Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports Kevin Steele, Hughesville High Sch

     Hughesville vs Southern Columbia - 4/18/2017 2:37:28 PM     
                  Hughesville, Hughesville, PA                   

               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Southern Columbia Area                    10:20.2      5

              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Southern Columbia Area                    11:46.4      5

                    Varsity Boys 110 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Brenden Gardner       12 Hughesville              15.5    NWI     5
  2 Duncan Bedford        11 Southern Columbia Ar     15.6    NWI     3
  3 Matthew Haupt         12 Southern Columbia Ar     16.8    NWI     1
  4 Thomas Manley         11 Southern Columbia Ar     17.0    NWI      
  5 Brody Heller          10 Hughesville              18.4    NWI      
  6 Levi Shaner           12 Hughesville              19.5    NWI      

                    Varsity Girls 100 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Valerie Ammar-Khodja  10 Hughesville              17.5    NWI     5
  2 Calista Noll          10 Southern Columbia Ar     18.2    NWI     3
  3 Kaylin Hicks           9 Hughesville              19.8    NWI     1
  4 Autumn Chassie        10 Southern Columbia Ar     20.5    NWI      

                      Varsity Boys 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Noah Blusius          12 Southern Columbia Ar     11.7    NWI     5
  2 Cole Lesher           12 Hughesville              11.8    NWI     3
  3 Gaige Garcia           9 Southern Columbia Ar     11.9    NWI     1
  4 Tegan Wilk             9 Southern Columbia Ar     12.0    NWI      
  5 Jase Wright           10 Hughesville              12.1    NWI      
  6 Dalton Clarkson       11 Hughesville              12.2    NWI      
  6 Joseph Evans          11 Southern Columbia Ar     12.2    NWI      
  6 Thomas Manley         11 Southern Columbia Ar     12.2    NWI      
  9 Nate Crowl             9 Southern Columbia Ar     12.5    NWI      
 10 Erik Shufeldt          9 Southern Columbia Ar     12.7    NWI      
 10 Ty Roadarmel           9 Southern Columbia Ar     12.7    NWI      
 12 Donte Bair            10 Hughesville              12.8    NWI      
 12 Bristol Welliver       9 Southern Columbia Ar     12.8    NWI      
 14 James Cowell             Southern Columbia Ar     13.3    NWI      

                     Varsity Girls 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Madison Klock         11 Southern Columbia Ar     13.0    NWI     5
  2 Cassidy Roadarmel     12 Southern Columbia Ar     13.2    NWI     3
  3 Maggie Morrison        9 Southern Columbia Ar     13.3    NWI     1
  4 Georgia Fields         9 Hughesville              13.4    NWI      
  5 Olivia Bower          10 Hughesville              13.5    NWI      
  6 Kiersten Brecht        9 Southern Columbia Ar     14.2    NWI      
  7 Piper Schwenk         10 Hughesville              14.5    NWI      
  8 Tiffany Dunkelberger   9 Southern Columbia Ar     15.0    NWI      
  9 Mikaela Brouse         9 Southern Columbia Ar     15.2    NWI      
 10 Abby Halon             9 Southern Columbia Ar     15.3    NWI      
 11 Lauren Carl           11 Southern Columbia Ar     15.5    NWI      

                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ethan Knoebel         10 Southern Columbia Ar   4:53.1      5
  2 Brady Reese            9 Southern Columbia Ar   5:00.0      3
  3 Ryan Bahr              9 Hughesville            5:06.0      1
  4 Reese Houseknecht     10 Southern Columbia Ar   5:18.5       
  5 Aiden Trathen          9 Southern Columbia Ar   5:25.1       
  6 Carter Houseknecht    12 Southern Columbia Ar   5:27.0       

                  Varsity Girls 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Morgan Cole           10 Southern Columbia Ar   5:37.0      5
  2 Morgan Hopkins         9 Hughesville            5:51.0      3
  3 Maria Maresca         10 Southern Columbia Ar   5:52.5      1
  4 Anna Manley           10 Southern Columbia Ar   6:26.0       
  5 Allie Willhouse       10 Southern Columbia Ar   6:34.5       
  6 Lauren Hall           10 Hughesville            6:53.0       
  7 Amber Hicks           12 Hughesville            7:18.0       
  8 Jackie Converse       10 Hughesville            7:43.0       
  9 Anna Barto            10 Hughesville            8:21.0       

               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Southern Columbia Area                       46.1      5
  2 Hughesville                                  46.3      0

              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Southern Columbia Area                       52.7      5
  2 Hughesville                                  53.5      0

                   Varsity Boys 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Eli Yemzow            11 Southern Columbia Ar     55.4      5
  2 Austin Lewis           9 Hughesville              57.0      3
  3 Jacob Reynolds        11 Hughesville              58.1      1
  4 Devin Blackburn       11 Southern Columbia Ar     58.5       
  5 Cole Helwig           11 Southern Columbia Ar     59.1       
  6 Joseph Evans          11 Southern Columbia Ar   1:01.5       
  7 Bristol Welliver       9 Southern Columbia Ar   1:01.6       
  8 Donte Bair            10 Hughesville            1:04.0       
  9 Erik Shufeldt          9 Southern Columbia Ar   1:07.5       

                  Varsity Girls 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Autumn Avery          12 Hughesville            1:02.4      5
  2 Hanna Davis           10 Southern Columbia Ar   1:02.5      3
  3 Ashlynne Eichenlaub   11 Hughesville            1:06.0      1
  4 Cassie Sharrow        10 Southern Columbia Ar   1:06.5       
  5 Maggie Morrison        9 Southern Columbia Ar   1:09.1       
  6 Gina Gratti            9 Southern Columbia Ar   1:17.7       
  7 Caitlyn Lichtel       10 Southern Columbia Ar   1:18.3       
  8 Chloe Wegrzynowicz     9 Southern Columbia Ar   1:18.7       

                 Varsity Boys 300 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Brenden Gardner       12 Hughesville              42.0      5
  2 Duncan Bedford        11 Southern Columbia Ar     43.2      3
  3 Thomas Manley         11 Southern Columbia Ar     43.4      1
  4 Matthew Haupt         12 Southern Columbia Ar     44.5       
  5 Brody Heller          10 Hughesville              45.3       
  6 Levi Shaner           12 Hughesville              46.6       
  7 Justin Whitmoyer      10 Hughesville              58.5       

                 Varsity Girls 300 Meter Hurdles                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kari Cambria          10 Southern Columbia Ar     51.8      5
  2 Olivia Bower          10 Hughesville              52.1      3
  3 Valerie Ammar-Khodja  10 Hughesville              52.9      1
  4 Kiersten Brecht        9 Southern Columbia Ar     54.2       
  5 Kaylin Hicks           9 Hughesville              56.5       
  6 Calista Noll          10 Southern Columbia Ar     58.2       
  7 Madigan Hockman        9 Hughesville            1:00.5       
  8 Autumn Chassie        10 Southern Columbia Ar   1:01.5       

                   Varsity Boys 800 Meter Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ethan Knoebel         10 Southern Columbia Ar   2:07.5      5
  2 Austin Lewis           9 Hughesville            2:24.5      3
  3 Brady Reese            9 Southern Columbia Ar   2:26.1      1
  4 Carter Houseknecht    12 Southern Columbia Ar   2:28.0       
  5 Aiden Trathen          9 Southern Columbia Ar   2:30.2       
  6 Justin Whitmoyer      10 Hughesville            2:50.5       
  7 Isaac Miller          11 Hughesville            2:57.0       

                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Autumn Avery          12 Hughesville            2:36.9      5
  2 Morgan Cole           10 Southern Columbia Ar   2:38.0      3
  3 Morgan Hopkins         9 Hughesville            2:43.0      1
  4 Anna Manley           10 Southern Columbia Ar   2:44.0       
  5 Maria Maresca         10 Southern Columbia Ar   2:48.1       
  6 Allie Willhouse       10 Southern Columbia Ar   2:59.0       
  7 Lauren Hall           10 Hughesville            3:11.0       
  8 Anna Barto            10 Hughesville            3:40.0       
  9 Kirsten Dudanowicz     9 Southern Columbia Ar   3:48.0       

                      Varsity Boys 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Julian Fleming         9 Southern Columbia Ar     23.6    NWI     5
  2 Noah Blusius          12 Southern Columbia Ar     23.7    NWI     3
  3 Gaige Garcia           9 Southern Columbia Ar     24.8    NWI     1
  4 Tegan Wilk             9 Southern Columbia Ar     25.2    NWI      
  5 Joseph Evans          11 Southern Columbia Ar     25.4    NWI      
  6 Carter Scherer        11 Southern Columbia Ar     25.6    NWI      
  7 Jase Wright           10 Hughesville              25.8    NWI      
  8 Ty Roadarmel           9 Southern Columbia Ar     26.1    NWI      
  9 Dalton Clarkson       11 Hughesville              26.2    NWI      
 10 Bristol Welliver       9 Southern Columbia Ar     26.5    NWI      
 11 Donte Bair            10 Hughesville              28.0    NWI      
 12 Erik Shufeldt          9 Southern Columbia Ar     28.3    NWI      
 13 Cole Helwig           11 Southern Columbia Ar     28.5    NWI      

                     Varsity Girls 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Madison Klock         11 Southern Columbia Ar     27.7    NWI     5
  2 Hanna Davis           10 Southern Columbia Ar     27.9    NWI     3
  3 Georgia Fields         9 Hughesville              29.6    NWI     1
  4 Christina Podpora     12 Southern Columbia Ar     29.8    NWI      
  5 Kaylin Hicks           9 Hughesville              30.5    NWI      
  6 Maura Blusius          9 Southern Columbia Ar     30.6    NWI      
  7 hill                                              31.0    NWI      
  8 Gina Gratti            9 Southern Columbia Ar     31.7    NWI      
  9 Sarah Rodriguez       10 Southern Columbia Ar     32.1    NWI      
 10 Chloe Wegrzynowicz     9 Southern Columbia Ar     32.8    NWI      
 11 Madigan Hockman        9 Hughesville              33.5    NWI      
 12 Kelsey Wheary         10 Southern Columbia Ar     34.0    NWI      

                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nick Kuzo             11 Southern Columbia Ar  11:17.3      5
  2 Ryan Bahr              9 Hughesville           11:20.8      3
  3 Reese Houseknecht     10 Southern Columbia Ar  12:04.0      1

                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tori Romania          10 Southern Columbia Ar  12:54.0      5
  2 Elly Sherman          12 Hughesville           13:27.0      3
  3 Haley Scopelliti      10 Southern Columbia Ar  13:57.0      1
  4 Halle Cox              9 Southern Columbia Ar  14:48.0       
  5 Abagail Marquardt     10 Hughesville           15:01.0       

               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Southern Columbia Area                     3:43.0      5
  2 Hughesville                                4:07.4      0

              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Hughesville                                4:22.2      5
  2 Southern Columbia Area                     4:30.0      0

                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Luke Kepner           11 Hughesville          42-11.00      5
  2 Troy Donlan           10 Southern Columbia Ar 41-05.50      3
  3 Kade Heckel           11 Hughesville          34-08.25      1
  4 Josh Dauberman        12 Hughesville          34-07.00       
  5 Ross Wertman          10 Southern Columbia Ar 31-10.00       
  6 Ty Roadarmel           9 Southern Columbia Ar 30-10.50       
  7 Ethan Haupt            9 Southern Columbia Ar 30-09.25       
  8 Kurt Crowl            11 Southern Columbia Ar 29-03.50       
  9 Nate Kehoe            12 Southern Columbia Ar 28-05.50       

                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Alisha McKinley       11 Hughesville          30-11.00      5
  2 Christina Podpora     12 Southern Columbia Ar 28-11.00      3
  3 Emilie Detweiler      12 Hughesville          27-07.00      1
  4 Breanna Burd          11 Southern Columbia Ar 25-10.00       
  5 Jadyn Brezinski       10 Southern Columbia Ar 25-04.00       
  6 Michelle Kerstetter    9 Southern Columbia Ar 24-10.00       
  7 Samantha Thompson     11 Hughesville          24-02.00       
  8 Rilyn Wisloski         9 Southern Columbia Ar 23-03.00       
  9 Lauren Rose            9 Southern Columbia Ar 23-01.00       
 10 Franni Forti          12 Southern Columbia Ar 22-00.00       
 11 Kayla Hauer            9 Southern Columbia Ar 21-07.00       
 12 Devan Clements        10 Hughesville          20-06.00       
 13 Kendra Zaludek        11 Hughesville          19-04.00       
 14 Faith Haddon           9 Hughesville          17-04.00       
 15 Karena Hester         11 Hughesville          17-00.00       

                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Josh Dauberman        12 Hughesville            115-08      5
  2 John Stabinski        10 Southern Columbia Ar   105-11      3
  3 Kade Heckel           11 Hughesville            102-07      1
  4 Ross Wertman          10 Southern Columbia Ar    95-11       
  5 Troy Donlan           10 Southern Columbia Ar    94-02       
  6 Nate Kehoe            12 Southern Columbia Ar    86-08       
  7 Ethan Haupt            9 Southern Columbia Ar    81-00       
  8 Luke Kepner           11 Hughesville             80-00       
  9 Kurt Crowl            11 Southern Columbia Ar    77-10       
 10 Nate Crowl             9 Southern Columbia Ar    77-05       

                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Alisha McKinley       11 Hughesville             94-10      5
  2 Breanna Burd          11 Southern Columbia Ar    76-01      3
  3 Emilie Detweiler      12 Hughesville             75-09      1
  4 Kendra Zaludek        11 Hughesville             70-02       
  5 Kayla Hauer            9 Southern Columbia Ar    65-00       
  6 Samantha Thompson     11 Hughesville             64-04       
  7 Jadyn Brezinski       10 Southern Columbia Ar    64-03       
  8 Sami Palacz           10 Southern Columbia Ar    60-00       
  9 Michelle Kerstetter    9 Southern Columbia Ar    59-05       
 10 Claudia Girardi       12 Southern Columbia Ar    58-04       
 11 Devan Clements        10 Hughesville             56-07       
 12 Franni Forti          12 Southern Columbia Ar    50-00       
 13 Karena Hester         11 Hughesville             42-04       

                   Varsity Boys Javelin Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nate Crowl             9 Southern Columbia Ar   121-08      5
  2 Jase Wright           10 Hughesville            120-02      3
  3 Stone Hollenbach      10 Southern Columbia Ar   111-00      1
  4 Josh Dauberman        12 Hughesville            110-11       
  5 Ty Roadarmel           9 Southern Columbia Ar   104-06       
  6 Luke Kepner           11 Hughesville             95-07       
  7 Kade Heckel           11 Hughesville             89-09       
  8 John Stabinski        10 Southern Columbia Ar    85-05       

                   Varsity Girls Javelin Throw                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Samantha Thompson     11 Hughesville            107-08      5
  2 Christina Podpora     12 Southern Columbia Ar    96-00      3
  3 Natalie Hunter        11 Southern Columbia Ar    78-06      1
  4 Rilyn Wisloski         9 Southern Columbia Ar    75-00       
  5 Emilie Detweiler      12 Hughesville             72-07       
  6 Sami Palacz           10 Southern Columbia Ar    72-02       
  7 Claudia Girardi       12 Southern Columbia Ar    61-07       
  8 Kendra Zaludek        11 Hughesville             57-07       
  9 Lauren Rose            9 Southern Columbia Ar    56-05       
 10 Faith Haddon           9 Hughesville             50-03       
 11 Jillian Dunkelberger  10 Southern Columbia Ar    46-10       
 12 Devan Clements        10 Hughesville             45-00       
 13 Karena Hester         11 Hughesville             42-05       

                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Noah Brecht           12 Southern Columbia Ar 19-04.25    NWI     5
  2 Devon Busher          11 Hughesville          19-02.25    NWI     3
  3 Tegan Wilk             9 Southern Columbia Ar 17-00.00    NWI     1
  4 Matthew Haupt         12 Southern Columbia Ar 16-05.50    NWI      
  5 Ethan Dunkleberger    10 Southern Columbia Ar 15-05.75    NWI      
  6 Devin Blackburn       11 Southern Columbia Ar 15-04.00    NWI      
  7 Caleb Dixon           10 Hughesville          14-06.50    NWI      
  8 Ryan Swink             9 Hughesville          14-03.00    NWI      
  9 James Cowell             Southern Columbia Ar 13-09.50    NWI      
 10 Christian Ryan        10 Southern Columbia Ar 13-07.00    NWI      
 11 Evan Bebenek           9 Southern Columbia Ar 12-11.50    NWI      
 12 Luke Leffler          12 Southern Columbia Ar 12-04.50    NWI      
 13 Joseph Lobos          10 Southern Columbia Ar 12-03.50    NWI      

                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Alexis Burd           12 Southern Columbia Ar 15-06.00    NWI     5
  2 Jayden Leighow        11 Hughesville          15-04.50    NWI     3
  3 Cassidy Roadarmel     12 Southern Columbia Ar 15-03.00    NWI     1
  4 Kiersten Brecht        9 Southern Columbia Ar 13-10.75    NWI      
  5 Cassie Sharrow        10 Southern Columbia Ar 13-06.00    NWI      
  6 Leah Peterman          9 Hughesville          13-05.00    NWI      
  7 Maggie Morrison        9 Southern Columbia Ar 12-10.00    NWI      
  8 Sarah Rodriguez       10 Southern Columbia Ar 12-08.75    NWI      
  9 Mikaela Brouse         9 Southern Columbia Ar 12-08.50    NWI      
 10 Allena McKinley       11 Hughesville          12-07.00    NWI      
 11 Sarah Pysher           9 Hughesville          11-10.50    NWI      
 12 Brianna Hill           9 Hughesville          11-09.50    NWI      
 13 Abby Halon             9 Southern Columbia Ar 11-07.75    NWI      
 14 Tiffany Dunkelberger   9 Southern Columbia Ar 10-01.00    NWI      
 15 Grace Bzdak            9 Southern Columbia Ar  9-05.75    NWI      
 16 Taylor Levan           9 Southern Columbia Ar  9-00.50    NWI      

                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Noah Brecht           12 Southern Columbia Ar 42-04.00    NWI     5
  2 Devon Busher          11 Hughesville          35-04.50    NWI     3
  3 Devin Blackburn       11 Southern Columbia Ar 34-02.50    NWI     1
  4 Brant Long             9 Southern Columbia Ar 33-07.00    NWI      
  5 Caleb Dixon           10 Hughesville          33-00.00    NWI      
  6 Ryan Swink             9 Hughesville          31-06.00    NWI      
  7 Ethan Dunkleberger    10 Southern Columbia Ar 31-01.00    NWI      
  8 Joseph Lobos          10 Southern Columbia Ar 26-06.00    NWI      
  9 Evan Bebenek           9 Southern Columbia Ar 26-01.00    NWI      

                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jayden Leighow        11 Hughesville          33-01.00    NWI     5
  2 Alexis Burd           12 Southern Columbia Ar 32-03.50    NWI     3
  3 Cassie Sharrow        10 Southern Columbia Ar 30-06.00    NWI     1
  4 Leah Peterman          9 Hughesville          29-02.50    NWI      
  5 Gina Gratti            9 Southern Columbia Ar 27-07.50    NWI      
  6 Jillian Dunkelberger  10 Southern Columbia Ar 26-04.00    NWI      
  7 Allena McKinley       11 Hughesville          25-02.00    NWI      
  8 Abby Halon             9 Southern Columbia Ar 24-06.00    NWI      
  9 Taylor Levan           9 Southern Columbia Ar 24-00.00    NWI      
 10 Grace Bzdak            9 Southern Columbia Ar 23-07.00    NWI      
 11 Brianna Hill           9 Hughesville          23-06.50    NWI      
 12 Tiffany Dunkelberger   9 Southern Columbia Ar 23-05.00    NWI      

                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Devon Busher          11 Hughesville           5-04.00      5
  2 Christian Ryan        10 Southern Columbia Ar  5-02.00      3
  3 Thomas Manley         11 Southern Columbia Ar  5-00.00      1
  4 Duncan Bedford        11 Southern Columbia Ar  5-00.00       
  5 Brant Long             9 Southern Columbia Ar  5-00.00       

                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jayden Leighow        11 Hughesville           4-08.00      5
  2 Sarah Pysher           9 Hughesville           4-04.00      3
  3 Sarah Rodriguez       10 Southern Columbia Ar  4-04.00      1
  4 Maggie Morrison        9 Southern Columbia Ar  4-04.00       
  5 Caitlyn Lichtel       10 Southern Columbia Ar  4-02.00       

                     Varsity Boys Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Brant Long             9 Southern Columbia Ar 10-06.00      5
  2 Brody Heller          10 Hughesville           9-06.00      3
  3 Issac Wynn            12 Southern Columbia Ar  9-00.00      1
  4 John Gembic           11 Southern Columbia Ar  9-00.00       
  5 Carter Scherer        11 Southern Columbia Ar  8-06.00       
  6 Caleb Dixon           10 Hughesville           8-00.00       
  7 Ryan Swink             9 Hughesville           7-06.00       

                    Varsity Girls Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Lexi Mowery           11 Southern Columbia Ar  7-00.00      5
  2 Jess Derk             12 Southern Columbia Ar  6-06.00      3
  3 Mary Scopelliti       12 Southern Columbia Ar  6-00.00      1
  4 Leah Peterman          9 Hughesville           5-06.00       
  5 Abagail Marquardt     10 Hughesville           5-00.00       
  5 Maura Blusius          9 Southern Columbia Ar  5-00.00       



           Varsity Boys Team Scores (18 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Southern Columbia Area      97     20   20    8   15   12   22    0  
  2 Hughesville                 53      7    7   10    0   15   14    0  


          Varsity Girls Team Scores (18 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Southern Columbia Area      83     20   15    8   10   10   20    0  
  2 Hughesville                 67      7   12   10    5   17   16    0