Jim Thorpe Area

Claim This Team

1 OLYMPIAN WAY, Jim Thorpe, PA 18229

Phone: (570) 325-3663 Fax: (570) 325-8973

Home | Roster | Alumni | Schedule | Season Bests | Relay | Records | Announcements | Articles | Fan Shop

Results: 6th Pirate Invitational

F 100 Meter Hurdles 6) Devon Matz 19.84
7) Devon Matz 19.84
9) Jaclyn Mefford 20.74
10) Colleen Hoffman 20.94
14) Maria Donati 21.64
F 100 Meter Dash 6) Aindrea Williams 13.44
7) Aindrea Williams 13.94
10) Anjelica Poalillo 13.94
14) Dianara Bucior 14.44
19) Nikki Mergel 15.74
M 100 Meter Dash 10) Khaaliq Lynch 11.84
16) Deonte St. Hill 12.14
29) Dmitry Revzin 13.54
30) Martin Mazan 13.74
M 110 Meter Hurdles 7) Khaaliq Lynch 18.34
7) Khaaliq Lynch 16.84
16) Kenny Baombolia 21.04
F 1,600 Meter Run 5) Courtney Capper 6:01.00
15) Erin Bucci 6:28.00
18) Lindsay Capper 6:41.00
19) Emily Ruffa 6:44.00
M 1,600 Meter Run 18) Christian Fields 5:21.42
22) Johnathan Condly 5:37.00
26) Nathan Fields 5:48.33
27) Richie Buell 5:49.00
F 200 Meter Dash 3) Amber Castillo 28.64
4) Amber Castillo 28.54
15) Sierra Keegan 34.24
16) Dominique Griffin 34.54
17) Kamara Clausius 34.54
M 200 Meter Dash 11) Scott Lignore 25.04
14) Michael Harleston 25.44
15) Paul Gallagher 25.44
F 300 Meter Hurdles 6) Devon Matz 55.24
9) Alex Ventrella 59.14
10) Rachel Caputo 1:00.14
M 300 Meter Hurdles 9) Scott Lignore 45.74
10) Darren Gehres 46.44
14) Kenny Baombolia 48.24
F 3,200 Meter Run 2) Courtney Capper 13:08.71
5) Lindsay Capper 14:23.52
6) Emily Ruffa 14:38.60
M 3,200 Meter Run 13) Christian Fields 11:37.00
14) Johnathan Condly 11:46.00
18) Nathan Fields 12:30.00
19) Lemuel White 12:36.00
F 400 Meter Dash 3) Kayla Susko 1:05.04
6) Catherine Condly 1:09.24
9) Nichole Nace 1:12.24
12) Desi Lui 1:24.24
M 400 Meter Dash 9) Eugene Revzin 55.14
15) Paul Gallagher 57.44
17) Akeeno Stewart 58.24
F 4x100 Meter Relay 3) 54.34
M 4x100 Meter Relay 3) 46.64
F 4x400 Meter Relay 6) 4:51.42
M 4x400 Meter Relay 6) 3:51.30
F 4x800 Meter Relay 2) 10:46.11
M 4x800 Meter Relay 5) 9:17.64
F 800 Meter Run 5) Monica Perez 2:47.30
6) Erin Bucci 2:47.55
16) Cara Williams 3:05.00
M 800 Meter Run 11) Robert Taylor 2:12.84
20) Benny Mazzella 2:20.00
22) Jacob Saxon 2:21.00
F Discus 7) Catherine Condly 71-3.5
8) Brooke Tworkowsky 69-3.5
14) Sierra Hunsicker 55-4
M Discus 10) Ben Moore 103-11.5
21) Alvaro Canizares 82-10.5
22) Clive Gunter 82-5
F High Jump 7) Alex Ventrella 4-4
9) Courtney Martinelli 4-0
F Javelin 6) Catherine Condly 85-9
9) Haley Cope 72-8
13) Alyssa Dachowicz 68-1
M Javelin 2) Ben Moore 167-10
19) Kenion Stewart 94-9.5
22) Robert Freeman 93-8.75
F Long Jump 3) Shannon Green 14-0.5
7) Kristin Lawrence 13-2.75
12) Drew Young 12-1.75
M Long Jump 12) Michael Harleston 17-6
17) Pervis Johnson 15-5.5
19) Mike Malatak 15-1.5
M Pole Vault 4) Sean Mendez 10-6
F Shot Put 7) Thana Annan 25-9.5
12) Brooke Tworkowsky 23-2.5
18) Danielle Juracka 18-3
M Shot Put 19) Mike Malatak 29-9
20) Tyler Crandall 29-8.5
21) Kenion Stewart 29-3
F Triple Jump 7) Aindrea Williams 28-3.5
M Triple Jump 9) Michael Harleston 36-4.25
11) Deonte St. Hill 33-11.5
13) Mike Malatak 33-8.75