Bishop McDevitt Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.22 Kirstin Nanna 15th Prelims H3 Complete Results
200 Meter Dash
27.13 SB Kirstin Nanna 10th Prelims H5 Complete Results
400 Meter Dash
1:04.91 Olivia Franklin 25th Finals H2 Complete Results
800 Meter Run
2:33.61 Jenna Gammon 17th Finals Complete Results
2:39.14 SB Alison Erb 27th Finals Complete Results
1600 Meter Run
5:32.98 Sara Miller 9th Finals Complete Results
5:49.95 Jessica Miller 21st Finals Complete Results
100 Meter Hurdles
22.10 Amanda Ofak 38th Prelims H2 Complete Results
300 Meter Hurdles
47.96 Amber McCoy 6th Finals H4 Complete Results
4x100 Meter Relay
50.96 Relay Team 5th Finals H3
4x400 Meter Relay
4:13.19 Relay Team 4th Finals H3
High Jump
5-0 SB Amber McCoy 4th Finals Complete Results
4-6 Kate Aulenbach 20th Finals Complete Results
4-4 Cheyenne Johnson 29th Finals Complete Results
Long Jump
14-0 Ieisha Jackson 25th Finals Complete Results
Discus
113-7 SB Brianna Davis 6th Finals Complete Results
107-8 SB Rachel Gerber 8th Finals Complete Results
93-6 Annie Mrazik 18th Finals Complete Results
Javelin
99-5 SB Adrianna Vukmanic 11th Finals Complete Results
87-0 Amanda Ofak 32nd Finals Complete Results
Shot Put
29-5.25 Brianna Davis 25th Finals Complete Results
27-8.5 Danielle Ford 29th Finals Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.09 Salath Williams 4th Prelims H2 Complete Results
11.12 Salath Williams 7th Finals Complete Results
11.71 Jaquan Jones 28th Prelims H2 Complete Results
200 Meter Dash
22.91 Salath Williams 13th Prelims H2 Complete Results
24.02 SB Brandon Wallace 35th Prelims H1 Complete Results
24.16 SB Jaquan Jones 38th Prelims H5 Complete Results
400 Meter Dash
52.47 David Kotz 13th Finals H4 Complete Results
53.91 SB Matt Boland 23rd Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:04.48 Ian Pereira 19th Finals Complete Results
110 Meter Hurdles
16.54 Tyrai Anderson 10th Prelims H1 Complete Results
17.88 Ethan Krokonko 28th Prelims H2 Complete Results
300 Meter Hurdles
40.87 Tyler McKee 4th Finals H6 Complete Results
41.49 Tyrai Anderson 7th Finals H6 Complete Results
44.17 SB Ethan Krokonko 23rd Finals H2 Complete Results
4x100 Meter Relay
43.94 SB Relay Team 5th Finals H3
4x400 Meter Relay
3:30.04 Relay Team 10th Finals H2
High Jump
6-4 Aaron Sye 1st Finals Complete Results
5-10 Zach Morrow 10th Finals Complete Results
Long Jump
20-10 Aaron Sye 4th Finals Complete Results
18-11.25 Jeremy Cornelius 18th Finals Complete Results
16-8.75 Elijah Harchak 35th Finals Complete Results
Triple Jump
40-4.75 Elijah Harchak 20th Finals Complete Results
Shot Put
41-6 Patrick Narus 21st Finals Complete Results