2017 Fort LeBoeuf JV Invitational

Waterford , PA
Hosted by Fort Leboeuf

Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports Justin Blose, Fort LeBoeuf School 

          2017 Fort LeBoeuf JV Invitational - 5/8/2017           
              Fort LeBoeuf HS Track, Waterford , PA              

                 HS Girls 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Fort Leboeuf A                            11:47.2     10
      1) Francesca Belluomini  2) Rachel Daum           
      3) Genevive Feltmeyer    4) Katelyn O'Neill       
  2 Harbor Creek                              12:02.2      8

                 HS Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Harbor Creek A                             9:43.4     10
      1) Thomas DeVore         2) Nate Dougan           
      3) Dylan McCarthy        4) Shane Stafford        
      5) Nolan Weber           
  2 Union City Area A                          9:50.1      8
      1) Austin Dolan          2) Judah Gardner         
      3) Braden Struble        4) Mason McCaslin        
  3 McDowell A                                10:09.9      6
      1) Mason DiGello         2) Justin Kujawinski     
      3) Robert Sanford        4) Nick Marcin           
  4 Fort Leboeuf A                            10:47.1      4
      1) Jon Dilworth          2) Max Limrick           
      3) Seth Mitchell         4) Eric Scarpino         
      5) Calvin Smithey        

                        HS Girls 100 Meter Hurdles                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Lauren Reckner        10 McDowell                 17.0    NWI  2    10
  2 Kaleigh Valone        10 North East               18.0    NWI  2     8
  3 Bryona Morey          10 North East               18.3    NWI  2     6
  4 Becca Winkelmen       11 Fort Leboeuf             18.6    NWI  2     4
  5 Gracey Shrout          9 Union City Area          18.7    NWI  2     2
  6 Kassidy Hayford        9 McDowell                 19.3    NWI  1     1
  7 Cassidy Suchar        10 Corry Area               19.6    NWI  2      
  8 Talia Rheal           10 Union City Area          19.8    NWI  1      
  9 Jaklyn Proper          9 Union City Area          20.1    NWI  1      
 10 Jazlynn Burgos        10 McDowell                 20.3    NWI  1      
 11 Kiana Mayo             9 Iroquois                 22.0    NWI  1      

                        HS Boys 110 Meter Hurdles                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Caleb Mabins          10 McDowell                 18.1    NWI  2    10
  2 Garrett Kaufman        8 Fort Leboeuf             19.3    NWI  1     8
  3 Ryan Rearick          10 North East               19.6    NWI  1     6
  4 Cameron Hitchcock     10 Harbor Creek             19.8    NWI  2     4
  5 Theodore Paul         10 McDowell                 20.1    NWI  2     2
  6 Michael Laufenberg    10 McDowell                 20.9    NWI  2     1
  7 Dallas Bogert         10 Fort Leboeuf             21.0    NWI  1      
  8 Michael Newara         9 North East               21.2    NWI  1      
  9 Henry Brak            10 Harbor Creek             21.3    NWI  2      
 10 Dominic Wesley         9 Iroquois                 22.4    NWI  2      

                         HS Girls 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Karlee Buck            9 McDowell                 13.5    NWI  4    10
  2 Emma Powers            9 Harbor Creek             13.9    NWI  4     8
  3 Riley Jo Boyd         10 Union City Area          14.0    NWI  4     6
  4 Ali Smith             10 North East               14.1    NWI  3     4
  5 Isabel McGill         10 Harbor Creek             14.1    NWI  4     2
  6 Jori Hudson           10 Fort Leboeuf             14.3    NWI  2     1
  7 Brianna Sutton         9 McDowell                 14.3    NWI  3      
  8 Tess Leonard           9 North East               14.4    NWI  4      
  9 Madison Berry         10 Seneca                   14.4    NWI  2      
 10 Payton Hopkins        10 North East               14.6    NWI  3      
 11 Lindsey Fadden        10 Fort Leboeuf             14.9    NWI  4      
 12 Stephany Licata       10 Harbor Creek             15.0    NWI  3      
 13 Danielle Yezzi        10 Seneca                   15.0    NWI  1      
 14 Kiana Mayo             9 Iroquois                 15.1    NWI  1      
 15 Allison O'dell         9 Union City Area          15.4    NWI  1      
 16 Hannah Szczesny       10 Fort Leboeuf             15.6    NWI  2      
 17 Allie Trauner         10 Union City Area          16.2    NWI  2      

                          HS Boys 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Brandon Ossa           9 Fort Leboeuf             11.6    NWI  5    10
  2 Jackson Mclaughlin    10 McDowell                 11.7    NWI  4     8
  3 Isaac Kessler          9 Fort Leboeuf             11.7    NWI  5     6
  4 Gonzales                                          12.0    NWI  3      
  5 Hunter Storicks        9 Harbor Creek             12.1    NWI  5     4
  6 Domonic D'Antonio      9 Seneca                   12.2    NWI  5     2
  7 John Skelton          12 Harbor Creek             12.2    NWI  4     1
  8 Nick Lapinski          9 Corry Area               12.2    NWI  4      
  9 Devin Rizzo            9 North East               12.2    NWI  2      
 10 Jeremiah Bieber        9 Iroquois                 12.3    NWI  2      
 11 Blake Perry            9 Corry Area               12.3    NWI  3      
 12 Dustin Trout          10 Fort Leboeuf             12.4    NWI  1      
 13 Alex Allenbachner      9 North East               12.6    NWI  2      
 14 Jared Harvey          10 Corry Area               12.7    NWI  3      
 15 Curtis Elder          10 Seneca                   12.7    NWI  2      
 16 Thomas Olsen           9 Harbor Creek             12.8    NWI  3      
 17 Nicholas Cain          9 Union City Area          13.1    NWI  1      
 18 Austin Griffith       10 Union City Area          13.3    NWI  1      
 DQ Kameron Loupe         10 McDowell                   NT    NWI  5      

                  HS Girls 4x100 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Harbor Creek                                 57.4   1    10
  2 North East A                                 57.5   1     8
      1) Kaleigh Valone        2) Bryona Morey          
      3) Tess Leonard          4) Maddie Watts          
  3 Union City Area A                            59.1   1     6
      1) Brianna Keiper        2) Bridgett Krome        
      3) Taylor Church         4) Brooke Reiser         
      5) Erinn Logan           
  4 Corry Area A                                 59.2   1     4
      1) Samantha Burger       2) Kieyona Chris         
      3) Lizzie Gordon         4) Cassidy Suchar        
  5 Fort Leboeuf                               1:01.9   1     2

                 HS Boys 4x100 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 McDowell A                                   48.0     10
      1) Jackson Mclaughlin    2) Will Hollenbeck       
      3) Shelby Wiley          4) Kameron Loupe         
  2 Harbor Creek A                               48.3      8
      1) Thomas Olsen          2) John Skelton          
      3) Hunter Storicks       4) Tony Langer-Williamson
  3 Fort Leboeuf A                               48.3      6
      1) Isaac Kessler         2) Dustin Trout          
      3) Eli Davis             4) Brandon Ossa          
  4 North East A                                 51.3      4
      1) Devin Rizzo           2) Brandon Foster        
      3) Alex Allenbachner     4) Deven Kimmy           

                    HS Girls 1,600 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Emily Jud              9 Harbor Creek           6:13.8     10
  2 Genevive Feltmeyer     9 Fort Leboeuf           6:17.2      8
  3 Rachel Ramsey         10 McDowell               6:24.9      6
  4 Taylor Haskell         9 Union City Area        6:39.9      4
  5 Kirsten Kucharski      9 McDowell               6:41.2      2
  6 Adriana Mineweaser    10 Iroquois               6:59.3      1
  7 Katelyn O'Neill       10 Fort Leboeuf           7:07.4       
  8 Janessa Anderson      10 Fort Leboeuf           7:41.8       
  9 Terra Morgason        10 Harbor Creek           7:44.0       
 10 Maya Weis             10 Corry Area             8:52.6       

                     HS Boys 1,600 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nathan Ballay         10 McDowell               5:07.3     10
  2 Michael Maring        11 Harbor Creek           5:16.8      8
  3 Austin Dolan           9 Union City Area        5:20.6      6
  4 Dylan McCarthy        10 Harbor Creek           5:33.9      4
  5 Peter Ryan             9 North East             5:34.4      2
  6 Ben Goode              9 Corry Area             5:38.3      1
  7 Dan Gric               9 Harbor Creek           5:44.8       
  8 Coleman Wilson         9 McDowell               5:45.2       
  9 Calvin Smithey        10 Fort Leboeuf           5:49.3       
 10 Nolan Reinsel          9 North East             5:51.1       
 11 Seth Mitchell         11 Fort Leboeuf           6:17.9       
 12 Anthony Haskins        9 North East             6:20.1       
 13 Justin Bonniger       10 Iroquois               6:25.1       
 14 Eric Scarpino         11 Fort Leboeuf           7:37.1       

                      HS Girls 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Rachel Daum            9 Fort Leboeuf           1:11.5   3    10
  2 Tess Leonard           9 North East             1:12.2   3     8
  3 Francesca Belluomini   9 Fort Leboeuf           1:14.6   2     6
  4 Breanna Buziewicz      9 Harbor Creek           1:15.5   3     4
  5 Tori Jackson          10 Union City Area        1:16.7   3     2
  6 Lindsey Pierce         9 Harbor Creek           1:18.3   3     1
  7 Kylie Sibble          10 Corry Area             1:20.9   2      
  8 Riley Warner           9 Union City Area        1:22.7   2      
  9 Kyra Popovic          10 Fort Leboeuf           1:24.4   2      
 10 Brianna Yates         10 McDowell               1:27.1   3      

                       HS Boys 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Alex Hollands         10 Iroquois                 57.4   4    10
  2 Zacharey Kehl         10 McDowell                 58.9   3     8
  3 Brandon Ossa           9 Fort Leboeuf             59.4   3     6
  4 Austin Dolan           9 Union City Area        1:00.0   4     4
  5 Hunter Tasker         10 Corry Area             1:00.1   4     2
  6 Mason McCaslin        10 Union City Area        1:00.2   4     1
  7 Lucas Mosher           9 Fort Leboeuf           1:01.0   2      
  8 Eli Carey              9 Corry Area             1:03.4   2      
  9 Zach Humes             9 North East             1:03.6   3      
 10 Nick McGraw           10 Fort Leboeuf           1:04.6   2      
 11 Jeremiah Bieber        9 Iroquois               1:04.8   2      
 12 Peter Ryan             9 North East             1:05.6   1      
 13 Joe Douglas           10 Iroquois               1:08.0   1      
 14 Brandon Britton        9 Harbor Creek           1:11.9   1      

                     HS Girls 300 Meter Hurdles                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Lauren Reckner        10 McDowell                 55.8   2    10
  2 Bryona Morey          10 North East               56.8   2     8
  3 Becca Winkelmen       11 Fort Leboeuf             58.0   2     6
  4 Kaleigh Valone        10 North East             1:00.0   2     4
  5 Kassidy Hayford        9 McDowell               1:00.6   2     2
  6 Cassidy Suchar        10 Corry Area             1:00.6   1     1
  7 Gracey Shrout          9 Union City Area        1:00.9   2      
  8 Jaklyn Proper          9 Union City Area        1:01.4   1      
  9 Talia Rheal           10 Union City Area        1:03.4   1      
 10 Jazlynn Burgos        10 McDowell               1:04.5   1      

                     HS Boys 300 Meter Hurdles                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Caleb Mabins          10 McDowell                 47.0   3    10
  2 Dominic Wesley         9 Iroquois                 48.0   3     8
  3 Nick Lapinski          9 Corry Area               48.0   3     6
  4 Lucas Mosher           9 Fort Leboeuf             50.2   3     4
  5 Dallas Bogert         10 Fort Leboeuf             51.8   2     2
  6 Ryan Rearick          10 North East               52.4   3     1
  7 Theodore Paul         10 McDowell                 52.9   1      
  8 Michael Newara         9 North East               54.9   2      
  9 Garrett Kaufman        8 Fort Leboeuf             55.3   2      
 10 Henry Brak            10 Harbor Creek             55.4   2      
 11 Cameron Hitchcock     10 Harbor Creek             56.2   1      
 12 Peter Ryan             9 North East             1:01.8   1      

                     HS Girls 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Gina Villella          9 McDowell               2:43.1     10
  2 Adriana Mineweaser    10 Iroquois               3:05.8      8
  3 Jordan Stone          10 McDowell               3:12.3      6
  4 Breanna Buziewicz      9 Harbor Creek           3:13.8      4
  5 Kieyona Chris         10 Corry Area             3:36.0      2
  6 Tia Clark             10 Corry Area             3:36.1      1
  7 Terra Morgason        10 Harbor Creek           3:36.8       

                       HS Boys 800 Meter Run                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Nick Northrup          9 Fort Leboeuf           2:12.0   2    10
  2 Jimmy Toy              9 Union City Area        2:16.5   2     8
  3 Shane Stafford         9 Harbor Creek           2:22.5   2     6
  4 Thomas DeVore         10 Harbor Creek           2:26.0   2     4
  5 Ben Goode              9 Corry Area             2:31.6   2     2
  6 Max Limrick           10 Fort Leboeuf           2:32.7   1     1
  7 Braden Struble         9 Union City Area        2:33.4   1      
  8 Dan Gric               9 Harbor Creek           2:35.4   1      
  9 Jon Dilworth          11 Fort Leboeuf           2:42.9   1      
 10 Nolan Reinsel          9 North East             2:43.5   1      
 11 Justin Bonniger       10 Iroquois               2:59.0   2      
 12 Anthony Haskins        9 North East             3:05.7   1      
 13 Ben Long              10 Corry Area             3:33.0   1      

                         HS Girls 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Ali Smith             10 North East               29.9    NWI  4    10
  2 Virginia Slupski      10 Iroquois                 30.2    NWI  4     8
  3 Lily Brak              9 Harbor Creek             30.3    NWI  4     6
  4 Anna Rogers           10 McDowell                 30.8    NWI  2     4
  5 Jori Hudson           10 Fort Leboeuf             31.0    NWI  3     2
  6 Isabel McGill         10 Harbor Creek             31.2    NWI  4     1
  6 Payton Hopkins        10 North East               31.2    NWI  4      
  8 Ashley Best            9 Union City Area          31.6    NWI  3      
  9 Madison Berry         10 Seneca                   31.6    NWI  2      
 10 Kylie Sibble          10 Corry Area               31.8    NWI  3      
 11 Erica Hawes            9 McDowell                 32.5    NWI  3      
 12 Stephany Licata       10 Harbor Creek             32.6    NWI  3      
 13 Danielle Yezzi        10 Seneca                   34.3    NWI  1      
 14 Emily McLaughlin       9 McDowell                 34.8    NWI  2      
 15 Allie Trauner         10 Union City Area          34.8    NWI  2      
 16 Hannah Szczesny       10 Fort Leboeuf             35.6    NWI  2      
 17 Venessa Yost           9 Union City Area          37.9    NWI  1      

                          HS Boys 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Will Hollenbeck        9 McDowell                 23.8    NWI  5    10
  2 Kameron Loupe         10 McDowell                 24.4    NWI  5     8
  3 Brandon Ossa           9 Fort Leboeuf             25.0    NWI  5     5
  3 Hunter Storicks        9 Harbor Creek             25.0    NWI  5     5
  5 Alex Allenbachner      9 North East               25.1    NWI  4     2
  6 John Skelton          12 Harbor Creek             25.5    NWI  3     1
  7 Eli Davis              9 Fort Leboeuf             25.5    NWI  4      
  8 Dustin Trout          10 Fort Leboeuf             25.6    NWI  3      
  9 Domonic D'Antonio      9 Seneca                   26.4    NWI  4      
 10 Thomas Olsen           9 Harbor Creek             27.0    NWI  2      
 11 Curtis Elder          10 Seneca                   27.0    NWI  3      
 12 Jared Harvey          10 Corry Area               27.0    NWI  3      
 13 Eli Carey              9 Corry Area               27.2    NWI  2      
 14 Mason McCaslin        10 Union City Area          28.0    NWI  2      
 15 Nicholas Cain          9 Union City Area          28.5    NWI  1      
 16 Justin Thompson        9 North East               29.2    NWI  2      
 17 Zach Roth              9 North East               32.9    NWI  1      

                    HS Girls 3,200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Emily Jud              9 Harbor Creek          13:48.4     10
  2 Sydney Schwartz        9 McDowell              14:03.4      8
  3 Katelyn O'Neill       10 Fort Leboeuf          15:25.6      6
  4 Janessa Anderson      10 Fort Leboeuf          17:31.4      4

                     HS Boys 3,200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nate Dougan           11 Harbor Creek          11:13.8     10
  2 Trey Weunski          10 McDowell              11:16.7      8
  3 Nolan Weber            9 Harbor Creek          11:28.6      6
  4 Noah Helsley          10 McDowell              11:50.5      4
  5 Max Limrick           10 Fort Leboeuf          13:07.9      2
  6 Parker Skelly          9 Fort Leboeuf          13:28.0      1
  7 Jon Dilworth          11 Fort Leboeuf          16:13.0       

                 HS Girls 4x400 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Harbor Creek A                             4:47.9     10
      1) Lily Brak             2) Stephany Licata       
      3) Emma Powers           4) Elizabeth Powers      
  2 North East A                               5:02.0      8
      1) Tess Leonard          2) Bryona Morey          
      3) Ali Smith             4) Kaleigh Valone        
  3 Union City Area A                          5:08.5      6
      1) Gracey Shrout         2) Jaklyn Proper         
      3) Natalie Franke        4) Riley Warner          
      5) Ashley Best           6) Tori Jackson          
  4 Fort Leboeuf A                             5:12.9      4
  5 Corry Area A                               5:35.9      2
      1) Samantha Burger       2) Tia Clark             
      3) Kylie Sibble          4) Cassidy Suchar        

                   HS Boys 4x400 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Harbor Creek A                             4:01.6   2    10
      1) Michael Maring        2) Dylan McCarthy        
      3) Thomas Olsen          4) John Skelton          
      5) Shane Stafford        6) Nolan Weber           
  2 McDowell A                                 4:03.3   2     8
      1) Steven Kehl           2) Zacharey Kehl         
      3) Ryan Bochicchio       4) Jackson Mclaughlin    
  3 Union City Area A                          4:03.8   2     6
      1) Austin Dolan          2) Judah Gardner         
      3) Mason McCaslin        4) Jimmy Toy             
  4 North East A                               4:04.3   2     4
      1) Brandon Foster        2) Alex Allenbachner     
      3) Deven Kimmy           4) Devin Rizzo           
  5 Fort Leboeuf A                             4:18.9   2     2
  6 Corry Area A                               4:23.8   2     1
      1) Eli Carey             2) Owen Carey            
      3) Lucas Saborsky        4) Hunter Tasker         

                          HS Girls Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Adriana Nikolova       9 McDowell             14-05.00    NWI    10
  2 Riley Jo Boyd         10 Union City Area      13-05.00    NWI     8
  3 Kate Rose              9 Harbor Creek         13-02.00    NWI     6
  4 Anna Flatley           9 McDowell             12-10.14    NWI     4
  5 Lizzie Gordon          9 Corry Area           12-05.00    NWI     2
  6 Lindsey Fadden        10 Fort Leboeuf         12-04.00    NWI     1

                           HS Boys Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Caleb Mabins          10 McDowell             18-05.00    NWI    10
  2 Isaac Kessler          9 Fort Leboeuf         18-02.50    NWI     8
  3 Micah Knapp            9 Corry Area           17-05.00    NWI     6
  4 Jimmy Toy              9 Union City Area      16-08.00    NWI     4
  5 Jason Kindland         9 Fort Leboeuf         16-03.00    NWI     2
  6 Daniel Gillespie      10 Iroquois             16-00.50    NWI     1

                         HS Girls Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Adriana Nikolova       9 McDowell             31-06.50    NWI    10
  2 Brenna Lehotsky       10 Fort Leboeuf         30-03.50    NWI     8
  3 Riley Jo Boyd         10 Union City Area      27-04.00    NWI     6
  4 Kate Rose              9 Harbor Creek         26-11.00    NWI     4
  5 Abagail Valerio        9 McDowell             26-02.50    NWI     2
  6 Mariah Perry           9 Harbor Creek         25-11.00    NWI     1

                          HS Boys Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kameron Loupe         10 McDowell             40-01.00    NWI    10
  2 Eli Davis              9 Fort Leboeuf         38-00.50    NWI     8
  3 Micah Knapp            9 Corry Area           37-07.50    NWI     6
  4 Tyler Roache          10 Seneca               34-04.50    NWI     4
  5 Connor Beer            9 McDowell             33-09.00    NWI     2
  6 Nick McGraw           10 Fort Leboeuf         33-03.00    NWI     1

                       HS Girls High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Payton Hopkins        10 North East            4-01.00     10
  2 Adriana Nikolova       9 McDowell              3-11.01      8
  3 Lindsey Fadden        10 Fort Leboeuf          3-11.00      6
  4 Abagail Valerio        9 McDowell              3-09.00      4
  5 Riley Warner           9 Union City Area       3-06.00      2
    Anna Flatley           9 McDowell                   NH       

                        HS Boys High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Micah Knapp            9 Corry Area            5-09.00     10
  2 Eli Davis              9 Fort Leboeuf          5-03.00      8
  3 Ryan Horn              9 McDowell              4-11.02      6
  4 Tyler Roache          10 Seneca                4-11.01      4
  5 Jon Boland            11 Harbor Creek          4-11.00      2
  6 Collin Armstrong       9 Iroquois              4-09.00      1

                        HS Girls Shot Put                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Corina Majcharzak     10 Harbor Creek         32-11.50     10
  2 Rachel Cass           10 Harbor Creek         26-07.50      8
  3 Jaidin Barnes          9 McDowell             26-07.00      6
  4 Cayla Meyer           10 North East           25-04.00      4
  5 Michele Nordland       9 Corry Area           25-00.00      2
  6 Moe Juratovic         10 Iroquois             24-06.00      1
  7 Sarah Runser          10 Seneca               24-05.00       
  8 Lizzie Gordon          9 Corry Area           24-01.01       
  9 Alex Sceiford         10 North East           24-01.00       
 10 Emma Martin-Suydan     9 Corry Area           22-11.00       
 11 Julia Rogers           9 McDowell             22-00.50       
 12 Morgan Bradley         9 Iroquois             21-11.00       
 13 Rebekah Stull         10 Fort Leboeuf         21-03.00       
 14 Maddy Hill             9 North East           20-08.00       
 15 Emily Eastman          9 Union City Area      20-01.50       
 16 Abby Mclendez                                 20-00.01       
 17 Ireland Lilly         10 Fort Leboeuf         20-00.00       
 18 Kalie Kaday            9 Harbor Creek         15-05.50       

                        HS Boys Shot Put                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jonah Shumaker        11 Harbor Creek         37-00.00     10
  2 Logan Harrington       9 Corry Area           33-01.50      8
  3 Ethan Ross            10 Union City Area      32-06.00      6
  4 Zach Barker            9 Iroquois             31-10.50      4
  5 Brett Wilson           9 North East           30-04.50      2
  6 Brandon Fenno            Iroquois             29-07.50      1
  7 Barry Mierke           9 Seneca               29-04.00       
  8 Drake McCray           9 Corry Area           28-11.00       
  9 Adam Seymour           9 Iroquois             28-07.00       
 10 Gabe Esh              10 Corry Area           26-11.50       
 11 Sean Strain           10 McDowell             26-07.50       
 12 Jacob Inks            10 Fort Leboeuf         26-06.50       
 13 Brent Tharp            9 Union City Area      24-04.50       
 14 Rooney Dawson          9 Fort Leboeuf         23-11.00       
 15 Amir Al-awadi         10 North East           22-09.50       
 16 Tyler Nicholson        9 Fort Leboeuf         22-08.50       
 17 Konnor Brace           9 Seneca               22-08.00       
 18 Ryan Sweet            10 Harbor Creek         21-07.50       
 19 Brady Watkins          9 Seneca               21-01.00       

                         HS Girls Discus                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Teanna Parker          9 Corry Area              81-03     10
  2 Emily Eastman          9 Union City Area         71-06      8
  3 Alex Sceiford         10 North East              67-03      6
  4 Madison Berry         10 Seneca                  64-09      4
  5 Ireland Lilly         10 Fort Leboeuf            61-00      2
  6 Cayla Meyer           10 North East              59-05      1
  7 Alyssa Pence          10 Seneca                  57-06       
  8 Isabella Niles         9 Iroquois                55-08       
  9 Hannah Ahl             9 Corry Area              54-11       
 10 Sarah Runser          10 Seneca                  54-08       
 11 Rebekah Stull         10 Fort Leboeuf            53-10       
 12 Abigail Melendez       9 Iroquois                53-03       
 13 Maddy Hill             9 North East              53-02       
 14 Sara Adams            10 Harbor Creek            52-04       
 15 Haillie Burrows        9 Corry Area              51-09       
 16 Ryleigh Gonda         10 Harbor Creek            50-06       
 17 Julia Rogers           9 McDowell                50-05       
 18 Jaidin Barnes          9 McDowell                49-06       

                         HS Boys Discus                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Logan Harrington       9 Corry Area             116-11     10
  2 Collin Bonner          9 Corry Area             107-11      8
  3 Mitchell Northrup      9 Iroquois                98-01      6
  4 Daniel Dabrowski       9 Harbor Creek            96-04      4
  5 Kevin Zuccolotto       9 North East              94-05      2
  6 Jacob Ropelewski      10 Iroquois                89-01      1
  7 Ethan Ross            10 Union City Area         89-00       
  8 Leo Nicolussi         10 Iroquois                84-04       
  9 Barry Mierke           9 Seneca                  82-01       
 10 John Krahe             9 Harbor Creek            80-05       
 11 Brett Wilson           9 North East              79-01       
 12 Jacob Inks            10 Fort Leboeuf            74-07       
 13 Sean Strain           10 McDowell                72-02       
 14 Caleb Dahn             9 Fort Leboeuf            68-05       
 15 Ryan Sweet            10 Harbor Creek            65-11       
 16 Drake McCray           9 Corry Area              63-03       
 17 Brady Watkins          9 Seneca                  59-11       
 18 Sam Allgeier           9 Seneca                  59-01       
 19 Rooney Dawson          9 Fort Leboeuf            52-09       

                       HS Girls Pole Vault                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Krista Malina         10 McDowell              6-06.00     10
  2 Abby Costello          9 McDowell              6-00.02      8
  3 Kamaryn                9 ?                     6-00.01      6
  4 Olivia Wienczkowski   10 Fort Leboeuf          6-00.00  2.333
  4 Hailey Martin          9 Seneca                6-00.00  2.333
  4 Talia Rheal           10 Union City Area       6-00.00  2.333
  7 Kieyona Chris         10 Corry Area            5-06.00       
  7 Elizabeth Currier      9 North East            5-06.00       
  9 Charolette Dalton      9 Harbor Creek          5-00.00       
  9 Elizabeth Viebranz    10 McDowell              5-00.00       
  9 Riley Warner           9 Union City Area       5-00.00       

                       HS Boys Pole Vault                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Andrew Lichtinger      9 Fort Leboeuf         10-09.00     10
  2 Damon Berarducci       9 McDowell             10-00.00      8
  3 Tristen Volk          10 Corry Area            9-06.01      5
  3 Deven Kimmy           10 North East            9-06.01      5
  5 Matt Whitaker          9 Corry Area            9-06.00      2
  6 Marcus Rathburn       10 Fort Leboeuf          9-00.00      1
  7 Maxwell Kehl           9 Harbor Creek          8-06.00       
  8 Connor Doda                                    8-00.00       
  9 Matthew Rose           9 Iroquois              7-00.00       
  9 Cameron Sprickman      9 McDowell              7-00.00       
  9 Brandon Foster         9 North East            7-00.00       
  9 Micah Foster          10 North East            7-00.00       
  9 Jimmy Toy              9 Union City Area       7-00.00       
 14 Jaxon Abele            9 Iroquois              6-00.00       

                        HS Girls Javelin                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cayla Meyer           10 North East              77-02     10
  2 Meg Goodsel            9 Corry Area              72-09      8
  3 Miranda Gowen         11 Harbor Creek            72-04      6
  4 Rachel Cass           10 Harbor Creek            70-03      4
  5 Alyssa Pence          10 Seneca                  60-00      2
  6 Alex Sceiford         10 North East              55-10      1

                         HS Boys Javelin                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Matt Whitaker          9 Corry Area             122-02     10
  2 Coetland Hill            North East             116-07      8
  3 Tyler Swanson         10 Iroquois               104-11      6
  4 Andy Rzepka           10 Seneca                 103-03      4
  5 Chase Sanford         10 McDowell                94-04      2
  6 Kevin Zuccolotto       9 North East              93-03      1



             HS Girls Team Scores (18 Events Scored)             
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 McDowell                    131    14   32   23    0    6   56    0  
  2 Harbor Creek                113    22   24    0   28   28   11    0  
  3 North East                  96     22    0   26   16   22   10    0  
  4 Fort Leboeuf               82.33   19   18   10   16    2  17.33  0  
  5 Union City Area            52.33    8    4    2   12    8  18.33  0  
  6 Corry Area                  32      0    3    1    6   20    2    0  
  7 Iroquois                    18      8    9    0    0    1    0    0  
  8 Seneca                     8.33     0    0    0    0    6  2.33   0  
  9 ?                            6      0    0    0    0    0    6    0  


             HS Boys Team Scores (18 Events Scored)              
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 McDowell                    141    34   22   23   24    2   36    0  
  2 Fort Leboeuf                105    27   14   14   12    0   38    0  
  3 Harbor Creek                97     11   38    4   28   14    2    0  
  4 Corry Area                  77      2    3    6    1   36   29    0  
  5 Union City Area             43      5   14    0   14    6    4    0  
  6 Iroquois                    38     10    0    8    0   18    2    0  
  7 North East                  37      2    2    7    8   13    5    0  
  8 Seneca                      14      2    0    0    0    4    8    0