Upper Darby Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.34 | SB | Denique Smith | 7th | Prelims H3 | Complete Results |
13.36 | Denique Smith | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
13.40 | SB | Ciara Hairston | 9th | Prelims H1 | Complete Results |
13.76 | Rayanna Cortez | 13th | Prelims H2 | Complete Results | |
14.08 | Aliyah Maxwell | 19th | Prelims H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
25.79 | Jerenita Sokan | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
27.84 | SB | Denique Smith | 12th | Finals H3 | Complete Results |
27.90 | SB | Micah Cross-Jones | 13th | Finals H2 | Complete Results |
28.21 | SB | Destiny Diarra | 15th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.13 | Amie Nata Kanneh | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
1:04.71 | Nija Bey | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
1:07.44 | Maria Ngam | 16th | Finals H2 | Complete Results | |
1:08.74 | Claire Dayan | 18th | Finals H2 | Complete Results | |
1:08.86 | SB | Julie Pham | 19th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:47.84 | SB | Megan Le | 16th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:47.39 | Megan Cook | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
19.86 | Esther Akande | 12th | Prelims H3 | Complete Results | |
19.87 | SB | Cordelia Coppola | 13th | Prelims H2 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
52.32 | Ariel Chery | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
54.41 | Jabou Kora | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
49.15 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:00.43 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
10:58.69 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Gazmine Fralin | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
12-4.75 | SB | Claire Dayan | 14th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
31-3 | Esther Akande | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
100-10 | Olivia Thomas | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
76-11 | SB | Tiffani Booker | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Javelin | |||||
98-9 | SB | Marie Smith | 5th | Finals H1 | Complete Results |
43-10 | D'Nayazah Hayward | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
36-11.75 | Kayla Thorpe | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
32-0 | Olivia Thomas | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.07 | SB | Shawn Maxwell | 17th | Prelims H2 | Complete Results |
12.14 | SB | Kwimir Jones | 19th | Prelims H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
23.32 | SB | Jalen Camille | 5th | Finals H3 | Complete Results |
23.92 | SB | Aaron Williams | 9th | Finals H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
49.69 | SB | Jarnail Dhillon | 2nd | Finals H3 | Complete Results |
51.99 | SB | Aaron Harlem | 6th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:09.77 | Antwoine Sizemore | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
2:11.25 | SB | Nitharul Bhuiyan | 16th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:57.22 | SB | Ghandi Leveille | 21st | Finals H1 | Complete Results |
5:07.57 | SB | Joseph Ricciardi | 24th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
16.16 | Fatorma Deddeh | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
16.76 | Fatorma Deddeh | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
40.49 | SB | Fatorma Deddeh | 2nd | Finals H3 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
43.39 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:20.63 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:09.55 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-10 | Franklin Kohirime | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
21-0.25 | SB | Jalen Camille | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
35-6 | SB | Fallah Bockarie | 9th | Finals H1 | Complete Results |
33-7 | Xavier Pettaway | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
7-6 | SB | Dylan blue | 16th | Finals H1 | Complete Results |
7-0 | SB | Eric Gurnell | 18th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
95-8 | Michael Williams | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
84-5 | Aaron Stokes-Campbell | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
123-5 | Henry Becker | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
71-6 | Elijah Neal | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
43-3.5 | SB | Michael Williams | 4th | Finals H1 | Complete Results |
30-6.5 | SB | Aaron Stokes-Campbell | 19th | Finals H1 | Complete Results |