Palmerton Area Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.36 | Emma Christman | 5th | Prelims H3 | Results | |
13.71 | Emma Christman | 7th | Finals H1 | Results | |
13.96 | Delaney Frank | 15th | Prelims H1 | Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.71 | SB | Delaney Frank | 3rd | Finals H1 | Results |
27.88 | Delaney Frank | 7th | Prelims H3 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.51 | SB | Delaney Frank | 6th | Finals H3 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:37.28 | Natalie Mosier | 8th | Finals H2 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:34.37 | Natalie Mosier | 5th | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
14:05.45 | Emma Martinez | 11th | Finals H1 | Results | |
14:20.93 | Cecelia Pyfer | 12th | Finals H1 | Results | |
14:39.43 | Kira Hauser | 14th | Finals H1 | Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.50 | Danielle Mertz | 11th | Prelims H1 | Results | |
18.99 | Samantha Perloni | 16th | Prelims H1 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
59.35 | Emma Snyder | 18th | Finals H1 | Results | |
1:00.68 | Samantha Perloni | 19th | Finals H1 | Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.84 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | Results |
4x400 Meter Relay | |||||
5:09.94 | Relay Team | 13th | Finals H1 | Results | |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Emma Snyder | 4th | Finals H1 | Results |
4-6 | Danielle Mertz | 9th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
15-10 | Emma Christman | 5th | Finals H2 | Results | |
Triple Jump | |||||
33-4.5 | Emma Christman | 5th | Finals H2 | Results | |
30-2.25 | Emma Snyder | 11th | Finals H1 | Results | |
29-5.75 | Danielle Mertz | 14th | Finals H2 | Results | |
Pole Vault | |||||
9-3 | SB | Ana Recker | 1st | Finals H1 | Results |
Discus | |||||
93-7 | Abigail Fredericks | 6th | Finals H2 | Results | |
74-0 | Zoe Salter | 13th | Finals H1 | Results | |
Javelin | |||||
85-8 | Abby Reis | 9th | Finals H2 | Results | |
77-2 | Abigail Fredericks | 13th | Finals H2 | Results | |
73-7 | Chase Montanari | 16th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
29-7.5 | Abigail Fredericks | 9th | Finals H1 | Results | |
27-1 | SB | Jessica Heydt | 16th | Finals H1 | Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.85 | Lucas Heydt | 10th | Prelims H1 | Results | |
11.99 | Dominic Kintz | 14th | Prelims H1 | Results | |
12.13 | Devon White | 16th | Prelims H2 | Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.11 | Dominic Kintz | 6th | Prelims H1 | Results | |
24.15 | Dominic Kintz | 4th | Finals H1 | Results | |
24.44 | Devon White | 11th | Prelims H1 | Results | |
25.40 | Reilly Burke | 16th | Prelims H1 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
55.28 | SB | Brance Fronheiser | 8th | Finals H2 | Results |
56.10 | SB | Bryce Marino | 10th | Finals H2 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:07.56 | SB | Michael Noyola | 4th | Finals H2 | Results |
2:20.28 | Ethan Shaffer | 12th | Finals H2 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:11.63 | Owen Hibell | 14th | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:27.74 | Owen Hibell | 1st | Finals H1 | Results | |
11:58.74 | SB | Aaron Simpson | 12th | Finals H1 | Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.56 | SB | Jonathan Perloni | 1st | Finals H1 | Results |
16.79 | Jonathan Perloni | 2nd | Prelims H3 | Results | |
17.40 | SB | Dylan Bartholomew | 7th | Prelims H1 | Results |
17.48 | Dylan Bartholomew | 7th | Finals H1 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
41.67 | SB | Jonathan Perloni | 2nd | Finals H3 | Results |
45.42 | SB | Dylan Bartholomew | 9th | Finals H2 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
45.37 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:44.01 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:36.25 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Results | |
High Jump | |||||
5-5 | SB | Jeremy Salvaggio | 6th | Finals H1 | Results |
Long Jump | |||||
19-8 | SB | Kody Kratzer | 5th | Finals H2 | Results |
19-0 | SB | Harrison Dailey | 8th | Finals H1 | Results |
17-3.5 | Lucas Heydt | 12th | Finals H2 | Results | |
Triple Jump | |||||
41-9 | SB | Kody Kratzer | 2nd | Finals H2 | Results |
38-3.5 | Corlan Wood | 11th | Finals H2 | Results | |
Pole Vault | |||||
12-0 | SB | Corlan Wood | 2nd | Finals H1 | Results |
10-6 | Harrison Dailey | 5th | Finals H1 | Results | |
9-0 | SB | Jackson Stein | 9th | Finals H1 | Results |
Discus | |||||
130-7 | SB | Owen Buck | 3rd | Finals H2 | Results |
109-4 | SB | Tim Iles | 10th | Finals H1 | Results |
99-11 | Brody Muniz | 14th | Finals H2 | Results | |
Javelin | |||||
148-2 | Brody Muniz | 3rd | Finals H2 | Results | |
135-1 | Lucas Heydt | 8th | Finals H2 | Results | |
128-8 | SB | Harrison Dailey | 9th | Finals H1 | Results |
Shot Put | |||||
37-0 | Tim Iles | 13th | Finals H1 | Results |