Wilmington Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.42 Leann Wynder 27th Prelims H10 Complete Results
200 Meter Dash
27.71 Tessa Sikora 19th Prelims H9 Complete Results
800 Meter Run
2:30.19 SB Allison Baldwin 23rd Finals H1 Complete Results
2:34.14 SB Rikki Brumbaugh 38th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
6:08.70 Lexi Brumbaugh 44th Finals H1 Complete Results
100 Meter Hurdles
18.48 Elizabeth Ferrante 36th Prelims H3 Complete Results
19.25 Ally Hahn 44th Prelims H2 Complete Results
300 Meter Hurdles
50.88 Elizabeth Ferrante 20th Finals H4 Complete Results
53.42 Ally Hahn 40th Finals H2 Complete Results
4x400 Meter Relay
4:27.53 Relay Team 17th Finals H3 Complete Results
4x800 Meter Relay
10:06.32 Relay Team 5th Finals H1 Complete Results
High Jump
4-9 Tessa Sikora 10th Finals H1 Complete Results
4-6 Ally Hahn 23rd Finals H1 Complete Results
Long Jump
16-4.5 Hannah Drake 10th Finals H1 Complete Results
14-8.5 Tessa Sikora 36th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
36-1.5 Hannah Drake 3rd Finals H1 Complete Results
31-1.5 Tessa Sikora 32nd Finals H1 Complete Results
Pole Vault
10-6 SB Julia Strobel 6th Finals H1 Complete Results
9-6 Jamie Thompson 7th Finals H1 Complete Results
Discus
125-3 Julie Falvo 3rd Finals H1 Complete Results
82-9 Monica Johnson 38th Finals H1 Complete Results
Javelin
85-2 Catherine Clark 30th Finals H1 Complete Results
Shot Put
37-7.5 Julie Falvo 5th Finals H1 Complete Results
32-6 Monica Johnson 18th Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
12.17 Moses Morris 53rd Prelims H2 Complete Results
12.68 SB Jake Sotter 66th Prelims H3 Complete Results
200 Meter Dash
25.43 Moses Morris 52nd Prelims H4 Complete Results
26.26 Bud Wynder 63rd Prelims H3 Complete Results
400 Meter Dash
54.67 SB Moses Morris 35th Finals H2 Complete Results
57.24 Bud Wynder 57th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:13.81 Ryan Davis 50th Finals H1 Complete Results
110 Meter Hurdles
19.10 Stefan Pontius 45th Prelims H7 Complete Results
300 Meter Hurdles
50.72 Stefan Pontius 56th Finals H2 Complete Results
4x400 Meter Relay
3:47.09 Relay Team 18th Finals H2 Complete Results
High Jump
6-0 Stefan Pontius 5th Finals H1 Complete Results
Long Jump
18-10.5 Kyle Slicker 38th Finals H1 Complete Results
16-2 Shiheam Young 74th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
38-2.5 Kyle Slicker 26th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
10-0 Stefan Pontius 23rd Finals H1 Complete Results
Discus
113-8 Shae Clark 33rd Finals H1 Complete Results
106-8 SB Anthony Berardi 40th Finals H1 Complete Results
Javelin
156-11 Ian Behm 7th Finals H1 Complete Results
110-11 Shae Clark 41st Finals H1 Complete Results
Shot Put
35-1 SB Anthony Berardi 52nd Finals H1 Complete Results
33-8 Shae Clark 62nd Finals H1 Complete Results