Complete Results

Licensed to Freedom Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/9/2016 06:01 PM
                          TFCAofGP Meet #6 - 2/9/2016                          
                          Division I and Division II                           
                                 Glen Mills HS                                 
                                    Results                                    
 
Boys 60 Meter Dash Division I
===================================================================================
           7.15  SQG PTFCA Guildeline
           7.44  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Weh, Mason                   Upper Darby               7.34qMOC               3 
  2 Butler, Philip               Upper Dublin              7.48q                  2 
  3 Bragen, Sean                 William Tennent           7.66q                  3 
  4 Isabella, Paul               Hatboro Horsham           7.79q                  4 
  5 Champagne, Jon               Bensalem                  7.88q                  2 
  6 Williams, Dayshaun           Cheltenham                8.11q                  5 
  7 Hanton, David                Abington                  8.15                   3 
  8 Lovett, Tahir                Chester                   8.34                   1 
  9 Morales, Marc                CB East                   8.38                   1 
 10 Santoes, Christian           Penn Wood                 8.44                   5 
 
Boys 60 Meter Dash Division I
================================================================================
           7.15  SQG PTFCA Guildeline
           7.44  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Weh, Mason                   Upper Darby               7.38 MOC              
  2 Butler, Philip               Upper Dublin              7.46                  
  3 Isabella, Paul               Hatboro Horsham           7.65                  
  4 Champagne, Jon               Bensalem                  7.88                  
  5 Williams, Dayshaun           Cheltenham                8.01                  
 
Boys 200 Meter Dash Division I
===================================================================================
          23.33  SQG PTFCA Guildeline
          24.04  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Lawrence, Gianni             Upper Darby              23.56 MOC               6 
  2 Seck, Ndiaga                 Penn Wood                23.72 MOC               6 
  3 Bryant, David                Upper Dublin             24.31                   6 
  4 Montminey, Aj                William Tennent          24.47                   5 
  5 Bletner, Clarence            Hatboro Horsham          25.13                   2 
  6 Zander, Gavin                CB East                  25.37                   2 
  7 Smith, Emitt                 Abington                 25.45                   5 
  8 Green, Jamir                 Chester                  25.93                   5 
  9 Dunham, Jason                Cheltenham               26.27                   4 
 10 Morris, Mikal                Bensalem                 26.28                   4 
 
Boys 400 Meter Dash Division I
===================================================================================
          51.83  SQG PTFCA Guildeline
          54.04  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 McMullen, Kyle               Upper Dublin             53.19 MOC               5 
  2 Johnson, Kenneth             Penn Wood                54.52                   5 
  3 Frazier, Orion               Abington                 55.01                   5 
  4 Bacchus, Aqeel               Bensalem                 55.50                   4 
  5 Williams, Giovanni           Cheltenham               56.68                   3 
  6 Jethon, Richie               CB East                  57.46                   3 
  7 Williams-Clark, Tylee        Chester                  58.77                   2 
  8 Multani, Sam                 Upper Darby            1:00.51                   2 
  9 Koshy, Anand                 Hatboro Horsham        1:00.63                   2 
 
Boys 800 Meter Run Division I
===================================================================================
        2:00.73  SQG PTFCA Guildeline
        2:05.04  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Smith, Jahi                  Penn Wood              2:05.56                   2 
  2 Thomas, Isaiah               Bensalem               2:07.97                   2 
  3 Moore, Richard               Upper Darby            2:09.16                   2 
  4 Johnson, Maurice             Chester                2:11.40                   2 
  5 Shepherd, Jeff               Upper Dublin           2:12.63                   2 
  6 Lahetta, Sean                CB East                2:13.48                   2 
  7 Hutton, Evan                 William Tennent        2:14.91                   2 
  8 Watts, Isaiah                Cheltenham             2:14.94                   2 
  9 Bixler, Jared                Hatboro Horsham        2:15.49                   2 
 
Boys 1 Mile Run Division I
===================================================================================
        4:32.43  SQG PTFCA Guildeline
        4:40.24  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Schanbacher, Wolfgang        Cheltenham             4:38.55 MOC               2 
  2 Quinn, Brendan               Hatboro Horsham        4:51.36                   2 
  3 Ilik, Drew                   Upper Dublin           4:51.88                   2 
  4 Beltz, Alex                  Abington               4:55.99                   2 
  5 Goodwin, Amir                Upper Darby            4:56.94                   2 
  6 Junkin, Dylan                CB East                5:07.50                   2 
  7 Cicchitti, Conor             William Tennent        5:14.28                   1 
  8 Nyanyee, Emmanuel            Penn Wood              5:37.88                   1 
  9 Chudasama, Punit             Bensalem               7:52.37                   1 
 
Boys 3000 Meter Run Division I
================================================================================
        9:00.23  SQG PTFCA Guildeline
        9:20.24  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Irwin, Connor                Hatboro Horsham        9:27.12                  
  2 Schulz, William              CB East                9:29.72                  
  3 McHenry, Dylan               William Tennent        9:40.91                  
  4 Cloud, Caeden                Abington              10:00.41                  
  5 Skinner, Joshua              Upper Dublin          10:15.34                  
 
Boys 60 Meter Hurdles Division I
===================================================================================
           8.65  SQG PTFCA Guildeline
           9.04  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Kanneh, Sekou                Penn Wood                 8.71qMOC               3 
  2 Jackson, James               Chester                   9.03qMOC               2 
  3 Lee, Steve                   Hatboro Horsham           9.23q                  2 
  4 Lee, Kyle                    Upper Dublin              9.45q                  1 
  5 Blake, Jordan                Abington                  9.69q                  3 
  6 Oliver, Tommy                Bensalem                  9.80q                  3 
  7 Jones, Mason                 Cheltenham               10.03                   1 
  8 Martin, Evan                 CB East                  10.09                   1 
 
Boys 60 Meter Hurdles Division I
================================================================================
           8.65  SQG PTFCA Guildeline
           9.04  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Kanneh, Sekou                Penn Wood                 8.85 MOC              
  2 Jackson, James               Chester                   9.30                  
  3 Oliver, Tommy                Bensalem                  9.30                  
  4 Lee, Steve                   Hatboro Horsham           9.35                  
  5 Blake, Jordan                Abington                  9.37                  
  6 Lee, Kyle                    Upper Dublin              9.52                  
 
Boys 4x200 Meter Relay Division I
===================================================================================
        1:35.17  SQG PTFCA Guildeline
        1:38.24  MOC Meet of Champs
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Abington  'A'                                       1:34.74 SQG               5 
  2 Penn Wood  'A'                                      1:35.51 MOC               5 
  3 Upper Dublin  'A'                                   1:38.72                   5 
  4 Upper Darby  'A'                                    1:39.74                   5 
  5 Cheltenham  'A'                                     1:39.95                   4 
  6 William Tennent  'A'                                1:40.42                   3 
  7 Chester  'A'                                        1:40.59                   4 
  8 Central Bucks East  'A'                             1:45.04                   2 
  9 Hatboro Horsham  'A'                                1:46.35                   2 
 10 Bensalem  'A'                                       1:51.57                   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Division I
===================================================================================
        3:33.23  SQG PTFCA Guildeline
        3:39.94  MOC Meet of Champs
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Upper Dublin  'A'                                   3:40.04                   4 
  2 Cheltenham  'A'                                     3:40.26                   3 
  3 Hatboro Horsham  'A'                                3:42.51                   4 
  4 Upper Darby  'A'                                    3:45.26                   4 
  5 Penn Wood  'A'                                      3:46.74                   4 
  6 Central Bucks East  'A'                             4:03.54                   2 
  7 Bensalem  'A'                                       4:05.17                   1 
  8 William Tennent  'A'                                4:14.44                   3 
 
Boys 4x800 Meter Relay Division I
================================================================================
        8:22.06  SQG PTFCA Guildeline
        8:36.24  MOC Meet of Champs
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Upper Dublin  'A'                                   8:17.48 SQG              
  2 Abington  'A'                                       8:20.90 SQG              
  3 Upper Darby  'A'                                    8:28.68 MOC              
  4 William Tennent  'A'                                8:34.21 MOC              
  5 Central Bucks East  'A'                             8:40.94                  
  6 Cheltenham  'A'                                     8:50.64                  
  7 Penn Wood  'A'                                      8:51.93                  
  8 Hatboro Horsham  'A'                                9:17.56                  
  9 Bensalem  'A'                                       9:49.91                  
 
Boys High Jump Division I
================================================================================
        6-03.00  SQG PTFCA Guildeline
        5-10.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Bishop, Braheem              Chester                6-02.00 MOC              
  2 Manyeah, Dennis              Penn Wood             J6-02.00 MOC              
  6 Swiger, Cole                 Upper Dublin          J5-08.00                  
  7 Kalaigian, Alex              CB East               J5-06.00                  
 10 Gundy, Mahkai                Bensalem              J5-06.00                  
 
Boys Pole Vault Division I
================================================================================
       13-09.00  SQG PTFCA Guildeline
       12-00.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Marino, Nicholas             Hatboro Horsham       14-06.00 SQG              
  2 Lee, William                 William Tennent       13-00.00 MOC              
  3 Markley, Kyle                Upper Dublin          11-06.00                  
  4 Williams, Amir               Bensalem              10-00.00                  
  5 Iversen, Erik                CB East              J10-00.00                  
 
Boys Triple Jump Division I
================================================================================
       43-03.00  SQG PTFCA Guildeline
       41-06.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Shanks, Larry                Bensalem              39-01.25                  
  2 Pelzer, Jordan               Upper Darby           37-00.25                  
  3 McDonnell, Luke              CB East               36-07.00                  
  4 Kutai, Seraiah               Upper Dublin          35-11.00                  
  5 Johnson, Kenneth             Penn Wood             32-04.50                  
 
Boys Shot Put Division I
================================================================================
       46-00.00  MOC Meet of Champs
       43-03.00  SQG PTFCA Guildeline
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kazan, Ali                   Bensalem              43-09.00 SQG              
  2 Lindley, Nicholas            Abington              43-02.50                  
  3 Coolio, Jean                 Cheltenham            40-08.00                  
  4 Adams, Cj                    CB East               38-05.00                  
  5 Carty, Cameron               Cheltenham            37-09.00                  
  6 Banks, Jakob                 William Tennent       35-06.50                  
  7 Williams, James              Penn Wood             34-10.00                  
  8 Williams, Eric               Upper Darby           33-04.50                  
  9 Burke, Dane                  Upper Darby           33-02.00                  
 10 Wolpert, Ryan                Upper Dublin          31-05.00                  
 11 Convery, Francis             Upper Dublin          28-10.25                  
 12 Kelly, Chris                 CB East               26-01.00                  
 13 Patel, Kapil                 Bensalem              25-00.25                  
 
Boys 60 Meter Dash Division II
===================================================================================
           7.15  SQG PTFCA Guildeline
           7.44  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Hall, Ahmad                  Lower Merion              7.34qMOC               1 
  2 Wells, Christopher           Imhotep Inst              7.44qMOC               4 
  3 Averett, Dajone              West Catholic             7.52q                  1 
  4 Castaneda, Chris             Kennett                   7.53q                  2 
  5 Dorsey, Amir                 Delco Christian           7.66q                  4 
  6 Springs, Denarii             Glen Mills                7.67q                  5 
  7 Harris, Jim                  Interboro                 7.72                   5 
  8 Steven, Malik                Mastery South             7.86                   3 
  9 Lewis-Ra, Kareem             Church Farm               7.91                   2 
 10 Brady, Ray                   Radnor                    7.92                   1 
 11 Odey, Owobeila               Boys Latin                7.94                   5 
 12 Ding, Allen                  Marple Newtown            7.98                   4 
 13 Dalton, Frank                Upper Merion              7.99                   1 
 14 McLaughlin, Alex             Episcopal Acad            8.11                   2 
 15 Collazo, Gerardo             Academy Park              8.59                   2 
 16 Tilson, Olajuwon             Chichester               10.48                   4 
 
Boys 60 Meter Dash Division II
===================================================================================
           7.15  SQG PTFCA Guildeline
           7.44  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
Finals
  1 Hall, Ahmad                  Lower Merion              7.18 MOC               1 
  2 Wells, Christopher           Imhotep Inst              7.30 MOC               1 
  3 Averett, Dajone              West Catholic             7.41 MOC               1 
  4 Castaneda, Chris             Kennett                   7.52                   1 
  5 Springs, Denarii             Glen Mills                7.57                   1 
  6 Dorsey, Amir                 Delco Christian           7.72                   1 
 
Boys 200 Meter Dash Division II
===================================================================================
          23.33  SQG PTFCA Guildeline
          24.04  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Skipper-Barnett, Vincent     Lower Merion             24.06                   6 
  2 Gillis, Ryan                 Glen Mills               24.14                   6 
  3 Stephenson, Derrick          Sun Valley               24.18                   4 
  4 McNear, Brion                Chichester               24.30                   5 
  5 Rivers, Justin               West Catholic            24.66                   5 
  6 Devero-Smith, Tyrique        Boys Latin               25.04                   1 
  7 Moss, Marc                   Upper Merion             25.45                   3 
  8 Satterfield, Anthony         Mastery South            25.58                   3 
  9 Smith, Sydney                Abington Friends         25.86                   4 
 10 Tucci, Ellis                 Church Farm              25.88                   1 
 11 Tomasco, Blake               Marple Newtown           25.97                   3 
 12 Alverest-Hand, Jamar         Imhotep Inst             26.18                   3 
 13 Coston, Sameer               Episcopal Acad           26.65                   3 
 14 Mathews, John                Academy Park             29.11                   2 
 
Boys 400 Meter Dash Division II
===================================================================================
          51.83  SQG PTFCA Guildeline
          54.04  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Rosario, Nicholas            Glen Mills               54.75                   5 
  2 Ringgold, Sean               West Catholic            54.80                   4 
  3 Logie, Michael               Delco Christian          54.96                   5 
  4 Roadcloud, Jonah             Mastery South            56.10                   4 
  5 Bush, Jack                   Episcopal Acad           56.13                   2 
  6 Abdur-Rahim, Tahir           Boys Latin               57.53                   3 
  7 Chang, Vincent               Upper Merion             58.03                   4 
  8 Noone, Barrett               Lower Merion             58.25                   3 
  9 Gramo-Penston, Adam          Penncrest              1:00.68                   2 
 10 Essa, Khadar                 Church Farm            1:01.56                   1 
 11 Green, James                 Abington Friends       1:02.39                   1 
 12 Guy, Harrison                Chichester             1:04.06                   1 
 13 Magness, Michael             Academy Park           1:08.61                   1 
 14 Burton, Shawn                Sun Valley             1:14.85                   1 
 15 Harris, Jacob                Interboro              1:15.37                   1 
 -- Piscitelli, Jeff             Marple Newtown              DQ                   2  Cut in early
 
Boys 800 Meter Run Division II
===================================================================================
        2:00.73  SQG PTFCA Guildeline
        2:05.04  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Gallagher, Joachim           Upper Merion           2:06.02                   2 
  2 Wedell, Westley              ANC                    2:06.37                   2 
  3 Sirleaf, Inerji              Glen Mills             2:08.53                   2 
  4 O'Donnell, Ryan              Westtown School        2:11.28                   1 
  5 Kesler, Blaise               Lower Merion           2:13.35                   1 
  6 Missan, Anthony              Marple Newtown         2:13.65                   1 
  7 Harpstead, Edward            WC Rustin              2:13.86                   2 
  8 Kassu, Mekael                Church Farm            2:15.87                   2 
  9 Ivery, Rashawn               Chichester             2:17.35                   1 
 10 Shanahan, Brendan            Interboro              2:19.31                   1 
 11 Carideo, Jack                George School          2:25.39                   1 
 12 McPherson, Tre'              Imhotep Inst           2:25.57                   2 
 13 McGlinn, John                Penncrest              2:29.28                   1 
 14 Price, Tamir                 Boys Latin             2:34.31                   1 
 15 Harvey, Ethan                Delco Christian        2:35.58                   1 
 16 Peterson, Jacob              Sun Valley             2:38.82                   1 
 17 Samura, James                Academy Park           2:43.09                   1 
 18 Dowdy, Greg                  West Catholic          2:52.37                   1 
 
Boys 1 Mile Run Division II
===================================================================================
        4:32.43  SQG PTFCA Guildeline
        4:40.24  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Falasco, Noah                Upper Merion           4:37.46 MOC               2 
  2 Jorgensen, Jakob             Episcopal Acad         4:40.55                   2 
  3 Lambert, Shannon             Glen Mills             4:48.81                   2 
  4 Aw-yoonis, Jamaal            Church Farm            5:02.90                   2 
  5 Coursen, Sam                 Lower Merion           5:04.80                   2 
  6 Kelly, Justin                Sun Valley             5:08.93                   1 
  7 Patane, Owen                 Penncrest              5:10.71                   1 
  8 Rosenfeld, Noah              Abington Friends       5:13.76                   1 
  9 Carideo, Alex                George School          5:18.20                   2 
 10 Fowler, Tylir                Chichester             5:47.26                   1 
 11 Schaefer, Charlie            Delco Christian        5:47.27                   1 
 12 Carini, Joe                  Marple Newtown         6:01.45                   1 
 
Boys 3000 Meter Run Division II
================================================================================
        9:00.23  SQG PTFCA Guildeline
        9:20.24  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lederer, Avery               Penncrest              9:25.30                  
  2 Love, Jeffrey                George School          9:36.20                  
  3 Shandelman, Avery            Lower Merion          10:07.28                  
  4 Rosales, Darius              Glen Mills            10:11.37                  
  5 Cassidy, Ryan                Sun Valley            10:41.78                  
  6 Ross, Liem                   Marple Newtown        11:54.43                  
 
Boys 60 Meter Hurdles Division II
===================================================================================
           8.65  SQG PTFCA Guildeline
           9.04  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Boyce, Matt                  Interboro                 9.17q                  3 
  2 Barnes, Michael              Glen Mills                9.46q                  2 
  3 Ross, Liem                   Marple Newtown           10.02q                  2 
  4 Viscusi, Jacob               Episcopal Acad           10.06q                  2 
  5 Cobb, Shaquan                Chichester               10.17q                  3 
  6 Hydrisko, John               Radnor                   11.65q                  1 
  7 Brown, Antron                Boys Latin               11.89                   2 
 
Boys 60 Meter Hurdles Division II
===================================================================================
           8.65  SQG PTFCA Guildeline
           9.04  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
Finals
  1 Barnes, Michael              Glen Mills                9.08                   1 
  2 Boyce, Matt                  Interboro                 9.16                   1 
  3 Cobb, Shaquan                Chichester                9.76                   1 
  4 Viscusi, Jacob               Episcopal Acad            9.87                   1 
  5 Ross, Liem                   Marple Newtown            9.99                   1 
  6 Hydrisko, John               Radnor                   11.45                   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay Division II
===================================================================================
        1:35.17  SQG PTFCA Guildeline
        1:38.24  MOC Meet of Champs
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Glen Mills Schools  'A'                             1:36.12 MOC               5 
  2 Lower Merion  'A'                                   1:38.15 MOC               3 
  3 Interboro  'A'                                      1:39.68                   4 
  4 Chichester  'A'                                     1:39.69                   3 
  5 Boys Latin Charter  'A'                             1:39.79                   3 
  6 Radnor  'A'                                         1:40.27                   4 
  7 Twin Valley  'A'                                    1:44.35                   2 
  8 Church Farm School  'A'                             1:44.36                   4 
  9 Episcopal Academy  'A'                              1:44.83                   3 
 10 Academy Park  'A'                                   1:45.41                   1 
 11 Mastery South Charter School  'A'                   1:50.15                   2 
 12 Marple Newtown  'A'                                 1:50.49                   2 
 13 Penncrest  'A'                                      1:54.64                   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Division II
===================================================================================
        3:33.23  SQG PTFCA Guildeline
        3:39.94  MOC Meet of Champs
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Upper Merion  'A'                                   3:47.03                   3 
  2 Church Farm School  'A'                             3:47.24                   2 
  3 Glen Mills Schools  'A'                             3:49.73                   3 
  4 Penncrest  'A'                                      3:51.16                   2 
  5 Episcopal Academy  'A'                              4:02.40                   2 
  6 Lower Merion  'A'                                   4:07.64                   1 
  7 Radnor  'A'                                         4:08.85                   3 
  8 Boys Latin Charter  'A'                             4:14.79                   1 
  9 Interboro  'A'                                      4:23.89                   1 
 -- Marple Newtown  'A'                                      DQ                   1  Cut in early
 
Boys 4x800 Meter Relay Division II
================================================================================
        8:22.06  SQG PTFCA Guildeline
        8:36.24  MOC Meet of Champs
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Twin Valley  'A'                                    8:48.90                  
  2 Interboro  'A'                                      8:53.33                  
  3 Glen Mills Schools  'A'                             9:17.40                  
  4 Upper Merion  'A'                                   9:18.84                  
  5 Church Farm School  'A'                             9:34.09                  
  6 Lower Merion  'A'                                   9:35.59                  
  7 Penncrest  'A'                                      9:35.86                  
  8 Radnor  'A'                                        10:20.73                  
  9 Marple Newtown  'A'                                10:28.74                  
 10 Boys Latin Charter  'A'                            10:54.16                  
 
Boys High Jump Division II
================================================================================
        6-03.00  SQG PTFCA Guildeline
        5-10.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  3 Bostick, Devin               Glen Mills            J6-00.00 MOC              
  4 Wildermuth, Evan             Penncrest             J5-08.00                  
  4 Stephenson, Derrick          Sun Valley            J5-08.00                  
  7 Burton, James                Lower Merion          J5-06.00                  
  9 El, Todd                     Boys Latin            J5-06.00                  
 11 Onyewu, Maduakolam           Church Farm           J5-04.00                  
 12 Kim, Paul                    Upper Merion          J5-02.00                  
 13 Wavai, Lucky                 Marple Newtown        J5-02.00                  
 
Boys Pole Vault Division II
================================================================================
       13-09.00  SQG PTFCA Guildeline
       12-00.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Iovanisci, Richard           WC Rustin             13-00.00 MOC              
  2 Chamberlin, Mike             Interboro             12-06.00 MOC              
  3 Eberle, Ryan                 Kennett              J12-06.00 MOC              
  4 Obenschain, Eric             Twin Valley          J12-06.00 MOC              
  5 Rai, Harman                  Marple Newtown         9-00.00                  
 -- Bader, Isaiah                George School               NH                  
 
Boys Triple Jump Division II
================================================================================
       43-03.00  SQG PTFCA Guildeline
       41-06.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Canty, Jaquan                Boys Latin            38-11.25                  
  2 Shipman, Daniel              Church Farm           37-11.00                  
  3 Kim, Paul                    Upper Merion          37-10.00                  
  4 Clark III, David             Penncrest             37-08.00                  
  5 Burton, James                Lower Merion          36-04.50                  
  6 Perkins, Deandre             Academy Park          36-02.00                  
  7 Morris, Roland               Glen Mills            35-10.50                  
  8 Stergiou, Dimitri            Marple Newtown        33-01.50                  
 
Boys Shot Put Division II
================================================================================
       46-00.00  MOC Meet of Champs
       43-03.00  SQG PTFCA Guildeline
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Arndt, Mike                  Penncrest             47-08.50 MOC              
  2 Gibson, Quadir               Glen Mills            47-06.50 MOC              
  3 Kelly, Kyle                  Marple Newtown        43-09.50 SQG              
  4 Robinson, Semaj              Glen Mills            43-04.50 SQG              
  5 Helmer, Jonah                George School         39-09.50                  
  6 Bermudez, Aidan              Radnor                39-01.00                  
  7 Weah, Eric                   Chichester            32-07.50                  
  8 Stockett, Kyle               Interboro             31-11.50                  
  9 Kearney, David               Sun Valley            31-03.00                  
 10 Guy, Harrison                Chichester            29-09.00                  
 11 Harrison, Miles              Boys Latin            29-06.50                  
 12 Done, Harrison               Radnor                29-01.50                  
 13 Collins, Davon               Lower Merion          23-07.00                  
 14 Eldabbas, Danny              Marple Newtown        23-03.00