Uploaded Entries

Athlete Entries


HS Boys 100 Meter Dash 77 entries

Athlete Seed Team
Kwarteng, Kwame 11.60 Bay Shore
Tate, Davon 11.14 Lower Merion
Dickinson, Amere 11.00h J.P. McCaskey
Falcone, Nick 11.61 West Chester Henderson
Marshall, Matt 11.42 Penn Charter
Lacey, Bryan 11.67 Coatesville
Purdy, Andrew 11.79 New Hope-Solebury
Bogda, Carson 11.30 Avon Grove
Linder, Owen 11.54 Conestoga Valley
Bruno, Anthony 11.08 Perkiomen Valley
Brown, Jarrell 11.61 Spring Ford
Gallen, Drew 10.90h West Chester Rustin
Marcellus, Guernel 11.06 Warwick
Watson, Neter 12.80 Delcastle High School
Butler, Kurt 11.62 West Chester East
Tabor, Daniel 11.35 Methacton
Kunce, John 11.62 Red Lion
Graham, A.J. 11.54 Springside Chestnut Hill Academy
Klenner, Julian 10.84 Westtown School
Sanders, Blaec 11.34 St. Mark's High School
Fegley, Ryan 10.9 Warwick
Doughty, Jackson 11.23 Mechanicsburg Area High School
Faries, Kevin 11.56 Salesianum School
Andris, Daniel 11.27 Downingtown East
Brothers, Chase 11.60h Tatnall
Manning, Dejon 10.70h J.P. McCaskey
Brown, Stephon 10.94 Central Dauphin East (CD East)
Kapp, Peter 11.61 Springside Chestnut Hill Academy
Turner, Aghar 12.26 Abington
Flood, Kenneth 11.45 Washington Twp HS
Hawkins, Daiyaan 10.69 The Haverford School for Boys
Hanton, Jalen 11.34h LaSalle College High School
Bergstresser, Marshall 11.18 Owen J. Roberts
McGeary, Alex 11.38 Muhlenberg
Morales, Elijah 11.10 Wilson (3)
Myers, Chris 11.60h Polytech High School
Gibson, Joshua 11.25 Penn Manor
Rodriguez, Da'Avionce 10.70h J.P. McCaskey
Dennis, Furman 11.4 William Penn
Gainer, Marcus 11.30 Downingtown West
Hudson, Tyler 11.20 Bay Shore
Poddar, Avinabo 11.60 Avon Grove
Stocker, D'Angelo 11.23 Malvern Prep
Zurlo, John 11.60 West Chester Henderson
Wesley, Ashon 11.64 Coatesville
Domine, Isaiah 11.25 Perkiomen Valley
Bunch, Caleb 11.37 Pennsbury
Whiteside, Jackson 11.65 Spring Ford
Muchison, Darrell 11.46 Dover High School
Marchant, Pierre 11.49 West Chester East
Brown, Kavai 12.19 Delcastle High School
Lobban, Taiyan 11.57 Upper Merion
Torcini, Mike 11.47 Methacton
Virata, AJ 11.30h Red Lion
Covert, Michael 11.60h West Chester Rustin
Wedgewood, Gabe 11.63 St. Mark's High School
Badessa, Sean 11.00h Warwick
Kunzig, Daniel 11.61 Kennett
Nguyen, Alex 11.50h Clearview Reg. HS
Smith, Jayden 12.00 Delcastle High School
DeLone, Zach 10.92 Downingtown East
Nice, Austin 11.21 Dock Mennonite Academy
Williams, Ke'Shawn 11.34 Springside Chestnut Hill Academy
Glover, Zion 10.99 St. Mark's High School
Bruno, Joseph 10.76 Mechanicsburg Area High School
Harris, John 11.00 Salesianum School
Brooks, Aaron 11.76 Owen J. Roberts
Gonzalez, Alex 11.58 Schuylkill Valley
Baker, Bryce 11.03 Central Dauphin East (CD East)
McFarlane, Sameul 11.69 Abington
Seward, Tyler 11.38 The Haverford School for Boys
Capitano, Ethan 11.24 Wilson (3)
Martinez, John 11.30h Penn Manor
Borrelli, Anthony 11.40h Unionville
Ford, Eric 11.24h LaSalle College High School
Ford, Elijah 11.65 Downingtown West
Duffault, Rene 11.33 Muhlenberg
Back to Top

HS Boys 110 Meter Hurdles 50 entries

Athlete Seed Team
Scotto, Brian 16.90 LaSalle College High School
Valentino, Dominic 16.95 Washington Twp HS
Elsen, Jacob 16.00h Unionville
Dok, Darian 16.94 Dock Mennonite Academy
Williams, Ardonntrell 15.53 Lower Merion
Smith, Jayden 16.11 Delcastle High School
Meyer, Trevor 15.84 Springside Chestnut Hill Academy
Warren, Thomas 17.00 New Hope-Solebury
Johnson, Elijah 15.54 Polytech High School
Lewis, Maclen 17.15 Spring Ford
Jackson, Josh 15.92 Owen J. Roberts
Ayambem, Tawo 15.24 Downingtown West
Romero, Carlos 17.3 William Penn
Brown, Khalil 15.59 Downingtown East
Paul, Josh 15.33 Pennsbury
Mann, Kyle 17.09 Bay Shore
Haines, Tanner 16.09 Warwick
Genereux, Pierce 15.75 Kennett
Cardina, Joe 15.1 Conestoga Valley
Leonard, Kyle 16.34 Malvern Prep
Catalano, John 16.75 St. Mark's High School
Woods, Eric 16.19 Dover High School
Bregman, Andrew 15.01 Methacton
Hardy, Luke 15.40 LaSalle College High School
Mcginnis, John 16.85 Washington Twp HS
Schreiber, Thomas 16.02 Dock Mennonite Academy
Watson, Neter 20.47 Delcastle High School
Zimmerman, Dorrien 16.93 Penn Manor
Benson, Miles 16.80 Abington
Niang, Emmanuel 14.29 Central Dauphin East (CD East)
Walker, Sydney 16.20 Muhlenberg
Thomas, Kevin 15.32 The Haverford School for Boys
Vacca, Jack 17.34 Springside Chestnut Hill Academy
Gremban, Reese 16.13 Spring Ford
Lee, Rashim 17.20 William Penn
Salt, John 15.90 Downingtown East
Honicker, Scott 14.28 Owen J. Roberts
Conrad, Trey 16.91 West Chester Henderson
Snavley, Loago 16.15 Conestoga Valley
Baughman, Ian 15.57 Oxford Area
Rosenberger, Ryan 16.24 Malvern Prep
Geraty, Nate 16.84 Mechanicsburg Area High School
Reitnouer, Allen 15.81 Schuylkill Valley
Ali-Bentley, Hezakiah 15.98 Dover High School
Costantini, Sebastian 14.86 Malvern Prep
Smith, Kadan 14.80h Red Lion
Peterlin, Cole 15.32 Perkiomen Valley
Herb, Elijah 14.9 Eastern Lebanon County
Webb, Charlie 14.97 West Chester East
Battle Jr, Anthony 16.70h Clearview Reg. HS
Back to Top

HS Boys 1600 Meter Run 95 entries

Athlete Seed Team
Mullen, Matt 4:39.14 Council Rock North
Miller, Luke 4:31 Jenkintown
Puleo, Gabe 4:22.5 Phoenixville Area
Gray, Mitchell 4:43.20 Eastern Lebanon County
Phillippy, Ben 4:44.50h Hershey
Moyer, Andrew 4:44.44 Perkiomen Valley
German, Ben 4:44.74 Dock Mennonite Academy
Badami, Alex 4:40.97 Germantown Academy
McDonnell, Declan 4:33.16 Tatnall
Lewin, Joshua 4:18.00 West Chester East
Flear, Thomas 4:40.20h Clearview Reg. HS
Filliben, Matthew 4:40.00h Salesianum School
D'Orazio, Charles 4:39.84 Methacton
Herman, James 4:44.79 Northeastern
Thrush, Jonathan 4:33.35 Muhlenberg
Wolf, Peter 4:27.97 Wilson (3)
Kauffman, Liam 4:55 Salesianum School
Herrmann, Charlie 4:26.24 Lower Merion
McIntyre, Ethan 4:27.50h Unionville
Photis, Jordan 4:58.80 Penn Manor
Scharnikow, Aidan 5:00.74 Abington
Thomas, Gabriel 6:38.24 Delcastle High School
Troy, Alec 4:55 Salesianum School
Bland, Khalil 4:39.82 The Haverford School for Boys
Kimotho, Joshua 4:49.21 Central Dauphin East (CD East)
Glew, Finnegan 4:40.0 Penn Charter
Stafford, Jacob 4:42.00h Polytech High School
Zawislak, John 4:38.72 Spring Ford
Spielman-Rodriguez, Diego 4:31.47 Friends' Central
House, Benjamin 5:24.00 New Hope-Solebury
Anderson, Quinton 5:06.01 Central Dauphin East (CD East)
Gervino, Dan 4:29.24 LaSalle College High School
Vito, Jack 4:43.15 St. Mark's High School
Moyerman, Michael 5:05.58 Friends' Central
Flynn, Brendan 4:38.10 Downingtown East
Talham, Luke 4:30.04 Avon Grove
Sherwood, Quinten 4:35.55 Owen J. Roberts
Zilligen, Matthew 4:24.00 LaSalle College High School
Cofield, Darin 4:36.51 Bay Shore
Durinzi, Nick 4:45.00 West Chester Rustin
Piercy, Davis 4:27.46 Kennett
Valderrabano, Isaac 4:24.82 Downingtown West
Fitzgerald, Gavin 4:34.83 Oxford Area
Gatcha, Nick 4:44.80h Phoenixville Area
Livinghouse, Brenden 4:51.33 Schuylkill Valley
Gomez-Younkin, Miles 4:39.47 Germantown Friends School
Murphy, Sean 4:34.53 Bishop Shanahan
Hampton, Bryce 4:44.74 Pottsgrove
Welch, Jack 4:32.00h Concord High School
Martin, Noah 4:28.52 Warwick
Servis, Dylan 4:30.50 Twin Valley
Grucelski, Nathan 4:21.43 Conestoga Valley
Sheppard, Luke 4:35.90 Hershey
Boyd, Jake 4:34.20h Council Rock North
Brosius, Jack 4:39.99 Pope John Paul II
Coates, Hayden 4:35.98 Great Valley
Nelson, Cole 4:40.90h Eastern Lebanon County
Moser, Domenic 4:28.98 West Chester East
Shute, Andrew 4:43.60h Clearview Reg. HS
Ribelin, Ethan 4:44.55 Perkiomen Valley
Cintavey, Joseph 4:42.00 Tatnall
Kearney, Jake 4:55 Salesianum School
Milou, Austin 4:29.90 Washington Twp HS
Abbaraju, Ansh 4:44.00h Unionville
Campbell, Garrett 4:32.32 Methacton
Sayer, Chris 4:34.94 Wilson (3)
Fielding, Ian 5:05.00h Salesianum School
Juengling, Erik 4:35.70h J.P. McCaskey
Gillespie, Drew 4:44.0 Penn Charter
Rodriguez, Michael 4:45.00h Polytech High School
Lindsley, Lou 4:44.32 Penn Manor
Cubbage, Amir 4:39.66 Abington
Rhodes, Nick 4:26.00h Lower Merion
Sanford, AJ 4:33.00h The Haverford School for Boys
Nettles, Owen 4:38.40 New Hope-Solebury
Kimotho, Moses 5:04.41 Central Dauphin East (CD East)
Carlin, Andrew 4:42.20 Spring Ford
Cohen, Ethan 4:40.00 Friends' Central
Leen, Caiden 4:45.51 Downingtown East
Sroka, Stefan 4:41.44 Pennsbury
Blatz, Linus 4:24.58 Owen J. Roberts
Kruse, Christian 4:56.23 New Hope-Solebury
Ghantous, Paul 4:24.00 LaSalle College High School
Hessler, Connor 4:35.00 St. Mark's High School
McDonald, Sean 4:41.23 Downingtown East
Seiberlich, Jack 4:21.99 LaSalle College High School
Kata, Nolan 4:31.97 Bay Shore
Corsello, Ryan 4:42.34 Coatesville
Hewes, Jacob 4:44.00 Oxford Area
Shields, Connor 4:22.09 Warwick
Schlegel, Griffin 4:30.50 Twin Valley
Rosin, Ben 4:39.78 Germantown Friends School
Chamoun, Joseph 4:25.18 Downingtown West
Smith, Connor 4:51.33 Bishop Shanahan
Thrush, Kyle 4:41.30h Conestoga Valley
Back to Top

HS Boys 200 Meter Dash 89 entries

Athlete Seed Team
Leonard, Colin 22.36 West Chester Henderson
Niang, David 22.32 Central Dauphin East (CD East)
Shreim, Naseem 24.22 Washington Twp HS
Gardner, Mekkhi 24.20h Friends' Central
Bogda, Carson 22.78 Avon Grove
Domine, Isaiah 22.87 Perkiomen Valley
Stocker, D'Angelo 22.62 Malvern Prep
Lagana, Jordan 22.56 Northeastern
Veith, Alex 24.10h Friends' Central
Adedokun, Azeez 22.21 Perkiomen Valley
Turner, Jason 23.2 Pennsbury
Byers, William 24.26 Spring Ford
Jean, LaMarre 23.61 Church Farm School
Evans, Gabriel 23.42 Dover High School
Marcellus, Guernel 22.44 Warwick
Butler, Kurt 23.40 West Chester East
Berry, Khari 24.34 Delcastle High School
Hennessy, Joseph 24.31 Downingtown East
Kunzig, Daniel 22.89 Kennett
Pacholski, Joe 23.44 Methacton
Helf, Mitchell 22.70h Red Lion
Jordan, Wesley 23.54 Springside Chestnut Hill Academy
Sanders, Blaec 23.19 St. Mark's High School
Bruno, Joseph 21.85 Mechanicsburg Area High School
Nguyen, Alex 24.20h Clearview Reg. HS
Andris, Daniel 22.80 Downingtown East
Nice, Austin 22.74 Dock Mennonite Academy
Portale, Michael 23.31 Tatnall
Washington, Xavier 23.97 Abington
Hawkins, Daiyaan 21.44 The Haverford School for Boys
Redd, Remiah 22.71 Oxford Area
Honicker, Scott 22.15 Owen J. Roberts
Gonzalez, Alex 24.10 Schuylkill Valley
Hanton, Jalen 22.90 LaSalle College High School
Morales, Elijah 22.47 Wilson (3)
Marano, Salvatore 23.98 Pope John Paul II
Rawley, DJ 24.18 Polytech High School
Whitfield, Tazaiel 22.80h Penn Manor
Borrelli, Anthony 23.78 Unionville
Wilson, Andrew 24.20 Washington Twp HS
Nwaobasi, Daelyn 23.56 Germantown Academy
Gainer, Marcus 23.21 Downingtown West
Newell, Aaron 22.90 West Chester Henderson
Hudson, Tyler 22.90 Bay Shore
Butts, Layton 23.45 Central Dauphin East (CD East)
Flood, Kenneth 23.91 Washington Twp HS
Kozel, Daniel 24.19 Avon Grove
Grove, Robert 22.80 West Chester Henderson
Marshall, Matt 23.33 Penn Charter
Thomas, Noah M 23.33 Friends' Central
Bruno, Anthony 22.81 Perkiomen Valley
Bunch, Caleb 23.29 Pennsbury
Linder, Owen 23.81 Conestoga Valley
Simpson, Max 23.49 Spring Ford
Cooper, Cole 23.25 Church Farm School
Joyner, Tyjhir 23.35 Dover High School
Gray, Michael 23.93 West Chester East
Brown, Kavai 24.66 Delcastle High School
Katakam, Shiv 24.06 Downingtown East
Ridgway, Mason 23.86 Methacton
Jessup, Jerome 21.50h Red Lion
Williams, Ke'Shawn 23.05 Springside Chestnut Hill Academy
Wedgewood, Gabe 23.38 St. Mark's High School
Fegley, Ryan 22.24 Warwick
Fearon, Zion 23.30 Clearview Reg. HS
DeLone, Zach 22.13 Downingtown East
Kuhn, Roman 24.24 Dock Mennonite Academy
Sullivan, Ethan 24.00h Hershey
Brandstadter, Henry 23.62 Springside Chestnut Hill Academy
Klenner, Julian 21.14 Westtown School
Doughty, Spencer 23.90 Mechanicsburg Area High School
Harris, John 22.95 Salesianum School
Smith, Pierce 24.20 Tatnall
Brooks, Aaron 23.86 Owen J. Roberts
Shaw, Christopher 23.29 Abington
Whaley, Dan 22.77 The Haverford School for Boys
Capitano, Ethan 23.41 Wilson (3)
Wesley, Daimar 23.97 Penn Manor
Ford, Eric 22.80 LaSalle College High School
Martin, Austin 24.20h Eastern Lebanon County
Barry, John 24.24 Downingtown West
McGeary, Alex 23.30 Muhlenberg
Ray, Aidan 23.17 West Chester Henderson
Butler, Jaylin 23.30 Bay Shore
Mack, Cameron 24.20h Polytech High School
Dickinson, Amere 23.00h J.P. McCaskey
Williams, Dakari 24.10 Washington Twp HS
Dennis, Furman 23.50h William Penn
Ruark, Connor 24.21 Avon Grove
Back to Top

HS Boys 300 Meter Hurdles 59 entries

Athlete Seed Team
Haines, Tanner 42.44 Warwick
Smith, Jayden 43.56 Delcastle High School
Meyer, Trevor 43.42 Springside Chestnut Hill Academy
Benson, Miles 43.93 Abington
Manning, Dejon 39.65 J.P. McCaskey
Lewis, Maclen 42.75 Spring Ford
Reed, Caleb 40.50h The Haverford School for Boys
Duffault, Matthew 42.83 Muhlenberg
Forrest, David 44.28 Owen J. Roberts
Salt, John 43.38 Downingtown East
Lennon, Noah 43.50 Avon Grove
Paul, Josh 41.92 Pennsbury
Ellison, Ryan 45.27 Friends' Central
Mulhern, Nate 43.15 West Chester Henderson
Bawmungwa, Obed 40.98 Conestoga Valley
Leonard, Kyle 42.64 Malvern Prep
Clancy, Sean 41.50h Council Rock North
Wetzel, Jackson 42.16 West Chester Rustin
Sternberg-Sher, Jacob 42.86 Germantown Friends School
Ali-Bentley, Hezakiah 41.01 Dover High School
Vo, Jason 43.50h Upper Merion
Donahue, Paul 43.50h Clearview Reg. HS
Weychert, Justin 43.93 Methacton
Washington, Randy 41.49 Perkiomen Valley
Herb, Elijah 42.1 Eastern Lebanon County
Smith, Pierce 43.00h Tatnall
Webb, Charlie 39.98 West Chester East
Battle Jr, Anthony 43.50h Clearview Reg. HS
Hardy, Luke 40.24 LaSalle College High School
Lynch, Sam 43.44 Warwick
Aseron, Sebastian 43.00 Washington Twp HS
Elsen, Jacob 43.27 Unionville
Watson, Neter 47.75 Delcastle High School
Kauffman, Bryce 43.44 Dock Mennonite Academy
Garcia, Gabriel 46.26 Abington
Sigler, Ryan 42.67 Spring Ford
Thomas, Kevin 40.38 The Haverford School for Boys
Walker, Sydney 43.24 Muhlenberg
Vacca, Jack 44.64 Springside Chestnut Hill Academy
Warren, Thomas 41.90 New Hope-Solebury
Clippinger, Drew 43.50h Polytech High School
Gremban, Reese 43.50 Spring Ford
Jackson, Josh 42.01 Owen J. Roberts
Sams, Myles 42.95 Penn Charter
Ayambem, Tawo 39.41 Downingtown West
Paone, Gemere 43.50 Avon Grove
Turner, Jason 41.46 Pennsbury
Snavley, Loago 40.30h Conestoga Valley
Mann, Kyle 43.40h Bay Shore
Rosenberger, Ryan 43.37 Malvern Prep
McKenzie, Bryson 43.29 Dover High School
Catalano, John 42.79 St. Mark's High School
DelaCruz, Lorenzo 43.00 Perkiomen Valley
Anwar, Asfand 43.5 Upper Merion
Fearon, Zion 42.5 Clearview Reg. HS
Willen, Ian 40.40h Hershey
Bregman, Andrew 42.56 Methacton
Wilson, Andrew 43.48 Washington Twp HS
Schreiber, Thomas 43.33 Dock Mennonite Academy
Back to Top

HS Boys 3200 Meter Run 58 entries

Athlete Seed Team
Rogers, Ethan 10:00.67 Hershey
Kutney, Kyle 9:37.00 Council Rock South
Clifford, Tyler 9:35.00 Perkiomen Valley
DiDonato, Robert 9:27.76 Germantown Academy
Bensaoud, Anas 9:49.0 Clearview Reg. HS
Banko, Sean 9:11.00h Salesianum School
Chimes, Thomas 9:54.08 Methacton
Walker, Cole 9:08.00h Unionville
Scharnikow, Aidan 11:15.96 Abington
Bullard, Alex 9:50.00h Lower Merion
Milou, Austin 9:48.90 Washington Twp HS
Driver, Cole 9:40.00h Unionville
Miller, Alex 9:57.00h J.P. McCaskey
Spayd, Noah 10:53.50 Central Dauphin East (CD East)
Twomey, Vincent 9:18.24 LaSalle College High School
Munch, Luke 10:00.00 Wilmington Friends
House, Benjamin 11:04.83 New Hope-Solebury
Maher, Ethan 9:24.00 LaSalle College High School
Fennell, Vincent 9:46.22 Owen J. Roberts
Sewall, Payton 9:36.48 Downingtown West
Brophy, Gavin 9:45.66 West Chester Henderson
Lapotsky, Krystof 9:28.69 Mount Carmel Area
Knepper, Brandan 9:35.78 Mechanicsburg Area High School
Lynam, Bobby 10:00.00 Germantown Friends School
Banko, Ryan 9:49.78 Salesianum School
Pash, Calvin 9:35.66 West Chester Henderson
Shea, Brendon 9:54.44 Hershey
Davis, John 10:22.3 Council Rock North
Wagner, Pat 9:54 Jenkintown
Higley, Aidan 9:42.87 Salesianum School
Hess, Collin 10:00.00 Malvern Prep
Danowski, Dylan 9:50.00 Perkiomen Valley
Sandifer, Matt 9:46.88 Germantown Academy
Balthis, Brendan 9:20.35 Tatnall
Keehan, Michael 9:05.06 Salesianum School
McPhillips, Garrett 9:57.06 Methacton
Schmieder, Simon 9:50.00h Lower Merion
Conway, James 9:40.22 Unionville
Gagliardi, Christian 9:59.67 Wilson (3)
Cubbage, Amir 10:17.78 Abington
Litvin, Joey 9:36.00 Lower Merion
Schousen, Stephen 9:55.41 J.P. McCaskey
Thomas, Graham 9:59.42 Penn Manor
Nettles, Owen 11:04.70 New Hope-Solebury
Johnson, Brent 11:49.2 Central Dauphin East (CD East)
Pumilia, Griffin 9:50.00 LaSalle College High School
Spielman-Rodriguez, Diego 10:07.95 Friends' Central
Koors, Bradden 9:31.45 LaSalle College High School
Talham, Luke 9:59.87 Avon Grove
Maxwell, Gavin 9:50.24 Kennett
Rymer, Declan 9:37.88 Downingtown West
Miles, Luke 9:57.88 West Chester Henderson
Madden, Connor 9:55.00h Concord High School
Avila, Andrew 9:06.67 Charter School of Wilmington
Bierach, Pat 10:19.1 Council Rock North
Miller, Jack 9:28 Jenkintown
Migliore, Michael 9:55.00h Salesianum School
Brill, Zachary 9:46.46 Malvern Prep
Back to Top

HS Boys 400 Meter Dash 74 entries

Athlete Seed Team
Kruse, Christian 53.31 New Hope-Solebury
Turner, Alex 52.80h Penn Charter
Greaves, Devon 52.53 Malvern Prep
Czajkowski, Mark 51.84 Pennsbury
Chapman, Josiah 53.23 Spring Ford
Jean, LaMarre 53.22 Church Farm School
Jones, Dante 53.37 Dover High School
Viens, Thomas 52.23 Dallastown
DeLone, Zach 50.04 Downingtown East
Kushner, Michael 50.04 West Chester East
Berry, Khari 53.45 Delcastle High School
Gervais, Anthony 54.50 Methacton
Kapp, Peter 54.70 Springside Chestnut Hill Academy
Glover, Zion 51.10 St. Mark's High School
Portale, Michael 51.96 Tatnall
Fearon, Zion 50.69 Clearview Reg. HS
Tickner, Joshua 53.00h Upper Merion
Mong, Evan 53.44 Dock Mennonite Academy
Sullivan, Ethan 53.82 Hershey
Frazier, Oreck 53.11 Abington
Laforest, Guillaume 51.66 The Haverford School for Boys
Speakman-Viggiano, Nick 54.08 Owen J. Roberts
Castro, Omar 53.25 Washington Twp HS
Craig, Jackson 53.42 Germantown Friends School
Faunce, Will 52.24 LaSalle College High School
Fry, Matt 50.92 Wilson (3)
Sisko, Jay 53.14 Pottsgrove
Dressner, Mike 53.48 Washington Twp HS
Seiffert, Jack 49.58 Charter School of Wilmington
Capezio, Sean 52.9 Polytech High School
Mowbray, Chad 49.71 Penn Manor
Valderrabano, Isaac 53.21 Downingtown West
Brown, Stephon 48.12 Central Dauphin East (CD East)
Rodriguez, Da'Avionce 51.8 J.P. McCaskey
Kuhn, Sebastian 52.6 William Penn
Adedokun, Ahmad 53.44 Perkiomen Valley
Nettles, Owen 54.96 New Hope-Solebury
Brooks, Noah 53.80h Penn Charter
Veith, Alex 52.32 Friends' Central
Siaton, Alexander 50.91 Great Valley
Thomas, Jordan 53.22 Perkiomen Valley
Turner, Jason 50.59 Pennsbury
Doan, Brennan 53.50 Spring Ford
Brooks, Dazhmier 52.89 Dover High School
Francis, Tyler 53.54 Malvern Prep
Lagana, Jordan 51.91 Northeastern
Purdy, Andrew 52.92 New Hope-Solebury
Robson, Donald 53.50 Downingtown East
Crooms, Ray 51.24 West Chester East
Smith, Soren 58.68 Delcastle High School
Balek, Andrew 55.21 Methacton
Poppiti, Kyle 53.46 St. Mark's High School
Denlinger, Tyler 53.54 Warwick
Halstead, Nick 52.35 Dock Mennonite Academy
Bruno, Joseph 48.38 Mechanicsburg Area High School
Mathis, Larry 53.20 Tatnall
Funaro, Julian 55.28 Owen J. Roberts
Williams, Dakari 53.49 Washington Twp HS
Castor, Michael 50.49 Abington
Barr, Elliot 53.50 Germantown Friends School
Whaley, Dan 48.90 The Haverford School for Boys
Hewes, Noah 53.28 Oxford Area
Flood, Christian 53.10 Washington Twp HS
Martinez, Josenlly 52.34 Penn Manor
Curvan, Marcus 52.80 LaSalle College High School
Peters, Ethan 53.20 Washington Twp HS
Bailor, David 53.0 Polytech High School
Asencio Pierre, Emmanuel 53.52 J.P. McCaskey
Nwaobasi, Daelyn 53.3 Germantown Academy
Gale, Isaac 51.06 Phoenixville Area
Hardison, Quincy 53.20 Central Dauphin East (CD East)
Sassaman, Robert 51.84 Neshaminy
Thomas, Noah M 53.19 Friends' Central
Kohn, Jeremny 51.96 Perkiomen Valley
Back to Top

HS Boys 4x100 Meter Relay 33 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 43.75 LaSalle College High School
Relay Team A 45.00h William Penn
Relay Team A 43.64 Wilson (3)
Relay Team A 46.38 Polytech High School
Relay Team A 46.33 Downingtown West
Relay Team A 46.44 Bay Shore
Relay Team A 43.85 Coatesville
Relay Team A 43.96 Avon Grove
Relay Team A 45.54 Friends' Central
Relay Team A 43.99 West Chester Henderson
Relay Team A 44.21 West Chester Rustin
Relay Team A 45.22 Upper Merion
Relay Team A 44.88 St. Mark's High School
Relay Team A 44.37 Salesianum School
Relay Team A 45.70 Dock Mennonite Academy
Relay Team A 42.60h J.P. McCaskey
Relay Team A 42.8 The Haverford School for Boys
Relay Team A 45.33 Schuylkill Valley
Relay Team A 44.65 Muhlenberg
Relay Team A 43.70 Penn Manor
Relay Team A 42.98 Lower Merion
Relay Team A 47.70h Malvern Prep
Relay Team A 44.89 Church Farm School
Relay Team A 44.45 Dover High School
Relay Team A 42.94 Perkiomen Valley
Relay Team A 44.35 Spring Ford
Relay Team A 43.10h Red Lion
Relay Team A 43.95 West Chester East
Relay Team A 43.24 Warwick
Relay Team A 44.06 Methacton
Relay Team A 43.97 Downingtown East
Relay Team A 44.24 Springside Chestnut Hill Academy
Relay Team A 44.55 Abington
Back to Top

HS Boys 4x400 Meter Relay 23 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 3:28.80h Penn Manor
Relay Team A 3:28.00 Perkiomen Valley
Relay Team A 3:34.90 Spring Ford
Relay Team A 3:21.00 West Chester East
Relay Team A 3:33.22 Methacton
Relay Team A 3:28.00h Warwick
Relay Team A 3:28.77 Downingtown East
Relay Team A 3:29.50 Twin Valley
Relay Team A 4:02.19 Springside Chestnut Hill Academy
Relay Team A 3:28.71 Abington
Relay Team A 3:36.73 Owen J. Roberts
Relay Team A 3:37.75 Wilson (3)
Relay Team A 3:38.34 Polytech High School
Relay Team A 3:35.78 Downingtown West
Relay Team A 3:35.19 Bay Shore
Relay Team A 3:33.31 Friends' Central
Relay Team A 3:36.52 West Chester Henderson
Relay Team A 3:37.79 Upper Merion
Relay Team A 3:39.16 Hershey
Relay Team A 3:40.00h Delcastle High School
Relay Team A 3:37.81 Dock Mennonite Academy
Relay Team A 3:32.29 Tatnall
Relay Team A 3:43.10 Schuylkill Valley
Back to Top

HS Boys 4x800 Meter Relay 29 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 8:36.01 Polytech High School
Relay Team A 8:34.24 Downingtown West
Relay Team A 8:35.00 Bay Shore
Relay Team A 8:48.00h Malvern Prep
Relay Team A 8:41.43 West Chester Henderson
Relay Team A 8:35.94 Dover High School
Relay Team A 8:43.12 Upper Merion
Relay Team A 8:19.89 Hershey
Relay Team A 9:11.16 Clearview Reg. HS
Relay Team A 8:59.24 Delcastle High School
Relay Team A 8:59.59 Dock Mennonite Academy
Relay Team A 8:31.50 Central Dauphin East (CD East)
Relay Team A 8:36.01 Schuylkill Valley
Relay Team A 8:50.00h Council Rock North
Relay Team A 8:29.99 LaSalle College High School
Relay Team A 8:41.80 Avon Grove
Relay Team A 8:30.00 Perkiomen Valley
Relay Team A 8:12.00h Spring Ford
Relay Team A 8:40.00 West Chester East
Relay Team A 8:41.26 Methacton
Relay Team A 8:31.10h Westtown School
Relay Team A 8:45.60h Warwick
Relay Team A 8:45.50 Germantown Friends School
Relay Team A 9:20.69 Downingtown East
Relay Team A 8:20.24 J.P. McCaskey
Relay Team A 9:17.48 Springside Chestnut Hill Academy
Relay Team A 8:45.00 Washington Twp HS
Relay Team A 8:36 Owen J. Roberts
Relay Team A 8:29.71 Wilson (3)
Back to Top

HS Boys 800 Meter Run 88 entries

Athlete Seed Team
Rebert, Will 2:05.04 Methacton
Hessler, Connor 2:01.17 St. Mark's High School
Phillips, Jack 2:01.72 Pope John Paul II
Hoffritz, Seth 2:00.99 Great Valley
Mathis, Larry 2:02.00h Tatnall
Daley, Tyler 2:01.36 West Chester East
Gervino, Dan 1:59.24 LaSalle College High School
Greene, Jayden 1:58.90 Washington Twp HS
Kramer, David 2:03.00h Penn Manor
Tirado, Anthony 2:03.24 J.P. McCaskey
Konadu, Jason 2:01.58 Central Dauphin East (CD East)
Ghantous, Paul 1:57.04 LaSalle College High School
Biddle, Javante 1:57.00 Delcastle High School
Szathmary, Ben 2:06.74 The Haverford School for Boys
Purdy, Andrew 2:04.97 New Hope-Solebury
Leedale-Brown, Oliver 2:01.8 Penn Charter
Decembre, Kenel 2:04.00h Polytech High School
Bamford, Anthony 2:04.30 Spring Ford
Muthler, Matt 2:00.45 Owen J. Roberts
Cappello, Jack 2:02.34 Downingtown West
Dyba, Alex 2:02.80 Downingtown East
Willis, Kylan 1:59.00 Cheltenham
Skinner, Aidan 2:04 Avon Grove
Davidson, Jack 2:04.26 West Chester Henderson
Lawler, Derek 2:02.14 Mount Carmel Area
Doherty, Ryan 2:02.08 Bishop Shanahan
Deveaux, Joshua 1:58.78 Coatesville
Campbell, Luke 2:01.09 Oxford Area
Welch, Jack 2:00 Concord High School
Bell, Jeremy 2:00.40h Warwick
Brown, Chris 1:55.37 Charter School of Wilmington
Pfister, Brandon 2:01.5 Council Rock North
Miller, Luke 2:04.14 Jenkintown
Seymour, Luke 1:58.96 Schuylkill Valley
Ettien, Jack 2:04.58 Bishop Shanahan
Keen, Simon 2:01.84 Pottsgrove
Emrey, Jack 2:04.10h Conestoga Valley
Amaefuna, Chimezie 2:02.71 Upper Merion
Villano, Eric 2:04.24 Malvern Prep
Szczpanek, Logan 2:03.54 St. Mark's High School
Ochs, Collin 1:54.00 Council Rock South
Brown, Kabiru 2:02.01 Perkiomen Valley
Nolan, Ethan 1:58.94 Neshaminy
Schiele, John 2:02.64 Pope John Paul II
Guy, Nathanael 1:55.89 Dover High School
Fitz, Owen 2:04.0 Germantown Academy
Zeiders, Angel 2:03.20h Eastern Lebanon County
Hernandez, Napoleon 1:54.30 Tatnall
Benditt, Eric 2:03.09 West Chester East
Rhoades, Jack 2:02.0 Clearview Reg. HS
Ritchie, Sean 2:02.98 Methacton
Arnold, Sebastian 2:04.00h Unionville
Chu, Evan 2:01.50 Washington Twp HS
Hussey, Ryan 2:04.19 Northeastern
Aviles, Elias 2:01.72 J.P. McCaskey
Eastmond, Michael 1:58.89 LaSalle College High School
Smith, Soren 2:19.00h Delcastle High School
Kruse, Christian 2:11.17 New Hope-Solebury
Anderson, Quinton 2:13.95 Central Dauphin East (CD East)
Seiberlich, Jack 1:58.96 LaSalle College High School
Gatune, Matt 2:04.00h Polytech High School
Cramer, Markell 2:11.00h Delcastle High School
Rosado, Chris 2:04.12 Wilmington Friends
Winslow, Lleyton 2:00.09 The Haverford School for Boys
Betz, Holden 2:00.23 Downingtown West
Kernen , Kyle 2:04.13 Spring Ford
Kuhn, Sebastian 2:10.00h William Penn
Fatone, Charlie 2:04.05 Downingtown East
Garbutt, Malcolm 1:59.00 Cheltenham
Brunton, David 2:02.24 Owen J. Roberts
McIntire, Jarred 2:01.40 Downingtown West
Hughes, Michael 2:05.48 Bishop Shanahan
Geier, Luke 2:04.25 West Chester Henderson
Rooney, Aidan 2:02.30 Bay Shore
Rooney, Andrew 1:59.35 Mount Carmel Area
Smith, Jacob 2:00.20h Warwick
Mathe, Luke 2:03.00h Charter School of Wilmington
Smith, Tucker 2:04.50h Council Rock North
Durinzi, Nick 2:03.00h West Chester Rustin
Hobbs Pifer, James 2:00.25 Germantown Friends School
Hoey, Jonah 1:52.59 Bishop Shanahan
Ryan, Conor 1:59 Salesianum School
Grucelski, Nathan 1:54.60h Conestoga Valley
Ranegan, MIke 2:02.76 St. Mark's High School
Gensure, Aidan 2:05.97 Schuylkill Valley
Hampton, Bryce 2:03.50h Pottsgrove
Johnson, Ric 2:02.46 Dover High School
McDonnell, Declan 2:04.00h Tatnall
Back to Top

HS Boys Discus 39 entries

Athlete Seed Team
Kennedy, Kyle 125-0 Spring Ford
Roth, Ethan 118-0 Dover High School
Golden, Dylan 131-9.5 West Chester East
Teoli, Luca 67-5 Delcastle High School
Coomer, Nick 137-9 Warwick
Ellis, Tonee 129-7 Methacton
Berry, Adam 127-8 Dock Mennonite Academy
Novelli, Angelo 125-1 Washington Twp HS
Sheely, Aiden 125-11 Mechanicsburg Area High School
Williams, Ben 131-5 Salesianum School
Tatlonghari, William 125-0 LaSalle College High School
Montagano, Arnaldo 131-9 Owen J. Roberts
DiDomenico, Bubby 130-9 Washington Twp HS
Miller, Jack 159-10 Wilson (3)
Fincher, Noah 125-0 Salesianum School
Vazquez McPherson, Juan 127-5 J.P. McCaskey
Abinusawa, Olatide 148-4 Germantown Academy
Johnston, Eli 125-0 Perkiomen Valley
Sprenkle, Austin 129-9 Eastern Lebanon County
Boquist, Dayton 128-10 West Chester Henderson
Johnson, Matt 128-0 Phoenixville Area
Loudini, Zakaria 127-0 Friends' Central
Waters, David 128-2.5 Avon Grove
Orkfritz, Nathaniel 125-0 Spring Ford
Costantini, Sebastian 154-3 Malvern Prep
Lemmon-Kishi, Hugh 131-4 West Chester East
Lee, Ryan 88-7 Delcastle High School
Herbison, Maclan 118-0 Methacton
Hayward, Aidan 155-11 Owen J. Roberts
Ahart, Austin 126-0 Washington Twp HS
Ioffreda, Paul 119-9 Hershey
Shallo, John 126-0 West Chester Rustin
Monahan, Kieran 125-8 Salesianum School
Lemmon, Petey 125-5 The Haverford School for Boys
Zoglio, Matt 133-9 LaSalle College High School
Ventura, Jean Carlos 127-0 Wilson (3)
Caruso, Ryan 125-3 West Chester Henderson
Wagner, Jason 130-0 Perkiomen Valley
Cary, Connor 125-0 Malvern Prep
Back to Top

HS Boys High Jump 44 entries

Athlete Seed Team
Benner, Jewleus 6-0 J.P. McCaskey
Haas, CJ 6-0 Council Rock North
Koretke, Alex 5-10 Spring Ford
Duffault, Rene 6-1 Muhlenberg
Hostetter, Jackson 5-10 Penn Manor
Niang, David 6-2 Central Dauphin East (CD East)
Carney, Caleb 5-10 Downingtown East
Awurimibe, Michael 6-2 Wilson (3)
Gabor, Patrick 6-4 Penn Charter
Cardina, Joe 6-5 Conestoga Valley
Pearce, Xavier 5-10 Bay Shore
Costantini, Sebastian 6-2 Malvern Prep
McMillan, John 5-10 Kennett
Negron, Victor 5-10 Dover High School
Sanchez, Aaron 5-6 Methacton
Schaeffer, Nathan 5-10 Schuylkill Valley
Peterlin, Cole 6-8 Perkiomen Valley
Bergin, Matthew 5-10 West Chester East
Spinelli, Matt 5-10 LaSalle College High School
Douglass, Phillip 5-10 Red Lion
Myrick, Tyler 5-10 Hershey
Good, Nate 6-4 Warwick
McGinley, Andrew 6-0 Washington Twp HS
Halstead, Nick 5-10 Dock Mennonite Academy
Hellauer, Josh 6-0 Spring Ford
Grant, Zyon 6-2 Springside Chestnut Hill Academy
Aleong, Andre 6-2 J.P. McCaskey
DeLone, Zach 6-3 Downingtown East
Rohrbough, Aidan 6-1 Owen J. Roberts
Fehm, Patrick 6-4 Penn Charter
Brown, Khalil 6-0 Downingtown East
Sherrod, Teone 6-2 Pennsbury
Ellison, Ryan 5-10 Friends' Central
Lindner, Zach 5-10 Kennett
Butler, Nate 5-10 Perkiomen Valley
Brickus, Donovan 6-4 Coatesville
Bishop, Jahzeel 5-10 Upper Merion
Virata, AJ 6-4 Red Lion
Heffernan, Tom 5-8 Methacton
Kushner, Michael 6-3 West Chester East
Tulli, Vincent 5-10 Pope John Paul II
Christie, Tommy 6-6 LaSalle College High School
Hess, Christian 6-2 Warwick
Cordon, Jose 5-8 Delcastle High School
Back to Top

HS Boys Javelin 29 entries

Athlete Seed Team
Duell, Ryan 152-0 West Chester East
Capece, Matt 157-11 Methacton
Hunsberger, Colin 146-10 Dock Mennonite Academy
Stoltzfus, Bradley 141-0 Conestoga Valley
Williamson, Nate 145-0 LaSalle College High School
Storti, Darian 160-6 Owen J. Roberts
Corsner, Cole 143-2 Red Lion
Suminski, Mark 190-2 Hershey
Wethey, Daniel 145-5 West Chester Rustin
Kresefski, Leonard 139-11 Bishop Shanahan
King, Gavin 123-11 Bishop Shanahan
Horst, Ben 176-1 Eastern Lebanon County
Tarazi, Suhail 141-4 West Chester Henderson
Light, Ryan 148-0 Muhlenberg
Havrilak, Tyler 133-8 Spring Ford
Sarpong, Chris 131-6 Methacton
Fucci, Nick 141-3 Warwick
Schweizerhof, Addison 140-2 Dock Mennonite Academy
Kemp, Cornell 125-6 Springside Chestnut Hill Academy
Polistina, Joseph 143-0 Clearview Reg. HS
Mersky, Leland 160-0 LaSalle College High School
Futrick, Anthony 147-05 Wilson (3)
Logue, Daniel 125-3 Bishop Shanahan
Vazquez McPherson, Juan 156-8 J.P. McCaskey
Curry, Ryan 154-3 Perkiomen Valley
Nauman, Brenden 184-1 Eastern Lebanon County
Sheipe, Alex 154-0 Muhlenberg
Rayner, Connor 140-9 Avon Grove
Chapman, Josiah 132-10 Spring Ford
Back to Top

HS Boys Long Jump 46 entries

Athlete Seed Team
Combary, Bryan 17-10 Central Dauphin East (CD East)
Grant, Zyon 19-7.5 Springside Chestnut Hill Academy
Neely, Javon 20-2.5 Abington
Layos, Jordan 21-4 Methacton
Seward, Tyler 21-5 The Haverford School for Boys
Brown, Khalil 21-6.5 Downingtown East
Bergstresser, Marshall 20-2 Owen J. Roberts
Bernstein, Seth 20-6 William Penn
Ayambem, Tawo 21-0.5 Downingtown West
Sherrod, Teone 19-10 Pennsbury
Lee, Rashim 19-5 William Penn
Jackson, Tarius 20-6 Conestoga Valley
Kwarteng, Kwame 20-6 Bay Shore
Crossman, Jeremiah 20-6 Dover High School
Bradley, Adam 20-3 Coatesville
Washington, Randy 20-8 Perkiomen Valley
Jackson, Anthony 20-9.25 Coatesville
Jessup, Jerome 20-8.5 Red Lion
Neill, Keegan 20-10.7 Mechanicsburg Area High School
Brothers, Chase 20-6 Tatnall
Clark, D'ante 19-0 Delcastle High School
Haynes, Armante 20-9.25 Spring Ford
Epps, Basir 21-0 J.P. McCaskey
Turner, Aghar 18-4.5 Abington
Sanchez, Aaron 21-0 Methacton
Sims, Chris 20-10 The Haverford School for Boys
Salt, John 21-7.75 Downingtown East
Niang, Emmanuel 21-4.5 Central Dauphin East (CD East)
Morales, Elijah 21-7 Wilson (3)
Lewis, Tyriq 21-2.75 Downingtown West
Conquest, Tino 20-11 William Penn
Bawmungwa, Obed 22-7 Conestoga Valley
Witiak, Adam 20-8 West Chester Henderson
Jeannot, Marcrene 22-5 Bay Shore
Furcon, Matthew 19-2.5 Coatesville
Rosenberger, Ryan 21-8.5 Malvern Prep
Brooks, Dazhmier 20-7 Dover High School
Morse, Kieran 22-1.25 Coatesville
Hall, Lennie 21-10 Pottsgrove
Branch, Mason 20-6 LaSalle College High School
Jones, Zyquan 19-0 Delcastle High School
Wright, Dean 20-6.75 Spring Ford
Nice, Austin 21-10.75 Dock Mennonite Academy
Smith, Pierce 20-6 Tatnall
Yang, Ryan 19-8.75 Spring Ford
Nwaobasi, Daelyn 20-6 Germantown Academy
Back to Top

HS Boys Pole Vault 20 entries

Athlete Seed Team
Christie, Tommy 13-0 LaSalle College High School
Sumner, Sam 13-0 West Chester Rustin
Cream, Jonas 12-1 Hershey
Genereux, Pierce 14-0 Kennett
Pickles, Albert 12-6 Perkiomen Valley
Porter, Brian 13-6 Schuylkill Valley
Hooker, Donell 12-6 Polytech High School
Julian, Matt 15-2 Penn Manor
Johnson, Caleb 15-6 Germantown Academy
Do, Josh 11-0 Methacton
Clancy, Sean 11-0 Council Rock North
Flynn, Max 12-0 LaSalle College High School
Rogers, Justin 12-7 Hershey
Hyatt, Dan 14-6 Hershey
Milanek, Alexander 13-6 Schuylkill Valley
Costantini, Sebastian 13-0 Malvern Prep
Miles, Jack 13-0 Unionville
Schwertfeger, Matt 9-6 Methacton
Kim, Chan 12-0 Council Rock North
Good, Nate 12-0 Warwick
Back to Top

HS Boys Shot Put 51 entries

Athlete Seed Team
Teoli, Luca 25-10 Delcastle High School
Taggert, Sean 40-4 Salesianum School
Mathiot, Josh 43-10.5 Conestoga Valley
Coomer, Nick 52-5 Warwick
Turocy, Elliot 44-0 Downingtown East
Bond, Chris 45-5 Salesianum School
Mersky, Leland 47-4 LaSalle College High School
Hayward, Aidan 51-1 Owen J. Roberts
Kemp, Carnell 51-1.5 Springside Chestnut Hill Academy
Monahan, Kieran 46-10.5 Salesianum School
Ventura, Jean Carlos 46-4 Wilson (3)
Lemmon, Petey 49-5 The Haverford School for Boys
McHugh, Ethan 42-0 Pottsgrove
Desmarais, Ben 42-3.75 J.P. McCaskey
Wagner, Jason 53-11 Perkiomen Valley
Howard, Tre 41-5 Spring Ford
Frank, Tyler 48-0 Malvern Prep
Arthur, Evan 42-2.75 Avon Grove
Aghomon, Oisewemi 42-3 Bay Shore
Cary, Connor 48-2 Malvern Prep
Herbison, Maclan 40-9.5 Methacton
Anyanwu, Bradley 48-10 Dover High School
Lemmon-Kishi, Hugh 44-11 West Chester East
Lee, Ryan 27-0 Delcastle High School
Appel, Carter 42-8.25 Warwick
Duerksen, Xander 43-11 Dock Mennonite Academy
Roddy, Jack 41-10.5 Salesianum School
Sornoza, Zac 42-0 Conestoga Valley
Williams, Ben 44-2 Salesianum School
Sharp, Harrison 43-10.25 LaSalle College High School
Montagano, Arnaldo 42-11 Owen J. Roberts
DiDomenico, Bubby 43-1 Washington Twp HS
Wethey, Daniel 43-4 West Chester Rustin
Sheely, Aiden 43-8 Mechanicsburg Area High School
Miller, Jack 54-4.25 Wilson (3)
D'Amico, Dominic 45-2 Salesianum School
Cox, Garrett 43-0 Kennett
Kresefski, Leonard 43-5.25 Bishop Shanahan
Donnelly, Andrew 42-0 Perkiomen Valley
Nelson, Joe 42-6 Eastern Lebanon County
Moussa, Ahmed 42-0 Pottsgrove
Mountz, Tanner 43-1 Schuylkill Valley
Smith, Brent 46-8 Polytech High School
Abinusawa, Olatide 57-8.25 Germantown Academy
Waters, David 46-4.5 Avon Grove
Natale, Aj 42-0 Pope John Paul II
Kennedy, Kyle 43-1.5 Spring Ford
Redden, Will 48-4 Malvern Prep
Bernstein, Trey 46-11 William Penn
Needham, Ty 43-6.5 Penn Charter
Ellis, Tonee 42-3.5 Methacton
Back to Top

HS Boys Triple Jump 28 entries

Athlete Seed Team
Taylor, Zach 40-7 Owen J. Roberts
Bastien-Vibrun, Leonard 41-11 Schuylkill Valley
Moore, Naheem 46-1.5 Coatesville
Rosenberger, Ryan 42-2.5 Malvern Prep
Hellauer, Josh 40-6.25 Spring Ford
Christie, Tommy 42-6 LaSalle College High School
Myrick, Tyler 41-1.5 Hershey
Jones, Hassun 39-9.5 Delcastle High School
Yang, Ryan 39-3.25 Spring Ford
Tabor, Daniel 41-11 Methacton
Salt, John 42-11.5 Downingtown East
Muniz, Joseph 42-2.75 Central Dauphin East (CD East)
Grant, Zyon 41-0.5 Springside Chestnut Hill Academy
Rohrbough, Aidan 40-9 Owen J. Roberts
Bernstein, Seth 40-0 William Penn
Cardina, Joe 44-8.25 Conestoga Valley
Jeannot, Marcrene 47-9.75 Bay Shore
Morse, Kieran 41-9.5 Coatesville
McLaughlin, Matt 43-0 Avon Grove
Freas, Kevin 41-10.5 West Chester Rustin
Keen, Clint 39-6 Spring Ford
Battle Jr, Anthony 40-10.75 Clearview Reg. HS
Abraham, Matthew 39-3.5 Hershey
DeJesus, Omar 40-6 J.P. McCaskey
Bologun, Abidemi 40-7.25 Central Dauphin East (CD East)
Brown, Stephen 41-4 Methacton
Sims, Chris 41-5.75 The Haverford School for Boys
Brown, Khalil 43-0.5 Downingtown East
Back to Top

HS Girls 100 Meter Dash 73 entries

Athlete Seed Team
Newton-Ridgeway, Jhaniyah 12.94 West Chester Rustin
Peoples, Jada 13.28 Upper Merion
Morales, Chantal 13.00 Penn Manor
Bachman, McKenzie 13.44 Avon Grove
Quinn, Meghan 12.07 Warwick
Bold, Caleigh 13.40 Owen J. Roberts
Stedman, Nya 13.21 Dover High School
Daniels, Jayde 13.40 Bay Shore
Binns, Olivia 12.90 Downingtown East
Ceulers, Ava 13.00 Bishop Shanahan
Lesinski, Heather 12.94 Pope John Paul II
Graybill, Leah 11.94 Warwick
Walk, Jordan 12.78 Twin Valley
Godfrey, Jayla 13.34 Red Lion
Hudson, Kaleigh 12.80 Spring Ford
Moneme, Chinonye 12.78 West Chester East
King, Mary 13.45 West Chester Henderson
Tokash, Lauren 13.50 Bishop Shanahan
Lubwama, Diana 12.80 Downingtown West
Harris, Adasia 13.06 Padua Academy
Castronova, Sarah 12.4 Conestoga Valley
Naylor, Imani 12.7 William Penn
Scialanca, Peyton 13.22 Dock Mennonite Academy
Welch, Ebani 12.65 Central Bucks West
Howard, Vanessa 13.02 Tatnall
Gayton, Mayu 12.85 Abington
Fleming, Ciani 12.58 Cheltenham
Goodridge, Alex 13.20 Germantown Academy
Curtis, Gabrielle 13.34h Central Dauphin East (CD East)
Sizer, Amiyah 13.37 Polytech High School
O'Donnell, Meredith 13.50 Methacton
Stovall, Bailie 12.66 Friends' Central
England, Noelle 13.14 Mechanicsburg Area High School
Hoffmann, Gabbi 12.80h West Chester Rustin
Magalotti, Emily 12.65 Wilson (3)
Canty, Kaila 12.84 J.P. McCaskey
Tyler, Nicole 13.50h Upper Merion
Miller, Jasmine 12.80 Penn Manor
Alfred, Natalie 13.17 Souderton Area
Smith, Megan 12.95 Washington Twp HS
O'Connor, Molly 12.55 Avon Grove
Merritt, Jaya Springside Chestnut Hill Academy
Palacio-Lewis, Lily 11.84 Warwick
Reeves, Kaleaha 13.20 Delcastle High School
Beaverson, Sydney 13.36 Red Lion
Rueppel, Kaitlyn 12.9 Eastern Lebanon County
Mayk, Michelle 13.30 Owen J. Roberts
Zandi, Grace 13.43 West Chester Henderson
Toussaint, Stephanie 13.40 Dover High School
Fargas, Josephine 13.17 Bay Shore
Lawrence, Miranda 12.75 Downingtown East
Burke, Fiona 13.15 Bishop Shanahan
Alston, Jada 12.71 Downingtown West
Diasseny, Shakria 13.17 West Chester East
Tucker, Maya 12.57 Downingtown West
Bocchetti, Olivia 13.43 Padua Academy
Wentz, Dana 12.65 Conestoga Valley
Jean-Baptiste, Victoria 13.27 William Penn
Farina, Mia 12.83 Tatnall
Sinnas, Ella 13.39 Abington
McCarthy, Lynsey 13.25 Unionville
Greene, Laneya 13.14 Muhlenberg
Mercure, Olivia 13.45 Dock Mennonite Academy
Mayfield, Destiny 13.19 Germantown Academy
Jenkins, Katy 12.93 Central Bucks West
Colbert, Taja 12.95 Central Dauphin East (CD East)
Washington, Ani 13.40h Polytech High School
Jones, Janiya 13.01 Pottsgrove
Garrett, Maya 13.78 Friends' Central
Trymbiski, Ednabel 13.12 Wilson (3)
Holmes, Ainyae 12.84 Penn Charter
Hanson, Tess 13.40h Washington Twp HS
Jean-Noel, Melicka 13.39 Perkiomen Valley
Back to Top

HS Girls 100 Meter Hurdles 46 entries

Athlete Seed Team
Forrest, Julia 17.61 Owen J. Roberts
Benner, Clara 17.94 Dock Mennonite Academy
Swingholm, Natalie 16.60h Eastern Lebanon County
Sapnas, Alexis 16.66 Villa Maria Academy
Craig, Kayla 17.23 Pottsgrove
Herb, Madi 16.67 Wilson (3)
Livingston, Jane 13.59 Conestoga Valley
Schucker, Jordan 17.90 Penn Manor
Warren, Christina 13.79 Perkiomen Valley
Pritchard, Sarah 16.70 Padua Academy
Garozzo, Gianna 17.50 Washington Twp HS
Herres, Jocelyn 17.30 Red Lion
Lisa, Samantha 17.50 Schuylkill Valley
Eastmure, Madi 15.80 Methacton
Peterson, Athena 18.43 Souderton Area
Jacquet, Ellie 16.03 Avon Grove
Wong, Lindsey 16.60 Dover High School
Landis, Kate 17.37 Dock Mennonite Academy
Mulligan, Caitlin 17.21 Central Bucks West
Greiner, Alyssa 17.54 Owen J. Roberts
Daywalt, Marina 16.94 Methacton
Ericson, Rylee 17.82 Downingtown East
Fowler, Malia 16.96 Bay Shore
Gulden, Molly 17.04 Mechanicsburg Area High School
Williams, Kayli 15.12 Pennsbury
Gordon, Jahnia 20.10 Delcastle High School
McLaurin, Olivia 16.94 Kennett
Hooper, Cobree 16.85 Germantown Academy
Boltz, Campbelle 17.90h Eastern Lebanon County
Tony, Amanda 15.28 Wilson (3)
Green, Jaime 17.13 Spring Ford
Jordan, Chanise 16.75 Central Dauphin East (CD East)
Dodd, Alisan 16.90h Conestoga Valley
Smith, Megan 17.80h Washington Twp HS
Reinsel, Olivia 17.90h Padua Academy
Searfoss, Abigall 17.59 Schuylkill Valley
Clark, Kiamorey 17.32 J.P. McCaskey
Roberts, Mary 17.85 Avon Grove
Moroz, Audrey 17.35 Pope John Paul II
Williams, Sabrina 16.92 Methacton
Rodriquez, Jaylene 16.85 Dover High School
Christie, Caitlin 16.62 Bay Shore
Skidmore, Emily 16.34 Warwick
McClellan, Kacie 16.00 Twin Valley
Smith, Jemira 19.52 Delcastle High School
Madyun, Inaya 17.79 West Chester Henderson
Back to Top

HS Girls 1600 Meter Run 73 entries

Athlete Seed Team
Flood, Julia 5:17.24 Central Bucks West
Hyzny, Rachel 5:35.00h Kennett
Schiele, Michaela 5:15.45 West Chester East
Singh, Roshni 5:03.50 Bay Shore
Swann, Adriana 6:08.79 Delcastle High School
Martin, Anna 5:19.81 Warwick
Mattera, Gina 5:33.66 Twin Valley
Newman, Alicia 5:35.00h Penn Charter
Jones, Katie 5:30.00h Hershey
Piccone, Sofia 5:10.00 West Chester Rustin
Ukalovic, Carly 5:25.35 Villa Maria Academy
Teklits, Lainey 5:25 Tatnall
Minter, Maura 5:39.00h Unionville
Hederick, Lucy 5:42.10h Radnor
Meachen, Claire 5:43.00h Phoenixville Area
Donoghue, Brooke 5:14.61 Spring Ford
Furlong, Megan 5:43.43 Perkiomen Valley
Flannery, Reagan 5:19.55 Downingtown West
Line, Delaney 5:17.65 Central Dauphin East (CD East)
Zink, Lauren 5:44.00h Penn Manor
Kelly, Jill 5:06.03 Upper Moreland
Russell, Lydia 5:04.75 Friends' Central
Speed, Mackenzie 5:43.60h Padua Academy
Treglia, Bella 5:36.38 Northeastern
Cagliola, Gianna 5:42.00h Pope John Paul II
Baker, Megan 5:30.50 West Chester Henderson
Spillerman, Talia 5:22.23 Wilson (3)
Steich, Anna 5:34.88 High Point Baptist Academy
Breuninger, Arielle 5:17.00h J.P. McCaskey
Sanchez, Veronica 5:07.65 Upper Merion
Flores, Francie 5:35.50 Souderton Area
Lloyd, Kiersten 5:13.84 Red Lion
Danley, Skyler 5:22.20 Easton Area
Strommer, Corinne 5:45.09 Downingtown East
Kopec, Hannah 5:19.35 Owen J. Roberts
Piombino, Sonia 5:17.38 West Chester East
Gaither, Susanna 5:35.28 Mechanicsburg Area High School
Mathewson, Sarah 5:42.19 Twin Valley
Stamets, Taylor 6:05.82 Abington
Carpenter, Maribel 5:44.76 Germantown Friends School
Jenkinson, Katie 5:29.71 Central Bucks West
Surian, Catherine 5:31.20 Bay Shore
Jones, Lillie 6:12.55 Delcastle High School
Wilson, Olivia 5:11.49 Hershey
Segrave-Daly, Carlyn 5:40.38 Bishop Shanahan
Dickow, Kate 5:03.96 Warwick
Schlesinger, Grace 5:42.73 West Chester Rustin
Sikes, Eirinn 5:25 Tatnall
Coates, Sarah 5:38.60 Unionville
McDavid, Mary 5:05.00h Penn Charter
Mancini, Capri 5:35.00 West Chester Rustin
Shaw, Savannah 5:44.98 Downingtown West
Moffitt, Leah 5:38.93 Coatesville
Dougherty, Bridget 5:41.50h Radnor
Trusty, Micah 5:29.83 Friends' Central
Alexy, Emma 5:38.13 Perkiomen Valley
Krebs, Makenna 5:05.26 Central Dauphin East (CD East)
Wall, Carly 6:04.92 Penn Manor
Frankford, Kylynn 5:27.80h Conestoga Valley
Teneza, Emma 5:32.36 West Chester Henderson
Wusinich, Rebecca 5:09.76 Friends' Central
Underwood, Reagan 4:56.11 Wilson (3)
Smith, Moira 5:37.80h Padua Academy
D'Aquilla, Mera 5:35.24 Red Lion
Underwood, Bryn 5:11.76 Wilson (3)
Barfell, Brooke 5:35.18 Avon Grove
Merrill, Olivia 5:39.48 Germantown Academy
Smyth, Gina 5:44.70 Souderton Area
Birch, Lauren 5:44.54 Dock Mennonite Academy
Karaman, Sarah 5:41.45 Owen J. Roberts
Petrei, Devon 5:46.44 Methacton
Williams, Janelle 5:09 Cheltenham
Squeri, Allie 5:33.74 Downingtown East
Back to Top

HS Girls 200 Meter Dash 81 entries

Athlete Seed Team
Cousin, Kaylin 27.34 Avon Grove
Adams, Olabisi 25.72 Springside Chestnut Hill Academy
Jefferson, Kira 28.00 Delcastle High School
Ceulers, Ava 27.26 Bishop Shanahan
Quinn, Meghan 25.02 Warwick
Edwards, Emoni 27.42 Dover High School
Daniels, Jayde 27.40h Bay Shore
Weaver, Morgan 27.90 Owen J. Roberts
Lanzisera, Claire 28.24 Spring Ford
Lawrence, Miranda 26.25 Downingtown East
Luongo, Angelina 28.03 Bishop Shanahan
Alston, Jada 25.99 Downingtown West
Ward, Jaiden 28.80 Delcastle High School
Patterson, Camree 27.04 Red Lion
Moneme, Chinonye 27.64 West Chester East
Markle, Emily 27.43 West Chester Henderson
Imes, Sabrina 26.82 Shipley School
Devlin, Kathleen 26.00 Downingtown West
Harris, Adasia 27.34 Padua Academy
Farina, Mia 26.32 Tatnall
Wedderburn, Serenity 27.41 Hershey
Woods, Kimmi 25.80 Tatnall
Wentz, Dana 26.43 Conestoga Valley
Jean-Baptiste, Victoria 27.3 William Penn
Welch, Ebani 26.92 Central Bucks West
Sinnas, Ella 27.55 Abington
Lin, Orenda 27.15 Unionville
Greene, Laneya 27.5 Muhlenberg
Fleming, Ciani 25.83 Cheltenham
Mayfield, Destiny 27.2 Germantown Academy
Williams, Kayli 26.32 Pennsbury
Colbert, Taja 27.50 Central Dauphin East (CD East)
Weaver-Postell, Nadja 25.88 Polytech High School
Evans, Katelyn 25.53 Methacton
Osborne, Lola 27.47 Germantown Friends School
Jones, Janiya 26.95 Pottsgrove
Stovall, Bailie 26.12 Friends' Central
Hoffman, Kylie 26.54 Wilson (3)
Nortey, Deja 27.29 J.P. McCaskey
Holmes, Ainyae 26.73 Penn Charter
Merritt, Jaya 30.50h Springside Chestnut Hill Academy
Miller, Jasmine 26.90h Penn Manor
Alfred, Natalie 27.18 Souderton Area
Cardente, Faith 27.48 Washington Twp HS
Liotta, Kate 27.25 Perkiomen Valley
O'Connor, Molly 26.03 Avon Grove
Epps, Sabria 25.63 Springside Chestnut Hill Academy
Johnson, Amira 28.23 Delcastle High School
Shonell, Maya 27.53 Downingtown East
Burke, Fiona 27.74 Bishop Shanahan
Graybill, Leah 24.63 Warwick
Reeves, Kaleaha 26.78 Delcastle High School
Rowe, Julia 27.34 Red Lion
Mayk, Michelle 27.66 Owen J. Roberts
Zandi, Grace 27.44 West Chester Henderson
Parker, Kassidy 26.70 Dover High School
Fargas, Josephine 27.30h Bay Shore
Higgins, Emily 28.8 Spring Ford
Urbanski, Siena 27.40 Downingtown East
Richard, Rebecca 27.94 Bishop Shanahan
Tucker, Maya 25.61 Downingtown West
Schiele, Katie 27.50h Pope John Paul II
Mattia, Morgan 27.31 Twin Valley
Diasseny, Shakria 27.35 West Chester East
Anderson, Jia 26.30 Padua Academy
Howard, Vanessa 26.31 Tatnall
Hock, Jordyn 25.30h Conestoga Valley
Cooper, Mia 25.82 Hershey
Jenkins, Katy 26.90 Central Bucks West
Herb, Madi 27.02 Wilson (3)
Abdus-Salaam, Zuri 26.98 Germantown Friends School
Barnes, Bria 24.54 Cheltenham
Parker, Peyton 25.41 Penn Charter
Keenan, Juliana 26.69 Methacton
Thisles, Sally 27.50h Springside Chestnut Hill Academy
Smith, Megan 27.44 Washington Twp HS
Jean-Noel, Melicka 27.24 Perkiomen Valley
Canty, Kaila 26.40h J.P. McCaskey
Jordan, Nilah 27.28 Springside Chestnut Hill Academy
Haines, Fiona 26.80h Penn Manor
Taylor, Isabella 27.08 Souderton Area
Back to Top

HS Girls 300 Meter Hurdles 46 entries

Athlete Seed Team
Rodriquez, Jaylene 48.63 Dover High School
Mulligan, Caitlin 47.12 Central Bucks West
Livingston, Jane 43.77 Conestoga Valley
Forman, Lyla 49.18 Friends' Central
Green, Jaime 49.54 Spring Ford
Kenton, Paige 50.3 Padua Academy
Jordan, Chanise 47.96 Central Dauphin East (CD East)
Gindville, Dani 48.10h Washington Twp HS
Clark, Kiamorey 47.30h J.P. McCaskey
Williams, Sabrina 49.21 Methacton
Pfaff, Annika 49.53 Avon Grove
Croiger, Kayla 50.23 Pope John Paul II
Chambers, Aryana 52.64 Upper Merion
Smith, Jemira 52.40 Delcastle High School
Fowler, Malia 49.56 Bay Shore
Skidmore, Emily 48.24 Warwick
McClellan, Kacie 46.63 Twin Valley
Reeves, Karlise 55.00 Delcastle High School
Desrosiers, Bailey 50.44 West Chester Henderson
Swingholm, Natalie 48.50h Eastern Lebanon County
Dang, Maivy 49.62 Hershey
Bucci, Makayla 46.20h Unionville
Davis, Kelly 50.48 Downingtown West
Greiner, Alyssa 50.09 Owen J. Roberts
Strain, Hailey 48.70 Pottsgrove
Gullace, Anna 52.64 Friends' Central
Herb, Madi 45.54 Wilson (3)
Dodd, Alisan 47.76 Conestoga Valley
Schucker, Jordan 50.20h Penn Manor
Reamon, Soraya 49.80h Washington Twp HS
Raab, Megan 49.21 Perkiomen Valley
Curran, Karson 50.1 Padua Academy
Bolt, Paloma 50.21 J.P. McCaskey
Gramiak, Margo 50.50h Wilmington Friends
Keenan, Juliana 46.46 Methacton
Holinka, Shelby 49.53 Souderton Area
Gordon, Jahnia 56.00 Delcastle High School
Ericson, Rylee 51.45 Downingtown East
Gulden, Molly 47.46 Mechanicsburg Area High School
Williams, Kayli 47.93 Pennsbury
Herr, Amelia 50.00h Unionville
Forrest, Julia 51.14 Owen J. Roberts
McLaurin, Olivia 48.52 Kennett
Irons, Perry 50.50 Germantown Academy
Rosengrant, Jordan 50.40h Eastern Lebanon County
Stanfield, Chloe 47.70 Downingtown West
Back to Top

HS Girls 3200 Meter Run 38 entries

Athlete Seed Team
Marcelis, Annika 11:40.50 Germantown Friends School
Steich, Anna 11:52.64 High Point Baptist Academy
McCullough, Kaylee 11:03.50 Neshaminy
Mark, Faith 11:32.70 Hershey
Smith, Meghan 11:29.00 Unionville
Hays, Keelin 11:30.00 Tatnall
McGovern, Madison 10:59.90 Unionville
Kelly, Amanda 11:48.28 West Chester Henderson
Gallagher, Nina 11:49.76 Downingtown West
Underwood, Reagan 10:33.05 Wilson (3)
Miller, Caroline 11:48.05 West Chester Henderson
Wusinich, Rebecca 11:13.17 Friends' Central
Pritchett, Marissa 11:25.13 Northeastern
Slingluff, Alexandra 11:47.50 Conestoga Valley
Alexander, Courtney 11:26.55 West Chester Henderson
Underwood, Bryn 11:10.45 Wilson (3)
Hurst, Sarah 11:34.56 Lower Merion
Goldstein, Isabelle 10:46 Germantown Academy
Kolbe, Grace 11:37.77 Central Bucks West
Carpenter, Sydney 11:36.29 Bay Shore
Sikes, Eirinn 11:38.15 Tatnall
Zwall, Emma 10:45.00 Penn Charter
Krautzel, Marcella 10:59.90 Unionville
Raubenheimer, Sarah 11:35.68 Villa Maria Academy
Cichon, Ashley 11:35.23 Downingtown West
Schuler, Emily 11:14.40 Dallastown
Mulhern, Jenna 10:48.88 West Chester Henderson
O'Neill, Madison 11:47.21 Phoenixville Area
Russell, Lydia 10:42.21 Friends' Central
Hillen, Naomi 11:35.89 Pottsgrove
Moorthy, Ahila 11:48.50 Spring Ford
O'Sullivan, Delaney 11:27.46 Perkiomen Valley
Spillerman, Talia 11:34.28 Wilson (3)
Kitchen, Courtney 11:46.02 West Chester Henderson
Carroll, Margaret 11:23.17 Northeastern
Flores, Lael 11:38.24 Souderton Area
McKenney, Hope 11:28.42 Mechanicsburg Area High School
Clarke, Allyson 10:54.89 West Chester East
Back to Top

HS Girls 400 Meter Dash 80 entries

Athlete Seed Team
Seth, Aleza 1:00.12 Delcastle High School
Milbourne, Lauryn 1:03.19 Germantown Friends School
Luongo, Angelina 1:04.29 Bishop Shanahan
Quinn, Meghan 58.14 Warwick
Parker, Kassidy 1:03.23 Dover High School
Weaver, Morgan 1:00.63 Owen J. Roberts
Beaverson, Sydney 1:03.04 Red Lion
Behnke, Elizabeth 1:02.9 Phoenixville Area
Mokonchu, Nene 59.04 Spring Ford
Frigerio, Grace 1:03.2 Radnor
Urbanski, Siena 1:00.92 Downingtown East
Schreiber, Sarah 58.51 Downingtown West
Mattia, Morgan 1:02.33 Twin Valley
Cornuet, Ellie 1:00.99 West Chester Henderson
Yonce, Gillian 1:00.50 Great Valley
Spadaccini, Natalie 1:03.10h Padua Academy
Florig, Natalie 1:03.06 Pope John Paul II
Goebel, Jackie 1:03.09 Twin Valley
Farina, Mia 1:01.00h Tatnall
Wedderburn, Damaria 1:02.00h Hershey
Hiltpold, Stephanie 57.95 Central Bucks West
Castronova, Sarah 58.60h Conestoga Valley
Rodriguez, Isa 1:03.04 Dock Mennonite Academy
Opong-Nyantekyi, Ayana 1:02.00h Penn Charter
Jordan, Nilah 1:05.93 Springside Chestnut Hill Academy
Keane, Maura 1:01.21 Washington Twp HS
Rippey, Caryn 1:00.99 Wilson (3)
Yum, Jillian 1:01.97 Germantown Friends School
Morgan, Scarlet 1:00.49 Kennett
Herbert, Shannon 1:08.90 New Hope-Solebury
Stennett, Zoey 1:02.98 J.P. McCaskey
Poland, Milan 1:01.42 Penn Charter
Adams, Olabisi 1:02.21 Springside Chestnut Hill Academy
Morrow, Jeanine 1:00.51 Washington Twp HS
Raab, Megan 1:02.17 Perkiomen Valley
Conlan, Leia 1:03.00 Avon Grove
Miller, Olivia 1:03.91 Bishop Shanahan
Nunag, Anna 1:00.38 Villa Maria Academy
Chuma, Maryna 1:04.47 New Hope-Solebury
Rokins, Patrisha 58.74 Coatesville
Johnson, Sharnae 1:07.50 Delcastle High School
Shanahan, Sophie 1:04.04 Bishop Shanahan
Seasholtz, Keara 58.51 Radnor
Robson, Clare 1:03.26 Downingtown East
Richard, Rebecca 1:03.17 Bishop Shanahan
Graybill, Leah 56.69 Warwick
Weaver, Grace 1:01.09 West Chester Henderson
Smith, Kerianne 1:01.53 Dover High School
Unger, Katie 1:02.36 Bay Shore
DiCesare, Bridget 1:02.20 Owen J. Roberts
Aselton, Rachel 1:02.9 Phoenixville Area
Lutz, Jordan 1:02.17 Spring Ford
Ziska, Madison 1:01.09 Schuylkill Valley
DiOttavio, Lauren 1:03.10 Downingtown West
Crossan, Tess 1:01.60h Pope John Paul II
Krohmer, Kayli 1:00.86 Twin Valley
Sheetz, Olivia 1:02.80h Padua Academy
Edenson, Kate 59.24 Central Bucks West
Woods, Kimmi 59.01 Tatnall
Hock, Jordyn 59.58 Conestoga Valley
Bratton, Olivia 1:01.44 Hershey
Roth, Darby 59.78 Central Bucks West
Thisles, Sally 1:03.19 Springside Chestnut Hill Academy
Figueroa, Jade 1:03.20h Washington Twp HS
Bergey, Elle 1:02.75 Dock Mennonite Academy
Barnes, Bria 54.04 Cheltenham
Oeth, Molly 1:02.90h Germantown Academy
Parker, Peyton 58.90h Penn Charter
Weaver-Postell, Nadja 1:00.14 Polytech High School
O'Brien, Shannon 1:00.77 Methacton
Epps, Sabria 58.89 Springside Chestnut Hill Academy
Farr, Jordan 1:02.90h Washington Twp HS
Delp, Becca 1:02.00 Pottsgrove
MacFarlane, Izzy 58.98 Friends' Central
Herbert, Danielle 1:03.88 New Hope-Solebury
Acosta, Nevaeh 1:03.15 J.P. McCaskey
Haines, Fiona 59.70h Penn Manor
Morgan, Danielle 1:02.26 Delcastle High School
Bachman, McKenzie 1:04.00 Avon Grove
Delate, Kathleen 1:04.50 Bishop Shanahan
Back to Top

HS Girls 4x100 Meter Relay 36 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 50.56 Friends' Central
Relay Team A 53.00h Polytech High School
Relay Team A 53.24 Perkiomen Valley
Relay Team A 51.10 Souderton Area
Relay Team A 52.0 Phoenixville Area
Relay Team A 51.16 Avon Grove
Relay Team A 47.25 Warwick
Relay Team A 55.00 Delcastle High School
Relay Team A 52.08 Eastern Lebanon County
Relay Team A 51.29 Owen J. Roberts
Relay Team A 51.69 Bay Shore
Relay Team A 50.85 Bishop Shanahan
Relay Team A 51.84 Downingtown East
Relay Team A 53.74 Mechanicsburg Area High School
Relay Team A 52.31 West Chester East
Relay Team A 51.3 Padua Academy
Relay Team A 50.40 Unionville
Relay Team A 54.60 Downingtown West
Relay Team A 52.31 Muhlenberg
Relay Team A 54.20 Dock Mennonite Academy
Relay Team A 52.24 Central Bucks West
Relay Team A 51.53 Central Dauphin East (CD East)
Relay Team A 49.76 Methacton
Relay Team A 50.50 West Chester Rustin
Relay Team A 50.67 J.P. McCaskey
Relay Team A 51.79 Penn Manor
Relay Team A 53.64 Washington Twp HS
Relay Team A 53.27 Upper Merion
Relay Team A 53.99 Schuylkill Valley
Relay Team A 50.64 Red Lion
Relay Team A 51.97 Dover High School
Relay Team A 50.02 Twin Valley
Relay Team A 50.48 Spring Ford
Relay Team A 51.69 West Chester Henderson
Relay Team A 48.08 Conestoga Valley
Relay Team A 50.75 Wilson (3)
Back to Top

HS Girls 4x400 Meter Relay 25 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 4:04.47 J.P. McCaskey
Relay Team A 4:25 Upper Merion
Relay Team A 4:19.50 Schuylkill Valley
Relay Team A 4:02.87 Twin Valley
Relay Team A 4:08.62 Spring Ford
Relay Team A 4:06.94 West Chester Henderson
Relay Team A 4:16.83 Wilson (3)
Relay Team A 4:18.00h Polytech High School
Relay Team A 4:33.00 Perkiomen Valley
Relay Team A 4:16.70 Souderton Area
Relay Team A 4:25.00 Delcastle High School
Relay Team A 4:22.70h Eastern Lebanon County
Relay Team A 4:10.48 Owen J. Roberts
Relay Team A 4:16.78 Bay Shore
Relay Team A 4:20.45 Bishop Shanahan
Relay Team A 4:23.98 Downingtown East
Relay Team A 4:25.00 West Chester East
Relay Team A 4:28.10h Padua Academy
Relay Team A 4:06.82 Hershey
Relay Team A 4:16.24 Downingtown West
Relay Team A 4:07.50 Kennett
Relay Team A 4:02.27 Tatnall
Relay Team A 4:18.48 Dock Mennonite Academy
Relay Team A 3:55.85 Central Bucks West
Relay Team A 4:05.54 Central Dauphin East (CD East)
Back to Top

HS Girls 4x800 Meter Relay 27 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 10:57.01 Mechanicsburg Area High School
Relay Team A 9:37.52 Wilson (3)
Relay Team A 10:26.0 Souderton Area
Relay Team A 10:01.06 Washington Twp HS
Relay Team A 10:20.00 Delcastle High School
Relay Team A 10:12.20 Eastern Lebanon County
Relay Team A 10:53 Owen J. Roberts
Relay Team A 11:00.51 Dover High School
Relay Team A 11:12.20 Bay Shore
Relay Team A 10:19.76 Lower Merion
Relay Team A 10:07.01 Downingtown East
Relay Team A 10:30.00 West Chester East
Relay Team A 10:39.24 Downingtown West
Relay Team A 10:30.00 Padua Academy
Relay Team A 9:40.46 Hershey
Relay Team A 10:11.27 Dock Mennonite Academy
Relay Team A 10:00.00 Central Bucks West
Relay Team A 11:05 Upper Merion
Relay Team A 10:32.94 Avon Grove
Relay Team A 9:40.10 Northeastern
Relay Team A 10:16.80 Warwick
Relay Team A 9:53.62 Twin Valley
Relay Team A 10:28.00 Spring Ford
Relay Team A 9:48.91 West Chester Henderson
Relay Team A 9:57.48 Lake Lehman
Relay Team A 11:34.17 Polytech High School
Relay Team A 10:34.00 Methacton
Back to Top

HS Girls 800 Meter Run 81 entries

Athlete Seed Team
Franco, Lauren 2:23.93 West Chester Henderson
Gonzalez, Juliana 2:27.34 Germantown Academy
Teklits, Lainey 2:28.23 Tatnall
Herbert, Danielle 2:29.00 New Hope-Solebury
Crawford, Isabel 2:27.43 Penn Charter
Harlan, Kimberly 2:26.25 Bishop Shanahan
Flannery, Reagan 2:23.16 Downingtown West
Conwell, Kate 2:21.25 West Chester Henderson
Brown, Hope 2:25.22 Villa Maria Academy
Wallace, Lindsay 2:29.40 Downingtown West
Delp, Becca 2:29.00 Pottsgrove
MacFarlane, Izzy 2:21.33 Friends' Central
Frigerio, Grace 2:30.10h Radnor
Kahn, Shelby 2:25.28 Wilson (3)
Smith, Emily 2:24.21 Spring Ford
Line, Delaney 2:19.53 Central Dauphin East (CD East)
Miller, Sammie 2:18.14 Coatesville
Kelly, Rachael 2:22.02 Northeastern
Castronova, Emily 2:22.80h Conestoga Valley
Bocchetti, Elena 2:23.23 Padua Academy
Williams, Skai 2:31.38 Springside Chestnut Hill Academy
Smolinsky, Tayten 2:29.19 J.P. McCaskey
Lloyd, Gwendolyn 2:28.94 Red Lion
Parker, Kaylan 2:32.36 Dover High School
Bergey, Elle 2:25.94 Dock Mennonite Academy
Simon, Emmi 2:14.97 Central Bucks West
Torak, Emma 2:20.75 Owen J. Roberts
Prince, Tina 2:26.82 Methacton
Mobed, Claire 2:25.63 West Chester East
Williamson, Aubrey 2:22.4 Warwick
Posh, Anna 2:18.13 Twin Valley
Guida, Gigi 2:28.94 Germantown Friends School
Kelly, Rylee 2:27.41 West Chester Henderson
Steich, Anna 2:37.00h High Point Baptist Academy
Sikes, Eirinn 2:29.0 Tatnall
Williamson, Emily 2:21.00 Warwick
Herbert, Shannon 2:32.06 New Hope-Solebury
Shipon, Sara 2:15.00h Penn Charter
Wyatt, Jada 2:29.25 Delcastle High School
Paynter, Maliyah 2:21.34 Hershey
Krautzel, Gemma 2:28.75 Unionville
Bruggeman, Evelyn 2:26.15 Bishop Shanahan
Zednik, Kennedy 2:29.91 Downingtown West
Bryan, Autumn 2:27.97 West Chester Henderson
Miller, Dylan 2:26.94 Villa Maria Academy
Chuma, Maryna 2:27.73 New Hope-Solebury
Mucha, Grace 2:21.99 Downingtown West
Faust, Calista 2:29.75 Pottsgrove
Lister, Allie 2:27.58 West Chester Henderson
Trusty, Micah 2:13.00h Friends' Central
Seasholtz, Keara 2:13.37 Radnor
Hoffritz, Julia 2:29.32 Great Valley
Idiculla, Abigail 2:28.70h Radnor
Dougherty, Megan 2:22.74 Wilson (3)
Kramer, Becky 2:29.00h Penn Manor
Krebs, Makenna 2:14.65 Central Dauphin East (CD East)
Schraudner, Trinity 2:18.41 Northeastern
Kimieczak, Kate 2:28.90h Conestoga Valley
Kelly, Jill 2:15.12 Upper Moreland
McLaughlin, Judith 2:19.34 Padua Academy
Hare, Lily 2:23.74 Red Lion
Noel, Emma 2:25.20h Lower Merion
Tejeda, Rachelle 2:21.74 J.P. McCaskey
Sanchez, Veronica 2:17.56 Upper Merion
Rodriguez, Isa 2:29.14 Dock Mennonite Academy
McFadden, Carlin 2:21.50 Central Bucks West
Eddy, Sarah 2:25.30h Westtown School
Saussa, Janelle 2:33.9 William Penn
Kurtz, Mackenzie 2:19.73 Owen J. Roberts
Riddell, Kristen 2:32.56 Methacton
Robson, Clare 2:26.31 Downingtown East
Jones, Ashley 2:33.07 Dover High School
Grassia, Lexi 2:17.64 Bay Shore
Macdonald, Anna 2:26.21 Germantown Friends School
Wilson, Piper 2:17.86 Central Bucks West
Martin, Anna 2:22.70h Warwick
Yost, Emily 2:28.76 Twin Valley
Kinard, Chyna 2:42.49 Delcastle High School
Olmsted, Claire 2:28.00h Hershey
Bioteau, Jasmin 2:29.80 Abington
Cicchino, Josie 2:21.30h Unionville
Back to Top

HS Girls Discus 48 entries

Athlete Seed Team
McIntire, Kylyn 124-1 Red Lion
Rutkowski, Rachel 92-7 Spring Ford
Rudolph, Victoria 94-7 Downingtown East
Hammond, Maureen 99-2 Downingtown West
Tarazi, Samar 101-10 West Chester Henderson
Drain, Lanasia 92-10 Bay Shore
Giles, Ashlyn 124-9 Schuylkill Valley
Hahn, Lauren 115-9 Central Bucks West
Ellerbe, Destiny 90-6 Conestoga Valley
Lewis, Madelyn 90-1 Dock Mennonite Academy
Roberts, Ava 97-4 Springside Chestnut Hill Academy
Wilson, Alexa 92-11 Washington Twp HS
Gring, Cameron 104-0 Muhlenberg
Moyer, Olivia 132-0 Wilson (3)
Toscano, Meaghan 123-7 Germantown Academy
McDonnell, Kylie 111-3 Perkiomen Valley
Leake, Kaliyah 90-0 Polytech High School
Dunham, Coco 93-10 Methacton
Betts, Jai-Asia 74-0 Delcastle High School
Ford, Shanya 97-5 Pottsgrove
Magill, Hailey 94-0 Penn Manor
Wilson-Allen, Tamye 100-0 Delcastle High School
Muliawan, Ashley 119-2 West Chester Rustin
Trotter, Cameron 92-11 West Chester Henderson
Christie, Caitlin 109-3.5 Bay Shore
Hendershot, Erin 90-6 Owen J. Roberts
Nowicki, Jen 103-6 Red Lion
Ray, Shannon 95-3 Phoenixville Area
Oleski, Jennifer 95-3 Spring Ford
Hart, Autumn 90-6 Downingtown West
Soto, Trinity 106-5 West Chester East
Laukhuff, Aaliyah 98-11 Conestoga Valley
Mascari, Madison 94-9 Hershey
Schweizerhof, Audrey 92-10 Dock Mennonite Academy
Stolzer, Isabelle 114-0 Perkiomen Valley
Rivera, Jennifer 90-0 Polytech High School
Capone, Gianna 80-6 Abington
Pancoast, Alex 110-9 Unionville
Beavens, Brianna 116-4 Muhlenberg
Vallon, Nora 98-6 Wilson (3)
Torres-Diaz, Genesis 90-9 J.P. McCaskey
Keernick, Marilyn 91-0 Penn Manor
Philpot, Dorian 109-7 Perkiomen Valley
Castillo, Ma'Kennzie 61-11 Delcastle High School
Ridgell, Bella 102-2 West Chester Rustin
Bice, Norah 102-4 Villa Maria Academy
Deaviz, Maria 122-9 Souderton Area
Washington, Zhayria 118-6 West Chester Rustin
Back to Top

HS Girls High Jump 41 entries

Athlete Seed Team
Grant, Nevada 4-10 Pottsgrove
Christie, Caitlin 4-10 Bay Shore
Vallon, Nora 5-1 Wilson (3)
Gradwell, Caitlyn 4-10 Spring Ford
Becker, Cassidy 5-0 Padua Academy
Heagy, Alyssa 4-10 Penn Manor
Eastmure, Madi 5-3 Methacton
Merritt, Jaya 4-10 Springside Chestnut Hill Academy
Blake, Allura 5-1 J.P. McCaskey
Conlan, Leia 4-10 Avon Grove
Kramer, Katy 4-10 Warwick
Beveridge, Brinley 5-1 Owen J. Roberts
Wong, Lindsey 5-4 Dover High School
Augustine, Emily 5-1 Kennett
Williams, Monique 5-0 Abington
Vander Steur, Anastasia 4-10 Bishop Shanahan
Garcia, Christina 5-0 Dover High School
Grassia, Mia 5-3 Bay Shore
Jubick, Madison 5-2 Wilson (3)
Kintzley, Peyton 4-10 Villa Maria Academy
Mokonchu, Nene 5-4 Spring Ford
Dodd, Alisan 5-1 Conestoga Valley
Colbert, Taja 5-0 Central Dauphin East (CD East)
Rawley, Devin 5-1 Spring Ford
Sobczyk, Mackenzie 5-0 Padua Academy
Ernst, Morgan 4-10 Coatesville
Boiardi, Alana 5-6 Avon Grove
Moore, Nayah 5-2 Springside Chestnut Hill Academy
Meyer, Corinne 5-1 Methacton
Laws, Bryanna 5-1 Avon Grove
Croiger, Kayla 5-1 Pope John Paul II
Ostrich, Marissa 4-10 Upper Merion
Jefferson, Kira 4-4 Delcastle High School
Bitting-Ellis, Trinity 5-2 Warwick
Gillen, Kayla 5-8 Twin Valley
McDonald, Marissa 4-10 West Chester East
Smith, Kerianne 4-10 Dover High School
Piccirelli, Lauryn 5-0 Bay Shore
Barry, Fiona 5-5 Wilson (3)
Chuma, Maryna 5-2 New Hope-Solebury
Ebersole, Anna 5-3 Bishop Shanahan
Back to Top

HS Girls Javelin 36 entries

Athlete Seed Team
Tandarich, Bethany 108-4 Twin Valley
Dariychuk, Marianna 90-7 Conestoga Valley
Mascari, Madison 107-0 Hershey
Schweizerhof, Audrey 97-0 Dock Mennonite Academy
Shuey, Ryelle 111-3 Eastern Lebanon County
Ramsey, Ruby 104-0 Perkiomen Valley
Seibert, Nalia 92-4 Muhlenberg
Rosales, Evangelic 115-0 Perkiomen Valley
Musonda, Esther 93-5 Methacton
Sangrey, Lexington 91-0 Penn Manor
Capone, Gianna 102-1 Abington
Torres-Diaz, Genesis 90-5 J.P. McCaskey
Farabaugh, Hannah 96-0 Penn Manor
Shultz, Corinne 84-2 Bishop Shanahan
Oriveto, Alivia 95-1 Villa Maria Academy
Abrams, Carly 114-4 Spring Ford
Wertz, Rachel 111-0 Downingtown East
Giles, Ashlyn 101-6 Schuylkill Valley
Witouski, Dayton 92-7 Twin Valley
Hahn, Lauren 132-4 Central Bucks West
Fox, Emma 93-5 Eastern Lebanon County
Landis, Kate 103-3 Dock Mennonite Academy
Deal, Isabelle 118-8 Washington Twp HS
Ramsey, Grace 129-9 Perkiomen Valley
Roberts, Ava 85-6 Springside Chestnut Hill Academy
Dupree, Orion 95-10 Muhlenberg
Albee, Olivia 91-0 Wilson (3)
Fineman, Sarah 93-10 Germantown Academy
Walker, Cerise 92-7 Methacton
Schucker, Jordan 98-0 Penn Manor
Ludt, Caroline 109-2 Villa Maria Academy
Shultz, Cara 99-0 Bishop Shanahan
Scanlan, Kyra Jones 100-1 Spring Ford
Sims, Natalie 94-11 Downingtown East
Trotter, Cameron 102-10 West Chester Henderson
Hendershot, Erin 90-4 Owen J. Roberts
Back to Top

HS Girls Long Jump 39 entries

Athlete Seed Team
Saunders, Aviona 17-7 Conestoga Valley
Talamini-Kelemen, Casey 16-5 Polytech High School
Davis, Xianna 15-9.5 Coatesville
Evans, Katelyn 17-5.25 Methacton
Roberts, Ava 16-2 Springside Chestnut Hill Academy
Warren, Christina 18-10.25 Perkiomen Valley
Ziska, Madison 17-1 Schuylkill Valley
Alderfer, Hannah 16-8 Souderton Area
Imes, Sabrina 16-9.5 Shipley School
Howard, Halle 15-4.5 Upper Merion
Walk, Jordan 17-5.25 Twin Valley
Nanni, Molly 16-6.75 West Chester Henderson
Hall, Lori Ann 16-2 Dover High School
Montijo, Kaylisa 16-1 Eastern Lebanon County
Kelly, Bridgette 16-6.5 Bishop Shanahan
Tyler, Sydney 16-6 Bay Shore
Gradwell, Caitlyn 15-4 Spring Ford
Dodd, Ashly 16-1.5 Conestoga Valley
Jones, Janiya 16-0.5 Pottsgrove
Callaghan, Erin 16-0 Padua Academy
Gemmell, Rachel 15-5.5 Coatesville
Dunham, Camille 17-5.75 Methacton
Merritt, Jaya 15-2 Springside Chestnut Hill Academy
Nortey, Deja 16-4 J.P. McCaskey
Peterson, Athena 16-2.5 Souderton Area
Peoples, Jada 16-1 Upper Merion
Beveridge, Brinley 15-8 Owen J. Roberts
Demi, Karis 17-4.25 West Chester Henderson
Owusu-Nti, Hannaian 15-5.5 Dover High School
Braxton, Zariyah 16-3 Bay Shore
Rueppel, Kaitlyn 16-5.25 Eastern Lebanon County
Cooper, Mia 17-0.5 Hershey
Hudson, Kaleigh 16-3 Spring Ford
Gayton, Mayu 16-5 Abington
Ebersole, Anna 17-5 Bishop Shanahan
Metzger, Allyson 16-10 Villa Maria Academy
Howard, Vanessa 16-2 Tatnall
Anderson, Jia 17-1 Padua Academy
Rawley, Devin 17-7.5 Spring Ford
Back to Top

HS Girls Pole Vault 22 entries

Athlete Seed Team
Rybarczyk, Kira 9-6 Kennett
Timberg, Chloe 10-6 Central Bucks West
Teleguz, Jess 9-3 Conestoga Valley
Kelleher, Erin 11-8.5 Padua Academy
Litak, Katie 9-6 Perkiomen Valley
Cohen, Liliana 12-9 Germantown Academy
Stein, Rory 9-0 Methacton
Nguyen, Lily 9-0 J.P. McCaskey
Israel, Melissa 10-0 Spring Ford
Krieger, Meredith 11-0 Kennett
Klous, Jane 9-0 Padua Academy
Massage, Emily 8-6 Hershey
Brown, Quartnei 11-0 Germantown Academy
Hart, Meghan 10-6 Unionville
Rodriguez, Camaryn 12-0 Methacton
Schwartz, Mallory 10-0 Penn Charter
Corson, Brooke 11-6 Owen J. Roberts
Atiyeh, Jamilie 11-6 Allentown Central Catholic
Okcuoglu, Izzy 10-4 West Chester Rustin
Hummel, Annika 9-6 Mechanicsburg Area High School
Tuley, Mary 11-0 Kennett
Zenker, Zoe 9-6 Oxford Area
Back to Top

HS Girls Shot Put 39 entries

Athlete Seed Team
Muliawan, Ashley 33-6 West Chester Rustin
Giles, Ashlyn 36-7.25 Schuylkill Valley
Shultz, Cara 36-0.5 Bishop Shanahan
Hills, Jala 30-6 Pottsgrove
Fallon, Katherine 32-0 Pope John Paul II
Hahn, Lauren 37-1.5 Central Bucks West
Shuey, Ryelle 41-3 Eastern Lebanon County
Deal, Isabelle 36-2 Washington Twp HS
Roberts, Ava 35-5.5 Springside Chestnut Hill Academy
Toscano, Meaghan 43-8.75 Germantown Academy
Moyer, Olivia 38-2.25 Wilson (3)
Pancoast, Alex 34-5 Unionville
Abron, A'sja 34-4 Villa Maria Academy
Castillo, Ma'Kennzie 18-11.5 Delcastle High School
Washington, Zhayria 39-1 West Chester Rustin
Deaviz, Maria 46-1 Souderton Area
Hill, Loren 31-4 Spring Ford
Rudolph, Victoria 39-3 Downingtown East
Roach, Olivia 29-1 Owen J. Roberts
Christie, Caitlin 37-11.5 Bay Shore
McIntire, Kylyn 35-1.75 Red Lion
Ridgell, Bella 34-0 West Chester Rustin
Hammond, Maureen 36-2.5 Downingtown West
Berry, Jordyn 31-6.25 Central Bucks West
Ellerbe, Destiny 35-9.75 Conestoga Valley
Schweizerhof, Audrey 32-3 Dock Mennonite Academy
Philpot, Dorian 37-8.5 Perkiomen Valley
Fineman, Sarah 34-8.75 Germantown Academy
Beavens, Brianna 35-10 Muhlenberg
Deacon, Emily 31-2 Villa Maria Academy
Betts, Jai-Asia 27-0.25 Delcastle High School
Parker, Ahni-yah 37-11.5 J.P. McCaskey
Wilson-Allen, Tamye 31-7.25 Delcastle High School
Proctor, Ariana 31-10 Central Dauphin East (CD East)
Thayres, Sarah 33-3.25 Souderton Area
Baker, Maura 35-10.2 Spring Ford
Heckman, Olivia 35-11.25 Avon Grove
Drain, Lanasia 31-11.5 Bay Shore
LeGendre, Isabella 34-5 Upper Merion
Back to Top

HS Girls Triple Jump 36 entries

Athlete Seed Team
Jordan, Chanise 31-10.5 Central Dauphin East (CD East)
Rokins, Patrisha 34-9.25 Coatesville
Dunham, Coco 35-5 Methacton
Okcuoglu, Izzy 34-8 West Chester Rustin
Cardente, Faith 32-7.25 Washington Twp HS
Blake, Allura 35-2 J.P. McCaskey
Howard, Halle 32-6.75 Upper Merion
McCarthy, Maddy 32-6 Souderton Area
Owusu-Nti, Hannaian 33-6 Dover High School
Gradwell, Caitlyn 32-1.75 Spring Ford
Beveridge, Brinley 32-9 Owen J. Roberts
Tucker, Makayla 33-10 Westtown School
Tyler, Sydney 32-6.75 Bay Shore
Cooper, Mia 34-7.5 Hershey
Rawley, Devin 35-6.5 Spring Ford
Dodd, Ashly 32-7.5 Conestoga Valley
Tony, Amanda 38-2 Wilson (3)
Woods, Kimmi 36-4.5 Tatnall
Roberts, Alivia 35-9 Padua Academy
Davis, Xianna 32-0 Coatesville
Talamini-Kelemen, Casey 38-3 Polytech High School
Dunham, Camille 36-8.5 Methacton
Warren, Christina 41-4.5 Perkiomen Valley
Alderfer, Hannah 33-7.5 Souderton Area
Imes, Sabrina 36-5.75 Shipley School
Delmotte, Juliette 37-7 Warwick
Braaksma, Elizabeth 32-5.75 Owen J. Roberts
Doyle, Danielle 33-6.75 Dover High School
Braxton, Zariyah 32-7.25 Bay Shore
Montijo, Kaylisa 33-5 Eastern Lebanon County
Israel, Melissa 32-4 Spring Ford
Kelly, Bridgette 34-0.25 Bishop Shanahan
Ruggieri, Ava 33-4.5 Padua Academy
Kiefel, Jocelyn 33-4.5 Downingtown West
Saunders, Aviona 38-1.25 Conestoga Valley
Gemmell, Rachel 32-8.5 Coatesville
Back to Top

MS Boys 800 Meter Run 52 entries

Athlete Seed Team
Shelton, Rawley 2:45 Peirce Middle School
Brighter, Jaden 2:20.25 Twin Valley
Langden, Owen 2:43.32 Peirce Middle School
Nguyen, Tyler 2:45 Peirce Middle School
Keevill, Liam 3:30.00h Peirce Middle School
Semon, Radek 3:10.97 Peirce Middle School
May, Tyler 2:45 Peirce Middle School
Gilman, Sam 2:45 Peirce Middle School
Filipias, Michael 2:35 Peirce Middle School
Kuegler, Ryan 2:39.02 Peirce Middle School
Cantana, JC 3:00 Peirce Middle School
Dawson, Liam 2:45 Peirce Middle School
Potter, Will 2:35.01 Peirce Middle School
Korb, Braeden 2:20 Peirce Middle School
Bustamante, Andres 2:30 Peirce Middle School
Brill, Andrew 2:22.00 Malvern Prep
Griffin, Nate 2:35.65 Peirce Middle School
Houchen, Charlie 2:25 Peirce Middle School
Baum, Alex 2:30 Peirce Middle School
Whittaker, Angus 3:00 Peirce Middle School
Kress, Ryan 2:35 Peirce Middle School
Ventura, Miseal 3:00 Peirce Middle School
Walker, Christan 2:25.00h Peirce Middle School
Beatty, Steve 2:45.98 Peirce Middle School
Tenzea, Max 2:25 Peirce Middle School
Engle, Anthony 2:12.50 Twin Valley
Persell, Todd 3:30.00h Peirce Middle School
Devpura, Anash 2:44.88 Peirce Middle School
Mowatt, Dhani 2:45 Peirce Middle School
Morrison, Sean 3:12.40 Peirce Middle School
Murphy, Seamus 2:45 Peirce Middle School
Jabri, Adil 3:00 Peirce Middle School
Goodwin, Logan 2:35 Peirce Middle School
Moak, Max 3:21.55 Peirce Middle School
George, Judah 2:35 Peirce Middle School
Digiantomasso, Christian 2:45 Peirce Middle School
Tarazi, Ramsey 3:30.00h Peirce Middle School
Garcia, Danny 2:20 Peirce Middle School
Cortes, Will 2:45 Peirce Middle School
Hampton, Travis 2:42.02 Peirce Middle School
Humphries, Jack 2:22.00h Peirce Middle School
Birl, Augudon 2:45 Peirce Middle School
DeAngleis, Joe 2:30 Peirce Middle School
Lubeski, Preston 2:28.97 Peirce Middle School
Calhoun, Sean 2:22 Peirce Middle School
Wildermuth, Brien 2:40 Peirce Middle School
Washington, Gabe 3:00 Peirce Middle School
Blewitt, George 2:30 Peirce Middle School
Teran, Diego 2:25 Peirce Middle School
Meister, Ben 2:18.75 Twin Valley
Prior, Owen 2:45 Peirce Middle School
Hughes, Ben 2:36.46 Peirce Middle School
Back to Top

MS Girls 800 Meter Run 41 entries

Athlete Seed Team
Ni, Joanne 3:00 Peirce Middle School
Bender, Avery 3:30 Peirce Middle School
Bell, Destiny 2:45 Peirce Middle School
White, Trinity 3:45 Peirce Middle School
Maloni, Sara 2:50 Peirce Middle School
Poy, Avianna 3:20 Peirce Middle School
Gamble, Shannon 2:40 Peirce Middle School
Nunez, Milana 3:00 Peirce Middle School
Kriebel, Ava 3:15 Peirce Middle School
Simonetti, Taylor 2:52.60h Bay Shore
Bender, Riley 2:45 Peirce Middle School
Jadhav, Eesha 2:55 Peirce Middle School
Posh, Laura 2:37.35 Twin Valley
Gargan, Riley 2:42.79 Bay Shore
Klara, Olivia 3:00 Peirce Middle School
Guidotti, Hannah 2:50.00h Peirce Middle School
Evans, Whitney 2:55 Peirce Middle School
Shipon, Dani 2:29.00h Penn Charter
Tarazi, Lanna 3:45 Peirce Middle School
Baldwin, Isabel 3:15 Peirce Middle School
Stepchuk, MaryKate 2:55 Peirce Middle School
Bythwood, Aydah 2:55.00h Peirce Middle School
Carlson, Peighton 3:03.08 Peirce Middle School
Ackerman, Charlotte 3:30 Peirce Middle School
Fielding, Hannah 2:57.09 Peirce Middle School
Taylor, Grace 2:50.00h Peirce Middle School
Cradell, Nina 3:03.42 Peirce Middle School
Postestio, Ava 2:55 Peirce Middle School
Nolan, Zoe 3:00 Peirce Middle School
Pedersen, Annika 2:45.10h Bay Shore
Craig, Breanna 3:00.00h Peirce Middle School
Howell, Olivia 2:46.10h Bay Shore
Ziemniak, Weronika 2:45 Peirce Middle School
Jackson, Morgan 2:50 Peirce Middle School
Miller, Sarah 2:25.50 Twin Valley
Hood, Emma 4:43.20h Bay Shore
Niehof, Emma 3:00 Peirce Middle School
DeNadai, l 2:50.00h Peirce Middle School
Caronia, Alexandra 2:40 Peirce Middle School
Tarazi, Dena 3:45 Peirce Middle School
Giaquinto, Kylee 3:24.76 Peirce Middle School
Back to Top