Mahanoy Area 11 Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.13 | Bree Dobeck | 15th | Prelims H2 | Full Results | |
200 Meter Dash | |||||
30.13 | Hailey Mroczka | 15th | Finals H1 | Full Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:06.63 | SB | Bree Dobeck | 11th | Finals H2 | Full Results |
1:06.99 | Felicia Bro | 13th | Finals H1 | Full Results | |
800 Meter Run | |||||
2:36.93 | Kaylee Senglar | 4th | Finals H2 | Full Results | |
2:42.93 | Caylin Blashock | 9th | Finals H2 | Full Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:51.06 | Kaylee Senglar | 6th | Finals H1 | Full Results | |
6:11.16 | Caylin Blashock | 10th | Finals H1 | Full Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.59 | Lexie Chilinskis | 13th | Prelims H2 | Full Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
58.43 | Tabbatha Ward | 16th | Finals H2 | Full Results | |
59.65 | SB | Lexie Chilinskis | 19th | Finals H1 | Full Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:38.71 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Full Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:08.16 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Full Results | |
High Jump | |||||
4-6 | Alexis Chilinskas | 9th | Finals H1 | Full Results | |
4-4 | Hailey Mroczka | 14th | Finals H1 | Full Results | |
Triple Jump | |||||
29-6 | Carly Honus | 12th | Finals H1 | Full Results | |
Javelin | |||||
81-1 | Tabbatha Ward | 10th | Finals H2 | Full Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.57 | Colm McGroarty | 6th | Finals H1 | Full Results | |
11.82 | Colm McGroarty | 6th | Prelims H3 | Full Results | |
12.46 | Kadin Styka | 23rd | Prelims H2 | Full Results | |
200 Meter Dash | |||||
25.43 | Jack Rhoades | 21st | Finals H1 | Full Results | |
400 Meter Dash | |||||
55.85 | SB | Tanner Zawada | 8th | Finals H2 | Full Results |
56.86 | Cael Quick | 12th | Finals H2 | Full Results | |
800 Meter Run | |||||
2:11.56 | SB | Tanner Zawada | 8th | Finals H2 | Full Results |
110 Meter Hurdles | |||||
16.08 | Colm McGroarty | 1st | Prelims H3 | Full Results | |
16.80 | Colm McGroarty | 3rd | Finals H1 | Full Results | |
18.86 | Sonny Seritti | 10th | Prelims H3 | Full Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
40.91 | Colm McGroarty | 1st | Finals H3 | Full Results | |
46.15 | Sonny Seritti | 7th | Finals H2 | Full Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:58.63 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Full Results | |
Triple Jump | |||||
37-9.5 | Brady Alansky | 8th | Finals H1 | Full Results | |
Discus | |||||
119-7 | Bobby Kaufman | 3rd | Finals H1 | Full Results | |
Javelin | |||||
124-2 | Louis Frye | 14th | Finals H1 | Full Results | |
Shot Put | |||||
40-2 | Bobby Kaufman | 5th | Finals H2 | Full Results | |
35-9.5 | Billy Bachman | 12th | Finals H1 | Full Results |