10th PIAA Foundation XC Invitational 2016 vs 9th PIAA Foundation XC Invitational 2015

Aggregate Data Points
Difference This Meet That Meet
Overall Athletes +415 1891 1476
Overall Average +5:16:08.59 5:37:50.93 21:42.34
1st-10th Place +2.60 16:21.70 16:19.10
1st-25th Place +2.28 16:36.16 16:33.88
1st-50th Place -1.10 16:47.76 16:48.86
1st-100th Place -6.01 17:02.10 17:08.11
Common Athletes -- -- 658
Ran Faster 117 388 271
Ran Season Best -1 32 33
Average Time +3:54:46.11 4:16:05.76 21:19.66
Median Time -33.00 20:24.00 20:57.00
Middle 80% Times +1:35:15.22 1:56:19.59 21:04.38
Top 10% Times -20.45 17:06.48 17:26.94
Top 25% Times -21.89 17:41.77 18:03.66
Top 50% Times -23.71 18:35.77 18:59.48
Bottom 50% Times +7:49:55.92 8:13:35.76 23:39.84
Bottom 25% Times +15:37:20.13 16:02:41.97 25:21.84
Bottom 10% Times +26:42:35.65 27:09:53.64 27:17.98
Average Difference +3:54:24.68 -- --
Median Difference + -- --
Middle 80% Difference +1:32:22.69 -- --
Top 10% Difference -16.62 -- --
Top 50% Difference -20.75 -- --
Top 25% Difference -18.15 -- --
Top 50% Difference -20.75 -- --
Bottom 50% Difference +7:49:52.86 -- --
Bottom 25% Difference +15:37:15.40 -- --
Bottom 10% Difference +26:43:12.77 -- --

Performances of Common Athletes
Athlete Team Difference This Meet That Meet
Ryan James Cardinal O'Hara -35.00 15:58.00 16:33.00
Liam Conway Owen J. Roberts -17.00 16:16.00 16:33.00
Nick Feffer State College Area High School -9.00 16:24.00 16:33.00
Gavin Inglis Cardinal O'Hara -1:08.00 16:28.00 17:36.00
Tristan Forsythe Winchester Thurston -19.00 16:33.00 16:52.00
Evan Addison LaSalle College High School -1:43.00 16:35.00 18:18.00
Eric Kersten Pennsbury -34.00 16:37.00 17:11.00
Jonah Powell Grove City Area -1:00.00 16:38.00 17:38.00
Sam Owori Seneca Valley -58.00 16:43.00 17:41.00
Ben Littmann Winchester Thurston -36.00 16:44.00 17:20.00
Stephen Paul LaSalle College High School -5.00 16:46.00 16:51.00
Brendan Price LaSalle College High School +2.00 16:52.00 16:50.00
Amadou Diallo Taylor Allderdice -51.00 16:51.00 17:42.00
Tavonne Davis Taylor Allderdice -37.00 16:51.00 17:28.00
Jack Zardecki Dallas -8.00 16:53.00 17:01.00
Bryce Brandenstein Mount Lebanon -3.00 16:55.00 16:58.00
Jacob Greco North Allegheny +10.00 17:07.00 16:57.00
Patrick James Cardinal O'Hara -58.00 16:58.00 17:56.00
Shaun Hay Winchester Thurston -44.00 16:58.00 17:42.00
David Endres Central Bucks East -28.00 17:01.00 17:29.00
Sam Lander Cranberry -30.00 17:01.00 17:31.00
Trey Razanauskas Seneca Valley -1:03.00 17:02.00 18:05.00
Greg Galbreath LaSalle College High School -35.00 17:03.00 17:38.00
Hudson Delisle Quakertown -9.00 17:04.00 17:13.00
Shane Ainscoe Spring Ford -45.00 17:04.00 17:49.00
Clark Smith North Allegheny -27.00 17:06.00 17:33.00
Zachary Smith Spring Ford +1:55.00 19:02.00 17:07.00
Bobby Lutz North Allegheny -8.00 17:07.00 17:15.00
Quinn O'Neill LaSalle College High School -42.00 17:07.00 17:49.00
Patrick Power Spring Ford -50.00 17:07.00 17:57.00
Jed Scratchard Pennsbury -1:16.00 17:07.00 18:23.00
Bryce Ohl York Suburban -2.00 17:07.00 17:09.00
Jack Cameron Mount Lebanon -1:10.00 17:08.00 18:18.00
Max Freyermuth Knoch -7.00 17:08.00 17:15.00
Logan Caruso Bradford Area +1:18.00 18:28.00 17:10.00
Jarrett Raudensky York Suburban +26.00 17:37.00 17:11.00
Dominic Derafelo Boyertown -36.00 17:11.00 17:47.00
Owen Wing State College Area High School -19.00 17:11.00 17:30.00
Jacob McKenna Spring Ford -11.00 17:12.00 17:23.00
John Ejzak Knoch -1.00 17:12.00 17:13.00
Jacob Pasake Western Wayne -7.00 17:12.00 17:19.00
Michael Neeson Pottsgrove +16.00 17:29.00 17:13.00
Tj Robinson North Allegheny -5.00 17:13.00 17:18.00
Aaron Hoda Holy Redeemer High School -6.00 17:13.00 17:19.00
Ian Gabig Camp Hill -30.00 17:13.00 17:43.00
Conor Murray Owen J. Roberts -29.00 17:14.00 17:43.00
Tyler Holcomb Williamsport Area -23.00 17:14.00 17:37.00
Owen Isham State College Area High School -22.00 17:14.00 17:36.00
Cam Phillips North Allegheny -32.00 17:15.00 17:47.00
Josh Endy Boyertown -1:10.00 17:16.00 18:26.00
Ethan Knoebel Southern Columbia Area -49.00 17:16.00 18:05.00
Tim Kennel Dock Mennonite Academy -35.00 17:17.00 17:52.00
Peter Wagner York Suburban +8.00 17:26.00 17:18.00
Jonas Wudkwych Canon-McMillan +10.00 17:30.00 17:20.00
Jack Miller Jenkintown -1:24.00 17:20.00 18:44.00
Jason Culp Dallas +12.00 17:34.00 17:22.00
Mark Hartigan North Allegheny +9.00 17:31.00 17:22.00
Luke Turkovich North Allegheny -20.00 17:22.00 17:42.00
Harrison Keenan Cranberry +9.00 17:32.00 17:23.00
Jack Galbreath LaSalle College High School -19.00 17:23.00 17:42.00
Adam Borton Dallas +32.00 17:56.00 17:24.00
Robert Leiser Northwestern Lehigh -2:41.00 17:25.00 20:06.00
Mitchell Rome Dallas -1:47.00 17:27.00 19:14.00
Zack Deible North Allegheny +1.00 17:29.00 17:28.00
Jack Becker Cardinal O'Hara -31.00 17:28.00 17:59.00
Evan Schlosser York Catholic -1:10.00 17:29.00 18:39.00
Chris Colwell Penns Valley Area -17.00 17:29.00 17:46.00
Jacob Powell Grove City Area -55.00 17:30.00 18:25.00
Kyle Burke Abington Heights -1:02.00 17:31.00 18:33.00
Zachary Dewit Mount Lebanon -21.00 17:32.00 17:53.00
Joseph Power Spring Ford -1:13.00 17:33.00 18:46.00
Aqeel Bacchus Bensalem -59.00 17:33.00 18:32.00
Rob Doncourt Mount Lebanon -52.00 17:34.00 18:26.00
Bryce Zapusek Holy Redeemer High School -29.00 17:34.00 18:03.00
Dan Mink Pennsbury -31.00 17:38.00 18:09.00
Declan Earles Central Bucks East -50.00 17:38.00 18:28.00
Josh Wyandt Dallas -32.00 17:38.00 18:10.00
Tanner Haynes York Suburban -45.00 17:38.00 18:23.00
Brandon Anglemyer South Side -46.00 17:38.00 18:24.00
Christian Parreaguirre North Allegheny -14.00 17:38.00 17:52.00
Matt Mansfield Canon-McMillan +23.00 18:02.00 17:39.00
Billy Donovan Cardinal O'Hara -27.00 17:39.00 18:06.00
Josh Kerr York Suburban -34.00 17:39.00 18:13.00
Chris Cammarata New Hope-Solebury -10.00 17:39.00 17:49.00
Ethan Hermann Taylor Allderdice -2:29.00 17:41.00 20:10.00
Daniel Shank Camp Hill -43.00 17:41.00 18:24.00
Franklin Cunningham Hazleton Area -4.00 17:42.00 17:46.00
Justin Smyth Boyertown -51.00 17:42.00 18:33.00
Cody Oswald Elk Lake High School -20.00 17:42.00 18:02.00
Damon Gall Canon-McMillan -31.00 17:43.00 18:14.00
Joshua Jackson Jenkintown -13.00 17:43.00 17:56.00
David Kennedy LaSalle College High School -23.00 17:43.00 18:06.00
Jake Pittner Beaver Area +6.00 17:50.00 17:44.00
Cole Sands Central Bucks East -3.00 17:44.00 17:47.00
Dan Uhranowsky Abington Heights -1:03.00 17:46.00 18:49.00
Gordon Pollock Winchester Thurston -1:32.00 17:46.00 19:18.00
Cade Sands Central Bucks East +37.00 18:24.00 17:47.00
Matt Peshek New Hope-Solebury -2:18.00 17:47.00 20:05.00
Sam Gray Penns Valley Area -58.00 17:51.00 18:49.00
Timmy Buzynski Central York -7.00 17:52.00 17:59.00
Cross Kotrozo North Allegheny +32.00 18:25.00 17:53.00
Kyle Reed Spring Ford -36.00 17:53.00 18:29.00
Jacob Hughes Grove City Area -7.00 17:53.00 18:00.00
Chris McCormick North Schuylkill +1.00 17:56.00 17:55.00
Joe Bojarski North Allegheny +1.00 17:56.00 17:55.00
James Zukowski Canon-McMillan -36.00 17:55.00 18:31.00
Owen Zila Central Bucks East -5.00 17:55.00 18:00.00
Luke Guyer Ridgway +15.00 18:11.00 17:56.00
Kyle Malmstrom Owen J. Roberts -57.00 17:56.00 18:53.00
Nicholas DeFilippis Methacton + 17:58.00 17:58.00
Tommy Brewer Bensalem -1:40.00 17:58.00 19:38.00
Aidan Sauer Pennsbury -28.00 17:59.00 18:27.00
Phillip Castrine Northwestern Lehigh -46.00 17:59.00 18:45.00
Lukas Volpetti Holy Redeemer High School -54.00 18:01.00 18:55.00
Cameron Potts Mount Lebanon -15.00 18:02.00 18:17.00
Tom Farrell LaSalle College High School +6.00 18:09.00 18:03.00
Ray Arvizu Peters Township -25.00 18:03.00 18:28.00
Ryan Clark Mount Lebanon -1:11.00 18:03.00 19:14.00
Dylan Junkin Central Bucks East +42.00 18:47.00 18:05.00
David Wong State College Area High School -32.00 18:05.00 18:37.00
Thomas Branstetter State College Area High School -2.00 18:05.00 18:07.00
Elijah Depew Grove City Area -15.00 18:05.00 18:20.00
David Deniziuk Mount Lebanon -1:08.00 18:05.00 19:13.00
Austin Roseberry North Schuylkill -30.00 18:06.00 18:36.00
Marc Motter Central Bucks East -31.00 18:07.00 18:38.00
Scott Williams Holy Redeemer High School -1:38.00 18:10.00 19:48.00
Sam Horn State College Area High School -12.00 18:11.00 18:23.00
Joshua Brycki Methacton -7.00 18:11.00 18:18.00
Benjamin Pierce Spring Ford -1:15.00 18:12.00 19:27.00
Derek Mosteller Blue Mountain -13.00 18:13.00 18:26.00
Trevor Fowler Quakertown +15.00 18:29.00 18:14.00
Corbin Green Central Mountain -1:04.00 18:14.00 19:18.00
Cole Goldcamp Pottsgrove -42.00 18:14.00 18:56.00
Nick Kuzo Southern Columbia Area -2:36.00 18:14.00 20:50.00
Sean McCabe North Schuylkill -52.00 18:15.00 19:07.00
Nolan Pernia Quakertown -10.00 18:16.00 18:26.00
Isaac Davanzati Knoch -27.00 18:16.00 18:43.00
Conner Miller Allentown Central Catholic -5.00 18:16.00 18:21.00
Ethan Sansosti North Allegheny +50.00 19:06.00 18:16.00
Sean Egan LaSalle College High School -29.00 18:17.00 18:46.00
Luke Pittner Beaver Area -3:06.00 18:18.00 21:24.00
Tom McNicholas Cardinal O'Hara -20.00 18:18.00 18:38.00
Braydon Pyle Grove City Area +56.00 19:14.00 18:18.00
Cole Harris Central York -43.00 18:19.00 19:02.00
Michael Shannon Vincentian Academy -1.00 18:19.00 18:20.00
Zak Bacchus Bensalem -53.00 18:20.00 19:13.00
Dylan McKeever Central Bucks East +35.00 18:55.00 18:20.00
Nick Brown Holy Redeemer High School +2:20.00 20:41.00 18:21.00
Alex Race Wilson Area (11) +1:15.00 19:36.00 18:21.00
Jacob Kluge Blue Mountain -23.00 18:21.00 18:44.00
Tyler Meier Canon-McMillan -9.00 18:22.00 18:31.00
Matt McCormick North Schuylkill -18.00 18:22.00 18:40.00
Cassidy Hoffman Warrior Run +12.00 18:34.00 18:22.00
Steffen Hude Pennsbury +2.00 18:26.00 18:24.00
Scott Curry York Suburban -39.00 18:24.00 19:03.00
Jacob Petro Southern Columbia Area -54.00 18:24.00 19:18.00
Jacob Montgomery Central York -25.00 18:26.00 18:51.00
Eric Cammarata New Hope-Solebury -4.00 18:26.00 18:30.00
Willie Streisel Mahanoy Area -2:07.00 18:26.00 20:33.00
Shane Houghton Wilson Area (11) -1:20.00 18:27.00 19:47.00
Jonah DeCortie Canon-McMillan +1:27.00 19:55.00 18:28.00
Lenny Bolinsky North Schuylkill + 18:30.00 18:30.00
Jamail Khan Jenkintown -1:25.00 18:30.00 19:55.00
George Strish Holy Redeemer High School -56.00 18:31.00 19:27.00
Dominic Capaci Holy Redeemer High School +27.00 18:58.00 18:31.00
Zach Davis Perkiomen Valley +53.00 19:25.00 18:32.00
Clara Savchik North Allegheny -21.00 18:32.00 18:53.00
Cade Hayden Bradford Area -1:13.00 18:32.00 19:45.00
Alex Chelton Cathedral Prep -46.00 18:33.00 19:19.00
Kavan Fitzpatrick Northwestern Lehigh -1:30.00 18:33.00 20:03.00
Cameron Somma Canon-McMillan +43.00 19:17.00 18:34.00
Kollin Miller Boyertown -9.00 18:35.00 18:44.00
Reece Lopatka Danville Area -36.00 18:35.00 19:11.00
Seth Owens Elk Lake High School -2.00 18:35.00 18:37.00
Zach Kardos Owen J. Roberts -1:08.00 18:36.00 19:44.00
Andrew Malmstrom Owen J. Roberts +45.00 19:21.00 18:36.00
Ben Higie Canon-McMillan +1:21.00 19:58.00 18:37.00
Calvin Hodges Pennsbury +5.00 18:42.00 18:37.00
Lauren Finikiotis Oakland Catholic -44.00 18:37.00 19:21.00
Kyle Pecora Hazleton Area -39.00 18:37.00 19:16.00
Alex Wagner Perkiomen Valley -27.00 18:37.00 19:04.00
Michael Grapsy Allentown Central Catholic -10.00 18:38.00 18:48.00
Nolan Brannon Cranberry -1.00 18:38.00 18:39.00
Yoni Eglash Taylor Allderdice -1.00 18:39.00 18:40.00
David Blum Beaver Area -17.00 18:40.00 18:57.00
Coltin Albitz Blue Mountain -1:57.00 18:40.00 20:37.00
Seth Soriano Mahanoy Area -24.00 18:40.00 19:04.00
Annie Glodek Perkiomen Valley -13.00 18:40.00 18:53.00
Thomas Mink Pennsbury -5.00 18:41.00 18:46.00
Riley Newman Lake Lehman +3.00 18:45.00 18:42.00
Michael D'Agostini Allentown Central Catholic -30.00 18:43.00 19:13.00
Reese Houseknecht Southern Columbia Area -2:49.00 18:43.00 21:32.00
Austin McQuaide Central York -24.00 18:44.00 19:08.00
Christian Gervasi York Catholic -1:43.00 18:44.00 20:27.00
Kyle Martin Cathedral Prep +21.00 19:05.00 18:44.00
Katie Dammer Abington Heights -51.00 18:44.00 19:35.00
Joshua House New Hope-Solebury +1.00 18:46.00 18:45.00
Justin Pratt Bensalem -55.00 18:45.00 19:40.00
Vincent Schlenker Delaware Valley -45.00 18:45.00 19:30.00
David Brunton Owen J. Roberts -1:24.00 18:45.00 20:09.00
Trevor Hickey Quakertown -24.00 18:46.00 19:10.00
Brett Carney Elk Lake High School -19.00 18:47.00 19:06.00
Gabe Craig Pottsgrove -45.00 18:48.00 19:33.00
James Zola Danville Area -1:13.00 18:48.00 20:01.00
Grant Zeszutek Canon-McMillan +1:52.00 20:40.00 18:48.00
Aaron Srinivasan Marian Catholic +5.00 18:56.00 18:51.00
Joe Bland Pennsbury +14.00 19:05.00 18:51.00
Isaac Wiltshire Central York -21.00 18:51.00 19:12.00
Noah Mellon Spring Ford -27.00 18:51.00 19:18.00
Steve Langdon Holy Redeemer High School -1:10.00 18:52.00 20:02.00
Chuck Adams Vincentian Academy +23.00 19:16.00 18:53.00
Thomas Haas Cardinal O'Hara +10.00 19:03.00 18:53.00
Eddie Issertell Cardinal O'Hara -5.00 18:54.00 18:59.00
Isaiah Denlinger Dock Mennonite Academy -17.00 18:55.00 19:12.00
Nathan Kizer Abington Heights +50.00 19:46.00 18:56.00
Quinten Sherwood Owen J. Roberts -25.00 18:56.00 19:21.00
Thomas Levkulic Blue Mountain + 18:57.00 18:57.00
Alex Longacre Boyertown -1:23.00 18:58.00 20:21.00
George Anthony North Schuylkill -54.00 18:58.00 19:52.00
Abhiram Vagvala Upper Merion -1:00.00 18:59.00 19:59.00
James Riccardo Central Mountain -2:24.00 19:00.00 21:24.00
Andrew McIntosh Knoch -52.00 19:00.00 19:52.00
Brendan Kern Allentown Central Catholic -40.00 19:00.00 19:40.00
Sam Czupich New Hope-Solebury -55.00 19:00.00 19:55.00
Anthony Vennera Northwestern Lehigh +33.00 19:34.00 19:01.00
Kevin Juszynski Quakertown -8.00 19:02.00 19:10.00
Ata Shahideh Central Bucks East -13.00 19:02.00 19:15.00
William Sutherland Mount Lebanon -1.00 19:02.00 19:03.00
Kevin Walsh Canon-McMillan -2:07.00 19:03.00 21:10.00
Ryan Steiner Hazleton Area +36.00 19:39.00 19:03.00
James Ashton Cardinal O'Hara +1:12.00 20:15.00 19:03.00
Chris Holmes Holy Redeemer High School +1:48.00 20:52.00 19:04.00
Charles Mangan Jenkintown -2:00.00 19:06.00 21:06.00
Jennifer Korty Forest City -1:24.00 19:08.00 20:32.00
Glenn McGee Canon-McMillan -7.00 19:08.00 19:15.00
Patrick Jones Knoch -2:20.00 19:10.00 21:30.00
Richard Baird Jr. Spring Ford +12.00 19:23.00 19:11.00
Christian Hanna Central Bucks East -40.00 19:11.00 19:51.00
Andrew Beers Notre Dame E S -8.00 19:11.00 19:19.00
Thomas Balla Bensalem -3:12.00 19:13.00 22:25.00
Eamon Gibbons Wyoming Seminary -25.00 19:13.00 19:38.00
Emma Seifried Sacred Heart Academy Bryn Mawr +46.00 20:00.00 19:14.00
Aidan Malloy Hazleton Area +18.00 19:33.00 19:15.00
Parth Gami Central York -39.00 19:16.00 19:55.00
Vincent Krum Danville Area -1:26.00 19:17.00 20:43.00
Ethan Klees Danville Area -1:02.00 19:17.00 20:19.00
Mikel Skasko Hazleton Area -9.00 19:17.00 19:26.00
Bryce Woland Warrior Run -9.00 19:18.00 19:27.00
Nathaniel Casper-Miller Williamsport Area +12.00 19:31.00 19:19.00
Jonathan Roe Delaware Valley -20.00 19:20.00 19:40.00
Jared Krick Delaware Valley -1:03.00 19:20.00 20:23.00
Matthew Grim Northwestern Lehigh +11.00 19:32.00 19:21.00
Adam Traweek Abington Heights +51.00 20:13.00 19:22.00
Matt Derr Mahanoy Area +28.00 19:50.00 19:22.00
Andrew Leonard Upper Merion -45.00 19:22.00 20:07.00
Brandon Forrest Cranberry -40.00 19:24.00 20:04.00
Matt Whaley Cathedral Prep -32.00 19:25.00 19:57.00
Jesse Rabner Taylor Allderdice +20.00 19:47.00 19:27.00
Sean Joyce Pennsbury -58.00 19:27.00 20:25.00
Kaelan Wright Saint Joseph's Catholic Academy -25.00 19:28.00 19:53.00
Ethan Sensbach Lake Lehman -1:58.00 19:30.00 21:28.00
Isabella Marchini Spring Ford -41.00 19:30.00 20:11.00
Grace Brown Villa Maria Academy -35.00 19:32.00 20:07.00
Ava Pietrzyk North Hills -8.00 19:33.00 19:41.00
Teagan Schein-Becker Perkiomen Valley -40.00 19:33.00 20:13.00
McClay O'Donnell Blue Mountain -1:39.00 19:33.00 21:12.00
Keith Langkan Perkiomen Valley -1:54.00 19:36.00 21:30.00
Max Wortman Saint Joseph's Catholic Academy -4:16.00 19:36.00 23:52.00
Gavin Heilman Central York -39.00 19:37.00 20:16.00
Will Claudio Bensalem +44.00 20:21.00 19:37.00
Josh Zapusek Holy Redeemer High School +3:31.00 23:10.00 19:39.00
Bradley Yeich Danville Area +24.00 20:03.00 19:39.00
Luciano Stranko Hazleton Area -2:17.00 19:40.00 21:57.00
Charlie Romig Penns Valley Area -16.00 19:40.00 19:56.00
Michael Kulish Hazleton Area -52.00 19:40.00 20:32.00
Christopher Keach Dock Mennonite Academy + 19:41.00 19:41.00
Jake Hilliard South Side +33.00 20:14.00 19:41.00
Alyssa Laughner Central Mountain -2:27.00 19:44.00 22:11.00
Eleanor Mancini Cardinal O'Hara -2:05.00 19:44.00 21:49.00
Rebecca Bierly Penns Valley Area -19.00 19:45.00 20:04.00
Henry Kreisl Marian Catholic -1:00.00 19:46.00 20:46.00
Jacob Holland Canon-McMillan -22.00 19:46.00 20:08.00
Sam Lanza Perkiomen Valley -1.00 19:47.00 19:48.00
Jimmy Smathers Clarion Area +47.00 20:35.00 19:48.00
Eli Yemzow Southern Columbia Area -1:18.00 19:48.00 21:06.00
J. Daniel Fedak Bradford Area -1:03.00 19:49.00 20:52.00
Thomas Detlefsen New Hope-Solebury -2.00 19:49.00 19:51.00
Brenden Stoerrle Bensalem -1:15.00 19:49.00 21:04.00
Dan Duffy Owen J. Roberts -29.00 19:50.00 20:19.00
Tate Dawson Central Bucks East +1:26.00 21:19.00 19:53.00
Elizabeth Mancini Cardinal O'Hara -10.00 19:54.00 20:04.00
Gabe Hall Delone Catholic -2.00 19:54.00 19:56.00
Will Friedenberg Danville Area -2:28.00 19:54.00 22:22.00
Lexi Seifert Villa Maria Academy -2:20.00 19:55.00 22:15.00
Sophie Young Oakland Catholic -1:15.00 19:56.00 21:11.00
Paige Barillo Western Wayne -27.00 19:56.00 20:23.00
Anderson Phillips Wyoming Seminary -33.00 19:56.00 20:29.00
Jared Weyers Peters Township +2:02.00 21:59.00 19:57.00
Nate Wiley Cathedral Prep +45.00 20:42.00 19:57.00
Austin Micko Knoch +22.00 20:20.00 19:58.00
Elaina Klinger Danville Area -2:36.00 19:58.00 22:34.00
Max Oswald Blue Mountain -54.00 19:59.00 20:53.00
Dan Hopkins Cardinal O'Hara -7.00 19:59.00 20:06.00
Morgan Grudi Canon-McMillan +2:22.00 22:21.00 19:59.00
Colin Ahrensfield North Schuylkill +4.00 20:03.00 19:59.00
Cole Bailey Central York +16.00 20:15.00 19:59.00
Lindsey Williams Holy Redeemer High School -34.00 19:59.00 20:33.00
Blase Carr Blue Mountain -2:38.00 20:01.00 22:39.00
Haden Stamm Penns Valley Area -2:01.00 20:02.00 22:03.00
Hannah Morris Central Bucks East +56.00 20:58.00 20:02.00
Hannah Schupansky Oakland Catholic -2:06.00 20:03.00 22:09.00
Catherine Curtin State College Area High School -6.00 20:04.00 20:10.00
Micah Schall Central Mountain +2:10.00 22:15.00 20:05.00
Justine Johns Elk Lake High School +14.00 20:20.00 20:06.00
Michele Daniels Perkiomen Valley -1:05.00 20:06.00 21:11.00
Jon Consorti Wilson Area (11) -1:32.00 20:06.00 21:38.00
Jocelyn Rotay Perkiomen Valley +48.00 20:55.00 20:07.00
Chimezie Amaefuna Upper Merion -1:12.00 20:08.00 21:20.00
Isaiah Jones Northwestern Lehigh -55.00 20:08.00 21:03.00
Christine Mancini Cardinal O'Hara -1:10.00 20:09.00 21:19.00
Alex Scheuermann Abington Heights +47.00 20:57.00 20:10.00
Caleb Limmer Jenkintown -11.00 20:11.00 20:22.00
Griffin Coppola Danville Area -18.00 20:11.00 20:29.00
Marshall Powers Clarion Area -43.00 20:12.00 20:55.00
Mason Daniels South Side -2:47.00 20:12.00 22:59.00
Addison Schweizerhof Dock Mennonite Academy +1:01.00 21:13.00 20:12.00
Marisa Maffei Danville Area -1:26.00 20:12.00 21:38.00
Michael Nastasiak Lake Lehman -4:42.00 20:13.00 24:55.00
Simon Sudano Knoch -41.00 20:13.00 20:54.00
Michael Swantner Knoch -2:06.00 20:14.00 22:20.00
Mark Saam Forest City -52.00 20:15.00 21:07.00
Ben Cummings Taylor Allderdice -2.00 20:15.00 20:17.00
Carter Houseknecht Southern Columbia Area -2:18.00 20:16.00 22:34.00
Ian Anderson Dock Mennonite Academy -28.00 20:16.00 20:44.00
Weston Kemble Camp Hill -1:40.00 20:17.00 21:57.00
Randy Repsher Western Wayne -36.00 20:18.00 20:54.00
Ben Hakun Owen J. Roberts +28.00 20:46.00 20:18.00
Julia Dorley Perkiomen Valley -45.00 20:18.00 21:03.00
Ally Meehan North Allegheny +31.00 20:50.00 20:19.00
Madeline Consuelos Northwestern Lehigh -11.00 20:19.00 20:30.00
Carlee Constable Villa Maria Academy -38.00 20:19.00 20:57.00
Katherine Fedko Vincentian Academy -4.00 20:19.00 20:23.00
Julia Mycek New Hope-Solebury +1:19.00 21:39.00 20:20.00
Sean Rinkel Delaware Valley -1:11.00 20:20.00 21:31.00
Yosi Bere Holy Redeemer High School +1:32.00 21:53.00 20:21.00
Owen Ebersole Upper Merion +2.00 20:24.00 20:22.00
Gabriella Bamford Spring Ford -51.00 20:23.00 21:14.00
Kathryn Aldrich Oakland Catholic -25.00 20:23.00 20:48.00
Rebecca Balara Dallas +1:49.00 22:13.00 20:24.00
Marissa Canzian Vincentian Academy +4.00 20:29.00 20:25.00
Dylan Corriere Wilson Area (11) -11.00 20:26.00 20:37.00
Tina Capparell Marian Catholic +19.00 20:46.00 20:27.00
Emily Smith Spring Ford +19.00 20:47.00 20:28.00
Aoife-Ruby Dunne Mount Lebanon -41.00 20:28.00 21:09.00
Joe Grzyb Peters Township +51.00 21:20.00 20:29.00
Zach Scanlon Holy Redeemer High School -1:38.00 20:29.00 22:07.00
Jalen Phillips Blue Mountain -1:24.00 20:29.00 21:53.00
Tori Ross Warrior Run +39.00 21:10.00 20:31.00
Matt Firth New Hope-Solebury +23.00 20:55.00 20:32.00
Brandon Higgins Bensalem +33:45:28.00 34:06:00.00 20:32.00
Rachel Murphy Spring Ford -1:32.00 20:32.00 22:04.00
Cameron Shedlock Wyoming Seminary -1:19.00 20:33.00 21:52.00
Nick Schill Clarion Area -2:51.00 20:35.00 23:26.00
Cailin Saylor State College Area High School +4.00 20:39.00 20:35.00
Abby Rustay Wilson Area (11) +50.00 21:28.00 20:38.00
Madalyn Hunsberger Boyertown -2:20.00 20:38.00 22:58.00
Emre Yakut Central Mountain -11.00 20:38.00 20:49.00
Emma Simon State College Area High School -1:11.00 20:39.00 21:50.00
Bridget Palm Central York -46.00 20:40.00 21:26.00
Sydney Wehn Peters Township +49.00 21:31.00 20:42.00
Alex Glasier Owen J. Roberts -20.00 20:42.00 21:02.00
Dylan Bray Cardinal O'Hara -35.00 20:43.00 21:18.00
Kara Daggett North Allegheny +59.00 21:43.00 20:44.00
Tommy Oliver Bensalem +2:27.00 23:11.00 20:44.00
Josh Bolan Perkiomen Valley +10.00 20:59.00 20:49.00
Tess Wright North Allegheny +21.00 21:11.00 20:50.00
Alex Kolodychak Cathedral Prep -53.00 20:50.00 21:43.00
Jennifer Massucci Peters Township -41.00 20:51.00 21:32.00
Mary Everdale Hazleton Area -8.00 20:51.00 20:59.00
Keri Jones Elk Lake High School -15.00 20:52.00 21:07.00
Justin Wolfe Forest City -1:28.00 20:52.00 22:20.00
Race Nicolia Cathedral Prep -23.00 20:53.00 21:16.00
Gabrielle Sacks Allentown Central Catholic +50.00 21:44.00 20:54.00
Vanessa Paolella Delaware Valley +47.00 21:41.00 20:54.00
Thomas Laudani Delone Catholic +23.00 21:17.00 20:54.00
Kris Boxter Mahanoy Area -16.00 20:54.00 21:10.00
Jacob Stewart Central York -23.00 20:55.00 21:18.00
Nico Marino New Hope-Solebury -2.00 20:56.00 20:58.00
Rory Vigrass Mount Lebanon -3:24.00 20:57.00 24:21.00
Kristin Reynolds Cranberry -55.00 20:58.00 21:53.00
Abbey Iafolla Central Bucks East -2:34.00 20:59.00 23:33.00
Chad Bogash Blue Mountain -1:11.00 20:59.00 22:10.00
Luke Motter York Catholic -1:39.00 21:00.00 22:39.00
Kyle Lynch New Hope-Solebury -14.00 21:00.00 21:14.00
Matt Izuka Upper Merion -1:29.00 21:05.00 22:34.00
Emily Hansell Owen J. Roberts +27.00 21:34.00 21:07.00
Leanne Sneeringer Delone Catholic -2.00 21:07.00 21:09.00
Brooklyne Wiley Central Bucks East +32.00 21:41.00 21:09.00
Mary McMahon Williamsport Area -2:22.00 21:09.00 23:31.00
Travis Geer Jenkintown -3:14.00 21:09.00 24:23.00
Molly Tarvin Northwestern Lehigh + 21:11.00 21:11.00
Amber Strouse Upper Merion -28.00 21:12.00 21:40.00
Haley Garvin State College Area High School -15.00 21:13.00 21:28.00
Haley Scopelliti Southern Columbia Area -53.00 21:13.00 22:06.00
Sean Davis Jenkintown -29.00 21:13.00 21:42.00
Elijah Rizzo Bensalem +23:40:46.00 24:02:00.00 21:14.00
Zaccary Roberts Marian Catholic +32.00 21:47.00 21:15.00
Megan Ellery Oakland Catholic -1:55.00 21:16.00 23:11.00
Ethan Hoda Holy Redeemer High School -1:05.00 21:16.00 22:21.00
Nicole Capparell Marian Catholic -6.00 21:19.00 21:25.00
Margaret Veres Canon-McMillan -1:34.00 21:21.00 22:55.00
Madissen Steiner North Allegheny +1:14.00 22:37.00 21:23.00
Makara Smocer Vincentian Academy +33.00 21:56.00 21:23.00
Eddie Pulaski Marian Catholic +7.00 21:32.00 21:25.00
Rachel Moyer Spring Ford -31.00 21:25.00 21:56.00
Katelyn Bernatos Owen J. Roberts -4:32.00 21:25.00 25:57.00
Megan Dugan Villa Maria Academy -4:49.00 21:25.00 26:14.00
Shayanne Benet Elk Lake High School -23.00 21:26.00 21:49.00
Steven Adams Warrior Run -2:15.00 21:26.00 23:41.00
Gaby Vega Wilson Area (11) +12.00 21:39.00 21:27.00
Emma Torak Owen J. Roberts +11.00 21:38.00 21:27.00
Camryn McCloskey Dock Mennonite Academy +23:40:32.00 24:02:00.00 21:28.00
Evan Barone Williamsport Area -11.00 21:28.00 21:39.00
Hannah Carney Knoch +4.00 21:33.00 21:29.00
Riley Oremus Dallas +23.00 21:54.00 21:31.00
Dario D'Amato Hazleton Area +2.00 21:34.00 21:32.00
Morgan Morton Upper Merion +24.00 21:57.00 21:33.00
Arianna Boccardi Pittston Area -9.00 21:33.00 21:42.00
Tara Kupsky Wyoming Seminary +1:34.00 23:08.00 21:34.00
Elliot Nesbitt Central Mountain -1:05.00 21:34.00 22:39.00
Christina Lugg Central Mountain -2:00.00 21:34.00 23:34.00
Austin Scheeler Mahanoy Area -1:17.00 21:34.00 22:51.00
Rachael Wittmer Knoch -20.00 21:35.00 21:55.00
Tabitha Luici New Hope-Solebury +1:30.00 23:06.00 21:36.00
Derek Sacks Cardinal O'Hara +11.00 21:47.00 21:36.00
Julia Resele Danville Area -2:10.00 21:37.00 23:47.00
Zette Pflaum York Suburban +3.00 21:41.00 21:38.00
Noah Zakarian Danville Area -4.00 21:38.00 21:42.00
Kiran Sharma Wyoming Seminary -19.00 21:39.00 21:58.00
Paige Hartman Central York +1:04.00 22:43.00 21:39.00
Monica Amarante Danville Area -5.00 21:39.00 21:44.00
Caitlin Bowe Upper Merion -32.00 21:44.00 22:16.00
Kelly Somora Grove City Area -1:26.00 21:44.00 23:10.00
Jack Herr Jenkintown -2:28.00 21:46.00 24:14.00
Maura Lyons Cardinal O'Hara +34.00 22:22.00 21:48.00
Nikaela Haas Danville Area -25.00 21:48.00 22:13.00
Hannah Herzon Northwestern Lehigh +12.00 22:01.00 21:49.00
Joseph Delash Marian Catholic -36.00 21:49.00 22:25.00
Mike Witczak Marian Catholic +5.00 21:55.00 21:50.00
Rachel Quillin Beaver Area +38.00 22:30.00 21:52.00
Rachel Daniels Perkiomen Valley -19.00 21:53.00 22:12.00
Olivia Vasey Lake Lehman +28.00 22:23.00 21:55.00
Cecillia Lantz York Suburban +16.00 22:11.00 21:55.00
Gianna Pugliano Peters Township +49.00 22:44.00 21:55.00
Brooke Ruth York Suburban +33.00 22:30.00 21:57.00
Cameron Brucher Forest City +58.00 22:55.00 21:57.00
Rainey Oldfield Danville Area -2:02.00 21:57.00 23:59.00
Bobby Ulmer Msgr Bonner & Abp Prendergast HS +24:56:02.00 25:18:00.00 21:58.00
Anna Price Methacton +7.00 22:06.00 21:59.00
Brinn DeAngelo North Schuylkill -18.00 22:00.00 22:18.00
Bailey Loyack Pittston Area +1:28.00 23:30.00 22:02.00
Gillian Livingston Mount Lebanon -22.00 22:02.00 22:24.00
Katia Kaffenes Beaver Area -57.00 22:02.00 22:59.00
Madeleine Foster Perkiomen Valley +37.00 22:40.00 22:03.00
Julia Vledder Spring Ford -14.00 22:05.00 22:19.00
Kelly Fessler Villa Maria Academy -43.00 22:05.00 22:48.00
Jenna Rastatter Msgr Bonner & Abp Prendergast HS -2:03.00 22:05.00 24:08.00
Kelsey Jenkins Beaver Area +4.00 22:10.00 22:06.00
Devon Montanari Allentown Central Catholic +25.00 22:32.00 22:07.00
Amanda Murray Boyertown +11.00 22:19.00 22:08.00
Tifany Berry Cranberry +29.00 22:37.00 22:08.00
Delaney McCarthy Vincentian Academy +3.00 22:11.00 22:08.00
Emily Keir Seneca Valley -59.00 22:09.00 23:08.00
Selin Cetin North Allegheny -2:32.00 22:09.00 24:41.00
Teresa Majewski North Allegheny +40.00 22:50.00 22:10.00
Victor Yin Upper Merion +25:35:50.00 25:58:00.00 22:10.00
Emma Trout York Suburban -1:01.00 22:11.00 23:12.00
Carly LaZar Villa Maria Academy +7.00 22:19.00 22:12.00
Lauryn Pembleton Lake Lehman -17.00 22:12.00 22:29.00
June Sanchez Upper Merion +23:56:46.00 24:19:00.00 22:14.00
Bella Dinallo State College Area High School +58.00 23:13.00 22:15.00
Dan Hickman South Side -14.00 22:16.00 22:30.00
Celia Pastore Cardinal O'Hara +1:18.00 23:34.00 22:16.00
Dana Schaich Vincentian Academy +13.00 22:29.00 22:16.00
Everett VanHeyst Penns Valley Area +27.00 22:44.00 22:17.00
Erica Gunden Dock Mennonite Academy -13.00 22:17.00 22:30.00
Grant Doss Delaware Valley +1:18.00 23:36.00 22:18.00
Tess Christensen North Allegheny +34.00 22:53.00 22:19.00
Lilya Vanderaar Canon-McMillan +26:19:39.00 26:42:00.00 22:21.00
Janet Wang North Allegheny +48.00 23:09.00 22:21.00
Moira Anderson Mount Lebanon -32.00 22:22.00 22:54.00
Samantha Woolcock Cranberry +39.00 23:03.00 22:24.00
Abby Sykes Spring Ford +1:29.00 23:53.00 22:24.00
Grace Demenno Boyertown + 22:25.00 22:25.00
Rowen Donnelly Owen J. Roberts -38.00 22:29.00 23:07.00
Rachel Walters Mount Lebanon -1:04.00 22:30.00 23:34.00
Erica Hild Owen J. Roberts +23:44:29.00 24:07:00.00 22:31.00
Aanya Chopra Danville Area + 22:31.00 22:31.00
Alexis Anderson Upper Merion -1:32.00 22:32.00 24:04.00
Carley Cirafesi Upper Merion -28.00 22:32.00 23:00.00
Marie Depew Grove City Area -31.00 22:32.00 23:03.00
Paige Hineman South Side -33.00 22:32.00 23:05.00
Kara Martin Lake Lehman +24:05:27.00 24:28:00.00 22:33.00
Molly Holmes Holy Redeemer High School +57.00 23:30.00 22:33.00
Abby Paytas Taylor Allderdice +24.00 22:57.00 22:33.00
Ally Spalaris Peters Township +7.00 22:40.00 22:33.00
Maggie Lincoln Taylor Allderdice -2:16.00 22:35.00 24:51.00
Cora Broadhurst Mount Lebanon -6.00 22:36.00 22:42.00
Chloe Ciora Knoch -1:03.00 22:37.00 23:40.00
Michaela Schmid Grove City Area +1:13.00 23:52.00 22:39.00
Kate Ott Saint Joseph's Catholic Academy + 22:41.00 22:41.00
Karly Smith Penns Valley Area -1:46.00 22:41.00 24:27.00
Julie Bocetti Peters Township +56.00 23:41.00 22:45.00
Jane Turek South Side -5.00 22:45.00 22:50.00
Julie Palmer Central Bucks East +11.00 22:59.00 22:48.00
Katie Craig Clarion Area +23.00 23:14.00 22:51.00
Jocelyn Krieger State College Area High School +7.00 22:58.00 22:51.00
Sean Francis New Hope-Solebury +43.00 23:36.00 22:53.00
Sarah McDougall Delaware Valley -1:00.00 22:53.00 23:53.00
Kayleigh Pokrivka York Catholic -34.00 22:53.00 23:27.00
Emily Markley Cardinal O'Hara -29.00 22:54.00 23:23.00
Lily Deible North Allegheny -17.00 22:59.00 23:16.00
Emma Marion Abington Heights -48.00 23:00.00 23:48.00
Megan Czerpak Pottsgrove -2:12.00 23:01.00 25:13.00
Lindsey Carmack Saint Joseph's Catholic Academy -3:23.00 23:01.00 26:24.00
Emma Pizer Jenkintown -1:19.00 23:02.00 24:21.00
Bryce Floyd York Catholic -53.00 23:03.00 23:56.00
Cecilia Jones St. Hubert's +53.00 23:57.00 23:04.00
Lillian Altonen Wilson Area (11) -1:51.00 23:05.00 24:56.00
Pavol Almasi Forest City +5.00 23:13.00 23:08.00
Chloe Stravinsky North Schuylkill + 23:10.00 23:10.00
Ally Wehn Peters Township +24:04:50.00 24:28:00.00 23:10.00
Emily Flamino Owen J. Roberts +18.00 23:28.00 23:10.00
Sarina Wudkwych Canon-McMillan -1:32.00 23:10.00 24:42.00
Ryan Connolly Knoch -43.00 23:11.00 23:54.00
Emma Steely Southern Columbia Area -2:06.00 23:12.00 25:18.00
Mallory Schmidt Boyertown -3:15.00 23:13.00 26:28.00
Caroline Arena Jenkintown -49.00 23:15.00 24:04.00
Simonet Tan Bensalem -34.00 23:17.00 23:51.00
Steph Yanochko Hazleton Area +5.00 23:23.00 23:18.00
Jacob Schwartz Jenkintown -1:35.00 23:18.00 24:53.00
Taylor Lesscalleet Delone Catholic +23:56:40.00 24:20:00.00 23:20.00
Olivia Leber Methacton -1:55.00 23:21.00 25:16.00
Megan Hale York Catholic -24.00 23:21.00 23:45.00
Claudia O'donnell Notre Dame E S -48.00 23:21.00 24:09.00
Bridget Fox Central Bucks East +1.00 23:23.00 23:22.00
Danny Westcott Jenkintown +27:39:38.00 28:03:00.00 23:22.00
Bethany Hileman Danville Area +24:53:37.00 25:17:00.00 23:23.00
Emily Spalaris Peters Township -1:13.00 23:24.00 24:37.00
Nicole McShane St. Hubert's +23:53:35.00 24:17:00.00 23:25.00
Shannon Loughin Spring Ford -2:10.00 23:25.00 25:35.00
Abrianna Scenna Canon-McMillan +2.00 23:28.00 23:26.00
Jordan Rohrbach State College Area High School -54.00 23:26.00 24:20.00
Megan Babinsky Mahanoy Area +23:42:32.00 24:06:00.00 23:28.00
Abbey Sweeney Delone Catholic +24:17:32.00 24:41:00.00 23:28.00
Christopher Brooks Upper Merion +14.00 23:42.00 23:28.00
Allie Willhouse Southern Columbia Area +23:39:31.00 24:03:00.00 23:29.00
Genevieve English Pittston Area -1:13.00 23:30.00 24:43.00
Bridgid O'Dea Msgr Bonner & Abp Prendergast HS -1:42.00 23:31.00 25:13.00
Alana Bergey Dock Mennonite Academy -8.00 23:31.00 23:39.00
Ana Sokolowski Perkiomen Valley +11.00 23:43.00 23:32.00
Emily Rotz Upper Merion -1:43.00 23:32.00 25:15.00
Luke Nevins Forest City -2:04.00 23:32.00 25:36.00
Chloe Sullivan Pottsgrove -20.00 23:33.00 23:53.00
Lauren Earley Williamsport Area +23:48:25.00 24:12:00.00 23:35.00
Marissa Tankelewicz St. Hubert's -2:20.00 23:36.00 25:56.00
Adelina Grusca Taylor Allderdice -2:35.00 23:36.00 26:11.00
Sarah Murray York Suburban -1:28.00 23:36.00 25:04.00
Alexis Cleary Cardinal O'Hara -2:13.00 23:36.00 25:49.00
Olivia Ziegler Peters Township +23:42:19.00 24:06:00.00 23:41.00
Bobby Hadden Dock Mennonite Academy +5.00 23:46.00 23:41.00
Hannah Evans Cardinal O'Hara +24:04:14.00 24:28:00.00 23:46.00
Rebekah Dolbin Blue Mountain -1:44.00 23:46.00 25:30.00
Marley Stackonis Boyertown +11.00 23:58.00 23:47.00
Amelia Wurster New Hope-Solebury +25:22:11.00 25:46:00.00 23:49.00
Lyndsey Hertneky Central York +25:52:11.00 26:16:00.00 23:49.00
Juliana Rotelle Dock Mennonite Academy +24:27:10.00 24:51:00.00 23:50.00
Rebecca Sobeck Methacton -29.00 23:52.00 24:21.00
Danielle Elsier Boyertown -5:37.00 23:52.00 29:29.00
Nell Fossa Notre Dame E S -55.00 23:52.00 24:47.00
Jordan Nitto Spring Ford -20.00 23:54.00 24:14.00
Molly Neeson Pottsgrove +23:52:04.00 24:16:00.00 23:56.00
Greta Bell Beaver Area +26:21:58.00 26:46:00.00 24:02.00
Haylie Betz Danville Area +24:07:58.00 24:32:00.00 24:02.00
Emma Straw Upper Merion +24:32:56.00 24:57:00.00 24:04.00
Jaclyn Ball Central York +24:18:53.00 24:43:00.00 24:07.00
Jessica Tighe Pittston Area +23:41:52.00 24:06:00.00 24:08.00
Nicholas Bulik York Catholic +26:51:32.00 27:16:00.00 24:28.00
Colleen Mulville St. Hubert's +24:45:31.00 25:10:00.00 24:29.00
Julia Sabol Lake Lehman +24:43:30.00 25:08:00.00 24:30.00
Andrea Rockefeller Elk Lake High School +25:27:28.00 25:52:00.00 24:32.00
Elese Christ Pottsgrove +24:09:23.00 24:34:00.00 24:37.00
Sam Murmello Allentown Central Catholic +24:07:22.00 24:32:00.00 24:38.00
Olivia Sees Warrior Run +25:01:17.00 25:26:00.00 24:43.00
Erin McKenna Spring Ford +24:02:17.00 24:27:00.00 24:43.00
Michael Freaney Upper Merion +31:34:07.00 31:59:00.00 24:53.00
Patty Higgins Bensalem +23:54:04.00 24:19:00.00 24:56.00
Taylor Williams Warrior Run +23:38:02.00 24:03:00.00 24:58.00
Debbie Grace St. Hubert's +24:14:01.00 24:39:00.00 24:59.00
Mara Rayburg Peters Township +27:05:59.00 27:31:00.00 25:01.00
Emily Davis Southern Columbia Area +24:29:55.00 24:55:00.00 25:05.00
Rebecca Waguespack Notre Dame E S +25:49:54.00 26:15:00.00 25:06.00
Megan Bisco Mahanoy Area +24:33:51.00 24:59:00.00 25:09.00
Maggie Wells Delone Catholic +24:28:49.00 24:54:00.00 25:11.00
Laurel Ecklund Cranberry +23:46:44.00 24:12:00.00 25:16.00
Sharon Engel Williamsport Area +23:36:43.00 24:02:00.00 25:17.00
Rebecca Ford Lake Lehman +24:52:43.00 25:18:00.00 25:17.00
Abigail DuVall Penns Valley Area +24:25:42.00 24:51:00.00 25:18.00
Sophia Haas Spring Ford +24:53:42.00 25:19:00.00 25:18.00
Caitlyn Albitz Blue Mountain +23:39:31.00 24:05:00.00 25:29.00
Brooke Paris Canon-McMillan +24:21:29.00 24:47:00.00 25:31.00
Tiffany Lasinski Lake Lehman +26:43:28.00 27:09:00.00 25:32.00
Lauren Yankanich Central York +25:15:27.00 25:41:00.00 25:33.00
Madeline Keenan Cranberry +23:52:25.00 24:18:00.00 25:35.00
Madison Giraud Pottsgrove +24:16:23.00 24:42:00.00 25:37.00
Alexis Witherite Penns Valley Area +24:13:14.00 24:39:00.00 25:46.00
Natalia Konitzer Marian Catholic +25:15:07.00 25:41:00.00 25:53.00
Caitlyn Harper Camp Hill +24:47:07.00 25:13:00.00 25:53.00
Sydney Gillen Wilson Area (11) +25:14:05.00 25:40:00.00 25:55.00
Taylor Schmidt Central Mountain +25:15:05.00 25:41:00.00 25:55.00
Laura Sine Wilson Area (11) +25:15:57.00 25:42:00.00 26:03.00
Abigayil James Central Mountain +26:07:54.00 26:34:00.00 26:06.00
Sophia Caporusso Notre Dame E S +26:28:53.00 26:55:00.00 26:07.00
William Pagliaro Upper Merion +25:54:52.00 26:21:00.00 26:08.00
Julianna Slominski New Hope-Solebury +26:33:48.00 27:00:00.00 26:12.00
Kathryn Rader York Catholic +25:32:44.00 25:59:00.00 26:16.00
Macy Falcione Canon-McMillan +26:09:35.00 26:36:00.00 26:25.00
Felisha Ortiz Central York +26:09:33.00 26:36:00.00 26:27.00
Madison Bair Penns Valley Area +26:48:29.00 27:15:00.00 26:31.00
Morgan Miller Upper Merion +24:56:27.00 25:23:00.00 26:33.00
Emma Montroy Jenkintown +26:23:19.00 26:50:00.00 26:41.00
Devon Russell Central York +30:00:16.00 30:27:00.00 26:44.00
Olivia Speakman Delone Catholic +24:54:08.00 25:21:00.00 26:52.00
Kristen Lee Upper Merion +27:21:46.00 27:49:00.00 27:14.00
Elizabeth Abraham Wyoming Seminary +26:54:29.00 27:22:00.00 27:31.00
Margaret Davis Jenkintown +25:42:29.00 26:10:00.00 27:31.00
Jennie Li North Schuylkill +25:23:25.00 25:51:00.00 27:35.00
Evan Gzesh Jenkintown +24:36:16.00 25:04:00.00 27:44.00
Sydney Studley St. Hubert's +30:45:12.00 31:13:00.00 27:48.00
Joseph Callahan Upper Merion +26:06:11.00 26:34:00.00 27:49.00
Eric Wanat New Hope-Solebury +24:49:05.00 25:17:00.00 27:55.00
Payton Bernardyn Mahanoy Area +27:50:01.00 28:18:00.00 27:59.00
Kayla Paul New Hope-Solebury +28:48:50.00 29:17:00.00 28:10.00
Lee Clarke Forest City +25:57:43.00 26:26:00.00 28:17.00
Maddison Adams Central York +25:37:42.00 26:06:00.00 28:18.00
Ashley Criollo St. Hubert's +27:25:38.00 27:54:00.00 28:22.00
Priya Ray Canon-McMillan +24:39:37.00 25:08:00.00 28:23.00
Kristen Spencer South Side +28:49:06.00 29:18:00.00 28:54.00
Veronica Pecora Hazleton Area +31:11:02.00 31:40:00.00 28:58.00
Cassandra Kizis Wyoming Seminary +28:52:58.00 29:22:00.00 29:02.00
Alicia Bennett St. Hubert's +25:21:45.00 25:51:00.00 29:15.00
Layla Myers Bensalem +28:46:59.00 29:17:00.00 30:01.00
Bridget Dugan Holy Redeemer High School +25:37:57.00 26:08:00.00 30:03.00
Sara DeGurian Peters Township +29:04:44.00 29:35:00.00 30:16.00
Kim Weller Danville Area +28:28:41.00 29:01:00.00 32:19.00
Leah Gonzalez Building 21 +30:41:57.00 31:15:00.00 33:03.00
Jessica Bowe Upper Merion +33:30:53.00 34:05:00.00 34:07.00
Jack Mcnamara Building 21 +31:52:24.00 32:31:00.00 38:36.00