Licensed to Slippery Rock Univ. Rockets
HY-TEK's Meet Manager 6/11/2018 08:53 AM
Mountain Top Invititional - 6/9/2018
6/9/2018
Results
Girls 100 Meter Dash 8 & Under
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Dinkel, Isabella Greensburg Y 17.71 17.11 1
2 Faith, Danika Unattached 17.73 4
3 Thompson, Halle Greensburg Y 18.06 18.15 1
4 Herbick, Isla Nittany Trac 18.53 18.20 1
5 Strohmeyer, Bella Williamsburg 18.54 3
6 Chyr, Sophia Mountain Top 18.85 3
7 Hines, Abby Mountain Top 18.99 3
8 Barr, Madison Nehemiah Tra 19.38 19.11 1
9 Dinkel, Maria Greensburg Y 19.16 19.58 1
10 Tate, Rebekah Nittany Trac 21.26 20.34 2
11 Shaffer, Naiara Unattached 20.92 2
12 Isenberg, Alana Williamsburg 21.71 4
13 Blake, Rylee Unattached 21.91 21.86 2
14 Hallinan, Lily Mountain Top 22.25 3
15 Zerbini, Maria Greensburg Y 23.71 23.93 2
16 Bianconi, Sophia Mountain Top 24.05 4
17 Barnes, Arianna Unattached 24.46 3
18 Perrone, Reese Mountain Top 24.68 4
19 Jones, Lorah Mountain Top 24.92 3
20 Riccella, Giulanna Mountain Top 28.53 4
21 DelGrande, Romi Mountain Top 28.67 4
Girls 200 Meter Dash 8 & Under
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Eckenrode, Kate Mountain Top 36.92 3
2 Faith, Danika Unattached 38.41 2
3 Dinkel, Isabella Greensburg Y 37.96 38.70 1
4 Snyder, Delaney Unattached 39.72 2
5 Strohmeyer, Bella Williamsburg 39.91 2
6 Plummer, Sydnee Mountain Top 40.09 3
7 Shaffer, Naiara Unattached 41.62 5
8 DeFazio, Caroline Greensburg Y 42.26 42.38 1
9 Hines, Abby Mountain Top 42.50 3
10 Barr, Madison Nehemiah Tra 43.62 42.53 1
11 Crater, Cailin Nittany Trac 43.00 4
12 Herbick, Isla Nittany Trac 43.54 4
13 Jackson, Gretel Nittany Trac 44.63 5
14 Dawson, Braelyn Greensburg Y 46.29 44.74 1
15 Tate, Rebekah Nittany Trac 45.01 2
16 Bianconi, Isabella Mountain Top 45.54 4
17 Claar, Abigail Mountain Top 45.85 3
18 Jones, Lorah Mountain Top 46.69 4
19 Hallinan, Lily Mountain Top 48.02 4
20 Detwiler, Allianna Mountain Top 49.36 1
21 Altiery, Adriana Juniata Vall 46.23 49.96 1
22 Jenkins, Jayden Mountain Top 50.04 5
23 Jackson, Matilda Nittany Trac 54.48 2
24 Bianconi, Sophia Mountain Top 55.16 5
25 Perrone, Reese Mountain Top 55.66 3
26 Law, Myla Mountain Top 57.27 5
27 Link, Anna Mountain Top 1:05.38 3
28 DelGrande, Romi Mountain Top 1:10.03 4
29 Riccella, Giulanna Mountain Top 1:20.84 5
Girls 400 Meter Dash 8 & Under
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Eckenrode, Kate Mountain Top 1:26.29 2
2 Snyder, Delaney Unattached 1:32.30 3
3 Hines, Abby Mountain Top 1:34.93 2
4 DeFazio, Caroline Greensburg Y 1:35.38 3
5 Plummer, Sydnee Mountain Top 1:37.86 2
6 Jackson, Gretel Nittany Trac 1:34.00 1:39.21 1
7 Herbick, Isla Nittany Trac 1:34.28 1:39.55 1
8 Claar, Abigail Mountain Top 1:40.44 2
9 Bianconi, Isabella Mountain Top 1:45.15 3
10 Bianconi, Makalya Mountain Top 1:48.83 1
11 Jenkins, Jayden Mountain Top 1:56.72 2
12 Zerbini, Maria Greensburg Y 2:03.26 1:57.30 1
13 Detwiler, Allianna Mountain Top 1:58.26 1
14 Isenberg, Alana Williamsburg 2:04.02 3
15 Law, Myla Mountain Top 2:05.56 3
16 Link, Anna Mountain Top 2:12.99 3
Girls 800 Meter Run 8 & Under
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Anderson, Farrah Greensburg Y 3:21.00 3:22.49
Girls Long Jump 8 & Under
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Plummer, Sydnee Mountain Top 2.59m
2 Thompson, Halle Greensburg Y 2.41m
3 Chyr, Sophia Mountain Top 2.31m
4 Anderson, Farrah Greensburg Y 2.06m
5 Dawson, Braelyn Greensburg Y 2.04m
6 Crater, Cailin Nittany Trac 5-10.00 2.02m
7 Bianconi, Makalya Mountain Top 1.95m
8 Dinkel, Maria Greensburg Y 1.91m
9 DeFazio, Caroline Greensburg Y 1.81m
10 Faith, Danika Unattached 1.79m
10 Tate, Rebekah Nittany Trac 5-04.00 1.79m
12 Claar, Abigail Mountain Top 1.72m
13 Hallinan, Lily Mountain Top 1.49m
13 Miller, Noelle Juniata Vall 3-06.00 1.49m
15 Jenkins, Jayden Mountain Top 1.48m
16 Jackson, Gretel Nittany Trac 6-03.00 1.43m
17 Zerbini, Maria Greensburg Y 1.42m
18 Link, Anna Mountain Top 1.41m
19 Altiery, Adriana Juniata Vall 3-00.00 1.37m
20 Bianconi, Isabella Mountain Top 1.36m
21 Shaffer, Naiara Unattached 1.35m
22 Barnes, Arianna Unattached 1.27m
23 Bianconi, Sophia Mountain Top 1.06m
24 Law, Myla Mountain Top 1.02m
25 Riccella, Giulanna Mountain Top 0.88m
26 Perrone, Reese Mountain Top 0.64m
27 Jackson, Matilda Nittany Trac 0.43m
Girls Shot Put 8 & Under
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Faith, Danika Unattached 4.80m
2 Miller, Noelle Juniata Vall 3-06.00 4.50m
3 Crater, Cailin Nittany Trac 2.80m
Girls Javelin Throw 8 & Under
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Strohmeyer, Bella Williamsburg 10.59m
2 Thompson, Halle Greensburg Y 7.68m
3 Dinkel, Maria Greensburg Y 7.47m
4 Barr, Madison Nehemiah Tra 7.15m
5 Miller, Noelle Juniata Vall 10-05 6.91m
6 Detwiler, Allianna Mountain Top 6.55m
7 Barnes, Arianna Unattached 5.16m
8 Isenberg, Alana Williamsburg 3.79m
9 Blake, Rylee Unattached 9-01 2.91m
Girls 100 Meter Dash 9 & 10
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Porter, Addison Nittany Trac 15.84 15.47 1
2 Wilson, Sienna High Energy 15.84 15.65 1
3 Wilson, Sheree High Energy 15.78 15.70 1
4 Kreshalk, Kendahl Mountain Top 15.77 3
5 Abdullah, Malia High Energy 15.89 16.09 1
6 Cunningham, Jacee Juniata Vall 16.27 4
7 Powers, Avey Mountain Top 16.94 4
8 Kocher, Sadie Nittany Trac 17.01 16.99 1
9 Fortson, Olivia Juniata Vall 17.07 4
10 Etters, Kaitlyn Nehemiah Tra 17.77 17.63 2
11 Duron, Annabelle Unattached 17.87 3
12 Myers, Christina Mountain Top 17.91 3
13 Anderson, Lauren Greensburg Y 17.92 18.03 2
14 Weaver, Kezia Nittany Trac 18.88 18.34 2
15 Bundro, Samantha Nittany Trac 18.39 18.43 2
16 Davison, Eden Mountain Top 18.44 4
17 DeVoir, Rebecca Nittany Trac 19.24 19.54 2
18 Capone, Sage Unattached 19.63 3
19 Rokita, Kalena Nittany Trac 19.84 20.46 3
20 Rossell, Laila Valley Speed 23.22 4
Girls 200 Meter Dash 9 & 10
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Wilson, Sheree High Energy 32.91 32.46 1
2 Wilson, Sienna High Energy 33.13 32.87 1
3 Kreshalk, Kendahl Mountain Top 34.03 4
4 Abdullah, Malia High Energy 34.25 34.44 1
5 Fedkin, Kristina Nittany Trac 34.74 34.58 1
6 Gergely, Lily Mountain Top 35.30 3
7 Tate, Lydia Nittany Trac 33.76 36.30 1
8 Fortson, Olivia Juniata Vall 36.27 37.26 1
9 Etters, Kaitlyn Nehemiah Tra 38.67 38.37 2
10 Powers, Avey Mountain Top 38.39 4
11 Myers, Christina Mountain Top 40.32 3
12 Anderson, Lauren Greensburg Y 39.36 40.57 2
13 Crater, Cassidey Nittany Trac 41.07 2
14 Rokita, Kalena Nittany Trac 43.14 41.84 2
15 Weaver, Kezia Nittany Trac 42.48 2
16 Link, Zoey Mountain Top 46.70 4
17 Mullen, Ann Mountain Top 46.79 3
18 Powers, Maya Mountain Top 47.27 4
Girls 400 Meter Dash 9 & 10
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Wilson, Sheree High Energy 1:14.51 1:16.10 1
2 Wilson, Sienna High Energy 1:16.72 1:19.08 1
3 Fedkin, Kristina Nittany Trac 1:20.76 1:19.35 1
4 Gergely, Lily Mountain Top 1:21.52 2
5 Bauer, Annalyse Inferno 1:22.95 3
6 McCoy, Riley Unattached 1:25.64 4
7 Myers, Christina Mountain Top 1:28.59 3
8 DelGrande, Romi Mountain Top 1:30.52 3
9 Mccrum, Eve Unattached 1:30.78 2
10 Bundro, Samantha Nittany Trac 1:35.52 1:32.54 1
11 Seese, Addasyn Mountain Top 1:33.79 3
12 Muriceak, Grace Unattached 1:34.35 2
13 Ricupero, Gia Mountain Top 1:37.81 4
14 Rokita, Kalena Nittany Trac 1:44.52 2
15 Powers, Maya Mountain Top 1:45.42 4
16 Hoover, Olivia Mountain Top 1:50.66 4
17 Mullen, Ann Mountain Top 1:52.28 4
18 Link, Zoey Mountain Top 1:54.75 2
Girls 800 Meter Run 9 & 10
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 McCoy, Riley Unattached 3:16.71
2 DelGrande, Romi Mountain Top 3:31.40
3 Seese, Addasyn Mountain Top 3:31.93
4 Kifer, Helen Nittany Trac 3:34.00 3:38.47
5 Ricupero, Gia Mountain Top 4:05.76
6 Hoover, Olivia Mountain Top 4:45.17
Girls 1500 Meter Run 9 & 10
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Mccrum, Eve Unattached 6:48.90
2 Etters, Kaitlyn Nehemiah Tra 7:08.00 7:06.67
3 Kifer, Helen Nittany Trac 7:26.33
4 Petersen, Alexa Nittany Trac 7:27.00 7:28.33
Girls High Jump 9 & 10
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Bauer, Annalyse Inferno 1.11m
2 Tate, Lydia Nittany Trac 3-06.00 0.81m
Girls Long Jump 9 & 10
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Eckenrode, Kate Mountain Top 3.49m
2 Bauer, Annalyse Inferno 3.36m
3 Porter, Addison Nittany Trac 9-10.00 3.25m
4 Patterson, Jiana Inferno 3.23m
5 Fedkin, Kristina Nittany Trac 9-00.00 2.65m
6 Gergely, Lily Mountain Top 2.64m
7 Fetzer, Layla Juniata Vall 8-08.25 2.41m
8 Powers, Avey Mountain Top 2.29m
9 Bundro, Samantha Nittany Trac 8-02.00 2.17m
10 Powers, Maya Mountain Top 2.15m
11 Seese, Addasyn Mountain Top 2.14m
12 Crater, Cassidey Nittany Trac 6-08.00 2.11m
13 Ricupero, Gia Mountain Top 2.06m
14 DeVoir, Rebecca Nittany Trac 6-04.00 2.03m
15 Anderson, Lauren Greensburg Y 1.95m
15 Mccrum, Eve Unattached 1.95m
17 Link, Zoey Mountain Top 1.85m
18 Capone, Sage Unattached 1.82m
19 Muriceak, Grace Unattached 1.51m
Girls Shot Put 9 & 10
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Tate, Lydia Nittany Trac 20-06.75 6.80m
2 Patterson, Jiana Inferno 5.30m
3 Fortson, Olivia Juniata Vall 12-08.00 4.88m
4 Erb, Ragan Juniata Vall 13-05.00 4.35m
5 Davison, Eden Mountain Top 4.26m
6 Crater, Cassidey Nittany Trac 12-00.00 3.42m
7 Kifer, Helen Nittany Trac 3.26m
Girls Javelin Throw 9 & 10
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Patterson, Jiana Inferno 14.20m
2 Cunningham, Jacee Juniata Vall 46-10.50 14.11m
3 Abdullah, Malia High Energy 50-04 12.21m
4 Muriceak, Grace Unattached 12.20m
5 Capone, Sage Unattached 10.46m
6 Fetzer, Layla Juniata Vall 32-08.25 9.11m
7 Davison, Eden Mountain Top 8.89m
8 Wechtenhiser, Santana Mountain Top 7.96m
9 Mullen, Ann Mountain Top 5.20m
Girls 100 Meter Dash 11 & 12
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Abdullah, Sanai High Energy 13.97 13.96 1
2 Anderson, Jillian Greensburg Y 14.43 14.34 1
3 Frazier, Elizabeth Unattached 14.94 4
4 Parker, Morgan High Energy 15.73 15.03 1
5 Schmidt, Melani Greensburg Y 15.49 15.14 1
6 DeVoir, Charlotte Nittany Trac 16.34 16.01 1
7 Dillon, Sophie Nittany Trac 16.11 16.03 1
8 Syster, Brooklyn Unattached 16.04 5
9 Moyer, Sophia Unattached 16.43 5
10 Czajkowski, Gabrielle Nittany Trac 16.53 16.48 2
11 Gioiosa, Gracie Mountain Top 16.69 3
12 Westrick, Sophie Mountain Top 16.70 5
13 Bianconi, Sienna Mountain Top 16.73 4
14 Mitchell, Ashley Nittany Trac 16.96 17.16 2
15 Craine, Julia Mountain Top 17.26 5
16 Hlavsa, Alena South Park T 17.49 4
17 Kowalik, Ditta Nittany Trac 17.63 4
18 Rodenbaugh, Margret Juniata Vall 18.16 17.70 2
19 Farabaugh, Mackenzy Mountain Top 17.88 3
20 Riley, Jaden Mountain Top 18.96 3
21 Riley, Lauren Mountain Top 19.27 3
22 Girard, Olivia Unattached 19.32 2
23 Abbott, Isabella Mountain Top 19.98 4
Girls 200 Meter Dash 11 & 12
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Washington, Danyse Nittany Trac 30.39 3
2 Abdullah, Sanai High Energy 30.27 30.82 1
3 Frazier, Elizabeth Unattached 32.01 3
4 Schmidt, Melani Greensburg Y 32.41 32.44 1
5 Parker, Morgan High Energy 33.78 33.35 1
6 Bianconi, Sienna Mountain Top 34.06 2
7 Westrick, Sophie Mountain Top 34.78 2
8 Czajkowski, Gabrielle Nittany Trac 34.01 35.21 1
9 Ohr, Nevaeh Nehemiah Tra 17.29 35.92 1
10 Kifer, Hannah Nittany Trac 37.17 2
11 Moyer, Sophia Unattached 37.37 3
12 Farabaugh, Mackenzy Mountain Top 37.82 2
13 Rodenbaugh, Margret Juniata Vall 39.31 38.35 1
14 Abbott, Isabella Mountain Top 44.19 2
15 Girard, Olivia Unattached 49.37 3
Girls 400 Meter Dash 11 & 12
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Washington, Danyse Nittany Trac 1:10.69 1:08.49 1
2 Mccrum, Ella Unattached 1:09.24 2
3 Anderson, Jillian Greensburg Y 1:10.28 1:10.64 1
4 Frazier, Elizabeth Unattached 1:14.73 2
5 Syster, Brooklyn Unattached 1:18.27 2
6 Long, Alaina Mountain Top 1:18.84 1
7 Schmidt, Melani Greensburg Y 1:21.18 1:20.13 1
8 Kowalik, Ditta Nittany Trac 1:27.87 2
9 Jackson, Devon Nittany Trac 1:21.30 1:30.47 1
10 Lee, Sydney Mountain Top 1:44.36 2
Girls 800 Meter Run 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Dawson, Camiryn Greensburg Y 2:59.06 3:08.87
2 Long, Alaina Mountain Top 3:20.62
3 Kifer, Hannah Nittany Trac 3:21.31
4 Norris, Macy Williamsburg 3:24.88
5 Girard, Olivia Unattached 4:38.45
Girls 1500 Meter Run 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Mccrum, Ella Unattached 5:35.91
2 Dawson, Camiryn Greensburg Y 6:08.83 6:09.93
3 Jackson, Devon Nittany Trac 6:15.00 6:28.79
4 Kifer, Hannah Nittany Trac 6:49.00 6:36.77
5 Lee, Sydney Mountain Top 7:39.52
Girls 80 Meter Hurdles 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Tate, Sarah Nittany Trac 16.94 16.41
2 Karabinos, Chloe Mountain Top 16.80 16.70
3 Dillon, Sophie Nittany Trac 18.30 18.16
4 Gioiosa, Gracie Mountain Top 18.31
Girls 4x100 Meter Relay 11 & 12
================================================================================
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Nittany Track and Field 'A' 1:04.88 1:07.96
1) Mitchell, Ashley 2) Czajkowski, Gabrielle
3) Dillon, Sophie 4) DeVoir, Charlotte
Girls High Jump 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Karabinos, Chloe Mountain Top 1.21m
2 Sikora, Jemma Mountain Top 0.91m
Girls Long Jump 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Washington, Danyse Nittany Trac 10-03.50 3.97m
2 Anderson, Jillian Greensburg Y 3.55m
3 Bianconi, Sienna Mountain Top 3.12m
4 Dawson, Camiryn Greensburg Y 2.88m
5 Dawson, Amaya Greensburg Y 2.85m
6 Long, Alaina Mountain Top 2.82m
7 Syster, Brooklyn Unattached 2.78m
8 DeVoir, Charlotte Nittany Trac 9-06.00 2.76m
9 Westrick, Sophie Mountain Top 2.71m
10 Farabaugh, Mackenzy Mountain Top 2.58m
11 Hlavsa, Alena South Park T 2.45m
12 Craine, Julia Mountain Top 2.32m
13 Riley, Jaden Mountain Top 2.27m
14 Abbott, Isabella Mountain Top 2.20m
15 Norris, Macy Williamsburg 1.85m
16 Riley, Lauren Mountain Top 1.80m
Girls Shot Put 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Vinglish, Kyra Mountain Top 19-00.75 8.10m
2 Damiani, Hannah South Park T 5.62m
3 Rodenbaugh, Margret Juniata Vall 18-03.00 5.05m
4 Norris, Macy Williamsburg 3.91m
Girls Discus Throw 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Karabinos, Chloe Mountain Top 13.72m
2 Vinglish, Kyra Mountain Top 45-08.75 13.20m
3 Damiani, Hannah South Park T 11.62m
Girls Javelin Throw 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Vinglish, Kyra Mountain Top 67-07 21.62m
2 Sikora, Jemma Mountain Top 12.83m
3 Moyer, Sophia Unattached 12.51m
4 Damiani, Hannah South Park T 11.68m
5 Craine, Julia Mountain Top 11.51m
6 Lee, Sydney Mountain Top 11.16m
7 Riley, Jaden Mountain Top 8.60m
8 Ohr, Nevaeh Nehemiah Tra 31-00 7.20m
9 Riley, Lauren Mountain Top 5.83m
Girls 100 Meter Dash 13 & 14
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Riley, Kierstin Unattached 14.12 14.03 1
2 Horner, Allyson Inferno 14.06 3
3 Rager, Halle Nittany Trac 14.54 14.46 1
4 Bortree, Brynn Nittany Trac 14.20 14.98 1
5 DeFazio, Anna Greensburg Y 14.15 15.04 1
6 Gibbons, Sydney Mountain Top 15.29 2
7 Antoniono, Alexandra Nittany Trac 15.32 3
8 Baney, Maddy Nittany Trac 16.24 15.98 1
9 England, Chloe Williamsburg 16.07 2
10 Helsel, Jenna Mountain Top 16.60 2
11 Bretz, Gwendalyn Mountain Top 19.70 3
Girls 200 Meter Dash 13 & 14
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Horner, Allyson Inferno 29.52 1
2 Admire, Avari Unattached 30.31 2
3 DeFazio, Anna Greensburg Y 30.75 30.34 1
4 Gibbons, Sydney Mountain Top 31.59 2
5 Rager, Halle Nittany Trac 33.24 31.63 1
6 Baney, Maddy Nittany Trac 33.51 33.75 1
7 Rodgers, Kamya Nehemiah Tra 33.60 34.15 1
8 Bretz, Gwendalyn Mountain Top 43.02 2
Girls 400 Meter Dash 13 & 14
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 DeFazio, Anna Greensburg Y 1:12.05 1:07.25 1
2 Kwasnica, Marlee Nittany Trac 1:06.56 1:08.09 1
3 Albright, Ashlyn Unattached 1:07.64 1:09.59 1
4 Vinglish, Jerzy Mountain Top 1:14.08 2
5 Helsel, Jenna Mountain Top 1:19.65 1
6 Baney, Maddy Nittany Trac 1:17.24 1:19.87 2
7 Gardiner, Anna Nittany Trac 1:16.75 1:27.94 1
Girls 800 Meter Run 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Kwasnica, Marlee Nittany Trac 2:35.49 2:39.14
2 Kuntz, Stella Mountain Top 2:41.48
3 Albright, Ashlyn Unattached 2:37.58 2:46.22
4 Snider, Julia Greensburg Y 2:48.43 2:56.46
5 Pardee, Sydney Greensburg Y 2:56.89 3:06.93
6 Weaver, Abby Greensburg Y 3:50.81
Girls 1500 Meter Run 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Brewer, Corinn Valley Speed 5:13.23 5:11.71
2 Kuntz, Stella Mountain Top 5:27.10
3 Wilson, Faith Mountain Top 5:05.48 5:32.96
4 Parson, Addie Juniata Vall 6:02.72 5:33.35
5 Admire, Avari Unattached 5:25.73 5:43.78
6 Snider, Julia Greensburg Y 6:00.91 5:57.77
7 Lovrich, Alexis Unattached 5:56.00 6:05.13
8 Farabaugh, Kasey Mountain Top 6:17.64
9 Gardiner, Anna Nittany Trac 6:51.30
Girls 3000 Meter Run 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Brewer, Corinn Valley Speed 11:21.90 10:56.32
2 Kuntz, Stella Mountain Top 11:53.32
3 Farabaugh, Kasey Mountain Top 13:10.98 13:30.70
Girls 100 Meter Hurdles 13 & 14
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Zhu, Victoria Nittany Trac 16.56 17.29 1
2 Quinn, Jaden Mountain Top 18.94 2
3 Bopp, Maggie Nittany Trac 19.56 19.44 1
4 Laukus, Ashley Greensburg Y 19.74 20.32 1
5 Soyka, Marlow Mountain Top 20.44 2
6 Lambie, Gretchen Mountain Top 24.38 21.72 2
7 Shirey, Callie Greensburg Y 23.42 22.91 1
Girls 200 Meter Hurdles 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Zhu, Victoria Nittany Trac 32.04
2 Quinn, Jaden Mountain Top 33.22
3 Kuntz, Stella Mountain Top 36.44
4 Bopp, Maggie Nittany Trac 37.63
5 Lambie, Gretchen Mountain Top 38.27
Girls 4x100 Meter Relay 13 & 14
================================================================================
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Nittany Track and Field 'A' 1:01.82
1) Zhu, Victoria 2) Wilson, Megan
3) Baney, Maddy 4) Rager, Halle
Girls High Jump 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Brewer, Corinn Valley Speed 4-05.25 1.37m
1 Laukus, Ashley Greensburg Y 1.37m
3 Noonan, Lynlie Mountain Top 1.27m
4 Zhu, Victoria Nittany Trac 4-06.00 1.21m
5 Bauer, Paityn Inferno 1.16m
6 Soyka, Marlow Mountain Top 1.11m
7 Farabaugh, Kasey Mountain Top 1.01m
8 Cannonie, Sophia Mountain Top 0.91m
Girls Long Jump 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Riley, Kierstin Unattached 14-10.00 4.49m
2 Antoniono, Alexandra Nittany Trac 3.82m
3 Bopp, Maggie Nittany Trac 12-09.00 3.77m
4 Gibbons, Sydney Mountain Top 3.69m
5 Laukus, Ashley Greensburg Y 3.66m
6 DeFazio, Anna Greensburg Y 3.58m
7 Bauer, Paityn Inferno 3.07m
8 Shirey, Callie Greensburg Y 2.84m
9 Bretz, Gwendalyn Mountain Top 2.05m
Girls Triple Jump 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Soyka, Marlow Mountain Top 7.95m
2 Shirey, Callie Greensburg Y 7.49m
3 Bauer, Paityn Inferno 7.26m
4 Cree, Rebecca Mountain Top 6.84m
Girls Shot Put 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Sharp, Justley Unattached 33-07.00 9.80m
2 Vinglish, Jerzy Mountain Top 8.87m
3 Cree, Rebecca Mountain Top 28-00.50 8.82m
4 Kurzawa, Taryn South Park T 25-06.75 8.41m
5 Abbott, Samantha Mountain Top 19-06.25 7.82m
6 Malay, Allison Mountain Top 7.62m
7 Brewer, Corinn Valley Speed 20-10.75 7.51m
7 Sikora, Jewel Mountain Top 7.51m
9 Lambie, Gretchen Mountain Top 20-11.25 6.61m
10 Himes, Cassie Juniata Vall 19-11.00 6.29m
Girls Discus Throw 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Sharp, Justley Unattached 82-05 22.23m
2 Cree, Rebecca Mountain Top 73-06 22.15m
3 Sikora, Jewel Mountain Top 21.29m
4 Abbott, Samantha Mountain Top 47-01.75 20.90m
5 Malay, Allison Mountain Top 19.89m
6 Kurzawa, Taryn South Park T 62-00 19.05m
7 Pardee, Piper Greensburg Y 18.42m
8 Pardee, Sydney Greensburg Y 16.78m
9 Cannonie, Sophia Mountain Top 10.70m
Girls Javelin Throw 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Vinglish, Jerzy Mountain Top 89-05.25 28.40m
2 Sikora, Jewel Mountain Top 64-06.50 22.88m
3 Malay, Allison Mountain Top 22.48m
4 Gibbons, Sydney Mountain Top 16.28m
5 Pardee, Sydney Greensburg Y 14.46m
6 Noonan, Lynlie Mountain Top 13.37m
7 Himes, Cassie Juniata Vall 49-07 11.86m
8 Rodgers, Kamya Nehemiah Tra 11.60m
9 England, Chloe Williamsburg 10.55m
10 Weaver, Abby Greensburg Y 7.52m
11 Cannonie, Sophia Mountain Top 6.95m
Girls 100 Meter Dash 15 & 16
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Raymond, Madison South Park T 12.67 2
2 Papi, Olivia Mountain Top 13.67 2
3 Smiley, Nicole Unattached 14.14 2
4 Stanton, Alexis Juniata Vall 14.69 14.81 1
5 Connor, Akela Nehemiah Tra 15.64 15.59 1
6 Spencer, Alysia High Energy 12.70 15.90 1
Girls 200 Meter Dash 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Raymond, Madison South Park T 26.08
Girls 1500 Meter Run 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Henderson, Grace Valley Speed 5:27.00 5:09.95
2 Marasco, Gianna Mountain Top 6:14.82
Girls 3000 Meter Run 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Marasco, Gianna Mountain Top 13:06.98
Girls 100 Meter Hurdles 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Ronan, Jenna Mountain Top 18.56
2 Henderson, Grace Valley Speed 18.32 18.97
3 Smiley, Nicole Unattached 19.00
4 Glenn, Devlin Mountain Top 20.41
5 Roth, Kellyn Nittany Trac 21.38
Girls 400 Meter Hurdles 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Walwro, Abby Mountain Top 1:17.05
2 Smiley, Nicole Unattached 1:23.29
3 Roth, Kellyn Nittany Trac 1:24.05
Girls High Jump 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Henderson, Grace Valley Speed 5-01.00 1.52m
2 Walwro, Abby Mountain Top 1.32m
3 Papi, Olivia Mountain Top 1.21m
Girls Long Jump 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Todero, Rayna Greensburg Y 4.69m
2 Henderson, Grace Valley Speed 14-03.25 4.63m
3 Glenn, Devlin Mountain Top 3.67m
4 Connor, Akela Nehemiah Tra 9-04.00 3.07m
Girls Triple Jump 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Todero, Rayna Greensburg Y 10.77m
2 Walwro, Abby Mountain Top 8.61m
Girls Shot Put 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Plummer, Haylee Mountain Top 9.11m
2 Mastrick, Meghan Mountain Top 8.25m
3 Cassidy, Madison Greensburg Y 28-06.50 7.76m
4 Stanton, Alexis Juniata Vall 20-07.00 7.30m
5 Fitzsimmons, Hannah Mountain Top 6.72m
6 Wheeler, Meagan Mountain Top 6.64m
Girls Discus Throw 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Cassidy, Madison Greensburg Y 80-00 24.00m
2 Plummer, Haylee Mountain Top 22.44m
3 Mastrick, Meghan Mountain Top 21.71m
4 Fitzsimmons, Hannah Mountain Top 20.90m
5 Sikora, Jaylee Mountain Top 19.60m
6 Stanton, Alexis Juniata Vall 69-00 18.25m
7 Wheeler, Meagan Mountain Top 16.59m
Girls Javelin Throw 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Ciccolini, Taylor Juniata Vall 124-06 32.00m
2 Sikora, Jaylee Mountain Top 26.96m
3 Cassidy, Madison Greensburg Y 82-11 25.50m
4 Plummer, Haylee Mountain Top 24.30m
5 Wheeler, Meagan Mountain Top 18.56m
6 Mastrick, Meghan Mountain Top 18.16m
7 Fitzsimmons, Hannah Mountain Top 16.83m
Girls 100 Meter Dash 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Carnevale, Kate Unattached 12.46 12.89
2 Mckenzie, Kara Unattached 12.75 13.14
3 Mazenko, Sage Mountain Top 13.83
4 Kinney, Abbey Mountain Top 14.69
Girls 200 Meter Dash 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Carnevale, Kate Unattached 25.57 26.47
2 Mazenko, Sage Mountain Top 29.23
3 Kinney, Abbey Mountain Top 30.81
Girls 400 Meter Dash 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Syster, Emileigh Unattached 1:11.60
Girls 800 Meter Run 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Syster, Emileigh Unattached 3:03.79
Girls 1500 Meter Run 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 McElhenny, Quinn Mountain Top 5:11.26
Girls 3000 Meter Run 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 McElhenny, Quinn Mountain Top 11:15.32
Girls 100 Meter Hurdles 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Close, Elizabeth Unattached 15.26 16.25
2 Kinney, Abbey Mountain Top 19.07 17.91
3 Mckenzie, Kara Unattached 16.44 18.57
4 Rizzo, Paiton Unattached 18.11 19.56
Girls 400 Meter Hurdles 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Mckenzie, Kara Unattached 1:14.75
Girls Long Jump 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Frazier, Darcie Unattached 18-05.50 5.17m
2 Rizzo, Paiton Unattached 15-10.50 4.59m
3 Kinney, Abbey Mountain Top 15-00.25 4.43m
4 Syster, Emileigh Unattached 4.30m
5 Mazenko, Sage Mountain Top 4.17m
-- Shreckengost, Shylie Unattached FOUL
Girls Triple Jump 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
-- Rizzo, Paiton Unattached 10.54m FOUL
Girls Shot Put 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Frazier, Darcie Unattached 31-02.00 9.65m
2 Karabinos, Carlee Mountain Top 26-08.25 8.27m
3 Bobroski, Jenna Mountain Top 8.25m
Girls Discus Throw 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Burkett, Miche Mountain Top 100-11 28.45m
2 Bobroski, Jenna Mountain Top 27.63m
3 Karabinos, Carlee Mountain Top 78-02.25 21.05m
Girls Javelin Throw 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Bobroski, Jenna Mountain Top 26.00m
Boys Long Jump
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Riley, Ethan Unattached 6.62m
Boys Triple Jump
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Riley, Ethan Unattached 11.85m
Boys Discus Throw
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Marinak, Glenn Mountain Top 30.71m
Boys Javelin Throw
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Riley, Ethan Unattached 40.12m
2 Marinak, Glenn Mountain Top 38.64m
3 Blake, William Unattached 18.64m
4 Davis, Colby Mountain Top 5.85m
Boys 100 Meter Dash 8 & Under
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Custer, Collin Mountain Top 17.75 3
2 Kimble, Angus Nittany Trac 17.71 17.88 1
3 Shaffer, Dominic Greensburg Y 18.81 18.16 1
4 Moyer, Owen Unattached 18.34 2
5 McFarlin, Davinci Unattached 18.67 2
6 Riley, Jet Unattached 19.47 3
7 Capone, Jude Unattached 20.27 3
8 Wharton, Grant Mountain Top 21.95 2
9 Noel, Xavier Mountain Top 22.06 2
10 Marvich, Evan Williamsburg 22.31 2
11 Baum, Isaac Mountain Top 22.35 1
12 Rokita, Joseph Nittany Trac 22.23 22.51 1
13 Roudybush, Dominic Mountain Top 22.91 2
14 Anderson, Carter Greensburg Y 23.79 3
Boys 200 Meter Dash 8 & Under
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 McFarlin, Davinci Unattached 39.50 3
2 Wharton, Brock Mountain Top 41.50 3
3 Moyer, Owen Unattached 43.35 2
4 Roudybush, Dominic Mountain Top 44.83 1
5 Capone, Jude Unattached 45.01 2
6 Conrad, Josiah Mountain Top 46.96 1
7 Link, Gage Mountain Top 46.97 1
8 Rokita, Joseph Nittany Trac 48.55 3
9 Wharton, Grant Mountain Top 48.67 2
10 Gergely, Cooper Mountain Top 50.88 3
11 Noel, Xavier Mountain Top 52.47 2
Boys 400 Meter Dash 8 & Under
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Custer, Collin Mountain Top 1:29.61 1
2 Gasper, Jonathan Nittany Trac 1:35.00 1:34.04 1
3 Wharton, Brock Mountain Top 1:35.04 3
4 Davis, Colby Mountain Top 1:35.75 3
5 Wechtenhiser, Chance Mountain Top 1:36.54 1
6 Kimble, Angus Nittany Trac 1:39.56 2
7 Ricupero, Rocco Mountain Top 1:40.07 2
8 Conrad, Josiah Mountain Top 1:43.65 2
9 Roudybush, Dominic Mountain Top 1:44.62 2
10 Ricupero, Vinny Mountain Top 1:47.34 3
11 Baum, Isaac Mountain Top 1:50.79 3
12 Petersen, William Nittany Trac 1:51.00 1:50.89 1
13 Rokita, Joseph Nittany Trac 1:52.75 1:50.91 1
14 Gergely, Cooper Mountain Top 1:52.43 3
15 Link, Gage Mountain Top 2:10.51 1
16 Marvich, Evan Williamsburg 2:47.40 2
Boys 800 Meter Run 8 & Under
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Gasper, Jonathan Nittany Trac 3:32.00 3:31.17
2 Wechtenhiser, Chance Mountain Top 3:44.30
3 Hanlon, Joseph Mountain Top 3:57.17
4 Ricupero, Vinny Mountain Top 4:00.51
5 Ricupero, Rocco Mountain Top 4:01.41
6 Davis, Colby Mountain Top 4:03.07
Boys 1500 Meter Run 8 & Under
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Hanlon, Joseph Mountain Top 7:56.52
Boys Long Jump 8 & Under
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 McFarlin, Davinci Unattached 2.60m
2 Shaffer, Dominic Greensburg Y 2.50m
3 Roudybush, Dominic Mountain Top 2.43m
4 Ronan, Colin Mountain Top 2.42m
5 Riley, Jet Unattached 8-00.00 2.41m
6 Gasper, Jonathan Nittany Trac 7-09.00 2.38m
7 Custer, Collin Mountain Top 2.32m
8 Ricupero, Vinny Mountain Top 2.14m
9 Wharton, Brock Mountain Top 2.06m
10 Wechtenhiser, Chance Mountain Top 2.00m
11 Ricupero, Rocco Mountain Top 1.98m
12 Link, Gage Mountain Top 1.94m
13 Patterson, James Inferno 1.89m
14 Conrad, Josiah Mountain Top 1.71m
14 Noel, Xavier Mountain Top 1.71m
16 Davis, Colby Mountain Top 1.70m
17 Wharton, Grant Mountain Top 1.54m
18 Gergely, Cooper Mountain Top 1.46m
18 Ronan, Matthew Mountain Top 1.46m
20 Kimble, Angus Nittany Trac 7-06.00 1.27m
21 Anderson, Carter Greensburg Y 1.23m
21 Baum, Isaac Mountain Top 1.23m
Boys Shot Put 8 & Under
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Bauer, Lucas Inferno 3.42m
2 Ronan, Matthew Mountain Top 3.24m
3 Patterson, James Inferno 2.73m
4 Sumner, Rolland Mountain Top 2.27m
Boys Javelin Throw 8 & Under
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Moyer, Owen Unattached 10.50m
2 Bauer, Lucas Inferno 10.28m
3 Shaffer, Dominic Greensburg Y 9.70m
4 Ronan, Colin Mountain Top 9.30m
5 Capone, Jude Unattached 7.21m
6 Ronan, Matthew Mountain Top 6.32m
7 Patterson, James Inferno 4.86m
8 Dawson, CJ Greensburg Y 4.68m
9 Sumner, Rolland Mountain Top 3.10m
Boys 100 Meter Dash 9 & 10
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Litzinger, Braylon Nittany Trac 16.33 16.03 1
2 Elliot, Tiernan Nittany Trac 19.14 16.36 1
3 Barnes, Tristan Unattached 16.39 3
4 Gioiosa, Jack Mountain Top 16.71 3
5 Girard, Simon Unattached 17.02 2
6 Latterner, Drew Mountain Top 17.19 2
7 DelGrande, Easton Mountain Top 17.19 3
8 Antoniono, Samuel Nittany Trac 17.88 17.36 1
9 Zeruth, Izaiah Nittany Trac 17.14 17.43 1
10 Pinkney, Jayden Mountain Top 17.67 3
11 Sulman, Erik Nittany Trac 17.69 17.84 1
12 Rochester, Tavon Nehemiah Tra 19.04 19.44 1
13 Diehl, Nate Nittany Trac 19.83 2
Boys 200 Meter Dash 9 & 10
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Lunger, Braedin Valley Speed 30.00 2
2 Litzinger, Braylon Nittany Trac 34.62 34.22 1
3 Barnes, Tristan Unattached 35.96 2
4 Girard, Simon Unattached 36.35 3
5 Chyr, Elijah Mountain Top 37.79 2
6 Sulman, Erik Nittany Trac 36.92 37.88 1
7 Fritzche, Kyle Nittany Trac 38.74 3
8 DelGrande, Easton Mountain Top 38.77 2
9 Zeruth, Izaiah Nittany Trac 39.84 38.85 1
10 Bradley, Max Mountain Top 41.78 3
11 Rochester, Tavon Nehemiah Tra 44.22 42.33 1
12 Diehl, Nate Nittany Trac 48.77 45.62 1
Boys 400 Meter Dash 9 & 10
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Lilly, Blake Mountain Top 1:14.62 2
2 Kutchman, Ridge Mountain Top 1:16.60 1
3 Chyr, Elijah Mountain Top 1:20.36 1
4 Thomas-RiLEY, Brian Unattached 1:22.66 2
5 Fritzche, Kyle Nittany Trac 1:17.85 1:23.05 1
6 Jacobs, Henry Nittany Trac 1:26.57 1
7 Gioiosa, Jack Mountain Top 1:27.03 2
8 Seymour, Vincent Mountain Top 1:29.56 2
9 Zeruth, Izaiah Nittany Trac 1:37.68 1
10 Pinkney, Jayden Mountain Top 1:41.22 1
Boys 800 Meter Run 9 & 10
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Thomas-RiLEY, Brian Unattached 2:48.26
2 Lilly, Blake Mountain Top 3:01.89
3 Rodenbaugh, Hoyt Juniata Vall 3:08.30 3:05.97
4 Viglione, Owen Nittany Trac 3:05.90 3:10.46
5 Fritzche, Kyle Nittany Trac 3:17.26 3:14.49
6 Shepherd, Evan Juniata Vall 3:11.73 3:16.57
7 Jacobs, Henry Nittany Trac 3:21.00 3:22.98
8 Seymour, Vincent Mountain Top 3:29.32
9 Ball, Asher Mountain Top 3:40.36
9 Kutruff, Junito Mountain Top 3:40.36
11 Link, Diesel Mountain Top 3:57.58
Boys 1500 Meter Run 9 & 10
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Shepherd, Evan Juniata Vall 6:13.89 6:23.45
2 Rodenbaugh, Hoyt Juniata Vall 5:48.90 6:27.00
3 Seymour, Vincent Mountain Top 6:28.23
4 Bodner, Sam Nittany Trac 6:31.00 6:31.40
5 Kutruff, Junito Mountain Top 7:09.01
6 Link, Diesel Mountain Top 7:38.67
Boys 4x100 Meter Relay 9 & 10
================================================================================
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Nittany Track and Field 'A' 1:14.40
1) Jacobs, Henry 2) Mitchell, Brady
3) Kumar, Arun 4) Litzinger, Braylon
Boys High Jump 9 & 10
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lunger, Braedin Valley Speed 3-11.25 1.11m
Boys Long Jump 9 & 10
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lunger, Braedin Valley Speed 12-06.00 3.45m
2 Elliot, Tiernan Nittany Trac 3.41m
3 Lilly, Blake Mountain Top 3.35m
4 Latterner, Drew Mountain Top 3.18m
5 Bodner, Sam Nittany Trac 10-02.00 2.99m
6 Barnes, Tristan Unattached 2.73m
7 Antoniono, Samuel Nittany Trac 2.68m
8 Shedlock, Austin Mountain Top 2.64m
9 Kumar, Arun Nittany Trac 8-07.50 2.57m
10 Mitchell, Brady Nittany Trac 8-04.00 2.55m
11 DiPasquale, Nathan Greensburg Y 2.46m
12 Bradley, Max Mountain Top 2.40m
13 Vinglish, Corbin Mountain Top 2.39m
14 Pinkney, Jayden Mountain Top 2.19m
15 Diehl, Nate Nittany Trac 5-10.00 2.18m
16 Link, Diesel Mountain Top 2.15m
17 Kutruff, Junito Mountain Top 1.83m
18 DelGrande, Easton Mountain Top 1.26m
Boys Shot Put 9 & 10
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Vinglish, Corbin Mountain Top 20-09.75 6.88m
2 DiPasquale, Nathan Greensburg Y 5.48m
3 Medved, Joshua South Park T 3.92m
4 Kumar, Arun Nittany Trac 9-10.00 3.63m
5 Ball, Asher Mountain Top 3.47m
6 Jones, Thomas Mountain Top 3.11m
Boys Javelin Throw 9 & 10
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Vinglish, Corbin Mountain Top 77-09.50 22.20m
2 DiPasquale, Nathan Greensburg Y 18.90m
3 Shedlock, Austin Mountain Top 18.57m
4 Mitchell, Brady Nittany Trac 59-04.25 17.20m
5 Shepherd, Evan Juniata Vall 71-09.75 17.13m
6 Girard, Simon Unattached 16.22m
7 Bradley, Max Mountain Top 14.22m
8 Latterner, Drew Mountain Top 14.10m
9 Sulman, Erik Nittany Trac 13.44m
10 Rochester, Tavon Nehemiah Tra 32-04 10.19m
11 Hamilton, Stanley Nittany Trac 9.73m
12 Medved, Joshua South Park T 9.72m
13 Jones, Thomas Mountain Top 7.73m
14 Ball, Asher Mountain Top 7.62m
15 Chyr, Elijah Mountain Top 1.69m
Boys 100 Meter Dash 11 & 12
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Porter, Levi Nittany Trac 14.18 14.21 1
2 Stolarski, Joshua Mountain Top 14.35 3
3 Snyder, Grady Mountain Top 14.81 2
4 Dinkel, Luke Greensburg Y 15.03 14.85 1
5 Rodgers, Kyle Nehemiah Tra 15.44 14.88 1
5 Estep, Ian Mountain Top 14.88 2
7 Bradley, Issac Mountain Top 14.93 2
8 Chyr, Isaiah Mountain Top 14.98 2
9 Rochester, Seaun Nehemiah Tra 15.85 15.64 1
10 Bradley, Henry Mountain Top 16.17 3
11 Harold, Tyref Nehemiah Tra 16.66 3
12 Thompson, Ayden Greensburg Y 17.04 17.32 1
Boys 200 Meter Dash 11 & 12
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Stolarski, Joshua Mountain Top 28.76 1
2 Porter, Levi Nittany Trac 29.18 28.88 1
3 Estep, Ian Mountain Top 30.77 2
4 Siekman, Todd Nittany Trac 30.95 2
5 Dinkel, Luke Greensburg Y 31.59 1
6 Bradley, Issac Mountain Top 32.49 2
7 Rodgers, Kyle Nehemiah Tra 34.89 32.50 1
8 Chyr, Isaiah Mountain Top 33.17 2
9 Slocum, Jacob Unattached 33.79 2
10 Bradley, Henry Mountain Top 33.97 2
11 Rochester, Seaun Nehemiah Tra 35.75 34.36 1
12 Harold, Tyref Nehemiah Tra 38.93 1
Boys 400 Meter Dash 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Siekman, Todd Nittany Trac 1:08.22 1:08.07
2 Snyder, Grady Mountain Top 1:11.98
3 Chyr, Isaiah Mountain Top 1:20.60
4 Angney, Malachi Juniata Vall 1:22.60 1:24.00
Boys 800 Meter Run 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Bodner, Max Nittany Trac 2:47.00 2:48.25
2 Slocum, Jacob Unattached 2:56.43
3 Snider, Luke Greensburg Y 3:03.75 3:10.69
4 Ball, Conlan Mountain Top 3:10.82
5 Angney, Malachi Juniata Vall 3:09.60 3:15.71
6 Prendergast, Keegan Juniata Vall 3:34.50 3:16.43
7 O, Aaron Williamsburg 3:17.08
Boys 1500 Meter Run 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Maguire, Neil Nittany Trac 5:26.51 5:27.94
2 Snider, Luke Greensburg Y 6:06.68 6:14.34
3 Kuntz, Dominic Mountain Top 6:16.86
4 Ball, Conlan Mountain Top 6:23.39
5 O, Aaron Williamsburg 6:26.46
6 Angney, Malachi Juniata Vall 6:14.10 6:28.53
7 Wilson, Jacob Mountain Top 6:33.37
8 Prendergast, Keegan Juniata Vall 6:50.50 6:33.65
9 Rokita, Thomas Nittany Trac 6:38.67 6:46.63
10 Medved, Anthony South Park T 7:32.20
Boys 3000 Meter Run 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Maguire, Neil Nittany Trac 11:40.58
2 Bodner, Max Nittany Trac 12:01.00 11:40.96
3 Kuntz, Dominic Mountain Top 13:14.56
4 Wilson, Jacob Mountain Top 14:03.73
5 Rokita, Thomas Nittany Trac 14:17.72 14:32.56
Boys 80 Meter Hurdles 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Brewer, James Valley Speed 16.12 14.63
Boys High Jump 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Brewer, James Valley Speed 3-11.25 1.16m
2 Seymour, John Mountain Top 0.96m
3 Noel, Luke Mountain Top 0.91m
Boys Long Jump 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Bodner, Max Nittany Trac 12-05.00 4.14m
2 Estep, Ian Mountain Top 3.89m
2 Snyder, Grady Mountain Top 3.89m
4 Bradley, Issac Mountain Top 3.52m
5 Stolarski, Joshua Mountain Top 3.41m
6 Tiracave, Santino Mountain Top 2.97m
7 Bradley, Henry Mountain Top 2.88m
Boys Shot Put 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Thompson, Ayden Greensburg Y 8.61m
2 Polenik, Alex Unattached 8.58m
3 Mullen, Lucas Mountain Top 7.65m
4 Carlson, Joshua Nittany Trac 17-00.00 6.34m
5 Tiracave, Santino Mountain Top 6.11m
6 Kuchenbrod, Zane Williamsburg 5.52m
7 Marshall, Alex South Park T 5.35m
8 Carlson, Peter Nittany Trac 15-02.00 4.46m
9 Seymour, John Mountain Top 4.31m
10 Wilson, Tyler Mountain Top 2.99m
Boys Discus Throw 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Polenik, Alex Unattached 22.25m
2 Carlson, Joshua Nittany Trac 51-00 20.19m
3 Kuchenbrod, Zane Williamsburg 14.16m
4 Marshall, Alex South Park T 12.20m
5 Noel, Luke Mountain Top 11.16m
6 Carlson, Peter Nittany Trac 24-00 10.69m
7 Rokita, Thomas Nittany Trac 10.41m
8 Seymour, John Mountain Top 9.37m
Boys Javelin Throw 11 & 12
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Brewer, James Valley Speed 85-00 25.05m
2 Thompson, Ayden Greensburg Y 18.42m
3 Carlson, Joshua Nittany Trac 61-05 16.55m
4 Siekman, Todd Nittany Trac 15.67m
5 Carlson, Peter Nittany Trac 41-09 15.26m
6 Kuntz, Dominic Mountain Top 13.89m
7 Polenik, Alex Unattached 13.72m
8 Rochester, Seaun Nehemiah Tra 12.94m
9 Rodgers, Kyle Nehemiah Tra 61-07 11.98m
10 Kuchenbrod, Zane Williamsburg 11.97m
11 Wilson, Jacob Mountain Top 11.96m
12 Marshall, Alex South Park T 11.36m
13 Noel, Luke Mountain Top 9.49m
14 Harold, Tyref Nehemiah Tra 8.84m
15 Wilson, Tyler Mountain Top 4.12m
Boys 100 Meter Dash 13 & 14
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Mcfarlin, Trevon Unattached 11.13 12.05 1
2 Rahman, Jadon Unattached 13.03 12.67 1
3 Rager, Khalil Nittany Trac 12.74 13.01 1
4 Syster, Brady Unattached 13.22 2
5 Wheeler, Austin Mountain Top 13.73 2
6 Baker, Rhett Mountain Top 15.74 2
7 Platt, Joshua Mountain Top 18.30 2
Boys 200 Meter Dash 13 & 14
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Lindenberg, Ryan Nittany Trac 25.51 24.99 1
2 Rahman, Jadon Unattached 26.21 25.79 1
3 Grunwald, Dylan Nittany Trac 28.04 27.55 1
4 Barr, Hunter Nehemiah Tra 31.85 31.10 1
5 Bell, Caden Juniata Vall 32.64 32.35 1
6 Lazer, Robert Mountain Top 36.33 2
7 Platt, Joshua Mountain Top 39.82 2
Boys 400 Meter Dash 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Rahman, Jadon Unattached 56.00 56.62
2 Mcfarlin, Trevon Unattached 58.70
3 Syster, Brady Unattached 1:00.86
4 Dillard, Quincy Nittany Trac 1:08.66 1:07.32
5 Bell, Caden Juniata Vall 1:12.40 1:13.88
Boys 800 Meter Run 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Rahman, Jadon Unattached 2:19.59 2:24.37
2 McFarlin, Zackary Unattached 2:34.96
3 Adams, Henry Nittany Trac 2:40.00 2:39.29
4 Estep, Deklan Mountain Top 2:48.64
5 Wilson, Noah Mountain Top 2:45.43 2:50.69
6 Ball, Elias Mountain Top 2:52.76
7 Bell, Caden Juniata Vall 3:03.33 2:57.00
8 Viglione, Sam Nittany Trac 3:09.55
9 Wirfel, Nick Mountain Top 3:17.57
Boys 1500 Meter Run 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Adams, Henry Nittany Trac 5:23.00 5:15.44
2 Patterson, Brandt Mountain Top 5:19.73
3 Dillard, Quincy Nittany Trac 5:43.55 5:24.24
4 Henderson, Luke Valley Speed 5:42.66 5:30.63
5 Wilson, Noah Mountain Top 5:45.28
6 Wisor, Eli Mountain Top 6:03.79
7 Viglione, Sam Nittany Trac 5:59.00 6:08.60
8 Ball, Elias Mountain Top 6:16.75
9 Long, Brody Mountain Top 6:21.45
10 Wirfel, Nick Mountain Top 6:27.43
Boys 3000 Meter Run 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lee, Noah Mountain Top 11:35.15
2 Henderson, Luke Valley Speed 11:40.32
3 Loesch, Christopher Nittany Trac 13:46.43
4 Wisor, Eli Mountain Top 13:50.33 13:51.16
5 Long, Brody Mountain Top 13:54.46
Boys 100 Meter Hurdles 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lindenberg, Ryan Nittany Trac 16.92 16.68
2 Rager, Khalil Nittany Trac 17.48 18.54
3 Barr, Hunter Nehemiah Tra 21.50 21.23
Boys 200 Meter Hurdles 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lindenberg, Ryan Nittany Trac 29.55 27.29
2 McFarlin, Zackary Unattached 28.79
3 Rager, Khalil Nittany Trac 28.86
4 Henderson, Luke Valley Speed 37.97
Boys 4x100 Meter Relay 13 & 14
================================================================================
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Nittany Track and Field 'A' 1:03.31 54.60
1) Rager, Khalil 2) Dillard, Quincy
3) Adams, Henry 4) Grunwald, Dylan
Boys High Jump 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Wert, Dillon Juniata Vall 4-02.00 1.54m
2 Heigley, Ryen Unattached 1.47m
2 Latterner, Cameron Mountain Top 1.47m
4 Patterson, Brandt Mountain Top 1.32m
4 Garner, Alex Juniata Vall 3-10.00 1.32m
6 Grunwald, Dylan Nittany Trac 1.27m
Boys Long Jump 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Sechler, Josiah Juniata Vall 16-11.00 4.98m
2 Mcfarlin, Trevon Unattached 4.95m
3 Dillard, Quincy Nittany Trac 15-04.75 4.81m
4 Wert, Dillon Juniata Vall 13-09.00 4.40m
5 Syster, Brady Unattached 4.28m
6 Adams, Henry Nittany Trac 13-10.00 4.09m
7 Garner, Alex Juniata Vall 12-03.00 3.99m
8 Latterner, Cameron Mountain Top 3.62m
9 DiPasquale, Adam Greensburg Y 3.37m
10 Platt, Joshua Mountain Top 2.55m
Boys Triple Jump 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Heigley, Ryen Unattached 9.48m
2 Latterner, Cameron Mountain Top 9.11m
3 Wauford, Todd Greensburg Y 8.23m
4 Garner, Alex Juniata Vall 7.44m 7.94m
5 DiPasquale, Adam Greensburg Y 7.91m
Boys Shot Put 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Gera, JP Greensburg Y 8.96m
2 Loesch, Christopher Nittany Trac 7.83m
3 Lazer, Robert Mountain Top 6.75m
4 Estep, Deklan Mountain Top 5.75m
5 Loesch, Matthew Nittany Trac 5.42m
6 DiPasquale, Adam Greensburg Y 5.16m
Boys Discus Throw 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Gera, JP Greensburg Y 35.28m
2 Estep, Deklan Mountain Top 19.29m
3 Loesch, Christopher Nittany Trac 18.81m
4 Lazer, Robert Mountain Top 18.17m
5 Mullen, Lucas Mountain Top 18.00m
6 Loesch, Matthew Nittany Trac 15.00m
Boys Javelin Throw 13 & 14
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Sechler, Josiah Juniata Vall 142-06 37.30m
2 Patterson, Brandt Mountain Top 29.92m
3 Latterner, Cameron Mountain Top 25.56m
4 Ball, Elias Mountain Top 22.50m
5 Loesch, Christopher Nittany Trac 63-00 20.64m
6 Wheeler, Austin Mountain Top 20.27m
7 Loesch, Matthew Nittany Trac 69-00 19.95m
8 Henderson, Luke Valley Speed 68-06.50 17.40m
9 DiPasquale, Adam Greensburg Y 16.85m
10 Long, Brody Mountain Top 14.07m
11 Wirfel, Nick Mountain Top 13.65m
12 Baker, Rhett Mountain Top 11.84m
Boys 100 Meter Dash 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Marinak, Nicholas Mountain Top 12.23 11.80
2 Hooper, Josh Unattached 12.12 11.97
3 Norris, Daniel Greensburg Y 12.20 12.62
4 Cornell, Donavan Mountain Top 14.74
Boys 200 Meter Dash 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 DeCarmine, Zachary Nittany Trac 23.18
2 Marinak, Nicholas Mountain Top 23.83
3 Hooper, Josh Unattached 24.18 24.23
Boys 400 Meter Dash 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Tzolov, Tony Nittany Trac 59.00 1:03.77
2 Wechtenhiser, Dylan Mountain Top 1:05.97
3 Ferguson, Tanner Juniata Vall 1:10.60 1:10.85
Boys 800 Meter Run 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Shepherd, Noah Juniata Vall 2:27.20 2:23.90
2 Wechtenhiser, Dylan Mountain Top 2:34.65 2:35.78
3 Gardiner, Daniel Nittany Trac 2:43.59 2:45.49
4 Lee, Josh Mountain Top 2:49.95
5 Talko, Trey Mountain Top 2:56.85
Boys 1500 Meter Run 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Shepherd, Noah Juniata Vall 4:47.67 4:56.35
2 Lee, Noah Mountain Top 5:23.08
3 Wechtenhiser, Dylan Mountain Top 5:20.92 5:25.84
4 Pettenati, Wyatt Mountain Top 5:25.93
5 Talko, Trey Mountain Top 5:50.71
Boys 3000 Meter Run 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Tzolov, Tony Nittany Trac 10:05.00 10:06.86
2 Gardiner, Daniel Nittany Trac 12:27.79 12:25.23
3 Lee, Josh Mountain Top 12:38.13
Boys 400 Meter Hurdles 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 DeCarmine, Zachary Nittany Trac 57.40 56.85
2 Taylor, Allen Nittany Trac 1:01.06
Boys High Jump 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Ferguson, Tanner Juniata Vall 4-00.00 1.27m
2 Cornell, Donavan Mountain Top 1.21m
Boys Long Jump 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Marinak, Nicholas Mountain Top 17-06.75 5.91m
2 Cornell, Donavan Mountain Top 3.70m
Boys Triple Jump 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Taylor, Allen Nittany Trac 12.63m 12.57m
Boys Shot Put 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Norris, Daniel Greensburg Y 36-00.00 11.62m
2 Rager, Keith Greensburg Y 10.81m
3 Sharp, Teagan Unattached 27-01.00 9.90m
4 Martin, Alexander Unattached 9.83m
5 Scherle, Cody Greensburg Y 9.54m
6 Wagner, Hunter Mountain Top 9.51m
7 Davis, Jacob Mountain Top 9.10m
8 Porter, Brody Unattached 33-10.00 8.84m
9 Krug, Tylor Mountain Top 6.89m
10 Sumner, Mattix Mountain Top 6.76m
11 Zahradnik, Colin South Park T 6.61m
12 Kuchenbrod, Mikel Williamsburg 3.91m
Boys Discus Throw 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Norris, Daniel Greensburg Y 125-00 34.10m
2 Rager, Keith Greensburg Y 33.32m
3 Sharp, Teagan Unattached 103-11 30.23m
4 Porter, Brody Unattached 106-09 28.42m
5 Scherle, Cody Greensburg Y 27.45m
6 Davis, Jacob Mountain Top 24.65m
7 Krug, Tylor Mountain Top 23.18m
7 Zahradnik, Colin South Park T 23.18m
9 Wagner, Hunter Mountain Top 23.15m
10 Martin, Alexander Unattached 22.68m
11 Kuchenbrod, Mikel Williamsburg 12.36m
Boys Javelin Throw 15 & 16
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Marinak, Nicholas Mountain Top 134-10 48.23m
2 Norris, Daniel Greensburg Y 125-00 33.75m
3 Wagner, Hunter Mountain Top 33.10m
4 Scherle, Cody Greensburg Y 30.00m
5 Davis, Jacob Mountain Top 28.86m
6 Pettenati, Wyatt Mountain Top 27.17m
7 Zahradnik, Colin South Park T 63-07.50 26.52m
8 Krug, Tylor Mountain Top 25.88m
9 Porter, Brody Unattached 98-06.25 25.35m
10 Sumner, Mattix Mountain Top 17.52m
11 Cornell, Donavan Mountain Top 14.53m
12 Talko, Trey Mountain Top 9.58m
13 Kuchenbrod, Mikel Williamsburg 6.97m
Boys 100 Meter Dash 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Jorrand, Eric Unattached 11.51 11.62
2 Hartman, Sam South Park T 11.63
3 Weigand, Jacob Mountain Top 12.30
Boys 200 Meter Dash 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Hamilton, Stanley Nittany Trac 23.15
Boys 800 Meter Run 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Everhart, Nate Warrior TC 1:56.17 2:03.94
2 Brewer, Aiden Valley Speed 2:01.63 2:05.93
3 Hamilton, Stanley Nittany Trac 2:12.80
4 Kuntz, Nathan Mountain Top 2:15.89
5 Wechtenhiser, Ben Mountain Top 2:25.55
6 states, Evan Mountain Top 2:26.27
Boys 1500 Meter Run 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Kuntz, Nathan Mountain Top 4:50.37
2 Wechtenhiser, Ben Mountain Top 5:10.08 4:56.59
3 Mullen, Paul Mountain Top 5:18.05
4 Lazer, Danny Mountain Top 5:50.83
Boys 3000 Meter Run 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Kuntz, Nathan Mountain Top 10:15.33
2 Wechtenhiser, Ben Mountain Top 11:21.65 10:46.13
Boys 110 Meter Hurdles 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Hartman, Sam South Park T 15.03 15.47
2 Hartman, Ben South Park T 16.62
3 Brewer, Aiden Valley Speed 18.39 17.53
4 Lazer, Danny Mountain Top 18.69
Boys 400 Meter Hurdles 17 & 18
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Hartman, Sam South Park T 58.03 57.63 2
2 Hartman, Ben South Park T 1:08.07 1
3 Lazer, Danny Mountain Top 1:20.42 1
Boys High Jump 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Colligan, Chris Greensburg Y 5-07.00 1.72m
2 states, Evan Mountain Top 1.62m
3 Brewer, Aiden Valley Speed 4-07.50 1.52m
Boys Long Jump 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Hamilton, Stanley Nittany Trac 20-03.00 6.30m
2 Hartman, Ben South Park T 5.81m
3 Kemerer, Andrew Greensburg Y 5.40m
Boys Triple Jump 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Sonaike, Tobi Unattached 13.95m 13.46m
2 Hartman, Ben South Park T 12.03m
3 Kemerer, Andrew Greensburg Y 11.69m
Boys Shot Put 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 McAllister, Evan Greensburg Y 11.99m
2 Kemerer, Andrew Greensburg Y 10.90m
3 Brewer, Aiden Valley Speed 9.55m
4 Norris, Matthew Greensburg Y 15-11.00 4.83m
Boys Discus Throw 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Bellerillo, Jacob Unattached 123-01 33.13m
2 Weigand, Tyler Mountain Top 28.63m
3 McAllister, Evan Greensburg Y 149-11 26.38m
4 Weigand, Jacob Mountain Top 25.41m
5 Norris, Matthew Greensburg Y 35-00.50 11.90m
Boys Javelin Throw 17 & 18
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Weigand, Tyler Mountain Top 65-00.25 48.60m
2 Weigand, Jacob Mountain Top 35-08.75 45.50m
3 Mullen, Paul Mountain Top 27.37m
4 Norris, Matthew Greensburg Y 45-06.50 13.20m
Boys 1500 Meter Run 19-25
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Kutruff, Dylan Mountain Top 5:25.54