Springfield (Delco) Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.28 | Lauren Fadgen | 20th | Prelims H3 | Complete Results | |
14.38 | Nadia Thompson | 21st | Prelims H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
29.97 | Nadia Thompson | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:13.67 | Julia Hennessy | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:41.95 | SB | Brianna Juliano | 7th | Finals H1 | Complete Results |
6:08.80 | Jess Miller | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
15.72 | SB | Jordyn Chisholm | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
16.38 | Jordyn Chisholm | 2nd | Prelims H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.43 | Jordyn Chisholm | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
13-8.5 | Lauren Fadgen | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
94-6 | Symphonie Blalock | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
73-3 | Emma Sulpizio | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
76-8 | Renee Stevenson | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
63-7 | Emma Sulpizio | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
36-9.5 | SB | Symphonie Blalock | 4th | Finals H1 | Complete Results |
29-7 | Renee Stevenson | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.10 | SB | Philip Shovlin | 1st | Prelims H1 | Complete Results |
11.15 | Philip Shovlin | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
55.06 | SB | Josh Welsh | 16th | Finals H1 | Complete Results |
59.98 | SB | Andrew Faustman | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:09.22 | Matt Coyle | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:53.59 | SB | Michael Remy | 15th | Finals H1 | Complete Results |
4:58.75 | SB | Viraj Thomas | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
19.59 | SB | Alex Klein | 16th | Prelims H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
51.09 | SB | Alex Klein | 17th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:47.69 | Relay Team | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:11.15 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
19-4 | SB | Ben Konah | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
35-5.25 | Ben Konah | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
119-5 | Owen Galligan | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
103-10 | Owen Sherbinko | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
145-1 | Owen Sherbinko | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
124-10 | Christopher Walters | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
36-3.25 | Nicholas Schneider | 11th | Finals H1 | Complete Results |