Oxford Area Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.92 | Bailee Mallon | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
14.14 | Morgan Brown | 30th | Finals H1 | Complete Results | |
14.16 | Amanda O'Mara | 33rd | Finals H1 | Complete Results | |
14.50 | SB | Emily McShane | 45th | Finals H1 | Complete Results |
15.40 | Sabriya Jones | 62nd | Finals H1 | Complete Results | |
15.42 | SB | Bailey Shover | 63rd | Finals H1 | Complete Results |
16.60 | SB | Alyssa Miller | 72nd | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.77 | Amanda O'Mara | 33rd | Finals H1 | Complete Results | |
29.17 | Bailee Mallon | 40th | Finals H1 | Complete Results | |
29.39 | SB | Morgan Brown | 46th | Finals H1 | Complete Results |
32.46 | Sabriya Jones | 91st | Finals H1 | Complete Results | |
32.54 | Bailey Shover | 92nd | Finals H1 | Complete Results | |
34.95 | Samantha Zabosky | 103rd | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:07.87 | Mia Gerrard | 31st | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:35.00 | SB | Rose Rowe | 9th | Finals H1 | Complete Results |
2:36.85 | Christina Jimenez | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
2:53.64 | SB | Elizabeth Estes | 51st | Finals H1 | Complete Results |
2:57.85 | Abby Oliver | 59th | Finals H1 | Complete Results | |
3:08.44 | SB | Casey Long | 69th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:05.00 | Christina Jimenez | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
6:09.48 | Emma Iaquinto | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
6:10.79 | Elizabeth Estes | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
6:17.39 | Abby Oliver | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
6:46.72 | Abbie McGregor | 31st | Finals H1 | Complete Results | |
6:57.54 | Nicole Morlang | 37th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.92 | Rose Rowe | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
55.27 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-4 | Anna Kline | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
14-4.25 | SB | Rose Rowe | 8th | Finals H1 | Complete Results |
13-3.25 | SB | Laura Smith | 10th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
29-0 | Amanda O'Mara | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
26-3.25 | Laura Smith | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
9-0 | Zoe Zenker | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
69-2 | SB | Grayce Jones | 17th | Finals H1 | Complete Results |
68-9.5 | Gracie Campbell | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
96-11 | SB | Sydney Pearson | 4th | Finals H1 | Complete Results |
74-9 | Lauren Neskie | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
26-11.5 | Abby Rodriguez | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
23-4.5 | SB | Meghan Snopkowski | 15th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.17 | Remiah Redd | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
11.70 | Xavier Myers | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
11.77 | Brandon McWilliams | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
11.82 | SB | Alijah Thomas | 16th | Finals H1 | Complete Results |
11.88 | SB | Anthony Woody | 21st | Finals H1 | Complete Results |
11.89 | SB | Jordyn Chuy | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
12.16 | SB | Carson Redd | 33rd | Finals H1 | Complete Results |
12.28 | SB | Joey Fourtrakis | 39th | Finals H1 | Complete Results |
12.29 | SB | Zander Quinn | 40th | Finals H1 | Complete Results |
12.32 | Barry Brower | 43rd | Finals H1 | Complete Results | |
12.67 | Nicholas Ortega | 53rd | Finals H1 | Complete Results | |
12.87 | SB | Declan Markussen | 64th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
22.86 | Remiah Redd | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
23.56 | SB | Noah Hewes | 9th | Finals H1 | Complete Results |
24.13 | SB | Carson Redd | 15th | Finals H1 | Complete Results |
24.66 | SB | Jordyn Chuy | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
24.76 | SB | Jonathan Kinney | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
25.11 | SB | Aaron Gamboa | 32nd | Finals H1 | Complete Results |
25.50 | SB | Joey Fourtrakis | 36th | Finals H1 | Complete Results |
25.62 | SB | Anthony Woody | 38th | Finals H1 | Complete Results |
25.73 | SB | Barry Brower | 41st | Finals H1 | Complete Results |
25.85 | Zander Quinn | 44th | Finals H1 | Complete Results | |
26.26 | Daniel Cox | 52nd | Finals H1 | Complete Results | |
27.54 | Nicholas Ortega | 70th | Finals H1 | Complete Results | |
29.28 | SB | Cade Pearson | 82nd | Finals H1 | Complete Results |
29.68 | SB | Gabe Forsythe | 87th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
55.86 | Noah Hewes | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
56.21 | Ian Baughman | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
56.53 | Aaron Gamboa | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
58.67 | Daniel Cox | 42nd | Finals H1 | Complete Results | |
1:05.92 | Cade Pearson | 82nd | Finals H1 | Complete Results | |
1:11.91 | SB | Raymond Davis | 93rd | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:07.25 | Luke Campbell | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
2:07.34 | Jacob Hewes | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
2:07.40 | Bruce Trimmer | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
2:08.46 | Gavin Fitzgerald | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
2:22.80 | Nick Marker | 47th | Finals H1 | Complete Results | |
2:30.26 | Jack Campbell | 65th | Finals H1 | Complete Results | |
2:33.38 | SB | Saul Torres | 75th | Finals H1 | Complete Results |
2:35.90 | SB | Noah McGregor | 80th | Finals H1 | Complete Results |
2:42.77 | SB | Ryan Davis | 93rd | Finals H1 | Complete Results |
2:50.27 | Cole Smith | 95th | Finals H1 | Complete Results | |
2:50.67 | Nowell Clay | 97th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:10.28 | Nick Marker | 36th | Finals H1 | Complete Results | |
5:18.40 | Jack Campbell | 45th | Finals H1 | Complete Results | |
5:26.50 | Noah McGregor | 57th | Finals H1 | Complete Results | |
5:38.60 | Saul Torres | 63rd | Finals H1 | Complete Results | |
5:51.55 | Raymond Davis | 70th | Finals H1 | Complete Results | |
5:54.09 | SB | Nowell Clay | 73rd | Finals H1 | Complete Results |
6:14.96 | Cole Smith | 78th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.53 | Ian Baughman | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
16.59 | SB | Jonathan Kinney | 7th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
45.83 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:34.14 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | 4x800s |
High Jump | |||||
5-8 | SB | Christian McCartney | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
5-2 | Jaxson Chew | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
18-6.5 | Eric Marshall | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
17-2.5 | Anthony Woody | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
38-3.5 | Alijah Thomas | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
36-0.75 | Austin Moon | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
11-0 | Christian Blair | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
102-0 | Kenny Herrera | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
92-5 | Evan Pechin | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
123-11 | Evan Pechin | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
40-4 | Kenny Herrera | 4th | Finals H1 | Complete Results |