Nazareth Area Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.45 | Amanda Mercurius | 2nd | Finals H1 | District AAA | |
12.49 | Amanda Mercurius | 4th | Prelims H1 | District AAA | |
200 Meter Dash | |||||
25.50 | Amanda Mercurius | 4th | Finals H1 | District AAA | |
25.92 | Amanda Mercurius | 6th | Prelims H3 | District AAA | |
800 Meter Run | |||||
2:27.12 | Kylie Karavitch | 7th | Finals H2 | District AAA | |
2:32.21 | Madeleine Guzevich | 14th | Finals H1 | District AAA | |
100 Meter Hurdles | |||||
15.73 | SB | Emma Shafnisky | 4th | Finals H1 | District AAA |
15.94 | Emma Shafnisky | 3rd | Prelims H1 | District AAA | |
300 Meter Hurdles | |||||
51.88 | Camryn Hoff | 19th | Finals H3 | District AAA | |
54.37 | Reese Davis | 24th | Finals H1 | District AAA | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:23.78 | Relay Team | 7th | Finals H1 | District AAA | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:01.42 | Relay Team | 13th | Finals H1 | District AAA | |
Long Jump | |||||
17-9.25 | Emma Shafnisky | 2nd | Finals H1 | District AAA | |
16-0.5 | Maya Morefield | 9th | Finals H1 | District AAA | |
15-10.5 | Zoey Emrick | 10th | Finals H1 | District AAA | |
Triple Jump | |||||
36-3.5 | Naomee Adisa | 3rd | Finals H1 | District AAA | |
33-6.75 | Maya Morefield | 10th | Finals H1 | District AAA | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Danielle Jordan | 3rd | Finals H1 | District AAA | |
9-0 | Naomee Adisa | 9th | Finals H1 | District AAA | |
Discus | |||||
103-11 | Charlotte McElroy | 3rd | Finals H1 | District AAA | |
Javelin | |||||
101-5 | Rylee Abt | 10th | Finals H1 | District AAA | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.21 | Caleb Robinson-Newsome | 11th | Prelims H2 | District AAA | |
11.52 | Nolan Lobb | 23rd | Prelims H1 | District AAA | |
200 Meter Dash | |||||
23.10 | Mason Kuehner | 13th | Prelims H2 | District AAA | |
400 Meter Dash | |||||
55.57 | Ryan DeMarco | 20th | Finals H1 | District AAA | |
57.40 | Aidan Dudinyak | 23rd | Finals H1 | District AAA | |
800 Meter Run | |||||
1:57.52 | Jordan Gagner | 1st | Finals H2 | District AAA | |
2:09.54 | Giovanni Mastromonaco | 20th | Finals H2 | District AAA | |
2:14.58 | Connor Murphy | 23rd | Finals H2 | District AAA | |
1600 Meter Run | |||||
4:29.81 | Adam Kollgaard | 2nd | Finals H1 | District AAA | |
4:30.42 | SB | Giovanni Mastromonaco | 3rd | Finals H1 | District AAA |
4:32.97 | SB | Connor Murphy | 4th | Finals H1 | District AAA |
3200 Meter Run | |||||
9:47.34 | Adam Kollgaard | 3rd | Finals H1 | District AAA | |
10:29.53 | Sean Goman | 10th | Finals H1 | District AAA | |
10:34.20 | Anthony Danyi | 11th | Finals H1 | District AAA | |
110 Meter Hurdles | |||||
14.78 | SB | Parker Hoff | 3rd | Prelims H1 | District AAA |
14.96 | Parker Hoff | 3rd | Finals H1 | District AAA | |
300 Meter Hurdles | |||||
41.59 | Parker Hoff | 4th | Finals H3 | District AAA | |
42.57 | Peyton Falzone | 12th | Finals H2 | District AAA | |
4x100 Meter Relay | |||||
47.67 | Relay Team | 15th | Finals H2 | District AAA | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:53.75 | Relay Team | 15th | Finals H1 | District AAA | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:02.46 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | District AAA |
High Jump | |||||
5-11 | Jaidon Morgan | 7th | Finals H1 | District AAA | |
Long Jump | |||||
21-7.5 | Marquez Wimberly | 4th | Finals H1 | District AAA | |
Discus | |||||
127-8 | Nicholas Epser | 6th | Finals H1 | District AAA | |
Shot Put | |||||
43-0.75 | Luke Houchin | 11th | Finals H1 | District AAA |