Results Boys County Meet 2018

Boys 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 SINGLETON, NICK            8 Governor Mif           11.58      11.75q  3 
  2 JONES, JADYN               8 Wilson West            12.20      11.93q  4 
  3 MCGEARY, ALEX              8 Muhlenberg M           11.68      12.12q  4 
  4 GARCIA, DARIEL             8 Wilson South           12.29      12.16q  1 
  4 GOODMAN, TRACE             9 Muhlenberg M           11.70      12.16q  2 
  6 BONILLA, ISAAC             8 Conrad Weise           12.10      12.26q  2 
  7 SHUKER, AARON              8 Muhlenberg M           11.68      12.31q  1 
  8 BLATT, LUCAS               8 Hamburg Area           13.08      12.32q  2 
  9 FRANCIS, YARON             8 Twin Valley            12.29      12.38   4 
 10 SHARTLE, ETHAN             8 Tulphocken J           12.70      12.41   3 
 11 WEAVER, TYLER              8 Conrad Weise           12.50      12.44   5 
 12 LAUREANO, KENNETH          8 Fleetwood Ar           12.10      12.45   5 
 13 HARTER, TYNAN              7 Governor Mif           12.20      12.54   1 
 14 TRAINER, GAVIN             8 Wilson West            12.40      12.55   5 
 15 AMAGONGE, FOTIS            8 Governor Mif           12.00      12.69   5 
 16 RAMSEY, DAVID              7 Oley Valley            12.20      12.71   3 
 17 MILLER, SETH               8 Tulphocken J           13.60      12.79   5 
 18 KARAS, TANNER              8 Exeter                 12.56      12.82   2 
 18 WELSH, COLIN               8 Daniel Boone           13.17      12.82   1 
 20 RUIZ, DIOHNNY              8 Hamburg Area           13.14      12.83   2 
 21 FASIG, ASHTON              7 Exeter                 12.24      12.86   3 
 21 VONSTETTEN, TYLER          8 Exeter                 13.07      12.86   1 
 23 COLELLA, JARED             8 Wilson South           12.68      13.03   3 
 24 BANAK, JUSTIN              8 Daniel Boone           13.40      13.05   3 
 25 SPRINGER, GAVIN            8 Twin Valley            13.09      13.08   5 
 26 KAUFMAN, LOGAN             8 Wilson West            12.60      13.09   1 
 27 ROSADO, AANJAY             8 Conrad Weise           12.60      13.17   4 
 28 ROBINSON, JADEN            7 Wilson South           13.26      13.22   4 
 29 BOBO, ASHTON               8 Tulphocken J           14.30      13.52   1 
 30 ELIAS, MASON               8 Hamburg Area           13.43      13.55   1 
 31 DOWNS, ANTHONY             7 Fleetwood Ar           13.00      13.60   4 
 32 ALMANZA, DULIO             8 Fleetwood Ar           13.10      13.69   5 
 33 BRISENO, YANZAY            8 Reading Midd           13.50      13.87   2 
 34 DEYARMIN, GARY             8 Schuylkill V           13.40      13.88   3 
 35 BROWN, CHAD                7 Daniel Boone           14.14      14.64   2 
 36 KRAUS, LOGAN               7 Schuylkill V           13.90      14.85   5 
 
Boys 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 SINGLETON, NICK            8 Governor Mif           11.75      11.96   10   
  2 JONES, JADYN               8 Wilson West            11.93      12.03    8   
  3 GARCIA, DARIEL             8 Wilson South           12.16      12.05    6   
  4 BONILLA, ISAAC             8 Conrad Weise           12.26      12.10    5   
  5 GOODMAN, TRACE             9 Muhlenberg M           12.16      12.14    4   
  6 SHUKER, AARON              8 Muhlenberg M           12.31      12.28    3   
  7 MCGEARY, ALEX              8 Muhlenberg M           12.12      12.36    2   
  8 BLATT, LUCAS               8 Hamburg Area           12.32      12.55    1   
 
Boys 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 PHILISTI, DAVID            7 Reading Midd           25.00      24.61q  1 
  2 BONILLA, ISAAC             8 Conrad Weise           26.50      24.69q  1 
  3 GOODMAN, TRACE             9 Muhlenberg M           25.58      25.03q  6 
  4 SINGLETON, NICK            8 Governor Mif           24.72      25.15q  7 
  5 SHUKER, AARON              8 Muhlenberg M           25.56      25.41q  3 
  6 FRANCIS, YARON             8 Twin Valley            25.79      25.42q  3 
  7 JONES, JADYN               8 Wilson West            25.70      25.49   5 
  8 BLATT, LUCAS               8 Hamburg Area           25.71      25.50   5 
  9 TRAINER, GAVIN             8 Wilson West            25.90      26.15   4 
 10 HARTER, TYNAN              7 Governor Mif           26.00      26.41   1 
 11 KARAS, TANNER              8 Exeter                 25.73      26.60   6 
 12 MATOS-CRUZ, BRYAN          9 Exeter                 25.23      26.73   4 
 13 MILLER, ANTHONY            8 Conrad Weise           28.00      26.81   3 
 14 HARRIS, NICK               7 Twin Valley            26.73      27.07   2 
 15 LINERES, GARY              8 Wilson West            27.60      27.10   5 
 16 BANAK, JUSTIN              8 Daniel Boone           28.31      27.25   2 
 17 HERNDON, MALACHI           8 Fleetwood Ar           28.50      27.38   1 
 18 COLELLA, JARED             8 Wilson South           26.29      27.42   7 
 19 MINGGIA, AMARE             7 Fleetwood Ar           29.00      27.46   2 
 20 AMAGONGE, FOTIS            8 Governor Mif           25.20      27.51   2 
 21 ROBINSON, JADEN            7 Wilson South           27.00      28.10   4 
 22 ROSADO, AANJAY             8 Conrad Weise           27.20      28.19   3 
 23 BOBO, ASHTON               8 Tulphocken J           28.34      28.27   1 
 24 SEILER, JOSEPH             8 Tulphocken J           28.35      28.40   7 
 25 HIRSHMAN, CAMERON          7 Daniel Boone           29.16      28.84   6 
 26 ELLIG, ROCCO               8 Wilson South           28.14      29.17   4 
 27 OSATCHUCK, RYLAND          8 Tulphocken J           27.30      29.34   6 
 28 MENDEZ, EDUARDO            8 Hamburg Area           27.50      29.47   5 
 29 ANDERSON, ZACHARY          7 Daniel Boone           29.14      29.90   3 
 30 GONALEZ, WANDER            8 Reading Midd           31.00      30.03   5 
 31 KRAUS, LOGAN               7 Schuylkill V           28.00      30.46   6 
 32 FERRIZZI, JOSHUA           7 Oley Valley            29.10      30.71   4 
 33 HOLMGREN, MCLAEN           7 Schuylkill V           31.40      31.52   5 
 34 YARLETTS, EVAN             7 Schuylkill V           31.90      31.64   3 
 35 BROWER, DYLAN              8 Oley Valley            31.80      40.42   6 
 
Boys 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 SINGLETON, NICK            8 Governor Mif           25.15      24.60   10   
  2 PHILISTI, DAVID            7 Reading Midd           24.61      24.73    8   
  3 BONILLA, ISAAC             8 Conrad Weise           24.69      25.33    6   
  4 GOODMAN, TRACE             9 Muhlenberg M           25.03      25.46    5   
  5 FRANCIS, YARON             8 Twin Valley            25.42      25.47    4   
  6 SHUKER, AARON              8 Muhlenberg M           25.41      25.73    3   
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 PHILISTI, DAVID            7 Reading Midd           57.00      56.62   6  10   
  2 LEISTER, NICOLAS           8 Conrad Weise           57.00      57.24   6   8   
  3 VANSCHIAK, BRANDON         8 Governor Mif           56.72      57.66   6   6   
  4 GOODMAN, JEREMY            8 Muhlenberg M           58.93      58.18   6   5   
  5 SHERIFF, IBRA              8 Conrad Weise           58.00      59.00   6   4   
  6 TOMAYO, JOHNATHAN          8 Wilson West            59.70    1:00.26   5   3   
  7 FLORES, OSCAR              8 Fleetwood Ar           59.00    1:02.09   6   2   
  8 CHARRON, HUNTER            8 Twin Valley            59.44    1:02.77   5   1   
  9 KOCH, RYAN                 7 Schuylkill V           59.20    1:03.29   5 
 10 SCHAPPEL, THOMAS           8 Fleetwood Ar         1:01.00    1:03.96   4 
 11 JACKSON, ERICK             8 Wilson South         1:00.43    1:04.18   5 
 12 ZERR, CODY                 8 Muhlenberg M         1:02.00    1:04.42   4 
 13 ROGERS, LIAM               8 Hamburg Area         1:06.99    1:04.80   2 
 14 SPRINGER, GAVIN            8 Twin Valley          1:01.80    1:05.40   4 
 15 MILLER, ANTHONY            8 Conrad Weise         1:10.00    1:05.54   2 
 16 PINCIOTTI, JASON           7 Twin Valley          1:02.38    1:05.87   4 
 17 SEILER, JOSEPH             8 Tulphocken J         1:08.50    1:05.97   2 
 18 HERNDON, MALACHI           8 Fleetwood Ar         1:03.00    1:06.04   4 
 19 SILLAH, FODAY              8 Wilson South         1:00.15    1:07.66   5 
 20 WEBB, JADEN                7 Wilson South         1:03.64    1:07.89   3 
 21 HOFFERT, JACOB             7 Wilson West          1:04.90    1:09.19   3 
 22 WOODY, CHAZERE             7 Exeter               1:08.83    1:10.59   2 
 23 NAEFCY, CAMERON            7 Exeter               1:10.09    1:10.72   2 
 24 HALLMAN, MASON             7 Daniel Boone         1:05.00    1:11.66   3 
 25 CLARK, CONNOR              7 Hamburg Area         1:15.10    1:12.16   1 
 26 ANDERSON, ZACHARY          7 Daniel Boone         1:05.00    1:13.20   3 
 27 OSATCHUCK, RYLAND          8 Tulphocken J         1:12.07    1:13.44   1 
 28 HENRY, CAMERON             7 Daniel Boone         1:11.00    1:14.39   1 
 29 HACK, ETHAN                7 Oley Valley          1:18.00    1:18.55   1 
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 HOLBROOK, ALEX             8 Exeter               2:20.00    2:18.00   3  10   
  2 DIAZ, NATHAN               8 Wilson West          2:18.50    2:22.98   3   8   
  3 RISSER, JOSHUA             8 Tulphocken J         2:20.00    2:26.05   3   6   
  4 SCHABENER, CODY            8 Exeter               2:33.00    2:27.79   3   5   
  5 ESCOBAR, REYNALDO          8 Reading Midd         2:20.00    2:27.90   3   4   
  6 SHERIFF, IBRA              8 Conrad Weise         2:38.00    2:28.16   2   3   
  7 HIVNER, CALEB              8 Governor Mif         2:33.15    2:28.94   3   2   
  8 MONTES DE ACA, JOEL       10 Muhlenberg M         2:32.00    2:33.21   3   1   
  9 GORMLEY, MATTHEW           8 Wilson West          2:20.40    2:33.59   3 
 10 BAUER, JOSHUA              8 Exeter               2:30.00    2:34.13   3 
 11 BUTTERY, COOPER            8 Twin Valley          2:32.00    2:35.12   3 
 12 WARTLUFT, MAX              7 Wilson West          2:30.10    2:36.99   3 
 13 YOST, DANIEL               8 Twin Valley          2:30.00    2:37.66   3 
 14 BEDNARCZYK, DAVID          7 Tulphocken J         2:34.00    2:38.10   2 
 15 GEORGE, AUSTIN             8 Twin Valley          2:40.00    2:39.07   2 
 16 GERANT, SHELDON            8 Fleetwood Ar         2:34.57    2:39.26   2 
 17 DOLINSKY, JOHN             7 Conrad Weise         2:42.00    2:39.63   2 
 18 SMITH, MICHAEL             8 Muhlenberg M         2:32.00    2:40.40   3 
 19 WOLF, BRADY                7 Wilson South         2:35.12    2:42.88   2 
 20 MULLIGAN, SEAN             9 Daniel Boone         2:45.00    2:44.84   2 
 21 SCOTT, JARED               7 Daniel Boone         2:39.00    2:45.57   2 
 22 HALLMAN, MASON             7 Daniel Boone         2:34.00    2:46.26   2 
 23 PENA, DANIEL               8 Reading Midd         2:45.00    2:46.38   1 
 24 RICE, HOLDEN               7 Conrad Weise         2:49.00    2:47.18   1 
 25 VALICK, JAIDEN             8 Fleetwood Ar         2:46.46    2:47.95   1 
 26 DELGADO, BEN              10 Muhlenberg M         2:41.00    2:48.72   2 
 27 STRAW, JACOB               7 Tulphocken J         2:42.00    2:49.91   2 
 28 SMITH, TYLER               7 Schuylkill V         2:52.00    2:53.70   1 
 29 HOROWITZ, ALEX             8 Hamburg Area         3:03.20    2:56.45   1 
 30 KOENIG, BRADLEY            7 Fleetwood Ar         2:50.00    2:59.81   1 
 31 WEAVER, LANDON             7 Schuylkill V         3:01.00    3:01.50   1 
 32 ALLEN, WADE                7 Oley Valley          3:15.51    3:08.15   1 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 SEYMOUR, LUKE              8 Schuylkill V         4:56.00    4:56.64   2  10   
  2 HOLBROOK, ALEX             8 Exeter               5:02.00    5:04.10   2   8   
  3 RISSER, JOSHUA             8 Tulphocken J         5:09.20    5:12.35   2   6   
  4 MILLAN-FLORES, JENRRY      8 Twin Valley          5:19.00    5:14.01   2   5   
  5 SCHABENER, CODY            8 Exeter               5:30.00    5:17.92   2   4   
  6 DIAZ, NATHAN               8 Wilson West          5:20.40    5:18.33   2   3   
  7 HIVNER, CALEB              8 Governor Mif         5:42.00    5:34.68   2   2   
  8 GORMLEY, MATTHEW           8 Wilson West          5:28.80    5:35.38   2   1   
  9 DOYLE, NATHAN              8 Wilson West          5:37.60    5:35.43   2 
 10 HERNANDEZ, KYLE            8 Muhlenberg M         5:39.00    5:35.72   2 
 11 BAUER, JOSHUA              8 Exeter               5:59.00    5:38.42   1 
 12 WOLF, BRADY                7 Wilson South         5:35.11    5:39.17   2 
 13 RAMSAY, MARTIN             8 Conrad Weise         5:47.00    5:40.99   2 
 14 MULLIGAN, SEAN             9 Daniel Boone         5:45.00    5:41.48   2 
 15 NEUHEIMER, RYAN            8 Muhlenberg M         5:35.00    5:44.86   2 
 16 MANBECK, JAYDEN            7 Tulphocken J         5:34.70    5:47.57   2 
 17 BEDNARCZYK, DAVID          7 Tulphocken J         5:29.00    5:48.66   2 
 18 BAYLIS, RYAN               8 Twin Valley          5:48.00    5:50.44   1 
 19 BERTZ, ALEX                8 Twin Valley          5:48.00    5:55.51   1 
 20 RICE, HOLDEN               7 Conrad Weise         6:08.00    5:56.97   1 
 21 ENGLE, COREY               8 Governor Mif         5:50.00    6:07.61   1 
 22 ROTHERMEL, JACOB           8 Wilson South         6:12.48    6:17.00   1 
 23 CLABAUGH, COLIN            7 Conrad Weise         6:09.00    6:18.35   1 
 24 SHANLEY, JAMES             8 Daniel Boone         6:05.00    6:18.98   1 
 25 KOENIG, BRADLEY            7 Fleetwood Ar         6:15.00    6:27.06   1 
 26 SMITH, TYLER               7 Schuylkill V         6:14.00    6:27.42   1 
 27 DRAZENOVICH, BRIAN         7 Fleetwood Ar         6:35.00    6:29.41   1 
 28 CHEN, RHOHAN               7 Fleetwood Ar         6:40.00    6:30.00   1 
 29 ALLEN, WADE                7 Oley Valley          6:22.54    6:37.07   1 
 30 DELGADO, BEN              10 Muhlenberg M         6:02.00    6:37.97   1 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SEYMOUR, LUKE              8 Schuylkill V        11:30.00   11:36.76   10   
  2 GEHRINGER, LUKE            8 Daniel Boone        11:40.00   11:48.12    8   
  3 MEISTER, BEN               7 Twin Valley         12:00.00   12:06.40    6   
  4 WENDAL, ZACH               8 Wilson West         12:10.00   12:07.26    5   
  5 LEONE, SAM                 7 Twin Valley         12:25.00   12:09.32    4   
  6 SAHAIDA, JACK              8 Exeter              13:00.00   12:17.86    3   
  7 LOSCIG, COHEN              7 Exeter              13:00.00   12:22.34    2   
  8 HERNANDEZ, KYLE            8 Muhlenberg M        12:40.00   12:28.29    1   
  9 MYERS, BRANDON             8 Daniel Boone        12:00.00   12:32.33  
 10 MANBECK, JAYDEN            7 Tulphocken J        11:52.00   12:33.96  
 11 FORTNA, JACOB              8 Fleetwood Ar        12:15.62   12:34.88  
 12 XIE, AARON                 7 Wilson South                   13:03.99  
 13 HOROWITZ, ALEX             8 Hamburg Area        13:15.00   13:20.66  
 14 ERB, BRYSON                7 Tulphocken J        12:18.00   13:25.26  
 15 DAVIS, GAVIN               7 Wilson West         13:02.00   13:51.49  
 16 FICKES, DYLAN              8 Fleetwood Ar        14:18.18   14:06.52  
 17 HERRERA, MIGUEL            7 Wilson South                   14:13.99  
 -- NEUHEIMER, RYAN            8 Muhlenberg M        12:40.00        DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 TOMAYO, JOHNATHAN          8 Wilson West            17.40      17.03q  1 
  2 VANSCHIAK, BRANDON         8 Governor Mif           18.45      18.80q  5 
  3 KOCH, RYAN                 7 Schuylkill V           18.60      18.84q  2 
  4 MATO, EMMANVEL             8 Reading Midd           18.30      18.87q  3 
  5 CROW, MATTHEW              8 Twin Valley            19.32      18.89q  4 
  6 GREEN, JARED               8 Exeter                 18.67      19.07q  4 
  7 TRAINER, GAVIN             8 Wilson West            20.00      19.15q  1 
  8 MOYER, GAGE                8 Fleetwood Ar           18.50      19.26q  2 
  9 WEAVER, TYLER              8 Conrad Weise           20.00      19.33   3 
 10 RAMSEY, DAVID              7 Oley Valley            18.70      19.45   5 
 11 WEBB, JADEN                7 Wilson South           20.76      19.51   4 
 12 CHARRON, HUNTER            8 Twin Valley            18.47      19.62   4 
 13 PATTON, JARRET             8 Exeter                 19.49      19.78   2 
 14 SKIPPER, BRAEDEN           8 Wilson West            18.90      19.81   1 
 15 ZERR, CODY                 8 Muhlenberg M           19.80      19.85   5 
 16 RUIZ, DIOHNNY              8 Hamburg Area           20.27      19.96   3 
 17 TORRES, GAVIN              8 Exeter                 19.00      20.14   1 
 18 MITCHELL, JUSTUS           8 Reading Midd           19.30      20.15   5 
 19 WALTERS, COOPER            8 Wilson South           18.81      20.22   3 
 20 MENDEZ, EDUARDO            8 Hamburg Area           22.11      20.51   5 
 21 GONZALEZ, RICKY            8 Muhlenberg M           20.31      20.62   5 
 22 CLAY, RYAN                 8 Conrad Weise           20.60      20.93   2 
 23 BIEHL, BAXTER              7 Fleetwood Ar           21.50      21.03   1 
 24 RAMSAY, MARTIN             8 Conrad Weise           21.00      21.04   1 
 25 LEWIS, WESLEY              8 Twin Valley            20.61      21.27   2 
 26 GEHRIS, CAMDEN             8 Tulphocken J           20.77      21.30   5 
 27 ERB, BRYSON                7 Tulphocken J           21.90      21.40   3 
 28 WEAVER, LANDON             7 Schuylkill V           20.00      21.53   1 
 29 RODRIQUEZ, AMIR            8 Governor Mif           19.26      21.91   3 
 29 JOZWIAK, EVAN              7 Wilson South           20.94      21.91   3 
 31 HACK, ETHAN                7 Oley Valley            19.60      22.45   4 
 32 AMIN, SAMMY                8 Muhlenberg M           22.53      22.49   4 
 33 SHRACK, CONNOR             7 Tulphocken J           22.60      22.51   2 
 34 FERRIZZI, JOSHUA           7 Oley Valley            19.43      22.82   2 
 35 YARLETTS, EVAN             7 Schuylkill V           20.40      22.92   4 
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 TOMAYO, JOHNATHAN          8 Wilson West            17.03      17.11   10   
  2 VANSCHIAK, BRANDON         8 Governor Mif           18.80      17.15    8   
  3 MATO, EMMANVEL             8 Reading Midd           18.87      18.59    6   
  4 KOCH, RYAN                 7 Schuylkill V           18.84      18.66    5   
  5 MOYER, GAGE                8 Fleetwood Ar           19.26      19.05    4   
  6 GREEN, JARED               8 Exeter                 19.07      19.07    3   
  7 CROW, MATTHEW              8 Twin Valley            18.89      19.22    2   
  8 TRAINER, GAVIN             8 Wilson West            19.15      20.28    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Governor Mifflin Middle School  'A'                 49.10      50.52   3  10   
     1) HARTER, TYNAN 7                 2) AMAGONGE, FOTIS 8              
     3) GALLEN, AIDEN 8                 4) SINGLETON, NICK 8              
  2 Muhlenberg Middle School  'A'                       48.50      50.67   3   8   
     1) SHUKER, AARON 8                 2) MCGEARY, ALEX 8                
     3) GONZALEZ, RICKY 8               4) GOODMAN, TRACE 9               
  3 Wilson West Middle School  'A'                      48.97      51.12   3   6   
     1) KAUFMAN, LOGAN 8                2) TRAINER, GAVIN 8               
     3) BLIESETH, MICHAEL 8             4) JONES, JADYN 8                 
  4 Wilson Southern Middle School  'A'                  49.01      51.60   3   5   
     1) COLELLA, JARED 8                2) ROBINSON, JADEN 7              
     3) WILLIAMS, NOLAN 8               4) GARCIA, DARIEL 8               
  5 Tulphocken Jr. High School  'A'                     49.70      51.62   2   4   
     1) BOBO, ASHTON 8                  2) SEILER, JOSEPH 8               
     3) MILLER, SETH 8                  4) SHARTLE, ETHAN 8               
  6 Conrad Weiser MS  'A'                               49.00      51.67   3   3   
     1) MILLER, ANTHONY 8               2) ROSADO, AANJAY 8               
     3) WEAVER, TYLER 8                 4) BONILLA, ISAAC 8               
  7 Exeter  'A'                                         51.21      52.45   2   2   
  8 Fleetwood Area Middle School  'A'                   50.00      54.13   2   1   
     1) ALMANZA, DULIO 8                2) MINGGIA, AMARE 7               
     3) DOWNS, ANTHONY 7                4) LAUREANO, KENNETH 8            
  9 Oley Valley Middle School  'A'                      52.88      54.38   2 
     1) SCHULTZ, KOEN 8                 2) BEATTY, RYAN 8                 
     3) MILLER, COLTEN 7                4) RAMSEY, DAVID 7                
 10 Hamburg Area Middle School  'A'                     53.33      54.58   1 
     1) SHINTON, BRENDYN 8              2) SHEPPARD, CHARLES 7            
     3) MENDEZ, EDUARDO 8               4) ELIAS, MASON 8                 
 11 Daniel Boone Area Middle Schoo  'A'                 53.33      56.25   1 
     1) BANAK, JUSTIN 8                 2) HUDDLESON, JACKSON 9           
     3) WELSH, COLIN 8                  4) HIRSHMAN, CAMERON 7            
 12 Schuylkill Valley Middle Schoo  'A'                 55.50    1:01.36   1 
     1) NAJAC, FINLAY 7                 2) KRAUS, LOGAN 7                 
     3) HOLMGREN, MCLAEN 7              4) DEYARMIN, GARY 8               
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Schuylkill Valley Middle Schoo  'A'               4:08.00    4:13.39   3  10   
     1) KOCH, RYAN 7                    2) DEYARMIN, GARY 8               
     3) LIS, ETHAN 7                    4) SEYMOUR, LUKE 8                
  2 Wilson West Middle School  'A'                    4:07.00    4:13.97   3   8   
     1) HOFFERT, JACOB 7                2) DIAZ, NATHAN 8                 
     3) GORMLEY, MATTHEW 8              4) TOMAYO, JOHNATHAN 8            
  3 Wilson Southern Middle School  'A'                4:07.31    4:16.60   3   6   
     1) SILLAH, FODAY 8                 2) JACKSON, ERICK 8               
     3) WILLIAMS, NOLAN 8               4) GARCIA, DARIEL 8               
  4 Reading Middle School  'A'                        4:05.00    4:18.07   3   5   
     1) ESCOBAR, REYNALDO 8             2) MEANS, DAMANI 8                
     3) MEANS, DAMARI 8                 4) PHILISTI, DAVID 7              
  5 Twin Valley  'A'                                  4:17.00    4:22.85   2   4   
     1) SPRINGER, GAVIN 8               2) PINCIOTTI, JASON 7             
     3) BOLT, JUSTIN 8                  4) MILLAN-FLORES, JENRRY 8        
  6 Tulphocken Jr. High School  'A'                   4:18.20    4:23.92   2   3   
     1) RISSER, JOSHUA 8                2) GEHRIS, CAMDEN 8               
     3) BEDNARCZYK, DAVID 7             4) SHARTLE, ETHAN 8               
  7 Conrad Weiser MS  'A'                             4:10.00    4:25.36   3   2   
     1) LEISTER, NICOLAS 8              2) RAMSAY, MARTIN 8               
     3) SHERIFF, IBRA 8                 4) DOLINSKY, JOHN 7               
  8 Muhlenberg Middle School  'A'                     4:16.00    4:26.27   2   1   
     1) ZERR, CODY 8                    2) MONTES DE ACA, JOEL 10         
     3) GONZALEZ, DAVID 8               4) GOODMAN, JEREMY 8              
  9 Exeter  'A'                                       4:17.23    4:28.98   2 
 10 Governor Mifflin Middle School  'A'               4:52.00    4:31.92   1 
     1) HIVNER, CALEB 8                 2) VANSCHIAK, BRANDON 8           
     3) ENGLE, COREY 8                  4) AMAGONGE, FOTIS 8              
 11 Hamburg Area Middle School  'A'                   4:44.90    4:46.35   1 
     1) DAVEY, TYLER 8                  2) ELIAS, MASON 8                 
     3) ROGERS, LIAM 8                  4) MENDEZ, EDUARDO 8              
 12 Fleetwood Area Middle School  'A'                 4:15.00    4:49.52   3 
     1) HERNDON, MALACHI 8              2) MOYER, GAGE 8                  
     3) MINGGIA, AMARE 7                4) FLORES, OSCAR 8                
 13 Oley Valley Middle School  'A'                    4:50.56    5:12.29   1 
     1) MILLER, COLTEN 7                2) ALLEN, WADE 7                  
     3) FERRIZZI, JOSHUA 7              4) HACK, ETHAN 7                  
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 WOLFSON, JACOB             8 Schuylkill V         5-04.00    5-02.00   10   
  2 SHUKER, AARON              8 Muhlenberg M         4-10.00    5-00.00    8   
  3 KOCH, RYAN                 7 Schuylkill V         5-02.00   J5-00.00    6   
  4 GARCIA, DARIEL             8 Wilson South         5-02.00   J5-00.00    5   
  5 SEYMOUR, LUKE              8 Schuylkill V         5-04.00   J5-00.00    3.50
  5 MEANS, DAMANI              8 Reading Midd         5-02.00   J5-00.00    3.50
  7 BUITRAGO, ANTHONY          9 Muhlenberg M         4-08.00   J5-00.00    2   
  8 WILLIAMS, NOLAN            8 Wilson South         5-02.00    4-10.00    0.50
  8 AMAGONGE, FOTIS            8 Governor Mif         4-10.00    4-10.00    0.50
 10 RUMPF, JAYDEN              8 Conrad Weise         4-10.00   J4-10.00  
 10 GEORGE, AUSTIN             8 Twin Valley          5-02.00   J4-10.00  
 10 ROSADO, AANJAY             8 Conrad Weise         5-02.00   J4-10.00  
 10 GALLEN, AIDEN              8 Governor Mif         4-08.00   J4-10.00  
 10 WELSH, COLIN               8 Daniel Boone         4-10.00   J4-10.00  
 15 MOYER, GAGE                8 Fleetwood Ar         4-10.00    4-08.00  
 15 ROGERS, LIAM               8 Hamburg Area         5-00.00    4-08.00  
 15 MITCHELL, JUSTUS           8 Reading Midd         4-05.00    4-08.00  
 15 BALBUENA, SAVRIAN          8 Wilson South         4-08.00    4-08.00  
 15 SCHULTZ, KOEN              8 Oley Valley          5-00.00    4-08.00  
 15 BEATTY, RYAN               8 Oley Valley          4-10.00    4-08.00  
 15 GERANT, SHELDON            8 Fleetwood Ar         5-00.00    4-08.00  
 -- SWAFFORD, COLIN            8 Exeter               4-08.00         NH  
 -- CHRISTMAN, MATT            7 Wilson West          4-06.00         NH  
 -- ERB, BRAYDN                8 Tulphocken J         5-00.00         NH  
 -- CREAMER, SEAN              7 Exeter               4-02.00         NH  
 -- DOYLE, NATHAN              8 Wilson West          4-08.00         NH  
 -- WASHINGTON, DAXSEN         8 Governor Mif         4-06.00         NH  
 -- NUSS, ETHAN                8 Exeter               4-03.00         NH  
 -- PINCIOTTI, JASON           7 Twin Valley          4-06.00         NH  
 -- MINGGIA, AMARE             7 Fleetwood Ar         5-00.00         NH  
 -- CAPITANO, NATHAN           7 Wilson West          4-08.00         NH  
 -- BAYLIS, RYAN               8 Twin Valley          4-06.00         NH  
 -- MATO, EMMANVEL             8 Reading Midd         5-00.00         NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 YOST, DANIEL               8 Twin Valley          7-06.00    8-06.00   10   
  2 GEHRIS, CAMDEN             8 Tulphocken J         9-06.00    8-00.00    8   
  3 ENGLE, JACOB               8 Governor Mif         7-06.00   J8-00.00    6   
  4 NAEFCY, CAMERON            7 Exeter               7-06.00    7-06.00    5   
  5 DAVEY, TYLER               8 Hamburg Area         6-06.00    6-06.00    3.50
  5 CLAY, RYAN                 8 Conrad Weise         7-00.00    6-06.00    3.50
  7 ENGLE, COREY               8 Governor Mif         8-06.00   J6-06.00    2   
 -- POLAK, MARIUSZ             7 Conrad Weise         6-06.00         NH  
 -- WOLFE, CHRISTOPER          8 Tulphocken J         6-03.00         NH  
 -- VALICK, JAIDEN             8 Fleetwood Ar         7-00.00         NH  
 -- SAM, ANTHONY               8 Governor Mif         7-00.00         NH  
 -- DOLINSKY, JOHN             7 Conrad Weise         6-06.00         NH  
 -- GEORGE, AUSTIN             8 Twin Valley          8-00.00         NH  
 -- BIANCONE, VINCENT          8 Exeter               7-00.00         NH  
 -- KRAUS, LOGAN               7 Schuylkill V         6-00.00         NH  
 -- JAMES, PEYTON              7 Schuylkill V         6-00.00         NH  
 
Boys Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 WOLFSON, JACOB             8 Schuylkill V        18-01.00   17-00.75q 
  2 BLATT, LUCAS               8 Hamburg Area        17-10.50   16-10.00q 
  3 GOODMAN, TRACE             9 Muhlenberg M        19-02.00   16-08.00q 
  4 WEAVER, TYLER              8 Conrad Weise        16-04.00   16-07.00q 
  5 RAMSEY, DAVID              7 Oley Valley         15-05.50   16-00.50q 
  6 ESCOBAR, REYNALDO          8 Reading Midd        15-00.00   15-11.50q 
  7 PHILISTI, DAVID            7 Reading Midd        16-00.00   15-10.00q 
  8 RIVERA, JOSEPH             8 Reading Midd        15-02.00   15-09.00q 
  9 WILLIAMS, NOLAN            8 Wilson South        14-06.50   15-07.50q 
 10 ALMANZA, DULIO             8 Fleetwood Ar        14-06.00  J15-07.50  
 11 RAMSEY, JOHN               8 Wilson West         16-10.00  J15-07.50  
 12 FASIG, ASHTON              7 Exeter              16-06.00   15-07.00  
 13 RUMPF, JAYDEN              8 Conrad Weise        14-09.00   15-03.00  
 14 WELSH, COLIN               8 Daniel Boone        15-03.00   15-02.00  
 15 CROW, MATTHEW              8 Twin Valley         15-08.50   15-00.00  
 -- PATTON, JARRET             8 Exeter              16-02.50         ND  
 -- NAJAC, FINLAY              7 Schuylkill V        13-04.00         ND  
 -- VALICK, JAIDEN             8 Fleetwood Ar        14-06.00         ND  
 -- TOMAYO, JOHNATHAN          8 Wilson West         16-05.00         ND  
 -- DEYARMIN, GARY             8 Schuylkill V        14-06.00         ND  
 -- ELLIG, ROCCO               8 Wilson South        13-06.00         ND  
 -- CREAMER, SEAN              7 Exeter              13-09.50         ND  
 -- DAVEY, TYLER               8 Hamburg Area        15-03.00         ND  
 -- JOZWIAK, EVAN              7 Wilson South        13-09.50         ND  
 -- MOYER, GAGE                8 Fleetwood Ar        15-00.00         ND  
 -- ERB, BRAYDN                8 Tulphocken J        13-02.50         ND  
 -- HARTER, QUINN              7 Governor Mif        14-09.00         ND  
 -- VANSCHIAK, BRANDON         8 Governor Mif        16-04.00       FOUL  
 -- FRANKS, NATE               8 Governor Mif        15-02.00       FOUL  
 -- BUITRAGO, ANTHONY          9 Muhlenberg M        16-10.50       FOUL  
 -- MCGEARY, ALEX              8 Muhlenberg M        17-08.00       FOUL  
 -- KAUFMAN, LOGAN             8 Wilson West         16-07.00       FOUL  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 WOLFSON, JACOB             8 Schuylkill V        17-00.75   18-02.75   10   
  2 WEAVER, TYLER              8 Conrad Weise        16-07.00   16-10.50    8   
  3 BLATT, LUCAS               8 Hamburg Area        16-10.00   16-10.00    6   
  4 PHILISTI, DAVID            7 Reading Midd        15-10.00   16-09.50    5   
  5 GOODMAN, TRACE             9 Muhlenberg M        16-08.00   16-08.00    4   
  6 RAMSEY, DAVID              7 Oley Valley         16-00.50   16-02.00    3   
  7 RIVERA, JOSEPH             8 Reading Midd        15-09.00   16-01.00    2   
  8 ESCOBAR, REYNALDO          8 Reading Midd        15-11.50   15-11.50    1   
  9 WILLIAMS, NOLAN            8 Wilson South        15-07.50   15-07.50  
 
Boys Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 MILLER, SETH               8 Tulphocken J        38-05.00   37-06.00q 
  2 LEISTER, NICOLAS           8 Conrad Weise        39-00.00   37-01.50q 
  3 KEIPER, DARIAN             9 Muhlenberg M        35-09.00   35-03.50q 
  4 DELPIZZO, ERIC             8 Wilson West         36-02.00   33-06.50q 
  5 WORLEY, ALEX               8 Wilson West         38-07.00   33-06.00q 
  6 FERNANDEZ, SERGIO          9 Muhlenberg M        36-04.00   32-09.50q 
  7 BOYER, NATE                9 Exeter              35-04.00   32-08.00q 
  8 WENGER, MATTHEW            8 Tulphocken J        37-10.00  J32-08.00q 
  9 RIVERA, JOSEPH             8 Reading Midd        32-00.00   32-00.00q 
 10 RIVERA JUSINO, GIOVANNI    8 Tulphocken J        33-02.00  J32-00.00  
 11 SHEPPARD, CHARLES          7 Hamburg Area        30-00.00   31-10.50  
 12 CARMONA, JAKE              8 Muhlenberg M        32-05.00   31-09.50  
 13 RAMSEY, JOHN               8 Wilson West         34-04.00   31-07.00  
 14 HUDDLESON, JACKSON         9 Daniel Boone        32-06.00   31-03.50  
 15 WOLFSON, JACOB             8 Schuylkill V        32-10.00   31-02.50  
 16 WALTERS, COOPER            8 Wilson South        30-10.00   30-10.50  
 17 COUGHENOUR, CLAY           8 Twin Valley         30-09.00   30-03.00  
 18 BEAHM, DANIEL              8 Governor Mif        33-02.00   29-09.50  
 -- WERLEY, JONATHON           8 Schuylkill V        29-00.00         ND  
 -- WASHINGTON, DAXSEN         8 Governor Mif        34-06.00         ND  
 -- GOLD, ALEC                 9 Exeter              33-10.00         ND  
 -- GARAMVOLGYI, JULIO         8 Wilson South        29-00.00         ND  
 -- HETRICK, WYATT             8 Fleetwood Ar        28-00.00         ND  
 -- BAKER, CODY                8 Twin Valley         32-07.00         ND  
 -- FICKES, DYLAN              8 Fleetwood Ar        28-00.00         ND  
 -- NAUGLE, SIDNEY             8 Oley Valley         27-04.50         ND  
 -- MILLER, COLTEN             7 Oley Valley         22-08.00         ND  
 -- PICARIELLO, CIAN           8 Daniel Boone        25-09.00         ND  
 -- LEWIS, MASON               8 Wilson South        25-02.00         ND  
 -- LIS, ETHAN                 7 Schuylkill V        29-00.00         ND  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 MILLER, SETH               8 Tulphocken J        37-06.00   37-06.00   10   
  2 LEISTER, NICOLAS           8 Conrad Weise        37-01.50   37-01.50    8   
  3 KEIPER, DARIAN             9 Muhlenberg M        35-03.50   35-03.50    6   
  4 DELPIZZO, ERIC             8 Wilson West         33-06.50   35-01.50    5   
  5 WORLEY, ALEX               8 Wilson West         33-06.00   34-00.00    4   
  6 WENGER, MATTHEW            8 Tulphocken J        32-08.00   33-06.00    3   
  7 FERNANDEZ, SERGIO          9 Muhlenberg M        32-09.50   32-11.50    2   
  8 BOYER, NATE                9 Exeter              32-08.00   32-08.00    1   
  9 RIVERA, JOSEPH             8 Reading Midd        32-00.00   32-00.00  
 
Boys Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 BOYER, NATE                9 Exeter                110-00  113-00.50q 
  2 FERNANDEZ, SERGIO          9 Muhlenberg M          105-09     112-09q 
  3 HUDDLESON, JACKSON         9 Daniel Boone          106-00  107-10.50q 
  4 GOLD, ALEC                 9 Exeter                109-00     102-11q 
  5 WOLFSON, JACOB             8 Schuylkill V          101-00      99-07q 
  6 RIVERA, JOSEPH             8 Reading Midd           94-00      97-00q 
  7 WENGER, MATTHEW            8 Tulphocken J          103-02   93-04.50q 
  8 LUTZ, NATHAN               8 Tulphocken J           88-03   91-05.50q 
  9 GARAMVOLGYI, JULIO         8 Wilson South           88-05   89-05.50q 
 10 STRICKER, DAKOTA           8 Governor Mif          108-02      89-04  
 11 BEATTY, RYAN               8 Oley Valley         91-05.50      88-09  
 12 PICARIELLO, CIAN           8 Daniel Boone           80-00      85-07  
 13 HILL, NICK                 8 Fleetwood Ar           85-00      84-11  
 14 MILLER, SETH               8 Tulphocken J           80-05      83-03  
 15 KEIPER, DARIAN             9 Muhlenberg M           89-08      83-00  
 16 NAUGLE, SIDNEY             8 Oley Valley            82-05   82-08.50  
 17 LEISTER, NICOLAS           8 Conrad Weise           82-00      82-02  
 18 BAKER, CODY                8 Twin Valley            84-07   81-10.50  
 19 LIS, ETHAN                 7 Schuylkill V           72-05      81-03  
 20 HETRICK, WYATT             8 Fleetwood Ar           80-00      80-06  
 -- RAMSAY, MARTIN             8 Conrad Weise           72-04         ND  
 -- WALTERS, COOPER            8 Wilson South           81-04         ND  
 -- DELPIZZO, ERIC             8 Wilson West            82-02         ND  
 -- INHOF, ALEX                7 Wilson South           75-03         ND  
 -- GONCEA, ALEX               8 Wilson West            77-04         ND  
 -- LIN, ALLEN                 8 Muhlenberg M           76-00         ND  
 -- WASHINGTON, DAXSEN         8 Governor Mif          104-04         ND  
 -- BEAHM, DANIEL              8 Governor Mif           82-01         ND  
 -- KLINE, HUNTER              7 Hamburg Area           81-10       FOUL  
 -- RAUDENBUSH, ETHAN          8 Fleetwood Ar           80-00       FOUL  
 -- WERLEY, JONATHON           8 Schuylkill V           72-04       FOUL  
 -- RAMOS, MATTHEW             8 Reading Midd           90-00       FOUL  
 -- BOLT, JUSTIN               8 Twin Valley         83-09.50       FOUL  
 -- COUGHENOUR, CLAY           8 Twin Valley            70-00       FOUL  
 -- WORLEY, ALEX               8 Wilson West           101-06       FOUL  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 BOYER, NATE                9 Exeter              13-00.50  113-00.50   10   
  2 FERNANDEZ, SERGIO          9 Muhlenberg M          112-09     112-09    8   
  3 HUDDLESON, JACKSON         9 Daniel Boone        07-10.50     111-09    6   
  4 WOLFSON, JACOB             8 Schuylkill V           99-07     104-05    5   
  5 GOLD, ALEC                 9 Exeter                102-11     102-11    4   
  6 RIVERA, JOSEPH             8 Reading Midd           97-00      97-00    3   
  7 LUTZ, NATHAN               8 Tulphocken J        91-05.50   96-07.50    2   
  8 WENGER, MATTHEW            8 Tulphocken J        93-04.50      95-04    1   
  9 GARAMVOLGYI, JULIO         8 Wilson South        89-05.50   89-05.50  
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Schuylkill Valley Middle S  69.50     2) Wilson West Middle School  64   
    3) Muhlenberg Middle School    63        4) Exeter                     57   
    5) Governor Mifflin Middle Sc  56.50     6) Conrad Weiser MS           50.50
    7) Reading Middle School       47.50     8) Tulphocken Jr. High Schoo  43   
    9) Twin Valley                 36       10) Wilson Southern Middle Sc  22.50
   11) Daniel Boone Area Middle S  14       12) Hamburg Area Middle Schoo  11.50
   13) Fleetwood Area Middle Scho   7       14) Oley Valley Middle School   3