Downingtown East Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.41 | Faith Fuqua | 2nd | Finals H1 | Results | |
12.96 | SB | Katie Riley | 6th | Finals H1 | Results |
13.49 | Julie Zajac | 18th | Finals H2 | Results | |
13.82 | SB | Hannah Miller | 32nd | Finals H7 | Results |
13.89 | SB | Katrina Daversa | 36th | Finals H6 | Results |
13.91 | Kate Smith | 39th | Finals H4 | Results | |
14.01 | SB | Mya Johnson | 44th | Finals H5 | Results |
14.10 | SB | Nidhi Nagumalla | 47th | Finals H6 | Results |
14.70 | SB | Samhita Ganti | 63rd | Finals H9 | Results |
400 Meter Dash | |||||
1:01.59 | Nia Massey | 2nd | Finals H2 | Results | |
1:05.42 | Katrina Daversa | 18th | Finals H4 | Results | |
1:07.42 | Julie Zajac | 28th | Finals H6 | Results | |
1:10.21 | Hannah Miller | 40th | Finals H6 | Results | |
1:10.28 | Nidhi Nagumalla | 41st | Finals H6 | Results | |
1:11.82 | Mya Johnson | 44th | Finals H7 | Results | |
1:12.76 | SB | Reilly Kuhn | 49th | Finals H7 | Results |
1600 Meter Run | |||||
6:08.16 | Helena Tsantrizos | 14th | Finals H2 | Results | |
6:11.01 | Ava Myers | 16th | Finals H2 | Results | |
6:13.97 | Melanie Liu | 20th | Finals H2 | Results | |
6:14.15 | Avery Ronco | 21st | Finals H2 | Results | |
6:22.76 | Anwita Monnanda | 29th | Finals H2 | Results | |
6:34.22 | Allison Terry | 33rd | Finals H2 | Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
15.12 | SB | Keerthana Sujesh | 1st | Finals H1 | Results |
15.42 | SB | Giovanna Jennings-Scott | 2nd | Finals H1 | Results |
17.18 | Charlotte Yarnall-Stevenson | 4th | Finals H1 | Results | |
18.19 | Julia Hand | 6th | Finals H1 | Results | |
18.34 | Bhavya Guru | 8th | Finals H3 | Results | |
19.16 | Kaila Manuel | 9th | Finals H3 | Results | |
19.95 | Mackenzie Lueders | 11th | Finals H1 | Results | |
20.15 | SB | Sagarika Senthikumar | 12th | Finals H3 | Results |
20.30 | SB | Julia Robinson | 14th | Finals H2 | Results |
20.42 | SB | Grace Davies | 15th | Finals H2 | Results |
4x800 Meter Relay | |||||
10:21.35 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Results |
High Jump | |||||
4-6 | Anna Sardella | 7th | Finals H1 | Results | |
4-4 | Julia Hand | 9th | Finals H1 | Results | |
4-2 | Mackenzie Lueders | 11th | Finals H1 | Results | |
4-2 | Sonja Krusi | 13th | Finals H1 | Results | |
4-0 | SB | Katelyn Saggese | 15th | Finals H1 | Results |
Long Jump | |||||
14-7.5 | Anna Sardella | 10th | Finals H1 | Results | |
14-4.5 | Addison Fink | 12th | Finals H1 | Results | |
14-1 | Ellie Graf | 14th | Finals H1 | Results | |
13-8.5 | Katelyn Saggese | 22nd | Finals H1 | Results | |
13-8.5 | Mackenzie Lueders | 22nd | Finals H1 | Results | |
12-4.5 | Sonja Krusi | 33rd | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
24-1.5 | Samantha Sims | 20th | Finals H2 | Results | |
19-6.25 | Delaney Fuimano | 28th | Finals H1 | Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
10.89 | SB | Ryan Reece | 3rd | Finals H1 | Results |
11.42 | SB | Sean Kopanski | 11th | Finals H2 | Results |
11.47 | SB | Jack Griffiths | 15th | Finals H4 | Results |
11.50 | SB | Barry Harris | 19th | Finals H3 | Results |
11.84 | SB | Brad Hoffnagle | 38th | Finals H5 | Results |
11.88 | SB | Anirudh Ganesan | 41st | Finals H7 | Results |
12.06 | Michael Brown | 49th | Finals H6 | Results | |
12.10 | SB | Matthew Creeger | 51st | Finals H8 | Results |
12.37 | Griffin Crofford | 58th | Finals H8 | Results | |
12.78 | SB | JAYOPRAKASH DIVYALOK | 64th | Finals H9 | Results |
400 Meter Dash | |||||
51.96 | Luis Colmenares-Bittar | 5th | Finals H1 | Results | |
52.80 | SB | Sam Moyer | 10th | Finals H2 | Results |
53.43 | Damon Alston | 13th | Finals H3 | Results | |
54.05 | Jackson Howey | 17th | Finals H4 | Results | |
54.48 | SB | Niall Richards | 21st | Finals H5 | Results |
54.52 | Tommy Gibbons | 22nd | Finals H3 | Results | |
55.54 | SB | Ishan Katakam | 28th | Finals H5 | Results |
57.18 | SB | Cameron Mannherz | 37th | Finals H6 | Results |
57.99 | Jack Skelton | 46th | Finals H6 | Results | |
58.55 | Gavin Taylor | 49th | Finals H6 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:35.89 | Nick Steinfeldt | 1st | Finals H1 | Results | |
4:37.29 | Ben Fatone | 2nd | Finals H1 | Results | |
4:48.56 | Ash Anand | 8th | Finals H2 | Results | |
4:51.69 | Brad Roseborough | 12th | Finals H2 | Results | |
4:52.06 | David Gober | 13th | Finals H2 | Results | |
4:53.06 | Siddharth Iyer | 14th | Finals H2 | Results | |
4:55.73 | Nate Parr | 19th | Finals H1 | Results | |
4:58.31 | Terry Dougherty | 24th | Finals H2 | Results | |
5:00.49 | Liam Taylor | 30th | Finals H1 | Results | |
5:00.53 | Michael Henry | 31st | Finals H3 | Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
14.91 | Luis Colmenares-Bittar | 1st | Finals H1 | Results | |
17.57 | Juan Colmenares Bittar | 5th | Finals H1 | Results | |
19.62 | Cameron keretzman | 12th | Finals H3 | Results | |
20.23 | Connor Fick | 13th | Finals H3 | Results | |
20.32 | SB | Amrith Pusala | 14th | Finals H4 | Results |
20.63 | Lay Vachhani | 15th | Finals H4 | Results | |
21.25 | Rishi Bhattiprolu | 19th | Finals H4 | Results | |
21.53 | SB | Dylan Walsh | 20th | Finals H3 | Results |
21.56 | SB | Chase D'Archangelo | 21st | Finals H3 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
44.68 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:19.00 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Results |
High Jump | |||||
5-8 | Justin Zieff | 5th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
19-8.5 | Luis Colmenares-Bittar | 3rd | Finals H1 | Results | |
19-2.5 | Isaiah Johnson | 6th | Finals H1 | Results | |
19-2 | SB | Justin Zieff | 7th | Finals H1 | Results |
17-9 | Juan Colmenares Bittar | 16th | Finals H1 | Results | |
17-1 | Shashwat Srivastava | 24th | Finals H1 | Results | |
17-0.5 | Tim McKee | 25th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
36-7.5 | Josh Lehr | 9th | Finals H4 | Results | |
29-6.5 | Ethan Kerr | 28th | Finals H2 | Results | |
24-6 | Grant Clawson | 33rd | Finals H1 | Results |