Nazareth Area Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.34 | h | Meghan Lazarchak | 1st | Finals H1 | Results |
13.34 | h SB | Aliyah Dean | 2nd | Finals H1 | Results |
14.24 | h | Amanda Bemis | 6th | Finals H1 | Results |
200 Meter Dash | |||||
27.94 | h | Meghan Lazarchak | 1st | Finals H1 | Results |
28.44 | h | Allyson Stitzer | 2nd | Finals H1 | Results |
29.14 | h SB | Aliyah Dean | 4th | Finals H1 | Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.54 | h | Allyson Stitzer | 2nd | Finals H1 | Results |
1:05.24 | h | Zoe Deangelo | 3rd | Finals H1 | Results |
1:13.64 | h | Madelyn Schenck | 6th | Finals H1 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:32.00 | Haven Snyder | 1st | Finals H1 | Results | |
2:53.30 | Vanessa Steber | 5th | Finals H1 | Results | |
3:02.00 | SB | Madeline Correll | 6th | Finals H2 | Results |
3:29.80 | Noelle Novak | 7th | Finals H1 | Results | |
3:30.80 | Michelle Jani | 8th | Finals H1 | Results | |
3:34.90 | SB | Yugadi Hullur | 9th | Finals H2 | Results |
1600 Meter Run | |||||
6:02.10 | Alyssa Kately | 2nd | Finals H1 | Results | |
6:13.40 | Brianna Cohen | 6th | Finals H1 | Results | |
6:28.00 | Sara Ross | 8th | Finals H1 | Results | |
6:35.40 | Kelly Sarkis | 10th | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
14:12.00 | Juliann Duignam | 3rd | Finals H1 | Results | |
15:15.00 | SB | Bryn Siberski | 4th | Finals H1 | Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.94 | h | Emily Wahlgren | 1st | Finals H1 | Results |
20.14 | h | Lindsey Daems | 4th | Finals H1 | Results |
300 Meter Hurdles | |||||
50.04 | h | Emily Wahlgren | 1st | Finals H1 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
55.34 | h | Relay Team | 1st | Finals H1 | Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:28.80 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:46.80 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Results | |
High Jump | |||||
4-9 | Lea Harding | 2nd | Finals H1 | Results | |
4-3 | Sheree Rogers | 5th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
14-6 | Yulymar Santamella | 2nd | Finals H1 | Results | |
14-2.25 | Julia McFarland | 3rd | Finals H1 | Results | |
14-1 | Jessica Durnin | 4th | Finals H1 | Results | |
13-3.25 | Olivia Emrick | 6th | Finals H1 | Results | |
Triple Jump | |||||
31-0 | Julia McFarland | 1st | Finals H1 | Results | |
Pole Vault | |||||
9-0 | Brooke Fox | 2nd | Finals H1 | Results | |
7-6 | SB | Nicole Bercaw | 3rd | Finals H1 | Results |
6-0 | Bailey Carpenter | 4th | Finals H1 | Results | |
6-0 | Lauren Freed | 4th | Finals H1 | Results | |
Discus | |||||
76-6 | Megan Jacobi | 1st | Finals H1 | Results | |
73-5 | Chloe Price | 2nd | Finals H1 | Results | |
68-2 | Madison Renner | 3rd | Finals H1 | Results | |
62-9 | Erica Smith | 4th | Finals H1 | Results | |
56-5 | SB | Emily Kohler | 7th | Finals H1 | Results |
Javelin | |||||
80-10 | Erica Smith | 3rd | Finals H1 | Results | |
79-1 | Madison Bradley | 4th | Finals H1 | Results | |
74-7 | Megan Jacobi | 5th | Finals H1 | Results | |
70-2 | Ashley Gangewere | 6th | Finals H1 | Results | |
69-3 | SB | Chloe Price | 7th | Finals H1 | Results |
65-10 | SB | Krista Cappetta | 8th | Finals H1 | Results |
Shot Put | |||||
31-10 | Kirstin Bradley | 1st | Finals H1 | Results | |
28-7 | Chloe Price | 2nd | Finals H1 | Results | |
27-7 | Megan Jacobi | 4th | Finals H1 | Results | |
23-10 | Emily Kohler | 6th | Finals H1 | Results | |
20-5.5 | Madison Renner | 9th | Finals H1 | Results | |
18-6.75 | Meghan Campbell | 10th | Finals H1 | Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.34 | h | Julian Liaci | 1st | Finals H1 | Results |
11.44 | h | Jahan Dotson | 2nd | Finals H1 | Results |
12.14 | h | John Weaver | 5th | Finals H1 | Results |
200 Meter Dash | |||||
22.94 | h | Julian Liaci | 1st | Finals H1 | Results |
23.34 | h | Jahan Dotson | 2nd | Finals H1 | Results |
24.14 | h SB | Chase Mennona | 5th | Finals H1 | Results |
400 Meter Dash | |||||
55.44 | h | Marlon Johnson | 2nd | Finals H1 | Results |
56.74 | h | Jahan Dotson | 3rd | Finals H1 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:15.50 | Joshua Shofran | 3rd | Finals H1 | Results | |
2:17.60 | Ryan Dincher | 5th | Finals H2 | Results | |
2:19.30 | Blake Samsel | 7th | Finals H1 | Results | |
2:27.00 | SB | Luke Kreider | 8th | Finals H1 | Results |
1600 Meter Run | |||||
5:14.00 | Ethan Huleatt | 4th | Finals H1 | Results | |
5:24.90 | Patrick Jones | 5th | Finals H2 | Results | |
5:29.80 | Soren Struckman | 7th | Finals H3 | Results | |
5:47.70 | SB | Dallin Phillips | 8th | Finals H1 | Results |
5:56.50 | Nick Guzevich | 10th | Finals H2 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:00.50 | Jarrod Hendricks | 2nd | Finals H2 | Results | |
11:22.00 | SB | Bradley Fox | 5th | Finals H1 | Results |
11:36.90 | Ethan Huleatt | 6th | Finals H1 | Results | |
11:39.00 | SB | Tristin Liberti | 7th | Finals H1 | Results |
12:14.00 | Michael Allen | 8th | Finals H2 | Results | |
12:16.50 | SB | Stephen Gonella | 9th | Finals H1 | Results |
12:40.40 | Omeed Farbod | 10th | Finals H2 | Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.34 | h | Drew Keglovits | 3rd | Finals H1 | Results |
20.14 | h | Zachary Keifer | 5th | Finals H1 | Results |
21.74 | h | Christopher Lichner | 6th | Finals H1 | Results |
300 Meter Hurdles | |||||
45.54 | h SB | Kenneth Stocklinski | 3rd | Finals H1 | Results |
45.84 | h | Nathyn Jones | 4th | Finals H1 | Results |
55.74 | h | Christopher Lichner | 6th | Finals H1 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
47.54 | h | Relay Team | 1st | Finals H1 | Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:09.50 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:18.40 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Results | |
High Jump | |||||
5-7 | Josh Briggs | 3rd | Finals H1 | Results | |
5-7 | John Capobianco | 4th | Finals H1 | Results | |
5-5 | Alex Hahn | 5th | Finals H1 | Results | |
5-5 | Matt Zebley | 5th | Finals H1 | Results | |
5-3 | Kenneth Stocklinski | 7th | Finals H1 | Results | |
5-3 | SB | Muhammad Afzal | 7th | Finals H1 | Results |
Long Jump | |||||
19-11 | Jahan Dotson | 1st | Finals H1 | Results | |
19-8.5 | Samuel Avalos | 2nd | Finals H1 | Results | |
18-5.25 | Matt Zebley | 4th | Finals H1 | Results | |
17-8.25 | Chase Mennona | 5th | Finals H1 | Results | |
17-1.25 | Drew Keglovits | 6th | Finals H1 | Results | |
17-1.25 | Eliazar Diaz | 6th | Finals H1 | Results | |
Triple Jump | |||||
41-1 | Matt Zebley | 1st | Finals H1 | Results | |
38-10.75 | SB | Justin Bender | 2nd | Finals H1 | Results |
36-11.75 | Nicholas DiCandia | 3rd | Finals H1 | Results | |
36-5.75 | SB | Kayne Stoner | 4th | Finals H1 | Results |
34-9 | Sam King | 6th | Finals H1 | Results | |
Pole Vault | |||||
12-3 | Nicholas Miller | 1st | Finals H1 | Results | |
9-9 | Matt Bernsdorf | 2nd | Finals H1 | Results | |
8-3 | Ryan Fox | 3rd | Finals H1 | Results | |
Discus | |||||
111-8 | Matt Porter | 2nd | Finals H1 | Results | |
103-11 | Mohamed Tounkara | 3rd | Finals H1 | Results | |
92-11 | Tyler Wadding | 6th | Finals H1 | Results | |
84-1 | Matt Gillingham | 7th | Finals H1 | Results | |
83-8 | Emmanuel Balbuena | 8th | Finals H1 | Results | |
75-2 | Alex Emmons | 10th | Finals H1 | Results | |
Javelin | |||||
125-0 | Jacob Werkheiser | 3rd | Finals H1 | Results | |
113-3 | Mark Seyfried | 6th | Finals H1 | Results | |
111-5 | Luis Adames | 7th | Finals H1 | Results | |
108-4 | Alex Emmons | 8th | Finals H1 | Results | |
98-5 | Mohamed Tounkara | 10th | Finals H1 | Results | |
90-6 | Nicholas Korner | 11th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
39-10 | Tyler Wadding | 4th | Finals H1 | Results | |
36-4 | Matt Gillingham | 6th | Finals H1 | Results | |
35-4 | Matt Porter | 7th | Finals H1 | Results | |
32-4.75 | SB | Mohamed Tounkara | 10th | Finals H1 | Results |
31-5 | Emmanuel Balbuena | 11th | Finals H1 | Results | |
30-1 | Nicholas Redman | 12th | Finals H1 | Results |