Wyomissing Area Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
400 Meter Dash | |||||
1:02.11 | Trinity Ponton | 3rd | Finals H2 | Results | |
1:06.86 | Caroline Green | 10th | Finals H2 | Results | |
1:07.14 | Mia Moyer | 11th | Finals H1 | Results | |
800 Meter Run | |||||
2:23.33 | SB | Cassidy Kuhn | 2nd | Finals H1 | Results |
1600 Meter Run | |||||
5:08.65 | SB | Cassidy Kuhn | 1st | Finals H1 | Results |
3200 Meter Run | |||||
10:58.60 | SB | Cassidy Kuhn | 1st | Finals H1 | Results |
100 Meter Hurdles | |||||
15.70 | Madison Pease | 1st | Finals H1 | Results | |
15.94 | Madison Pease | 1st | Prelims H3 | Results | |
16.02 | Erin Stephen | 2nd | Finals H1 | Results | |
16.39 | Erin Stephen | 2nd | Prelims H2 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
48.77 | Madison Pease | 6th | Finals H2 | Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.57 | SB | Relay Team | 1st | Finals H2 | Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:08.48 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:15.90 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Results | |
High Jump | |||||
5-0 | Camryn Hardy | 3rd | Finals H1 | Results | |
5-0 | Erin Stephen | 5th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
17-8.5 | Trinity Ponton | 2nd | Finals H1 | Results | |
Javelin | |||||
86-4 | Ashley Tarullo | 12th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
29-3.5 | Tori Quandel | 11th | Finals H1 | Results | |
28-11.25 | Ashley Tarullo | 12th | Finals H1 | Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.67 | SB | Christian Martir | 11th | Finals H1 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:01.10 | Joe Cullen | 1st | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:08.85 | SB | Matthew Driben | 6th | Finals H1 | Results |
110 Meter Hurdles | |||||
16.26 | SB | Brian Cibulsky | 7th | Finals H1 | Results |
16.50 | Brian Cibulsky | 7th | Prelims H3 | Results | |
18.01 | Sam Hopler | 11th | Finals H2 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
44.97 | Brian Cibulsky | 10th | Finals H1 | Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
46.41 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:28.39 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:14.05 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Results | |
Triple Jump | |||||
38-8.5 | Sumner Ranft | 10th | Finals H1 | Results | |
Pole Vault | |||||
11-6 | SB | Sumner Ranft | 4th | Finals H1 | Results |
Discus | |||||
128-8 | SB | Nathan Faust | 9th | Finals H1 | Results |
Javelin | |||||
152-5 | SB | Colin Maluchnik | 6th | Finals H1 | Results |
Shot Put | |||||
45-1.5 | SB | Brandon Workman | 6th | Finals H1 | Results |
42-0.75 | Nathan Faust | 9th | Finals H1 | Results |