Division II



Licensed to Freedom Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/2/2013 01:47 PM
                          TFCAofGP Meet#7 - 2/2/2013                           
                                  Glen Mills                                   
                                    Results                                    
 
Boys 60 Meter Dash Division 2
===================================================================
  Glen Mills: M  7.1h  1/26/2008   Kevin Eckel, Arch Carroll                   
         SQS: *  7.15                                                          
         MOC: !  7.44                                                          
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Rickey             11 Glen Mills Schoo        ! 7.32q  7 
  2 Lowe, Cj                  12 Kennett                 ! 7.42q  6 
  3 Frazier, James Biggs      11 Penn Charter            ! 7.43q  4 
  4 Daramy, Adams             12 Malvern Prep              7.57q  2 
  5 Harris, Ray               12 Cardinal O Hara           7.59q  5 
  6 Moore, Jaquan             12 Dobbins Tech              7.63q  1 
  7 Hunter-Brooks, Avery      12 New Media Tech            7.64q  1 
  8 Fuller-Williams, Armani   11 Mastery Charter           7.73q  3 
  8 Levi-Thomas, Quadaire     12 Girard College            7.73q  2 
 10 Lamina, Leonard           11 Upper Merion              7.76q  3 
 11 Henderson, Malik          11 Academy Park              7.77q  7 
 12 Brady-james, Kashif       12 Radnor                    7.79q  4 
 13 Lowe, Erick               10 Springfield (D)           7.85   6 
 14 Eichinger, Bryan          12 Penncrest                 7.86   1 
 15 Warfield, Khalil          12 Twin Valley               7.88   5 
 16 Goins, David              10 Delaware County           7.89   6 
 16 Cohen, Myron              11 E & S                     7.89   2 
 18 Alleyne, Greg             11 Springside Chest          7.91   6 
 19 Pope, Sam                 10 Episcopal Academ          8.02   5 
 20 Abramson, Matt            10 Lower Moreland            8.06   1 
 21 Thompson, Haven            9 West Catholic             8.29   5 
 22 Roane, Khaliel            10 Neumann Goretti           8.31   2 
 23 Soto, Alex                10 Upper Perkiomen           8.35   3 
 24 Yake, Pete                12 Great Valley              8.51   7 
 25 Spencer, Khalil           12 Phoenixville              8.52   6 
 26 Tran, Quoc                 8 WC East                   8.64   1 
 27 Bates, Joseph              9 Upper Moreland            8.85   5 
 28 Rivera, Armani             9 New Foundation C          8.89   2 
 29 Oswald, Sam                9 Westtown School           9.03   3 
 30 Saunders, Dorien          10 Tacony Academy            9.11   7 
 31 DiBello, Michael           9 Germantown Acade          9.68   4 
 32 Hochschwender, Brady         Marple Newtown           10.16   1 
 
Boys 60 Meter Dash Division 2
===================================================================
  Glen Mills: M  7.1h  1/26/2008   Kevin Eckel, Arch Carroll                   
         SQS: *  7.15                                                          
         MOC: !  7.44                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Frazier, James Biggs      11 Penn Charter              7.27!  1 
  2 Moore, Rickey             11 Glen Mills Schoo          7.33!  1 
  3 Lowe, Cj                  12 Kennett                   7.45   1 
  4 Harris, Ray               12 Cardinal O Hara           7.47   1 
  5 Hunter-Brooks, Avery      12 New Media Tech            7.48   2 
  6 Daramy, Adams             12 Malvern Prep              7.54   1 
  7 Moore, Jaquan             12 Dobbins Tech              7.62   1 
  8 Fuller-Williams, Armani   11 Mastery Charter           7.65   2 
  9 Brady-james, Kashif       12 Radnor                    7.73   2 
 10 Henderson, Malik          11 Academy Park              7.79   2 
 11 Lamina, Leonard           11 Upper Merion              7.81   2 
 12 Levi-Thomas, Quadaire     12 Girard College            7.93   2 
 
Boys 400 Meter Dash Division 2
===================================================================
  Glen Mills: M 52.11  1/26/2013   Christian Sanders, Upper Merion             
         SQS: * 51.83                                                          
         MOC: ! 54.04                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dixon, Cornell            12 Wissahickon              51.42*  5 
  2 Whitmore, Tyler           10 Upper Moreland           51.80*  7 
  3 Durnell, Dion             10 Penncrest                52.95!  7 
  4 Gallagher, Austin         12 Marple Newtown           53.89!  6 
  5 Wiener, Andrew            12 The Haverford SB         54.57   6 
  6 Colby, Max                11 Kennett                  55.14   7 
  7 Maloney, William          11 West Catholic            55.42   6 
  8 Ragin, Ian                12 Harriton                 55.51   7 
  9 Quinn, Jeff               12 Great Valley             55.52   6 
 10 Bond, David               10 WC East                  55.77   5 
 11 Bilger, Quinn             10 Upper Perkiomen          56.26   4 
 12 Williams, Jaylen          11 Interboro                56.43   5 
 13 Govannicci, Jeff          10 Cardinal O Hara          56.63   4 
 14 Smith, Matt               12 Lower Moreland           56.83   5 
 15 Davis, Savon              12 Mastery Charter          56.93   7 
 16 Silverman, Alex           11 Germantown Acade         57.25   4 
 17 Twyman, Khiry             12 Girard College           57.35   6 
 18 Miller, Dan               11 Lansdale Catholi         57.56   4 
 19 Peng, Jerry               10 Westtown School          57.67   3 
 20 Hodges, Stedarrios           Glen Mills Schoo         58.14   1 
 21 Elliot, Elijah            12 Simon Gratz              58.29   3 
 22 Cessna, Ray               11 Springfield (D)          58.76   3 
 23 Clinton, Evan             12 George School            59.21   4 
 24 Ragsdale, Tim             10 Swenson Arts             59.65   5 
 25 Lindemuth, Grant          12 Delaware County          59.67   2 
 26 Vinson, Skylar            12 Sun Valley               59.77   3 
 27 Zheng, Felix              10 Strath Haven HS          59.91   2 
 28 Bradley, Ryan             12 Malvern Prep             59.97   2 
 29 Wright, Isaiah            10 E & S                  1:02.96   2 
 30 Doggett, Keith            12 Springfield (M)        1:04.50   3 
 31 Griffin, Jarrett          10 New Foundation C       1:05.34   1 
 32 Spector, Tyler            10 Lower Merion           1:07.63   1 
 33 Ung, Andrew               10 Chichester             1:08.24   2 
 34 Jackson, Raeqwon          11 New Media Tech         1:08.38   4 
 35 Dizdari, Henri             9 Tacony Academy         1:10.70   1 
 36 Furey, John               11 Neumann Goretti        1:11.65   3 
 37 Abadi, Shasha             10 Radnor                 1:18.81   1 
 -- Mellor, Brennan           12 Penn Charter               DNF   5 
 
Boys 800 Meter Run Division 2
================================================================
  Glen Mills: M 1:59.87  1/29/2011   Luke Lefebure, WC Henderson               
         SQS: * 2:00.73                                                        
         MOC: ! 2:05.04                                                        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sanders, Christian        12 Upper Merion           2:01.40! 
  2 Allen, Graham             11 Springside Chest       2:02.21! 
  3 Scripture, Avery          12 Upper Perkiomen        2:02.82! 
  4 Stellato, Dave            11 Wissahickon            2:03.63! 
  5 Willis, Nathan            12 Friends' Central       2:04.59! 
  6 Sullivan, Joe             11 Msgr Bonner            2:05.54  
  7 Carzie, Bobby             12 Springfield (D)        2:05.88  
  8 Huang-Hobbs, Max          12 Germantown Acade       2:06.43  
  9 Hughes, Alex              12 WC East                2:06.97  
 10 Perlman, Jonathan         10 Lower Merion           2:07.78  
 11 Moore, Matt               11 Marple Newtown         2:07.88  
 12 Arias, Max                 9 The Haverford SB       2:07.92  
 13 Jenkins, Peter            12 Springfield (M)        2:10.27  
 14 Nah, Gabriel              10 West Catholic          2:10.78  
 15 Flanagan, Peter           11 Great Valley           2:10.83  
 16 Harris, Jordan            11 Interboro              2:12.33  
 17 Anderson, Dan             11 Kennett                2:12.96  
 18 Logie, Michael             9 Delaware County        2:13.37  
 19 Van Duyne, Dylan          11 Strath Haven HS        2:13.53  
 20 Nicoles, Dares               Paul Robeson           2:15.57  
 21 Montoro, Bob              12 Cardinal O Hara        2:15.61  
 22 Pavao, Nic                11 Westtown School        2:17.50  
 23 Woywod, Dustin            11 Upper Moreland         2:18.53  
 24 Kimzey, Reed              10 Harriton               2:19.75  
 25 Kelly, Matt                9 Devon Prep             2:20.74  
 26 Jones, Cameron            12 Radnor                 2:20.81  
 27 Jones, nate                9 Swenson Arts           2:24.34  
 28 Parrish, Marcquese        11 E & S                  2:27.10  
 29 Larkin, Jim               11 Episcopal Academ       2:28.14  
 30 Feeley, Kevin             10 Masterman              2:30.21  
 31 Acrich, Alex               9 Archbishop Carro       2:30.22  
 32 Lam, Johnson              11 Neumann Goretti        2:31.07  
 33 Aurit, Evan               12 Lower Moreland         2:31.81  
 34 Jefferson, Ny'cier        11 Mastery Charter        2:33.41  
 35 Hunter, Kamile            10 Glen Mills Schoo       2:34.52  
 36 Gamble, Dan               10 WC Henderson           2:36.80  
 37 Cioppi, Nick              11 Lansdale Catholi       2:40.30  
 38 Clark, John               11 Girard College         2:43.32  
 39 Moreton, Andrew           10 New Foundation C       2:46.09  
 
Boys 1 Mile Run Division 2
================================================================
  Glen Mills: M 4:30.61  1/26/2013   Max Norris, Harriton                      
         SQS: * 4:32.43                                                        
         MOC: ! 4:40.24                                                        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cummings, Chris           11 WC East                4:39.63! 
  2 Hare, James               11 Marple Newtown         4:40.12! 
  3 Hayes, Matt               12 Cardinal O Hara        4:40.21! 
  4 Zatlin, Garrett           11 Great Valley           4:41.43  
  5 Cooper, Austin            11 Upper Merion           4:41.62  
  6 Mason, Scott              11 Penn Charter           4:42.30  
  7 Knapp, Alex               10 WC Henderson           4:50.37  
  8 Danielson, Peter          12 Lansdale Catholi       4:54.15  
  9 Jones, Evan               11 Kennett                5:01.23  
 10 Thames, Daniel            11 Lower Merion           5:02.95  
 11 Manning, Will             12 Westtown School        5:03.21  
 12 Pfeiffer-Kelly, Dan       12 Strath Haven HS        5:04.68  
 13 Loufman, Per               9 Masterman              5:08.41  
 14 Braitwaite, Will          11 Radnor                 5:14.27  
 15 Reuter, Tom               12 Germantown Acade       5:21.33  
 16 Vierick, Alex             11 Springfield (M)        5:23.19  
 17 Gallagher, Greg            9 Lower Moreland         5:23.40  
 18 Angelina, Joseph           9 Penncrest              5:24.90  
 19 Matthews, Mark             9 Twin Valley            5:28.13  
 20 Nicholas, Mike             9 Devon Prep             5:32.01  
 21 Rahman, Atiq              11 E & S                  5:34.84  
 22 Ciro, Anthony              9 Malvern Prep           5:37.25  
 23 Lala, Aditya               9 Wissahickon            5:37.54  
 24 Farrell, Jimmy            11 Upper Moreland         6:07.83  
 
Boys 60 Meter Hurdles Division 2
===================================================================
  Glen Mills: M  8.3h  1/26/2008   Manny Morris, Octorara                      
         SQS: *  8.65                                                          
         MOC: !  9.04                                                          
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Vannicolo, Colin          12 Marple Newtown          ! 9.03q  1 
  2 Kent, Nathaniel           11 Strath Haven HS           9.05q  3 
  3 Fox, Alex                 12 Cardinal O Hara           9.26q  2 
  4 Cheatham, Alexander       12 Glen Mills Schoo          9.40q  3 
  5 Tyler, Alden              12 Westtown School           9.42q  1 
  6 Yoon, Kevin               11 Wissahickon               9.47q  3 
  7 Frayer, Alex              11 Great Valley              9.67   2 
  8 Elocock, Aaron            11 Delaware County           9.68   1 
  9 Choi, Sung Jun            10 Church Farm              10.14   1 
 10 Kuhns, Seth               12 Upper Perkiomen          10.42   2 
 11 Coote, Peter              12 Penncrest                10.83   2 
 12 Lowry, John               11 Upper Moreland           10.93   3 
 13 Veznedaroglu, Alec        10 Penn Charter             11.28   3 
 14 Munyan, Kevin              9 Malvern Prep             11.43   1 
 
Boys 60 Meter Hurdles Division 2
================================================================
  Glen Mills: M  8.3h  1/26/2008   Manny Morris, Octorara                      
         SQS: *  8.65                                                          
         MOC: !  9.04                                                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Vannicolo, Colin          12 Marple Newtown            9.19  
  2 Fox, Alex                 12 Cardinal O Hara           9.29  
  3 Yoon, Kevin               11 Wissahickon               9.48  
  4 Kent, Nathaniel           11 Strath Haven HS           9.73  
  5 Cheatham, Alexander       12 Glen Mills Schoo         10.18  
 -- Tyler, Alden              12 Westtown School             DQ  
 
Boys 4x200 Meter Relay Division 2
===================================================================
  Glen Mills: M 1:33.90  1/26/2008   , Engineering & Science                   
         SQS: * 1:35.17                                                        
         MOC: ! 1:38.24                                                        
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Cardinal O Hara  'A'                                1:36.01!  5 
  2 Church Farm School  'A'                             1:36.08!  5 
  3 Malvern Prep  'A'                                   1:36.54!  5 
  4 Simon Gratz  'A'                                    1:37.20!  4 
  5 Glen Mills Schools  'A'                             1:38.25   5 
  6 Springside Chestnut Hill Acade  'A'                 1:38.76   4 
  7 Springfield Township (Montco)  'A'                  1:39.24   5 
  8 Engineering & Science  'A'                          1:40.54   4 
  9 West Chester East  'A'                              1:43.97   3 
 10 Mastery Charter School North  'A'                   1:44.90   4 
 11 Boys Latin Charter  'A'                             1:45.23   3 
 12 Episcopal Academy  'A'                              1:45.88   3 
 13 West Chester Henderson  'A'                         1:46.55   2 
 14 Upper Moreland  'A'                                 1:46.66   2 
 15 Great Valley  'A'                                   1:47.08   4 
 16 Radnor  'A'                                         1:47.53   1 
 17 Marple Newtown  'A'                                 1:47.61   1 
 18 Penncrest  'A'                                      1:47.72   3 
 19 Interboro  'A'                                      1:48.22   2 
 20 Lower Moreland  'A'                                 1:49.68   2 
 21 Germantown Academy  'A'                             1:50.70   1 
 22 Wissahickon  'A'                                    1:51.91   3 
 23 Phoenixville Area  'A'                              1:52.18   1 
 24 Upper Merion  'A'                                   1:52.34   2 
 25 Devon Preparatory School  'A'                       1:53.67   1 
 26 Academy Park  'A'                                   1:55.03   1 
 27 Friends' Central  'A'                               1:57.11   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay Division 2
===================================================================
  Glen Mills: M 3:31.29  1/31/2009   , Wissahickon                             
         SQS: * 3:33.23                                                        
         MOC: ! 3:39.24                                                        
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Great Valley  'A'                                   3:36.52!  5 
  2 Neumann Goretti  'A'                                3:36.99!  5 
  3 Twin Valley  'A'                                    3:44.36   5 
  4 Wissahickon  'A'                                    3:46.39   5 
  5 Cardinal O Hara  'A'                                3:52.89   4 
  6 Friends' Central  'A'                               3:55.32   4 
  7 Upper Moreland  'A'                                 3:58.38   2 
  8 Dobbins Tech  'A'                                   4:01.85   3 
  9 Radnor  'A'                                         4:02.32   4 
 10 Phoenixville Area  'A'                              4:02.43   2 
 11 Strath Haven  'A'                                   4:03.01   2 
 12 Springfield Township (Montco)  'A'                  4:05.93   5 
 13 Harriton  'A'                                       4:12.26   3 
 14 Boys Latin Charter  'A'                             4:16.02   2 
 15 West Chester East  'A'                              4:20.45   4 
 16 Upper Merion  'A'                                   4:25.95   1 
 17 Springside Chestnut Hill Acade  'A'                 4:33.83   1 
 18 Marple Newtown  'A'                                 4:37.20   3 
 
Boys 4x800 Meter Relay Division 2
================================================================
  Glen Mills: M 8:13.72  1/30/2010   , WC Henderson                            
         SQS: * 8:22.06                                                        
         MOC: ! 8:30.24                                                        
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Cardinal O Hara  'A'                                8:19.22* 
  2 Strath Haven  'A'                                   8:23.66! 
  3 Malvern Prep  'A'                                   8:37.50  
  4 Radnor  'A'                                         8:45.83  
  5 Upper Moreland  'A'                                 8:47.25  
  6 Lower Moreland  'A'                                 8:48.43  
  7 Springfield (Delco)  'A'                            8:54.86  
  8 West Chester East  'A'                              9:03.28  
  9 Swenson Arts & Technology  'A'                      9:03.43  
 10 Glen Mills Schools  'A'                             9:03.60  
 11 Upper Merion  'A'                                   9:07.57  
 12 Penncrest  'A'                                      9:12.79  
 13 Chichester  'A'                                     9:20.92  
 14 Great Valley  'A'                                   9:34.87  
 15 Wissahickon  'A'                                    9:50.84  
 16 Lansdale Catholic  'A'                              9:52.07  
 17 West Chester Henderson  'A'                        10:00.84  
 18 Interboro  'A'                                     10:04.92  
 19 Academy Park  'A'                                  10:13.56  
 20 Lower Merion  'A'                                  10:18.24  
 21 Phoenixville Area  'A'                             10:26.75  
 22 Harriton  'A'                                      10:38.48  
 
Boys Distance Medley Division 2
================================================================
  Glen Mills: M 11:24.90  1/26/2008   , Arch Carroll                           
         SQS: * 10:49.23                                                       
         MOC: ! 11:07.24                                                       
    School                                               Finals 
================================================================
  1 West Chester East  'A'                             10:59.90! 
  2 Penn Charter  'A'                                  11:26.53  
  3 Episcopal Academy  'A'                             11:30.82  
  4 Harriton  'A'                                      11:31.15  
  5 Masterman  'A'                                     11:35.52  
  6 Cardinal O Hara  'A'                               11:43.31  
  7 Great Valley  'A'                                  11:45.45  
  8 Wissahickon  'A'                                   11:46.91  
  9 Twin Valley  'A'                                   11:48.15  
 10 Devon Preparatory School  'A'                      11:51.57  
 11 Upper Moreland  'A'                                12:16.20  
 12 Strath Haven  'A'                                  12:17.43  
 13 Sun Valley  'A'                                    12:21.21  
 14 West Chester Henderson  'A'                        12:24.77  
 15 Lower Merion  'A'                                  12:30.79  
 16 Marple Newtown  'A'                                12:37.60  
 17 Upper Perkiomen  'A'                               12:46.64  
 18 Radnor  'A'                                        14:01.29  
 -- Lansdale Catholic  'A'                                   DQ  
 
Boys High Jump Division 2
================================================================
  Glen Mills: M  6-08  1/31/2009   Tyriq Williams, Phoenixville                
         SQS: *  6-03                                                          
         MOC: !  5-10                                                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pancoast, Andy            11 Malvern Prep           6-00.00! 
  2 Alber, John                9 Great Valley           5-10.00! 
  3 Doherty, Dan              11 Marple Newtown         5-08.00  
  4 Lydon, Joey               12 Sun Valley             5-04.00  
  5 Primerano, Dom            11 Penn Charter           5-02.00  
  6 Hughes, Dan               11 WC East                4-10.00  
 -- McCalla, Matt             12 Cardinal O Hara             NH  
 
Boys Pole Vault Division 2
================================================================
  Glen Mills: M 13-06  1/28/2012   John Li, Radnor                             
         SQS: * 13-09                                                          
         MOC: ! 12-00                                                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Draine, Mikey             12 Kennett               12-06.00! 
  2 Miller, Matt              11 Germantown Acade     J12-06.00! 
  3 Ullman, Joe               12 Penncrest            J12-06.00! 
  4 Yamamoto, Doug            12 Interboro             12-00.00! 
  5 Fadel, Philip             11 Wissahickon           10-06.00  
  6 Rai, Gurjeet              10 Marple Newtown       J10-06.00  
  7 Sheller, Eric             11 Cardinal O Hara        9-06.00  
  7 Hatfield, Gavin           11 Penn Charter           9-06.00  
 -- Bader, Kevin              11 Great Valley                NH  
 -- Wadell, Alex              12 Radnor                      NH  
 
Boys Long Jump Division 2
================================================================
  Glen Mills: M 21-01  1/28/2012   Eric Purnell, Malvern Prep                  
         SQS: * 21-09                                                          
         MOC: ! 20-06                                                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Broadwater, Justin           Paul Robeson          20-00.00  
  2 Glasscott, Daniel         11 WC East               19-11.50  
  3 Thompson, Phillip         11 Springfield (D)       19-11.00  
  4 Son, Kevin                10 Penncrest             19-01.00  
  5 Alston, Darian             9 Great Valley          18-11.50  
  6 Ruza, John                11 Strath Haven HS       18-11.00  
  7 Iacono, Mike              11 Lansdale Catholi      17-10.00  
  8 Collins, J.P.             11 Cardinal O Hara       17-09.50  
  9 Krishnan, Nikhil          11 Penn Charter          17-08.50  
  9 Gallagher, Matt            9 Lower Moreland        17-08.50  
 11 Davis, Desmond            12 Harriton              17-02.50  
 12 Deitz, Alexander           9 Germantown Acade      17-00.00  
 12 Coates, Dontae            11 Glen Mills Schoo      17-00.00  
 14 Sydnor, Brice             11 Radnor                16-08.00  
 15 Marksallen, Jalen         10 Swenson Arts          13-09.50  
 -- Thomas, Javon             12 Church Farm               FOUL  
 
Boys Triple Jump Division 2
================================================================
  Glen Mills: M 44-02  1/26/2008   Doug Moppert, Malvern Prep                  
         SQS: * 43-03                                                          
         MOC: ! 41-06                                                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jones, Nkosi              12 Wissahickon           43-03.50* 
  2 Anderson, Tavon              Paul Robeson          42-00.00! 
  3 Anthony, Andrew           12 Sun Valley            39-04.50  
  4 Tate, Brendan             12 Malvern Prep          37-05.50  
  5 Zielinski, Connor         10 Radnor                37-00.50  
  6 DeVirgilis, Luke          11 WC East               34-08.00  
 -- Jackson, Bashir           10 Glen Mills Schoo          FOUL  
 -- Thai, Chris               10 Marple Newtown            FOUL  
 
Boys Shot Put Division 2
================================================================
  Glen Mills: M 53-06.50  1/30/2010   Scott Rushton, Episcopal Academy         
         SQS: *    51-00                                                       
         MOC: !    46-00                                                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Galambos, Matt            12 The Haverford SB      47-06.50! 
  2 Dupes, Bryce              12 Twin Valley           44-02.00  
  3 Constantini, Alexander    11 Cardinal O Hara      J44-02.00  
  4 Timbers, James            12 Glen Mills Schoo      43-10.50  
  5 Von Hertsenberg, Eric     11 Radnor                43-07.50  
  6 Bailey, Logan             12 WC East               42-11.50  
  7 Leggett, Eric             12 Strath Haven HS       41-10.00  
  8 Swanick, Jimmy            12 Springfield (D)       41-02.25  
  9 Jones-Smith, Jarrod       12 West Catholic         40-11.00  
 10 Ferko, Corey              12 Phoenixville          37-07.00  
 11 Cassidy, Kevin            11 Sun Valley            37-00.00  
 12 Brander, Tom              12 Great Valley          35-11.00  
 13 Salvato, Mike             12 Marple Newtown        34-11.00  
 14 Umanna, Kelechi           11 Church Farm           34-05.50  
 15 Malkowicz, Michael        10 Delaware County       34-02.25  
 16 McPeak, Curtis            12 Upper Moreland        33-05.75  
 17 Anspach, Mark             11 Springside Chest      33-00.75  
 18 Watkin, Tyler             11 Malvern Prep          30-11.25  
 19 Hoffman, Sean              9 Penncrest             30-09.00  
 20 Marquette, Mike           10 WC Henderson          30-00.00  
 21 George, Michael            9 Archbishop Carro      29-08.25  
 22 Hertel, Zack              10 Episcopal Academ      29-04.25  
 23 Pow, Tong                 10 Westtown School       27-10.50  
 24 Teagle, Xavier            12 Chichester            27-06.25  
 25 Bevan, Sean               11 Devon Prep            25-07.00