Warren Area Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
200 Meter Dash | |||||
27.51 | SB | Sabrina Anderson | 7th | Finals H2 | Complete Results |
27.58 | SB | Sabrina Anderson | 8th | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:00.98 | SB | Summer Walter | 4th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:26.07 | SB | Katie Spade | 4th | Finals | Complete Results |
2:32.92 | SB | Ellis Beardsley | 7th | Finals | Complete Results |
2:33.99 | SB | Paige Rimer | 9th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:34.94 | SB | Ellis Beardsley | 3rd | Finals | Complete Results |
6:05.32 | SB | Amanda Castagnino | 13th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
13:08.67 | SB | Amanda Castagnino | 12th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.86 | SB | Summer Walter | 3rd | Finals | Complete Results |
17.01 | SB | Summer Walter | 2nd | Prelims H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
49.94 | SB | Summer Walter | 4th | Finals H3 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
52.31 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:09.66 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:28.18 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
High Jump | |||||
5-3 | SB | Sabrina Anderson | 2nd | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
16-5 | SB | Brooke Armanini | 4th | Prelims | Complete Results |
16-5 | SB | Brooke Armanini | 5th | Finals | Complete Results |
15-10.25 | SB | Emma Nelson | 6th | Finals | Complete Results |
15-9 | SB | Emma Nelson | 6th | Prelims | Complete Results |
14-11 | SB | Sarah Kingston | 11th | Prelims | Complete Results |
Triple Jump | |||||
34-4.75 | SB | Emma Nelson | 6th | Prelims | Complete Results |
34-4.75 | SB | Emma Nelson | 6th | Finals | Complete Results |
32-7.75 | SB | Brooke Armanini | 13th | Prelims | Complete Results |
Javelin | |||||
113-11 | SB | Erika Siliano | 2nd | Finals | Complete Results |
98-4.5 | SB | Erika Siliano | 6th | Prelims | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.68 | SB | Allen Burnett | 6th | Prelims H2 | Complete Results |
11.84 | SB | Allen Burnett | 13th | Finals H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
23.02 | SB | Allen Burnett | 7th | Finals H2 | Complete Results |
23.17 | SB | Allen Burnett | 6th | Prelims H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
53.13 | SB | Colter Johnson | 4th | Finals H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:04.22 | SB | Colter Johnson | 9th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:13.52 | SB | Brad Simmons | 14th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.39 | SB | Cody Bupp | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
15.74 | SB | Cody Bupp | 2nd | Prelims H1 | Complete Results |
16.58 | SB | Nathan Zigler | 9th | Finals H1 | Complete Results |
17.10 | SB | Nathan Zigler | 11th | Prelims H2 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
39.61 | SB | Cody Bupp | 1st | Finals H3 | Complete Results |
42.20 | SB | Nathan Zigler | 5th | Finals H2 | Complete Results |
42.88 | SB | Matt Stapleford | 9th | Finals H3 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
44.98 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:32.35 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:03.49 | SB | Relay Team | 9th | Finals | |
High Jump | |||||
5-9 | SB | Nathan Zigler | 8th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
18-2.25 | SB | Chris McNeal | 15th | Prelims | Complete Results |
18-0.75 | SB | Christian Falvo | 16th | Prelims | Complete Results |
17-0 | SB | Michael Jaskolka | 19th | Prelims | Complete Results |
Triple Jump | |||||
38-0.5 | SB | Garrett King | 13th | Prelims | Complete Results |
Javelin | |||||
164-8 | SB | Matt Stapleford | 4th | Prelims | Complete Results |
164-8 | SB | Matt Stapleford | 4th | Finals | Complete Results |
150-2 | SB | Austin Jerman | 6th | Prelims | Complete Results |
150-2 | SB | Austin Jerman | 7th | Finals | Complete Results |