Franklin Area Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.81 | SB | Sara Deal | 18th | Prelims H6 | Franklin Invite |
15.15 | SB | Madeline Boyle | 25th | Prelims H5 | Franklin Invite |
15.16 | SB | Bella Terman | 26th | Prelims H5 | Franklin Invite |
200 Meter Dash | |||||
30.95 | SB | Crystal Coon | 13th | Prelims H2 | Franklin Invite |
31.87 | Madeline Boyle | 21st | Prelims H2 | Franklin Invite | |
400 Meter Dash | |||||
1:15.31 | Ava Carr | 17th | Finals H1 | Franklin Invite | |
800 Meter Run | |||||
2:35.86 | Laura Danvers | 6th | Finals H1 | Franklin Invite | |
1600 Meter Run | |||||
5:32.58 | Laura Danvers | 2nd | Finals H1 | Franklin Invite | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.52 | SB | Abbey Shull | 3rd | Prelims H1 | Franklin Invite |
16.83 | Abbey Shull | 8th | Finals H2 | Franklin Invite | |
17.20 | SB | Crystal Coon | 9th | Prelims H4 | Franklin Invite |
17.33 | Crystal Coon | 12th | Finals H1 | Franklin Invite | |
19.07 | SB | Alexis Martin | 15th | Prelims H3 | Franklin Invite |
300 Meter Hurdles | |||||
55.07 | Alexis Martin | 11th | Finals H3 | Franklin Invite | |
56.96 | Crystal Coon | 14th | Finals H4 | Franklin Invite | |
1:00.58 | SB | Lindsey Burchfield | 19th | Finals H2 | Franklin Invite |
4x100 Meter Relay | |||||
57.36 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Franklin Invite |
High Jump | |||||
4-3 | Tehila Caviness | 6th | Finals H1 | Franklin Invite | |
Long Jump | |||||
13-0 | Alexis Martin | 16th | Prelims H1 | Franklin Invite | |
11-9.75 | Emily Jones | 21st | Prelims H1 | Franklin Invite | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Morgan Vincent | 1st | Finals H1 | Franklin Invite | |
9-0 | Alex Emerick | 2nd | Finals H1 | Franklin Invite | |
8-0 | Erica Perry | 5th | Finals H1 | Franklin Invite | |
Discus | |||||
73-9 | SB | Jessie Pyle | 16th | Prelims H1 | Franklin Invite |
71-5 | SB | Emily Jones | 19th | Prelims H1 | Franklin Invite |
71-2 | SB | Shaela Whiting | 20th | Prelims H1 | Franklin Invite |
Javelin | |||||
78-4 | SB | Maddi Matthews | 12th | Prelims H1 | Franklin Invite |
72-6 | Sara Deal | 16th | Prelims H1 | Franklin Invite | |
67-5 | Emily Jones | 20th | Prelims H1 | Franklin Invite | |
Shot Put | |||||
27-9.75 | Shaela Whiting | 15th | Prelims H1 | Franklin Invite | |
24-11.5 | Emily Jones | 20th | Prelims H1 | Franklin Invite | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.66 | SB | Malik Richburg | 4th | Finals H2 | Franklin Invite |
11.74 | Malik Richburg | 3rd | Prelims H3 | Franklin Invite | |
12.36 | SB | Nathan Barthen | 16th | Prelims H3 | Franklin Invite |
12.80 | SB | Tristan Ostergard | 20th | Prelims H2 | Franklin Invite |
200 Meter Dash | |||||
23.61 | SB | Malik Richburg | 3rd | Finals H2 | Franklin Invite |
23.88 | Malik Richburg | 3rd | Prelims H3 | Franklin Invite | |
25.23 | SB | Nathan Barthen | 16th | Prelims H4 | Franklin Invite |
26.26 | SB | Tristan Ostergard | 21st | Prelims H3 | Franklin Invite |
400 Meter Dash | |||||
53.82 | Mike Rice | 2nd | Finals H4 | Franklin Invite | |
1:00.71 | SB | Tristan Ostergard | 19th | Finals H1 | Franklin Invite |
800 Meter Run | |||||
2:22.63 | Josiah Montgomery | 11th | Finals H1 | Franklin Invite | |
2:26.23 | SB | Logan Fink | 12th | Finals H1 | Franklin Invite |
1600 Meter Run | |||||
5:00.95 | Jacob Eshelman | 9th | Finals H1 | Franklin Invite | |
5:15.89 | SB | Ryan Reynolds | 14th | Finals H1 | Franklin Invite |
5:22.46 | Trevor Wood | 15th | Finals H1 | Franklin Invite | |
3200 Meter Run | |||||
11:04.99 | SB | Jacob Eshelman | 8th | Finals H1 | Franklin Invite |
11:46.57 | Ryan Reynolds | 11th | Finals H1 | Franklin Invite | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.45 | Danny Dinh | 2nd | Finals H2 | Franklin Invite | |
15.51 | Danny Dinh | 1st | Prelims H5 | Franklin Invite | |
17.48 | Chris Morgan | 9th | Finals H1 | Franklin Invite | |
17.69 | Chris Morgan | 10th | Prelims H4 | Franklin Invite | |
21.42 | SB | David Brocket | 18th | Prelims H3 | Franklin Invite |
300 Meter Hurdles | |||||
42.74 | Danny Dinh | 4th | Finals H5 | Franklin Invite | |
50.06 | Chris Morgan | 16th | Finals H2 | Franklin Invite | |
53.17 | SB | David Brocket | 18th | Finals H2 | Franklin Invite |
4x100 Meter Relay | |||||
48.31 | Relay Team | 7th | Finals H2 | Franklin Invite | |
High Jump | |||||
4-11 | SB | Geoff Spaid | 12th | Finals H1 | Franklin Invite |
Long Jump | |||||
18-1.25 | SB | Noah Covington | 6th | Prelims H1 | Franklin Invite |
18-1.25 | Noah Covington | 7th | Finals H1 | Franklin Invite | |
17-0.25 | Josh Powell | 18th | Prelims H1 | Franklin Invite | |
16-1.25 | SB | Zach Taylor | 23rd | Prelims H1 | Franklin Invite |
Triple Jump | |||||
35-6.75 | SB | Ryan Carter | 16th | Prelims H1 | Franklin Invite |
34-11.25 | Chris Morgan | 18th | Prelims H1 | Franklin Invite | |
33-11.5 | SB | Zach Taylor | 21st | Prelims H1 | Franklin Invite |
Pole Vault | |||||
8-0 | SB | Jeremy Chatley | 13th | Finals H1 | Franklin Invite |
8-0 | Dustin Seigworth | 15th | Finals H1 | Franklin Invite | |
8-0 | Gage Shoemaker | 15th | Finals H1 | Franklin Invite | |
Discus | |||||
101-7 | SB | Tyler Jones | 14th | Prelims H1 | Franklin Invite |
100-10.5 | Zac Beers | 15th | Prelims H1 | Franklin Invite | |
95-7 | SB | Geoff Spaid | 20th | Prelims H1 | Franklin Invite |
Javelin | |||||
121-4 | Zac Beers | 11th | Prelims H1 | Franklin Invite | |
94-1 | SB | Zachary Lyons | 20th | Prelims H1 | Franklin Invite |
84-11 | SB | Zach Taylor | 24th | Prelims H1 | Franklin Invite |
Shot Put | |||||
41-3.5 | SB | Tyler Jones | 8th | Finals H1 | Franklin Invite |
40-4 | Tyler Jones | 7th | Prelims H1 | Franklin Invite | |
39-5.25 | SB | Zane Baughman | 10th | Prelims H1 | Franklin Invite |