola, Michael       SO   West Chester East         2:18.7    2     
 22 McCarthy, Brendan       SO   Marple Newtown            2:24.0    2     
 23 Adams, Ben              FR   Jenkintown                2:26.3    1     
 24 Kunkle, Pat             FR   Sun Valley                2:35.4    1     
 25 Landis, Corey           SO   Jenkintown                2:36.6    1     
 26 Chen, Jeff              SO   Sun Valley                2:37.8    1     



Girls 1600 Meter Run 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Vanleer, Caitlin        FR   Villa Joseph Marie        5:21.5    2     
  2 Goeke, Leah             JR   Garnet Valley             5:22.4    2     
  3 Black, Missy            SR   Bishop Shanahan           5:27.2    2     
  4 Gallagher, Samantha     SR   Springfield (Delco)       5:28.3    2     
  5 O'Neill, Maggie         JR   Radnor                    5:31.8    2     
  6 Gsell, Meaghan          SO   Radnor                    5:33.0    2     
  7 Conklin, Jackie         SO   William Tennent           5:38.5    2     
  8 Suplee, Katie           SO   Penncrest                 5:40.3    2     
  9 Haslett, Ashley         FR   William Tennent           5:40.5    2     
 10 Nader, Aubrie           JR   Bishop Shanahan           5:47.5    2     
 11 Able, Dori              SR   Haverford                 5:55.2    1     
 12 Gordon, Rachel          SO   Marple Newtown            5:56.7    1     
 13 Odonnell, Maddie        FR   Penncrest                 5:56.8    1     
 14 Hendrixson, Jackie      SR   West Chester East         5:57.6    2     
 15 Schwartz, Lauren        JR   Villa Joseph Marie        6:04.0    2     
 16 Williamson, Emily       JR   Upper Darby               6:04.3    1     
 17 Presser, Laura          SO   St. Hubert                6:05.1    1     
 18 Geida, Danielle         FR   Marple Newtown            6:05.9    1     
 19 Garrity, Jess           FR   Sun Valley                6:07.6    1     
 20 Streleckis, Tina        FR   St. Hubert                6:11.6    1     
 21 Nelson, Caitlyn         JR   Haverford                 6:15.9    1     
 22 Gunther, Ana            FR   Sun Valley                6:17.9    1     
 23 Mullary, Liah           FR   Upper Darby               6:19.9    1     
 24 DiPietro, Briana        SO   Springfield (Delco)       6:39.1    1     
 25 Shipley, Madison        SR   Caravel                   6:53.4    1     
 26 Fortunato, Laura        JR   Caravel                   8:06.4    1     



Boys 1600 Meter Run 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Mash, Brandon           SO   Methacton                 4:33.5    3     
  2 Furman, Robert          SR   Marple Newtown            4:33.7    3     
  3 Donnelly, Ed                 Haverford                 4:34.5    3     
  4 Spataco, Adam           JR   Radnor                    4:34.9    3     
  5 Blattner, Kevin         JR   Cardinal O'Hara           4:35.3    3     
  6 Butsick, Andrew         SR   Upper Darby               4:39.5    3     
  7 Cullen, Brian           SR   Jenkintown                4:40.4    3     
  8 Nassau, Fran            SR   Episcopal Academy         4:40.9    3     
  9 McNulty, Brendan        SR   Cardinal O'Hara           4:42.1    3     
 10 Arena, Steven           SO   Jenkintown                4:43.3    2     
 11 Smith, David            JR   Springfield (Delco)       4:43.5    3     
 12 Walton, Scott                Haverford                 4:45.0    2     
 13 Lazor, Vince            SR   Holy Ghost Prep PA        4:46.7    3     
 14 McGoldrick, Nick        JR   Holy Ghost Prep PA        4:47.2    2     
 15 Andresen, Tom           SR   Upper Darby               4:48.8    2     
 16 Barnhill, Ian           FR   Marple Newtown            4:50.0    2     
 17 Sinnott, Matthew        JR   Springfield (Delco)       4:50.5    3     
 18 Alkandari, Abdul        SR   William Tennent           4:51.1    3     
 19 Musselman, Zach         FR   Methacton                 4:51.5    3     
 20 Jefferis, Matt          FR   Episcopal Academy         4:58.0    2     
 21 Szwetkowski, Kyle       FR   Caravel                   4:58.4    2     
 22 Keating, Adam           FR   West Chester East         5:01.1    2     
 23 Kalman, Andrew          SO   William Tennent           5:02.5    2     
 24 Manion, Joe             FR   Radnor                    5:02.9    2     
 25 Angelozzi, Daniel       FR   Bishop Shanahan           5:08.4    2     
 26 Mann, Brendan           SR   Caravel                   5:08.8    2     
 27 Giangiulio, Phillip     SR   Bishop Shanahan           5:13.6    2     



Girls 3200 Meter Run 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 Areias, Anne            SO   William Tennent          11:42.5     
  2 Goeke, Leah             JR   Garnet Valley            11:49.4     
  3 Dyroff, Annie           SO   Radnor                   12:05.1     
  4 Pershouse, Lauren       SO   West Chester East        12:10.5     
  5 Kelly, Lauren           SR   St. Hubert               12:15.5     
  6 Montgomery, Christine   JR   Haverford                12:20.0     
  7 Brady, Katie            JR   Villa Joseph Marie       12:22.7     
  8 McDonald, Caitlin       JR   Villa Joseph Marie       12:36.9     
  9 Guy, Margie             FR   Radnor                   12:42.6     
 10 DelCasale, Elise        SO   St. Hubert               12:44.8     
 11 mcginnis, alyssa        FR   Sun Valley               12:48.8     
 12 Rockwell, Ashley             Penncrest                13:08.1     
 13 Morgan, Caroline        JR   Haverford                13:08.4     
 14 Williamson, Emily       JR   Upper Darby              13:16.8     
 15 McGlade, Kelsey         JR   Marple Newtown           13:17.9     
 16 Baker, Natalie          JR   Springfield (Delco)      13:41.9     
 17 Iannucci, Tara          JR   Upper Darby              13:42.5     
 18 Killen, Bridget         SR   Marple Newtown           13:44.6     
 19 Bowden, Amanda          FR   Sun Valley               13:48.0     
 20 kozab, arielie               Penncrest                14:27.1     



Boys 3200 Meter Run 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Keehn, Matt             SR   Haverford                9:34.30    2     
  2 LaColla, John           SR   West Chester East        9:39.00    2     
  3 Mash, Brandon           SO   Methacton                9:57.10    2     
  4 Furman, Robert          SR   Marple Newtown           9:57.30    2     
  5 Haneman, Patrick        SR   Holy Ghost Prep PA      10:07.06    2     
  6 Norwood, Steve          SO   Springfield (Delco)     10:12.70    2     
  7 Ahlswede, Greg          SR   Jenkintown              10:20.00    2     
  8 Mattson, Ryan           SR   Cardinal O'Hara         10:23.90    2     
  9 Flood, Brendan          JR   Bishop Shanahan         10:25.90    2     
 10 Anderson , brandon      SR   William Tennent         10:33.60    2     
 11 DeStefano, Mike         JR   Cardinal O'Hara         10:41.50    1     
 12 Russom, Mike            JR   Springfield (Delco)     10:42.40    2     
 13 Thompson, Ryan               Haverford               10:50.00    2     
 14 Carpinello, Stephen     SO   Episcopal Academy       10:54.70    1     
 15 Vari, James             SR   Caravel                 11:00.50    1     
 16 Simpson, Connor         SO   William Tennent         11:02.20    1     
 17 Limmer, Edward          SO   Jenkintown              11:03.20    1     
 18 Teshome, Ephrem         JR   Upper Darby             11:11.80    1     
 19 Beck, Ben               SO   West Chester East       11:12.70    1     
 20 Wadell, Dylan           SR   Sun Valley              11:21.40    1     
 21 Rawding, K                   Caravel                 11:37.80    2     



Girls 300 Meter Hurdles 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Rutecki, Colleen        SR   Springfield (Delco)         47.2    5     
  2 Finsterbusch, Samantha  SO   Penncrest                   47.4    5     
  3 Gallagher, Erin         SO   Academy Park                48.5    5     
  4 Geiss, Colleen          SO   Villa Joseph Marie          48.7    5     
  5 Kistner, Alex           SO   William Tennent             49.1    4     
  6 Daniel, Alanna          SO   Haverford                   50.0    3     
  7 Bresnahan, Michelle     FR   Villa Joseph Marie          51.6    4     
  8 Long, Ann Marie         SR   Caravel                     51.8    4     
  9 Murphy, Shannon         SR   Springfield (Delco)         52.2    3     
 10 Sheffer, Genevive       SO   West Chester East           52.9    2     
 11 Newby, Emily            SR   Penncrest                   53.4    3     
 12 Morales, Bianca         SR   West Chester East           54.9    3     
 13 Schultz, Jenna          SO   St. Hubert                  55.5    2     
 14 Albert, Jessica         SO   Marple Newtown              59.2    1     
 15 Clay, Jen               SO   Marple Newtown            1:02.5    1     



Boys 300 Meter Hurdles 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Smith, Charles          FR   Upper Darby                 41.6    4     
  2 Dobson, Kevin           SR   Caravel                     43.3    4     
  3 mills, pat              JR   Ridley                      43.6    5     
  4 Pollack, Lucas          SO   Radnor                      45.1    4     
  5 Nelson, Aaron           JR   Methacton                   45.7    5     
  6 Byrne, Martin           SR   Marple Newtown              46.0    3     
  7 Singmaster, William     SO   Holy Ghost Prep PA          46.0    2     
  8 Purpura, Anthony        JR   Cardinal O'Hara             46.0    2     
  9 Wisler, Austin          JR   Methacton                   46.6    5     
 10 Ciurlion, Joe           SO   Springfield (Delco)         46.7    2     
 11 Boswell, Carl           SO   West Chester East           46.9    3     
 12 Butler, Colin           JR   Springfield (Delco)         47.0    4     
 13 Savage, Dan             SO   Holy Ghost Prep PA          47.0    2     
 14 Imming, Brad            FR   West Chester East           47.1    3     
 15 Odesina, Kolawole       FR   Marple Newtown              48.3    1     
 16 Hudecheck, Matt         FR   Sun Valley                  48.8    1     



Girls 4x100 Meter Relay 
========================================================================================
    School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Upper Darby                 49.6    3     
  2 William Tennent             51.2    3     
  3 Academy Park                51.5    3     
  4 Penncrest                   52.1    3     
  5 Bishop Shanahan             52.3    2     
  6 Villa Joseph Marie          52.4    2     
  7 West Chester East           53.7    1     
  8 St. Hubert                  54.0    2     
  9 Springfield (Delco)         54.3    1     
 10 Marple Newtown              54.8    2     
 11 Interboro                   57.4    1     


Boys 4x100 Meter Relay 
========================================================================================
    School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Springfield (Delco)         45.8    2     
  2 Jenkintown                  46.0    3     
  3 Cardinal O'Hara             46.0    3     
  4 Academy Park                46.1    2     
  5 Bishop Shanahan             46.8    1     
  6 Marple Newtown              46.9    3     
  7 Holy Ghost Prep PA          47.7    2     
  8 West Chester East           48.6    1     
  9 Radnor                      49.4    3     
 10 William Tennent             49.5    3     


Girls 4x400 Meter Relay 
========================================================================================
    School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Upper Darby               4:06.4    3     
  2 Villa Joseph Marie        4:11.4    3     
  3 Springfield (Delco)       4:15.1    2     
  4 Bishop Shanahan           4:17.7    3     
  5 Marple Newtown            4:22.5    2     
  6 West Chester East         4:25.8    2     
  7 Academy Park              4:28.2    3     
  8 Haverford                 4:28.5    2     


Boys 4x400 Meter Relay 
========================================================================================
    School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 William Tennent           3:31.8    3     
  2 Marple Newtown            3:34.6    3     
  3 Radnor                    3:38.8    1     
  3 Upper Darby               3:38.8    2     
  3 Cardinal O'Hara           3:38.8    3     
  6 Springfield (Delco)       3:42.7    2     
  7 Methacton                 3:44.8    1     
  8 Holy Ghost Prep PA        3:47.2    3     
  9 West Chester East         3:49.1    1     
 10 Haverford                 3:49.2    2     
 11 Sun Valley                3:50.9    2     


Girls 4x800 Meter Relay 
========================================================================================
    School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 Haverford                 9:51.9     
  2 William Tennent           9:53.3     
  3 Springfield (Delco)      10:00.0     
  4 Villa Joseph Marie       10:11.8     
  5 St. Hubert               10:22.8     
  6 Radnor                   10:48.4     
  7 West Chester East        10:50.3     
  8 Penncrest                10:58.4     
  9 Upper Darby              11:06.5     
 10 Sun Valley               12:12.8     


Boys 4x800 Meter Relay 
========================================================================================
    School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 William Tennent           8:24.8     
  2 Springfield (Delco)       8:25.7     
  3 Holy Ghost Prep PA        8:38.6     
  4 Methacton                 8:54.1     
  5 Radnor                    8:54.6     
  6 Cardinal O'Hara           8:57.8     
  7 West Chester East         8:58.1     
  8 Upper Darby               9:11.2     
  9 Marple Newtown            9:22.1     


Girls High Jump 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 Hay, Danielle           JR   Haverford                 4' 10"     
  2 Golden, McKenzie        FR   Villa Joseph Marie         4' 8"     
  3 Norton, Frances         SR   William Tennent            4' 6"     
  3 Dickinson, Samantha     SR   Bishop Shanahan            4' 6"     
  5 Senholzi, Marissa       SR   Marple Newtown             4' 6"     
  6 Morvant, Elise          SR   Villa Joseph Marie         4' 6"     
  7 Fiorelli, Mary          SO   St. Hubert                 4' 4"     
  7 tucker, lauren          FR   Sun Valley                 4' 4"     
  7 Bowden, Amanda          SR   Springfield (Delco)        4' 4"     
  7 Kellett, MaryBeth       SR   Springfield (Delco)        4' 4"     
 11 Slachta-McGinn, Gabby   JR   Marple Newtown             4' 2"     
 11 Pomponio, Alyssa             William Tennent            4' 2"     
    Heath, Ciara            FR   Academy Park                  NH     
    Swint, Kiara            FR   Upper Darby                   NH     
    McLeester, Alexis       FR   St. Hubert                    NH     
    Basciano, Jess          FR   Sun Valley                    NH     



Boys High Jump 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 Smith, Tim              JR   Methacton                  5' 8"     
  2 Aichele , Dan           SR   William Tennent            5' 8"     
  3 Hay, Brian                   Haverford                  5' 6"     
  4 Brown, Carl                  Sun Valley                 5' 6"     
  5 Crompton , Jerry        SO   William Tennent            5' 4"     
  6 Hagialis, Nik           JR   Radnor                     5' 4"     
  6 Bruton, Jalil           SR   Academy Park               5' 4"     
  8 Imming, Brad            FR   West Chester East          5' 4"     
  9 Dargan, Kevin           FR   Methacton                  5' 4"     
 10 Bukasa, Kabongo         SO   Academy Park               5' 4"     
 11 Butler, Colin           JR   Springfield (Delco)        5' 2"     
 11 Langermayer, Dave       JR   Radnor                     5' 2"     
 11 Lorentson, Dan          JR   Cardinal O'Hara            5' 2"     
    MacDowell, Austin       SO   Springfield (Delco)           NH     
    Hayward, Jason          SR   Caravel                       NH     



Girls Pole Vault 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 McDonald, Brooke        SR   Upper Darby               10' 6"     
  2 Orlando, Julie          SR   Haverford                 10' 0"     
  3 Rogers, Kelly           SR   Caravel                    9' 0"     
  4 Char, Amber             FR   William Tennent            8' 0"     
  4 Bruist, Mei             FR   Haverford                  8' 0"     
  6 Pelkofsky, Sarah        SR   Springfield (Delco)        7' 0"     
  7 Bruce, Katie                 Penncrest                  6' 6"     
  7 Koveal, Stephanie            Penncrest                  6' 6"     
  9 Menta, Olivia           SO   Marple Newtown             6' 0"     
  9 McCrory, Amanda         JR   St. Hubert                 6' 0"     
  9 Feinberg, Dena          FR   Marple Newtown             6' 0"     
    Richey, Amber           JR   Bishop Shanahan               NH     
    Fox, Nichole            FR   William Tennent               NH     
    Zohrabian, Sylvia       JR   Radnor                        NH     
    Kaiserian, Lara         JR   Radnor                        NH     
    Wiley, Tiffany          FR   St. Hubert                    NH     
    Thomas, Kayla           FR   Springfield (Delco)           NH     



Boys Pole Vault 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 Gibbons, Darwin         SO   Caravel                   14' 0"     
  2 Ferguson, Ian           JR   Springfield (Delco)       13' 6"     
  3 Pafford, Matt           SO   Caravel                   13' 0"     
  4 Mahgoub, Mazin          SR   Upper Darby               12' 0"     
  5 Pack, Min                    Haverford                 11' 6"     
  6 Dougan, Andrew          SR   Marple Newtown            11' 6"     
  7 Burns , Pete            JR   William Tennent           11' 6"     
  8 McNally, Pat            SR   Radnor                    11' 0"     
  9 Coleman , Mick          SO   William Tennent           11' 0"     
 10 Nguyen, Dennis          SO   Springfield (Delco)       10' 6"     
 11 Pham, Peter             JR   Marple Newtown            10' 6"     
 12 Hunter, Ian             JR   Upper Darby               10' 0"     
 13 Miller, Garrett         JR   West Chester East         10' 0"     
 14 DeSipio, Joe            FR   Cardinal O'Hara            9' 6"     
 15 Johnson, Steve          FR   Methacton                  9' 6"     
 16 Steenberg, Gabe         FR   Cardinal O'Hara            9' 0"     
 17 Smith, Jordan           SO   Methacton                  9' 0"     
    Acchione, Colin         JR   Haverford                     NH     
    Moore, Ryan             FR   West Chester East             NH     



Girls Long Jump 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 Tusar, Lauren           SO   Penncrest               16' 0.5"     
  2 Rutecki, Colleen        SR   Springfield (Delco)       15' 6"     
  3 Graves, Kayla           SO   Penncrest              15' 3.25"     
  4 Norton, Frances         SR   William Tennent           15' 1"     
  5 Granger, Mar-kiesha     SO   Upper Darby             14' 8.5"     
  6 Blood, Brittany         SR   Springfield (Delco)     14' 5.5"     
  7 Shamberger, Tiffany     SO   Upper Darby            13' 11.25     
  8 Simmons, Britteney      SR   Academy Park             13' 10"     
  9 Bresnahan, Michelle     FR   Villa Joseph Marie        13' 9"     
 10 Gallagher, Erin         SO   Academy Park            13' 6.5"     
 11 Morvant, Elise          SR   Villa Joseph Marie        13' 6"     
 12 tucker, lauren          FR   Sun Valley             13' 4.75"     
 13 Anzalone, Maggie        FR   Haverford              12' 10.5"     
 14 Diehl, Brittney         FR   Haverford                12' 10"     
 15 Wiechec, Karly          FR   West Chester East       12' 9.5"     
 16 Diffendall, Morgan      SO   Bishop Shanahan           12' 8"     
 17 Rothman, Allie          SO   West Chester East       12' 5.5"     
 18 Wiley, Tiffany          FR   St. Hubert              11' 3.5"     



Boys Long Jump 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 Hardy, Leroy            SR   William Tennent           21' 0"     
  2 Manley, Rob             SR   Cardinal O'Hara          18' 11"     
  3 Smith, Tim              JR   Methacton               18' 4.5"     
  4 Boone, Derrick          FR   Springfield (Delco)     18' 0.5"     
  5 Makous, Troy            FR   Radnor                 17' 6.75"     
  6 Vasalotti, Dan          SO   William Tennent        17' 3.75"     
  7 Steenberg, Gabe         FR   Cardinal O'Hara           17' 3"     
  8 Clark, Chris            JR   Caravel                17' 2.75"     
  9 Dargan, Kevin           FR   Methacton               17' 1.5"     
 10 Johnson, Reggie         JR   Upper Darby            16' 11.5"     
 11 Nikoi, Neo              SO   Upper Darby            16' 9.75"     
 12 Ferguson, Dante         SR   Springfield (Delco)       16' 9"     
 13 Tantum, Michael         SO   Holy Ghost Prep PA      16' 8.5"     
 14 Horna, Judson           JR   Springfield (Delco)       16' 6"     
 15 Callaghan, Joe          SR   Marple Newtown            16' 3"     
 15 Pathrose, Melvin        SR   Marple Newtown            16' 3"     
 17 Kimball, Nolan          SO   Jenkintown             16' 0.25"     
 18 Brown, Nazeeh           JR   Academy Park              15' 8"     
 18 Reuter, Jason           SR   Jenkintown                15' 8"     
 20 Bruton, Jalil           SR   Academy Park             7' 2.5"     



Girls Triple Jump 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 Tusar, Lauren           SO   Penncrest                 35' 1"     
  2 Blood, Brittany         SR   Springfield (Delco)       34' 7"     
  3 Morvant, Elise          SR   Villa Joseph Marie        33' 0"     
  4 Milligan, Shaquane      JR   Academy Park              32' 3"     
  4 Norton, Frances         SR   William Tennent           32' 3"     
  6 Venditti, Dana          JR   Springfield (Delco)     30' 9.5"     
  7 Kent, Briana            JR   Upper Darby            30' 7.25"     
  8 Campbell, Caroline      SO   Bishop Shanahan         30' 6.5"     
  9 Newby, Emily            SR   Penncrest               30' 2.5"     
 10 Fiorelli, Mary          SO   St. Hubert               29' 10"     
 11 Nachtman, Allie         FR   Villa Joseph Marie        29' 4"     
 12 Rollman, Katie          SO   West Chester East      28' 11.25     
 13 Pomponio, Alyssa             William Tennent         28' 5.5"     
 14 Woodson, Afershe        SO   Upper Darby               28' 1"     
 15 Basciano, Jess          FR   Sun Valley              27' 9.5"     
 16 Vinson, Christine       SR   Academy Park            27' 1.5"     
 17 Canelli, Victoria       FR   St. Hubert             25' 10.75     
 18 Tookmanian, Elise       FR   West Chester East         25' 0"     
 19 forester, jasmine       SO   Sun Valley                24' 5"     



Boys Triple Jump 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 McCallister, D'Artagnan JR   Cardinal O'Hara         42' 4.5"     
  2 Hardy, Leroy            SR   William Tennent           42' 3"     
  3 Hay, Brian                   Haverford                 41' 7"     
  4 Kottamasu, Pavan        JR   William Tennent           38' 9"     
  5 Butillo, Tyler          SO   Methacton                 37' 8"     
  6 Gallagher, Ryan         SR   West Chester East       37' 7.5"     
  7 Nguyen, Dennis          SO   Springfield (Delco)       37' 1"     
  8 Kimball, Nolan          SO   Jenkintown                35' 9"     
  9 Bukasa, Kabongo         SO   Academy Park              35' 6"     
 10 Dargan, Kevin           FR   Methacton                 35' 3"     
 11 Tantum, Michael         SO   Holy Ghost Prep PA        35' 0"     
 12 Ferguson, Dante         SR   Springfield (Delco)      34' 11"     
 13 Pathrose, Melvin        SR   Marple Newtown           34' 10"     
 14 Brown, Nazeeh           JR   Academy Park              34' 5"     
 15 Entenman, Shawn         FR   Holy Ghost Prep PA     34' 1.75"     



Girls Shot Put 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
    Shump, Karen            SR   Penncrest                 46' 5"     
    Kennedy, Brieanna       SR   Caravel                   39' 6"     
    Martin, Erica           JR   Springfield (Delco)       32' 4"     
    Rhem, Felisha           SR   Springfield (Delco)       31' 4"     
    Ellis, Nicole           SR   Interboro               30' 4.5"     
    Samoylo, Beth           SR   Bishop Shanahan        29' 11.75     
    Dornenburg, Kristen     JR   Haverford              29' 8.25"     
    Jensen, Rachael         JR   Caravel                   29' 5"     
    Partin, Kailey          JR   Radnor                  28' 9.5"     
    Jones, Dara             SO   Haverford                 27' 4"     
    Kinlaw, T'Yana          FR   Academy Park              27' 4"     
    Thompkins, Aimee        FR   Interboro               26' 8.5"     
    Feiglstor, Colleen      SR   West Chester East         23' 7"     
    McCaughern, Michele     SR   West Chester East         23' 5"     
    Tarnoviski, Natalie     SO   William Tennent          22' 10"     
    Copus, Taylor           FR   Penncrest              21' 10.5"     
    Laub, Jessica           JR   William Tennent           21' 6"     
    Tate, Candice                Upper Darby               21' 0"     
    Devlin, Kate            JR   Villa Joseph Marie        20' 5"     
    Martinez, Ayana              Upper Darby               20' 5"     
    Lehman, Cassie          FR   Marple Newtown         19' 10.5"     
    Handline, Caitlin       SO   Marple Newtown         19' 7.25"     
    Christian, Courtney     JR   Villa Joseph Marie        16' 6"     



Boys Shot Put 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 Kennedy    Jr., Bobby   JR   Caravel                   52' 1"     
  2 Pileggi, Mike           SR   Cardinal O'Hara           50' 1"     
  3 Nwankwo, Joe            JR   Methacton                 44' 5"     
  4 Breslin, Tom            SR   Springfield (Delco)       43' 1"     
  5 Gallagher, Ryan         SR   West Chester East         42' 9"     
  6 Finger, Nick            SR   Radnor                    42' 4"     
  7 Clemenson , Dan         JR   William Tennent           40' 8"     

Boys Shot Put 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Prelims   F#     
=========================================================================================
  1 Kennedy    Jr., Bobby   JR   Caravel                   52' 4"    3     
  2 Pileggi, Mike           SR   Cardinal O'Hara           50' 1"    3     
  3 Nwankwo, Joe            JR   Methacton                 44' 5"    3     
  4 Breslin, Tom            SR   Springfield (Delco)       43' 1"    3     
  5 Gallagher, Ryan         SR   West Chester East         42' 9"    3     
  6 Finger, Nick            SR   Radnor                    42' 4"    2     
  7 Clemenson , Dan         JR   William Tennent           41' 9"    2     
  8 Clancy, Brian           SO   Haverford              40' 10.5"    2     
  9 Furia, Alex             SO   Springfield (Delco)       40' 1"    2     
 10 Wickes, Stephen         SR   Caravel                   39' 1"    2     
 11 Comfort, Zach           JR   West Chester East         38' 3"    1     
 12 Walens, Maxwell         JR   Holy Ghost Prep PA        37' 9"    2     
 13 Son, Eric               SR   Marple Newtown         35' 11.5"    3     
 14 Perry, Andrew           SO   Upper Darby              35' 10"    2     
 15 Geery, Mark             FR   Marple Newtown            34' 6"    2     
 16  Millstein, Conor       SO   Jenkintown              33' 2.5"    1     
 17 Montgomery, Nick        SR   Methacton              32' 3.75"    2     
 18 McNamara, Kevin         SR   Academy Park           31' 11.5"    1     
 19 Shaginaw, Benjamin      FR   Holy Ghost Prep PA      31' 6.5"    1     
 20 jared, james                 Jenkintown                31' 1"    1     
 21 godfrey, mike                William Tennent           29' 8"    3     
 22 Bruton, Ed              SO   Sun Valley             27' 11.5"    1     
 23 Campbell, John          SO   Sun Valley              27' 0.5"    1     
 24 Richburg, Joe           FR   Academy Park            26' 6.5"    1     



Girls Discus Throw 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
    Shump, Karen            SR   Penncrest                151' 8"     
    Kennedy, Brieanna       SR   Caravel                  140' 8"     
    Kelly, Sarah            JR   Springfield (Delco)      104' 4"     
    Krider, Amber                Haverford                101' 6"     
    Jensen, Rachael         JR   Caravel                 100' 11"     
    Lynch, Bridget          JR   Haverford                 90' 6"     
    Siletsky, Natalia       SR   Springfield (Delco)       88' 6"     
    Partin, Kailey          JR   Radnor                    84' 5"     
    Laub, Jessica           JR   William Tennent           79' 9"     
    Sowell, Jalisa          SO   Upper Darby               77' 7"     
    Kinlaw, T'Yana          FR   Academy Park              75' 7"     
    Randolph, Marquita      SR   West Chester East        72' 11"     
    Anna, Crowley           SR   Sun Valley                71' 8"     
    Samoylo, Beth           SR   Bishop Shanahan           70' 4"     
    Everman, Ann            SR   Interboro                66' 10"     
    Copus, Taylor           FR   Penncrest                 66' 4"     
    Bodden, Shaneice        SO   Upper Darby               63' 9"     
    Panameno, Jennifer      FR   Marple Newtown            60' 3"     
    Kraft, Hanna                 William Tennent           60' 2"     
    Mcgowan, Carolyn        FR   Sun Valley                56' 3"     
    McCaughern, Michele     SR   West Chester East         54' 5"     
    Handline, Caitlin       SO   Marple Newtown            54' 4"     
    Devlin, Kate            JR   Villa Joseph Marie        50' 9"     
    Simmons, Britteney      SR   Academy Park              47' 0"     
    Christian, Courtney     JR   Villa Joseph Marie        46' 3"     



Boys Discus Throw 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 Kennedy    Jr., Bobby   JR   Caravel                 159' 11"     
  2 Gallagher, Ryan         SR   West Chester East        132' 4"     
  3 Nwankwo, Joe            JR   Methacton               131' 10"     
  4 Dowd, Rob                    Haverford                125' 9"     
  5 Furia, Alex             SO   Springfield (Delco)      125' 3"     
  6 Budzinski, Jim          JR   Holy Ghost Prep PA       124' 1"     
  7 McGeehan, Bill          SR   Bishop Shanahan          119' 2"     

Boys Discus Throw 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Prelims   F#     
=========================================================================================
  1 Kennedy    Jr., Bobby   JR   Caravel                 159' 11"    3     
  2 Gallagher, Ryan         SR   West Chester East        132' 4"    3     
  3 Nwankwo, Joe            JR   Methacton               131' 10"    3     
  4 Dowd, Rob                    Haverford                125' 9"    2     
  5 Furia, Alex             SO   Springfield (Delco)      125' 3"    3     
  6 Budzinski, Jim          JR   Holy Ghost Prep PA       124' 1"    3     
  7 McGeehan, Bill          SR   Bishop Shanahan          122' 4"    2     
  8 Sponheimer, Kaje        JR   Springfield (Delco)      118' 8"    2     
  9 Comfort, Zach           JR   West Chester East        118' 3"    3     
 10 Pileggi, Mike           SR   Cardinal O'Hara          112' 5"    3     
 11 Skaria, Jay                  Springfield (Delco)     105' 10"    1     
 12 Sutera, Gus                  Haverford                102' 1"    1     
 13 McNamara, Kevin         SR   Academy Park             100' 3"    1     
 14 Son, Eric               SR   Marple Newtown            99' 8"    2     
 15 Kauffman, Nick          SR   Bishop Shanahan          96' 10"    2     
 16 DiIorio, Brian          SO   Holy Ghost Prep PA        94' 3"    1     
 17 Montgomery, Nick        SR   Methacton                 94' 1"    2     
 18 Finger, Nick            SR   Radnor                    93' 5"    2     
 19 Wickes, Stephen         SR   Caravel                   88' 4"    2     
 20 Lyman, Jordan           SO   Sun Valley                79' 5"    1     
 21 McCoy, Ned              SO   Marple Newtown            71' 0"    2     
 22 Bruton, Ed              SO   Sun Valley               65' 10"    1     
    Hudson, Bobby           SR   Jenkintown                    ND    1     
    Richburg, Joe           FR   Academy Park                  ND    1     
    Perry, Andrew           SO   Upper Darby                   ND    3     



Girls Javelin Throw 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
    Kennedy, Brieanna       SR   Caravel                  132' 0"     
    Middleton, Jessica      SR   Sun Valley               102' 2"     
    Anna, Crowley           SR   Sun Valley               100' 9"     
    Kobasa, Christy         SO   Springfield (Delco)       93' 0"     
    Harrison, Elizabeth     SO   Haverford                 89' 7"     
    Samoylo, Beth           SR   Bishop Shanahan           89' 0"     
    Jensen, Rachael         JR   Caravel                   86' 0"     
    Nduka, Blessing         SR   Springfield (Delco)       80' 5"     
    MacKenzie, Kristin      SO   William Tennent           79' 4"     
    Laub, Jessica           JR   William Tennent           78' 9"     
    Moyer, Anna             SO   Interboro                 77' 6"     
    Copus, Taylor           FR   Penncrest                 77' 3"     
    Gillard, Talita         JR   Academy Park              77' 1"     
    Rother, Megan           JR   Villa Joseph Marie        76' 4"     
    Partin, Kailey          JR   Radnor                    74' 3"     
    Mann, Julie             SO   Haverford                 74' 2"     
    Randolph, Marquita      SR   West Chester East         68' 3"     
    Cell, Melissa           SR   Upper Darby               64' 2"     
    Feiglstor, Colleen      SR   West Chester East        63' 10"     
    Thompkins, Aimee        FR   Interboro                60' 11"     
    Farrelly, Keara         JR   Marple Newtown            59' 3"     
    Tate, Candice                Upper Darby               51' 5"     
    Evans, Hannah                Penncrest                 50' 2"     
    Adrian, Brooke          SO   Marple Newtown           47' 11"     
    Kinlaw, T'Yana          FR   Academy Park              47' 1"     



Boys Javelin Throw 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   Score  
=========================================================================================
  1 DuVernois, Vincent      JR   Springfield (Delco)      188' 0"     
  2 DeLeonardis, Marco      SR   Methacton               164' 11"     
  3 Sponheimer, Kaje        JR   Springfield (Delco)      160' 6"     
  4 Dowd, Rob                    Haverford                159' 3"     
  5 Kennedy    Jr., Bobby   JR   Caravel                  157' 7"     
  6 Waleed, Syed            SR   Upper Darby              143' 9"     
  7 Iacone, Eric                 Haverford                142' 1"     

Boys Javelin Throw 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Prelims   F#     
=========================================================================================
  1 DuVernois, Vincent      JR   Springfield (Delco)      188' 0"    3     
  2 DeLeonardis, Marco      SR   Methacton               164' 11"    3     
  3 Sponheimer, Kaje        JR   Springfield (Delco)      160' 6"    3     
  4 Dowd, Rob                    Haverford                159' 3"    2     
  5 Kennedy    Jr., Bobby   JR   Caravel                  157' 7"    3     
  6 Waleed, Syed            SR   Upper Darby              143' 9"    3     
  7 Iacone, Eric                 Haverford                142' 5"    2     
  8 Nwankwo, Joe            JR   Methacton               128' 10"    2     
  9 Gallagher, Ryan         SR   West Chester East        127' 7"    3     
 10 Gilfillan, Matthew      SR   West Chester East        126' 4"    2     
 11 Garrity, Mike           SR   Cardinal O'Hara          124' 1"    3     
 12 Budzinski, Jim          JR   Holy Ghost Prep PA       121' 7"    3     
 13 Zamonski, Mike          JR   Sun Valley               119' 4"    2     
 14 McNamara, Kevin         SR   Academy Park            118' 10"    1     
 15 Mike , Godfrey          SO   William Tennent          118' 1"    2     
 16 Kilpatrick, Jeremy      SR   Marple Newtown           114' 0"    2     
 17 Wickes, Stephen         SR   Caravel                  104' 7"    1     
 18 Williams, Josh          SO   Academy Park             103' 9"    1     
 19 Pearson, Kevin          SR   Marple Newtown          101' 10"    1     
 20 Kauffman, Nick          SR   Bishop Shanahan           99' 4"    2     
 21 Clemenson , Dan         JR   William Tennent           88' 8"    3     
 22 Natale, Chris           JR   Sun Valley                87' 2"    1     
 23 DiIorio, Brian          SO   Holy Ghost Prep PA        56' 6"    1     



Girls 100 Meter Hurdles 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Jackmon, Shakari        SR   West Chester East          15.80    2     
  2 Smith, Xonnel           SR   Upper Darby                15.90    2     
  3 Geiger, Alexandra       FR   William Tennent            16.00    2     
  4 Williams, Brianna       JR   Upper Darby                16.50    2     
  5 Rutecki, Colleen        SR   Springfield (Delco)        16.51    2     
  6 Moore, Maddi            SO   Episcopal Academy          17.00    1     
  6 Finsterbusch, Samantha  SO   Penncrest                  17.00    2     
  8 Long, Ann Marie         SR   Caravel                    17.01    1     
  9 Kistner, Alex           SO   William Tennent            18.30    1     
 10 Kaiser, Heather         FR   West Chester East          18.40    1     
 11 Newby, Emily            SR   Penncrest                  18.50    1     

Girls 100 Meter Hurdles 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Prelims   H#     
=========================================================================================
  1 Smith, Xonnel           SR   Upper Darby                15.50    4     
  2 Geiger, Alexandra       FR   William Tennent            15.80    3     
  3 Rutecki, Colleen        SR   Springfield (Delco)        16.20    1     
  4 Williams, Brianna       JR   Upper Darby                16.90    2     
  4 Finsterbusch, Samantha  SO   Penncrest                  16.90    2     
  6 Jackmon, Shakari        SR   West Chester East          16.40    1     
  7 Moore, Maddi            SO   Episcopal Academy          17.20    3     
  8 Long, Ann Marie         SR   Caravel                    17.40    4     
  9 Newby, Emily            SR   Penncrest                  17.80    4     
 10 Kistner, Alex           SO   William Tennent            18.30    1     
 10 Kaiser, Heather         FR   West Chester East          18.30    4     
 12 McCrory, Amanda         JR   St. Hubert                 18.40    3     
 13 Venditti, Dana          JR   Springfield (Delco)        18.60    2     
 14 Mahony, Madeline        JR   Villa Joseph Marie         18.80    2     
 15 Schultz, Jenna          SO   St. Hubert                 19.40    3     
 16 Krakowiak, Rose         FR   Villa Joseph Marie         19.70    3     
 17 Albert, Jessica         SO   Marple Newtown             19.80    2     
 18 Ortiz, Kayla            SO   Interboro                  20.00    1     
 19 Shadwick, Angie         SO   Interboro                  21.40    3     
 19 forester, jasmine       SO   Sun Valley                 21.40    4     
 21 McNaney, Devin          SO   Marple Newtown             22.30    2     



Boys 110 Meter Hurdles 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Finals   H#   Score  
=========================================================================================
  1 Duncan, Jerome          SR   Sun Valley                 15.20    2     
  2 Stevens, Alex           SR   William Tennent            16.30    2     
  3 Bukasa, Kabongo         SO   Academy Park               16.50    2     
  4 Hay, Brian                   Haverford                  17.30    2     
  5 Ciurlion, Joe           SO   Springfield (Delco)        17.60    1     
  5 Pollack, Lucas          SO   Radnor                     17.60    2     
  7 mills, pat              JR   Ridley                     17.61    2     
  8 Odesina, Kolawole       FR   Marple Newtown             17.60    1     
  9 Nelson, Aaron           JR   Methacton                  18.20    1     

Boys 110 Meter Hurdles 
========================================================================================
    Name                    Year School                    Prelims   H#     
=========================================================================================
  1 Duncan, Jerome          SR   Sun Valley                 15.40    4     
  2 mills, pat              JR   Ridley                     16.30    2     
  3 Bukasa, Kabongo         SO   Academy Park               16.70    1     
  3 Hay, Brian                   Haverford                  16.70    3     
  5 Stevens, Alex           SR   William Tennent            16.80    2     
  6 Pollack, Lucas          SO   Radnor                     17.20    1     
  7 Odesina, Kolawole       FR   Marple Newtown             17.50    1     
  7 Butler, Colin           JR   Springfield (Delco)        17.50    3     
  9 Ciurlion, Joe           SO   Springfield (Delco)        17.70    1     
  9 Nelson, Aaron           JR   Methacton                  17.70    3     
 11 Butillo, Tyler          SO   Methacton                  18.00    2     
 12 Singmaster, William     SO   Holy Ghost Prep PA         18.90    1     
 13 Lupica, Christian       FR   Holy Ghost Prep PA         19.20    2     
 14 Flores, John            SR   Upper Darby                19.40    4     
 15 Smith, Charles          FR   Upper Darby                20.20    4     
 16 Byrne, Martin           SR   Marple Newtown             21.10    4     



                                Copyright  2008 DirectAthletics, Inc.