Penncrest Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.58 | SB | Lauren Jackson | 12th | Prelims H1 | Complete Results |
13.77 | SB | Miranda Davies | 14th | Prelims H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
27.46 | Zoe Gable | 8th | Finals H3 | Complete Results | |
28.37 | SB | Emmily Zerr | 13th | Finals H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:05.58 | SB | Isabella Moscatelli | 14th | Finals H2 | Complete Results |
1:06.81 | SB | Heidi Krull | 16th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:27.11 | Diana Dunn | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:40.20 | SB | Morgan King | 6th | Finals H2 | Complete Results |
6:13.38 | SB | Sheila Malone | 14th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:56.79 | SB | Christina Bewley | 12th | Finals H1 | Complete Results |
13:08.76 | SB | Paige Jacobs | 13th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.62 | SB | Sarah Hughes | 16th | Prelims H3 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
52.31 | Eliza Zimmerman | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
53.39 | SB | Sarah Hughes | 11th | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:01.67 | SB | Relay Team | 1st | Finals H2 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
10:18.28 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Madelyn Nowoswiat | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4-4 | Devon Else | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-9.25 | Madelyn Nowoswiat | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
15-7.75 | Nicolette Garguile | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
15-4 | Jessica Ciampitti | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
32-10.5 | SB | Jessica Ciampitti | 5th | Finals H1 | Complete Results |
30-6 | SB | Devon Else | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
6-6 | Erin Gilligan | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
66-7 | SB | Caroline Sisson | 17th | Finals H1 | Complete Results |
64-10 | SB | Erin Gilligan | 19th | Finals H1 | Complete Results |
Javelin | |||||
112-5 | Tara Higgins | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
68-9 | Erin Gilligan | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
26-0 | Zoe Gable | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
20-8 | Cassidy Hoffman | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.40 | SB | Nick Reyes | 4th | Prelims H2 | Complete Results |
11.51 | Nick Reyes | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
11.76 | Trevor Gasiorowski | 14th | Prelims H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
22.96 | SB | Nick Reyes | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
23.42 | SB | Trevor Gasiorowski | 10th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
51.74 | James Teal | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
52.81 | Stephen Clair | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:00.25 | Joseph Angelina | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
2:01.14 | SB | Neil Carney | 5th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:32.19 | Joseph Angelina | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:05.59 | Avery Lederer | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
10:19.66 | SB | Justin Senackerib | 9th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
16.94 | Sam Pisano | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
18.09 | Sam Pisano | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
19.59 | Jimmy Carpenter | 15th | Prelims H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
42.46 | Sam Pisano | 5th | Finals H3 | Complete Results | |
46.16 | Ethan Rigby | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.89 | Relay Team | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:27.65 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:18.65 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
6-0 | Evan Wildermuth | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
5-6 | Sam Pisano | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
21-3.5 | SB | Evan Wildermuth | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
19-5.25 | SB | David Clark III | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
40-4.75 | SB | Evan Wildermuth | 6th | Finals H1 | Complete Results |
36-2.75 | David Clark III | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
10-0 | Christian Gallagher | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
9-6 | Samuel Rose | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
134-9 | Mike Arndt | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
116-0 | Matt Arndt | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
135-8 | Matt Arndt | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
87-9 | Troy Bailey | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
45-8.75 | SB | Mike Arndt | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
43-1.5 | Sean Hoffman | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
39-7.5 | Matt Arndt | 9th | Finals H1 | Complete Results |