Dock Mennonite Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.17 | SB | Giselle Socarras | 21st | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.93 | Becca Timmerman | 9th | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:42.20 | Camryn McCloskey | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:46.18 | SB | Juliana Rotelle | 6th | Finals H1 | Complete Results |
13:23.35 | SB | Alana Bergey | 7th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.43 | Haley Anderson | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
20.41 | SB | Mia Bevilacqua | 6th | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
10:33.11 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
13-0.5 | Mia Bevilacqua | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
12-10.75 | Becca Timmerman | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
35-8 | Haley Anderson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
31-5 | Abbie Woods | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
10-9 | SB | Niki Clements | 1st | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
69-2 | Alexis Landis | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
69-2 | Alyssa Wolfe | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
84-10 | SB | Juliana Rotelle | 7th | Finals H1 | Complete Results |
70-7 | Sabrina Demetrius | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
55-10 | Alyssa Wolfe | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
27-0 | Alyssa Wolfe | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
19-4 | Shaina Freeman | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.25 | SB | Marques Brockington | 20th | Finals H1 | Complete Results |
12.51 | SB | Alex Groce | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
12.76 | Xander Duerksen | 24th | Finals H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.60 | SB | Marques Brockington | 16th | Finals H1 | Complete Results |
24.97 | SB | Austin Nice | 20th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:01.61 | Daniel Hackman | 20th | Finals H2 | Complete Results | |
1:03.48 | SB | Bryce Kauffman | 22nd | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:12.01 | Joseph Thompson | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:57.35 | Isaiah Denlinger | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:22.02 | Tim Kennel | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
10:36.56 | Michael Gunden | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.30 | Josh Wolfe | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.66 | Ethan Schimek | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
50.32 | SB | Xander Duerksen | 17th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
48.01 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2 | Xander Duerksen | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
19-3.5 | Josh Wolfe | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
18-3.5 | Austin Nice | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
39-1 | Josh Wolfe | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
33-8.75 | SB | Joseph Thompson | 16th | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
13-3 | Cole Rupert | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
9-0 | Ethan Schimek | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
102-6 | Alex Martin | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
95-8 | SB | Nathan Kerns | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Javelin | |||||
125-5 | SB | Nathan Kerns | 5th | Finals H1 | Complete Results |
111-11 | Joseph Thompson | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
106-10 | Alex Martin | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
42-5.75 | Alex Martin | 6th | Finals H1 | Complete Results |