Exeter Township Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.48 | SB | Amelia Sahaida | 6th | Finals H1 | Complete Results |
14.69 | Amelia Sahaida | 8th | Prelims H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.95 | Corina Shevick | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
29.27 | Corina Shevick | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:05.50 | SB | Corina Shevick | 3rd | Finals H4 | Complete Results |
1:14.61 | SB | Addison McKittrick | 17th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:30.83 | SB | Carly Keith | 1st | Finals H2 | Complete Results |
2:34.64 | SB | Madelyn Holbrook | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:34.23 | Carly Keith | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
5:50.07 | SB | Madelyn Holbrook | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
21.90 | Camila Frias-Diaz | 23rd | Prelims H4 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:28.38 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-4 | Ridleigh Moyer | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
71-3 | SB | Jada Hood | 6th | Finals H2 | Complete Results |
56-4 | SB | Alexa Turman | 17th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
21-8.25 | Jada Hood | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
21-3.25 | SB | Alexa Turman | 15th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
13.49 | SB | Aiden Dauble | 12th | Prelims H1 | Complete Results |
13.97 | Jayden Ware | 16th | Prelims H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
29.32 | SB | Jayden Ware | 19th | Prelims H1 | Complete Results |
29.58 | Leighton Sharpe | 20th | Prelims H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
59.06 | SB | Aiden Dauble | 7th | Finals H3 | Complete Results |
1:03.23 | SB | Connor Rohrbach | 13th | Finals H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:16.50 | Dylan Holland | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
2:28.31 | SB | Evan Smith | 8th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:00.01 | SB | Dylan Holland | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
5:12.86 | SB | Chase Choudhry | 5th | Finals H2 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
23.08 | SB | Joven Patton | 23rd | Prelims H4 | Complete Results |
27.72 | William Keim | 24th | Prelims H3 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
56.64 | SB | Relay Team | 11th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:10.30 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
13-1.25 | SB | Joven Patton | 18th | Finals H1 | Complete Results |
10-3.5 | SB | Lucas Dixon | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
77-8 | SB | Lucas Dixon | 18th | Finals H1 | Complete Results |
71-4 | SB | Adam Livingood | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
31-5 | SB | Reis Pacharis | 15th | Finals H1 | Complete Results |
24-8.5 | SB | Ethan Papich | 22nd | Finals H1 | Complete Results |