Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports     Peter Uhlman, EaglePerformance

     Brother Jerome Benway Memorial Invitational - 4/1/2017      
                St. Basil Academy, Jenkintown, PA                

                 HS Boys 300 Meter Hurdles                 
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Cobe Wiggins          12 Lower Moreland          42.00 
  2 Javier Hernandez      12 William Allen           43.43 
  3 Josiah Wiggins        10 Lower Moreland          46.49 
  4 Scotty Murphy         12 Upper Moreland          46.79 
  5 Nickey Dilbarov       10 Lower Moreland          47.41 
  6 Andrew Nguy           12 Lower Moreland          48.54 
  7 Ciaran Mullen         11 Upper Moreland          48.81 
  8 Tomas Celaj           10 Lower Moreland          48.95 

                HS Girls 300 Meter Hurdles                 
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Ava Forman            11 Friends' Centra         46.67 
  2 Lauren Powell         11 Nazareth Academy        47.28 
  3 Sydni Stovall         12 Springfield Township    49.55 
  4 Patty Higgins         12 Bensalem                49.56 
  5 Olivia Miller          9 William Tennent         50.25 
  6 Shynera Dorin         10 Martin Luther King H    50.45 
  7 Catherine Peel        12 Gwynedd-Mercy Academ    50.58 
  8 Gianna Speranza       12 Gwynedd-Mercy Academ    50.65 
  9 Julie Hoover          12 Mount Saint Joseph A    51.26 
 10 Navya Kotha           12 Villa Joseph Marie      51.51 
 11 Natalie Puccio        10 Villa Joseph Marie      54.03 
 12 Nicole Castor          9 Lower Moreland          54.46 
 13 khalita Jarmon        12 Mount Saint Joseph A    54.93 
 14 Taylor Haffner        10 Bensalem                55.30 
 15 Becca Scoll           11 Lower Moreland          55.39 
 16 Clare Staudenmeier    10 Villa Joseph Marie      56.15 
 17 Fatim Diaby            9 Girls' High             56.95 
 18 Julia Koller          10 Gwynedd-Mercy Academ    57.66 
 19 Taylor Jurgelewicz    11 Mount Saint Joseph A    57.80 
 20 Sabrina Rockelmann    10 Villa Joseph Marie      59.40 
 21 Liana Alcaro          11 Mount Saint Joseph A    59.69 
 22 Molly Hutton          11 Gwynedd-Mercy Academ  1:00.37 
 23 Megan Talke           11 Merion Mercy Academy  1:01.29 
 24 Gabby Greco           11 Bensalem              1:01.45 
 25 Erin Murray           10 Merion Mercy Academy  1:01.80 
 26 Laura Davis            9 Nazareth Academy      1:01.85 
 27 Jane Pham             11 Merion Mercy Academy  1:02.09 
 28 Chiara Cocelli        11 Merion Mercy Academy  1:03.96 
 29 Meredith MacKenzie    11 Merion Mercy Academy  1:04.38 
 30 Tanvi Patnaik          9 Bensalem              1:07.35 

              HS Boys 4x800 Meter Relay               
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Lower Moreland A                          8:51.04 
  2 Masterman B                               8:53.17 
  3 Father Judge A                            9:33.56 
  4 Father Judge B                            9:43.75 
  5 Masterman A                               9:58.30 

              HS Girls 4x800 Meter Relay              
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Masterman A                              10:30.32 
      1) Marina Mancoridis     2) Amanda Duckworth      
      3) Jennifer Luong        4) Viki Mancoridis       
  2 Mount Saint Joseph Academy A             10:37.57 
  3 Nazareth Academy A                       10:40.58 
  4 Saint Basil Academy A                    11:31.44 
      1) Sophia Mahoney        2) Taylor Thomas         
      3) Marissa Ryan          4) Tess White            
      5) Ciani Kensey          
  5 Gwynedd-Mercy Academy A                  11:32.74 
  6 Merion Mercy Academy A                   11:39.10 
      1) Cameron Toddy         2) Bethey Gallagher      
      3) Katie Kubasko         4) Jordyn Young          
  7 Nazareth Academy B                       11:49.07 
  8 William Tennent B                        11:51.94 
  9 Villa Joseph Marie A                     12:08.80 
 10 Lower Moreland A                         12:26.55 
      1) Shannon Long          2) Emily Ciolko          
      3) Corinne Nagle         4) Amy Yoon              
 11 Mount Saint Joseph Academy B             12:42.17 
 12 William Tennent A                        12:54.44 
 13 Bensalem A                               14:04.65 

              HS Boys 4x100 Meter Relay               
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Upper Moreland A                            44.83 
      1) Sterlen Barr          2) Immanuel Thomas       
      3) Caleb Mead            4) Gabriel Wakil         
  2 Father Judge A                              45.37 
      1) Joe Cassidy           2) Ryan Jakeman          
      3) Katob Joseph          4) Anthony Capwell       
  3 William Allen A                             46.99 
      1) Jahvanne Alexander    2) Ro Fernandez-martinez 
      3) Duquan Stellingburg   4) Ahumed Toure          
      5) Jordan Wyatt          
  4 Lower Moreland A                            47.10 
      1) John Kim              2) Caleb Lee             
      3) Brett Sudell          4) Joe McCreesh          
  5 Upper Moreland B                            47.70 
      1) Rylan Bradley         2) Marcus Brooks         
      3) Bryan Gordon          4) Andrius McCown        
      5) Safier Barr           
 DQ Bishop McDevitt A                              NT 

              HS Girls 4x100 Meter Relay              
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Saint Basil Academy A                       52.78 
  2 Martin Luther King HS A                     53.19 
      1) Adriana Baxter        2) Diamond Green McDaniel
      3) Nissa Martinez        4) kerell porter         
  3 William Tennent A                           53.31 
  4 Villa Joseph Marie A                        53.45 
  5 Mount Saint Joseph Academy A                55.30 
  6 St. Huberts                                 55.69 
  7 Nazareth Academy A                          55.97 
  8 Villa Joseph Marie B                        56.31 
  9 William Tennent B                           57.50 
 10 Saint Basil Academy B                       57.86 
 11 Mount Saint Joseph Academy B                58.75 
 12 Gwynedd-Mercy Academy A                     59.31 
 13 Nazareth Academy B                        1:00.22 
 14 Upper Moreland A                          1:00.82 
      1) Iyanna Green          2) Rainana Robinson      
      3) Kristen Smith         4) Zahrah Surratt        
 15 Merion Mercy Academy A                    1:00.83 
      1) Nadia Pace            2) Skylar Brown          
      3) Savanna Urban         4) Morgan Blackmon       
 16 St. Huberts B                             1:03.51 
 17 Upper Moreland B                          1:04.19 
      1) Destinee Elliott      2) Alexis Patiri         
      3) Chloe Moros           4) N'Khya Harmon         
      5) Abena Ansah           
 18 Bensalem A                                1:04.95 
 DQ Merion Mercy Academy B                         NT 
      1) Mckenna Byrne         2) Madison Richards      
      3) Peyton Evans          4) Alexa Battaglia       

                   HS Boys One Mile Run                    
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Westley Wedell        12 Academy of the New C  4:46.06 
  2 Matthew Wade          12 Father Judge          4:51.62 
  3 Patrick Carolan       11 Father Judge          4:58.05 
  4 Joey Lounsberry       11 Bishop McDevitt       5:02.88 
  5 Matt Duddy            10 Bishop McDevitt       5:03.18 
  6 Shane Coll            10 Upper Moreland        5:06.00 
  7 Zak Kingsley           9 Masterman             5:15.95 
  8 Connor McFadden       10 Lower Moreland        5:16.28 
  9 Kevin Johnston        10 Upper Moreland        5:16.61 
 10 Andy Neale            12 Masterman             5:21.77 
 11 Thomas Aust            9 Lower Moreland        5:36.87 
 12 Colin Casey           10 Upper Moreland        5:51.78 
 13 Cole Mitchell         10 Lower Moreland        5:56.67 

                   HS Girls One Mile Run                   
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Emily Burd            12 Friends' Central      5:26.71 
  2 Katie Irelan          10 Villa Joseph Marie    5:30.79 
  3 Brianna Kling         10 Villa Joseph Marie    5:33.37 
  4 Taylor Thomas          9 Saint Basil Academy   5:41.78 
  5 Izzy MacFarlane        9 Friends' Central      5:41.99 
  6 Gabrielle Wilkinson   11 Friends' Central      5:45.11 
  7 Lynne O'Connor        11 William Tennent       5:49.34 
  8 Lily Dineen            9 Villa Joseph Marie    5:51.47 
  9 Kerry Kovacs          12 Lower Moreland        5:52.32 
 10 Gina Boccuti          10 Gwynedd-Mercy Academ  5:56.67 
 11 Abby Zwall            10 Villa Joseph Marie    5:58.14 
 12 Jennifer DeGroat      12 Mount Saint Joseph A  5:58.55 
 13 Lizzie Harmon         12 Lower Moreland        6:07.71 
 14 Brigid Conmy          11 Villa Joseph Marie    6:09.46 
 15 Simonet Tan           11 Bensalem              6:11.90 
 16 Ciara Dubeck           9 Nazareth Academy      6:17.87 
 17 Ruby Stricker         12 Masterman             6:26.85 
 18 Coleen Mulville       10 St Huberts            6:29.66 
 19 Jade Killion          11 Mount Saint Joseph A  6:30.52 
 20 Grace Cassidy         10 Gwynedd-Mercy Academ  6:31.49 
 21 Nicole McShane        12 Nazareth Academy      6:44.00 
 22 Brigid O'Neill        10 Mount Saint Joseph A  6:45.46 
 23 Elena Goines           9 William Tennent       6:45.95 
 24 Megan Dowling          9 Mount Saint Joseph A  6:57.33 
 25 Sarah Waddington      12 Gwynedd-Mercy Academ  6:59.10 
 26 Peace Senkungu        12 Bensalem              7:03.88 
 27 Jenna Painter         10 Upper Moreland        7:07.40 
 28 Mariana Garcia        12 Masterman             7:12.31 
 29 Emily Keough          11 Upper Moreland        7:13.95 
 30 Claire McKernan       11 Merion Mercy Academy  7:17.00 
 31 Ashley Shenk           9 Mount Saint Joseph A  7:46.64 
 32 Kelly King            11 Merion Mercy Academy  8:16.95 

                  HS Boys 400 Meter Dash                   
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Ahumed Toure          12 William Allen           54.44 
  2 Duquan Stellingburg   10 William Allen           55.37 
  3 Ryan Galiczynski      11 Father Judge            55.71 
  4 Ciaran Mullen         11 Upper Moreland          57.26 
  5 Joe Duddy             12 Bishop McDevitt         57.81 
  6 Christopher Quinn     10 Father Judge            58.23 
  7 Daniel Maloney        10 Lower Moreland        1:01.40 
  8 Len Sassaman           9 Lower Moreland        1:01.91 
  9 Fawad Syed            12 Masterman             1:03.25 
 10 Eric Linh             10 Masterman             1:07.32 
 11 Ryan Hawthorne         9 Lower Moreland        1:08.01 
 12 Garrett Sacco          9 Upper Moreland        1:10.33 

                  HS Girls 400 Meter Dash                  
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Bridget Casey         11 Gwynedd-Mercy Academ    57.76 
  2 Sydni Stovall         12 Springfield Township  1:00.02 
  3 Kaela Jolibois        11 Villa Joseph Marie    1:00.85 
  4 Cecila Jones          11 St Huberts            1:04.02 
  5 Lauren Gugger         12 William Tennent       1:04.31 
  6 Camila Drobac         10 Villa Joseph Marie    1:04.35 
  7 Jamie Mayer           11 Lower Moreland        1:04.70 
  8 Patty Higgins         12 Bensalem              1:04.86 
  9 Ni'Asia Williams      11 Girls' High           1:05.72 
 10 Zoe Carbino           10 Nazareth Academy      1:06.02 
 11 Adriana Baxter        11 Martin Luther King H  1:07.22 
 12 Juliana Littley        9 Villa Joseph Marie    1:07.61 
 13 Megan Nescio          12 Nazareth Academy      1:07.62 
 14 Shynera Dorin         10 Martin Luther King H  1:07.97 
 15 Catie Catalina        10 Gwynedd-Mercy Academ  1:08.29 
 16 Cayla Chipperfield     9 Nazareth Academy      1:08.76 
 17 Casai High            11 Mount Saint Joseph A  1:08.89 
 18 Katrina Juntreal       9 Nazareth Academy      1:09.03 
 19 Sara Ewing            11 Merion Mercy Academy  1:09.34 
 20 Morgan Zipfel         10 Gwynedd-Mercy Academ  1:09.75 
 21 Alex Krutsinger        9 Lower Moreland        1:12.27 
 22 Amajei Dunkley         9 Lower Moreland        1:12.47 
 23 Angelina Alcaro        9 Mount Saint Joseph A  1:13.24 
 24 Maureen McClatchy     11 Merion Mercy Academy  1:13.61 
 25 Caroline Bittenbender  9 Mount Saint Joseph A  1:13.64 
 26 Sarah Rothenberg      12 Mount Saint Joseph A  1:13.81 
 27 Anna Mann              9 Lower Moreland        1:14.35 
 28 Erin Dougherty        11 Gwynedd-Mercy Academ  1:14.64 
 29 Grace Cassidy         10 Gwynedd-Mercy Academ  1:16.98 
 30 Caroline DeVoto       12 Merion Mercy Academy  1:17.60 
 31 Laura Davis            9 Nazareth Academy      1:19.44 
 32 Taryn Tartt            9 Bensalem              1:22.50 
 33 Nicole Cortino        10 Upper Moreland        1:27.24 
 34 Alex Lipscombe           St Huberts            1:29.84 

                    HS Boys 110 Meter Hurdles                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Cobe Wiggins          12 Lower Moreland          15.50    NWI
  2 Ro Fernandez-martinez 12 William Allen           17.38    NWI
  3 Stone Pannapacker     11 Upper Moreland          18.29    NWI
  4 Andrew Nguy           12 Lower Moreland          19.18    NWI
  5 Nickey Dilbarov       10 Lower Moreland          21.17    NWI
  6 Zane Ajlani           12 Upper Moreland          22.17    NWI
  7 Mike Matwiejczyk      12 Lower Moreland          23.44    NWI
    Tim Brown             10 Bishop McDevitt            NT    NWI

                   HS Girls 100 Meter Hurdles                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Nissa Martinez        12 Martin Luther King H    15.02    NWI
  2 Sophia Barnett        12 Saint Basil Academy     15.78    NWI
  3 Catherine Peel        12 Gwynedd-Mercy Academ    18.19    NWI
  4 Gianna Speranza       12 Gwynedd-Mercy Academ    18.33    NWI
  5 Navya Kotha           12 Villa Joseph Marie      18.37    NWI
  6 Becca Scoll           11 Lower Moreland          19.12    NWI
  7 Sydney Rubin          11 Lower Moreland          19.57    NWI
  8 Nicole Castor          9 Lower Moreland          19.68    NWI
  9 Alexis Lohin           9 Lower Moreland          19.76    NWI
 10 Carolyn Mueller       11 Villa Joseph Marie      19.78    NWI
 11 Joy Senkungu          11 Bensalem                21.05    NWI
 12 Taylor Haffner        10 Bensalem                21.16    NWI
 13 Erin Murray           10 Merion Mercy Academy    21.36    NWI
 14 Gabby Greco           11 Bensalem                21.64    NWI
 15 Kristina Mueller      11 Villa Joseph Marie      21.88    NWI
 16 Fatim Diaby            9 Girls' High             22.10    NWI
 17 Megan Talke           11 Merion Mercy Academy    22.17    NWI
 18 Jane Pham             11 Merion Mercy Academy    22.71    NWI
 19 Meredith MacKenzie    11 Merion Mercy Academy    23.69    NWI
 20 Jennifer Steeple      11 Villa Joseph Marie      23.77    NWI
 21 Chiara Cocelli        11 Merion Mercy Academy    23.88    NWI
 22 Tanvi Patnaik          9 Bensalem                24.73    NWI

                   HS Boys 800 Meter Run                   
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Westley Wedell        12 Academy of the New C  2:02.09 
  2 Carlos Coronel        12 William Allen         2:02.82 
  3 Christopher Stewart   10 Upper Moreland        2:14.38 
  4 Kevin Carolan         10 Father Judge          2:19.77 
  5 Adam Knuttel          10 Father Judge          2:21.96 
  6 Thomas Aust            9 Lower Moreland        2:34.81 
  7 Ryan Hawthorne         9 Lower Moreland        2:43.24 
  8 Cole Mitchell         10 Lower Moreland        2:44.14 
scr Logan Yoquinto        12 Bishop Shanahan            NT 

                  HS Girls 800 Meter Run                   
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Megan Ciasullo        10 Mount Saint Joseph A  2:34.28 
  2 Anna Featherstone      9 Nazareth Academy      2:35.15 
  3 Lauren Gugger         12 William Tennent       2:40.45 
  4 Taylor Neals          12 Nazareth Academy      2:40.55 
  5 Amelia Mosley         12 Martin Luther King H  2:40.59 
  6 Dixonna Ndanemah      11 Girls' High           2:41.61 
  7 Ella Schrand          11 Masterman             2:42.68 
  8 Alyssa Friedman        9 Bensalem              2:43.56 
  9 Veronica Bloom        12 Nazareth Academy      2:44.58 
 10 Joanna Giang          12 Masterman             2:45.62 
 11 Maeve Gallagher        9 Mount Saint Joseph A  2:45.91 
 12 Gina Boccuti          10 Gwynedd-Mercy Academ  2:46.82 
 13 Kelly Ward            12 Mount Saint Joseph A  2:46.85 
 14 Mary Thompson         10 Upper Moreland        2:47.35 
 15 Morgan Zipfel         10 Gwynedd-Mercy Academ  2:47.54 
 16 Caroline Kardish      12 Mount Saint Joseph A  2:49.56 
 17 Coleen Mulville       10 St Huberts            2:49.78 
 18 Alyssa Austin         10 Villa Joseph Marie    2:54.04 
 19 Olivia Metz           10 Upper Moreland        2:54.40 
 20 Jennifer Coull        10 Nazareth Academy      2:57.16 
 21 Amy Yoon              11 Lower Moreland        2:59.19 
 22 Chloe Niemczak         9 Villa Joseph Marie    3:00.45 
 23 Julianna Braun        11 Villa Joseph Marie    3:02.41 
 24 Samantha Knoblaush     9 Mount Saint Joseph A  3:02.98 
 25 Juliana Cave           9 William Tennent       3:06.33 
 26 Corinne Nagle         12 Lower Moreland        3:10.78 
 27 Emily Ciolko          12 Lower Moreland        3:11.72 
 28 Madeline Doucette     10 Nazareth Academy      3:12.31 
 29 Abbey Deegan          12 Villa Joseph Marie    3:19.21 
 30 Clare Quigley          9 Merion Mercy Academy  3:27.90 
 31 Tahiz Almodovar        9 Bensalem              3:40.68 
 32 Gabbi Rizzo            9 Bensalem              3:45.48 

              HS Boys 4x200 Meter Relay               
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Upper Moreland A                          1:37.23 
      1) Sterlen Barr          2) Scotty Murphy         
      3) Immanuel Thomas       4) Caleb Mead            
      5) Gabriel Wakil         
  2 Upper Moreland B                          1:41.45 
      1) Rylan Bradley         2) Marcus Brooks         
      3) Bryan Gordon          4) Gabriel Wakil         
      5) Andrius McCown        6) Safier Barr           
  3 Lower Moreland A                          1:41.67 
      1) John Kim              2) Caleb Lee             
      3) Brett Sudell          4) Joe McCreesh          
  4 Lower Moreland B                          1:43.83 
      1) Tomas Celaj           2) Josiah Wiggins        
      3) Andrew Nguy           4) Daniel Maloney        
  5 Father Judge A                            1:44.18 
      1) Ryan Jakeman          2) Christian McCloskey   
      3) Michael Baumgarten    4) Ed Duala              

              HS Girls 4x200 Meter Relay              
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Gwynedd-Mercy Academy A                   1:51.70 
  2 Lower Moreland A                          1:55.90 
      1) Sydney Rubin          2) Jamie Mayer           
      3) Becca Scoll           4) Tiara Keys            
  3 Mount Saint Joseph Academy A              1:57.86 
  4 Villa Joseph Marie A                      1:58.24 
  5 Nazareth Academy A                        2:02.78 
  6 Villa Joseph Marie B                      2:03.74 
  7 Girls' High B                             2:09.80 
  8 Mount Saint Joseph Academy B              2:09.83 
  9 St Huberts A                              2:11.08 
 10 Nazareth Academy B                        2:11.23 
 11 Upper Moreland A                          2:12.49 
      1) Iyanna Green          2) Victoria Leister      
      3) Kristen Smith         4) N'Khya Harmon         
 12 Merion Mercy Academy B                    2:16.51 
      1) Savanna Urban         2) Mckenna Byrne         
      3) Alexa Battaglia       4) Maisie Grogan         
 13 Bensalem A                                2:23.25 

            HS Boys Distance Medley Relay             
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Father Judge A                           11:34.79 
      1) Patrick Carolan       2) Matthew Wade          
      3) Joe Cassidy           4) Timothy Purcell       
  2 Lower Moreland A                         11:36.28 
      1) Shane Cohen           2) Nick McCreesh         
      3) Mike Haas             4) Tim McCreesh          
  3 Masterman A                              11:46.20 
      1) Robert Sim            2) Zak Kingsley          
      3) Isaac Colon           4) Daniel Bici           
  4 Lower Moreland B                         12:23.19 
      1) Connor McFadden       2) Nickey Dilbarov       
      3) Len Sassaman          4) Max Ryzinsky          
  5 Father Judge B                           12:33.86 
      1) Kevin Schultz         2) Dan DiGiorgio         
      3) Nick Domenic          4) Tyler Donnelly        

            HS Girls Distance Medley Relay            
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Villa Joseph Marie A                     13:33.93 
  2 Masterman                                13:59.54 
  3 Lower Moreland A                         14:12.50 
      1) Lizzie Harmon         2) Nicole Castor         
      3) Jamie Mayer           4) Kerry Kovacs          
  4 Mount Saint Joseph Academy A             14:25.91 
  5 William Tennent A                        15:26.00 
  6 Mount Saint Joseph Academy B             15:53.42 
  7 St Huberts A                             16:12.55 
      1) Marina Mancoridis     2) Viki Mancoridis       
      3) Jennifer Luong        4) Amanda Duckworth      
    Masterman                                      NT 

              HS Boys 4x400 Meter Relay               
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 William Allen A                           3:36.39 
      1) Jahvanne Alexander    2) Carlos Coronel        
      3) Javier Hernandez      4) Duquan Stellingburg   
      5) Ahumed Toure          
  2 Father Judge A                            3:56.36 
      1) Daniel Foy            2) Ryan Galiczynski      
      3) Thomas Quarry         4) Christopher Quinn     
  3 Father Judge B                            3:58.79 
      1) Liam Armstrong        2) Kevin Carolan         
      3) Anthony Capwell       4) Darrell Tripline Jr.  
  4 Upper Moreland A                          4:06.32 
      1) Zane Ajlani           2) Shane Coll            
      3) Kevin Johnston        4) Ciaran Mullen         
      5) Gustavo Paiz De Leon  6) Christopher Stewart   
  5 Masterman A                               4:10.22 
      1) Fawad Syed            2) David Lawrence        
      3) Noah Bradley          4) Daniel Bici           
  6 Masterman B                               4:23.66 
      1) Andy Neale            2) Hayden Keller         
      3) Steven Chen           4) Darren Chen           

              HS Girls 4x400 Meter Relay              
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Villa Joseph Marie A                      4:17.47 
  2 Martin Luther King HS A                   4:31.89 
      1) Adriana Baxter        2) Shynera Dorin         
      3) Nissa Martinez        4) Amelia Mosley         
  3 Mount Saint Joseph Academy A              4:37.18 
  4 Girls' High A                             4:43.54 
  5 Bensalem A                                4:45.56 
  6 St. Huberts B                             4:48.79 
  7 Villa Joseph Marie B                      4:55.51 
  8 Mount Saint Joseph Academy B              5:01.62 
  9 St. Huberts A                             5:16.76 
      1) Mariana Garcia        2) Joanna Giang          
      3) Ella Schrand          4) Ruby Stricker         
 10 Gwynedd-Mercy Academy A                   5:17.48 
 11 Upper Moreland A                          5:20.27 
      1) Nicole Cortino        2) Olivia Metz           
      3) Shannon Moore         4) Mary Thompson         
      5) Chloe Moros           
 12 Bensalem B                                5:55.18 

          HS Boys 4x100 Meter Throwers Relay          
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Upper Moreland A                            54.01 
      1) Jacob Navarra         2) Stone Pannapacker     
      3) Cole Reagan           4) Hunter Williams       
  2 Lower Moreland A                            58.14 

         HS Girls 4x100 Meter Throwers Relay          
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Villa Joseph Marie A                        56.26 
  2 William Tennent A                         1:03.87 
  3 Upper Moreland A                          1:05.93 
      1) Yaa Aye-Danquah       2) Katherine Houck       
      3) Jenna Painter         4) Amelia Przychowicz    

                     HS Girls Shot Put                     
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Aaliyah Lewis         12 Girls' High          33-11.75 
  2 Sophia Barnett        12 Saint Basil Academy  33-04.75 
  3 Sophia Mahoney        10 Saint Basil Academy  32-11.00 
  4 Catherine Peel        12 Gwynedd-Mercy Academ 32-04.50 
  5 Clare Staudenmeier    10 Villa Joseph Marie   30-03.00 
  6 Victoria Leister      11 Upper Moreland       30-00.00 
  7 Sydney Rubin          11 Lower Moreland       30-00.00 
  8 Samantha Pawluczyk    10 Villa Joseph Marie   29-11.75 
  9 Kristina Mueller      11 Villa Joseph Marie   29-08.50 
 10 Alexis Lohin           9 Lower Moreland       29-07.50 
 11 Samantha Acuna        11 Upper Moreland       29-05.00 
 12 Jacqueline Flagler     9 William Tennent      28-10.00 
 13 Kylie McGovern         9 Mount Saint Joseph A 28-08.50 
 14 Jessica Puodziunas    12 Nazareth Academy     28-08.00 
 15 Kerry Kovacs          12 Lower Moreland       28-05.00 
 16 Catie Catalina        10 Gwynedd-Mercy Academ 28-02.25 
 17 Carolyn Mueller       11 Villa Joseph Marie   27-10.00 
 18 Emily Gindele         12 Nazareth Academy     27-09.00 
 19 Kelly Rothenberg       9 Mount Saint Joseph A 27-09.00 
 20 Molly Hutton          11 Gwynedd-Mercy Academ 27-05.25 
 21 Hunter Odias           9 Villa Joseph Marie   27-01.50 
 22 Diamond Green-McDanie 12 Bensalem             27-00.25 
 23 Amanda Englebreth     10 Gwynedd-Mercy Academ 26-08.25 
 24 Katie Long            11 Nazareth Academy     26-04.50 
 25 Claire Doneker        12 Lower Moreland       26-03.00 
 26 Kalin Halstead         9 Gwynedd-Mercy Academ 26-01.25 
 27 Joy Senkungu          11 Bensalem             26-00.75 
 28 Keeley McGuigan       10 Lower Moreland       25-10.50 
 29 Julianna Magazzeni    12 Lower Moreland       25-04.00 
 30 Danielle Peel         11 Gwynedd-Mercy Academ 25-03.50 
 31 Kaitkynn Pownall      12 William Tennent      25-03.00 
 32 Melissa Ann Clark     11 Nazareth Academy     24-06.00 
 33 Anne Jeanette Ardito  10 Villa Joseph Marie   23-04.00 
 34 Alex Krutsinger        9 Lower Moreland       23-02.50 

                     HS Boys High Jump                     
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Thomas Quarry         10 Father Judge          6-02.00 
  2 Liam Armstrong         9 Father Judge          5-04.00 
  3 Mike Matwiejczyk      12 Lower Moreland        5-00.00 
  3 Jordan Wyatt          11 William Allen         5-00.00 

                        HS Boys Long Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Cobe Wiggins          12 Lower Moreland       18-06.75    NWI
  2 Brett Sudell          11 Lower Moreland       18-00.00    NWI
  3 Josiah Wiggins        10 Lower Moreland       17-06.50    NWI
  4 John Kim              11 Lower Moreland       17-03.75    NWI
  5 Jordan Wyatt          11 William Allen        17-00.50    NWI
  6 Rylan Bradley         10 Upper Moreland       16-07.00    NWI

                       HS Boys Triple Jump                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Cobe Wiggins          12 Lower Moreland       38-06.50    NWI
  2 Rylan Bradley         10 Upper Moreland       37-03.00    NWI
  3 Jordan Wyatt          11 William Allen        35-08.00    NWI
  4 Daniel Foy             9 Father Judge         34-10.50    NWI
  5 Brett Sudell          11 Lower Moreland       34-06.00    NWI
  6 Josiah Wiggins        10 Lower Moreland       34-06.00    NWI
  7 Liam Armstrong         9 Father Judge         34-02.50    NWI
  8 John Kim              11 Lower Moreland       32-09.00    NWI
  9 Andrew Nguy           12 Lower Moreland       32-05.00    NWI

                      HS Boys Discus                       
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Booker Thompson       11 Academy at Palumbo     119-05 
  2 Tyree Singleton       11 Academy at Palumbo      99-10 
  3 Sam Yoo               12 Lower Moreland          92-10 
  4 Justin Barcusky       12 Lower Moreland          87-10 
  5 Hunter Williams       11 Upper Moreland          83-08 
  6 Angelo Matarazzo      11 Father Judge            79-02 
  7 Kevin Kirschenmann    10 Upper Moreland          78-01 
  8 Ne'im Dennis          10 Upper Moreland          77-11 
  9 Tyler Dombrowski       9 Father Judge            65-00 
 10 Logan Hurst           10 Upper Moreland          63-02 
 11 Duy Tran               9 Bishop McDevitt         62-03 

                      HS Boys Javelin                      
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Erik Mucollari        11 Masterman              128-09 
  2 Brian Giampictro      12 Father Judge           115-06 
  3 Tyler Dombrowski       9 Father Judge           113-06 
  4 Michael Kavka         11 Lower Moreland         113-05 
  5 Cole Reagan           11 Upper Moreland         113-02 
  6 Will Yang             12 Lower Moreland         113-02 
  7 Sam Yoo               12 Lower Moreland         111-00 
  8 Hunter Williams       11 Upper Moreland         108-03 
  9 Xavier Serrano        10 Masterman              101-09 
 10 Stiven Braimllari     11 Lower Moreland          91-01 
 11 Duy Tran               9 Bishop McDevitt         90-05 
 12 Mathew Bonner         10 Father Judge            90-00 
 13 Jacob Navarra         10 Upper Moreland          73-03 

                     HS Boys Shot Put                      
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Matthew Murray           Bishop Shanahan      42-08.25 
  2 Justin Martinez       10 Father Judge         37-06.75 
  3 Sam Yoo               12 Lower Moreland       37-00.00 
  4 Erik Mucollari        11 Masterman            35-05.75 
  5 Nicholas Macon           Bishop Shanahan      35-05.50 
  6 Stone Pannapacker     11 Upper Moreland       35-00.00 
  7 Justin Barcusky       12 Lower Moreland       34-08.25 
  8 Angelo Matarazzo      11 Father Judge         33-09.00 
  9 Xavier Serrano        10 Masterman            31-09.00 
 10 James Ralph           11 Lower Moreland       31-02.75 
 11 Mathew Bonner         10 Father Judge         30-03.50 
 12 Kevin Kirschenmann    10 Upper Moreland       29-11.75 
 13 Logan Hurst           10 Upper Moreland       28-03.75 
 14 Patrick Whittle        9 Lower Moreland       26-05.50 
 15 Ne'im Dennis          10 Upper Moreland       25-09.25 

                    HS Girls High Jump                     
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Kelly Rothenberg       9 Mount Saint Joseph A  4-10.00 
  2 Kambi Walker           9 Saint Basil Academy   4-08.00 
  3 Annie Princivalle     11 Mount Saint Joseph A  4-08.00 
  4 Grace DiGiovanni      11 Mount Saint Joseph A  4-08.00 
  4 Sarah Rothenberg      12 Mount Saint Joseph A  4-08.00 
  6 Danielle Peel         11 Gwynedd-Mercy Academ  4-06.00 
  6 Nicole Castor          9 Lower Moreland        4-06.00 
  8 Gianna Speranza       12 Gwynedd-Mercy Academ  4-06.00 
  8 Jean Reilly           11 Mount Saint Joseph A  4-06.00 
 10 Sydney Rubin          11 Lower Moreland        4-04.00 
 11 Tiara Keys            12 Lower Moreland        4-04.00 
 11 Claudia Krouse        11 William Tennent       4-04.00 
 13 Gabby Greco           11 Bensalem              4-04.00 
 14 Cayla Chipperfield     9 Nazareth Academy      4-02.00 
 15 Katie Schramm         12 Villa Joseph Marie    4-02.00 
 16 Jenna Little          10 Saint Basil Academy   4-02.00 
 17 Alicia Johnson         9 Bensalem              4-00.00 
 17 Maya Scott             9 Bensalem              4-00.00 
 17 Jessica Puodziunas    12 Nazareth Academy      4-00.00 

                       HS Girls Long Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Bridget Casey         11 Gwynedd-Mercy Academ 17-04.00    NWI
  2 Sophia Barnett        12 Saint Basil Academy  16-03.00    NWI
  3 Catherine Peel        12 Gwynedd-Mercy Academ 15-11.75    NWI
  4 Emma Brodhag          11 William Tennent      15-01.00    NWI
  5 Kambi Walker           9 Saint Basil Academy  14-03.75    NWI
  6 Gianna Penecale       10 Lower Moreland       14-01.50    NWI
  7 Victoria Leister      11 Upper Moreland       14-01.25    NWI
  8 Clare Staudenmeier    10 Villa Joseph Marie   13-11.00    NWI
  9 Kelly Rothenberg       9 Mount Saint Joseph A 13-09.75    NWI
 10 Erin Gilesenan        11 Saint Basil Academy  13-07.50    NWI
 11 Jessica Puodziunas    12 Nazareth Academy     13-07.25    NWI
 12 Juliana Littley        9 Villa Joseph Marie   13-06.50    NWI
 13 Alexis Lohin           9 Lower Moreland       13-04.00    NWI
 14 Erin Dalton            9 Gwynedd-Mercy Academ 13-02.00    NWI
 14 Kristen Smith            St Huberts           13-02.00    NWI
 16 Amanda Englebreth     10 Gwynedd-Mercy Academ 13-00.00    NWI
 17 Joy Senkungu          11 Bensalem             12-11.00    NWI
 18 Maya Scott             9 Bensalem             12-10.00    NWI
 19 Molly O'Donnell       12 Saint Basil Academy  12-05.00    NWI
 20 Diamond Green McDanie 12 Martin Luther King H 12-03.00    NWI
 21 Shannon Long          12 Lower Moreland       12-02.25    NWI
 22 Taylor Haffner        10 Bensalem             12-01.50    NWI
 23 Morgan Blackmon       11 Merion Mercy Academy 12-00.50    NWI
 24 Alyssa Friedman        9 Bensalem             11-11.25    NWI
 25 Nyshae White          10 Girls' High          11-07.50    NWI
 26 Madison Dombrowski       St Huberts           11-05.00    NWI
 27 Grace Cassidy         10 Gwynedd-Mercy Academ 11-04.00    NWI
 28 Nadia Pace            10 Merion Mercy Academy 11-03.50    NWI
 29 Kristen Smith         10 St. Huberts          10-07.25    NWI
 30 Patty Higgins         12 Bensalem             10-03.00    NWI

                      HS Girls Triple Jump                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Aaliyah Lewis         12 Girls' High          33-11.75    NWI
  2 Sophia Barnett        12 Saint Basil Academy  33-04.75    NWI
  3 Sophia Mahoney        10 Saint Basil Academy  32-11.00    NWI
  4 Catherine Peel        12 Gwynedd-Mercy Academ 32-04.25    NWI
  5 Clare Staudenmeier    10 Villa Joseph Marie   30-03.00    NWI
  6 Sydney Rubin          11 Lower Moreland       30-00.00    NWI
  7 Victoria Leister      11 Upper Moreland       30-00.00    NWI
  8 Samantha Pawluczyk    10 Villa Joseph Marie   29-11.75    NWI
  9 Kristina Mueller      11 Villa Joseph Marie   29-08.50    NWI
 10 Alexis Lohin           9 Lower Moreland       29-07.25    NWI
 11 Kylie McGovern         9 Mount Saint Joseph A 28-08.50    NWI
 12 Jessica Puodziunas    12 Nazareth Academy     28-08.00    NWI
 13 Kerry Kovacs          12 Lower Moreland       28-05.00    NWI
 14 Catie Catalina        10 Gwynedd-Mercy Academ 28-02.25    NWI
 15 Carolyn Mueller       11 Villa Joseph Marie   27-10.00    NWI
 16 Kelly Rothenberg       9 Mount Saint Joseph A 27-09.00    NWI
 17 Molly Hutton          11 Gwynedd-Mercy Academ 27-05.25    NWI
 18 Diamond Green McDanie 12 Martin Luther King H 27-00.25    NWI
 19 Amanda Englebreth     10 Gwynedd-Mercy Academ 26-08.25    NWI
 20 Shannon Long          12 Lower Moreland       26-04.25    NWI
 21 Joy Senkungu          11 Bensalem             26-03.25    NWI
 22 Kalin Halstead         9 Gwynedd-Mercy Academ 26-01.25    NWI
 23 Danielle Peel         11 Gwynedd-Mercy Academ 25-03.25    NWI

                      HS Girls Discus                      
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Julianna Magazzeni    12 Lower Moreland          83-02 
  2 Liz DiPririzio         9 William Tennent         73-08 
  3 Grace Gelone          12 Mount Saint Joseph A    72-07 
  4 Olivia Succi          12 Lower Moreland          68-03 
  5 Rebecca No            11 Lower Moreland          66-08 
  6 Simone Littlejohn     11 Girls' High             63-03 
  7 Sarah Reed            12 William Tennent         61-02 
  8 Khadijah Morgan       12 Martin Luther King H    53-11 
  9 Mary Campion                                     48-10 
 10 Melissa Ann Clark     11 Nazareth Academy        48-07 
 11 Jessica Peterson       9 Villa Joseph Marie      48-06 
 12 Caroline Boileau      11 Villa Joseph Marie      47-06 
 13 Angolina Johnson       9 Mount Saint Joseph A    47-02 
 14 Emily Belevan                                    45-10 
 15 Emily Noone            9 Villa Joseph Marie      41-04 
 16 Julia Stefanowski     11 Bensalem                37-02 
 17 Angela Nolan           9 Villa Joseph Marie      34-07 

                     HS Girls Javelin                      
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Rebecca No            11 Lower Moreland          88-09 
  2 Erin Gilesenan        11 Saint Basil Academy     75-07 
  3 Melissa Ann Clark     11 Nazareth Academy        72-03 
  4 Grace Gelone          12 Mount Saint Joseph A    68-07 
  5 Sarah Reed            12 William Tennent         65-00 
  6 Molly Hutton          11 Gwynedd-Mercy Academ    63-10 
  7 Emily Little          11 Mount Saint Joseph A    57-07 
  8 Amelia Przychowicz     9 Upper Moreland          56-06 
  9 Claire Doneker        12 Lower Moreland          53-08 
 10 Dena Lam              10 Lower Moreland          51-07 
 11 Flynn Casey            9 Gwynedd-Mercy Academ    51-01 
 12 Caroline Boileau      11 Villa Joseph Marie      50-08 
 13 Faith Hughes          11 Mount Saint Joseph A    50-06 
 14 Lauryn Budney         11 William Tennent         48-01 
 15 Kate Eney             11 Mount Saint Joseph A    46-11 
 16 Morgan Blackmon       11 Merion Mercy Academy    46-09 
 17 Samantha Pawluczyk    10 Villa Joseph Marie      44-09 
 18 Simone Littlejohn     11 Girls' High             43-04 
 19 Jennifer Steeple      11 Villa Joseph Marie      42-04 
 20 Madison Richards      11 Merion Mercy Academy    40-10 
 21 Julia Koller          10 Gwynedd-Mercy Academ    40-10 
 22 Alexa Berstein        12 Gwynedd-Mercy Academ    39-09 
 23 Jessica Peterson       9 Villa Joseph Marie      35-10 
 24 Mary Campion                                     33-07 
 25 Angela Nolan           9 Villa Joseph Marie      32-06 
 26 Taylor Jurgelewicz    11 Mount Saint Joseph A    30-09 
 27 Sabrina Rockelmann    10 Villa Joseph Marie      27-11