Complete Results

Dickinson College HS Holiday HS Invitational                  
                        Carlisle PA  -  12/16/2017                    
                                 Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Clarksburg High School  'A'                        10:11.91  
  2 Tuscarora High School (Md)  'A'                    10:19.46  
  3 State College Area High School  'A'                10:31.73  
  4 Urbana High School  'B'                            10:37.48  
  5 Unionville  'A'                                    10:38.26  
  6 Minersville Area  'A'                              10:55.79  
  7 Urbana High School  'A'                            10:57.28  
  8 Oakdale High School  'A'                           10:57.40  
  9 South Hagerstown High School  'A'                  11:09.52  
 10 Winters Mill High School  'A'                      11:15.77  
 11 Donegal  'A'                                       11:44.03  
 12 Urbana High School  'C'                            11:45.47  
 13 Tuscarora High School (Md)  'B'                    11:48.66  
 14 Delone Catholic  'A'                               11:48.93  
 15 Altoona Area  'A'                                  11:49.36  
 16 State College Area High School  'B'                11:49.38  
 17 Clarksburg High School  'B'                        12:26.49  
 18 Francis Scott Key High School  'A'                 12:32.40  
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 State College Area High School  'A'                 8:45.31  
  2 Clarksburg High School  'A'                         8:58.82  
  3 Archbishop Curley High School  'A'                  9:11.39  
  4 State College Area High School  'B'                 9:18.86  
  5 Unionville  'A'                                     9:22.91  
  6 Tuscarora High School (Md)  'B'                     9:24.69  
  7 Altoona Area  'A'                                   9:25.17  
  8 Winters Mill High School  'A'                       9:30.04  
  9 Urbana High School  'A'                             9:30.98  
 10 Bishop McNamara High School  'A'                    9:33.40  
 11 Warwick  'A'                                        9:38.63  
 12 State College Area High School  'C'                 9:39.68  
 13 Francis Scott Key High School  'A'                  9:42.30  
 14 South Carroll High School  'A'                      9:51.26  
 15 Urbana High School  'B'                            10:00.34  
 16 Tuscarora High School (Md)  'A'                    10:09.70  
 17 Walkersville High School  'A'                      10:14.13  
 18 Altoona Area  'B'                                  10:15.10  
 19 Francis Scott Key High School  'B'                 10:18.89  
 20 South Carroll High School  'B'                     10:26.43  
 21 Tuscarora High School (Md)  'C'                    10:31.06  
 22 Francis Scott Key High School  'C'                 12:08.93  
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pernell, Sarah            12 Francis Scot              8.95q  4 
  2 Barnes, Natalie           11 Stone Bridge              9.08q  1 
  3 Caputo, Gianna            10 Altoona Area              9.24q  6 
  4 Kline, Cassidy            10 Warwick                   9.31q  3 
  5 Flanigan, Brooke          10 South Carrol              9.46q  7 
  6 Klingensmith, Rory        12 Lower Dauphi              9.46q  9 
  7 Higgins, Erin             12 Stone Bridge              9.67q  2 
  8 Langille, Sarah           11 South Carrol              9.68q  5 
  9 Fox, Maggie               10 Altoona Area              9.84   4 
 10 Pennings, Carson          12 New Oxford                9.92   3 
 11 Mcgee, Alex               11 Urbana High               9.95  10 
 12 Rice, Zoe                 12 Stone Bridge              9.96   3 
 13 McAdam, Brianna           11 Clarksburg H             10.08   2 
 14 Banawoye, Evyn            11 Urbana High              10.13   8 
 15 Taggart, Emma             11 Francis Scot             10.18   9 
 16 Williams, Jasmine         10 Clarksburg H             10.19   1 
 17 Graybill, Morgan          10 Troy                     10.21   8 
 18 Carey, Hannah             10 Urbana High              10.24   1 
 19 Brooks, Kayley            12 Lower Dauphi             10.26   7 
 20 Ensminger, Anna           10 Troy                     10.26   6 
 21 Rogers, Lucy              10 Delone Catho             10.43   9 
 22 Price, Ashtyn             10 Warwick                  10.50  10 
 23 Gelnett, Kassie           11 Selinsgrove              10.54  10 
 24 Mull, Lynzie              11 Shikellamy               10.55   7 
 25 Rine, Averi               12 Millville                10.59   6 
 26 Chance, LeNisha           10 South Hagers             10.64   7 
 27 Yacapsin, Aine            12 Bermudian Sp             10.65   5 
 28 Akinmade, Grace           11 Bishop McNam             10.69   8 
 29 Miller, Madison            9 Bishop McNam             10.78   1 
 30 Williams, Haley            9 Clarksburg H             10.79   8 
 31 Bolivar, Hardee           10 Tuscarora Hi             10.86  10 
 32 Endy, Jackie              11 Lower Dauphi             11.03   2 
 33 Johnson, Layna             9 Winters Mill             11.27   5 
 34 Reid, Jada                10 Tuscarora Hi             11.29   2 
 35 McKay, Mary                9 John Handley             11.30   5 
 36 Mack, Emma                10 Troy                     11.33   9 
 37 Ek, Mikaila                9 John Handley             11.58   4 
 38 Steers, Rachael           11 Winters Mill             12.77   6 
 39 Bozzell, Emma             10 Winters Mill             15.27   3 
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Barnes, Natalie           11 Stone Bridge              8.77   1 
  2 Pernell, Sarah            12 Francis Scot              8.81   1 
  3 Klingensmith, Rory        12 Lower Dauphi              8.97   2 
  4 Kline, Cassidy            10 Warwick                   9.14   1 
  5 Caputo, Gianna            10 Altoona Area              9.35   1 
  6 Flanigan, Brooke          10 South Carrol              9.36   2 
  7 Higgins, Erin             12 Stone Bridge              9.43   2 
  8 Langille, Sarah           11 South Carrol              9.49   2              
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Turay, Andre              11 South Hagers              7.84q  1 
  2 Murphy, Drake             11 Bishop McNam              8.03q  3 
  3 Buhr, Owen                12 New Oxford                8.16q  5 
  4 Booth, Josh               12 McConnellsbu              8.20q  2 
  5 Longenecker, Chase        11 State Colleg              8.22q  4 
  6 Jackson, Nicholas         12 Urbana High               8.25q  4 
  7 Toney, Treyvaugn          12 Altoona Area              8.27q  7 
  8 Doerwaldt, Max            11 John Handley              8.41q  7 
  9 Hamilton, Stanley         11 State Colleg              8.44   4 
 10 Howell, Lokey             10 State Colleg              8.50   7 
 11 Hu, Chris                 11 Urbana High               8.53   8 
 12 Felder, Anthony           12 Urbana High               8.54   6 
 13 Rohrbaugh, Payton         11 Bermudian Sp              8.59   1 
 14 Gates, Brendan            12 Warwick                   8.61   3 
 15 Kline, Justin             12 Shikellamy                8.66   8 
 16 Barnes, Isaiah            11 Altoona Area              8.75   6 
 17 Monroe, Kevin             10 Clarksburg H              8.89   8 
 18 Williams, Ethan           10 Williamsport              8.90   5 
 19 Hunt, Knoll               12 South Carrol              8.99   1 
 20 Armel, Jack               11 John Handley              9.45   5 
 21 Kudela, Jacob             11 Walkersville              9.60   3 
 22 Layne, Jacksun            11 Francis Scot              9.97   7 
 23 Romagnoli, Anthony        12 Oakdale High              9.98   1 
 24 Holmes, Tyson             10 Winters Mill              9.99   2 
 25 Hurst, Devin              10 Francis Scot             10.21   5 
 26 Matheson, Steven          12 William Penn             10.27   4 
 27 Ayuk, Rapha               11 South Hagers             10.31   6 
 28 Hoffman, Ian              10 Archbishop C             11.05   8 
 -- Leib, Cameron             10 Shikellamy                 DNF   2 
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Turay, Andre              11 South Hagers              7.61   1 
  2 Murphy, Drake             11 Bishop McNam              7.68   1 
  3 Longenecker, Chase        11 State Colleg              8.11   2 
  4 Booth, Josh               12 McConnellsbu              8.12   1 
  5 Buhr, Owen                12 New Oxford                8.15   1 
  6 Toney, Treyvaugn          12 Altoona Area              8.20   2 
  7 Jackson, Nicholas         12 Urbana High               8.30   2 
  8 Doerwaldt, Max            11 John Handley              8.53   2 
 
Event 5  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Givens, Taylor            12 State Colleg              7.35q  6 
  2 Graybill, Leah            11 Warwick                   7.41q  8 
  3 Palacio-Lewis, Lily       10 Warwick                   7.44q  5 
  4 Copeland, Kayla           12 Stone Bridge              7.46q  4 
  5 Parson, Autumn            12 Walkersville              7.50q  3 
  6 Ogwulu, Kasie             10 Walkersville              7.63q 10 
  7 Insalaco, Cece            12 East Pennsbo              7.64q 11 
  8 Quinn, Meghan             10 Warwick                   7.68q  9 
  9 Wittle, Keira             12 Greenwood                 7.68   6 
 10 Rine, Alexa               10 Millville                 7.71  12 
 11 Fipps, Grayson            11 South Carrol              7.73  15 
 12 Haynes, Sydney            11 Bishop McNam              7.74   3 
 13 Disabato, Delanie          9 Altoona Area              7.79  12 
 14 Hopper, Aliyah            11 Tuscarora Hi              7.79   1 
 14 VonColln, Jasmine         12 Altoona Area              7.79   7 
 16 Price, Raneka             12 William Penn              7.80  11 
 17 Naylor, Imani             11 William Penn              7.81  16 
 18 Sheriff, Sitta            10 South Hagers              7.85  14 
 19 Deans, Jasmine            10 Stone Bridge              7.85   5 
 20 Winkler, Lexi             11 South Carrol              7.86  10 
 21 Morrell, Shaye            11 Urbana High               7.86   8 
 22 Knowles, Taylor           11 Stone Bridge              7.86  16 
 23 Juwillie, Mariel          11 Clarksburg H              7.89  13 
 24 Shedden, Sadie            10 Troy                      7.92   2 
 25 Kerstetter, Olivia        12 Shikellamy                7.92   4 
 26 Seward, Ta'Shay           10 Altoona Area              7.93   3 
 27 Michael, Ava              12 State Colleg              7.93  13 
 28 Lose, Jessica             10 State Colleg              7.94   9 
 29 Rine, Averi               12 Millville                 7.94  14 
 29 Stevenson, Haley          10 Tuscarora Hi              7.94   2 
 31 Jons, Piper               10 Urbana High               8.00   7 
 32 Martin, Lindsay           11 Red Land                  8.03   1 
 33 Anderson, Maliyah         10 Tuscarora Hi              8.03   5 
 34 Hawley, Brynn             10 Caravel Acad              8.08   4 
 35 McCracken, Lindsey         9 Oakdale High              8.08  11 
 36 Turner, Britani            9 John Handley              8.08  13 
 37 Stokes, Meghan            11 John Handley              8.12   6 
 38 Golightly, Caitlyn        10 John Handley              8.16   4 
 39 Shupp, Makalyn            12 Bermudian Sp              8.17  14 
 40 Pernell, Sarah            12 Francis Scot              8.18  15 
 41 Swanger, Eryn              9 Shikellamy                8.18  12 
 42 Shedden, Sophie           10 Troy                      8.21   1 
 43 MacKenzie, Mia            11 South Carrol              8.23  10 
 44 Mangrum, Jazmine          10 Urbana High               8.23   6 
 45 Gelnett, Kassie           11 Selinsgrove               8.26  15 
 46 Ramsey, A'Nya              9 Bishop McNam              8.28  16 
 47 Ellis, Sara-Marie         12 Oakdale High              8.29   2 
 48 Rogers, Lucy              10 Delone Catho              8.33  12 
 49 Malesky, Emily             9 Delone Catho              8.38  14 
 50 Zook, Kaitlin             10 Eastern Leba              8.39  10 
 51 Sothoron, Olivia          12 Oakdale High              8.42  15 
 52 Miller, Carmen            10 Francis Scot              8.43   7 
 53 Phillips, Jenna            9 South Hagers              8.48   9 
 54 Hughes, Emily             11 Bishop McDev              8.51  16 
 55 Rost, Janie                9 Lower Dauphi              8.66   9 
 56 Walter, Catherine          9 Lower Dauphi              8.94   7 
 57 Braide, Crysta            10 South Hagers              9.01   5 
 58 Morehead, Renee           11 Delone Catho              9.02  11 
 59 Walter, Grace              9 Lower Dauphi              9.09   8 
 60 Yagel, Kennedie           11 Shikellamy                9.26  13 
 61 Mosher, Marena            11 Francis Scot              9.65   8 
 
Event 5  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Givens, Taylor            12 State Colleg              7.32   1 
  2 Graybill, Leah            11 Warwick                   7.37   1 
  3 Copeland, Kayla           12 Stone Bridge              7.45   1 
  4 Parson, Autumn            12 Walkersville              7.46   2 
  5 Palacio-Lewis, Lily       10 Warwick                   7.47   1 
  6 Ogwulu, Kasie             10 Walkersville              7.59   2 
  7 Insalaco, Cece            12 East Pennsbo              7.66   2 
  8 Quinn, Meghan             10 Warwick                   7.68   2 

 
Event 6  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Causey, Trey              12 John Handley              6.63q 11 
  2 Russell, Cohen            11 State Colleg              6.66q  4 
  3 Roman, Drew               11 East Pennsbo              6.78q 11 
  4 Dorsey, Khalid            12 William Penn              6.80q  6 
  5 Adams, Connor             11 Altoona Area              6.85q  2 
  6 Imoh, Malachi             10 John Handley              6.88q  9 
  7 Booker, Khalil            10 South Hagers              6.89q  5 
  8 Lyons, Kyle               11 Unionville                6.91q  5 
  9 Hoes, Alonso              11 Walkersville              6.93  15 
 10 Caparotti, Dominick       11 South Carrol              6.94  12 
 11 Watkins, Isaiah           11 Oakdale High              6.94  15 
 12 Proctor, Rolando           9 Urbana High               6.94   9 
 13 Blessing, Josh            11 Lower Dauphi              6.98   3 
 14 Reed, Tanner              12 State Colleg              7.00  14 
 15 Clabaugh, Mason           10 Delone Catho              7.00  11 
 16 Monroe, Kevin             10 Clarksburg H              7.02  10 
 17 McCaulley, Avery          10 Altoona Area              7.03   7 
 18 Jackson, Latrelle         12 Williamsport              7.05  14 
 19 Robinson, Thomas          12 Williamsport              7.05  13 
 20 Fegley, Ryan              11 Warwick                   7.05   6 
 21 Bayelle, Fru              12 Francis Scot              7.05   4 
 22 Ridley, Dashon            12 Bishop McNam              7.06  10 
 23 Ashe, Miles               10 John Handley              7.06   3 
 24 Schwab, Evan              11 Urbana High               7.06   8 
 25 Ealy, Terrell             10 State Colleg              7.07  12 
 26 Coulibaly, Gaoussou       11 South Hagers              7.09  13 
 27 Palumbo, Lorenzo          11 Francis Scot              7.10  11 
 28 Fitzgerald, Connor         9 Francis Scot              7.12   1 
 29 Sabvute, Simeon           11 Oakdale High              7.13   1 
 30 Holmes, Tyson             10 Winters Mill              7.18   4 
 31 Tocci, Patrick            11 Warwick                   7.19   8 
 32 esposito, beni            11 Manheim Cent              7.20   9 
 33 Mkamba, Salim             10 South Hagers              7.23   6 
 34 Drabick, Steven           11 Urbana High               7.25   8 
 35 Strait, Philip            11 McConnellsbu              7.26   7 
 36 McKinney, Casey           10 Clarksburg H              7.27  14 
 37 Trey, Nicholas            10 South Carrol              7.27   6 
 38 Talbott, Chase            10 Stone Bridge              7.28   2 
 39 Lopez, Jaider             10 Clarksburg H              7.28  14 
 40 Smith, Kolten             11 Millville                 7.30   5 
 41 Glee, Chase               12 McConnellsbu              7.30   3 
 42 Borelli, Anthony           9 Unionville                7.36  12 
 43 Gomez, Bleyther           10 Walkersville              7.36  10 
 44 Waters, Tommy             12 Winters Mill              7.40   8 
 45 Mudd, Ryan                 9 Walkersville              7.40   5 
 46 Atwell, Alec              11 Tuscarora Hi              7.45   7 
 47 Hess, Alexander           10 South Carrol              7.45  12 
 48 Lee, Gabe                 11 Delone Catho              7.48   9 
 49 Bailey, Hunter            10 Eastern Leba              7.50  15 
 50 Ford, Micah               10 Delone Catho              7.52  10 
 51 Warfield, Kyle            12 Winters Mill              7.62   4 
 52 Fink, Dustin               9 Williamsport              7.65  13 
 53 Le, Tan                   11 Tuscarora Hi              7.85   7 
 54 Nauman, Brenden           11 Eastern Leba              7.89   2 
 55 Jemmott, Isaiah           11 Tuscarora Hi              7.90  15 
 
Event 6  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Russell, Cohen            11 State Colleg              6.56   1  6.556
  2 Causey, Trey              12 John Handley              6.56   1  6.559
  3 Dorsey, Khalid            12 William Penn              6.72   1 
  4 Adams, Connor             11 Altoona Area              6.75   2 
  5 Booker, Khalil            10 South Hagers              6.79   2 
  6 Roman, Drew               11 East Pennsbo              6.80   1 
  7 Lyons, Kyle               11 Unionville                6.91   2 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 McLain, Maddie            12 Eastern York           5:23.54  
  2 Simon, Emma               11 State Colleg           5:39.84  
  3 McCloskey, Alyssa         12 Clarksburg H           5:41.69  
  4 McLain, Olivia            11 Eastern York           5:42.12  
  5 Hopkins, Makenzie          9 Winters Mill           5:48.39  
  6 Sneeringer, Leanne        12 Delone Catho           5:50.38  
  7 Kelly, Rachel              9 Northeastern           5:54.00  
  8 Martin, Anna               9 Warwick                5:54.38  
  9 Bock, Gabriella           12 State Colleg           5:58.33  
 10 Sadd, Joelle               9 Clarksburg H           6:00.58  
 11 Aschenbrenner, Sydney     12 John Handley           6:00.82  
 12 Krautzel, Gemma           10 Unionville             6:02.87  
 13 Jackson, Avery            10 Clarksburg H           6:04.46  
 14 Smith, Meghan             10 Unionville             6:07.42  
 15 Kassir, Polina            10 Tuscarora Hi           6:08.57  
 16 Kim, Stephanie            12 Urbana High            6:11.42  
 17 Fisher, Riley              4 John Handley           6:12.58  
 18 Doyle, Rachel              9 Stone Bridge           6:13.29  
 19 Myers, Skyler             10 South Hagers           6:16.32  
 20 Wiley, TaMira             11 Bishop McNam           6:16.66  
 21 Gamble, Madison           11 Oakdale High           6:18.08  
 22 Welsh, Mady               12 South Hagers           6:18.63  
 23 Noel, Karlee              12 Altoona Area           6:19.07  
 24 Sanford, Caroline         12 Urbana High            6:25.93  
 25 Ocasio-Gonzalez, Paola    12 Tuscarora Hi           6:27.52  
 26 Kwasnica, Anna            11 State Colleg           6:28.45  
 27 Bedard, Kelly             10 South Hagers           6:29.63  
 28 Straub, Milli              9 Donegal                6:32.65  
 29 England, Lily              9 John Handley           6:40.44  
 30 DuBusky, McKenzie         11 Donegal                6:42.90  
 31 Landon, Ella               9 Urbana High            6:44.51  
 32 Marasco, Gianna           10 Altoona Area           6:45.31  
 33 Partner, Courtney          9 Stone Bridge           6:45.73  
 34 Ramcharan, Sarah          11 Tuscarora Hi           6:51.02  
 35 Miller, Natalie           11 Walkersville           7:02.63  
 36 Lawrence, Maggie          10 Delone Catho           7:07.71  
 37 Speakman, Olivia          11 Delone Catho           7:09.83  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shields, Connor           11 Warwick                4:43.64  
  2 Mason, Jonathan           11 Urbana High            4:44.10  
  3 Lund, Kyle                10 Oakdale High           4:44.24  
  4 Boethius, Erik            12 State Colleg           4:46.54  
  5 Carter, Deven             11 Tuscarora Hi           4:49.52  
  6 Martinez, Charlie         12 Urbana High            4:50.20  
  7 Martin, Noah              11 Warwick                4:52.28  
  8 Gaugler, Evan             11 Selinsgrove            4:52.91  
  9 Brininger, Adler          10 Delone Catho           4:56.49  
 10 Stokes, Nicholas          11 Oakdale High           4:59.67  
 11 Tomblin, Gabe             11 Boiling Spri           5:00.16  
 12 Schaefer, Joseph          10 Caravel Acad           5:00.58  
 13 Kegerise, Justin          12 Eastern Leba           5:02.61  
 14 Nelson, Cole              11 Eastern Leba           5:05.24  
 15 Gluckman, Ari             12 State Colleg           5:05.59  
 16 Eig, Sam                  10 Clarksburg H           5:06.16  
 17 Holcomb, Ryley            10 Williamsport           5:08.94  
 18 Cave, Brendan             10 South Carrol           5:10.08  
 19 Shreve, Kyle              12 Tuscarora Hi           5:13.49  
 20 Rispoli, Aidan            10 Altoona Area           5:13.86  
 21 Kirk, Declan               9 Urbana High            5:14.19  
 22 Lee, Michael              10 John Handley           5:14.84  
 23 Argueta, Jorge            12 Tuscarora Hi           5:15.31  
 24 Gable, Matthew            11 McConnellsbu           5:18.75  
 25 Arnold, Sebastian          9 Unionville             5:18.91  
 26 Lyon, J. Henry             9 Williamsport           5:19.33  
 27 Bitz, Brandon             11 Winters Mill           5:20.13  
 28 Worthman, Nick             9 Clarksburg H           5:22.25  
 29 Angell, Max               11 Winters Mill           5:22.67  
 30 Cheng, Mitchell            9 Stone Bridge           5:23.82  
 31 Bedregall, Leithan        12 South Hagers           5:25.58  
 32 Morrison, James           11 John Handley           5:25.62  
 33 Lee, Lucas                 9 Stone Bridge           5:25.95  
 34 Larimore, Jackson         11 Walkersville           5:29.19  
 35 Hatch, Jack                9 Altoona Area           5:34.00  
 36 Delosa, Kris              10 Troy                   5:38.67  
 37 Hilfiger, Zane            12 Delone Catho           5:39.11  
 38 Leppo, Sam                11 Francis Scot           5:40.02  
 39 Akakpo, Elom               9 South Hagers           5:43.73  
 40 Speelman, Luke               New Oxford             5:48.60  
 41 Sweeney, Daniel           11 Delone Catho           6:06.54  
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Seeland, Esther           12 State Colleg           1:00.31   1 
  2 Kline, Cassidy            10 Warwick                1:00.49   1 
  3 Parson, Autumn            12 Walkersville           1:01.53  10 
  4 Auderset, Ella             9 Urbana High            1:02.27   1 
  5 Morrell, Lily             11 Urbana High            1:02.31   1 
  6 Lippert, Lily             12 Clarksburg H           1:02.81   2 
  7 O'Neill, Megan            11 South Carrol           1:02.92   2 
  8 Ramsey, A'Nya              9 Bishop McNam           1:03.33   3 
  9 Klingensmith, Rory        12 Lower Dauphi           1:04.53   2 
 10 Ogwulu, Kasie             10 Walkersville           1:04.65  10 
 11 Williams, Jasmine         10 Clarksburg H           1:05.47   4 
 12 Disabato, Delanie          9 Altoona Area           1:06.21   7 
 13 Hawley, Brynn             10 Caravel Acad           1:06.56   7 
 14 Shedden, Sadie            10 Troy                   1:06.64   3 
 15 Lawton, Mariah            12 Oakdale High           1:06.79   3 
 16 Gilbart, Sophie           11 Delone Catho           1:07.10   8 
 17 Hess, Brieanna            11 Greenwood              1:07.58   6 
 18 Lynch, Julia              11 Stone Bridge           1:07.65   2 
 19 Seward, Ta'Shay           10 Altoona Area           1:08.95   7 
 20 Clary, Anna               11 Oakdale High           1:09.12   5 
 21 Bethel, Anna              11 Stone Bridge           1:09.23   4 
 22 Lytle, Jenna              12 Altoona Area           1:09.23   5 
 23 Shedden, Sophie           10 Troy                   1:09.54   4 
 24 Sprangel, Kelly           12 South Carrol           1:09.80   6 
 25 O'Brien, Nellie           10 Urbana High            1:09.82   6 
 26 Yacapsin, Aine            12 Bermudian Sp           1:09.87   6 
 27 Myers, Gracie             10 State Colleg           1:10.61   5 
 28 Brice, Kiera              11 Stone Bridge           1:10.70   5 
 29 Jiles, Taylor             11 South Hagers           1:10.77   6 
 30 Morefield, Desi           10 John Handley           1:10.86   7 
 31 Chibayere, Cindy          11 Francis Scot           1:11.23   9 
 32 Anderson, Maliyah         10 Tuscarora Hi           1:11.99   8 
 33 Hirsch, Zelda              9 South Carrol           1:12.11  10 
 34 Hinkel, Sarah              9 Donegal                1:12.21   7 
 35 Curtin, Elizabeth          9 State Colleg           1:12.30   5 
 36 Spencer, Caryn            12 South Hagers           1:12.48  10 
 37 Keld, Sydney              12 Caravel Acad           1:12.55   9 
 38 Blessing, Rachel           9 Lower Dauphi           1:13.24   8 
 39 Nolt, Kaylin              10 Eastern Leba           1:13.47   8 
 40 Rogers, Lucy              10 Delone Catho           1:13.59   8 
 41 Sladic, Rachel            11 Delone Catho           1:13.81   9 
 42 Stoessel, Eva             10 Lower Dauphi           1:14.15   6 
 43 Lentini, Isabella         10 Minersville            1:15.53   4 
 44 Carroll, Jurnee           11 South Hagers           1:15.75  10 
 45 Leister, Olivia           10 Winters Mill           1:16.17   9 
 46 Ponce De Leon, Kateshla   10 Shikellamy             1:16.28   7 
 47 Mosher, Marena            11 Francis Scot           1:21.53   9 
 
Event 10  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Booth, Josh               12 McConnellsbu             52.11   2 
  2 Romagnoli, Anthony        12 Oakdale High             52.69   2 
  3 Bowe, Zandrew             11 Caravel Acad             53.19   1 
  4 Thompson, Jared           12 Williamsport             54.11   2 
  5 Murphy, Drake             11 Bishop McNam             54.48   4 
  6 Lee, Jared                12 Clarksburg H             54.83   1 
  7 Walthour, Joe             12 Clarksburg H             55.04   1 
  8 Gomez, Bleyther           10 Walkersville             55.06   4 
  9 Hunt, Knoll               12 South Carrol             55.84   4 
 10 Wagner, Christopher       10 Urbana High              55.92   3 
 11 Clapp, Kenny              10 Archbishop C             55.97   6 
 12 Botello, Jonathan         12 Clarksburg H             56.09   1 
 13 Davis, Matt               12 Winters Mill             56.40   4 
 14 Hildebrandt, Nicholas     11 Tuscarora Hi             56.66   3 
 15 Coulibaly, Gaoussou       11 South Hagers             56.69   5 
 16 Hockenbury, Radison       10 State Colleg             56.80   5 
 17 Biichle, Dalton           11 Williamsport             56.81   5 
 18 Hess, Christian           11 Warwick                  56.81   3 
 19 Hart, Ryan                10 Bermudian Sp             57.02   8 
 20 Rohrbaugh, Payton         11 Bermudian Sp             57.34   6 
 21 Clabaugh, Mason           10 Delone Catho             57.44   7 
 22 Glee, Chase               12 McConnellsbu             57.48  11 
 23 Zolnak, Noah              12 Altoona Area             57.67   5 
 24 Champion, Zach            11 John Handley             57.74   7 
 25 Proctor, Charles          10 Bishop McNam             57.79   8 
 26 Tunkel, Patrick           10 South Carrol             58.15   6 
 27 Carver, Calvin             9 Lower Dauphi             58.34   9 
 28 Forney, Seth              12 Francis Scot             58.37   6 
 29 Schaefer, Evan            11 Oakdale High             58.39   2 
 30 Terrizzi, Ryan             9 State Colleg             58.49   7 
 31 Confrey, Daniel           11 John Handley             58.53   8 
 32 Borelli, Anthony           9 Unionville               59.37   8 
 33 Hughes, Garrett            9 Bishop McDev             59.40   9 
 34 Mudd, Ryan                 9 Walkersville             59.74   8 
 35 Robinson, Sam              9 South Carrol             59.83   8 
 36 Breon, Cody               12 Big Spring               59.88  11 
 37 Armel, Jack               11 John Handley           1:00.34   8 
 38 Santiago, Jose            12 Shikellamy             1:00.40   7 
 39 Cheng, Alexander          10 Stone Bridge           1:00.53   7 
 40 Cicerone, Jacob           11 Urbana High            1:00.85   6 
 41 Strauss, Biniyam          10 State Colleg           1:00.99   5 
 42 Peters, Jacob             11 Winters Mill           1:01.74   9 
 43 Corral, Dylan             10 Stone Bridge           1:02.06   7 
 44 Lee, Gabe                 11 Delone Catho           1:02.34  10 
 45 Brown, Ethan              10 Tuscarora Hi           1:02.54   7 
 46 Stevens, Mason             9 Altoona Area           1:02.82   6 
 47 Futrell, Giavante          9 Altoona Area           1:02.83   5 
 48 Nauman, Brenden           11 Eastern Leba           1:03.17  10 
 49 Roper, John               11 Unionville             1:03.47   9 
 50 Allsup, Adonijah          11 Lower Dauphi           1:03.61   9 
 51 Bernocco, Joshua          11 Williamsport           1:03.62  11 
 52 Ford, Micah               10 Delone Catho           1:03.66  10 
 53 Fritz, Grayson             9 Francis Scot           1:03.93   9 
 54 Chapman, Matthew          10 Caravel Acad           1:04.13  11 
 55 Bailey, Hunter            10 Eastern Leba           1:05.59  10 
 56 Murali, Devak             12 Urbana High            1:09.67   3 
 57 Posey, Marcus              9 Bishop McNam           1:11.54  11 
 58 Shetterly, Ryan           10 Winters Mill           1:11.73  10 
 
Event 11  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Crissman, Sarah           12 Fleetwood Ar           2:25.94  
  2 Wyatt, JahMei              9 Clarksburg H           2:26.84  
  3 Kimbembe, Ryanna          12 Tuscarora Hi           2:32.54  
  4 Krautzel, Marcella        10 Unionville             2:34.72  
  5 Gilliam, Maddie           12 Urbana High            2:34.72  
  6 Cory, Olivia              11 Minersville            2:35.63  
  7 Higgins, Erin             12 Stone Bridge           2:35.79  
  8 Sneeringer, Leanne        12 Delone Catho           2:35.88  
  9 Adams, Brooke             10 Minersville            2:36.29  
 10 Ashley, Sydney            10 South Carrol           2:37.07  
 11 Weaver, Hallie            12 Unionville             2:38.32  
 12 Sadd, Joelle               9 Clarksburg H           2:39.55  
 13 Radford, Kaylee           12 Urbana High            2:40.99  
 14 Carroll, Taylor           12 South Hagers           2:41.30  
 15 Hopkins, Makenzie          9 Winters Mill           2:41.48  
 16 Wiley, TaMira             11 Bishop McNam           2:41.73  
 17 Maras, Emma               11 State Colleg           2:41.81  
 18 Cicchino, Josie            9 Unionville             2:43.22  
 19 Keath, Abby               11 Eastern Leba           2:43.42  
 20 Snyder, Riley             12 Shikellamy             2:43.65  
 21 Haizel-cobbina, Joana     12 Walkersville           2:45.28  
 22 Bendik, Camryn            11 State Colleg           2:45.55  
 23 Naqvi, Myra                9 Donegal                2:46.25  
 24 Leuciuc, Mara             11 Walkersville           2:46.41  
 25 Austin, Emma              11 Bishop McDev           2:46.96  
 26 Myers, Skyler             10 South Hagers           2:53.06  
 27 Morgan, Katie             10 Caravel Acad           2:55.88  
 28 Melton, Mackenzie         12 Tuscarora Hi           2:58.01  
 29 Bennett, Breanna          10 Francis Scot           2:59.53  
 30 Wolfe, Hope               10 Tuscarora Hi           3:00.39  
 31 Steers, Rachael           11 Winters Mill           3:02.50  
 32 Speakman, Olivia          11 Delone Catho           3:21.62  
 
Event 12  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lund, Kyle                10 Oakdale High           2:07.89  
  2 Martinez, Charlie         12 Urbana High            2:07.99  
  3 Mason, Jonathan           11 Urbana High            2:09.91  
  4 Carter, Deven             11 Tuscarora Hi           2:11.24  
  5 Stokes, Nicholas          11 Oakdale High           2:11.39  
  6 Gaugler, Evan             11 Selinsgrove            2:11.73  
  7 Kettula, John             10 South Carrol           2:12.52  
  8 Coello, JC                10 Stone Bridge           2:13.15  
  9 Messner, Joe              11 State Colleg           2:14.45  
 10 Schaefer, Joseph          10 Caravel Acad           2:15.07  
 11 Heyn, Pieter              12 Winters Mill           2:15.73  
 12 Kroczynski, Calvin        12 State Colleg           2:16.50  
 13 Allerheiligen, Marc       11 State Colleg           2:16.61  
 14 Walker, Cole              10 Unionville             2:16.62  
 15 Dearth, Andrew            11 John Handley           2:17.47  
 16 Mangan, Jack              12 Unionville             2:17.55  
 17 Elsen, Jacob              10 Unionville             2:19.18  
 18 Mcneil, Caleb             11 Oakdale High           2:19.55  
 19 Davis, Thomas             11 Stone Bridge           2:19.88  
 20 Roberts, Ryan             10 Caravel Acad           2:19.94  
 21 Staab, Will               12 Walkersville           2:20.42  
 22 Eig, Sam                  10 Clarksburg H           2:20.89  
 23 Cave, Brendan             10 South Carrol           2:21.78  
 24 Kirk, Declan               9 Urbana High            2:23.99  
 25 McGarrity, Jack            9 Stone Bridge           2:24.14  
 26 Lyan, Matthew             12 Tuscarora Hi           2:25.00  
 27 Johnson, Miles            11 Bishop McNam           2:25.22  
 28 Sweeney, Daniel           11 Delone Catho           2:25.69  
 29 Bryan, Patrick            11 South Hagers           2:26.33  
 30 Watson, Jacob             11 Francis Scot           2:26.71  
 31 Henry, Devin              11 Altoona Area           2:27.39  
 32 Coleman, Ethan            10 Walkersville           2:28.78  
 33 Bedregall, Leithan        12 South Hagers           2:29.65  
 34 Kunkle, Alex               9 Warwick                2:29.82  
 35 Worthman, Nick             9 Clarksburg H           2:31.24  
 36 Price, Trevor             11 Warwick                2:34.08  
 37 Weech, Kevon              10 John Handley           2:34.65  
 38 Speelman, Luke               New Oxford             2:34.83  
 39 Lyon, Edward              11 Williamsport           2:36.96  
 40 Breon, Cody               12 Big Spring             2:37.24  
 41 Biggins, Easton           10 Delone Catho           2:38.46  
 42 Swope, Trevor              9 South Carrol           2:42.14  
 43 Green, Andrew             10 Francis Scot           2:42.37  
 44 Kelcher, Taylor            9 Williamsport           2:50.48  
 45 Speakman, Owen             9 Delone Catho           2:51.18  
 46 Bowersox, Jonathen        11 Walkersville           2:52.76  
 
Event 13  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Parson, Autumn            12 Walkersville             26.50   1 
  2 Lefevre, Dardlie          11 Tuscarora Hi             26.60   1 
  3 Copeland, Kayla           12 Stone Bridge             26.68   1 
  4 Graybill, Leah            11 Warwick                  26.74   1 
  5 Ogwulu, Kasie             10 Walkersville             27.27   2 
  6 Morrell, Shaye            11 Urbana High              27.29   4 
  7 Palacio-Lewis, Lily       10 Warwick                  27.77   2 
  8 Sheriff, Sitta            10 South Hagers             27.81   2 
  9 Haynes, Sydney            11 Bishop McNam             27.92   4 
 10 Winkler, Lexi             11 South Carrol             28.07   3 
 11 Robling, Lydia            10 Urbana High              28.10   4 
 12 Michael, Ava              12 State Colleg             28.11   4 
 13 Knowles, Taylor           11 Stone Bridge             28.16   6 
 14 Rine, Averi               12 Millville                28.25   3 
 15 Hopper, Aliyah            11 Tuscarora Hi             28.26   6 
 16 Delmotte, Juliette        10 Warwick                  28.28   6 
 17 Posadas, Sofia             9 John Handley             28.48   9 
 18 Ramsey, A'Nya              9 Bishop McNam             28.51   2 
 19 Saimbre, Joanna           11 Walkersville             28.56   3 
 20 Rogers, Lucy              10 Delone Catho             28.71  14 
 21 Disabato, Delanie          9 Altoona Area             28.79   7 
 22 Elfrig, Casie              9 State Colleg             28.81   8 
 23 Flanigan, Brooke          10 South Carrol             28.93   5 
 24 Darlington, Sara           9 Unionville               29.16  10 
 25 Wittle, Keira             12 Greenwood                29.19   3 
 26 Banawoye, Evyn            11 Urbana High              29.19   6 
 27 Kerstetter, Olivia        12 Shikellamy               29.39   5 
 28 Price, Raneka             12 William Penn             29.42  11 
 29 MacKenzie, Mia            11 South Carrol             29.44   7 
 30 Seward, Ta'Shay           10 Altoona Area             29.46  10 
 31 Lose, Jessica             10 State Colleg             29.48   7 
 32 Swanger, Eryn              9 Shikellamy               29.48   9 
 33 McCracken, Lindsey         9 Oakdale High             29.53  10 
 34 Akinmade, Grace           11 Bishop McNam             29.54  14 
 35 Stokes, Meghan            11 John Handley             29.56  11 
 36 Deans, Jasmine            10 Stone Bridge             29.73   9 
 37 Harding, Ally             11 Oakdale High             29.86  12 
 38 Moyer, Morgan             12 Altoona Area             29.94   8 
 39 Shupp, Makalyn            12 Bermudian Sp             30.01  11 
 40 Norton, Kelsey            12 Winters Mill             30.04   8 
 41 Rosengrant, Devon         10 Eastern Leba             30.10   8 
 42 Golightly, Caitlyn        10 John Handley             30.27  14 
 43 Martin, Lindsay           11 Red Land                 30.28   9 
 44 Stoltzfus, Mikaela        12 Unionville               30.28  10 
 45 Malesky, Emily             9 Delone Catho             30.62  15 
 46 Jean-Baptiste, Victoria   10 William Penn             30.71   7 
 47 Hughes, Emily             11 Bishop McDev             30.78  13 
 48 Ensminger, Anna           10 Troy                     30.87   5 
 49 Hutchinson, Aaliyah       10 Clarksburg H             30.88  13 
 50 Jackson, Chayse            9 South Hagers             30.92  17 
 51 Behrens, Alexis           12 Big Spring               31.07  15 
 52 Ellis, Sara-Marie         12 Oakdale High             31.14  12 
 53 Phillips, Jenna            9 South Hagers             31.20  17 
 54 Chibayere, Cindy          11 Francis Scot             31.22  16 
 55 Rost, Janie                9 Lower Dauphi             31.42  15 
 56 Keld, Sydney              12 Caravel Acad             31.63  13 
 57 Bolivar, Hardee           10 Tuscarora Hi             31.99  12 
 58 Blessing, Rachel           9 Lower Dauphi             32.01  14 
 59 Bozzell, Emma             10 Winters Mill             32.24  11 
 60 Stoessel, Eva             10 Lower Dauphi             32.53  12 
 61 Zook, Kaitlin             10 Eastern Leba             32.55  13 
 62 Naylor, Imani             11 William Penn             32.59   5 
 63 Mull, Lynzie              11 Shikellamy               32.86  16 
 64 Spiess, Connie             9 Clarksburg H             33.01  16 
 65 Leister, Olivia           10 Winters Mill             33.30  15 
 66 Morehead, Renee           11 Delone Catho             34.85  16 
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Russell, Cohen            11 State Colleg             23.69   4 
  2 Lawhead, Mitchell         11 Altoona Area             23.90   3 
  3 Schwab, Evan              11 Urbana High              23.97   4 
  4 Booth, Josh               12 McConnellsbu             24.04   2 
  5 Davis, Matt               12 Winters Mill             24.16  14 
  6 Thompson, Jared           12 Williamsport             24.37   4 
  7 Wagner, Brett             12 Unionville               24.38   2 
  8 Causey, Trey              12 John Handley             24.45   8 
  9 Knipe, Sam                 9 State Colleg             24.47   7 
 10 Hoes, Alonso              11 Walkersville             24.52   3 
 11 Blessing, Josh            11 Lower Dauphi             24.56   3 
 12 Booker, Khalil            10 South Hagers             24.62   1 
 13 Coulibaly, Gaoussou       11 South Hagers             24.64  14 
 14 Watkins, Isaiah           11 Oakdale High             24.66   2 
 15 Vance, Kobi               12 John Handley             24.68  11 
 16 Palumbo, Lorenzo          11 Francis Scot             24.71   1 
 17 Lyons, Kyle               11 Unionville               24.77   5 
 18 Roman, Drew               11 East Pennsbo             24.77   3 
 19 Gomez, Bleyther           10 Walkersville             25.00   6 
 20 Ealy, Terrell             10 State Colleg             25.24   7 
 21 Barnes, Isaiah            11 Altoona Area             25.27   6 
 22 Proctor, Rolando           9 Urbana High              25.29   5 
 23 Toney, Treyvaugn          12 Altoona Area             25.33   9 
 24 Caparotti, Dominick       11 South Carrol             25.42   5 
 25 Warrick, Benjamin         11 Urbana High              25.46   6 
 26 Jackson, Latrelle         12 Williamsport             25.56  10 
 27 Gates, Brendan            12 Warwick                  25.60   9 
 28 Born, Zack                10 Archbishop C             25.60  13 
 29 Fitzgerald, Connor         9 Francis Scot             25.60   4 
 30 Robinson, Thomas          12 Williamsport             25.79  10 
 31 Kline, Justin             12 Shikellamy               25.99   9 
 32 Davenport, Jordan         11 John Handley             26.00  13 
 33 Glee, Chase               12 McConnellsbu             26.07   8 
 34 Trey, Nicholas            10 South Carrol             26.15  11 
 35 Hart, Ryan                10 Bermudian Sp             26.22   7 
 36 Smith, Kolten             11 Millville                26.40  14 
 37 Waters, Tommy             12 Winters Mill             26.40  15 
 38 Mudd, Ryan                 9 Walkersville             26.54  11 
 39 Cabrera, Alex             10 Clarksburg H             26.55   8 
 40 Ali-Napo, Derick          11 Tuscarora Hi             26.65  12 
 41 Warfield, Kyle            12 Winters Mill             26.73  15 
 42 Matheson, Steven          12 William Penn             26.85  13 
 43 Forman, Christopher       10 South Carrol             27.21   9 
 44 Bailey, Hunter            10 Eastern Leba             27.21  12 
 45 Grant, Alex               11 South Hagers             27.39  15 
 46 Dorsey, Khalid            12 William Penn             27.61   1 
 47 Bender, Michael           12 Unionville               27.99  12 
 48 Nauman, Brenden           11 Eastern Leba             28.17  10 
 49 Gable, Matthew            11 McConnellsbu             28.19  15 
 50 Leib, Cameron             10 Shikellamy               28.20  12 
 51 Jemmott, Isaiah           11 Tuscarora Hi             28.35  11 
 52 Allsup, Adonijah          11 Lower Dauphi             28.38   8 
 53 Chapman, Matthew          10 Caravel Acad             28.56  14 
 54 Atwell, Alec              11 Tuscarora Hi             29.39  10 
 
Event 15  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McLain, Maddie            12 Eastern York          11:22.07  
  2 Saylor, Cailin            12 State Colleg          11:30.70  
  3 Miller, Mary              11 Urbana High           11:48.70  
  4 Alexander, Emily          11 South Hagers          11:59.12  
  5 Warrender, Maddie         12 Northeastern          12:05.83  
  6 McLain, Olivia            11 Eastern York          12:08.88  
  7 Gilpatrick, Lizzy         10 State Colleg          12:43.75  
  8 Solo, Molly                9 State Colleg          12:49.97  
  9 Keeley, Nicole            11 Shikellamy            12:59.75  
 10 Mandich, Maddie           12 Tuscarora Hi          13:02.20  
 11 Georgiana, Dellaney       11 Winters Mill          13:07.02  
 12 Minter, Maura             10 Unionville            13:16.65  
 13 Peyton, Kathryn           11 Caravel Acad          13:31.31  
 14 Desotell, Katie           11 Urbana High           13:31.63  
 15 Reilly, Kaitlyn           10 Urbana High           13:31.88  
 16 Welsh, Mady               12 South Hagers          13:34.47  
 17 Bellinger, McKenzi         9 Troy                  13:37.26  
 18 Morgan, Allison           11 John Handley          13:41.53  
 19 Reno, Addison             12 Oakdale High          13:45.65  
 20 Kartalia, Annie           10 Winters Mill          13:48.53  
 21 Futrell, Ashley           12 Altoona Area          13:53.88  
 22 Ambrozak, Sarah            9 Clarksburg H          14:11.59  
 23 Poe, Rachel               11 Unionville            14:11.62  
 24 Baker, Regan              11 Altoona Area          14:18.74  
 25 Hong, Ellen                9 Stone Bridge          14:24.21  
 26 Kittelson, Abigail         9 Stone Bridge          14:24.28  
 27 Baker, Morgan              9 Altoona Area          14:26.30  
 28 Messerve, Stella           9 Unionville            14:30.77  
 29 Nakanishi, Kaili          10 Clarksburg H          14:32.17  
 30 Comeau, Lakota            11 Francis Scot          14:39.78  
 31 Treadwell, Noelle         10 Stone Bridge          14:58.05  
 32 Szabo, Stephanie          11 Boiling Spri          15:01.09  
 33 Leppo, Maria               9 Francis Scot          15:10.54  
 
Event 16  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Etter, Mitchell           12 State Colleg           9:40.50  
  2 Hanna-Leverett, Will      11 Archbishop C          10:08.19  
  3 Kilosky, Jackson          12 Clarksburg H          10:17.97  
  4 Dempsey, Collin           10 Oakdale High          10:21.09  
  5 Horn, Sam                 12 State Colleg          10:27.36  
  6 Williams, Greg            12 Altoona Area          10:45.42  
  7 Cupps, Bennett            10 John Handley          10:46.16  
  8 Cave, Jason               11 South Carrol          10:46.48  
  9 Gluckman, David           10 State Colleg          10:55.73  
 10 Quinones, Frank           12 Shikellamy            10:56.36  
 11 Obrien, Nick              11 Boiling Spri          10:57.64  
 12 Tomblin, Gabe             11 Boiling Spri          10:59.16  
 13 Conway, Jarrett            9 Unionville            11:05.86  
 14 Herman, James              9 Northeastern          11:05.96  
 15 Gore, Sean                12 Winters Mill          11:09.32  
 16 Thompson, Harris          11 Urbana High           11:22.00  
 17 Henninger, Brayden        10 Altoona Area          11:22.41  
 18 Bagwell-cook, Malik       11 South Hagers          11:22.98  
 19 Bitz, Brandon             11 Winters Mill          11:23.16  
 20 Penney, Will              11 Winters Mill          11:23.39  
 21 Hayes, Aidan              11 South Carrol          11:26.34  
 22 Fryer, Andrew             11 Stone Bridge          11:27.58  
 23 D'Angelo, Cooper          11 Altoona Area          11:27.65  
 24 Madsen, Cole              12 Urbana High           11:32.25  
 25 Lyan, Matthew             12 Tuscarora Hi          11:34.10  
 26 Womack, Judah             12 South Hagers          11:44.67  
 27 Middleton, Jalen          10 Clarksburg H          11:49.80  
 28 Fornatora, Dominic        11 Stone Bridge          11:51.19  
 29 Miller, Davis             10 Urbana High           12:05.92  
 30 Ganatra, Sohan            10 Clarksburg H          12:15.15  
 31 Loy, Joseph                9 Francis Scot          12:34.60  
 32 Ramirez, Daniel           10 South Carrol          12:51.65  
 33 Sulca, Christopher         9 Tuscarora Hi          13:04.73  
 34 Magno, Kevin               9 South Hagers          13:39.25  
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Urbana High School  'A'                             4:12.98   1 
  2 Stone Bridge  'A'                                   4:13.18   1 
  3 Warwick  'A'                                        4:14.06   1 
  4 Clarksburg High School  'A'                         4:15.56   1 
  5 South Carroll High School  'A'                      4:21.05   1 
  6 Bishop McNamara High School  'A'                    4:28.19   3 
  7 Urbana High School  'B'                             4:32.37   2 
  8 State College Area High School  'A'                 4:33.01   2 
  9 Oakdale High School  'A'                            4:35.97   3 
 10 South Carroll High School  'B'                      4:36.04   2 
 11 Altoona Area  'A'                                   4:36.14   3 
 12 John Handley  'A'                                   4:42.81   4 
 13 Unionville  'A'                                     4:43.44   2 
 14 State College Area High School  'B'                 4:44.85   1 
 15 Clarksburg High School  'B'                         4:45.52   3 
 16 Urbana High School  'C'                             4:45.57   2 
 17 Caravel Academy  'A'                                4:50.11   3 
 18 South Hagerstown High School  'A'                   4:55.47   2 
 19 Winters Mill High School  'A'                       4:59.03   4 
 20 State College Area High School  'C'                 5:15.04   3 
 21 Tuscarora High School (Md)  'A'                     5:19.51   4 
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 State College Area High School  'A'                 3:45.55   1 
  2 Clarksburg High School  'A'                         3:45.56   1 
  3 Urbana High School  'A'                             3:46.15   1 
  4 Oakdale High School  'A'                            3:48.78   2 
  5 Bishop McNamara High School  'B'                    3:49.37   2 
  6 Francis Scott Key High School  'A'                  3:52.31   3 
  7 Warwick  'A'                                        3:54.17   2 
  8 South Carroll High School  'A'                      3:55.31   1 
  9 Urbana High School  'B'                             3:55.73   4 
 10 Warwick  'B'                                        3:56.46   3 
 11 John Handley  'A'                                   3:57.55   3 
 12 State College Area High School  'B'                 3:57.58   2 
 13 Williamsport Area  'A'                              4:00.64   3 
 14 Urbana High School  'C'                             4:01.35   2 
 15 Altoona Area  'B'                                   4:03.03   5 
 16 Bishop McNamara High School  'C'                    4:03.11   4 
 17 Winters Mill High School  'A'                       4:03.23   5 
 18 Altoona Area  'A'                                   4:04.63   1 
 19 Clarksburg High School  'B'                         4:04.86   3 
 20 South Carroll High School  'B'                      4:05.86   4 
 21 Unionville  'A'                                     4:06.65   2 
 22 Francis Scott Key High School  'B'                  4:09.62   5 
 23 South Hagerstown High School  'A'                   4:15.65   4 
 24 State College Area High School  'C'                 4:15.74   3 
 25 Winters Mill High School  'B'                       4:20.31   5 
 26 South Carroll High School  'C'                      4:24.49   5 
 27 Francis Scott Key High School  'C'                  4:39.67   5 
 
Event 19  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Long, Karina              12 Lower Dauphi          18-05.25  
  2 Givens, Taylor            12 State Colleg          17-05.50  
  3 Barnes, Natalie           11 Stone Bridge          17-04.00  
  4 Delmotte, Juliette        10 Warwick               16-00.25  
  5 Pernell, Sarah            12 Francis Scot          15-09.00  
  6 Miller, Madison            9 Bishop McNam          15-08.50  
  7 VonColln, Jasmine         12 Altoona Area          15-08.25  
  8 Ellis, Sara-Marie         12 Oakdale High          15-02.50  
  9 Malesky, Julianna         11 Delone Catho          15-02.00  
 10 McCarthy, Lynsey          10 Unionville            15-01.50  
 11 Caputo, Gianna            10 Altoona Area         J15-01.50  
 12 Rine, Averi               12 Millville             15-01.00  
 13 Stevenson, Haley          10 Tuscarora Hi          14-11.50  
 14 Martin, Lindsay           11 Red Land             J14-11.50  
 15 Holson, Mallory           12 Urbana High           14-11.00  
 16 Pagano, Noelia            11 State Colleg          14-09.00  
 17 Peachey, Britney          12 State Colleg         J14-09.00  
 18 Ketterman, Stephanie      12 Everett Area          14-07.75  
 19 Malesky, Danielle         11 Delone Catho          14-07.00  
 20 Kohler Cristofoli, Sienn  11 Stone Bridge          14-05.50  
 21 Pennings, Carson          12 New Oxford            14-04.50  
 22 Lefevre, Dardlie          11 Tuscarora Hi         J14-04.50  
 23 Quinn, Meghan             10 Warwick               14-01.00  
 24 Taggart, Emma             11 Francis Scot          14-00.00  
 25 Saimbre, Joanna           11 Walkersville         J14-00.00  
 26 Langille, Sarah           11 South Carrol          13-09.50  
 27 Herr, Amelia               9 Unionville            13-09.25  
 28 Freeman, Brooke            9 Clarksburg H          13-07.50  
 29 Rice, Zoe                 12 Stone Bridge         J13-07.50  
 30 Fipps, Grayson            11 South Carrol          13-05.25  
 31 Behrens, Alexis           12 Big Spring            13-03.25  
 32 Grady, Alexis             10 John Handley          13-01.00  
 33 Sauceda, Adrianna         10 South Hagers          13-00.00  
 34 Younger, Tineke           10 Walkersville          12-11.00  
 35 Sprangel, Kelly           12 South Carrol          12-09.00  
 36 Campbell, Regine          10 Clarksburg H          12-07.50  
 37 Anderson, Maliyah         10 Tuscarora Hi          12-07.00  
 
Event 20  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Causey, Trey              12 John Handley          21-06.50  
  2 Hamilton, Lance           11 State Colleg          20-10.00  
  3 Hamilton, Stanley         11 State Colleg          20-04.00  
  4 Hefkin, Jake              11 State Colleg          20-03.50  
  5 Malinowski, Ryan          12 Delone Catho          19-11.00  
  6 Clabaugh, Mason           10 Delone Catho          19-09.50  
  7 Hoston, Charlie           11 South Hagers          19-09.00  
  8 Dawson, Cooper            11 John Handley          19-07.00  
  9 Byers, Kolt               10 Bermudian Sp          19-01.75  
 10 Bayelle, Fru              12 Francis Scot          19-01.00  
 11 Hess, Christian           11 Warwick               19-00.25  
 12 Baker, Austin             12 McConnellsbu          18-11.50  
 13 Adams, Connor             11 Altoona Area          18-07.00  
 14 Smith, Kolten             11 Millville             18-06.50  
 15 Spiess, Ben               11 Clarksburg H          18-00.50  
 16 Carver, Calvin             9 Lower Dauphi          17-06.50  
 16 Conaway, Jackson          11 Francis Scot          17-06.50  
 16 Tocci, Patrick            11 Warwick               17-06.50  
 19 Jeter, Delmar             12 Bishop McNam          17-04.00  
 19 Trey, Nicholas            10 South Carrol          17-04.00  
 21 Hurst, Devin              10 Francis Scot          17-01.00  
 22 Ridley, Dashon            12 Bishop McNam          17-00.50  
 23 Hope, John                10 Fleetwood Ar          16-07.00  
 24 Fegley, Ryan              11 Warwick               16-03.50  
 24 Draxton, Mason            10 Unionville            16-03.50  
 26 Hoston, Chance             9 South Hagers          16-00.25  
 27 Burdt, Seins              10 South Carrol          14-01.00  
 
Event 21  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Scott, Ezri               10 Urbana High            5-00.00  
  2 Chance, LeNisha           10 South Hagers          J5-00.00  
  2 McAdam, Brianna           11 Clarksburg H          J5-00.00  
  4 Malesky, Julianna         11 Delone Catho          J5-00.00  
  5 McCloskey, Alyssa         12 Clarksburg H           4-10.00  
  6 Johnson, Layna             9 Winters Mill          J4-10.00  
  7 Graybill, Morgan          10 Troy                  J4-10.00  
  7 Taggart, Emma             11 Francis Scot          J4-10.00  
  9 Lefevre, Dardlie          11 Tuscarora Hi           4-08.00  
  9 Leisinger, Sadie          10 South Hagers           4-08.00  
  9 Scott, Oni                10 Urbana High            4-08.00  
  9 Milor, Kayley             12 Urbana High            4-08.00  
  9 Mark, Nicole              12 Selinsgrove            4-08.00  
  9 Ketterman, Stephanie      12 Everett Area           4-08.00  
  9 Heckman, Aleigh           12 Shikellamy             4-08.00  
  9 Hoffman, Autumn           11 Urbana High            4-08.00  
  9 Anderson, Jamie           12 South Carrol           4-08.00  
 18 Holson, Mallory           12 Urbana High            4-06.00  
 18 Hamilton, Katie           10 Walkersville           4-06.00  
 18 Stebila, Madison           9 Selinsgrove            4-06.00  
 21 Freeman, Brooke            9 Clarksburg H           4-04.00  
 22 Turner, Britani            9 John Handley           4-02.00  
 22 Sprangel, Kelly           12 South Carrol           4-02.00  
 22 Lockwood, Reilly           9 Winters Mill           4-02.00  
 22 Lopapa, Alayna             9 Unionville             4-02.00  
 22 Langille, Sarah           11 South Carrol           4-02.00  
 22 Miller, Madison            9 Bishop McNam           4-02.00  
 28 Bolivar, Hardee           10 Tuscarora Hi           4-00.00  
 28 Younger, Tineke           10 Walkersville           4-00.00  
 -- Kohler Cristofoli, Sienn  11 Stone Bridge                NH  
 -- Sothoron, Leah             9 Oakdale High                NH  
 -- Higgins, Erin             12 Stone Bridge                NH  
 
Event 22  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Moore, Nathaniel          12 South Hagers           6-06.00  
  2 Hamilton, Stanley         11 State Colleg           6-00.00  
  3 Byers, Kolt               10 Bermudian Sp          J6-00.00  
  4 Cunningham, Zach          11 Oakdale High           5-10.00  
  5 Hoston, Charlie           11 South Hagers           5-08.00  
  6 Malinowski, Ryan          12 Delone Catho          J5-08.00  
  7 Pugh, Jay                 12 Urbana High           J5-08.00  
  8 Weller, Matt              12 Winters Mill           5-06.00  
  9 Jeter, Delmar             12 Bishop McNam           5-04.00  
 10 Watkins, Isaiah           11 Oakdale High          J5-04.00  
 11 Conaway, Jackson          11 Francis Scot          J5-04.00  
 12 Barber, Patrick           11 East Pennsbo          J5-04.00  
 13 Hefkin, Jake              11 State Colleg          J5-04.00  
 14 Spiess, Ben               11 Clarksburg H           5-02.00  
 15 Vallone, Ethan            11 Urbana High           J5-02.00  
 16 Palmer, David             12 Urbana High            5-00.00  
 16 Hoffman, Ian              10 Archbishop C           5-00.00  
 16 Herman, Ryan              10 Urbana High            5-00.00  
 -- Sheehan, Bryan            12 Clarksburg H                NH  
 -- Vance, Kobi               12 John Handley                NH  
 -- Weech, Kevon              10 John Handley                NH  
 -- Fredikson, Gunnar         10 Urbana High                 NH  
 -- Cole, Spencer             10 South Carrol                NH  
 -- Forman, Christopher       10 South Carrol                NH  
 -- Abraham, Ayooluw          12 Urbana High                 NH  
 -- Ramlal, Nick              12 Clarksburg H                NH  
 -- Hess, Alexander           10 South Carrol                NH  
 
Event 23  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Klinger, Piper            12 Selinsgrove           40-06.75  
  2 Kauffman, Mallory         11 Greenwood             38-05.75  
  3 Nelson, Casey             12 John Handley          37-01.00  
  4 Dolce, Becca              11 Delone Catho          35-01.25  
  5 Mahoney, Elizabeth         9 Francis Scot          33-06.50  
  6 Neal, Kaiya               10 Bishop McNam          33-00.25  
  7 Cox, Jailynn              12 Bishop McNam          32-00.50  
  8 Resciniti, Madelyn           Wyoming Area HS       31-06.50  
  9 Burton, Summer            12 Francis Scot          31-01.75  
 10 Millard, Morgan           10 Troy                  30-08.00  
 11 Dodson, Hailey            10 McConnellsbu          30-07.50  
 12 Taggart, Emma             11 Francis Scot          29-09.50  
 13 Putnam, Chloe             11 John Handley          29-07.75  
 14 Campbell, Demya            9 Clarksburg H          29-05.25  
 15 Ziolkowski, Jessie        12 Caravel Acad          28-07.00  
 16 Reitenbach, Kaytlyn       11 Shikellamy            27-09.75  
 17 Benner, Anna              12 Shikellamy            27-02.50  
 18 Keppley, Kaylynn          12 Eastern Leba          27-00.25  
 19 Weyandt, Sydney           10 Altoona Area          26-09.00  
 20 Mcgraw, Emily             11 Oakdale High          26-05.00  
 21 Gaugler, Ashley           10 Selinsgrove           26-04.75  
 22 Markoff, Natalie          12 Tuscarora Hi          26-00.25  
 23 Hall, Varonica            12 Bishop McNam          25-11.50  
 24 Angstadt, Julia           11 Eastern Leba          25-04.50  
 25 Raumann, Katelynn         12 Oakdale High          25-04.00  
 26 White, Briana             12 Unionville            24-09.00  
 27 Weber, Emily              10 Caravel Acad          24-07.75  
 28 Cooper, Kristina          12 Tuscarora Hi          24-03.00  
 29 Jarrett, Alexia           12 South Hagers          24-02.00  
 30 Parker, Aniya             11 Tuscarora Hi          23-11.00  
 31 Miley, Terra               9 Francis Scot          23-07.50  
 32 Yerka, Megan               9 State Colleg          22-10.75  
 33 Melton, Mackenzie         12 Tuscarora Hi          22-03.00  
 34 James, Samyra              9 Urbana High           22-00.75  
 35 Wright, Mackenzie         10 South Hagers          22-00.50  
 36 Lesher, Victoria           9 State Colleg          21-07.50  
 37 Fipps, Grayson            11 South Carrol          21-07.00  
 38 Clisham, Catherine         9 Unionville            21-06.00  
 39 Zhandossova, Ameila       10 Urbana High           21-05.00  
 40 Boltz, Danika             11 Eastern Leba          21-03.75  
 41 Maddox, Paige              9 Clarksburg H          21-00.25  
 42 Hubbard, Jackie           11 Urbana High           20-11.75  
 43 Lesher, Katelyn           11 State Colleg          20-11.00  
 44 Sauceda, Adrianna         10 South Hagers          20-02.75  
 45 Jacobs, Megan             10 Walkersville          20-02.00  
 46 Zellers, Olivia           10 Winters Mill          19-07.50  
 47 Phillips, Julia            9 Caravel Acad          19-05.25  
 48 Reynolds, Lauren           9 Winters Mill          19-05.00  
 49 Offutt, Holly             10 Walkersville          19-04.00  
 50 Kelley, Katherine         11 South Carrol          16-05.50  
 51 Magruder, Corrine          9 John Handley          16-03.00  
 52 Jackson, Atahji           10 Walkersville          14-01.25  
 
Event 24  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dreese, Keith             12 Selinsgrove           55-09.00  
  2 Wagner, Seth              11 Fleetwood Ar          49-10.50  
  3 Wolf, Brennen             12 Selinsgrove           49-10.00  
  4 Lachir, Mohammed          11 Urbana High           47-08.00  
  5 Kline, Jeff               10 Fleetwood Ar          46-06.50  
  6 Thompson, Titus           11 State Colleg          46-01.00  
  7 Tofano, Ben               10 Altoona Area          43-03.50  
  8 Newman, Quinten           10 John Handley          42-09.50  
  9 Baker, Austin             12 McConnellsbu          42-09.00  
 10 Wallace, Harrison         12 Bishop McNam          42-06.75  
 11 Kreisher, Tucker          11 Williamsport          41-07.25  
 12 Ganey, Ian                10 John Handley          41-03.00  
 13 Smith, Holden             11 McConnellsbu          40-10.25  
 14 Kalcich, Bryson           12 Shikellamy            40-05.50  
 15 Elias, Joe                12 Urbana High           40-00.00  
 16 Guglielmone, Jon          11 Clarksburg H          39-00.00  
 17 Lehr, Tim                 12 Clarksburg H          38-10.25  
 18 Warner, Matthew           12 Oakdale High          38-09.50  
 19 Almoney, Isaac            11 Delone Catho          38-09.25  
 20 Carver, Alijah            11 Bishop McNam          38-02.25  
 21 Phillips, Nathan          12 Caravel Acad          37-04.75  
 22 Mammano, Joseph           12 John Handley          37-02.25  
 23 Cole, Jalen               11 Bishop McNam          36-06.00  
 24 Marshall, James            9 Bishop McNam          36-02.50  
 25 Gress, Jared              12 Walkersville          36-00.50  
 26 Thompson, Jereme          11 State Colleg          35-04.25  
 27 Dytrt, James              12 South Carrol          35-01.00  
 28 Lieb, Logan               10 State Colleg          34-11.00  
 29 Trey, Nicholas            10 South Carrol          34-00.75  
 30 Allnutt, Anthony          11 Oakdale High          33-11.50  
 31 Karinshack, Bryce          9 Unionville            33-09.50  
 32 Johnson, Jordan           12 Walkersville          33-07.00  
 33 Trotman, Ellik            11 Bishop McNam          33-04.00  
 34 Waters, Nahshon           12 Walkersville          33-03.25  
 35 Barnes, Wesley            11 Bishop McNam          33-01.75  
 36 Fan, Andrew               10 Winters Mill          32-10.50  
 37 D'Almeida, Aboubacar      12 Tuscarora Hi          32-07.00  
 38 Hernandez, Angel          10 Francis Scot          32-02.75  
 39 Burdt, Seins              10 South Carrol          31-03.00  
 40 Hartman, Ben              10 Walkersville          30-07.25  
 41 Smith, Alexander          12 Clarksburg H          30-05.00  
 42 Gennes, Larry             10 Tuscarora Hi          29-10.25  
 43 Borgia, Joe                9 Unionville            29-02.00  
 44 Veira, Kimani             12 Walkersville          28-10.75  
 45 Moxley, Shane              9 Winters Mill          28-08.25  
 46 Hess, Alexander           10 South Carrol          27-11.00  
 47 Metzger, Gage              9 Williamsport          26-01.50  
 48 Ryan, Shalaby              9 Unionville            25-09.25  
 49 Rouse, Gavin              10 Francis Scot          25-08.00  
 50 Forney, Matthew           12 Francis Scot          25-01.00  
 51 Fritz, Grayson             9 Francis Scot          24-08.50  
 52 Watkins, Mathew            9 Francis Scot          24-02.25  
 53 Parrott, Alexander        10 Francis Scot          24-02.00  
 54 Palak, Hunter             10 Walkersville          23-11.00  
 55 Arrington, Keyshawn       11 South Hagers          23-06.50  
 56 Hall, Patrick              9 Francis Scot          23-05.25  
 57 Barndollar, Ryan          10 Walkersville          22-08.50  
 58 Scheidhauer, Jackson      10 Urbana High           20-10.50  
 59 Stallone, Mark             9 Caravel Acad          18-02.50  
 
Event 25  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nottoli, Carena              Hempfield HS (3)      12-00.00  
  2 Reed, Lyndsey             11 State Colleg          11-06.00  
  2 Zurich, Hailey            11 Loyalsock To          11-06.00  
  4 Crane, Cierra             11 Central York          10-06.00  
  5 Plute, Lily               12 State Colleg         J10-06.00  
  6 Light, Mayson             11 Lower Dauphi          10-00.00  
  6 Reece, Bella                 Central Dauphin       10-00.00  
  6 Bond, Katie               12 Selinsgrove           10-00.00  
  6 Bohrer, Payton            11 Urbana High           10-00.00  
  6 Tyson, Grace              12 York Suburba          10-00.00  
  6 Sheppard, Carley          12 Manheim Cent          10-00.00  
  8 Kokoskie, Jenna           11 State Colleg         J10-00.00  
 13 Calabrese, Kelsey         11 Urbana High            9-06.00  
 13 Walasik, Hannah           12 Oakdale High           9-06.00  
 13 Megivern, Sarah           12 Ephrata                9-06.00  
 13 Malesky, Danielle         11 Delone Catho           9-06.00  
 13 Gabby, Maegan             12 Oakdale High           9-06.00  
 18 Krier, Rachel             11 Altoona Area           8-06.00  
 18 Fipps, Grayson            11 South Carrol           8-06.00  
 20 Gudat, Makenna            12 Oakdale High           8-00.00  
 20 Leefeldt, Emma            12 Caravel Acad           8-00.00  
 20 Malesky, Emily             9 Delone Catho           8-00.00  
 20 Malesky, Julianna         11 Delone Catho           8-00.00  
 20 Custer, Rachel            11 Urbana High            8-00.00  
 20 Armistead, Jennifer       12 Caravel Acad           8-00.00  
 26 Bond, Annalise             9 Selinsgrove            7-01.00  
 27 Whiting, Julia            10 Altoona Area           7-00.00  
 27 Sawyers, Haley            11 Francis Scot           7-00.00  
 -- Mong, Rylie               11 Warrior Run                 NH  
 -- Yingling, Jordan          10 Walkersville                NH  
 -- Salcutan, Katlin          10 South Hagers                NH  
 -- McKay, Mary                9 John Handley                NH  
 -- Fridey, Kamryn            12 Lower Dauphi                NH  
 -- Hirsch, Zelda              9 South Carrol                NH  
 -- Grady, Alexis             10 John Handley                NH  
 -- Leppo, Maria               9 Francis Scot                NH  
 -- Ek, Mikaila                9 John Handley                NH  
 
Event 26  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Morris, Payton            12 East Pennsbo          15-00.00  
  2 Jardine, Joe                 Schuylkill Valle      14-00.00  
  3 Knipe, Luke               11 State Colleg          13-06.00  
  4 Delozier, Tyler           12 Altoona Area          13-00.00  
  5 Brunner, Yuri             12 Urbana High          J13-00.00  
  6 Osborne, Patrick          11 State Colleg          12-06.00  
  7 Starks, Erik              11 Oakdale High          12-00.00  
  8 Tunkel, Patrick           10 South Carrol          11-06.00  
  9 Jiron, Cole               11 Urbana High          J11-06.00  
 10 Hajzus, Seth              11 Urbana High           11-00.00  
 11 Brucker, Joseph           11 State Colleg         J11-00.00  
 11 Armel, Jack               11 John Handley         J11-00.00  
 11 Holland, Jered            12 Francis Scot         J11-00.00  
 14 Myers, Brody               9 Camp Hill            J11-00.00  
 15 DeAngelis, Liam           10 Altoona Area          10-00.00  
 16 Hoffman, Ian              10 Archbishop C         J10-00.00  
 17 Overdorff, Michael        11 Delone Catho         J10-00.00  
 18 Mchood, Quinn             12 Walkersville           9-00.00  
 19 Koelle, Lyric             10 Altoona Area           8-00.00  
 -- Eichelberger, Nicholas    12 Northern                    NH  
 -- Swope, Trevor              9 South Carrol                NH  
 -- Doerwaldt, Max            11 John Handley                NH  
 -- Staley, Michael           10 Walkersville                NH  
 -- Lenhart, Jerod            10 Francis Scot                NH  
 -- Bender, Zach               9 Eastern Leba                NH  
 
                    Women - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) State College Area High Sc  65        2) Urbana High School         52   
    3) Warwick                     45        4) Clarksburg High School     43   
    5) Stone Bridge                40        6) Eastern York               28   
    6) Walkersville High School    28        8) Tuscarora High School (MD  22   
    9) Francis Scott Key High Sch  17.50    10) Lower Dauphin              17   
   11) Delone Catholic             14       12) South Hagerstown High Sch  13   
   13) Bishop McNamara High Schoo  12       14) Selinsgrove                11   
   15) Fleetwood Area              10       15) Hempfield HS (3)           10   
   15) South Carroll High School   10       18) Unionville                  9   
   19) Greenwood                    8       20) Winters Mill High School    7   
   20) Loyalsock Township           7       22) John Handley                6   
   22) Minersville Area             6       22) Northeastern                6   
   22) Altoona Area                 6       26) Central York                5   
   27) Oakdale High School          2       27) East Pennsboro Area SD      2   
   29) Troy                         1.50    30) York Suburban               1   
   30) Central Dauphin HS           1       30) Wyoming Area HS             1   
   30) Manheim Central              1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) State College Area High Sc 109        2) Urbana High School         47   
    3) Oakdale High School         45        4) South Hagerstown High Sch  30   
    5) Altoona Area                28        6) Clarksburg High School     27   
    7) John Handley                24        8) Selinsgrove                21   
    9) McConnellsburg              20       10) Bishop McNamara High Scho  16   
   11) Warwick                     15       12) Archbishop Curley High Sc  14   
   13) East Pennsboro Area SD      13       14) Fleetwood Area             12   
   14) Tuscarora High School (MD)  12       16) Delone Catholic            11   
   17) Unionville                   8       17) Schuylkill Valley HS        8   
   17) Williamsport Area            8       20) Bermudian Springs           6   
   20) Caravel Academy              6       20) William Penn                6   
   20) Winters Mill High School     6       24) South Carroll High School   5   
   25) New Oxford                   4       26) Francis Scott Key High Sc   3   
   27) Walkersville High School     1       27) Stone Bridge                1