Licensed to PIAA - District 9 Champ. Meet HY-TEK's Meet Manager
2011 PIAA District IX "AA"
Track & Field Championships
Kane Area H.S., Kane, PA - 5/20/2011
Performance List
Event 203 Girls 100 Meter Dash AA Prelims
===============================================================================
District 9: 12.57 5/21/2010 Lanae Newsome, Brookville
Meet Qualifying: 13.54
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Lanae Newsome 10 Brookville 12.04
2 Brianne Dietrich 12 Brookville 12.74
3 Aisha Newsome 10 Brookville 12.94
4 Alyssa King 11 Karns City 13.01
5 Rebecca Warriner 11 Northern Potter 13.03
6 Ashley Wolfe 10 Brookville 13.04
7 Rhainon Fowler 10 Johnsonburg 13.12
8 Hope Ridenour 12 DuBois Catholic 13.14
9 Dawn Saquin 10 Kane 13.24
10 Courtney Catterall 12 Moniteau 13.34
11 Kara Yasika 12 Karns City 13.36
12 Faith Hartzell 11 Keystone 13.44
12 Kate Wright 11 DuBois Catholic 13.44
14 Jenn Kane 10 Coudersport 13.48
15 Breann Wood 9 Karns City 13.54
15 Megan Witherow 12 DuBois Catholic 13.54
17 Bryanna Evens 12 Port Allegany 13.55
18 Emily Gregory 12 Elk County Cath. 13.61
19 Maria French 9 DuBois Catholic 13.64
19 Taylor Brown 9 Karns City 13.64
Event 209 Girls 200 Meter Dash AA
===============================================================================
District 9: 25.36 5/21/2010 Lanae Newsome, Brookville
Meet Qualifying: 28.54
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Lanae Newsome 10 Brookville 25.54
2 Rebecca Warriner 11 Northern Potter 26.69
3 Hope Ridenour 12 DuBois Catholic 26.84
4 Breann Wood 9 Karns City 27.04
4 Ashley Wolfe 10 Brookville 27.04
6 Aisha Newsome 10 Brookville 27.24
7 Kara Yasika 12 Karns City 27.44
8 Emily Shumacher 9 Karns City 27.46
9 Emily Gregory 12 Elk County Cath. 27.95
10 Bryanna Evens 12 Port Allegany 28.04
10 Jillian Edgreen 11 Port Allegany 28.04
10 Megan Witherow 12 DuBois Catholic 28.04
13 Dawn Saquin 10 Kane 28.08
14 Katie Slater 12 Oswayo Valley 28.14
15 Kennedy Mclendon 9 Keystone 28.44
15 Jenn Kane 10 Coudersport 28.44
17 Emily Merryman 9 Cranberry 28.48
18 Brianne Dietrich 12 Brookville 28.54
18 Marianne Aboussou 10 Johnsonburg 28.54
18 Alyssa King 11 Karns City 28.54
18 Courtney Catterall 12 Moniteau 28.54
Event 205 Girls 400 Meter Dash AA
===============================================================================
District 9: 57.74 5/17/1997 Stephanie Bango (57.5h), Smethport
Meet Qualifying: 1:05.24
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Lanae Newsome 10 Brookville 58.74
2 Rebecca Warriner 11 Northern Potter 1:00.29
3 Mckenna Spence 10 Cranberry 1:00.46
4 Emily Shumacher 9 Karns City 1:01.44
5 Katie Slater 12 Oswayo Valley 1:02.16
6 Tess Onink 12 Elk County Cath. 1:03.19
7 Alyssa King 11 Karns City 1:03.24
8 Emily Merryman 9 Cranberry 1:03.34
9 Tracy Woodring 12 Smethport 1:03.53
10 Taylor Shaffer 12 Moniteau 1:03.74
11 Bryanna Evens 12 Port Allegany 1:03.84
12 Samantha Smith 9 Otto-Eldred 1:04.54
13 Maddie Hepler 9 Cranberry 1:05.09
14 Jessica Wolbert 11 ClarionLimestone 1:05.24
15 Debbi Jo McCloskey 12 North Clarion 1:05.44
16 Krista Miller 9 Port Allegany 1:05.49
17 Shannon Bridges 10 Saint Marys 1:05.71
18 Kelsey Johnson 9 Kane 1:05.83
Event 208 Girls 800 Meter Run AA
===============================================================================
District 9: 2:18.96 5/21/2010 Mckenna Spence, Cranberry
Meet Qualifying: 2:39.90
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Kennedy Weisner 9 Elk County Cath. 2:17.59
2 Mckenna Spence 10 Cranberry 2:22.72
3 Tracy Woodring 12 Smethport 2:25.38
4 Shannon Bridges 10 Saint Marys 2:26.24
5 Sloan Foster 11 Saint Marys 2:29.29
6 Katie Slater 12 Oswayo Valley 2:31.60
7 Kellie Wyatt 12 ClarionLimestone 2:33.24
8 Katie Zents 11 Brookville 2:33.30
9 Jenna Matzinger 12 Coudersport 2:33.70
10 Cassidy Sintobin 11 Clarion 2:34.24
11 Erin Perry 11 Northern Potter 2:34.69
12 Taylor Beimel 9 Kane 2:36.46
13 Angela DeAngelo 9 Johnsonburg 2:36.58
14 Emily Shumacher 9 Karns City 2:36.90
15 Alexis Konen 12 Johnsonburg 2:37.44
16 Erica Long 11 North Clarion 2:37.64
17 Kathryn Polaski 9 Johnsonburg 2:37.75
18 Ellen Kibbe 9 Northern Potter 2:38.51
19 Krista Miller 9 Port Allegany 2:39.28
20 Chelsea Miller 10 Moniteau 2:40.24
Event 204 Girls 1600 Meter Run AA
===============================================================================
District 9: 4:58.64 5/20/1989 Amy Rudolph (4:58.4h), Kane Area
Meet Qualifying: 5:59.90
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Kennedy Weisner 9 Elk County Cath. 5:03.42
2 Adair Gennocro 10 Saint Marys 5:18.97
3 Kellie Wyatt 12 ClarionLimestone 5:26.74
3 Mckenna Spence 10 Cranberry 5:26.74
5 Bailey Kemp 10 Oswayo Valley 5:30.94
6 Taylor Beimel 9 Kane 5:40.25
7 Ellen Kibbe 9 Northern Potter 5:42.41
8 Tracy Woodring 12 Smethport 5:42.44
9 Jill Wallace 9 North Clarion 5:44.57
10 Maggie Sorg 11 Elk County Cath. 5:48.30
11 Brianna Harvey 12 Oswayo Valley 5:49.97
12 Megan Barber 12 Saint Marys 5:50.69
13 Kathryn Polaski 9 Johnsonburg 5:52.44
14 Morgan Soule 9 Northern Potter 5:55.47
15 Cassidy Sintobin 11 Clarion 5:55.64
16 Cassie Thompson 10 Elk County Cath. 5:56.35
17 Emily Jones 9 Karns City 5:57.94
18 Kait Hill 12 Brookville 5:58.04
19 Emily S. Dinger 12 Brookville 5:58.44
20 Rebecca Johnson 10 Curwensville 5:59.04
21 Alexis Konen 12 Johnsonburg 5:59.81
Event 210 Girls 3200 Meter Run AA
===============================================================================
District 9: 10:52.13 5/21/2010 Emily Giannotti, Coudersport
Meet Qualifying: 13:28.10
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Kellie Wyatt 12 ClarionLimestone 11:53.80
2 Bailey Kemp 10 Oswayo Valley 11:54.97
3 Adair Gennocro 10 Saint Marys 12:00.24
4 Maggie Sorg 11 Elk County Cath. 12:07.64
5 Morgan Soule 9 Northern Potter 12:18.90
6 Mckenna Spence 10 Cranberry 12:21.24
7 Ellen Kibbe 9 Northern Potter 12:27.18
8 Brianna Harvey 12 Oswayo Valley 12:27.71
9 Taylor Beimel 9 Kane 12:33.24
10 Tracy Woodring 12 Smethport 12:36.44
11 Natalie Giannotti 9 Coudersport 12:51.09
12 Jill Wallace 9 North Clarion 12:51.44
13 Kate Singer 12 Elk County Cath. 12:51.81
14 Amelia Kibbe 10 Northern Potter 13:01.16
15 Kaley Williams 9 Saint Marys 13:01.57
16 Catherine Hogg 11 Cranberry 13:09.64
17 Emily S. Dinger 12 Brookville 13:12.24
18 Emma Giering 9 Clarion 13:20.24
19 Emily Jones 9 Karns City 13:26.05
20 Kait Hill 12 Brookville 13:26.24
Event 202 Girls 100 Meter Hurdles AA Prelims
===============================================================================
District 9: 15.62 5/18/2002 Erin Carter, Ridgway
Meet Qualifying: 18.24
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Abbi Petrosky 11 Elk County Cath. 15.88
2 Aisha Newsome 10 Brookville 16.04
3 Chelsea Benson 9 Johnsonburg 16.80
4 Brittany Orr 12 Saint Marys 16.90
5 Abby Hileman 11 ClarionLimestone 17.14
6 Corrin Walker 10 Cranberry 17.24
7 Brittany Lessner 12 Karns City 17.34
8 Nikki Yeckel 10 Moniteau 17.44
9 Ashley Wolfe 10 Brookville 17.51
10 Mercy Kroh 10 Clarion 17.70
11 Sarah Frederick 12 North Clarion 17.74
11 Alyssa Byerly 12 Brookville 17.74
13 Abbey Cribbs 11 Saint Marys 17.82
14 Betsy Jones 10 Cranberry 17.97
15 Emily Quaill 10 A-C Valley 18.04
15 Debbi Jo McCloskey 12 North Clarion 18.04
17 Taryn Bennett 10 Northern Potter 18.14
18 Nicole Fink 9 Coudersport 18.40
Event 207 Girls 300 Meter Hurdles AA
===============================================================================
District 9: 45.84 5/18/1985 Paula Connor (45.6h), Brookville
Meet Qualifying: 53.24
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Aisha Newsome 10 Brookville 45.24
2 Abbi Petrosky 11 Elk County Cath. 46.88
3 Dawn Saquin 10 Kane 47.23
4 Chelsea Benson 9 Johnsonburg 49.44
5 Mercy Kroh 10 Clarion 50.03
6 Abby Hileman 11 ClarionLimestone 50.14
7 Nikki Yeckel 10 Moniteau 50.24
8 Brittany Orr 12 Saint Marys 50.33
9 Sam Black 11 Keystone 51.14
10 Corrin Walker 10 Cranberry 51.44
11 Brittany Lessner 12 Karns City 51.54
12 Emily Quaill 10 A-C Valley 51.74
13 Chanda Paup 11 Kane 51.98
14 Taryn Bennett 10 Northern Potter 52.34
15 Alyssa Byerly 12 Brookville 52.64
16 Amanda Sloan 11 Moniteau 53.04
16 Brittany Ochs 11 North Clarion 53.04
18 Ashley Stahlman 11 ClarionLimestone 53.24
Event 206 Girls 4x100 Meter Relay AA
===============================================================================
District 9: 50.08 5/21/2010 Brookville Area
J Mathewson, F Smith, L Newsome, A Newsome
Meet Qualifying: 55.24
School Seed
===============================================================================
1 Brookville Area 49.44
1) Francheska Smith 11 2) Lanae Newsome 10
3) Aisha Newsome 10 4) Ashley Wolfe 10
5) Katie Zents 11 6) Brianne Dietrich 12
2 Karns City 51.24
1) Alyssa King 11 2) Megan Hegedus 10
3) Breann Wood 9 4) Taylor Brown 9
5) Kara Yasika 12 6)
3 DuBois Area Catholic 51.30
1) Hope Ridenour 12 2) Megan Witherow 12
3) Kate Wright 11 4) Maria French 9
4 Johnsonburg Area 53.54
1) Kiesha Dornish 11 2) Bryton Dybowski 12
3) Rhainon Fowler 10 4) Emily Dubler 9
5) Marianne Aboussou 10 6)
5 Moniteau 54.30
1) Courtney Catterall 12 2) Brittany Wright 11
3) Ashley Brehm 10 4) Emily Rider 9
5) Brittany Boring 9 6) Kelsey Anderson 10
6 Keystone 54.34
1) Brandi Colwell 12 2) Nikki Perry 11
3) Faith Hartzell 11 4) Kennedy Mclendon 9
5) Courtney Weaver 9 6) Marina Wilson 10
7) Aimee McCleary 11 8)
6 Port Allegany 54.34
1) Bryanna Evens 12 2) Brianna Foster 12
3) Kelsey Payne 11 4) Sara Borro 10
5) Jillian Edgreen 11 6)
8 Kane Area 54.40
1) Audrey Perry 10 2) Allison Emer 9
3) Kelsey Johnson 9 4) Haley Mague 9
5) Kayla Kerner 9 6)
9 Elk County Catholic 54.41
1) Emily Gregory 12 2) Abbi Petrosky 11
3) Marla Scacchitti 9 4) Emma Daghir 9
5) Rachel Glatt 9 6) Danielle Healy 9
10 Allegheny Clarion Valley 54.44
1) Meghan Cratty 12 2) Tricia Kerlin 11
3) Meredith Snyder 10 4) Natasha Brenneman 12
11 Oswayo Valley 54.50
1) Brittany Meacham 12 2) Katie Saulter 11
3) Michelle Cobado 12 4) Katie Slater 12
5) Brielle Cornelius 12 6) Kim Harley 12
12 Otto-Eldred 54.76
1) Samantha Smith 9 2) Kristin Franklin 9
3) Megan Kronz 10 4) Katie Smith 10
5) Kirsten Hahn 9 6)
13 Clarion Limestone 55.04
1) Katie Sayers 12 2) Sarah Black 10
3) Jessica Wolbert 11 4) Rebecca Merwin --
5) Autumn Hannold -- 6)
14 Coudersport 55.64
1) Ashley Chitester 10 2) Kelsey Karpinski 10
3) Darian Dubots 9 4) Jenn Kane 10
5) Alexis Powell 8 6)
15 Clarion Area NT
1) Mckenzie Kriebel 11 2) Mariah Salas 10
3) Laken Ganoe 9 4) Kila Miles 9
Event 211 Girls 4x400 Meter Relay AA
===============================================================================
District 9: 4:05.90 5/20/2005 Elk County Catholic
R Gregory, S Newell, E Radkowski, M Newell
Meet Qualifying: 4:36.10
School Seed
===============================================================================
1 Cranberry 4:15.24
1) Mckenna Spence 10 2) Lauren Bell 10
3) Corrin Walker 10 4) Sarah Lutz 12
5) Maddie Hepler 9 6) Emily Merryman 9
2 Elk County Catholic 4:17.10
1) Emily Gregory 12 2) Tess Onink 12
3) Kennedy Weisner 9 4) Helen Danz 11
5) Abbi Petrosky 11 6) Morgan Onink 10
3 Brookville Area 4:18.54
1) Erica Drukenbrod 12 2) Alyssa Byerly 12
3) Francheska Smith 11 4) Aisha Newsome 10
5) Ashley Wolfe 10 6) Katie Zents 11
4 Karns City 4:19.14
1) Brittany Lessner 12 2) Alyssa King 11
3) Emily Shumacher 9 4) Breann Wood 9
5) Kara Yasika 12 6) Lacee Scheerbaum 10
5 Kane Area 4:21.41
1) Chanda Paup 11 2) Audrey Perry 10
3) Dawn Saquin 10 4) Taylor Beimel 9
5) Kelsey Johnson 9 6)
6 Northern Potter 4:27.89
1) Rebecca Warriner 11 2) Erin Perry 11
3) Taryn Bennett 10 4) Ellen Kibbe 9
5) Megan Siska 9 6)
7 Clarion Area 4:29.24
1) Cassidy Sintobin 11 2) Mercy Kroh 10
3) Mariah Salas 10 4) Laken Ganoe 9
8 North Clarion 4:29.34
1) Brittany Ochs 11 2) Debbi Jo McCloskey 12
3) Erica Long 11 4) Jill Wallace 9
5) Jenny Bauer 9 6)
9 Moniteau 4:30.24
1) Taylor Shaffer 12 2) Krista Snyder 11
3) Nikki Yeckel 10 4) Ashley Brehm 10
5) Emily Rider 9 6) Brittany Boring 9
10 Clarion Limestone 4:34.04
1) Abby Hileman 11 2) Kelsey Leadbetter 11
3) Ashley Stahlman 11 4) Sarah Black 10
5) Jessica Wolbert 11 6)
11 Smethport Area 4:36.82
1) Danielle Carlson 11 2) Brianna Leet 11
3) Lauren Stratton 11 4) Lisa Master 12
5) Maggie Costa 10 6) Kaitlin Smead 10
7) Tracy Woodring 12 8) Michelle Ratzel 12
Event 201 Girls 4x800 Meter Relay AA
===============================================================================
District 9: 9:21.22 5/21/2004 Elk County Catholic
M Nissel, M Newell, S Newell, E Hoffman
Meet Qualifying: 11:15.90
School Seed
===============================================================================
1 Saint Marys Area 10:10.65
1) Megan Barber 12 2) Sloan Foster 11
3) Adair Gennocro 10 4) Shannon Bridges 10
5) DeAnna Yost 10 6)
2 Clarion Area 10:20.04
1) Cassidy Sintobin 11 2) Mercy Kroh 10
3) Emma Giering 9 4) Laken Ganoe 9
3 Smethport Area 10:29.71
1) Danielle Carlson 11 2) Brianna Leet 11
3) Lauren Stratton 11 4) Jacquie Raymond 11
5) Kaitlin Smead 10 6) Melissa Dibble 9
7) Tracy Woodring 12 8) Michelle Ratzel 12
4 Johnsonburg Area 10:31.49
1) Alexis Konen 12 2) Hannah Lampman 12
3) Abby Lampman -- 4) Kathryn Polaski 9
5) Chelsea Benson 9 6) Angela DeAngelo 9
5 North Clarion 10:32.44
1) Brittany Ochs 11 2) Debbi Jo McCloskey 12
3) Erica Long 11 4) Jill Wallace 9
5) Jenny Bauer 9 6)
6 Elk County Catholic 10:34.36
1) Kate Singer 12 2) Maggie Sorg 11
3) Tess Onink 12 4) Morgan Onink 10
5) Cassie Thompson 10 6)
7 Northern Potter 10:38.87
1) Amelia Kibbe 10 2) Erin Perry 11
3) Ellen Kibbe 9 4) Megan Siska 9
5) Morgan Soule 9 6)
8 Cranberry 10:39.48
1) Catherine Hogg 11 2) Mckenna Spence 10
3) Lauren Bell 10 4) Ashley Groner 10
5) Sarah Lutz 12 6)
9 Karns City 10:40.24
1) Ain-soph Williams 11 2) Drew Barnhart 9
3) Emily Jones 9 4) Emily Shumacher 9
5) Lacee Scheerbaum 10 6)
10 Brookville Area 10:45.24
1) Erica Drukenbrod 12 2) Alyssa Byerly 12
3) Samantha Byerly 10 4) Katie Zents 11
5) Kait Hill 12 6) Emily S. Dinger 12
11 Clarion Limestone 10:50.48
1) Ashley Stahlman 11 2) Dannie Parsons 11
3) Paige Zuck 10 4) Kari Ehrhart 11
5) Jessica Wolbert 11 6)
12 Moniteau 10:55.24
1) Taylor Shaffer 12 2) Krista Snyder 11
3) Heather Porter 10 4) Chelsea Miller 10
5) Ashley Brehm 10 6) Emily Rider 9
13 Coudersport 11:07.24
1) Jenna Matzinger 12 2) Emily Johns 11
3) Alyssa Kautz 10 4) Kelsey Karpinski 10
5) Jenna Gabreski 9 6) Taylor Green 10
Event 212 Girls High Jump AA
===============================================================================
District 9: 5-06 1978 Lynch, Elk County Catholic
Meet Qualifying: 4-08.00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Meredith Snyder 10 A-C Valley 5-01.00
2 Makayla Anderson 10 Kane 5-00.00
2 Sarah Bain 10 Redbank Valley 5-00.00
2 Brittany Meacham 12 Oswayo Valley 5-00.00
5 Erin Perry 11 Northern Potter 4-11.00
6 Jordan Huntzinger 9 Kane 4-10.00
6 Rhainon Fowler 10 Johnsonburg 4-10.00
6 Heather Porter 10 Moniteau 4-10.00
6 Kelsey Payne 11 Port Allegany 4-10.00
6 Laken Ganoe 9 Clarion 4-10.00
6 Emily Rickard 9 Brookville 4-10.00
6 Mercy Kroh 10 Clarion 4-10.00
6 Jenna Gabreski 9 Coudersport 4-10.00
6 Nicole Fink 9 Coudersport 4-10.00
15 Emma Daghir 9 Elk County Cath. 4-09.00
16 Brittany Ochs 11 North Clarion 4-08.00
16 Ashley Davidson 10 Sheffield 4-08.00
16 Jessica Dolney 10 Redbank Valley 4-08.00
16 Elizabeth Gourley 9 Redbank Valley 4-08.00
16 Amelia Kepler 12 Kane 4-08.00
16 Anna Gilliland 10 Keystone 4-08.00
16 Rachel Dinger 10 Brookville 4-08.00
16 Kacy Lewis 11 ClarionLimestone 4-08.00
16 Krista Snyder 11 Moniteau 4-08.00
16 Sarah Frederick 12 North Clarion 4-08.00
16 Candice Rice 12 Keystone 4-08.00
Event 213 Girls Pole Vault AA
===============================================================================
District 9: 11-00 5/21/2010 Jocelyn Cochran, Otto-Eldred
Meet Qualifying: 8-00.00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Olivia Gourley 12 Redbank Valley 9-06.00
2 Shannon Kocjancic 10 Kane 9-00.00
2 Kelsey Bowser 11 Redbank Valley 9-00.00
2 Heather Porter 10 Moniteau 9-00.00
2 Sequoia Henry 11 ClarionLimestone 9-00.00
6 Shelby Zomcik 12 Saint Marys 8-09.00
6 Katelyn Moran 9 Kane 8-09.00
6 Jessica Franco 11 Elk County Cath. 8-09.00
9 Emily Dittman 11 Keystone 8-06.00
10 Kiah Wymer 12 Brookville 8-00.00
10 Gabbi Benninger 9 Johnsonburg 8-00.00
10 Elizabeth Gourley 9 Redbank Valley 8-00.00
Event 214 Girls Long Jump AA
===============================================================================
District 9: 18-09 5/18/1996 Kristin Zimmerman, Coudersport
Meet Qualifying: 15-00.00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Brianne Dietrich 12 Brookville 17-00.00
2 Molly Eschbach 12 Elk County Cath. 16-04.50
3 Rhainon Fowler 10 Johnsonburg 16-04.00
4 Taylor Bucheit 9 Kane 16-03.25
5 Brittany Meacham 12 Oswayo Valley 15-09.00
6 Courtney Catterall 12 Moniteau 15-06.25
7 Casi Green 10 Cranberry 15-06.00
7 Mckenzie Kriebel 11 Clarion 15-06.00
9 Helen Danz 11 Elk County Cath. 15-05.00
10 Gabbi Benninger 9 Johnsonburg 15-04.25
11 Sam Black 11 Keystone 15-04.00
12 Meghan Cratty 12 A-C Valley 15-02.25
13 Emily Shumacher 9 Karns City 15-01.50
14 Ashley Wolfe 10 Brookville 15-01.00
15 Bryton Dybowski 12 Johnsonburg 14-11.00
16 Francheska Smith 11 Brookville 14-10.00
Event 215 Girls Triple Jump AA
===============================================================================
District 9: 38-00.50 5/18/1996 Kristin Zimmerman, Coudersport
Meet Qualifying: 31-00.00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Lanae Newsome 10 Brookville 36-02.00
2 Taylor Bucheit 9 Kane 34-07.25
3 Molly Eschbach 12 Elk County Cath. 34-01.00
4 Kelsey Leadbetter 11 ClarionLimestone 33-11.75
5 Gabbi Benninger 9 Johnsonburg 33-08.00
6 Jenna Gabreski 9 Coudersport 32-11.00
7 Brittany Meacham 12 Oswayo Valley 32-09.75
8 Laken Ganoe 9 Clarion 32-08.50
9 Krista Snyder 11 Moniteau 32-04.00
10 Helen Danz 11 Elk County Cath. 32-03.50
11 Mckenzie Kriebel 11 Clarion 31-06.50
12 Christina Mosier 12 Kane 31-05.25
13 Kelsey Payne 11 Port Allegany 31-04.00
13 Heather Porter 10 Moniteau 31-04.00
15 Francheska Smith 11 Brookville 31-03.50
16 Jessica Franco 11 Elk County Cath. 30-10.00
Event 216 Girls Shot Put AA
===============================================================================
District 9: 45-01.50 5/21/2010 Megan Dornish, Elk Co. Catholic
Meet Qualifying: 30-06.00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Megan Dornish 12 Elk County Cath. 44-05.50
2 Ellie Petrosky 12 Elk County Cath. 35-10.25
3 Elizabeth Nicklas 10 Elk County Cath. 33-07.00
4 Anna Hepler 12 North Clarion 33-06.50
5 Taylor Detrick 10 Kane 32-02.00
6 Shalynn Schatz 12 Cameron County 31-10.00
7 Karlie Bly 12 Moniteau 31-09.00
8 Kaici Mcbride 12 Moniteau 31-07.00
9 Morgan Nicholson 9 Kane 31-03.50
10 Jessica Williams 12 Brookville 31-03.00
10 Faith Hartzell 11 Keystone 31-03.00
12 Renee Edgell 12 Port Allegany 31-01.50
13 Kiesha Dornish 11 Johnsonburg 30-07.50
14 Danielle Curry 9 Union 30-07.00
15 Haley Wilson 7 Coudersport 30-06.00
16 Stephanie Solida 11 Union 30-03.00
Event 217 Girls Discus Throw AA
===============================================================================
District 9: 134-03 5/19/1984 Patty Davis, Clarion-Limestone
Meet Qualifying: 88-00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Megan Dornish 12 Elk County Cath. 133-09
2 Cody Anderson 12 Johnsonburg 121-04
3 Jesse Ogorek 11 Kane 115-01
4 Clarrissa Knauer 11 Northern Potter 112-02
5 Meghan Cratty 12 A-C Valley 103-10
6 Hannah Keck 12 ClarionLimestone 103-03
7 Ellie Petrosky 12 Elk County Cath. 102-09
8 Shalynn Schatz 12 Cameron County 101-02
9 Sara Weaver 12 Keystone 96-02
10 Alyssa Lewis 11 Union 95-08
11 Nikki Yeany 10 Redbank Valley 94-11
12 Haley Wilson 7 Coudersport 93-11
13 Jennifer Traister 10 Redbank Valley 93-02
14 Ally Olkowski 11 Karns City 91-07
15 Katelyn Madden 12 North Clarion 90-05
16 Hope McDaniel 11 Redbank Valley 90-01
17 Katelynn Williams 12 Karns City 90-00
18 Jessica Duffy 12 Smethport 89-09
Event 218 Girls Javelin Throw AA
===============================================================================
District 9: 142-07 5/18/2007 Tifffany Corle, Union
Meet Qualifying: 97-00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Kiesha Dornish 11 Johnsonburg 131-05
2 Clarrissa Knauer 11 Northern Potter 119-08
3 Brianne Dietrich 12 Brookville 119-05
4 Jade Walker 12 ClarionLimestone 116-06
5 Kayla Zoschg 11 Cameron County 110-01
6 Kelsey Karpinski 10 Coudersport 108-09
7 Jessica Duffy 12 Smethport 107-11
8 Ashley Brehm 10 Moniteau 103-11
9 Katie Sayers 12 ClarionLimestone 103-03
10 Ashley Cowles 11 Cranberry 101-09
11 Samantha Byerly 10 Brookville 100-03
12 Jessica Brink 11 Union 98-00
13 Emily Quaill 10 A-C Valley 95-07
14 Kristin Franklin 9 Otto-Eldred 93-10
Event 603 Boys 100 Meter Dash AA Prelims
===============================================================================
District 9: 10.94 5/20/2000 Dan Alderton (10.7h), Clarion-Limestone
Meet Qualifying: 11.84
Name Year School Seed Time
===============================================================================
1 Kalil Slaughter 11 Sheffield 11.12
2 Joe Dean 11 North Clarion 11.34
3 Vinny Dougherty 12 Brookville 11.44
4 Alex Ford 12 A-C Valley 11.52
5 Dustin Scheerbaum 12 Karns City 11.54
6 Michael Beveridge 12 Clarion 11.64
7 Will Carley 11 Kane 11.74
7 Jerome McCauley 12 North Clarion 11.74
9 Carter Nolan 12 Oswayo Valley 11.83
10 Mark Strothers 9 Redbank Valley 11.84
10 Aaron Graham 10 Union 11.84
10 Max Morris 12 Port Allegany 11.84
10 Brock LaBue 11 DuBois Catholic 11.84
10 Steve Kennedy 11 Brookville 11.84
10 Glenn Toy 10 Karns City 11.84
16 Dylan Reynolds 10 Sheffield 11.94
16 Dylan Buffington 12 Brookville 11.94
16 Dustin Geagan 9 Moniteau 11.94
16 Jason Gibson 10 Coudersport 11.94
Event 609 Boys 200 Meter Dash AA
===============================================================================
District 9: 21.84 1967 Bob Butler (21.6h), Union
Meet Qualifying: 24.04
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Kalil Slaughter 11 Sheffield 22.44
2 Bryce Straffin 11 Clarion 22.94
3 Jared Schaut 12 Elk County Cath. 23.34
4 Joe Dean 11 North Clarion 23.49
5 Alex Ford 12 A-C Valley 23.59
6 Max Morris 12 Port Allegany 23.64
6 Dustin Scheerbaum 12 Karns City 23.64
6 Andrew Paulik 12 Smethport 23.64
9 Kory Majot 12 Coudersport 23.74
10 Tyler Beck 11 Clarion 23.94
11 Michael Beveridge 12 Clarion 24.04
12 Brock LaBue 11 DuBois Catholic 24.24
Event 605 Boys 400 Meter Dash AA
===============================================================================
District 9: 49.14 5/20/2000 Dan Alderton (48.9h), Clarion-Limestone
Meet Qualifying: 54.90
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Bryce Straffin 11 Clarion 49.94
2 Jared Schaut 12 Elk County Cath. 50.90
3 Tyler Beck 11 Clarion 52.54
3 Morgan Huegel 12 Cranberry 52.54
5 Dylan Buffington 12 Brookville 52.58
6 Andrew Paulik 12 Smethport 53.12
7 Ryan Leahy 11 Keystone 53.54
8 Joe Hart 10 Cranberry 53.68
9 Ethan McGarvey 12 Karns City 54.04
10 Mitchel Haberberger 12 Elk County Cath. 54.41
11 Andrew Morgan 12 Northern Potter 54.54
12 Aaron Schweigart 10 Northern Potter 54.56
13 Justin Ransel 10 Brookville 54.74
Event 608 Boys 800 Meter Run AA
===============================================================================
District 9: 1:55.84 5/20/2000 Brent McNeil (1:55.6h), Clarion
Meet Qualifying: 2:11.00
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Morgan Huegel 12 Cranberry 1:57.54
2 Andrew Morgan 12 Northern Potter 2:00.94
3 Lj Fickenworth 12 ClarionLimestone 2:01.54
4 Dylan Buffington 12 Brookville 2:02.64
5 Ryan Leahy 11 Keystone 2:02.94
6 Casey Spence 11 Cranberry 2:03.54
7 Dan Steudler 12 Elk County Cath. 2:03.78
8 Trevor Howard 12 Oswayo Valley 2:05.44
9 Ryan Detsch 10 Elk County Cath. 2:06.45
10 Jordan Miller 12 A-C Valley 2:08.64
11 Dario Caminite 10 Smethport 2:09.04
12 Ethan Kibbe 9 Northern Potter 2:09.34
13 Aaron Olney 9 Northern Potter 2:10.47
14 Spencer Howard 10 Oswayo Valley 2:10.54
15 Kyle Lightner 12 Smethport 2:11.24
16 Spencer Cole 9 Oswayo Valley 2:12.14
17 Nick Schmader 11 North Clarion 2:12.24
18 Chris McManus 11 Sheffield 2:12.88
Event 604 Boys 1600 Meter Run AA
===============================================================================
District 9: 4:24.18 5/18/2007 Ben Hahn, Smethport
Meet Qualifying: 5:00.00
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Andrew Morgan 12 Northern Potter 4:33.74
2 Barrett Kemp 10 Oswayo Valley 4:34.93
3 Morgan Huegel 12 Cranberry 4:36.85
4 Dan Steudler 12 Elk County Cath. 4:36.89
5 Steven Kibbe 12 Northern Potter 4:37.01
6 Alex Edmonds 12 Moniteau 4:38.95
7 Trevor Howard 12 Oswayo Valley 4:49.17
8 Spencer Cole 9 Oswayo Valley 4:49.27
9 Nick Schmader 11 North Clarion 4:53.64
10 Harley Thompson 12 Elk County Cath. 4:54.33
11 Casey Spence 11 Cranberry 4:54.87
12 Ethan Kibbe 9 Northern Potter 4:56.16
13 Noah Jordan 11 Otto-Eldred 4:56.44
14 Matt Slagle 10 Karns City 4:57.24
15 Grant Schirmer 12 ClarionLimestone 4:58.54
16 Jordan Miller 12 A-C Valley 4:59.04
17 Caleb Lecker 11 Elk County Cath. 4:59.96
18 Chris Hunt 9 Kane 5:00.34
19 Ryan Peterson 11 Kane 5:00.80
20 Justin Ryan 11 Karns City 5:01.24
Event 610 Boys 3200 Meter Run AA
===============================================================================
District 9: 9:24.14 1973 Terry Wile (9:23.9h), Kane Area
Meet Qualifying: 10:59.90
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Barrett Kemp 10 Oswayo Valley 9:44.79
2 Andrew Morgan 12 Northern Potter 9:57.94
3 Steven Kibbe 12 Northern Potter 10:02.60
4 Alex Edmonds 12 Moniteau 10:12.51
5 Harley Thompson 12 Elk County Cath. 10:20.84
6 Avery Colson 10 Kane 10:27.41
7 Cody Schrieber 11 Johnsonburg 10:28.14
8 Joe Hoffman 11 Elk County Cath. 10:28.71
9 Spencer Cole 9 Oswayo Valley 10:45.27
10 Steven Forney 11 Coudersport 10:53.51
11 Jon-Luke Gelsick 9 Kane 10:53.75
12 Gabe Rees 10 Oswayo Valley 10:54.63
13 Caleb Byron 10 Northern Potter 10:55.92
14 Nick Schmader 11 North Clarion 10:57.54
15 Matt Slagle 10 Karns City 11:01.44
16 Justin Ryan 11 Karns City 11:01.45
17 Ty Haines 10 Redbank Valley 11:01.64
18 Nathan Best 11 A-C Valley 11:04.54
Event 602 Boys 110 Meter Hurdles AA Prelims
===============================================================================
District 9: 15.04 1977 Rod Lyon (14.8h), Cameron County
Meet Qualifying: 17.24
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Tyler Marsinetti 11 Karns City 15.34
2 Nick Conway 10 Port Allegany 15.37
3 Joe Dean 11 North Clarion 15.83
4 Stephen Alfieri 12 Smethport 16.44
4 Josh Franiewski 12 Moniteau 16.44
6 Dalton Silvis 11 North Clarion 16.74
6 Justin Snodgrass 11 Moniteau 16.74
8 Joe Cooney 12 Elk County Cath. 17.32
9 Sean Leahy 11 Keystone 17.34
10 Colton Gerhart 12 Coudersport 17.37
11 Cj Adams 12 A-C Valley 17.54
11 Sebastian Kerr 11 Brookville 17.54
Event 607 Boys 300 Meter Hurdles AA
===============================================================================
District 9: 38.65 5/20/2005 Mike Mitchell, Smethport
Meet Qualifying: 44.74
Name Year School Seed
===============================================================================
1 Jared Schaut 12 Elk County Cath. 40.20
2 Joe Dean 11 North Clarion 40.74
2 Nick Conway 10 Port Allegany 40.74
4 Josh Kirkwood 11 North Clarion 42.54
5 Sean Leahy 11 Keystone 42.74
6 Josh Franiewski 12 Moniteau 42.94
7 Steve Kennedy 11 Brookville 43.34
8 Nathan Moore 9 Kane 43.89
9 Stephen Alfieri 12 Smethport 44.14
9 Luke Gordon 12 Karns City 44.14
11 Tyler Marsinetti 11 Karns City 44.34
12 Justin Snodgrass 11 Moniteau 44.94
Event 606 Boys 4x100 Meter Relay AA
===============================================================================
District 9: 42.62 5/19/2001 Clarion Area
Corbett, Sessions, Cathcart, Patton
Meet Qualifying: 47.10
School Seed
===============================================================================
1 Sheffield 44.44
1) Kalil Slaughter 11 2) Eric Allen 11
3) Marc Brown 10 4) Dylan Reynolds 10
5) Michael Torres 11 6)
2 Karns City 45.84
1) Dustin Scheerbaum 12 2) Tyler Marsinetti 11
3) Glenn Toy 10 4) Tyler Kepple 9
5) Brian Best 12 6) Nathan Weckerly 9
3 Clarion Area 46.14
1) Michael Beveridge 12 2) Bryce Straffin 11
3) Tyler Beck 11 4) Damien Slike 9
4 North Clarion 46.44
1) Jerome McCauley 12 2) Dalton Silvis 11
3) Josh Kirkwood 11 4) Joe Dean 11
5) Nik Bagley 12 6) Dan Stephens 11
5 Port Allegany 46.47
1) Ben Osani 12 2) Nick Conway 10
3) Trevor Neal 11 4) Max Morris 12
5) Tyce Miller 10 6) Scott Brookens 10
6 Elk County Catholic 46.58
1) Josh Gebauer 12 2) Andrew Wolfe 12
3) Sam Mosebarger 11 4) Michael Jacob 11
5) Joe Georgino 11 6) Andrew Gebauer 9
7 Kane Area 46.65
1) Bruce Waters 12 2) Simon Gadley 12
3) Sean Rolick 10 4) Nathan Moore 9
5) Cory McGuire 11 6) Will Carley 11
8 Brookville Area 46.74
1) Vinny Dougherty 12 2) Dylan Buffington 12
3) Steve Kennedy 11 4) Aaron Ray 10
5) Wyatt Long 11 6) Eddie Slimak 12
9 Clarion Limestone 47.34
1) Kyle Cyphert 12 2) Ryan Menteer 12
3) Todd Reed 10 4) Zach Kemmer 12
5) Curtis Reed 9 6)
10 Allegheny Clarion Valley 47.54
1) Evan Wagner 12 2) Alex Ford 12
3) Brent Hindman 12 4) Hunter Ferris 12
5) Cj Adams 12 6)
11 Redbank Valley 49.64
1) Luke Hinderliter 10 2) Brady Bailey 10
3) Mark Strothers 9 4) Matt Hetrick 11
Event 611 Boys 4x400 Meter Relay AA
===============================================================================
District 9: 3:24.84 5/22/1999 Clarion Area (3:24.6h)
Corbett, Patton, McNeil, Bruner
Meet Qualifying: 3:44.10
School Seed
===============================================================================
1 Cranberry 3:31.34
1) Morgan Huegel 12 2) Casey Spence 11
3) Brian Heller 11 4) Joe Hart 10
5) Ryan Willison 10 6)
2 Elk County Catholic 3:31.48
1) Dan Steudler 12 2) Jared Schaut 12
3) Josh Gebauer 12 4) Caleb Lecker 11
5) Michael Jacob 11 6) Robert Prokop 10
7) Ryan Detsch 10 8) Mitchel Haberberger 12
3 Clarion Area 3:33.84
1) Michael Beveridge 12 2) Bryce Straffin 11
3) Tyler Beck 11 4) Cody Reitz 12
4 Clarion Limestone 3:39.54
1) Lj Fickenworth 12 2) Grant Schirmer 12
3) Zach Kemmer 12 4) Joe Tommasi 10
5) Taylor Port 12 6)
5 Northern Potter 3:41.00
1) Andrew Morgan 12 2) Steven Kibbe 12
3) Aaron Schweigart 10 4) Jared Lehman 11
5) Matt Morgan 9 6) Aaron Olney 9
6 Kane Area 3:41.70
1) Bruce Waters 12 2) Simon Gadley 12
3) Jonah Smith 10 4) Nathan Moore 9
5) Chris Hunt 9 6) Will Carley 11
7 Keystone 3:43.24
1) Sean Leahy 11 2) Dylan Ziegler 12
3) Johnny Stiglitz 12 4) Ryan Leahy 11
5) Gideon Coleman 9 6) Ben Wolbert 12
8 Brookville Area 3:43.74
1) Dylan Buffington 12 2) Tyler Hays 10
3) Steve Kennedy 11 4) Justin Ransel 10
5) Wyatt Long 11 6) Eddie Slimak 12
9 Karns City 3:45.44
1) Ethan McGarvey 12 2) Dustin Scheerbaum 12
3) Luke Gordon 12 4) Evan McGarvey 10
5) Wyatt Everetts 9 6) Dan Filgis 10
10 Moniteau 3:46.44
1) Josh Franiewski 12 2) Anthony Conn 11
3) Justin Snodgrass 11 4) Drew Yeckel 10
Event 601 Boys 4x800 Meter Relay AA
===============================================================================
District 9: 8:02.34 5/23/1998 Clarion Area (8:02.1h)
Fawcett, Martin, McNeil, Brooks
Meet Qualifying: 9:01.10
School Seed
===============================================================================
1 Elk County Catholic 8:28.61
1) Dan Steudler 12 2) Caleb Lecker 11
3) Robert Prokop 10 4) Joe Hoffman 11
5) Ryan Detsch 10 6) Adam Lovenduski 9
2 Northern Potter 8:30.80
1) Andrew Morgan 12 2) Steven Kibbe 12
3) Ethan Kibbe 9 4) Aaron Schweigart 10
5) Aaron Olney 9 6) Luke Reisinger 9
3 Cranberry 8:41.54
1) Morgan Huegel 12 2) Kyle Boocks 11
3) Casey Spence 11 4) Joe Hart 10
5) Coleman Willison 12 6)
4 Oswayo Valley 8:45.49
1) Trevor Howard 12 2) Barrett Kemp 10
3) Spencer Cole 9 4) Gabe Rees 10
5) Spencer Howard 10 6) Caleb Moyer 10
7) Brandon Serkleski 10 8)
5 Karns City 8:48.54
1) Ethan McGarvey 12 2) Matt Slagle 10
3) Evan McGarvey 10 4) Justin Ryan 11
5) Jake Smith 9 6)
6 Brookville Area 8:57.74
1) Dylan Buffington 12 2) Leland Mowery 10
3) Shane Hummel 10 4) Tyler Hays 10
5) Dakoda Kellenberger 10 6) Justin Ransel 10
7 Smethport Area 9:00.89
1) Kyle Lightner 12 2) Stephen Alfieri 12
3) Adam Groshek 11 4) Andrew Paulik 12
5) Kyle Kreiner 11 6) Dario Caminite 10
7) Drew Burdick 9 8) Josh Johnson 12
8 Kane Area 9:01.00
1) Pete Sirianni 11 2) Ryan Peterson 11
3) Simon Gadley 12 4) Avery Colson 10
5) Nathan Moore 9 6) Chris Hunt 9
9 Coudersport 9:08.12
1) Steven Forney 11 2) Ben Forney 11
3) Chris Rigas 11 4) Bobby Brown 10
Event 612 Boys High Jump AA
===============================================================================
District 9: 6-08 5/22/1999 Mario Bernardi, Clarion
Meet Qualifying: 5-10.00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Michael Shuey 11 Johnsonburg 6-04.00
2 Nick Conway 10 Port Allegany 6-03.00
2 Vinny Dougherty 12 Brookville 6-03.00
4 Jacob Herbstritt 11 Elk County Cath. 6-02.00
5 David Reed 12 North Clarion 6-00.00
5 Trevor Neal 11 Port Allegany 6-00.00
5 Tyce Miller 10 Port Allegany 6-00.00
8 Brandon Mill 10 Sheffield 5-10.00
8 Evan Jamison 11 Sheffield 5-10.00
8 Chase Johnston 12 Union 5-10.00
8 Michael Jacob 11 Elk County Cath. 5-10.00
8 Jonathan Loos 11 Moniteau 5-10.00
8 Damien Slike 9 Clarion 5-10.00
Event 613 Boys Pole Vault AA
===============================================================================
District 9: 15-01 5/15/2009 Austin Anderson, Kane Area
Meet Qualifying: 11-03.00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Patrick Anderson 11 Kane 15-10.00
2 Jack Wolfe 11 Kane 13-03.00
3 Cody Schrieber 11 Johnsonburg 12-06.00
3 Tyler Kristufek 11 Moniteau 12-06.00
5 Johnny Stiglitz 12 Keystone 12-00.00
5 Dylan Ziegler 12 Keystone 12-00.00
7 Sam Anderson 11 Kane 11-09.00
8 Andrew Douglas 10 Brookville 11-06.00
8 Tim Holibaugh 10 Redbank Valley 11-06.00
10 Shawn Booth 12 Union 11-03.00
10 Sean Rolick 10 Kane 11-03.00
12 Josh Frondek 12 Brookville 11-00.00
Event 614 Boys Long Jump AA
===============================================================================
District 9: 22-05.25 5/19/2001 Chris Gilman, A-C Valley
Meet Qualifying: 19-00.00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Vinny Dougherty 12 Brookville 22-05.50
2 Jared Schaut 12 Elk County Cath. 21-06.00
3 Kalil Slaughter 11 Sheffield 21-03.00
4 Kory Majot 12 Coudersport 20-02.50
5 Glenn Toy 10 Karns City 20-00.50
6 Andrew Paulik 12 Smethport 19-09.25
7 Camrin Stuckey 12 Port Allegany 19-07.00
8 Brian Heller 11 Cranberry 19-06.00
9 Dylan Reynolds 10 Sheffield 19-05.00
9 Max Morris 12 Port Allegany 19-05.00
9 Mitchel Haberberger 12 Elk County Cath. 19-05.00
12 Josh Gebauer 12 Elk County Cath. 19-03.50
12 Aaron Ray 10 Brookville 19-03.50
14 Kyle Armagost 11 Moniteau 19-03.00
15 Tyler Kepple 9 Karns City 19-02.50
16 Dylan Ziegler 12 Keystone 19-01.00
17 Devon Dellen 12 Kane 19-00.50
18 Alex Ford 12 A-C Valley 19-00.00
Event 615 Boys Triple Jump AA
===============================================================================
District 9: 44-11 5/21/2004 Matt Bango, Smethport
Meet Qualifying: 38-09.00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Vinny Dougherty 12 Brookville 45-10.75
2 Jared Schaut 12 Elk County Cath. 42-11.25
3 Mitchel Haberberger 12 Elk County Cath. 40-01.50
4 Tashan Mark 12 Brookville 40-00.00
5 Andrew Paulik 12 Smethport 39-10.00
6 Zach Kemmer 12 ClarionLimestone 39-09.75
7 Brian Heller 11 Cranberry 39-07.00
8 Will Carley 11 Kane 39-06.00
8 David Reed 12 North Clarion 39-06.00
10 Jason Gibson 10 Coudersport 39-05.00
11 Aaron Ray 10 Brookville 39-02.50
12 Michael Shuey 11 Johnsonburg 39-01.00
13 Ben Osani 12 Port Allegany 38-09.50
14 Antonio Johnson 11 Cameron County 38-07.50
Event 616 Boys Shot Put AA
===============================================================================
District 9: 61-00 5/20/1989 Todd Weidow, Kane Area
Meet Qualifying: 43-00.00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Trevor Miller 12 Johnsonburg 54-00.00
2 Mitch Obenrader 10 North Clarion 47-11.00
3 Andrew Monger 10 Clarion 44-09.00
4 Zac Cumby 10 Coudersport 44-08.00
5 Seth Lowery 12 Port Allegany 44-06.00
6 Brock Taylor 11 Port Allegany 43-11.00
7 Dejuan Leonard 10 Sheffield 43-08.50
8 Mitch Freeman 10 Coudersport 43-05.50
9 Zach Kepple 12 Karns City 43-03.50
10 Allan Lawerence 12 Oswayo Valley 43-01.00
11 Nate Crawford 12 Redbank Valley 42-02.00
Event 617 Boys Discus Throw AA
===============================================================================
District 9: 171-06 5/17/2003 Dave Larson, Clarion Area
Meet Qualifying: 121-00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Mitch Freeman 10 Coudersport 137-00
2 Dominic Sirianni 12 Kane 129-04
3 Brock Taylor 11 Port Allegany 128-11
4 Zach Kepple 12 Karns City 128-03
5 Michael Shuey 11 Johnsonburg 128-00
6 Ryan Roddy 11 Keystone 126-01
7 Evan Wagner 12 A-C Valley 125-10
8 David Bojalad 12 Elk County Cath. 122-03
9 Kyle Davidson 10 Moniteau 122-01
10 George Fitch 11 Sheffield 120-08
11 Andrew Monger 10 Clarion 120-07
Event 618 Boys Javelin Throw AA
===============================================================================
District 9: 193-06 5/20/2006 Matt Schandelmeier, Moniteau
Meet Qualifying: 150-00
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
1 Ryan Kerr 11 Brookville 193-04
2 Michael Shuey 11 Johnsonburg 192-01
3 Mitch Obenrader 10 North Clarion 179-09
4 David Bojalad 12 Elk County Cath. 179-01
5 Camrin Stuckey 12 Port Allegany 174-00
6 Kyle Armagost 11 Moniteau 171-02
7 Kory Majot 12 Coudersport 163-01
8 Tyler Mix 12 Smethport 150-02
9 Sawyer Klepfer 11 ClarionLimestone 147-09
10 Val Thompson 11 Cameron County 145-00
11 Forrest Tuttle 9 Coudersport 143-06
12 Allan Lawerence 12 Oswayo Valley 141-09