Easton Area Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.30 | Charish Stewart | 21st | Prelims H1 | District AAA | |
200 Meter Dash | |||||
27.29 | Charish Stewart | 15th | Prelims H3 | District AAA | |
400 Meter Dash | |||||
1:01.15 | Raegan Day | 6th | Finals H3 | District AAA | |
1:04.29 | Alexis Causa | 12th | Finals H2 | District AAA | |
800 Meter Run | |||||
2:19.75 | Erin Vincent | 2nd | Finals H2 | District AAA | |
1600 Meter Run | |||||
5:32.69 | Sidney Hutt | 7th | Finals H1 | District AAA | |
5:35.41 | Camryn Baker | 10th | Finals H1 | District AAA | |
3200 Meter Run | |||||
12:27.47 | Addison McPeek | 9th | Finals H1 | District AAA | |
12:33.06 | Faith Belote | 10th | Finals H1 | District AAA | |
12:56.75 | Sidney Hutt | 15th | Finals H1 | District AAA | |
100 Meter Hurdles | |||||
14.80 | SB | Maggie Scalzo | 1st | Finals H1 | District AAA |
15.43 | Maggie Scalzo | 2nd | Prelims H3 | District AAA | |
17.75 | Rileigh Heitz | 21st | Prelims H1 | District AAA | |
300 Meter Hurdles | |||||
44.60 | Maggie Scalzo | 1st | Finals H3 | District AAA | |
49.64 | SB | Temiloluwa Adebayo | 7th | Finals H2 | District AAA |
49.93 | Rileigh Heitz | 10th | Finals H3 | District AAA | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:05.68 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | District AAA |
4x800 Meter Relay | |||||
9:49.54 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | District AAA | |
High Jump | |||||
4-9 | Sianna Sneath | 9th | Finals H1 | District AAA | |
4-9 | Gabrielle Lanier | 9th | Finals H1 | District AAA | |
Long Jump | |||||
16-11.75 | Jariana Rivas | 3rd | Finals H1 | District AAA | |
Triple Jump | |||||
36-1.25 | Gabrielle Lanier | 4th | Finals H1 | District AAA | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Carrington Brehm | 4th | Finals H1 | District AAA | |
8-0 | Gabriella Kozic | 13th | Finals H1 | District AAA | |
Discus | |||||
113-5 | Leanne Villante | 1st | Finals H1 | District AAA | |
85-2 | Alexandra Cohen | 15th | Finals H1 | District AAA | |
Javelin | |||||
85-11 | Ashley Cohen | 16th | Finals H1 | District AAA | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.46 | Keyon Moore | 22nd | Prelims H2 | District AAA | |
200 Meter Dash | |||||
23.93 | Keyon Moore | 21st | Prelims H1 | District AAA | |
400 Meter Dash | |||||
51.49 | Michael Phillips | 3rd | Finals H3 | District AAA | |
54.02 | Jordan Alston | 16th | Finals H2 | District AAA | |
800 Meter Run | |||||
2:03.79 | SB | Evan Guydish | 9th | Finals H1 | District AAA |
1600 Meter Run | |||||
4:57.81 | Aaron Marcus | 15th | Finals H1 | District AAA | |
3200 Meter Run | |||||
10:40.39 | James Viglianti | 15th | Finals H1 | District AAA | |
10:56.18 | Aaron Marcus | 16th | Finals H1 | District AAA | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.67 | SB | Murad Carter | 5th | Finals H1 | District AAA |
15.95 | Murad Carter | 8th | Prelims H1 | District AAA | |
16.13 | Jadon Furey | 10th | Prelims H2 | District AAA | |
16.98 | Joshua Ayanwole | 17th | Prelims H1 | District AAA | |
300 Meter Hurdles | |||||
42.42 | Jayden Ekoko | 8th | Finals H2 | District AAA | |
42.51 | Murad Carter | 11th | Finals H2 | District AAA | |
43.02 | Joshua Ayanwole | 13th | Finals H3 | District AAA | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:33.03 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | District AAA |
4x800 Meter Relay | |||||
8:24.25 | Relay Team | 5th | Finals H1 | District AAA | |
High Jump | |||||
6-1 | Jayden Ekoko | 6th | Finals H1 | District AAA | |
5-11 | Julian Fears | 7th | Finals H1 | District AAA | |
Long Jump | |||||
19-4.75 | Jasir Frutchey | 14th | Finals H1 | District AAA | |
Triple Jump | |||||
44-3 | Samuel Chedester | 4th | Finals H1 | District AAA | |
41-10.75 | Jc Wilson 111 | 9th | Finals H1 | District AAA | |
41-3.5 | Jonathan Castronovo | 12th | Finals H1 | District AAA | |
Pole Vault | |||||
11-3 | Jacob Brunetti | 10th | Finals H1 | District AAA | |
10-9 | Robert Karol | 11th | Finals H1 | District AAA | |
Discus | |||||
148-3 | Odin Ferency | 2nd | Finals H1 | District AAA | |
121-2 | Robert Morgan | 8th | Finals H1 | District AAA | |
Shot Put | |||||
54-7.75 | Odin Ferency | 1st | Finals H1 | District AAA | |
45-5 | Benjamin Perlowski | 6th | Finals H1 | District AAA | |
45-4.5 | Aidan Hutchison | 7th | Finals H1 | District AAA |