Girls 4 x 800m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Our Lady Of Sacred H A 10:11.61 10
2 Riverside (7) A 10:31.19 8
3 Beaver Area A 10:48.44 6
4 South Side A 10:58.63 4
5 New Brighton A 11:45.88 2
6 Fort Cherry A 12:15.19 1
Boys 4 x 800m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Beaver Area A 8:37.53 10
2 Riverside (7) A 8:52.13 8
3 Our Lady Of Sacred H A 8:54.67 6
4 Hopewell A 9:02.90 4
5 Taylor Allderdice A 9:12.84 2
6 New Brighton A 10:32.64 1
Girls 1600 Meter Run
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 HANISH, Mica Ambridge Area 5:19.62 2 (1) 10
2 CAMPBELL, Alyssa New Brighton 5:37.95 2 (2) 8
3 HAMILTON, Haley Our Lady Of Sacred H 5:38.98 2 (3) 6
4 SCHERER, Elizabeth Riverside (7) 5:43.74 2 (4) 4
5 KERR, Katie Central Valley HS 5:48.00 2 (5) 2
6 BROWN, Emily Beaver Area 6:00.15 2 (6) 1
7 PATTERSON, Jodi Central Valley HS 6:05.61 2 (7)
8 MARTIN, Emily South Side 6:05.98 1 (1)
9 QUILLIN, Rachel Beaver Area 6:06.59 2 (8)
10 VALENTY, Hannah Our Lady Of Sacred H 6:07.54 2 (9)
11 GRABOWSKI, Mary Beaver Area 6:19.49 1 (2)
12 CICONE, Rachael Hopewell 6:21.05 2 (10)
13 STOVER, Shannon Riverside (7) 6:22.66 1 (3)
14 KAMINSKI, Katrina Our Lady Of Sacred H 6:31.77 2 (11)
15 BRACALL, Lindsay Fort Cherry 6:32.15 1 (4)
16 QUINN, Natalie Carlynton 6:36.82 1 (5)
17 KRUT, Alexis New Brighton 6:42.13 1 (6)
18 LUCARINI, Angela Fort Cherry 6:53.37 1 (7)
19 SHORKEY, Chloe Taylor Allderdice 6:55.22 1 (8)
20 GREENLEAF, Alexandra Hopewell 7:16.84 1 (9)
Boys 1600 Meter Run
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 DIALLO, Amadou Taylor Allderdice 4:33.50 2 (1) 10
2 LOTT, Billy Ellwood City 4:41.83 2 (2) 8
3 PITTNER, Luke Beaver Area 4:52.97 2 (3) 6
4 MEDURE, Andrew Eden Christian 4:56.59 2 (4) 4
5 SCHURR, Jacob Central Valley HS 4:58.93 2 (5) 2
6 LACEK, Stephen Fort Cherry 5:02.19 2 (6) 1
7 PURTELL, Josh Beaver Area 5:04.83 2 (7)
8 COVERT, Christian Ellwood City 5:07.26 2 (8)
9 KERIOTIS, Alec Hopewell 5:09.58 2 (9)
10 DANIELS, Mason South Side 5:12.17 2 (10)
11 PAXTON, Ethan Freedom Area (7) 5:14.63 2 (11)
12 KLENOVICH, Lucas Beaver Area 5:15.46 1 (1)
13 RICE, Edwin Taylor Allderdice 5:17.24 1 (2)
14 SAFERN, Garret Riverside (7) 5:17.25 2 (12)
15 PACE, Eli Our Lady Of Sacred H 5:19.06 2 (13)
16 SCOTT, Bo Central Valley HS 5:19.99 1 (3)
17 CONSENTINO, Mario Eden Christian 5:21.38 1 (4)
18 GANGER, Will Taylor Allderdice 5:22.53 2 (14)
19 BELL, Jethro Ambridge Area 5:23.27 2 (15)
20 PULLEY, John Central Valley HS 5:24.16 2 (16)
21 HALL, Triston New Brighton 5:36.53 1 (5)
22 HARRIS, Shane South Side 5:39.15 1 (6)
23 RODU, Wesley Eden Christian 5:40.06 1 (7)
24 WARREN, Jacob Our Lady Of Sacred H 5:46.61 1 (8)
25 HICKS, Mason Eden Christian 5:49.05 1 (9)
26 SPANOS, Noah Freedom Area (7) 5:49.92 1 (10)
27 FRANCIS, Brandon New Brighton 6:04.65 1 (11)
28 FILLINGER, Blake Beaver Falls 6:10.54 1 (12)
29 SMITH, Issac Eden Christian 6:17.16 1 (13)
Girls 4 x 100m Relay
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Central Valley HS A 51.39 3 (1) 10
2 Taylor Allderdice A 53.64 3 (2) 8
3 Carlynton A 54.09 3 (3) 6
4 Beaver Area A 54.24 2 (1) 4
5 Rochester A 54.33 3 (4) 2
6 Riverside (7) A 55.12 2 (2) 1
7 Beaver Falls A 55.55 3 (5)
8 Freedom Area (7) A 56.10 2 (3)
9 Fort Cherry A 56.65 2 (4)
10 New Brighton A 1:00.70 2 (5)
11 Our Lady Of Sacred H A 1:03.02 3 (6)
Boys 4 x 100m Relay
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Beaver Area A 44.19 2 (1) 10
2 Hopewell A 45.40 2 (2) 8
3 Beaver Falls A 45.86 2 (3) 6
4 Freedom Area (7) A 46.73 2 (4) 4
5 New Brighton A 47.35 1 (1) 2
6 Riverside (7) A 47.43 2 (5) 1
7 Fort Cherry A 47.89 1 (2)
8 Our Lady Of Sacred H A 49.35 2 (6)
Cornell High School A DNF 1
Girls 400 Meter Dash
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 TANCZOS, Madison Our Lady Of Sacred H 1:01.62 7 (1) 10
2 GIORDANI, Samantha Ambridge Area 1:03.24 7 (2) 8
3 BOBAK, Kylie Ambridge Area 1:03.51 7 (3) 6
4 FAURE, McKenzie Fort Cherry 1:04.49 6 (1) 4
5 MERRITT, Megan Central Valley HS 1:04.59 7 (4) 2
6 MUELLER, Lexi South Side 1:04.86 5 (1) 1
7 WOLF, Sydney Riverside (7) 1:05.62 6 (2)
8 RICHARDSON, Tara Our Lady Of Sacred H 1:06.28 7 (5)
9 NARDOZZI, Lisa Our Lady Of Sacred H 1:06.32 6 (3)
10 CARRASCO, Sofia Carlynton 1:06.54 6 (4)
11 MARTIN, Tori Central Valley HS 1:06.92 6 (5)
12 DANIELS, Bri Fort Cherry 1:07.32 6 (6)
13 KOZY, Katie Carlynton 1:07.60 5 (2)
14 ANTHONY, Mia Rochester 1:08.17 3 (1)
15 DELOURMEL, Laina South Side 1:08.73 4 (1)
16 BARLAMAS, Alexsia Freedom Area (7) 1:09.26 5 (3)
17 KOSTOSKY, Lauren Central Valley HS 1:10.61 4 (2)
18 O'LEARY, Bailey Beaver Area 1:12.39 4 (3)
19 WOLF, Olivia Freedom Area (7) 1:13.61 3 (2)
20 HUNT, A. Faye New Brighton 1:14.89 4 (4)
21 PERKINS, Nevaeh Rochester 1:16.46 3 (3)
22 SIMECAK, Sydney New Brighton 1:16.59 2 (1)
23 COLEMAN, Kyley Taylor Allderdice 1:17.35 1 (1)
24 JOHNSON, Aujah The Neighborhood Aca 1:17.49 2 (2)
25 BARTO, Bethany Rochester 1:18.13 3 (4)
26 NOWLIN, Talisa The Neighborhood Aca 1:19.30 1 (2)
27 SMALLWOOD, Maya The Neighborhood Aca 1:24.84 2 (3)
28 WALKER, Sara New Brighton 1:26.99 2 (4)
29 JOSEPH, Kira Taylor Allderdice 1:30.69 1 (3)
Boys 400 Meter Dash
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 ELLIOTT, Isaac Ambridge Area 50.78 6 (1) 10
2 HARE, Don Beaver Area 53.31 6 (2) 8
3 JONES-THOMAS, Kani Beaver Falls 53.53 6 (3) 6
4 SCHNARRE, Matt Our Lady Of Sacred H 53.74 6 (4) 4
5 GILARNO, Carson Freedom Area (7) 53.89 5 (1) 2
6 CEJER, Cole Our Lady Of Sacred H 54.63 6 (5) 1
7 NOUR, Alex Riverside (7) 55.14 6 (6)
8 PITTNER, Seth Beaver Area 55.79 5 (2)
9 BEKDACHE, Omar Riverside (7) 55.80 4 (1)
10 PHILLIPS, Todd Beaver Area 56.60 5 (3)
11 RUSLEN, Raeffon Ambridge Area 57.24 5 (4)
12 BROOKS, Reise Taylor Allderdice 57.51 4 (2)
13 JOY, Logan Hopewell 58.51 3 (1)
14 DEROSE, Anthony Hopewell 58.57 1 (1)
15 YOUNG, Joe Central Valley HS 58.92 3 (2)
16 YERDON, Noah Central Valley HS 59.35 3 (3)
17 MURRAY, Christian Our Lady Of Sacred H 59.38 4 (3)
18 DOCCHIO, Kelton Ellwood City 59.50 5 (5)
19 WHALEN, Brady Fort Cherry 1:00.10 3 (4)
20 YELVERTON, Erin Taylor Allderdice 1:01.12 1 (2)
21 HARPER, Caleb Taylor Allderdice 1:01.57 3 (5)
22 LEWIS, Jared New Brighton 1:02.56 2 (1)
23 BOSE, Demetri The Neighborhood Aca 1:06.53 2 (2)
24 CROSIER, Ryan The Neighborhood Aca 1:10.39 1 (3)
25 HASKINS, Jacob Rochester 1:14.93 2 (3)
NIMAL, Paul Fort Cherry NT 3
Girls 300m Hurdles
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 NEELEY, Olivia Beaver Area 47.85 1 (1) 10
2 ANTAL, Elsa Riverside (7) 50.82 1 (2) 8
3 MAJORIS, Grace Our Lady Of Sacred H 52.83 1 (3) 6
4 GUERRA, Alex Fort Cherry 53.30 1 (4) 4
5 CHESKO, Brielle Riverside (7) 53.54 2 (1) 2
6 LATSHAW, Grace Central Valley HS 53.82 3 (1) 1
7 HVIZDAK, Abby Hopewell 54.13 1 (5)
8 BROWN, Alex Central Valley HS 54.33 2 (2)
9 PERSHIN, Jordan Hopewell 54.61 2 (3)
10 BARTOLETTA, Dana Central Valley HS 54.66 2 (4)
11 KIM, Krista Our Lady Of Sacred H 56.55 2 (5)
12 BEGANL, Clio Beaver Area 57.75 3 (2)
13 CHICKY, Alison Beaver Falls 58.99 3 (3)
14 KELLER, Chloe Freedom Area (7) 59.61 3 (4)
15 GOWER, Allison Freedom Area (7) 1:03.94 3 (5)
Boys 300m Hurdles
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 SPICHER, Jeremy Riverside (7) 40.61 1 (1) 10
2 WETZEL, Calvin Riverside (7) 40.89 1 (2) 8
3 DRAKE, Cameron Central Valley HS 42.53 1 (3) 6
4 MELVIN, Javin Freedom Area (7) 42.54 1 (4) 4
5 HARDY, Dorian Taylor Allderdice 43.59 1 (5) 2
6 JOHNSON, Brenden Beaver Area 44.19 2 (1) 1
7 HURT, Kyier Taylor Allderdice 45.49 3 (1)
8 SEIK, Austin South Side 45.72 1 (6)
9 LAKE, Legion New Brighton 45.82 2 (2)
10 GUERRA, George Fort Cherry 48.54 2 (3)
11 CATTIVERA, Bryan New Brighton 48.76 3 (2)
12 MATEER, Josh Beaver Area 50.19 3 (3)
13 HEDGE, Zack Beaver Area 50.80 4 (1)
14 PALMER, Daniel Hopewell 51.16 4 (2)
Girls 800 Meter Run
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 RICHARDSON, Tara Our Lady Of Sacred H 2:31.64 2 (1) 10
2 WOLF, Sydney Riverside (7) 2:32.54 2 (2) 8
3 LOHMANN, Maria Our Lady Of Sacred H 2:33.14 2 (3) 6
4 BOBAK, Kylie Ambridge Area 2:34.27 2 (4) 4
5 CAMPBELL, Alyssa New Brighton 2:36.83 2 (5) 2
6 STALA, Madison Hopewell 2:37.03 2 (6) 1
7 KAFFENES, Katia Beaver Area 2:39.13 2 (7)
8 KERR, Katie Central Valley HS 2:43.41 2 (8)
9 STOVER, Micaela Riverside (7) 2:47.29 2 (9)
10 GRABOWSKI, Mary Beaver Area 2:51.33 1 (1)
11 RUPPEN, Callie New Brighton 2:51.33 1 (4)
12 QUINN, Natalie Carlynton 2:56.51 1 (5)
13 BRACALL, Lindsay Fort Cherry 2:57.01 2 (10)
14 SHORKEY, Chloe Taylor Allderdice 3:03.70 1 (6)
15 WADE, Sasha Rochester 3:04.52 1 (7)
16 RZEWSKI, Anita Taylor Allderdice 3:04.75 1 (8)
17 TUREK, Jane South Side 3:06.51 1 (9)
18 KIRSCHNER, Melaina New Brighton 3:06.70 1 (10)
19 ROMANETTI, Marie Fort Cherry 3:12.64 1 (11)
20 WOLF, Olivia Freedom Area (7) 3:12.70 1 (12)
21 GOWER, Allison Freedom Area (7) 3:31.29 1 (13)
22 NOWLIN, Talisa The Neighborhood Aca 3:42.26 1 (14)
Boys 800 Meter Run
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 ANGLEMYER, Brandon South Side 2:03.16 3 (1) 10
2 COYNE, Jackson Riverside (7) 2:04.98 3 (2) 8
3 KOCENT, Christopher Our Lady Of Sacred H 2:05.14 3 (3) 6
4 LOTT, Billy Ellwood City 2:05.63 3 (4) 4
5 LAMISON, Connor Beaver Area 2:07.49 3 (5) 2
6 BLUM, David Beaver Area 2:08.49 2 (1) 1
7 BAKER, Nych Freedom Area (7) 2:10.56 3 (6)
8 HELLER, Andrew Our Lady Of Sacred H 2:15.16 2 (2)
9 DANIELS, Mason South Side 2:15.67 2 (3)
10 LIVINGSTON, Sean Beaver Area 2:15.80 1 (1)
11 KINGSTON, Jonah Riverside (7) 2:16.39 3 (7)
12 LACEK, Stephen Fort Cherry 2:17.20 2 (4)
13 MEDURE, Andrew Eden Christian 2:18.01 3 (8)
14 GANDY, Malcolm Beaver Falls 2:18.97 3 (9)
15 ROHRER, Eric Taylor Allderdice 2:19.76 2 (5)
16 REA, Mason New Brighton 2:21.77 2 (6)
17 PAXTON, Ethan Freedom Area (7) 2:21.80 2 (7)
18 DRAKE, Cameron Central Valley HS 2:22.97 3 (10)
19 HARPER, Caleb Taylor Allderdice 2:26.25 2 (8)
20 GANGER, Will Taylor Allderdice 2:27.01 1 (2)
21 BOYD, Jarrett Freedom Area (7) 2:28.13 3 (11)
22 HUTCHINSON, Tayvel Carlynton 2:28.28 1 (3)
23 ZADEN, Sawyer Eden Christian 2:28.72 2 (9)
24 HICKS, Mason Eden Christian 2:30.38 1 (4)
25 CONSENTINO, Mario Eden Christian 2:32.72 1 (5)
26 RODU, Wesley Eden Christian 2:33.48 1 (6)
27 RUSCOE, Jonathan Our Lady Of Sacred H 2:37.73 2 (10)
28 CAPONERA, Michael Central Valley HS 2:40.73 1 (7)
29 HARRIS, Shane South Side 2:45.89 1 (8)
30 SMITH, Issac Eden Christian 2:53.81 1 (9)
Girls 200 Meter Dash
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 GIORDANI, Samantha Ambridge Area 27.07 NW 6 (1) 10
2 ELMORE, Miya Rochester 27.82 NW 6 (2) 8
3 ROSS, Innocense Central Valley HS 27.83 NW 6 (3) 6
4 FAURE, McKenzie Fort Cherry 28.00 NW 6 (4) 4
5 CHIRICO, Gabby Central Valley HS 28.08 NW 6 (5) 2
6 TEDROW, Amanda Riverside (7) 29.19 NW 5 (1) 1
7 ELLIOTT, Ava Beaver Area 30.33 NW 3 (1)
8 EBERHARDT, Nyah Taylor Allderdice 30.34 NW 4 (1)
9 SEMINICK, Marissa Rochester 30.40 NW 2 (1)
10 NARDOZZI, Lisa Our Lady Of Sacred H 30.76 NW 5 (2)
11 RUE, Ravyn Ambridge Area 31.40 NW 5 (3)
12 ZICKEFOOSE, Morgan Fort Cherry 31.48 NW 3 (2)
13 ALEXANDER, Ta'Jah The Neighborhood Aca 31.69 NW 1 (1)
14 HUDSON, Ashley Our Lady Of Sacred H 32.11 NW 4 (2)
15 PERKINS, Nevaeh Rochester 32.35 NW 2 (2)
16 JONES, Brooklyn Ambridge Area 32.80 NW 3 (3)
17 JOHNSON, Aujah The Neighborhood Aca 33.31 NW 1 (2)
18 STRUM, Cameron New Brighton 33.67 NW 2 (3)
19 EASLEY, Tiara The Neighborhood Aca 35.09 NW 1 (3)
20 ANDERSON, Annaria Beaver Falls 35.63 NW 5 (4)
21 SENSKEY, Cristy Hopewell 36.54 NW 4 (3)
Boys 200 Meter Dash
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 MILLINER, Anthony New Brighton 22.79 NW 6 (1) 10
2 WALLACE, Tyler Beaver Area 23.17 NW 6 (2) 8
3 RUBCIC, Skylar Riverside (7) 23.51 NW 6 (3) 6
4 MAVERO, Gino Beaver Area 23.81 NW 6 (4) 4
5 SCHNARRE, Matt Our Lady Of Sacred H 23.98 NW 6 (5) 2
6 JONES, Chris Hopewell 24.06 NW 5 (1) 1
7 JOHNSON, Brenden New Brighton 24.25 NW 6 (6)
8 RAWL, Sebasstian Beaver Area 24.42 NW 5 (2)
9 HUMBER, Azi Taylor Allderdice 24.59 NW 3 (1)
10 CRIDER, A.j South Side 24.68 NW 4 (1)
11 RUSLEN, Raeffon Ambridge Area 24.89 NW 4 (2)
12 JONES-THOMAS, Kani Beaver Falls 25.04 NW 5 (3)
13 DOCCHIO, Kelton Ellwood City 25.41 NW 4 (3)
14 COLLINS, Dante Beaver Falls 25.55 NW 5 (4)
15 THOMAS, Micah Central Valley HS 25.70 NW 2 (1)
16 KEITH, Michael Freedom Area (7) 25.84 NW 3 (2)
17 BISHOP, Josh Riverside (7) 26.11 NW 4 (4)
18 WHALEN, Brady Fort Cherry 26.32 NW 2 (2)
19 SANDERS, DeShaun Hopewell 26.74 NW 3 (3)
20 TANCZOS, Matthew Our Lady Of Sacred H 26.88 NW 3 (4)
21 BOSE, Demetri The Neighborhood Aca 27.36 NW 2 (3)
22 YELVERTON, Erin Taylor Allderdice 27.46 NW 1 (1)
23 CROSIER, Ryan The Neighborhood Aca 28.37 NW 1 (2)
Girls 3200 Meter Run
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 HANISH, Mica Ambridge Area 11:04.29 10
2 HAMILTON, Haley Our Lady Of Sacred H 12:04.44 8
3 HANISH, Leuca Ambridge Area 12:26.82 6
4 SCHERER, Elizabeth Riverside (7) 13:08.51 4
5 TUREK, Jane South Side 13:15.02 2
6 PATTERSON, Jodi Central Valley HS 13:15.27 1
Boys 3200 Meter Run
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 DIALLO, Amadou Taylor Allderdice 9:56.26 10
2 HERMANN, Ethan Taylor Allderdice 10:22.41 8
3 PITTNER, Jake Beaver Area 10:32.76 6
4 EISLER, Johann Beaver Area 10:49.73 4
5 SCHURR, Jacob Central Valley HS 11:02.35 2
6 ANISH, Eli Taylor Allderdice 11:04.39 1
7 FANKS, Tristan Riverside (7) 11:25.31
8 PACE, Eli Our Lady Of Sacred H 11:25.76
9 HALL, Triston New Brighton 12:21.54
10 ADAMS, Riley Freedom Area (7) 12:29.12
11 DRODGE, Donnie New Brighton 13:02.77
Girls 4 x 400m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Our Lady Of Sacred H A 4:20.07 10
2 Central Valley HS A 4:20.82 8
3 Fort Cherry A 4:26.45 6
4 Beaver Area A 4:29.03 4
5 Riverside (7) A 4:32.72 2
6 Carlynton A 4:35.64 1
Boys 4 x 400m Relay
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Beaver Area A 3:32.79 2 (1) 10
2 Riverside (7) A 3:33.73 2 (2) 8
3 Our Lady Of Sacred H A 3:40.83 2 (3) 6
4 Taylor Allderdice A 3:48.88 1 (1) 4
5 New Brighton A 4:06.98 1 (2) 2