Elk County Catholic Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.67 Olivia Sorg 34th Prelims H5 Results
14.56 Tami Geci 57th Prelims H6 Results
200 Meter Dash
27.41 Olivia Sorg 19th Prelims H8 Results
400 Meter Dash
1:15.79 SB Abby Hasselman 53rd Finals H1 Results
800 Meter Run
2:50.43 SB Emily Wolfe 47th Finals H1 Results
1600 Meter Run
5:59.19 SB Chelsea Hunt 36th Finals H3 Results
6:37.14 SB Gina Carnovale 52nd Finals H1 Results
3200 Meter Run
13:15.66 Chelsea Hunt 36th Finals H1 Results
300 Meter Hurdles
1:02.20 Lani Cerroni 44th Finals H1 Results
4x100 Meter Relay
53.72 Relay Team 17th Finals H2 Results
4x400 Meter Relay
4:27.01 Relay Team 15th Finals H2 Results
High Jump
5-5 Taylor Newton 1st Finals H1 Results
4-4 Maddie Kear 29th Finals H1 Results
Long Jump
17-1.25 SB Maddie Kear 5th Finals H1 Results
15-11 Taylor Newton 18th Finals H1 Results
Pole Vault
8-3 SB Shannon Clancy 17th Finals H1 Results
Discus
79-10 Kirsten Roberts 41st Finals H1 Results
47-7 Jaci Aiello 66th Finals H1 Results
Javelin
60-7 Jaci Aiello 53rd Finals H1 Results
59-3 Kirsten Roberts 56th Finals H1 Results
Shot Put
23-9 Jaci Aiello 57th Finals H1 Results
21-3 Kirsten Roberts 68th Finals H1 Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.67 Jacob Koss 26th Prelims H6 Results
12.54 Steven Bobby 65th Prelims H5 Results
200 Meter Dash
23.53 Jacob Koss 24th Prelims H6 Results
27.02 Luke Sorg 71st Prelims H7 Results
400 Meter Dash
1:00.27 SB Tom Dippold 68th Finals H1 Results
800 Meter Run
2:37.02 Theo Aiello 67th Finals H1 Results
1600 Meter Run
4:44.25 Joe Wolfe 11th Finals H3 Results
One Mile Run
4:40.34 SB Jacob Carnovale 10th Finals H1 Results
3200 Meter Run
9:43.74 SB Ben Hoffman 8th Finals H3 Results
11:47.80 Alex Miller 51st Finals H1 Results
300 Meter Hurdles
41.04 SB John Wittman 5th Finals H6 Results
4x100 Meter Relay
44.99 Relay Team 11th Finals H2 Results
4x400 Meter Relay
3:31.75 Relay Team 3rd Finals H3 Results
4x800 Meter Relay
8:19.36 Relay Team 5th Finals H2 Results
High Jump
5-10 Regis Wortman 9th Finals H1 Results
Long Jump
16-1.75 SB Steven Bobby 66th Finals H1 Results
15-0.25 Luke Sorg 71st Finals H1 Results
Triple Jump
37-1.25 Raivis Bobby 30th Finals H1 Results
Discus
120-7 Ben Sherry 21st Finals H1 Results
102-6 Jared Emmert 40th Finals H1 Results
Javelin
145-9 Raivis Bobby 9th Finals H1 Results
107-3 Alex Smith 40th Finals H1 Results
Shot Put
42-8 Jared Emmert 16th Finals H1 Results
42-4 Ben Sherry 18th Finals H1 Results