Towanda Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.36 | Elaine Johnson | 25th | Prelims H6 | Complete Results | |
14.40 | Sierra Cazassa | 26th | Prelims H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
30.10 | Elaine Johnson | 17th | Finals H3 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:35.56 | Ezoza Ismailova | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
7:03.02 | Genesis Vasquez | 22nd | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.68 | Relay Team | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-8 | Ally Tama | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
13-9 | Lauren Risch | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
31-1.75 | Lauren Risch | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-0 | Kayla Brown | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
7-6 | Ally Tama | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
83-8 | SB | Jessica Tice | 8th | Finals H1 | Complete Results |
59-8 | Sarah Dawsey | 31st | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
78-9 | Sarah Dawsey | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
78-2 | Jessica Tice | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
65-6 | Ally Koss | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
32-9 | Jessica Tice | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
27-11.5 | Sarah Dawsey | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
22-4.5 | Kristen Lejedal | 30th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
200 Meter Dash | |||||
25.56 | Daniel Calaman | 24th | Finals H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
53.94 | Griffin Sites | 6th | Finals H5 | Complete Results | |
55.57 | SB | Steven Yates | 9th | Finals H4 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:10.25 | Stephen Benditt | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:29.36 | Simon Smith | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
5:09.54 | Derrick Cole | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
46.75 | Relay Team | 4th | Finals H3 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
18-9.5 | Steven Yates | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
17-5 | Todd Koss | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
39-7 | Griffin Sites | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
10-6 | Coleton Gerrity | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
99-2 | SB | Joe Koss | 18th | Finals H1 | Complete Results |
78-9 | Ben Jenkins | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
74-0 | Emory Armitage | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
108-7 | Todd Koss | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
92-3 | Emory Armitage | 31st | Finals H1 | Complete Results | |
87-7 | Joe Koss | 32nd | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
43-8.25 | Jed Palfryman | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
39-7 | Emory Armitage | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
35-9 | SB | Ben Jenkins | 20th | Finals H1 | Complete Results |