Southern Columbia Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.55 | Madison Klock | 11th | Finals H5 | Results | |
14.51 | Maggie Morrison | 28th | Finals H4 | Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.61 | Hanna Davis | 4th | Finals H5 | Results | |
27.74 | Madison Klock | 5th | Finals H5 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:01.83 | Hanna Davis | 3rd | Finals H5 | Results | |
1:11.58 | Monica Maresca | 27th | Finals H2 | Results | |
800 Meter Run | |||||
2:41.35 | Maria Maresca | 13th | Finals H2 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:00.20 | Tori Romania | 7th | Finals H2 | Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.16 | Kari Cambria | 2nd | Finals H4 | Results | |
18.49 | Calista Noll | 15th | Finals H3 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
54.55 | Kiersten Brecht | 18th | Finals H3 | Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.82 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:16.58 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
13-11.5 | Cassie Sharrow | 22nd | Finals H1 | Results | |
13-8 | Mikaela Brouse | 24th | Finals H1 | Results | |
Triple Jump | |||||
31-6.25 | Cassie Sharrow | 10th | Finals H1 | Results | |
29-0 | Abby Halon | 19th | Finals H1 | Results | |
Discus | |||||
85-9 | SB | Kayla Hauer | 10th | Finals H1 | Results |
64-2 | Breanna Burd | 24th | Finals H1 | Results | |
Javelin | |||||
104-1 | Abby Hager | 7th | Finals H1 | Results | |
73-6 | Rilyn Wisloski | 28th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
28-7 | Michelle Kerstetter | 10th | Finals H1 | Results | |
28-0 | Breanna Burd | 14th | Finals H1 | Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.82 | Gaige Garcia | 5th | Finals H5 | Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.23 | Eli Yemzow | 28th | Finals H3 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
53.62 | Gaige Garcia | 8th | Finals H4 | Results | |
59.83 | Eli Yemzow | 29th | Finals H2 | Results | |
800 Meter Run | |||||
2:20.11 | Cole Helwig | 17th | Finals H1 | Results | |
2:21.71 | Aden Trathen | 21st | Finals H1 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:37.60 | Ethan Knoebel | 1st | Finals H3 | Results | |
5:19.50 | Reese Houseknecht | 17th | Finals H2 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:19.40 | Ethan Knoebel | 4th | Finals H2 | Results | |
10:49.55 | Brady Reese | 8th | Finals H2 | Results | |
11:39.21 | Nick Kuzo | 20th | Finals H1 | Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.67 | Thomas Manley | 5th | Finals H5 | Results | |
16.91 | Duncan Bedford | 6th | Finals H4 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
43.63 | Duncan Bedford | 5th | Finals H4 | Results | |
50.39 | Thomas Manley | 25th | Finals H4 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:47.62 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | Results |
Discus | |||||
115-5.5 | Troy Donlan | 10th | Finals H1 | Results | |
108-11 | SB | John Stabinski | 11th | Finals H1 | Results |
Javelin | |||||
122-3 | Nate Crowl | 17th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
46-8 | Troy Donlan | 4th | Finals H1 | Results | |
35-7 | John Stabinski | 18th | Finals H1 | Results |