Plymouth Whitemarsh Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.84 SB Sophia Jang 16th Prelims H3 Complete Results
14.07 Lindsay Jones 22nd Prelims H2 Complete Results
200 Meter Dash
27.59 SB Lindsay Jones 11th Prelims H2 Complete Results
27.93 SB Jenna Smith 15th Prelims H1 Complete Results
28.49 SB Sophia Jang 20th Prelims H1 Complete Results
400 Meter Dash
1:06.29 SB Sophia Jang 14th Finals H3 Complete Results
1:10.31 SB Julia Battaglia 20th Finals H1 Complete Results
1:11.73 SB Lauren Debbaudt 23rd Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:25.60 SB Sam Spera 7th Finals H2 Complete Results
2:40.44 Lilly Balasko 20th Finals H1 Complete Results
2:47.76 Samatha Matthews 24th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
5:50.73 SB Ally Bukstel 10th Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
14:23.73 SB Sydney Mitros 19th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
46.56 SB Jordan O'Brien 4th Finals H2 Complete Results
54.49 Marcaela Allen 10th Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
51.49 SB Relay Team 4th Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
4:13.76 SB Relay Team 4th Finals H1 Complete Results
High Jump
4-10 Jordan O'Brien 4th Finals H1 Complete Results
4-8 Lainey Allen 6th Finals H1 Complete Results
4-4 Marcaela Allen 11th Finals H1 Complete Results
Long Jump
14-11 Lindsay Jones 9th Finals H2 Complete Results
12-10 Hannah O'Rourke 16th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
32-5.75 SB Lainey Allen 5th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
6-6 Hannah O'Rourke 15th Finals H1 Complete Results
Javelin
62-9 Sydney Mitros 15th Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.26 SB Justin Calhoun 8th Prelims H3 Complete Results
11.45 SB Jacobe Sandcroft 11th Prelims H1 Complete Results
11.54 Justin Calhoun 6th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
22.85 SB Jordan Mongan 6th Prelims H1 Complete Results
22.96 SB Justin Calhoun 8th Prelims H2 Complete Results
23.04 SB Jacobe Sandcroft 9th Prelims H3 Complete Results
23.38 Jordan Mongan 5th Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
50.79 Jordan Mongan 4th Finals H3 Complete Results
54.91 SB Nico Dillman 14th Finals H2 Complete Results
55.17 SB Regent Walden 15th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:04.28 SB Caleb Silverman 8th Finals H2 Complete Results
2:07.43 Nathaniel Jones 13th Finals H2 Complete Results
2:14.64 SB Regent Walden 20th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
4:39.37 Brendan Duff 4th Finals H2 Complete Results
3200 Meter Run
10:16.84 Ryan Duff 6th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
44.69 SB Luke McKinnis 9th Finals H2 Complete Results
4x100 Meter Relay
44.36 SB Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
3:27.41 SB Relay Team 3rd Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
9:50.79 Relay Team 7th Finals H1 Complete Results
Long Jump
17-9 SB John Storti iv 10th Finals H2 Complete Results
17-6.5 Aiden Stein 12th Finals H2 Complete Results
Triple Jump
40-11.5 SB Kyle Finney 5th Finals H1 Complete Results
35-4.5 Aiden Stein 11th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
12-0 Alexander Mansfield 1st Finals H1 Complete Results
Discus
92-6 Jayden Greene 13th Finals H1 Complete Results
67-0 Matthew Pokorny 19th Finals H1 Complete Results
Javelin
144-5 Ryan Tharan 1st Finals H2 Complete Results
Shot Put
32-3 Jayden Greene 17th Finals H1 Complete Results