Philadelphia CYO Region 25/30 A

Springfield, PA
Hosted by St Bernadette
Timing/Results Nelson Timing

Notre Dame de Lourdes Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
14.59 SB Erin O'Brien 7th Finals H1 Complete Results
14.65 SB Kaylyn Piffath 4th Finals H1 Complete Results
14.70 Erin O'Brien 8th Prelims H3 Complete Results
14.87 Kaylyn Piffath 5th Prelims H1 Complete Results
14.96 SB Morgan Nickerson 1st Finals H1 Complete Results
15.28 SB Sophia Perry 12th Prelims H1 Complete Results
15.45 Morgan Nickerson 1st Prelims H3 Complete Results
16.07 SB Amber Martusky 3rd Finals H1 Complete Results
16.08 Amber Martusky 3rd Prelims H1 Complete Results
16.33 SB Jessica Ruiz 14th Prelims H2 Complete Results
18.22 SB Madeline Crussard 15th Prelims H1 Complete Results
200 Meter Dash
30.96 SB Erin O'Brien 8th Finals H3 Complete Results
31.06 SB Kaylyn Piffath 4th Finals H4 Complete Results
31.26 SB Sophia Perry 11th Finals H4 Complete Results
31.99 SB Morgan Nickerson 1st Finals H3 Complete Results
33.40 SB Hannah Shay 16th Finals H2 Complete Results
34.09 SB Jessica Ruiz 12th Finals H3 Complete Results
34.65 SB Amber Martusky 3rd Finals H3 Complete Results
37.68 SB Caroline Becker 19th Finals H2 Complete Results
40.90 SB Adison Santangelo 16th Finals H2 Complete Results
400 Meter Dash
1:10.24 SB Allison O'Brien 4th Finals H3 Complete Results
1:14.69 SB Hannah Shay 9th Finals H3 Complete Results
1:18.07 SB Marygrace Henderson 12th Finals H2 Complete Results
1:24.21 SB Caroline Becker 15th Finals H1 Complete Results
1:29.01 SB Madeline Crussard 8th Finals H1 Complete Results
1:30.81 SB Gabby Huff 9th Finals H1 Complete Results
1:33.28 SB Adison Santangelo 12th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:47.72 SB Allison O'Brien 2nd Finals H1 Complete Results
3:12.75 SB Marygrace Henderson 10th Finals H1 Complete Results
3:48.96 SB Gabby Huff 7th Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
2:07.03 SB Relay Team 4th Finals H1 Complete Results
Long Jump
13-6 SB Erin O'Brien 2nd Finals H1 Complete Results
12-11 SB Kaylyn Piffath 1st Finals H1 Complete Results
12-7 SB Sophia Perry 9th Finals H1 Complete Results
12-5 SB Jessica Ruiz 2nd Finals H1 Complete Results
11-2.5 SB Allison O'Brien 6th Finals H1 Complete Results
10-10 SB Morgan Nickerson 1st Finals H1 Complete Results
9-5.5 SB Amber Martusky 4th Finals H1 Complete Results
8-10.5 SB Madeline Crussard 7th Finals H1 Complete Results
Shot Put
20-7.75 SB Hannah Shay 10th Finals H1 Complete Results
19-3 SB Caroline Becker 6th Finals H1 Complete Results
18-8.75 SB Marygrace Henderson 13th Finals H1 Complete Results
18-2 SB Adison Santangelo 1st Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
14.14 SB Aidan Heppard 5th Finals H1 Complete Results
14.39 SB Darnzell Ellis 18th Prelims H4 Complete Results
14.48 Aidan Heppard 6th Prelims H1 Complete Results
14.73 SB Andrew Kusner 20th Prelims H2 Complete Results
15.09 SB Danny O'Brien 4th Finals H1 Complete Results
15.16 Danny O'Brien 4th Prelims H1 Complete Results
15.80 SB Andrew Shay 10th Prelims H3 Complete Results
15.96 SB Bobby Soper 11th Prelims H1 Complete Results
16.94 SB Aidan Kusner 14th Prelims H1 Complete Results
17.37 SB Eric Fairfax 19th Prelims H3 Complete Results
200 Meter Dash
30.47 SB Darnzell Ellis 20th Finals H2 Complete Results
30.77 SB Aidan Heppard 7th Finals H4 Complete Results
32.00 SB Andrew Kusner 21st Finals H2 Complete Results
32.22 SB Danny O'Brien 6th Finals H3 Complete Results
32.27 SB Bobby Soper 11th Finals H4 Complete Results
33.00 SB Andrew Shay 14th Finals H3 Complete Results
35.72 SB Eric Fairfax 14th Finals H2 Complete Results
36.87 SB Aidan Kusner 17th Finals H2 Complete Results
400 Meter Dash
1:12.40 SB Tej Patel 14th Finals H1 Complete Results
1:19.63 SB Brennan Szczypiorski 19th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
3:11.79 SB Tej Patel 14th Finals H1 Complete Results
3:13.82 SB Jackson Kane 9th Finals H1 Complete Results
3:25.34 SB Brennan Szczypiorski 16th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
7:23.75 SB Jackson Kane 10th Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
2:06.97 SB Relay Team 7th Finals H1 Complete Results
Long Jump
13-3 SB Aidan Heppard 3rd Finals H1 Complete Results
13-1.75 SB Darnzell Ellis 8th Finals H1 Complete Results
11-2.75 SB Danny O'Brien 5th Finals H1 Complete Results
11-0 SB Andrew Shay 11th Finals H1 Complete Results
10-9.5 SB Tej Patel 15th Finals H1 Complete Results
10-6 SB Bobby Soper 14th Finals H1 Complete Results
9-3.5 SB Eric Fairfax 10th Finals H1 Complete Results
9-2 SB Jackson Kane 11th Finals H1 Complete Results
Shot Put
24-0 SB Andrew Kusner 12th Finals H1 Complete Results
19-10 SB Brennan Szczypiorski 16th Finals H1 Complete Results
19-6 SB Eamon Bonsall 3rd Finals H1 Complete Results
19-2.25 SB Aidan Kusner 4th Finals H1 Complete Results