Boys Athlete of the Year | Salim Epps (Saint Joseph's Prep) |
Coach of the Year | Curtis Cockenberg (Saint Joseph's Prep) |
| |
EVENT | 1st Team |
60 Meter Dash | Shawn Brown (Central Dauphin East) |
60 Meter Hurdles | Kevin Thomas (Haverford School) |
200 Meter Dash | Donovan Sanders (Girard College) |
400 Meter Dash | Salim Epps (Saint Joseph's Prep) |
800 Meter Run | Kendall Branan (Indiana Area) |
One Mile Run | Garrett Baublitz (Juniata) |
3000 Meter Run | Colton Sands (Penns Valley) |
4x200 Meter Relay | Upper Darby |
4x400 Meter Relay | Saint Joseph's Prep |
4x800 Meter Relay | State College Area |
Distance Medley Relay | Hatboro Horsham |
Shot Put | Jeff Kline (Fleetwood Area) |
High Jump | Logan Pfister (Chestnut Ridge) |
Pole Vault | John Franco (Council Rock South) |
Long Jump | Jaden Price-Whitehead (Upper Dublin) |
Triple Jump | Cam Mbalo (Shaler Area) |
| |
| |
| |
| |
EVENT | 2nd Team |
60 Meter Dash | Tyeshawn Worrell (Chambersburg) |
60 Meter Hurdles | Ethan Robinson (Downingtown West) |
200 Meter Dash | Salim Epps (Saint Joseph's Prep) |
400 Meter Dash | Donovan Sanders (Girard College) |
800 Meter Run | Holden Emery (Central Bucks East) |
One Mile Run | Diego Spielman-Rodriguez (Friends' Central) |
3000 Meter Run | Patrick Anderson (Mount Lebanon) |
4x200 Meter Relay | Norristown |
4x400 Meter Relay | Cumberland Valley |
4x800 Meter Relay | Central Bucks South |
Distance Medley Relay | Radnor |
Shot Put | Connor Vass-Gal (Wilmington) |
High Jump | Tommy Christie (LaSalle College) |
Pole Vault | Starrett Vesper (North Penn) |
Long Jump | Austin Montgomery (Norristown) |
Triple Jump | Camdyn Allen (Susquehanna Township) |
| |
| |
| |
| |
EVENT | 3rd Team |
60 Meter Dash | Donte Kent (Harrisburg) |
60 Meter Hurdles | David Niang (Central Dauphin East) |
200 Meter Dash | Shawn Brown (Central Dauphin East) |
400 Meter Dash | Kai Cummings (Germantown Friends) |
800 Meter Run | Tyler Shue (Ephrata) |
One Mile Run | Patrick Anderson (Mount Lebanon) |
3000 Meter Run | Cole Walker (Unionville) |
4x200 Meter Relay | Coatesville |
4x400 Meter Relay | Pennridge |
4x800 Meter Relay | North Penn |
Distance Medley Relay | Central Bucks East |
Shot Put | Dustin Hyde (Somerset Area) |
High Jump | Patrick Fehm (Penn Charter) |
Pole Vault | Dan Dean (Neshaminy) & Derek Lasher (Bangor) |
Long Jump | Akeel Blake (Penn Charter) |
Triple Jump | Jaden Price-Whitehead (Upper Dublin) |
| |
| |
| |
| |
| |
EVENT | Honorable Mention |
60 Meter Dash | Daiyaan Hawkins (Haverford School) |
60 Meter Hurdles | Allen Taylor (Williamsport Area) |
200 Meter Dash | Kai Cummings (Germantown Friends) |
400 Meter Dash | Caleb Ryu (Hatboro Horsham) |
800 Meter Run | Jonah Hoey (Unattached) |
One Mile Run | Jonah Hoey (Unattached) |
3000 Meter Run | Zachary Leachman (Mars Area) |
4x200 Meter Relay | Saint Joseph's Prep |
4x400 Meter Relay | Council Rock South |
4x800 Meter Relay | Council Rock South |
Distance Medley Relay | Haverford Township |
Shot Put | Dylan Lambrecht (Northern Lebanon) |
High Jump | Ousman Kamara (Coatesville) |
Pole Vault | --- |
Long Jump | Ryan Rosenberger (Malvern Prep) |
Triple Jump | Kasey Savage (Hatboro Horsham) |