Results

Meet Timing Company Logo
Helman Memorial Invitational
RaceTab 3 by MileSplit                             Registered to: Mike, MahoneyTiming

                      Helman Memorial Invitational - 2013-05-02                      
                             Pennridge HS, Perkasie, PA                              

                  HS Girls 300 Meter Hurdles                  
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
--------------------------------------------------------------
  1 Sara Damon            11 Pennridge                47.54  2
  2 Jadzia Watsey         11 Pennridge                48.31  2
  3 Grace Becker          10 Central Bucks East       48.57  2
  4 Paige Ireubino         9 Central Bucks East       48.96  2
  5 Delaney Smith         11 Council Rock North       49.09  2
  6 Brienne Faucette      11 Pennridge                50.46  2
  7 Niki Clements          9 Christopher Dock         51.12  1
  8 Tabitha Miller        10 Christopher Dock         51.60  1
  9 Maddie Myrtetus        9 Central Bucks East       51.83  1
 10 Erin O'Donnell        11 Council Rock North       52.67  1

                  HS Boys 300 Meter Hurdles                   
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
--------------------------------------------------------------
  1 Colby Trauger         12 Pennridge                39.38  3
  2 Nick Koehler          11 Pennridge                40.52  3
  3 Andrew Ea             11 Council Rock North       43.44  2
  4 Dan Valko             12 Central Bucks West       43.95  3
  5 Andrew Baker          10 Central Bucks West       44.28  3
  6 Luke Harding          10 Central Bucks East       44.47  2
  7 Josh Kaner            12 Council Rock North       44.96  2
  8 Josh Wolfe             9 Christopher Dock         45.94  2
  9 Eli Wood              10 Central Bucks East       48.22  1
 10 Kevin Wang            11 Christopher Dock         51.24  1
 11 Daniel Hackman         9 Christopher Dock         53.08  1

              HS Girls 4x800 Meter Relay              
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Central Bucks East A                      10:18.98
  2 Central Bucks East B                      10:51.66
  3 Christopher Dock A                        10:54.69
  4 Pennridge A                               11:37.84

              HS Boys 4x800 Meter Relay               
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Boyertown A                                8:16.35
  2 Pennridge A                                8:27.93
  3 Central Bucks East A                       8:35.87
  4 Pennridge B                                9:01.90
  5 Council Rock North A                       9:18.39
  6 Council Rock North B                       9:31.40
  7 Central Bucks West A                       9:39.30
  8 Central Bucks West B                      10:22.61

                   HS Girls 100 Meter Dash                    
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
--------------------------------------------------------------
  1 Lindsay Sheehan       11 Pennridge                12.79  2
  2 Tiara Demetrius       11 Christopher Dock         13.37  1
  3 Anna Verrachia        11 Central Bucks East       13.45  1
  4 Zoe Barbati           11 Central Bucks East       13.56  2
  5 Alison Kruse           9 Council Rock North       13.69  2
  6 Venessa Acker            Central Bucks East       13.98  1
  7 Grace Hartman         11 Council Rock North       13.99  2
  8 Gianna Lescas          9 Council Rock North       14.04  2
  9 Natalia Pinkney       12 Pennridge                14.17  2
 10 Valerie Smith         10 Pennridge                14.73  1

                    HS Boys 100 Meter Dash                    
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
--------------------------------------------------------------
  1 Michael Class         11 Pennridge                11.25  3
  2 Nick Stenderowicz     12 Pennridge                11.32  3
  3 Eric Morton           11 Christopher Dock         11.53  3
  4 John Kim              12 Pennridge                11.72  3
  5 Sean Mazlin            9 Council Rock North       11.98  2
  6 Josh King             10 Council Rock North       12.02  3
  7 Andrew Loc               Council Rock North       12.03  2
  8 Matt Nieberding       12 Central Bucks East       12.12  2
  9 James Sutcliffe       11 Central Bucks East       12.13  2
 10 Tyler Cipressi        12 Central Bucks East       12.25  2
 11 Jamie Valdez          11 Central Bucks West       12.39  1

                  HS Girls 1600 Meter Run                  
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Marissa Sheva         10 Pennridge              4:50.24
  2 Veronica Eder         12 Central Bucks East     5:00.63
  3 Caitlyn Sheva         12 Pennridge              5:11.59
  4 Elizabeth Morris      10 Central Bucks East     5:14.47
  5 Louise Huuki          11 Central Bucks East     5:16.54
  6 Nicki Van Thuyne      11 Council Rock North     5:23.90
  7 Maddison Landis        9 Christopher Dock       5:27.70
  8 Natalie Mamrol         9 Pennridge              5:48.04
  9 Julia Bergey          11 Christopher Dock       5:57.99
 10 Damaris Gehman        12 Christopher Dock       6:06.34
 11 Abigail Gross         11 Pennridge              6:21.61
 12 Erin O'Donnell        11 Council Rock North     6:48.99

                  HS Boys 1600 Meter Run                   
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Alec Brand            12 Central Bucks East     4:31.90
  2 Joe Masgai            12 Pennridge              4:34.66
  3 Matt Schulberger      11 Pennridge              4:38.44
  4 Jon Wommer            11 Central Bucks East     4:46.65
  5 Zack Keller           11 Council Rock North     4:48.01
  6 Ryan Moyer            11 Christopher Dock       4:48.38
  7 Alex Sobel            12 Council Rock North     4:51.21
  8 Joey Recupero         10 Central Bucks West     4:51.36
  9 Declan McDonald        9 Central Bucks West     4:53.08
 10 Jesse Laitman         10 Council Rock North     4:53.79
 11 Alex Alvarez          10 Pennridge              4:56.74
 12 Brian Iatarola         9 Central Bucks West     5:00.48
 13 Michael Gunden         9 Christopher Dock       5:18.43
 14 John Ruth             11 Christopher Dock       5:46.72

                   HS Girls 400 Meter Dash                    
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
--------------------------------------------------------------
  1 Taylor Chapman        10 Pennridge                57.92  2
  2 Alexis Knipe          11 Central Bucks East       59.06  2
  3 Julia Leventhal       11 Central Bucks East       59.16  2
  4 Taylor Kennedy         9 Central Bucks East       59.94  2
  5 Stacey Nocero         11 Pennridge              1:03.20  2
  6 Julia Foster          10 Pennridge              1:03.42  1
  7 shannon Coache        10 Pennridge              1:03.92  2
  8 Alison Kruse           9 Council Rock North     1:04.23  1
  9 Lauren Anderson       11 Christopher Dock       1:05.49  1
 10 Sharon Curtis          9 Christopher Dock       1:08.77  1
 11 Ali Balmer             9 Christopher Dock       1:10.13  1

                    HS Boys 400 Meter Dash                    
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
--------------------------------------------------------------
  1 Michael Class         11 Pennridge                50.01  3
  2 James Clements        12 Christopher Dock         50.93  3
  3 John Kim              12 Pennridge                51.15  3
  4 Eli Mercado           11 Boyertown                51.42  3
  5 Ethan Long            12 Central Bucks West       51.59  3
  6 Kia Shahideh          10 Central Bucks East       52.46  3
  7 Don Roessler          11 Christopher Dock         52.94  1
  8 Mike Donello          11 Central Bucks East       52.97  2
  9 Nicholas Miller       11 Boyertown                54.49  2
 10 Karl Wundschock       10 Pennridge                55.01  1
 11 Ryan Walsh             9 Central Bucks West       55.09  2
 12 Peter Gregori         12 Council Rock North       55.33  2
 13 Brad Strouse          11 Boyertown                57.71  1
 14 Jarrett Button        12 Central Bucks East       58.68  2
 15 Zach Bandurick        12 Council Rock North       59.70  1

              HS Girls 4x100 Meter Relay              
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Pennridge A                                  49.48
  2 Central Bucks East B                         51.14
  3 Central Bucks East A                         51.61
  4 Council Rock North A                         53.26
  5 Pennridge B                                1:00.17

                HS Boys 4x100 Meter Relay                
=========================================================
    Team                                          Time H#
---------------------------------------------------------
  1 Pennridge A                                  44.15  2
  2 Christopher Dock A                           44.95  2
  3 Central Bucks West B                         45.97  2
  4 Council Rock North B                         46.59  1
  5 Central Bucks West B                         48.93  1

                  HS Girls 100 Meter Hurdles                  
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
--------------------------------------------------------------
  1 Sara Damon            11 Pennridge                16.72  2
  2 Jadzia Watsey         11 Pennridge                17.21  2
  3 Paige Ireubino         9 Central Bucks East       18.16  2
  4 Niki Clements          9 Christopher Dock         18.46  2
  5 Laura Guidera         11 Central Bucks East       18.51  2
  6 Elise Evinski          9 Council Rock North       18.79  1
  7 Lexi Benningon         9 Pennridge                18.80  2
  8 Maddie Myrtetus        9 Central Bucks East       19.46  1
  9 Devon Collins         10 Council Rock North       19.85  1

                  HS Boys 110 Meter Hurdles                   
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
--------------------------------------------------------------
  1 Kelvin Wong           12 Council Rock North       15.28  2
  2 Dan Nowakoswki        11 Central Bucks West       16.47  2
  3 Jimmie Kilgannon      12 Central Bucks West       16.57  2
  4 Nick Risinger         12 Council Rock North       16.97  2
  5 Josh Wolfe             9 Christopher Dock         18.80  2
  6 Luke Harding          10 Central Bucks East       19.04  1
  7 Eli Wood              10 Central Bucks East       19.14  1

                  HS Girls 800 Meter Run                   
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Dara Lindsey          12 Central Bucks East     2:19.80
  2 Alex Keller           11 Council Rock North     2:24.41
  3 Shea Neal             12 Christopher Dock       2:27.13
  4 Sarah Romanus         11 Central Bucks East     2:29.11
  5 Brienne Faucette      11 Pennridge              2:29.38
  6 Janel Beer            10 Pennridge              2:30.08
  7 Julia Heigas           9 Central Bucks East     2:33.78
  8 Delaney Smith         11 Council Rock North     2:35.17
  9 Brittany Smith         9 Pennridge              2:36.15
 10 Megan Bishop          11 Christopher Dock       2:38.99
 11 Victoria Arnold       10 Pennridge              2:40.09
 12 Jeni Swartley         10 Christopher Dock       2:40.56
 13 Kaitlyn Jennings      10 Central Bucks East     2:41.10

                   HS Boys 800 Meter Run                   
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Joseph Logue          10 Pennridge              1:53.25
  2 Frank Brophy          11 Central Bucks East     1:58.29
  3 Stefan Bruder         12 Pennridge              2:00.30
  4 Oliver Boucher        10 Central Bucks East     2:00.53
  5 Chris Berry           12 Central Bucks West     2:01.02
  6 Jordon Halteman       12 Pennridge              2:01.16
  7 Dylan Eddinger        10 Boyertown              2:02.12
  8 Rock Fortna            9 Central Bucks West     2:02.21
  9 Spencer Abrohms       10 Council Rock North     2:07.22
 10 Christian Landis      12 Christopher Dock       2:08.12
 11 Jonathan Capps        11 Christopher Dock       2:09.87
 12 Ryan McIlhinney        9 Central Bucks West     2:12.65
 13 Michael Hunsberger     9 Christopher Dock       2:14.48
 14 Louis Kettelberger     9 Central Bucks East     2:14.71
 15 Alex Haug             10 Council Rock North     2:19.66

                   HS Girls 200 Meter Dash                    
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
--------------------------------------------------------------
  1 Bailey Kratz          10 Christopher Dock         26.38  1
  2 Amanda Bagnell        10 Council Rock North       26.66  2
  3 Taylor Martin          9 Central Bucks East       27.39  2
  4 Mikala Palermo         9 Central Bucks East       27.59  1
  5 Venessa Acker            Central Bucks East       28.51  1
  6 Alison Kruse           9 Council Rock North       28.60  2
  7 Rowen Holdeman           Pennridge                29.33  1
  8 Nina Anderson          9 Pennridge                30.71  1

                    HS Boys 200 Meter Dash                    
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
--------------------------------------------------------------
  1 Vince Thompson        12 Central Bucks East       22.10  2
  2 Nick Stenderowicz     12 Pennridge                22.27  2
  3 Colby Trauger         12 Pennridge                23.11  2
  4 Jonathan Bishop       12 Christopher Dock         23.13  2
  5 Nick Koehler          11 Pennridge                23.15  2
  6 Dan Valko             12 Central Bucks West       24.17  1
  7 Ethan Long            12 Central Bucks West       24.32  2
  8 Josh King             10 Council Rock North       24.44  1
  9 Matt Nieberding       12 Central Bucks East       24.49  1
 10 Sean Mazlin            9 Council Rock North       25.39  1

                  HS Girls 3200 Meter Run                  
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Kate Scott            12 Council Rock North    11:03.39
  2 Marisa Hawley         12 Central Bucks East    11:10.63
  3 Elizabeth Huuki        9 Central Bucks East    11:15.02
  4 Kendall Savage        12 Central Bucks East    12:31.38
  5 Hannah Kramlik        10 Pennridge             13:12.58

                  HS Boys 3200 Meter Run                   
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Jake Brophy            9 Central Bucks East     9:43.99
  2 Brian Arita           10 Council Rock North    10:00.83
  3 Alex Has              11 Pennridge             10:04.67
  4 Jeff Henderson        11 Pennridge             10:09.18
  5 Sean Griswold         10 Council Rock North    10:17.12
  6 Billy Rollo           11 Central Bucks East    10:26.84
  7 Eric McGarry          11 Pennridge             10:35.17
  8 Chris Lewis           11 Council Rock North    10:47.05
  9 Ben Severn            10 Central Bucks West    10:54.19
 10 Trevor Belding        10 Central Bucks West    11:11.74

              HS Girls 4x400 Meter Relay              
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Pennridge A                                3:59.19
  2 Central Bucks East A                       4:11.05
  3 Central Bucks East B                       4:16.62
  4 Pennridge B                                4:28.49
  5 Christopher Dock A                         4:39.33

                HS Boys 4x400 Meter Relay                
=========================================================
    Team                                          Time H#
---------------------------------------------------------
  1 Central Bucks East A                       3:28.83  2
  2 Boyertown A                                3:30.19  2
  3 Pennridge A                                3:33.70  2
  4 Central Bucks West A                       3:35.49  2
  5 Pennridge B                                3:38.54  2
  6 Central Bucks West B                       3:41.41  1
  7 Central Bucks East B                       3:45.61  1
  8 Christopher Dock A                         3:52.22  2
  9 Council Rock North A                       3:53.69  1

           Thrower Girls 4x100 Meter Relay            
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Pennridge A                                  55.74
  2 Council Rock North A                         56.04
  3 Christopher Dock A                           58.80
  4 Central Bucks East A                         59.20

            Thrower Boys 4x100 Meter Relay            
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Pennridge A                                  48.84
  2 Central Bucks East A                         53.47
  3 Council Rock North A                         54.67

                    HS Girls Long Jump                     
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Ariana Przybylowski   10 Pennridge             17-05.25
  2 Bailey Kratz          10 Christopher Dock      17-00.00
  3 Grace Becker          10 Central Bucks East    16-10.50
  4 Katrina Przybylowski  11 Pennridge             16-05.00
  5 Shea Neal             12 Christopher Dock      15-08.50
  6 Kaeleigh Fox          11 Central Bucks East    15-06.25
  7 Grace Hartman         11 Council Rock North    15-06.00
  8 Laura Guidera         11 Central Bucks East    14-09.50
  9 Shannon Joseph        12 Council Rock North    14-08.75
 10 Niki Clements          9 Christopher Dock      14-06.50

                     HS Boys Long Jump                     
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Sean Hagerty          12 Pennridge             20-06.75
  2 Mike Tatarowicz       11 Pennridge             20-06.00
  3 DhungHa Kim           11 Central Bucks West    19-02.25
  4 Jamie Valdez          11 Central Bucks West    18-11.75
  5 Ethan Long            12 Central Bucks West    18-11.00
  6 Kyle Hagerty          12 Pennridge             18-08.00
  7 Evan Scott            11 Christopher Dock      18-03.50
  8 Joseph Chung          12 Central Bucks East    18-01.00
  9 Anand Desai           11 Council Rock North    16-11.75
 10 David Stark           11 Council Rock North    16-03.00

                    HS Girls High Jump                     
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Lauren Anderson       11 Christopher Dock       5-04.00
  2 Katrina Przybylowski  11 Pennridge              5-02.00
  3 Joanna Friesen        12 Pennridge              5-00.00
  3 Grace Becker          10 Central Bucks East     5-00.00
  5 Tabitha Miller        10 Christopher Dock       5-00.00
  6 Cameryn Crossland     11 Central Bucks East     4-10.00
  7 Devon Collins         10 Council Rock North     4-06.00
  7 Lindsay Petelikor     10 Council Rock North     4-06.00
  9 Maddie Myrtetus        9 Central Bucks East     4-06.00

                     HS Boys High Jump                     
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Ethan Shalaway        12 Boyertown              6-02.00
  2 Mike Tatarowicz       11 Pennridge              5-10.00
  3 Austin Patrick        10 Pennridge              5-06.00
  4 Matt Nieberding       12 Central Bucks East     5-06.00
  5 Brian Iatarola         9 Central Bucks West     5-06.00
  6 David Stark           11 Council Rock North     5-04.00
  7 Robert Bollinger       9 Pennridge              5-02.00
  8 Anand Desai           11 Council Rock North     5-00.00
  9 Kevin Wang            11 Christopher Dock       5-00.00

                   HS Girls Triple Jump                    
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Ariana Przybylowski   10 Pennridge             34-11.50
  2 Brittany Wertz        11 Central Bucks East    34-07.50
  3 Lauren Anderson       11 Christopher Dock      33-10.25
  4 Grace Becker          10 Central Bucks East    33-04.00
  5 Katrina Przybylowski  11 Pennridge             32-06.00
  6 Laura Guidera         11 Central Bucks East    32-04.50
  7 Grace Hartman         11 Council Rock North    32-03.50
  8 Tiara Demetrius       11 Christopher Dock      31-01.75
  9 Michelle Thompson     11 Pennridge              31-0.75
 10 Tabitha Miller        10 Christopher Dock      30-11.00
 11 Devon Collins         10 Council Rock North    29-09.50

                    HS Boys Triple Jump                    
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Mike Tatarowicz       11 Pennridge             44-07.50
  2 Kelvin Wong           12 Council Rock North    40-10.00
  3 Sean Hagerty          12 Pennridge             39-07.00
  4 Jimmie Kilgannon      12 Central Bucks West    38-10.00
  5 Joseph Chung          12 Central Bucks East    37-09.00
  6 Josh Kaner            12 Council Rock North    36-08.00
  7 Wil Kacsur            12 Central Bucks East    34-11.00
  8 Beckett Wilson        10 Central Bucks West    34-07.50
  9 Josh Wolfe             9 Christopher Dock      30-05.50

                    HS Girls Pole Vault                    
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Paige Hansen          12 Pennridge              8-06.00
  2 Erica Maddox          11 Council Rock North     8-00.00
  3 Kat Craig             12 Council Rock North     8-00.00
  3 Grace Beirchon        11 Council Rock North     8-00.00
  5 Eleanor Fortner-Bucza 12 Central Bucks East     7-06.00
  6 Erika Benner          10 Christopher Dock       7-00.00
  6 Brianna Testa          9 Central Bucks East     7-00.00
  8 Alicia Bell            9 Pennridge              7-00.00
  9 Amy Bergey            12 Christopher Dock       6-06.00
 10 Niki Clements          9 Christopher Dock       6-06.00
 11 Elizabeth Verish       9 Central Bucks East     6-00.00

                    HS Boys Pole Vault                     
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Evan Scott            11 Christopher Dock      12-06.00
  2 Dave Mcclarnon           Boyertown             12-06.00
  3 Drew Shegda           11 Central Bucks East    12-00.00
  4 Riley Owens           11 Central Bucks West    12-00.00
  5 Josh Bazzano          11 Central Bucks West    11-06.00
  6 Nick Koehler          11 Pennridge             11-00.00
  7 Joe Calibeo           10 Council Rock North    10-06.00
  8 Billy Bothwell        10 Central Bucks West    10-00.00
  9 Ethan Neal            12 Christopher Dock       9-06.00
 10 Greg Van Aken         10 Council Rock North     9-00.00
 11 Wil Kacsur            12 Central Bucks East     9-00.00

                     HS Girls Shot Put                     
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Ella Fox              12 Pennridge             33-04.75
  2 Tara Weber             9 Central Bucks East    33-04.25
  3 Alex Hartley          12 Council Rock North    30-10.75
  4 Jill Craig            12 Council Rock North    30-10.75
  5 Laura Jackson         11 Central Bucks East    30-02.00
  6 Kristina Valko        11 Central Bucks East    29-10.25
  7 Karen Souder          11 Pennridge             29-04.25
  8 Jaclyn Teed           11 Christopher Dock      27-07.25
  9 Mattasyn Shisler      10 Christopher Dock      26-03.00
 10 Madison Cavell        10 Council Rock North    25-08.75
 11 Michelle Thompson     11 Pennridge             25-05.00
 12 Kylie Shore           10 Christopher Dock      23-09.50

                     HS Boys Shot Put                      
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Josh Ward             11 Boyertown             48-03.75
  2 Ethan Shalaway        12 Boyertown             47-06.50
  3 Cory Radkins          12 Central Bucks West    46-07.25
  4 Ryan Sterling         11 Pennridge             44-10.00
  5 Ian Fortna            12 Central Bucks West    44-09.00
  6 Nick Wu               10 Council Rock North    43-09.25
  7 Seamus Bishoff        11 Council Rock North    40-11.50
  8 Zach Bates            11 Pennridge             38-06.25
  9 Jon Crosara           11 Central Bucks East    38-04.75
 10 Sam Preston           12 Central Bucks West     38-0.50
 11 Ken Crawford          12 Pennridge             37-05.00
 12 Christian Farrell     12 Central Bucks East    36-08.50
 13 Jason Shavel          12 Council Rock North    36-06.25

                   HS Girls Discus Throw                   
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Laura Jackson         11 Central Bucks East      104-08
  2 Ella Fox              12 Pennridge               101-00
  3 Jill Craig            12 Council Rock North       95-00
  3 Alex Hartley          12 Council Rock North       95-00
  5 Kira Segar            12 Central Bucks East       89-07
  6 Amy Bergey            12 Christopher Dock         80-11
  7 Madison Cavell        10 Council Rock North       79-04
  8 Karen Souder          11 Pennridge                74-06
  9 Kristina Valko        11 Central Bucks East       73-06
 10 Jaclyn Teed           11 Christopher Dock         68-03
 11 Kylie Shore           10 Christopher Dock         56-05

                   HS Boys Discus Throw                    
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 John Williams         12 Central Bucks West      120-07
  2 Ken Crawford          12 Pennridge               119-08
  3 Ian Fortna            12 Central Bucks West      117-03
  4 Corey Greenberg       12 Central Bucks West      116-01
  5 Josh Ward             11 Boyertown               112-10
  6 Nathan Lalli          11 Central Bucks East      111-01
  7 Nick Wu               10 Council Rock North      101-03
  8 Patrick Kelly         10 Central Bucks East      100-06
  9 Zach Bates            11 Pennridge                99-10
 10 Chris McConnell       12 Central Bucks East       98-09
 11 Austin Knepp           9 Pennridge                97-06
 12 Vilyam Godovski          Council Rock North       84-10
 13 Christian Landis      12 Christopher Dock         83-00

                  HS Girls Javelin Throw                   
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Ella Fox              12 Pennridge               123-00
  2 Alysha Slezak         12 Council Rock North      108-06
  3 Kristina Valko        11 Central Bucks East      103-02
  4 Laura Jackson         11 Central Bucks East       89-05
  5 Shannon Joseph        12 Council Rock North       82-06
  6 Kereece Seuren        11 Christopher Dock         80-05
  7 Mattasyn Shisler      10 Christopher Dock         79-00
  8 Makora Nyagwegwe      11 Christopher Dock         77-05
  9 Karen Souder          11 Pennridge                75-07
 10 Emily Campanelli      11 Council Rock North       69-08
 11 Sarah Valko            9 Central Bucks East       69-00

                   HS Boys Javelin Throw                   
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Ethan Shalaway        12 Boyertown               188-05
  2 Jackson Butkus        12 Central Bucks West      149-00
  3 John Williams         12 Central Bucks West      147-00
  4 Will Fernandez        12 Central Bucks West      141-08
  5 Mike Tatarowicz       11 Pennridge               136-00
  6 Elijay Shalaway        9 Boyertown               127-07
  7 Jeremy Xander         12 Pennridge               121-00
  8 Austin Knepp           9 Pennridge               117-01
  9 Chris McConnell       12 Central Bucks East      114-00
 10 James Clements        12 Christopher Dock        113-02
 11 Jonathan Bishop       12 Christopher Dock        111-01
 12 Nick Wu               10 Council Rock North      111-00
 13 Jesse Condon          10 Council Rock North      109-09
 14 Nathan Lalli          11 Central Bucks East      107-06