Pine Grove Area Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.76 | SB | Jess Fath | 9th | Finals H3 | Complete Results |
14.35 | SB | Kelli Readinger | 18th | Finals H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
27.25 | SB | Jess Fath | 3rd | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:06.73 | SB | Shannon Zimmerman | 11th | Finals H2 | Complete Results |
1:07.96 | SB | Adelen Geiger | 15th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:55.94 | SB | Amber Hoffman | 18th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
14:45.94 | SB | Rachel Brown | 15th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
17.47 | SB | Jenn Yost | 8th | Finals H2 | Complete Results |
18.62 | SB | Kelli Readinger | 11th | Finals H2 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
48.66 | SB | Jenn Yost | 2nd | Finals H3 | Complete Results |
51.40 | SB | Kelli Readinger | 5th | Finals H2 | Complete Results |
57.42 | SB | Alex Sheidy | 21st | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
55.41 | SB | Relay Team | 6th | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:26.26 | SB | Relay Team | 5th | Finals H2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:32.15 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Mackenzie Mayes | 8th | Finals H3 | Complete Results |
Long Jump | |||||
14-4.5 | SB | Rachel Zimmerman | 11th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
28-6 | SB | Kenya Blanks | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
69-11 | SB | Katie Runyon | 15th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
22-9.25 | SB | Katie Runyon | 17th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.86 | SB | Cameron Conrad | 6th | Finals | Complete Results |
11.87 | SB | Travis Humphrey | 7th | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
24.41 | SB | Travis Humphrey | 10th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
54.25 | SB | Cameron Conrad | 4th | Finals H2 | Complete Results |
54.56 | SB | Matt Hoppes | 5th | Finals H3 | Complete Results |
56.29 | SB | Patrick Lally | 14th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:49.73 | SB | Kyler Burke | 6th | Finals H2 | Complete Results |
5:13.79 | SB | Kade Haldeman | 13th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:35.90 | SB | Kyler Burke | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.89 | SB | Dave Fehr | 3rd | Finals | Complete Results |
19.81 | SB | Brandon Schneck | 19th | Finals H3 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
46.48 | SB | Brandon Schneck | 18th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:47.72 | SB | Relay Team | 7th | Finals H2 | |
High Jump | |||||
5-2 | SB | Jeremy Bohn | 13th | Finals H2 | Complete Results |
Long Jump | |||||
19-11 | SB | Travis Humphrey | 5th | Finals H2 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
35-4.5 | SB | Jeremy Bohn | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
70-3 | SB | Bill Carlin | 18th | Finals H1 | Complete Results |
Javelin | |||||
149-7 | SB | Danny Mack | 14th | Finals H2 | Complete Results |
Shot Put | |||||
34-8 | SB | Leon Christ | 17th | Finals H3 | Complete Results |