Performance List

Licensed to Northern High School - PA  HY-TEK's Meet Manager 4/14/2016 08:39 AM
                     Arctic Blast Invitational - 4/16/2016                     
                                   Northern                                    
                               Performance List                                
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Northern  'A'                                       10:00.50 
  2  Camp Hill  'A'                                      10:19.27 
  3  Delone Catholic  'A'                                10:35.00 
  4  Central York  'A'                                   10:37.80 
  5  York Suburban  'A'                                  10:53.80 
  6  Berks Catholic  'A'                                 10:55.59 
  7  East Pennsboro Area SD  'A'                         11:16.00 
  8  Littlestown  'A'                                    11:43.00 
  9  Bermudian Springs  'A'                              11:53.00 
 10  Hanover High School  'A'                            12:40.00 
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Camp Hill  'A'                                       8:21.00 
  2  East Pennsboro Area SD  'A'                          8:30.00 
  3  York Suburban  'A'                                   8:35.30 
  4  Eastern York  'A'                                    8:37.70 
  5  Littlestown  'A'                                     9:00.00 
  6  James Buchanan  'A'                                  9:32.56 
  7  Middletown Area  'A'                                 9:33.00 
  8  South Western  'A'                                  10:09.60 
  9  Hanover High School  'A'                            10:14.00 
 10  Central York  'A'                                         NT 
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Lynne Mooradian               12 South Wester          14.94 
  2  Hope Gieseler                 10 East Pennsbo          16.59 
  3  Moriah Logue                  10 Fairfield Ar          16.64 
  4  Chantel Boes                  11 Middletown A          16.84 
  5  Lindsey Brehm                 12 Bermudian Sp          17.11 
  6  Brianna Millken               11 Delone Catho          17.14 
  7  Tia Judy                      11 Eastern York          17.54 
  8  Glori Keough                  11 Red Lion              17.60 
  9  Lauren Trummer                 9 Delone Catho          17.64 
 10  Lily Singleton                12 Delone Catho          17.74 
 11  Ashley Marconi                12 Northern              17.74 
 12  Livia Donovan                 10 South Wester          17.74 
 13  Aine Yacapsin                 10 Bermudian Sp          17.80 
 14  Lauren Hughes                 10 Berks Cathol          17.81 
 15  Katy Collingsworth            10 Camp Hill             17.95 
 16  Brittany Heistand             11 Eastern York          18.04 
 17  Cierra Crane                   9 Central York          18.14 
 18  Grace Pindzola                12 York Suburba          18.14 
 19  Taundi Ginder                 12 Northern              18.18 
 20  Paige Whitten                 12 Eastern York          18.24 
 21  Kayla Pyles                    9 Bermudian Sp          18.34 
 22  Emily Goss                    12 Central York          18.34 
 23  Sofia Spadotto                11 York Suburba          18.34 
 24  Saranda Gerlach               12 Hanover High          18.53 
 25  Juah Toe                      12 Central York          18.76 
 26  Brady Hentz                   10 Northern              18.79 
 27  Madison Ehrhart               10 York Suburba          19.04 
 28  Ayanna Park                   10 Berks Cathol          19.17 
 29  Alysse Suter                  11 South Wester          19.34 
 30  Laura Kruth                    9 Christian Sc          19.40 
 31  Noelle Parisi                 11 Berks Cathol          19.72 
 32  Leah Wingert                  11 James Buchan          19.75 
 33  Emily Newman                   9 James Buchan          20.10 
 34  Lexi Sanders                  12 Fairfield Ar          20.14 
 35  Kristen Bolig                 10 East Pennsbo          20.64 
 36  Brittany Bolig                10 East Pennsbo          20.84 
 37  Maria Torborg                  9 Fairfield Ar          20.84 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Dominic Eyler                 11 Red Lion              15.64 
  2  Trevor Grim                   11 Bermudian Sp          15.74 
  3  Dylan Lott                    12 Bermudian Sp          15.94 
  4  Brandon Falkenstein           12 Central York          16.04 
  5  Clay Ziemba                   12 James Buchan          16.04 
  6  Evan Slifer                   11 Berks Cathol          16.29 
  7  Justin Gieseler               12 East Pennsbo          16.34 
  8  Chris Steckel                 12 South Wester          16.44 
  9  Nicholas Ochiobi              12 Central York          16.63 
 10  Deandre Kerr                  12 Hanover High          16.64 
 11  Sawyer Richardson             12 Eastern York          16.64 
 12  William M English             12 Berks Cathol          16.94 
 13  Jacob Irwin                   11 Fairfield Ar          16.94 
 14  Nelson Pineda                 11 York Suburba          16.94 
 15  Daymian Svay                  12 Central York          17.04 
 16  Seth Hawkins                  11 Northern              17.14 
 17  Payton Rohrbaugh               9 Bermudian Sp          17.24 
 18  Colin Grove                   12 East Pennsbo          17.24 
 19  Warren Speck                  12 Northern              17.29 
 20  Logan Collins                  9 Littlestown           17.34 
 21  Noah Jack                      9 Camp Hill             17.44 
 22  Jordan Weaver                 12 Eastern York          17.44 
 23  Everett Kenworthy             10 Hanover High          17.44 
 24  Jeremiah Knight                9 Northern              17.64 
 25  Demonte Martin                 9 Eastern York          17.74 
 26  Kaden Smith                    9 Red Lion              17.74 
 27  Alex Trummer                  12 Delone Catho          17.74 
 28  Joey Quealy                    9 Fairfield Ar          17.84 
 29  Noah Hoffman                  12 Fairfield Ar          18.04 
 30  Noah Langenfeld               11 South Wester          18.04 
 31  Andrew Paskey                  9 York Suburba          18.14 
 32  Emmanuel Ramirez-Pena         12 Berks Cathol          18.21 
 33  Matthew Frehse                10 Middletown A          18.34 
 34  Derek Herr                     9 Littlestown           18.44 
 35  Joe Vandenburg                11 South Wester          18.54 
 36  Raven Alwine-Frank            10 York Suburba          19.04 
 37  Thomas Bonebrake              12 East Pennsbo          19.24 
 38  Sam Billand                   11 Littlestown           19.34 
 39  Clay Sanders                  10 James Buchan          20.24 
 40  Aiden Mickley                 10 James Buchan          20.74 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Haven Evans                   11 Central York          12.84 
  2  Paige Ritter                  11 East Pennsbo          12.94 
  3  Cierra Phillips               10 Fairfield Ar          12.94 
  4  Jordan Clark                  11 Northern              13.04 
  5  Natalie Shearer               10 Central York          13.19 
  6  Bryanna Brown                 12 South Wester          13.24 
  7  Marialice Simmons             10 Berks Cathol          13.24 
  8  Rebecca Moyer                 11 Fairfield Ar          13.34 
  9  Sarah Heinbaugh               11 Fairfield Ar          13.34 
 10  Alexis Ulrich                 12 Middletown A          13.40 
 11  Ykendi Hood                   11 York Suburba          13.44 
 12  Brianna Cook                  10 James Buchan          13.44 
 13  Savannah Flanscha             10 York Suburba          13.54 
 14  Arielle Stigelman             12 Eastern York          13.54 
 15  Kaylee Snyder                  9 Red Lion              13.60 
 16  Rachel Winings                10 Red Lion              13.60 
 17  Alysse Suter                  11 South Wester          13.74 
 18  Amber Millken                 11 Delone Catho          13.77 
 19  Kristen Langrill              11 Littlestown           13.84 
 20  Gabrielle Kimball              9 York Suburba          13.84 
 21  Daja Stribling                10 Eastern York          13.84 
 22  Ashley Wertz                   9 East Pennsbo          13.94 
 23  Hailey Alger                  12 James Buchan          13.94 
 24  Jasmine Bankert               11 Littlestown           13.94 
 25  Morgan Buckwalter             11 Eastern York          14.04 
 26  Jenna White                    9 East Pennsbo          14.04 
 27  Kyara Padilla                  9 Littlestown           14.04 
 28  Julaya Bridgette              10 Berks Cathol          14.04 
 29  Sophie Gilbart                10 Delone Catho          14.04 
 30  Kristina Pinder               10 Camp Hill             14.10 
 31  Ellie Santos                  11 Northern              14.14 
 32  Jocilyn Koser                  9 Middletown A          14.14 
 33  Madison Harbaugh               9 Bermudian Sp          14.14 
 34  Madison Dougherty             11 Central York          14.22 
 35  Danielle Malesky               9 Delone Catho          14.24 
 36  Courtney Ohlinger             12 Berks Cathol          14.34 
 37  Alia Batts                     9 South Wester          14.54 
 38  Tristen Amsley                12 James Buchan          14.84 
 39  Clea Smeltzer                  9 Christian Sc          14.85 
 40  Rachel Strode                  9 Christian Sc          14.90 
 41  Kaitlyn Bergmann               9 Bermudian Sp          15.04 
 42  Haley Heagerty                11 Hanover High          15.15 
 43  Maddie Heath                   9 Hanover High          15.20 
 44  Soukaina Tracy                12 Hanover High          15.24 
 45  Kendis Butler                 10 Christian Sc          15.40 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Andrew Snyder                 12 Camp Hill             10.98 
  2  Jackson Loring                11 Central York          11.34 
  3  Nicholas Seymour              12 Hanover High          11.34 
  4  Tyrelle Gallatin              10 Middletown A          11.34 
  5  Obioma Anyatonwu              10 Central York          11.44 
  6  Delunche Shaw                 10 South Wester          11.44 
  7  Garrett Helf                   9 Red Lion              11.44 
  8  Lionel Edoukou                12 Central York          11.44 
  9  Breddy Vargas                 12 Berks Cathol          11.51 
 10  Reajon Treasure               12 Eastern York          11.54 
 11  Talon Peffley                 10 York Suburba          11.64 
 12  Kyle Purnell                  12 East Pennsbo          11.64 
 13  Devon Hodgen                  11 Bermudian Sp          11.64 
 14  Andrew Kreitzer               12 Camp Hill             11.70 
 15  Andrew Swaisgood              12 Northern              11.70 
 16  Colin McNeal                  12 Littlestown           11.71 
 17  Chas Shelly                   12 James Buchan          11.74 
 18  Ryan Curfman                  10 Bermudian Sp          11.74 
 19  Noah Alejandro                10 East Pennsbo          11.74 
 20  Tian Moore                    11 South Wester          11.84 
 21  Kealan Salmon                 10 Berks Cathol          11.85 
 22  Aidan Fryar                   10 York Suburba          11.94 
 23  Carl Harris                    9 Littlestown           11.94 
 24  Shareef Jakes                 10 South Wester          11.94 
 25  Hunter Sundy                  11 East Pennsbo          11.94 
 26  Jerome Jessup                  9 Red Lion              11.94 
 27  Angel Arias                   10 Berks Cathol          12.00 
 28  Drew Conrad                   11 Northern              12.04 
 29  Memphis Tucker                 9 York Suburba          12.04 
 30  Mitchell Helf                  9 Red Lion              12.04 
 31  Liam Foster                   12 Northern              12.07 
 32  Brady Sepkovic                11 Camp Hill             12.10 
 33  Logan Panzer                  11 Delone Catho          12.14 
 34  Laron Woody                   11 Middletown A          12.14 
 35  Seth Bernstein                 9 Eastern York          12.24 
 36  Aaron Moore                   12 Fairfield Ar          12.24 
 37  Nicholas Kime                 10 Hanover High          12.30 
 38  Alec Truett                    9 James Buchan          12.34 
 39  Dylan Morey                    9 Littlestown           12.34 
 40  Shamus Keefe                  10 Delone Catho          12.34 
 41  Charlie Burnett                9 Fairfield Ar          12.44 
 42  Jared Balton                  11 Eastern York          12.54 
 43  Griffin Driscoll              10 Hanover High          12.54 
 44  Jamal Riley                   11 James Buchan          12.88 
 45  Andy Lin                      10 Christian Sc          13.00 
 46  Neil Wen                      11 Christian Sc          13.70 
 47  Gabriel Zeng                  10 Christian Sc          13.90 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Jesse Margraf                 11 East Pennsbo        5:17.96 
  2  Maddie McLain                 10 Eastern York        5:24.34 
  3  Olivia Iswalt                 12 Berks Cathol        5:26.02 
  4  Allison Einig                 10 Camp Hill           5:33.41 
  5  Makenna Byers                 12 Northern            5:35.24 
  6  Nicole Shelton                11 Christian Sc        5:45.00 
  7  Lindsey Lytle                 10 Fairfield Ar        5:46.24 
  8  Abby Hebenton                 10 Fairfield Ar        5:46.24 
  9  Maddie Wareham                10 Northern            5:46.84 
 10  Olivia McLain                  9 Eastern York        5:47.14 
 11  Zette Pflaum                  10 York Suburba        5:50.14 
 12  Olivia Krise                   9 East Pennsbo        5:53.24 
 13  Rochelle Myers                10 Susquenita          5:57.07 
 14  Jill Naylor                   10 Northern            5:57.53 
 15  Lindsay Grubb                 10 East Pennsbo        6:02.24 
 16  Lyndsey Hertneky              10 Central York        6:07.72 
 17  Christina Kreider             11 Berks Cathol        6:09.92 
 18  Alyssa Alberghini             12 Delone Catho        6:10.00 
 19  Emma Trout                     9 York Suburba        6:11.34 
 20  Laura Kruth                    9 Christian Sc        6:13.00 
 21  Gabby Meridionale             12 Berks Cathol        6:15.54 
 22  Caitlyn Harper                10 Camp Hill           6:18.37 
 23  Caitlyn Havens                 9 Christian Sc        6:19.00 
 24  Kaitlyn McCollum               9 Bermudian Sp        6:24.14 
 25  Angela Hernandez              10 Middletown A        6:25.24 
 26  Lena Strong                   11 York Suburba        6:25.34 
 27  Jessica Luffey                12 Central York        6:26.84 
 28  Michaela Sentz                 9 South Wester        6:27.74 
 29  Kaylee Kriner                 12 James Buchan        6:28.21 
 30  Brianne Shetter               10 Eastern York        6:29.14 
 31  Saige Stevens                  9 Hanover High        6:30.24 
 32  Sarah Forry                    9 South Wester        6:33.74 
 33  Kayleigh McClay                9 Littlestown         6:36.24 
 34  Maddie Reck                   10 Hanover High        6:36.24 
 35  MacKenzie Shugart             10 James Buchan        6:39.34 
 36  Keely Lombardi                10 Middletown A        6:42.24 
 37  Madison Shupp                  9 James Buchan        6:44.09 
 38  Maggie Wells                   9 Delone Catho        6:45.24 
 39  Michelle Cao                  10 Delone Catho        6:45.24 
 40  Lyannae Swanson               11 Central York             NT 
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Cooper Leslie                 12 Camp Hill           4:19.11 
  2  Blake Behney                  12 Camp Hill           4:33.69 
  3  Jake Stoltzfus                12 Berks Cathol        4:42.67 
  4  Donovan Mears                 12 York Suburba        4:43.30 
  5  Bryce Ohl                     10 York Suburba        4:43.44 
  6  Tyler Brighton                11 East Pennsbo        4:48.24 
  7  Michael Bittinger             12 Littlestown         4:49.24 
  8  Chad Long                     10 Bermudian Sp        4:49.44 
  9  Travis Keefe                  12 Susquenita          4:49.53 
 10  William Greene                11 Delone Catho        4:50.00 
 11  Brandon Dailey                12 Eastern York        4:52.24 
 12  Justin Shaffer                10 Middletown A        4:52.45 
 13  Zachary Falk                  10 Eastern York        4:53.24 
 14  Tanner Haynes                 10 York Suburba        4:53.44 
 15  Micah Bodisch                 11 Red Lion            4:55.00 
 16  Tyler Whitfield               11 Middletown A        4:56.61 
 17  Patrick Dorsey                11 Camp Hill           4:56.80 
 18  Cole Harris                    9 Central York        4:58.64 
 19  Ben Hutton                    12 Hanover High        5:00.00 
 20  Jonathan Timmons              11 South Wester        5:02.84 
 21  Caeden Smith                   9 East Pennsbo        5:03.24 
 22  Jake Pegnetter                12 East Pennsbo        5:06.24 
 23  Grant Franko                  10 Northern            5:09.38 
 24  Dalton Leab                   11 James Buchan        5:10.70 
 25  Misha Kakoulin                11 Littlestown         5:13.24 
 26  Parth Gami                    11 Central York        5:14.24 
 27  Matthew Hutton                 9 Hanover High        5:15.00 
 28  Michael Ball                  12 Fairfield Ar        5:16.24 
 29  Alex Giffin                   10 James Buchan        5:16.84 
 30  Mark Golibart                 10 Fairfield Ar        5:18.24 
 31  Jonah Pierce                  11 Littlestown         5:18.24 
 32  Michael Altland               10 Eastern York        5:20.24 
 33  Josh Long                     11 Fairfield Ar        5:20.24 
 34  John Claypoole                12 Christian Sc        5:24.00 
 35  Cody Arrowood                 12 James Buchan        5:28.34 
 36  Andrew Schott                 10 South Wester        5:30.24 
 37  Jack Anderson                 10 Red Lion            5:33.00 
 38  Hector Pascual                 9 Bermudian Sp        5:33.24 
 39  Thomas Laudani                10 Delone Catho        5:40.00 
 40  Luke Andreyo                  10 Berks Cathol        5:42.05 
 41  Tyler Bynaker                 11 South Wester        5:43.54 
 42  Adam Sichler                   9 Berks Cathol        5:43.78 
 43  Morgan Sanstrom                9 Christian Sc        6:05.00 
 44  Gavin Heilman                  9 Central York             NT 
 
Event 9  Girls 4x100 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  South Western  'A'                                     50.40 
  2  East Pennsboro Area SD  'A'                            51.90 
  3  Central York  'A'                                      52.60 
  4  Eastern York  'A'                                      52.90 
  5  Littlestown  'A'                                       52.90 
  6  Fairfield Area  'A'                                    52.90 
  7  Delone Catholic  'A'                                   52.90 
  8  James Buchanan  'A'                                    53.21 
  9  York Suburban  'A'                                     54.40 
 10  Middletown Area  'A'                                   54.50 
 11  Berks Catholic  'A'                                    55.75 
 12  Bermudian Springs  'A'                                 56.70 
 13  Hanover High School  'A'                               58.48 
 14  Christian School of York  'A'                        1:01.00 
 
Event 10  Boys 4x100 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  East Pennsboro Area SD  'A'                            44.70 
  2  Red Lion  'A'                                          45.10 
  3  Central York  'A'                                      45.30 
  4  Camp Hill  'A'                                         45.80 
  5  York Suburban  'A'                                     46.10 
  6  Northern  'A'                                          46.50 
  7  Berks Catholic  'A'                                    46.50 
  8  Littlestown  'A'                                       47.00 
  9  Middletown Area  'A'                                   48.00 
 10  Fairfield Area  'A'                                    48.10 
 11  James Buchanan  'A'                                    49.80 
 12  Christian School of York  'A'                          54.20 
 13  Hanover High School  'A'                               55.40 
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Samantha Trone                10 South Wester        1:01.94 
  2  Jordan Clark                  11 Northern            1:02.24 
  3  Kyra Gerber                   10 Northern            1:03.24 
  4  Hannah Logue                  11 Fairfield Ar        1:03.24 
  5  Kyra Heap                      9 Central York        1:03.34 
  6  Kayla Brooks                   9 South Wester        1:03.94 
  7  Aine Yacapsin                 10 Bermudian Sp        1:04.04 
  8  Emma Raich                    10 Camp Hill           1:04.30 
  9  Candace Gerber                12 Northern            1:05.24 
 10  Keelie Walker                 10 York Suburba        1:05.54 
 11  MaKayln Shupp                 10 Bermudian Sp        1:05.74 
 12  Kasi Brown                    10 East Pennsbo        1:05.74 
 13  Kate Gatchell                 10 Red Lion            1:06.10 
 14  Sophie Gilbart                10 Delone Catho        1:06.24 
 15  Jocilyn Koser                  9 Middletown A        1:06.54 
 16  Taylor Lesscalleet            11 Delone Catho        1:06.74 
 17  Katie Snyder                  12 South Wester        1:06.94 
 18  Hailey Alger                  12 James Buchan        1:07.14 
 19  Kristen Langrill              11 Littlestown         1:07.24 
 20  Kylie Magaro                   9 East Pennsbo        1:07.34 
 21  Makaila Nester                10 Middletown A        1:08.00 
 22  Lindsey Flemmens               9 York Suburba        1:08.44 
 23  Noel Miller                   10 Christian Sc        1:09.24 
 24  Olivia Tate                    9 Central York        1:09.34 
 25  Olivia Vagnoni                10 Berks Cathol        1:09.60 
 26  Gabrielle Kimball              9 York Suburba        1:09.84 
 27  Brianna Millken               11 Delone Catho        1:10.14 
 28  Sarah Heinbaugh               11 Fairfield Ar        1:10.24 
 29  Morgan Erdman                  9 East Pennsbo        1:10.24 
 30  Samantha Rudisill             10 Littlestown         1:11.24 
 31  Kylei Martin                   9 James Buchan        1:11.64 
 32  Ide Doran-Jones                9 Berks Cathol        1:11.74 
 33  Emily Brumgard                12 Eastern York        1:11.94 
 34  Avery Martz                   10 Hanover High        1:12.24 
 35  Cass Martin                    9 James Buchan        1:13.24 
 36  Sara Peters                    9 Eastern York        1:14.04 
 37  Hannah Graham                  9 Eastern York        1:14.64 
 38  Lourdes Ibanez                 9 Hanover High        1:15.24 
 39  Sarah Noll                    11 Berks Cathol        1:15.44 
 40  Ashlyn Althoff                 9 Red Lion            1:22.00 
 41  Alexis Shoemaker               9 Red Lion            1:24.00 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Andrew Snyder                 12 Camp Hill             48.04 
  2  Jackson Hornbrook             12 Littlestown           51.95 
  3  Breddy Vargas                 12 Berks Cathol          52.34 
  4  Paul Jones                    11 Red Lion              52.74 
  5  Joel Gatchell                 12 Red Lion              52.84 
  6  Nick Pitoniak                 12 York Suburba          53.04 
  7  Andrew Kreitzer               12 Camp Hill             53.47 
  8  Wes Storey                    11 Littlestown           54.04 
  9  Tyler Whitfield               11 Middletown A          54.24 
 10  Michael Johnson               12 South Wester          54.34 
 11  Colin Grove                   12 East Pennsbo          54.94 
 12  Liam Foster                   12 Northern              55.02 
 13  Xavier Ritchie                 9 Camp Hill             55.10 
 14  Antonio Rivera                10 Central York          55.23 
 15  Shamus Keefe                  10 Delone Catho          55.24 
 16  Corbin Pfaff                  11 South Wester          55.64 
 17  Dan Corcoran                   9 James Buchan          55.73 
 18  Mitchell Frantz               12 York Suburba          55.84 
 19  Brandon Jackson               12 Bermudian Sp          55.94 
 20  James Hlorkah                 10 Central York          56.04 
 21  Owen Hughey                   11 James Buchan          56.14 
 22  Mitchell Helf                  9 Red Lion              56.34 
 23  Logan Panzer                  11 Delone Catho          56.74 
 24  Steve Heinbaugh               10 Fairfield Ar          56.94 
 25  Laron Woody                   11 Middletown A          57.74 
 26  Joshua Gaskins                11 Central York          57.76 
 27  Sam Powery                    12 East Pennsbo          58.04 
 28  Jacob Koller                  11 East Pennsbo          58.34 
 29  Jamin Smith                    9 Berks Cathol          58.38 
 30  Payton Rohrbaugh               9 Bermudian Sp          58.70 
 31  William M English             12 Berks Cathol          58.74 
 32  Memphis Tucker                 9 York Suburba          59.14 
 33  Caleb Zahm                     9 Bermudian Sp          59.30 
 34  Alberto Mateas                11 Hanover High        1:00.24 
 35  Jake Kasten                   11 Fairfield Ar        1:00.24 
 36  Conner Fritsche               10 James Buchan        1:03.34 
 37  Chase Reed                     9 Eastern York        1:04.54 
 38  Roger Romany                  12 Hanover High        1:05.00 
 39  Dan Miller                    10 Fairfield Ar        1:05.24 
 40  Fabian Lara                    9 Hanover High        1:06.24 
 
Event 13  Girls 300 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Lynne Mooradian               12 South Wester          45.44 
  2  Tiffany Small                 12 Delone Catho          49.34 
  3  Moriah Logue                  10 Fairfield Ar          50.14 
  4  Ashley Marconi                12 Northern              51.34 
  5  Hope Gieseler                 10 East Pennsbo          51.74 
  6  Brittany Heistand             11 Eastern York          51.74 
  7  Saranda Gerlach               12 Hanover High          51.84 
  8  Chantel Boes                  11 Middletown A          52.04 
  9  Lindsey Brehm                 12 Bermudian Sp          52.26 
 10  Katy Collingsworth            10 Camp Hill             52.50 
 11  Lily Singleton                12 Delone Catho          52.74 
 12  Lauren Trummer                 9 Delone Catho          52.74 
 13  Tayla Avery                   11 York Suburba          52.94 
 14  Cierra Crane                   9 Central York          53.24 
 15  Casey Desmond                 10 Eastern York          53.54 
 16  Paige Whitten                 12 Eastern York          53.54 
 17  Livia Donovan                 10 South Wester          53.64 
 18  Marlaina Hue                  10 Central York          53.74 
 19  Noel Miller                   10 Christian Sc          54.19 
 20  Breanna Sgrignoli             10 Central York          54.34 
 21  Grace Pindzola                12 York Suburba          54.44 
 22  Leah Wingert                  11 James Buchan          55.14 
 23  Glori Keough                  11 Red Lion              55.30 
 24  Laura Kruth                    9 Christian Sc          55.80 
 25  Katie Kennedy                 12 Middletown A          56.24 
 26  Sofia Spadotto                11 York Suburba          56.34 
 27  Lauren Hughes                 10 Berks Cathol          56.40 
 28  Ayanna Park                   10 Berks Cathol          56.49 
 29  Kayla Pyles                    9 Bermudian Sp          56.84 
 30  Emily Newman                   9 James Buchan          56.84 
 31  Cailey Sentz                   9 Littlestown           57.40 
 32  Caitlin Troxell                9 Fairfield Ar          57.84 
 33  Rachel Loyer                  10 Northern              57.91 
 34  Sarah Miller                  10 South Wester          58.04 
 35  Lexi Sanders                  12 Fairfield Ar          58.24 
 36  Brittany Bolig                10 East Pennsbo          58.44 
 37  Noelle Parisi                 11 Berks Cathol          59.57 
 38  Kyra Blystone                 10 East Pennsbo          59.94 
 39  Maddie Heath                   9 Hanover High        1:00.00 
 40  Victoria Hutchinson            9 James Buchan        1:00.24 
 41  Abigail Humbert                9 Hanover High        1:08.00 
 
Event 14  Boys 300 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Trevor Grim                   11 Bermudian Sp          40.68 
  2  Brandon Falkenstein           12 Central York          41.34 
  3  Noah Pillsbury                11 Red Lion              42.14 
  4  Dhane Schmelyun               11 South Wester          42.14 
  5  Warren Speck                  12 Northern              42.79 
  6  Nelson Pineda                 11 York Suburba          42.84 
  7  Daymian Svay                  12 Central York          43.04 
  8  Jordan Weaver                 12 Eastern York          43.04 
  9  Evan Slifer                   11 Berks Cathol          43.12 
 10  Alex Trummer                  12 Delone Catho          43.74 
 11  Noah Langenfeld               11 South Wester          44.14 
 12  Dylan Lott                    12 Bermudian Sp          44.34 
 13  Dakota Mackley                12 Eastern York          44.44 
 14  Derek Herr                     9 Littlestown           44.54 
 15  Matthew Frehse                10 Middletown A          44.64 
 16  Sawyer Richardson             12 Eastern York          44.74 
 17  Seth Hawkins                  11 Northern              44.77 
 18  Noah Jack                      9 Camp Hill             44.80 
 19  Clay Ziemba                   12 James Buchan          44.94 
 20  Jeremiah Knight                9 Northern              45.02 
 21  Joe Vandenburg                11 South Wester          45.04 
 22  Andrew Paskey                  9 York Suburba          45.14 
 23  Deandre Kerr                  12 Hanover High          45.54 
 24  Emmanuel Ramirez-Pena         12 Berks Cathol          46.10 
 25  Everett Kenworthy             10 Hanover High          46.84 
 26  Justin Gieseler               12 East Pennsbo          46.84 
 27  Raven Alwine-Frank            10 York Suburba          47.24 
 28  Joey Quealy                    9 Fairfield Ar          47.34 
 29  Sam Billand                   11 Littlestown           47.34 
 30  William M English             12 Berks Cathol          47.89 
 31  Logan Collins                  9 Littlestown           47.94 
 32  Jacob Irwin                   11 Fairfield Ar          48.54 
 33  Thomas Bonebrake              12 East Pennsbo          49.44 
 34  Jae-Lin Carmack               10 James Buchan          50.54 
 35  Aiden Mickley                 10 James Buchan          50.54 
 36  Noah Hoffman                  12 Fairfield Ar          50.74 
 37  Zachary Reck                   9 Hanover High          51.30 
 
Event 15  Girls 800 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Allison Einig                 10 Camp Hill           2:28.40 
  2  Jaclyn Ball                   10 Central York        2:30.34 
  3  Samantha Smeal                10 Camp Hill           2:31.20 
  4  Emma Fisler                   11 Northern            2:31.24 
  5  Olivia Gettle                 12 York Suburba        2:33.90 
  6  Leanne Sneeringer             10 Delone Catho        2:34.00 
  7  Ashlyn Stonge                 10 Northern            2:34.10 
  8  Madison Nalls                 10 Eastern York        2:35.24 
  9  Kate Gatchell                 10 Red Lion            2:35.80 
 10  Emily Newton                  10 South Wester        2:36.14 
 11  Lindsey Lytle                 10 Fairfield Ar        2:37.24 
 12  Makenna Byers                 12 Northern            2:37.46 
 13  Kaylee Kriner                 12 James Buchan        2:40.74 
 14  Kaitlyn McCollum               9 Bermudian Sp        2:42.64 
 15  Bridget Behney                 9 Camp Hill           2:43.10 
 16  Bryn Walsh                     9 York Suburba        2:43.40 
 17  Angela Hernandez              10 Middletown A        2:45.00 
 18  Natalie Wildasin              10 Delone Catho        2:45.00 
 19  Janelle Kress                 11 Littlestown         2:45.24 
 20  Jessica Sillyman              11 South Wester        2:46.04 
 21  Sarah Fake                    11 East Pennsbo        2:46.24 
 22  Christina Kreider             11 Berks Cathol        2:46.43 
 23  Hailey Shulski                 9 South Wester        2:46.54 
 24  Sarah Murray                   9 York Suburba        2:47.30 
 25  Keely Lombardi                10 Middletown A        2:48.24 
 26  Leanne Beyer                  12 Eastern York        2:48.24 
 27  Laura Kruth                    9 Christian Sc        2:49.00 
 28  Lyannae Swanson               11 Central York        2:50.24 
 29  Sara Holden                   10 Littlestown         2:51.24 
 30  Sarah Vega                    10 Eastern York        2:52.24 
 31  Kayla Locke                    9 James Buchan        2:54.74 
 32  Sydney Hungerford             10 East Pennsbo        2:57.24 
 33  Avery Martz                   10 Hanover High        2:57.24 
 34  Amanda Preston                10 East Pennsbo        3:00.24 
 35  Ally Wagner                   11 Fairfield Ar        3:04.24 
 36  Sarah Noll                    11 Berks Cathol        3:05.00 
 37  Hilary Good                    9 Berks Cathol        3:05.32 
 38  Cass Martin                    9 James Buchan        3:14.24 
 39  Carolyn Smith                  9 Central York             NT 
 
Event 16  Boys 800 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Cooper Leslie                 12 Camp Hill           1:58.35 
  2  Mason Bair                    12 Eastern York        2:03.74 
  3  Raudensky Jarrett              9 York Suburba        2:03.94 
  4  Jake Stoltzfus                12 Berks Cathol        2:04.53 
  5  Ian Gabig                     11 Camp Hill           2:04.80 
  6  Nathan Lopez                  11 Eastern York        2:05.04 
  7  Dalton Leab                   11 James Buchan        2:06.60 
  8  Joel Gatchell                 12 Red Lion            2:07.24 
  9  Dakota Santo                  12 Northern            2:09.90 
 10  Jediah Palmer                 10 Northern            2:10.14 
 11  Chad Long                     10 Bermudian Sp        2:10.14 
 12  Ben Hutton                    12 Hanover High        2:10.24 
 13  Scott Curry                   10 York Suburba        2:10.44 
 14  Jonathan Timmons              11 South Wester        2:10.54 
 15  Matt Little                   10 Camp Hill           2:10.60 
 16  Tyler Whitfield               11 Middletown A        2:10.94 
 17  Alex Kirn                     12 East Pennsbo        2:11.24 
 18  Colin Margraf                 10 East Pennsbo        2:13.24 
 19  Cole Harris                    9 Central York        2:13.34 
 20  Trevor Banks                  10 Central York        2:14.44 
 21  Mark Golibart                 10 Fairfield Ar        2:16.24 
 22  Justin Shaffer                10 Middletown A        2:17.24 
 23  Luke Andreyo                  10 Berks Cathol        2:18.12 
 24  Caleb Zahm                     9 Bermudian Sp        2:18.24 
 25  Austin Williams               11 East Pennsbo        2:18.24 
 26  Josh Snyder                   10 Eastern York        2:18.24 
 27  James Postell                 12 South Wester        2:18.94 
 28  Ferdinand Henneche            12 Northern            2:19.71 
 29  Jose Ariza                    12 Littlestown         2:20.24 
 30  Cody Arrowood                 12 James Buchan        2:22.34 
 31  Jason Penton                   9 Littlestown         2:23.24 
 32  Michael Ball                  12 Fairfield Ar        2:23.24 
 33  Leland Sailors                11 Fairfield Ar        2:23.24 
 34  Michael Reinhart              11 Berks Cathol        2:23.24 
 35  Ethan Izer                    11 James Buchan        2:23.34 
 36  Hector Pascual                 9 Bermudian Sp        2:24.24 
 37  Michael Overdorff              9 Delone Catho        2:25.24 
 38  Matthew Hutton                 9 Hanover High        2:25.24 
 39  Alberto Mateas                11 Hanover High        2:28.24 
 40  Ayden Handley                 10 South Wester        2:28.84 
 41  Morgan Sanstrom                9 Christian Sc        2:42.00 
 42  I. Zack Wiltshire             10 Central York             NT 
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Haven Evans                   11 Central York          27.14 
  2  Hannah Logue                  11 Fairfield Ar          27.14 
  3  Natalie Shearer               10 Central York          27.24 
  4  Teresa Pecher                 12 Delone Catho          27.34 
  5  Samantha Trone                10 South Wester          27.54 
  6  Jordan Clark                  11 Northern              27.59 
  7  Alexis Ulrich                 12 Middletown A          27.93 
  8  Brianna Cook                  10 James Buchan          28.10 
  9  Emma Malinowski               10 Delone Catho          28.14 
 10  Ashley Wertz                   9 East Pennsbo          28.34 
 11  Kristen Langrill              11 Littlestown           28.34 
 12  Kylie Wertz                    9 East Pennsbo          28.64 
 13  Rachel Winings                10 Red Lion              28.70 
 14  Ykendi Hood                   11 York Suburba          28.84 
 15  Kyara Padilla                  9 Littlestown           28.84 
 16  Jasmine Bankert               11 Littlestown           28.94 
 17  Rebecca Moyer                 11 Fairfield Ar          28.94 
 18  Jade Senior                   10 Middletown A          29.00 
 19  Keelie Walker                 10 York Suburba          29.04 
 20  Savannah Flanscha             10 York Suburba          29.14 
 21  Arielle Stigelman             12 Eastern York          29.24 
 22  Jenazia Jordan                 9 Central York          29.24 
 23  Emma Wise                     10 James Buchan          29.34 
 24  Tristen Amsley                12 James Buchan          29.34 
 25  Kasi Brown                    10 East Pennsbo          29.34 
 26  Alysse Suter                  11 South Wester          29.44 
 27  Ellie Santos                  11 Northern              29.44 
 28  Olivia Vagnoni                10 Berks Cathol          29.44 
 29  Kaylee Snyder                  9 Red Lion              29.50 
 30  Daja Stribling                10 Eastern York          29.54 
 31  Katie Keller                  12 Eastern York          29.64 
 32  Julaya Bridgette              10 Berks Cathol          29.64 
 33  Madison Harbaugh               9 Bermudian Sp          29.74 
 34  Marialice Simmons             10 Berks Cathol          29.86 
 35  Rachel Strode                  9 Christian Sc          30.10 
 36  Kristina Pinder               10 Camp Hill             30.20 
 37  Maya Callenbach                9 Fairfield Ar          30.34 
 38  Clea Smeltzer                  9 Christian Sc          30.40 
 39  Haley Heagerty                11 Hanover High          32.10 
 40  Kaitlyn Bergmann               9 Bermudian Sp          32.24 
 41  Soukaina Tracy                12 Hanover High          32.34 
 42  Lourdes Ibanez                 9 Hanover High          32.44 
 43  Mckenzie Hofer                 9 Christian Sc          32.69 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Andrew Snyder                 12 Camp Hill             21.50 
  2  Jackson Hornbrook             12 Littlestown           22.84 
  3  Paul Jones                    11 Red Lion              23.04 
  4  Delunche Shaw                 10 South Wester          23.14 
  5  Bodhi Wilson                  10 York Suburba          23.14 
  6  Wes Storey                    11 Littlestown           23.34 
  7  Reajon Treasure               12 Eastern York          23.34 
  8  Talon Peffley                 10 York Suburba          23.64 
  9  Colin McNeal                  12 Littlestown           23.68 
 10  Tyrelle Gallatin              10 Middletown A          23.74 
 11  Kealan Salmon                 10 Berks Cathol          23.80 
 12  Chas Shelly                   12 James Buchan          23.90 
 13  Avery Holmes                  12 East Pennsbo          24.04 
 14  Garrett Helf                   9 Red Lion              24.04 
 15  Ryan Curfman                  10 Bermudian Sp          24.04 
 16  Devon Hodgen                  11 Bermudian Sp          24.04 
 17  Jerome Jessup                  9 Red Lion              24.14 
 18  Garrett Stuck                 11 East Pennsbo          24.24 
 19  James Hlorkah                 10 Central York          24.44 
 20  Brandon Jackson               12 Bermudian Sp          24.44 
 21  Laron Woody                   11 Middletown A          24.50 
 22  Nicholas Seymour              12 Hanover High          24.54 
 23  Noah Alejandro                10 East Pennsbo          24.64 
 24  Steven Yurchison              10 Northern              24.68 
 25  Mitch Andrews                 10 Northern              24.69 
 26  Raven Alwine-Frank            10 York Suburba          24.84 
 27  Lionel Edoukou                12 Central York          24.84 
 28  Seth Bernstein                 9 Eastern York          24.84 
 29  Domenic Gaushmann             11 Christian Sc          24.94 
 30  Collin Curley                 11 South Wester          25.04 
 31  Jamal Riley                   11 James Buchan          25.04 
 32  Alec Truett                    9 James Buchan          25.04 
 33  Connor Atkins                  9 Eastern York          25.14 
 34  Levi Basom                    11 Northern              25.22 
 35  Aaron Moore                   12 Fairfield Ar          25.34 
 36  Darius DiMaggio               11 South Wester          25.44 
 37  Jamin Smith                    9 Berks Cathol          25.57 
 38  Brady Sepkovic                11 Camp Hill             25.60 
 39  Xavier Ritchie                 9 Camp Hill             25.80 
 40  Joshua Gaskins                11 Central York          25.93 
 41  Angel Arias                   10 Berks Cathol          25.94 
 42  Charlie Burnett                9 Fairfield Ar          26.44 
 43  Andy Lin                      10 Christian Sc          26.90 
 44  Gabriel Zeng                  10 Christian Sc          27.30 
 45  Fabian Lara                    9 Hanover High          28.30 
 46  Ethan Gerlach                 10 Hanover High          28.54 
 
Event 19  Girls 3200 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Maddie McLain                 10 Eastern York       11:30.54 
  2  Olivia Iswalt                 12 Berks Cathol       11:37.13 
  3  Jesse Margraf                 11 East Pennsbo       11:41.53 
  4  Paige Hartman                 10 Central York       11:53.72 
  5  Kate Mowrey                   12 Delone Catho       12:00.24 
  6  Bridget Palm                  10 Central York       12:08.21 
  7  Olivia McLain                  9 Eastern York       12:29.54 
  8  Allison Einig                 10 Camp Hill          12:31.00 
  9  Brooke Ruth                   10 York Suburba       12:35.97 
 10  Brooke Buzynski               12 Central York       12:41.70 
 11  Alyssa Alberghini             12 Delone Catho       12:45.24 
 12  Amber Swaisgood                9 Northern           12:47.14 
 13  Nicole Shelton                11 Christian Sc       12:50.00 
 14  Olivia Krise                   9 East Pennsbo       13:02.24 
 15  Phoebe Caplan                  9 York Suburba       13:04.94 
 16  Lindsey Lytle                 10 Fairfield Ar       13:05.24 
 17  Sarah Forry                    9 South Wester       13:14.34 
 18  Morgan Starliper              10 Northern           13:18.09 
 19  Lindsay Grubb                 10 East Pennsbo       13:21.24 
 20  Abby Hebenton                 10 Fairfield Ar       13:29.24 
 21  Natasha Wetzel                12 South Wester       13:35.64 
 22  Hilary Good                    9 Berks Cathol       13:41.24 
 23  Caitlyn Havens                 9 Christian Sc       13:45.00 
 24  Kaylee Kriner                 12 James Buchan       13:46.92 
 25  Michaela Sentz                 9 South Wester       13:48.04 
 26  Angela Hernandez              10 Middletown A       14:02.24 
 27  Caitlyn Harper                10 Camp Hill          14:05.00 
 28  Gabby Meridionale             12 Berks Cathol       14:07.61 
 29  Maddi Garber                  10 Middletown A       14:21.24 
 30  Kayleigh McClay                9 Littlestown        14:24.00 
 31  Brianne Shetter               10 Eastern York       14:29.24 
 32  MacKenzie Shugart             10 James Buchan       14:41.60 
 33  Madison Shupp                  9 James Buchan       14:55.24 
 34  Maddie Reck                   10 Hanover High       15:11.24 
 35  Saige Stevens                  9 Hanover High       15:11.24 
 
Event 20  Boys 3200 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  William Greene                11 Delone Catho       10:00.24 
  2  Blake Behney                  12 Camp Hill          10:04.22 
  3  Peter Wagner                  11 York Suburba       10:10.50 
  4  Michael Bittinger             12 Littlestown        10:30.36 
  5  Tyler Brighton                11 East Pennsbo       10:34.24 
  6  Daniel Shank                  11 Camp Hill          10:37.12 
  7  Timmy Buzynski                10 Central York       10:39.44 
  8  Brandon Dailey                12 Eastern York       11:03.74 
  9  Zachary Falk                  10 Eastern York       11:04.24 
 10  Joshua Kerr                   10 York Suburba       11:07.04 
 11  Austin McQuaide               10 Central York       11:08.24 
 12  Dalton Miles                  10 South Wester       11:09.24 
 13  Misha Kakoulin                11 Littlestown        11:09.24 
 14  Parth Gami                    11 Central York       11:10.04 
 15  Patrick Dorsey                11 Camp Hill          11:13.25 
 16  Caeden Smith                   9 East Pennsbo       11:14.24 
 17  Jake Pegnetter                12 East Pennsbo       11:18.24 
 18  Ryan Staats                   12 Eastern York       11:18.44 
 19  Ben Graham                     9 Northern           11:19.54 
 20  John Claypoole                12 Christian Sc       11:24.00 
 21  Cole Stauffer                 10 Northern           11:24.84 
 22  Alex Giffin                   10 James Buchan       11:29.50 
 23  Josh Long                     11 Fairfield Ar       11:31.24 
 24  Nick DelVecchio               12 Northern           11:39.78 
 25  Ben Hutton                    12 Hanover High       11:40.00 
 26  Matthew Hutton                 9 Hanover High       11:41.24 
 27  Laddie Springer               12 Middletown A       11:48.24 
 28  Noah Hazlett                   9 Fairfield Ar       11:50.24 
 29  Caleb Ocker                   11 Middletown A       11:52.24 
 30  Ethan Izer                    11 James Buchan       11:59.80 
 31  Jason Yeager                   9 Fairfield Ar       12:13.24 
 32  Jacob Asbach                  10 James Buchan       12:22.34 
 33  Adam Sichler                   9 Berks Cathol       12:59.24 
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Northern  'A'                                        4:14.00 
  2  Middletown Area  'A'                                 4:23.00 
  3  South Western  'A'                                   4:23.00 
  4  Central York  'A'                                    4:25.00 
  5  Camp Hill  'A'                                       4:25.20 
  6  East Pennsboro Area SD  'A'                          4:27.00 
  7  Eastern York  'A'                                    4:29.10 
  8  Bermudian Springs  'A'                               4:31.20 
  9  York Suburban  'A'                                   4:33.20 
 10  Littlestown  'A'                                     4:40.00 
 11  Berks Catholic  'A'                                  4:44.49 
 12  James Buchanan  'A'                                  4:45.81 
 13  Hanover High School  'A'                             4:56.10 
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Red Lion  'A'                                        3:34.40 
  2  Eastern York  'A'                                    3:35.10 
  3  York Suburban  'A'                                   3:35.10 
  4  Northern  'A'                                        3:36.00 
  5  Camp Hill  'A'                                       3:38.50 
  6  Berks Catholic  'A'                                  3:38.90 
  7  Littlestown  'A'                                     3:40.00 
  8  East Pennsboro Area SD  'A'                          3:44.00 
  9  James Buchanan  'A'                                  3:51.89 
 10  Central York  'A'                                    3:52.78 
 11  Hanover High School  'A'                             4:07.00 
 12  South Western  'A'                                   4:34.50 
 
Event 23  Girls High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Kayla Brooks                   9 South Wester        5-02.00 
  2  Brooke Hargenrader            12 Susquenita          5-00.00 
  3  Hannah Uhl                     9 South Wester        4-10.00 
  4  Madelyn Whitney               10 York Suburba        4-10.00 
  5  Madison James                 11 York Suburba        4-10.00 
  6  Ella Jones                     9 James Buchan        4-08.00 
  7  Emma Wise                     10 James Buchan        4-08.00 
  8  Haley Spyker                  11 Eastern York        4-08.00 
  9  Taundi Ginder                 12 Northern            4-08.00 
 10  Katie Snyder                  12 South Wester        4-08.00 
 11  Katie Kennedy                 12 Middletown A        4-08.00 
 12  Paige Ritter                  11 East Pennsbo        4-08.00 
 13  Julianna Malesky               9 Delone Catho        4-08.00 
 14  Dior Edmonds                  11 Central York        4-08.00 
 15  Brady Hentz                   10 Northern            4-06.00 
 16  Catherine Jones               12 Camp Hill           4-06.00 
 17  Haley Rohrbaugh               11 Central York        4-06.00 
 18  Lauren Enfield                11 Red Lion            4-06.00 
 19  Cass Martin                    9 James Buchan        4-06.00 
 20  Hope Gieseler                 10 East Pennsbo        4-06.00 
 21  Megan Bequette                10 Fairfield Ar        4-06.00 
 22  Christin Salon                11 Eastern York        4-06.00 
 23  Sofia Spadotto                11 York Suburba        4-04.00 
 24  Madison Nalls                 10 Eastern York        4-04.00 
 25  Sara Holden                   10 Littlestown         4-04.00 
 26  Olivia Embleton               12 East Pennsbo        4-04.00 
 27  Ide Doran-Jones                9 Berks Cathol        4-04.00 
 28  Rachel Strode                  9 Christian Sc        4-02.00 
 29  Libby Holloway                 9 Red Lion            4-02.00 
 30  Elizabeth Jones               10 Camp Hill           4-02.00 
 
Event 24  Boys High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Eric Jacobs                   12 Northern            6-02.00 
  2  Clayton Bendell               11 James Buchan        5-10.00 
  3  Joe Razanno                   11 Northern            5-10.00 
  4  Illanzo Feliciano              9 York Suburba        5-08.00 
  5  Nick Pitoniak                 12 York Suburba        5-08.00 
  6  Clay Ziemba                   12 James Buchan        5-08.00 
  7  Chas Shelly                   12 James Buchan        5-08.00 
  8  Igor Gomes                    12 Central York        5-08.00 
  9  Breddy Vargas                 12 Berks Cathol        5-08.00 
 10  Bodhi Wilson                  10 York Suburba        5-08.00 
 11  Matthew Frehse                10 Middletown A        5-06.00 
 12  Eric Le                       12 Berks Cathol        5-06.00 
 13  Chris Plummer                 10 Middletown A        5-06.00 
 14  Justin Gieseler               12 East Pennsbo        5-06.00 
 15  Demonte Martin                 9 Eastern York        5-06.00 
 16  Robert Copp                   11 East Pennsbo        5-06.00 
 17  Noah Jack                      9 Camp Hill           5-06.00 
 18  Abdula Best                   12 Red Lion            5-06.00 
 19  Brandon Jackson               12 Bermudian Sp        5-04.00 
 20  Avery Holmes                  12 East Pennsbo        5-02.00 
 21  Evin M Twyman                 12 Berks Cathol        5-02.00 
 22  Everett Kenworthy             10 Hanover High        5-02.00 
 23  Tommy O'Neil                  11 Central York             NH 
 
Event 25  Girls Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Paige Ritter                  11 East Pennsbo       12-00.00 
  2  Alexis Baublitz               12 Central York       11-06.00 
  3  Cierra Phillips               10 Fairfield Ar       10-03.00 
  4  Tiffany Small                 12 Delone Catho       10-00.00 
  5  Hailey Alger                  12 James Buchan        9-06.00 
  6  Grace Tyson                   10 York Suburba        9-06.00 
  7  Danielle Malesky               9 Delone Catho        9-00.00 
  8  Leah Wingert                  11 James Buchan        8-06.00 
  9  Macey Bahlow                  10 South Wester        8-03.00 
 10  Grace McCamant                10 South Wester        8-00.00 
 11  Emma Lazar                     9 Northern            8-00.00 
 12  Olivia Miller                 11 York Suburba        8-00.00 
 13  Belzabeth Marquez             10 Bermudian Sp        8-00.00 
 14  Ella Jones                     9 James Buchan        7-06.00 
 15  Melaina Shoop                  9 Bermudian Sp        7-06.00 
 16  Brynn Kocher                  11 East Pennsbo        7-06.00 
 17  Kirstin Copenheaver           12 York Suburba        7-03.00 
 18  Anna Thacker                  12 Eastern York        7-03.00 
 19  Taylor Currier                10 Eastern York        7-00.00 
 20  Nina Dupes                    11 Camp Hill           7-00.00 
 21  Jess Smith                     9 Fairfield Ar        7-00.00 
 22  Lexi Ogle                      9 Fairfield Ar        7-00.00 
 23  Victoria Douglas              11 Camp Hill           6-03.00 
 24  Emily Brumgard                12 Eastern York        6-00.00 
 25  Kylie Hughes                  10 Central York             NH 
 
Event 26  Boys Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Payton Morris                 10 East Pennsbo       14-03.00 
  2  Brady Gladfelter              11 Eastern York       13-03.00 
  3  Ross McFaddon                 11 Northern           12-00.00 
  4  Peter Smith                   12 York Suburba       11-06.00 
  5  Michael Ginder                 9 Northern           11-00.00 
  6  Steve Heinbaugh               10 Fairfield Ar       11-00.00 
  7  Darren Beall                  10 Bermudian Sp       11-00.00 
  8  Abel Botterbusch              11 Middletown A       10-06.00 
  9  Pete Tawadros                 11 Camp Hill          10-03.00 
 10  Ryland Wassil                 11 James Buchan       10-00.00 
 11  Sam Watkins                   11 Littlestown        10-00.00 
 12  Kameron Washington            11 Littlestown        10-00.00 
 13  Corbin Stetler                11 Middletown A       10-00.00 
 14  Anthony Weaver                11 Littlestown        10-00.00 
 15  Riley Spahr                   10 Camp Hill           9-06.00 
 16  Aidan Fryar                   10 York Suburba        9-06.00 
 17  Robert Copp                   11 East Pennsbo        9-06.00 
 18  Ian McCamant                  10 South Wester        9-06.00 
 19  Noah Hoffman                  12 Fairfield Ar        9-06.00 
 20  Julian Perez                   9 Bermudian Sp        9-00.00 
 21  Nelson Pineda                 11 York Suburba        9-00.00 
 22  Aiden Mickley                 10 James Buchan        9-00.00 
 23  Dan Corcoran                   9 James Buchan        8-06.00 
 24  Anthony Rini                  10 Camp Hill           8-00.00 
 25  Dalton Gross                   9 Bermudian Sp        8-00.00 
 26  Ryan Staats                   12 Eastern York             NH 
 
Event 27  Girls Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Hannah Logue                  11 Fairfield Ar       16-00.00 
  2  Taylor Currier                10 Eastern York       15-08.00 
  3  Taundi Ginder                 12 Northern           15-07.50 
  4  Catherine Jones               12 Camp Hill          15-07.25 
  5  Teresa Pecher                 12 Delone Catho       15-07.00 
  6  Mickey Heinbaugh              10 James Buchan       15-07.00 
  7  Julianna Malesky               9 Delone Catho       15-05.00 
  8  Jennifer Hardison             12 Middletown A       15-04.00 
  9  Alexis Ulrich                 12 Middletown A       15-04.00 
 10  Anna Thacker                  12 Eastern York       15-03.00 
 11  Lauren Hughes                 10 Berks Cathol       15-02.75 
 12  Olivia Embleton               12 East Pennsbo       15-02.00 
 13  Brianna Cook                  10 James Buchan       15-01.00 
 14  Moriah Logue                  10 Fairfield Ar       15-00.00 
 15  Brooke Regan                  10 Northern           14-11.50 
 16  Madison James                 11 York Suburba       14-08.50 
 17  Kathryn Lundy                 10 Central York       14-08.25 
 18  Deanna Boyer                  10 Bermudian Sp       14-06.50 
 19  Saranda Gerlach               12 Hanover High       14-05.75 
 20  Mary Gurnavage                10 York Suburba       14-05.50 
 21  Tia Judy                      11 Eastern York       14-04.75 
 22  Tessa Ruppert                 11 Bermudian Sp       14-03.50 
 23  Jacey Shipley                 12 South Wester       14-03.00 
 24  Lauren Trummer                 9 Delone Catho       14-00.00 
 25  Hannah Riley                  10 Littlestown        13-11.00 
 26  Kyra Heap                      9 Central York       13-10.25 
 27  Kayla Pyles                    9 Bermudian Sp       13-10.00 
 28  Morgan Landis                  9 Northern           13-09.50 
 29  Macy Bahlow                   10 South Wester       13-08.50 
 30  Courtney Ohlinger             12 Berks Cathol       13-07.50 
 31  Kylie Wertz                    9 East Pennsbo       13-06.75 
 32  Kelli Snyder                  11 Central York       13-06.75 
 33  Camryn Tracy                  11 South Wester       13-03.00 
 34  Ariel Swanson                 12 Berks Cathol       13-02.00 
 35  Bailey Selman                  9 Fairfield Ar       13-01.00 
 36  Amber Segessenman              9 Littlestown        13-00.00 
 37  Mary Sigley                   11 York Suburba       12-10.50 
 38  Jenna White                    9 East Pennsbo       12-10.00 
 39  Lauren Enfield                11 Red Lion           12-08.00 
 40  Elizabeth Jones               10 Camp Hill          12-06.00 
 41  Clea Smeltzer                  9 Christian Sc       12-06.00 
 42  Libby Holloway                 9 Red Lion           11-10.75 
 43  Kendis Butler                 10 Christian Sc       11-06.00 
 44  Kennedy Hofer                 11 Christian Sc       11-00.00 
 
Event 28  Boys Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Eric Jacobs                   12 Northern           21-08.25 
  2  Devon Hodgen                  11 Bermudian Sp       20-11.00 
  3  Noah Langenfeld               11 South Wester       20-05.00 
  4  Joe Razanno                   11 Northern           20-01.50 
  5  Andrew Swaisgood              12 Northern           19-08.50 
  6  Jackson Loring                11 Central York       19-04.00 
  7  Eric Le                       12 Berks Cathol       19-03.00 
  8  Brandon Jackson               12 Bermudian Sp       19-02.25 
  9  Ryan Lynch                    11 James Buchan       19-01.75 
 10  Robert Copp                   11 East Pennsbo       18-11.50 
 11  Evin M Twyman                 12 Berks Cathol       18-09.50 
 12  Shareef Jakes                 10 South Wester       18-08.00 
 13  Aaron Moore                   12 Fairfield Ar       18-08.00 
 14  Dominic Eyler                 11 Red Lion           18-07.00 
 15  Jamal Riley                   11 James Buchan       18-07.00 
 16  Chris Steckel                 12 South Wester       18-06.00 
 17  Alex Potts                    10 Littlestown        18-06.00 
 18  Talon Peffley                 10 York Suburba       18-03.00 
 19  Matthew Frehse                10 Middletown A       18-02.00 
 20  Onasis Neely                  10 East Pennsbo       18-01.25 
 21  William VanDyke                9 Central York       18-00.50 
 22  Carl Harris                    9 Littlestown        18-00.00 
 23  Jared Balton                  11 Eastern York       17-11.25 
 24  Josh Snyder                   10 Eastern York       17-08.00 
 25  Zachary Winston               11 East Pennsbo       17-05.00 
 26  Richard Pitts                 11 York Suburba       17-05.00 
 27  Malik Noon                    11 Middletown A       17-05.00 
 28  Nicholas Seymour              12 Hanover High       17-04.00 
 29  Charlie Burnett                9 Fairfield Ar       17-01.00 
 30  Nathan Lawyer                 11 Delone Catho       17-00.00 
 31  Noah Kendrick                 11 Delone Catho       17-00.00 
 32  Alec Truett                    9 James Buchan       16-11.00 
 33  Manuel Perdomo                11 Berks Cathol       16-09.00 
 34  Illanzo Feliciano              9 York Suburba       16-08.75 
 35  Chad Bezanilla                12 Camp Hill          16-07.00 
 36  Dylan Morey                    9 Littlestown        16-06.00 
 37  Riley Spahr                   10 Camp Hill          16-05.00 
 38  Joey Quealy                    9 Fairfield Ar       16-01.00 
 39  Daniel Beeh                    9 Eastern York       15-01.75 
 40  Nicholas Kime                 10 Hanover High       14-08.00 
 41  Ethan Geralch                 10 Hanover High       13-06.00 
 42  Gabriel Zeng                  10 Christian Sc       13-01.00 
 43  Chase Evans                   10 Central York             ND 
 
Event 29  Girls Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Sydney Dockins                11 Delone Catho       34-08.00 
  2  Olivia Embleton               12 East Pennsbo       34-02.00 
  3  Brooke Hargenrader            12 Susquenita         34-00.25 
  4  Anna Thacker                  12 Eastern York       33-05.75 
  5  Taylor Currier                10 Eastern York       33-02.75 
  6  Catherine Jones               12 Camp Hill          32-04.50 
  7  Madison James                 11 York Suburba       32-03.25 
  8  Kathryn Lundy                 10 Central York       31-07.00 
  9  Julianna Malesky               9 Delone Catho       31-06.00 
 10  Mary Gurnavage                10 York Suburba       31-02.00 
 11  Lauren Hughes                 10 Berks Cathol       31-01.50 
 12  Mickey Heinbaugh              10 James Buchan       30-09.25 
 13  Saranda Gerlach               12 Hanover High       30-09.00 
 14  Tia Judy                      11 Eastern York       30-07.00 
 15  Hannah Riley                  10 Littlestown        30-06.00 
 16  Tessa Ruppert                 11 Bermudian Sp       30-06.00 
 17  Morgan Landis                  9 Northern           30-04.75 
 18  Jacey Shipley                 12 South Wester       30-04.25 
 19  Jenna White                    9 East Pennsbo       30-03.50 
 20  Macy Bahlow                   10 South Wester       30-02.00 
 21  Camryn Tracy                  11 South Wester       30-00.00 
 22  Ashley Wertz                   9 East Pennsbo       29-10.50 
 23  Amber Segessenman              9 Littlestown        29-06.00 
 24  Courtney Ohlinger             12 Berks Cathol       29-05.00 
 25  Brooke Regan                  10 Northern           29-02.25 
 26  Jennifer Hardison             12 Middletown A       29-01.00 
 27  Lauren Enfield                11 Red Lion           29-00.50 
 28  Elizabeth Jones               10 Camp Hill          28-06.00 
 29  Kelli Snyder                  11 Central York       28-05.00 
 30  Mary Sigley                   11 York Suburba       28-04.75 
 31  Teaghan Steele                10 Bermudian Sp       28-00.50 
 32  Bailey Selman                  9 Fairfield Ar       28-00.00 
 33  Lexi Sanders                  12 Fairfield Ar       27-05.00 
 34  Belzabeth Marquez             10 Bermudian Sp       27-02.00 
 35  Kyris Boyle                   10 Fairfield Ar       26-04.50 
 36  Leah Wingert                  11 James Buchan       26-02.00 
 37  Libby Holloway                 9 Red Lion           26-01.25 
 38  Noelle Parisi                 11 Berks Cathol       25-09.00 
 39  Madison Hann                   9 James Buchan       24-06.50 
 40  Rebekah Tschopp                9 Christian Sc       24-06.00 
 41  Kennedy Hofer                 11 Christian Sc       24-01.00 
 
Event 30  Boys Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Paul Jones                    11 Red Lion           42-04.00 
  2  Deandre Kerr                  12 Hanover High       41-11.25 
  3  Shareef Jakes                 10 South Wester       41-00.25 
  4  Devon Hodgen                  11 Bermudian Sp       41-00.00 
  5  Joe Razanno                   11 Northern           41-00.00 
  6  Andrew Swaisgood              12 Northern           40-09.00 
  7  Alex Potts                    10 Littlestown        40-06.00 
  8  Eric Jacobs                   12 Northern           39-10.00 
  9  Chris Steckel                 12 South Wester       39-09.00 
 10  Colin Grove                   12 East Pennsbo       39-08.50 
 11  Kyle Purnell                  12 East Pennsbo       39-06.00 
 12  Evin M Twyman                 12 Berks Cathol       38-05.00 
 13  Eric Le                       12 Berks Cathol       38-03.50 
 14  Robert Copp                   11 East Pennsbo       38-00.00 
 15  Noah Kendrick                 11 Delone Catho       37-03.00 
 16  Dylan Lott                    12 Bermudian Sp       37-00.00 
 17  Nathan Lawyer                 11 Delone Catho       37-00.00 
 18  Kaden Smith                    9 Red Lion           36-10.00 
 19  Josh Snyder                   10 Eastern York       36-04.50 
 20  Illanzo Feliciano              9 York Suburba       36-00.75 
 21  Logan Collins                  9 Littlestown        36-00.00 
 22  Malik Noon                    11 Middletown A       36-00.00 
 23  Dylan Morey                    9 Littlestown        35-06.00 
 24  Owen Hughey                   11 James Buchan       35-04.00 
 25  Chris Plummer                 10 Middletown A       35-00.00 
 26  Jared Balton                  11 Eastern York       34-07.50 
 27  Izaac Dietz                   12 Central York       34-07.25 
 28  Clayton Bendell               11 James Buchan       34-06.00 
 29  Jordan Angerette              11 Fairfield Ar       34-04.00 
 30  Richard Pitts                 11 York Suburba       34-03.00 
 31  Joey Quealy                    9 Fairfield Ar       34-01.00 
 32  Jacob Irwin                   11 Fairfield Ar       33-07.00 
 33  Sadd Siddiqui                 11 South Wester       33-07.00 
 34  Manuel Perdomo                11 Berks Cathol       33-06.50 
 35  Chad Bezanilla                12 Camp Hill          33-04.00 
 36  Gus Corsaro                   11 York Suburba       33-00.25 
 37  Riley Spahr                   10 Camp Hill          32-02.00 
 38  Dillon Sanders                11 James Buchan       31-09.00 
 39  Chase Evans                   10 Central York       29-05.50 
 40  Diondre Bell                   9 Central York             ND 
 
Event 31  Girls Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Madisen Kling                 10 Red Lion             117-00 
  2  Jazmin Walker                 11 South Wester         115-07 
  3  Bre Smith                     12 Littlestown          109-05 
  4  Gabrielle Emeigh              12 Bermudian Sp         104-03 
  5  Leah Springer                 12 Camp Hill            101-09 
  6  Brianna Wanbaugh              11 Red Lion              99-07 
  7  Maura DeReamer                10 Eastern York       99-02.50 
  8  Amber Johnson                 12 Delone Catho          96-00 
  9  Devon Wrightstone             12 East Pennsbo          93-08 
 10  Morgan Taylor                 12 York Suburba          92-09 
 11  Valencia M Lea                11 Berks Cathol          91-07 
 12  Rachel Eby                    11 Northern              91-03 
 13  Allison Sichler               12 Berks Cathol          91-01 
 14  Anna Frazier                  12 South Wester          89-09 
 15  Erica Hinchcliff              11 Central York          88-00 
 16  Siara Gossert                 11 James Buchan          86-01 
 17  Molly Raville                  9 Delone Catho          85-00 
 18  Kayla Broom                   10 Northern              84-05 
 19  Arielle Stigelman             12 Eastern York       83-09.75 
 20  Ashley Kerr                   11 Eastern York          83-06 
 21  Becca Dolce                    9 Delone Catho          83-00 
 22  Cassidy Fooks                  9 Northern              82-02 
 23  Alyssa Steipler                9 South Wester          81-10 
 24  Jordan Rolko                  12 East Pennsbo          80-10 
 25  Ashley Deal                   11 Littlestown           80-00 
 26  Rachel Cole                    9 Littlestown           79-08 
 27  Alejandra Ramirez             11 Bermudian Sp          77-06 
 28  Morgan Jarrell                12 Fairfield Ar          75-07 
 29  Dorrie Hammond                11 Fairfield Ar          75-06 
 30  Megan Bequette                10 Fairfield Ar          74-03 
 31  Shania Womer                  11 Hanover High          71-10 
 32  Mackenzie Shenton             12 James Buchan          71-02 
 33  Destiny Lara                   9 York Suburba          67-05 
 34  Jamaica Murray                12 East Pennsbo          64-07 
 35  Michaela Smith                 9 Central York          64-07 
 36  Jamea McDonald                12 Middletown A          62-00 
 37  Emily Morela                  10 Camp Hill             61-08 
 38  Jordan Yakim                  12 York Suburba          61-07 
 39  Mckenzie Hofer                 9 Christian Sc          60-08 
 40  Emily Wright                  10 Christian Sc          58-07 
 41  Bridget Kane                   9 Camp Hill             58-04 
 42  Terisha Cruz                   9 Bermudian Sp          57-08 
 43  Anna Reedy                     9 Berks Cathol          57-01 
 44  Faith Feeney                  10 Christian Sc          55-06 
 45  Lorena Gomez                  11 Hanover High          55-05 
 46  Kourtney Parrish              10 Hanover High          50-00 
 47  Gabby Carter                  11 Middletown A             ND 
 
Event 32  Boys Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Josh Zeroth                   12 South Wester         144-05 
  2  Hunter Landis                 11 Middletown A      144-03.50 
  3  Noah Smith                    12 Northern             141-05 
  4  Kenneth Fields                10 South Wester         135-01 
  5  Isac VanMetre                 12 Fairfield Ar         124-00 
  6  Chris Barrett                  9 Northern             120-03 
  7  Ajdin Alic                    12 East Pennsbo         120-01 
  8  Ralph Casper                  11 York Suburba         119-03 
  9  Aaron Becker                  11 Bermudian Sp         117-02 
 10  Brian Price                   10 Central York         116-09 
 11  Sean Donaldson                12 Northern             113-00 
 12  Kenneth Klein                 12 York Suburba         111-02 
 13  Darren Beall                  10 Bermudian Sp         110-00 
 14  Jonah Lacks                   12 Littlestown          109-04 
 15  Anthyn Brown                  11 Littlestown          108-07 
 16  Damian Rodriguez              11 Delone Catho         108-00 
 17  Colin Kirkpatrick             12 Central York         107-03 
 18  Riley Lowe                    11 South Wester         105-02 
 19  Jordan Angerette              11 Fairfield Ar         104-11 
 20  Judson Iverson                11 James Buchan         104-05 
 21  Owen Stine                    10 Red Lion             104-05 
 22  Ryan Lauver                    9 Bermudian Sp         104-03 
 23  Corbin Stetler                11 Middletown A         104-01 
 24  Seth Leonard                   9 Delone Catho         104-00 
 25  Nicholas Villareal            11 Berks Cathol         103-02 
 26  Kenny Gordon                  10 James Buchan         103-00 
 27  Kaden Coleman                 11 York Suburba         102-10 
 28  Carson Twiford                12 Camp Hill            101-07 
 29  Sean Eboch                    10 Camp Hill             98-02 
 30  Tommy Sprow                    9 Camp Hill             96-04 
 31  Jordon Rife                   12 James Buchan          90-06 
 32  Brandon Morey                 10 Littlestown           90-00 
 33  Bailey Kenworthy              12 Hanover High          90-00 
 34  Travis Zimmerman               9 Fairfield Ar          87-10 
 35  Drake Brown                    9 Eastern York          87-01 
 36  Dylan Kletzing                12 Central York          84-02 
 37  Jonas Rineer                  10 East Pennsbo          80-02 
 38  Alex Kirk                     11 Hanover High          80-00 
 39  Nick Gardner                  11 Eastern York          79-01 
 40  Nathan Klunk                  12 Hanover High          77-09 
 41  Miko Filio                    12 East Pennsbo          72-04 
 42  Mackay Yorkston               12 Christian Sc          69-06 
 43  Eugene Lee                    11 Christian Sc          68-05 
 44  Powell Jordan                 10 Christian Sc          66-10 
 45  Dylan Patrick                  9 Berks Cathol          66-04 
 46  Gino Gaspari                   9 Berks Cathol          65-06 
 47  Jake Touchton                 12 Eastern York          64-10 
 
Event 33  Girls Javelin Throw
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Maura DeReamer                10 Eastern York         122-01 
  2  Leah Springer                 12 Camp Hill            118-02 
  3  Brianna Wanbaugh              11 Red Lion             115-05 
  4  Jazmin Walker                 11 South Wester         111-02 
  5  Brady Hentz                   10 Northern             107-08 
  6  Gabrielle Emeigh              12 Bermudian Sp         105-00 
  7  Ashley Barni                  10 Middletown A         102-01 
  8  Madisen Kling                 10 Red Lion             100-06 
  9  Madison James                 11 York Suburba          98-11 
 10  Belzabeth Marquez             10 Bermudian Sp          98-05 
 11  Cierra Phillips               10 Fairfield Ar          97-07 
 12  Morgan Taylor                 12 York Suburba          97-06 
 13  Allison Sichler               12 Berks Cathol          96-01 
 14  Renee Lovell                  12 Littlestown           96-00 
 15  Jordan Rolko                  12 East Pennsbo          95-10 
 16  Cheyenne Graham               12 Central York          94-11 
 17  Alexis Little                 11 Littlestown           94-00 
 18  Anna Reedy                     9 Berks Cathol          94-00 
 19  Sarah Fake                    11 East Pennsbo          93-05 
 20  Makenna Martin                10 Delone Catho          91-00 
 21  Amber Johnson                 12 Delone Catho          88-00 
 22  Lexi Ogle                      9 Fairfield Ar          87-09 
 23  Alyssa Steipler                9 South Wester          83-08 
 24  Siara Gossert                 11 James Buchan          82-05 
 25  Ky Boemio                     12 Eastern York          82-04 
 26  Taija Brown                   12 Central York          80-07 
 27  Ashley Kerr                   11 Eastern York          80-05 
 28  Molly Raville                  9 Delone Catho          80-00 
 29  Shania Womer                  11 Hanover High          79-11 
 30  Mikaela Kenny                 10 Berks Cathol          78-10 
 31  Logan Souder                  12 James Buchan          77-10 
 32  Megan Wolf                    10 South Wester          77-03 
 33  Jennifer Hardison             12 Middletown A          75-07 
 34  Madison Witzig                10 York Suburba          75-02 
 35  Kelsey Reed                   10 Fairfield Ar          73-01 
 36  Kristen Bolig                 10 East Pennsbo          71-09 
 37  Taundi Ginder                 12 Northern              70-05 
 38  Detta Wolfe                   10 Bermudian Sp       67-07.50 
 39  Kennedy Hofer                 11 Christian Sc          66-08 
 40  Emily Morela                  10 Camp Hill             65-01 
 41  Catherine Brubaker            11 Northern              63-06 
 42  Kaylie Depalo                 10 James Buchan          62-07 
 43  Helen Rosenbrien              10 Hanover High          60-03 
 44  Bridget Kane                   9 Camp Hill             60-02 
 45  Lorena Gomez                  11 Hanover High          57-03 
 46  Noel Miller                   10 Christian Sc          52-01 
 47  Faith Feeney                  10 Christian Sc          51-02 
 
Event 34  Boys Javelin Throw
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Cody Boyd                     12 Littlestown          163-05 
  2  Bobby Shelly                  12 Northern             153-07 
  3  Carson Twiford                12 Camp Hill            150-04 
  4  Chris Barrett                  9 Northern             149-09 
  5  Seth Leonard                   9 Delone Catho         149-06 
  6  Kyle Purnell                  12 East Pennsbo         148-00 
  7  Josh Barrett                  11 Northern             146-03 
  8  Hunter Landis                 11 Middletown A         138-10 
  9  Dan Miller                    10 Fairfield Ar         137-04 
 10  Kenneth Klein                 12 York Suburba         137-00 
 11  Gus Latorre                   10 Camp Hill            136-09 
 12  Jordan Angerette              11 Fairfield Ar         136-06 
 13  Brandon Falkenstein           12 Central York         132-08 
 14  Parker Geesey                 10 Red Lion             130-05 
 15  Corbin Stetler                11 Middletown A         130-00 
 16  Jacob Irwin                   11 Fairfield Ar         129-03 
 17  Riley Lowe                    11 South Wester         126-09 
 18  Riese Grim                    10 Berks Cathol      124-08.50 
 19  Jordon Rife                   12 James Buchan         123-10 
 20  Clayton Bendell               11 James Buchan         123-02 
 21  Micah Springer                10 Camp Hill            119-08 
 22  Aaron Becker                  11 Bermudian Sp         119-06 
 23  Dalton Peterson               11 James Buchan         118-02 
 24  Nick Gardner                  11 Eastern York         115-03 
 25  Kaden Coleman                 11 York Suburba         113-08 
 26  Aidan Fryar                   10 York Suburba         113-06 
 27  Jake DeCinti                  12 East Pennsbo         111-02 
 28  Adrien White                  10 South Wester         110-06 
 29  Carl Carbaugh                  9 Eastern York         109-08 
 30  Owen Stine                    10 Red Lion             106-06 
 31  Trevor Flickinger             12 South Wester         106-02 
 32  Dylan Emenheiser              10 Red Lion             104-01 
 33  Michael Reinhart              11 Berks Cathol         101-00 
 34  Bailey Kenworthy              12 Hanover High         100-09 
 35  Russell Wheeler               11 Bermudian Sp          99-03 
 36  Michael Chismar                9 East Pennsbo          98-05 
 37  Griffin Driscoll              10 Hanover High          96-07 
 38  Domenic Gaushmann             11 Christian Sc          91-00 
 39  Cameron Campana                9 Bermudian Sp          87-04 
 40  Alex Kirk                     11 Hanover High          86-08 
 41  Thomas Biros                   8 Berks Cathol          83-00 
 42  Lynn Snell                    12 Eastern York          78-03 
 43  Powell Jordan                 10 Christian Sc          68-06 
 44  Eugene Lee                    11 Christian Sc          60-03 
 
Event 35  Girls Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Morgan Taylor                 12 York Suburba       35-01.00 
  2  Valencia M Lea                11 Berks Cathol       34-05.00 
  3  Gabrielle Emeigh              12 Bermudian Sp       33-08.50 
  4  Ashley Kerr                   11 Eastern York       33-06.50 
  5  Jazmin Walker                 11 South Wester       33-05.75 
  6  Maura DeReamer                10 Eastern York       33-05.25 
  7  Morgan Jarrell                12 Fairfield Ar       33-02.00 
  8  Brianna Wanbaugh              11 Red Lion           31-10.00 
  9  Madisen Kling                 10 Red Lion           31-09.25 
 10  Anna Frazier                  12 South Wester       31-08.50 
 11  Leah Springer                 12 Camp Hill          31-01.50 
 12  Maddie Abrams                 11 Littlestown        30-06.00 
 13  Ashley Deal                   11 Littlestown        30-04.00 
 14  Allison Sichler               12 Berks Cathol       30-03.50 
 15  Cassidy Fooks                  9 Northern           30-01.25 
 16  Devon Wrightstone             12 East Pennsbo       29-10.50 
 17  Becca Dolce                    9 Delone Catho       28-03.00 
 18  Alyssa Steipler                9 South Wester       28-02.75 
 19  Samantha Morris               11 Fairfield Ar       27-03.00 
 20  Rachel Cole                    9 Littlestown        27-03.00 
 21  Jamaica Murray                12 East Pennsbo       26-07.00 
 22  Lexi Ogle                      9 Fairfield Ar       26-05.00 
 23  Juah Toe                      12 Central York       26-05.00 
 24  Molly Raville                  9 Delone Catho       26-00.00 
 25  Laila Hosni                    9 Northern           25-11.50 
 26  Taelyn Gillis                 10 East Pennsbo       25-09.00 
 27  Rachel Eby                    11 Northern           24-06.50 
 28  Gabby Carter                  11 Middletown A       24-05.00 
 29  Tayla Avery                   11 York Suburba       24-04.00 
 30  Shania Womer                  11 Hanover High       24-04.00 
 31  Rebekah LeCates                9 Eastern York       23-09.50 
 32  Alejandra Ramirez             11 Bermudian Sp       23-05.75 
 33  Bridget Kane                   9 Camp Hill          23-04.00 
 34  Rebekah Tschopp                9 Christian Sc       22-07.00 
 35  Destiny Lara                   9 York Suburba       22-07.00 
 36  Helen Rosenbrien              10 Hanover High       21-09.00 
 37  Terisha Cruz                   9 Bermudian Sp       21-03.50 
 38  Emily Morela                  10 Camp Hill          21-03.00 
 39  Sarah Mazur                   11 Berks Cathol       20-05.00 
 40  Emily Wright                  10 Christian Sc       19-09.50 
 41  Amanda Cedeno                 11 Christian Sc       18-09.00 
 42  Kourtney Parrish              10 Hanover High       18-08.00 
 43  Jamea McDonald                12 Middletown A             ND 
 
Event 36  Boys Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Noah Smith                    12 Northern           50-04.00 
  2  Josh Zeroth                   12 South Wester       49-03.25 
  3  Ralph Casper                  11 York Suburba       44-02.00 
  4  Colin Kirkpatrick             12 Central York       43-05.75 
  5  Aaron Becker                  11 Bermudian Sp       42-02.00 
  6  Brendan Douglass              10 Middletown A       42-00.00 
  7  Chase Michael                 11 Littlestown        41-11.00 
  8  Hunter Landis                 11 Middletown A       41-07.00 
  9  Kenneth Fields                10 South Wester       40-06.00 
 10  Ajdin Alic                    12 East Pennsbo       40-00.50 
 11  Logan Luckenbaugh             12 Bermudian Sp       39-11.50 
 12  Damian Rodriguez              11 Delone Catho       39-11.00 
 13  Travis Zimmerman               9 Fairfield Ar       39-11.00 
 14  Jonah Lacks                   12 Littlestown        39-08.00 
 15  Sean Eboch                    10 Camp Hill          39-07.00 
 16  Jake Touchton                 12 Eastern York       39-03.25 
 17  Aidan Fryar                   10 York Suburba       38-11.00 
 18  Carson Twiford                12 Camp Hill          38-08.00 
 19  Isac VanMetre                 12 Fairfield Ar       38-00.00 
 20  Jake Nichols                   9 Fairfield Ar       37-11.00 
 21  Thaddeus Davis                10 South Wester       37-07.00 
 22  Bryce Bender                   9 Central York       37-04.75 
 23  Wyatt Lewis                   10 Northern           37-02.00 
 24  Judson Iverson                11 James Buchan       37-01.00 
 25  Drake Brown                    9 Eastern York       36-11.00 
 26  Bailey Kenworthy              12 Hanover High       36-08.00 
 27  Micah Springer                10 Camp Hill          36-06.25 
 28  Ryan Lauver                    9 Bermudian Sp       36-03.50 
 29  Kenny Gordon                  10 James Buchan       36-02.00 
 30  Blake McCoy                    9 Northern           35-08.75 
 31  Brandon Morey                 10 Littlestown        35-07.00 
 32  Kenneth Klein                 12 York Suburba       34-10.00 
 33  Domenic Gaushmann             11 Christian Sc       34-06.00 
 34  Nicholas Villareal            11 Berks Cathol       34-03.00 
 35  Gino Gaspari                   9 Berks Cathol       34-00.50 
 36  Parker Geesey                 10 Red Lion           33-05.75 
 37  Jordon Rife                   12 James Buchan       32-04.00 
 38  Lynn Snell                    12 Eastern York       30-05.50 
 39  Miko Filio                    12 East Pennsbo       29-01.50 
 40  Troy Rzeznikiewicz            11 East Pennsbo       28-06.00 
 41  Alex Kirk                     11 Hanover High       28-04.00 
 42  Nathan Klunk                  12 Hanover High       26-10.00 
 43  Dylan Emenheiser              10 Red Lion           26-06.50 
 44  Mackay Yorkston               12 Christian Sc       26-04.75 
 45  Dylan Patrick                  9 Berks Cathol       24-11.00 
 46  Eugene Lee                    11 Christian Sc       23-11.00