Butler Junior High Invitational 2014

Butler, PA
Hosted by Butler

Knoch Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
15.94 Anna-Marie Wise 20th Prelims H4 Results
400 Meter Dash
1:11.37 Chalee Durand 10th Finals H3 Results
1:30.60 Abby Fields 21st Finals H2 Results
800 Meter Run
2:51.97 Lindsey Fanton 10th Finals H1 Results
2:52.23 Chalee Durand 11th Finals H1 Results
1600 Meter Run
5:55.17 SB Lindsey Fanton 5th Finals H1 Results
6:53.43 Madison Hunt 16th Finals H1 Results
100 Meter Hurdles
18.02 Abby Horn 1st Finals H2 Results
18.79 Abby Horn 2nd Prelims H2 Results
21.96 Emma Freyermuth 21st Prelims H2 Results
4x100 Meter Relay
1:00.10 Relay Team 8th Finals H2 Results
4x400 Meter Relay
5:15.27 Relay Team 6th Finals H2 Results
4x800 Meter Relay
12:50.17 Relay Team 4th Finals H1 Results
Long Jump
14-4.5 SB Rylie McCune 5th Finals H1 Results
12-11 SB Anna Neff 10th Finals H1 Results
12-7.5 SB Anna-Marie Wise 12th Finals H1 Results
Triple Jump
27-10.5 Abby Horn 7th Finals H1 Results
22-6.5 Madeline Becker 17th Finals H1 Results
Discus
58-2.5 Danielle Betts 11th Finals H1 Results
51-10 SB Kayla Highton 14th Finals H1 Results
Shot Put
24-11 SB Lauren Betts 12th Finals H1 Results
23-3.5 SB Kayla Highton 17th Finals H1 Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
14.08 SB Noah Cetnar 14th Prelims H4 Results
14.30 Ryan Gallagher 17th Prelims H3 Results
14.33 SB Ethan Sloane 18th Prelims H3 Results
200 Meter Dash
28.71 Patrick Jones 17th Finals H3 Results
30.91 SB Adam Hartzell 24th Finals H2 Results
400 Meter Dash
1:02.31 Patrick Jones 9th Finals H3 Results
1:13.66 SB Lance Cotton 20th Finals H2 Results
800 Meter Run
2:24.10 Simon Sudano 4th Finals H2 Results
2:54.98 SB Andrew McIntosh 20th Finals H1 Results
1600 Meter Run
6:05.83 Matt Karenbauer 14th Finals H2 Results
6:26.30 Andrew McIntosh 20th Finals H1 Results
110 Meter Hurdles
18.14 Jacob Herrit 3rd Finals H2 Results
18.96 Jacob Herrit 2nd Prelims H4 Results
19.73 Eric Green 7th Finals H2 Results
19.92 Eric Green 4th Prelims H3 Results
21.02 SB Brant Durham 14th Prelims H3 Results
4x100 Meter Relay
53.46 Relay Team 7th Finals H2 Results
4x400 Meter Relay
4:36.00 Relay Team 7th Finals H2 Results
4x800 Meter Relay
11:06.31 Relay Team 6th Finals H1 Results
High Jump
4-4 SB Ryan Creaturo 12th Finals H1 Results
Long Jump
17-10 SB Jacob Herrit 2nd Finals H1 Results
14-10 Ethan Sloane 16th Finals H1 Results
14-4.5 SB Brant Durham 18th Finals H1 Results
Triple Jump
26-5.25 SB Beau Rusnak 13th Finals H1 Results
24-10 SB Ian Savage 15th Finals H1 Results
Discus
104-8 SB Clay Durci 5th Finals H1 Results
81-2.5 Matt Cummings 17th Finals H1 Results
50-3 SB Jacob Becker 30th Finals H1 Results
Shot Put
30-4 SB Jacob Becker 17th Finals H1 Results
28-10 Clay Durci 18th Finals H1 Results
23-9.25 SB Matt Cummings 29th Finals H1 Results