Wyomissing Area Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
8.02 | Ayla Snyder | 12th | Prelims H3 | Complete Results | |
8.42 | Giana Daskus | 20th | Prelims H7 | Complete Results | |
9.46 | SB | Addison Lecher | 41st | Prelims H4 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:18.10 | SB | Taylor Butler | 8th | Finals H1 | Complete Results |
6:26.06 | SB | Evangeline Reyes | 10th | Finals H1 | Complete Results |
6:48.28 | SB | Haley Luchkiw | 13th | Finals H1 | Complete Results |
55 Meter Hurdles | |||||
9.86 | SB | Aliah Contreras | 5th | Prelims H4 | Complete Results |
9.99 | Aliah Contreras | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
10.64 | Ayla Snyder | 15th | Prelims H3 | Complete Results | |
12.99 | SB | Anna Gartner | 21st | Prelims H2 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
2:03.79 | Relay Team | 9th | Finals H4 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-0 | SB | Sadie Colon | 14th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
11-11 | SB | Sadie Colon | 17th | Finals H1 | Complete Results |
10-6.75 | SB | Addison Lecher | 21st | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
24-4 | Megan Wagner | 19th | Finals H2 | Complete Results | |
20-9 | SB | Emma Brand | 25th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.27 | SB | Jake Neff | 32nd | Prelims H1 | Complete Results |
7.37 | Josue Torres | 39th | Prelims H5 | Complete Results | |
7.51 | Jossian Lopez-Sanchez | 48th | Prelims H6 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
3:06.84 | Jacob McDonald | 34th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:57.43 | SB | Owen Holst | 5th | Finals H3 | Complete Results |
4:59.00 | SB | Jace Carwll | 7th | Finals H3 | Complete Results |
5:58.03 | SB | Patrick Babiarz | 32nd | Finals H1 | Complete Results |
55 Meter Hurdles | |||||
8.13 | William Delp | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
8.20 | William Delp | 6th | Prelims H3 | Complete Results | |
8.35 | Andrew Delp | 7th | Prelims H2 | Complete Results | |
10.43 | SB | Fox Peters | 24th | Prelims H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:43.61 | Relay Team | 10th | Finals H3 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:40.22 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
13-8 | Daniel Delp | 33rd | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-0 | Keegan Maher | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
37-10.5 | SB | Caleb Beane | 12th | Finals H2 | Complete Results |
30-4 | Jamie Miller | 27th | Finals H3 | Complete Results | |
28-6 | SB | Chino Quintana | 29th | Finals H1 | Complete Results |