Girls - Top Six

Results courtesy of Pat Ballantyne and the Dallastown Track & Field Booster Club

EVENT1st place2nd place3rd place4th place5th place6th place
4X800 relayHempfieldNew OxfordDallastownYork SuburbanSpring GroveEastern
09:42.109:56.910:05.710:12.810:16.810:19.8
100 hurdlesAllie GoldKatie ColburnAmy TedderRebecca DeWaldAlly GableBrittany Harman
H 15.61SW 16.44H 16.71NO 16.77DT 17.08SW 17.14
100m dashCorrine RossumTiff RosewagSasha HornockEmily DubsLaura FarnishAmber Myers
WP 12.65NO 12.79DO 12.95NE 13.09H 13.49RL 13.62
1600m runMandy ParshallEmily PerinaSydney ClarkMichelle RoosHannah MistovichEmily Laufer
NE 5:22.8YS 5:23.6H 5:24.1YS 5:24.1SQ 5:26.3H 5:27.3
4X100 relaySWWPHDTNERL
50.0850.7151.7852.1152.8552.98
400m dashKatie Craven Shakeria LoveTiff RosewagEmily DubsKayra GrayAmy Haun
C 58.00C 1:00.13NO 1:00.17NE 1:00.40OX 1:00.9YS 1:02.4
300 hurdlesKatie ColburnClaire ConwellRebecca DeWaldMaxine BentzelBrittany HarmanMorgan Ellis
SW 47.97H 49.17OX 49.43SG 49.47SW 50.21H 50.31
800m runJori JenkinsHannah MistovichKristin RenautCami WaringNikki PfaendlerLiz Oaster
NO 2:18.70SQ 2:21.97NO 2:25.47NO 2:26.74DT 2:27.11SW 2:28.20
200m dashKatie CravenSasha HornockShakeria LoveElizabeth MashudaKimone ReboeCrystal Dewindt
C 26.07DO 26.87C 27.10DT 27.57WP 27.80WP 27.87
3200m runEmily BallantyneMorgan GrabyEmily LauferEmily PerinaBrittany DandyRachel Wynn
DT 11:39.7E 12:04.7H 12:11.4YS 12:15.2KD 12:18.8H 12:31.7
4X400 relayCentralHempfieldNortheasternDallastownYork SuburbanEastern
04:07.204:18.004:18.404:19.704:20.704:22.3
JavelinHeather BulgerBrittany HarlackerJulie DiehlLeah FlemingChristi GriffithsJen Claycombe
NE 11211RL 1086SG 1083NE 1065H 1053SW 10110
Shot PutJen ClaycombeAshely MyerLawren WoodTaylor RoseHannah KuhnErin Smith
SW 382OX 3451/2SG 33 3DT 32 8 1/2 RL 32 6H 32 2
DiscusAshley MyerJen ClaycombeJulie DiehlErin SmithAlexia SassiKari Brown
Ox 1173SW 1075SG 983H 947Ox 92SQ 909
Triple JumpChristi GriffithsInayah RoachAmy TedderKelsey FlatauChantal LivingstonBrittany Harman
H 35 SW 33 9 H 33 8 RL 32 7 NO 322 3/4 SW 31 7
Long JumpChristi GriffithsSasha HornockEmily GoodJackie Smith Inayah RoachLaura Meade
H 17 10 Do 16 6 SW 16 5 O 15 6 SW 151DT 1411
High JumpChristi GriffithsLaura McMannessEmily SmithCasey SinexBrittany DandyNancy Morgan
H 50H 411SW 410OX 48KD 48C 48
Pole VaultMelissa FellenbaumTaylor LundyCaitlin RizzardoAshley WeaverAlei WaltersEmily McKinley
H 10 0H 100DT 96NO 90SQ 89DT 86