Palisades Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.54 | Lydia Bottelier | 1st | Prelims H2 | Results | |
12.70 | Lydia Bottelier | 1st | Finals H1 | Results | |
13.39 | Sydney Odle | 13th | Prelims H2 | Results | |
13.87 | Ava Balliet | 17th | Prelims H2 | Results | |
14.16 | Aidan Guy | 20th | Prelims H3 | Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.65 | Sydney Odle | 5th | Finals H1 | Results | |
28.14 | Sydney Odle | 7th | Prelims H3 | Results | |
29.95 | SB | Emma Moninghoff | 15th | Prelims H1 | Results |
32.72 | SB | Kyra Kerr | 19th | Prelims H1 | Results |
33.74 | Grace Schleiden | 20th | Prelims H3 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:07.44 | Ava Moser | 12th | Finals H2 | Results | |
1:10.58 | SB | Abigail Carey | 13th | Finals H1 | Results |
1:10.68 | Carly Fair | 14th | Finals H1 | Results | |
1:11.37 | Callie Fair | 17th | Finals H2 | Results | |
800 Meter Run | |||||
2:26.59 | Dorothy Curtin | 1st | Finals H2 | Results | |
2:30.59 | Amy Farese | 6th | Finals H2 | Results | |
2:51.27 | Alayna Stiansen | 14th | Finals H1 | Results | |
3:16.44 | Anna Oschmann | 19th | Finals H1 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:49.44 | Amy Farese | 5th | Finals H1 | Results | |
6:19.46 | Sara Reguera | 10th | Finals H1 | Results | |
7:03.99 | Jessica Steinmetz | 12th | Finals H1 | Results | |
7:35.31 | Anna Oschmann | 13th | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
13:55.65 | Sara Reguera | 6th | Finals H1 | Results | |
15:43.91 | Jessica Steinmetz | 9th | Finals H1 | Results | |
15:57.85 | Hailey Diehl | 10th | Finals H1 | Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.66 | Rachel Gallagher | 8th | Prelims H2 | Results | |
18.06 | SB | Morgan Magditch | 10th | Prelims H2 | Results |
18.29 | Rachel Gallagher | 8th | Finals H1 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
52.90 | Rachel Gallagher | 9th | Finals H3 | Results | |
52.91 | SB | Ava Moser | 10th | Finals H2 | Results |
1:00.80 | SB | Lilia Meadows | 19th | Finals H1 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
52.19 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:13.98 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:21.60 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Results | |
High Jump | |||||
4-8 | Trinity Williams | 5th | Finals H1 | Results | |
4-6 | Laura Heinz | 6th | Finals H1 | Results | |
4-0 | Johanna Bowers | 13th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
16-1.25 | Trinity Williams | 4th | Finals H1 | Results | |
14-3.25 | Julia Szklarski | 11th | Finals H1 | Results | |
13-6 | Rachel Gallagher | 14th | Finals H1 | Results | |
Triple Jump | |||||
33-3.75 | Trinity Williams | 4th | Finals H1 | Results | |
30-6.75 | SB | Stacey Badman | 6th | Finals H1 | Results |
29-8 | Alayna Stiansen | 9th | Finals H1 | Results | |
Pole Vault | |||||
7-6 | Stacey Badman | 12th | Finals H1 | Results | |
7-0 | SB | Callie Fair | 14th | Finals H1 | Results |
Discus | |||||
82-11 | Peri Kukowski | 3rd | Finals H1 | Results | |
82-2 | Leah Spies | 4th | Finals H1 | Results | |
71-4 | Sara Leinenbach | 8th | Finals H1 | Results | |
Javelin | |||||
105-3 | Leah Spies | 1st | Finals H1 | Results | |
94-5 | Delaney Hilferty | 3rd | Finals H1 | Results | |
88-7 | Autumn Carr | 5th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
31-10.25 | Autumn Carr | 1st | Finals H1 | Results | |
30-3 | Peri Kukowski | 3rd | Finals H1 | Results | |
26-8 | Alison Bordeaux | 4th | Finals H1 | Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.84 | Mason Smeland | 6th | Prelims H1 | Results | |
11.91 | Gus Yocum | 7th | Prelims H2 | Results | |
12.26 | Nathaniel Hendricks | 15th | Prelims H2 | Results | |
12.33 | Gus Yocum | 6th | Finals H1 | Results | |
12.39 | Mason Smeland | 7th | Finals H1 | Results | |
12.78 | Thomas Salva | 18th | Prelims H2 | Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.29 | Gus Yocum | 5th | Finals H1 | Results | |
24.30 | Gus Yocum | 6th | Prelims H2 | Results | |
24.57 | Marcus Yearwood | 7th | Finals H1 | Results | |
24.60 | Marcus Yearwood | 7th | Prelims H3 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
52.93 | Marcus Yearwood | 6th | Finals H3 | Results | |
1:00.87 | Thomas Salva | 14th | Finals H2 | Results | |
1:02.97 | Nathaniel Hendricks | 17th | Finals H2 | Results | |
800 Meter Run | |||||
2:23.23 | Jacob Leister | 13th | Finals H2 | Results | |
2:25.06 | SB | Mitchell Campbell | 15th | Finals H1 | Results |
2:28.94 | SB | Jacob Farese | 17th | Finals H1 | Results |
2:29.30 | SB | Marc Bandaronek | 18th | Finals H1 | Results |
1600 Meter Run | |||||
5:16.30 | Teddy Koven | 9th | Finals H1 | Results | |
5:30.38 | Cole Smith | 11th | Finals H1 | Results | |
5:43.40 | Jacob Farese | 12th | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:24.42 | SB | Mitchell Campbell | 11th | Finals H1 | Results |
12:43.67 | Ben Pentecost | 12th | Finals H1 | Results | |
12:53.40 | Cole Smith | 13th | Finals H1 | Results | |
14:17.78 | Teddy Koven | 15th | Finals H1 | Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.39 | Colton Kentopp | 5th | Prelims H2 | Results | |
17.51 | Colton Kentopp | 3rd | Finals H1 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
44.38 | Colton Kentopp | 5th | Finals H2 | Results | |
53.23 | Matthew Mcclintic | 11th | Finals H1 | Results | |
55.36 | SB | Cole Smith | 12th | Finals H1 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
45.07 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:34.99 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:36.44 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Results | |
High Jump | |||||
6-0 | Josh Volak | 4th | Finals H1 | Results | |
5-6 | Jake Benner | 7th | Finals H1 | Results | |
5-6 | SB | Ben Tubiello | 8th | Finals H1 | Results |
Long Jump | |||||
20-0.25 | Josh Volak | 1st | Finals H1 | Results | |
18-3.75 | Kane Deiley | 6th | Finals H1 | Results | |
18-1.25 | Jake Benner | 8th | Finals H1 | Results | |
Triple Jump | |||||
41-9.25 | Josh Volak | 1st | Finals H1 | Results | |
39-1.25 | Jake Benner | 3rd | Finals H1 | Results | |
35-10.5 | Ben Tubiello | 12th | Finals H1 | Results | |
Discus | |||||
92-1 | Isaia Valentin | 9th | Finals H1 | Results | |
87-9 | Timothy Lerch | 10th | Finals H1 | Results | |
83-10 | Ronald Oschmann | 11th | Finals H1 | Results | |
Javelin | |||||
121-1 | Ben Lerch | 6th | Finals H1 | Results | |
114-3 | SB | Kane Deiley | 7th | Finals H1 | Results |
106-4 | Ash Foster | 10th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
34-1 | Jacob Freeh | 7th | Finals H1 | Results | |
29-9 | SB | Ronald Oschmann | 12th | Finals H1 | Results |
28-11 | Isaia Valentin | 13th | Finals H1 | Results |